سوالاتی درباره مبطلات وضو >> خروج رطوبت، مانع و ...

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالاتی درباره مبطلات وضو >> خروج رطوبت، مانع و ...

باسمه تعالی

آيا وضو بواسطه خارج شدن مذى ( رطوبت قبل از منى ) و وذى ( رطوبت بعد از منى ) و ودى ( رطوبت بعد از بول ) و چركى كه بيرون مىآيد ، از بين مى رود ؟

يه منتظر;114994 نوشت:
باسمه تعالی آيا وضو بواسطه خارج شدن مذى ( رطوبت قبل از منى ) و وذى ( رطوبت بعد از منى ) و ودى ( رطوبت بعد از بول ) و چركى كه بيرون مى‌آيد ، از بين مى رود ؟

با تشکر از سئوال شما کاربر محترم

رطوبت هایی که ذکر کردید پاک است و موجب نقض وضوء نمی شود (1)

پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ، رساله اجوبه الاستفتائات س 93

سلام.
شرمده از این که سوال را خیلی خودمانی می گم برای اینکه منظورم مفهموم بگردد.
من بعضی وقت ها وضو می گیرم و در بین نماز احساس می کنم بادی در درون شکم من در شده. (یعنی نمی دانم داخل بوده یا بیرون ولی بیش تر مطمئن هستم داخل بوده) و یا احساس می کنم بادی از من خارج شده. در این مورد منظورم اینه که به من فشار اومده و انگار سوراخ مقعد باز شده و می خواسته خارج بشه ولی برگشته تو. (شرمنده) می خواستم بدونم کلا شک در ابطال وضو و چنین مواردی چیه.
مرجع تقلید: مقام معظم رهبری
ممنون

[="Tahoma"][="Black"]

amin_ir1;625262 نوشت:
سلام.
شرمده از این که سوال را خیلی خودمانی می گم برای اینکه منظورم مفهموم بگردد.
من بعضی وقت ها وضو می گیرم و در بین نماز احساس می کنم بادی در درون شکم من در شده. (یعنی نمی دانم داخل بوده یا بیرون ولی بیش تر مطمئن هستم داخل بوده) و یا احساس می کنم بادی از من خارج شده. در این مورد منظورم اینه که به من فشار اومده و انگار سوراخ مقعد باز شده و می خواسته خارج بشه ولی برگشته تو. (شرمنده) می خواستم بدونم کلا شک در ابطال وضو و چنین مواردی چیه.
مرجع تقلید: مقام معظم رهبری
ممنون

عرض سلام و احترام

در فرض سؤال شک در خارج شدن باد موجب ابطال وضو نیست و نباید به این افکار توجه کرد تا منجر به وسواس نشود.

موفق باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع ، احکام وضو[/]

سلام
صحبت کردن هنگام وضو با دیگران مکروهه؟چه حکمی داره؟

[="Tahoma"][="Black"]

*حنّانه*;648265 نوشت:
سلام
صحبت کردن هنگام وضو با دیگران مکروهه؟چه حکمی داره؟

عرض سلام و احترام و تشکر از سوال شما

صحبت کردن هنگام وضو مانعی ندارد و وضو را باطل نمی کند .

کراهتی در این مورد نیز یافت نشد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
سید یزدی ره ، العروه الوثقی ، احکام وضو[/]

موضوع قفل شده است