متن هاي عاشقانه براي روز مادر

تب‌های اولیه

49 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
متن هاي عاشقانه براي روز مادر

حکایت سپیده
مادر، تو رفیع ترین داستان حیات منی. تو به من درس زندگی آموختی. تو چونپروانه سوختی و چون شمع گداختی و مهربانانه با سختی های من ساختی. مادر،ستاره ها نمایی از نگاه توست و مهتاب پرتوی از عطوفتت، و سپیده حکایتی ازصداقتت. قلم از نگارش شُکوه تو ناتوان است و هزاران شعر در ستایش مدح تواندک. مادر، اگر نمی توانم کوشش هایت را ارج نهم و محبت هایت را سپاسگزارم، پوزش بی کرانم را همراه با دسته گلی از هزاران تبریک، بپذیر. فروغتو تا انتهای زمان جاوید و روزت تا پایان روزگار، مبارک باد.

بهار زندگی
مادر، تو شکوفاتر از بهار، نهالِ تنم را پر از شکوفه کردی و با بارانِعاطفه های صمیمی، اندوه های قلبم را زدودی و مرهمی از ناز و نوازش بر زخمهای زندگی ام نهادی. در «تابستان»های سختی با خنکای عشق و وفای خویش،مددکار مهربان مشکلاتم بودی تا در سایه سارِ آرامش بخش تو، من تمامی دردهاو رنج ها را بدرود گویم. با وجود تو، یأس دری به رویم نگشود و زندگی رنگ«پائیز» ناامیدی را ندید. تو در «زمستانِ» مرارت های زندگی، چونان شمعسوختی تا نگذاری رنجش هیچ سختی ستون های تنم را بلرزاند. مادر، ای بهارزندگی، شادترین لبخندها و عمیق ترین سلام های ما، همراه با بهترین درودهایخداوندی، نثار بوستان دل آسمانی ات باد.

احسان به پدر و مادر
یکی از وظایف مهم دینی و اخلاقی ما، احسان به پدر و مادر است. در قرآنکریم، چندین بار احسان به آنان، توصیه شده است. علامه طباطبایی رحمه اللهدر این باره نگاشته اند: «انیکی به پدر ومادر، پس از یکتاپرستی از واجبترین واجبات است؛ همان گونه که آزردن پدر و مادر پس از شرک، از بزرگ ترینگناهان است». و در جای دیگری آورده اند: «در چند جای قرآن کریم، خداوندمتعال، احسان به والدین را در کنار توحید و نفی شرک آورده است و پس ازفرمان به توحید یا نهی از شرک، به احسان نسبت به پدر و مادر فرمان دادهاست». تأکید قرآن کریم بر احسان به پدر و مادر نشان از عظمت والای مقامآنان، در فرهنگ اسلامی دارد.

بزرگ ترین واجب
در قران کریم و روایات اسلامی، درباره نیکی کردن به پدر و مادر سفارشبسیار شده است. قرآن در وصف حضرت یحیی علیه السلام می فرماید: «اونسبت بهپدر و مادرش نیکوکار بود، و متکبر و عصیان گر نبود». و از زبان حضرت عیسیعلیه السلام حکایت می کند: «مرا نسبت به مادرم نیکوکار گردانید و جبار وشقی قرار نداد». از این دو آیه برمی آید که هرکس به پدر و مادرش نیکینکند، سرکش و بدبخت است. امیرمؤمنان علی علیه السلام نیز می فرمایند:«نیکی کردن به پدر و مادر، بزرگ ترین واجب است».

زیباترین ستاره سپاس
مادر! تو جانانه جام بلای ما را نوشیدی و لباس رنج و محنت ما را پوشیدی،اینک، حریر محبت فرزندانت را بپوش و شربت شهد عشق آنان را بنوش. مادرم، درگرامی داشت روزت زیباترین ستاره سپاس را به پاس پاسداری بی کرانت از ما،بر آسمان پرمهرت می آویزیم. روزت مبارک باد.

بوسیدن پدر و مادر
بوسه، پیام محبت است؛ شعر ناسروده عشق است؛ تبلور بالاترین تکریم است؛جلوه عملی عاطفه هاست. پدر و مادر بی شمارترین بوسه های محبت آمیز را ازکودکی نثارمان کردند. اکنون که نهال وجود ما از آن محبت ها به پا ایستادهاست و درخت زندگی آنان رو به فرسودگی نهاده، باید بهترین محبت ها و بیشائبه ترین عواطف را نثارشان کنیم. بوسیدن ابزار این مهر ورزیدن است. امیرمؤمنان علیه السلام فرمودند: بوسیدن پدر و مادر عبادت است.

نگاه محبت آمیز
«نگاه» مقوله شگفتی است. هر نگاه پیامی دارد از این رو در فرهنگ اسلامیبرخی از نگاه ها معصیت است و برخی عبادت. در روایت آمده است: «نگاهمهرآمیز فرزند به پدر و مادر، عبادت است». پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم نیز فرمودند: «درهای آسمان در چهار هنگام به رحمت گشوده می شود:هنگامی که باران می بارد، آن گاه که فرزند به چهره مادر و پدر می نگرد،وقتی که در کعبه باز می شود و آن زمان که ازدواجی شکل می گیرد».

چلچراغ محبت
مادر، صفا و صمیمیت و صداقت، گلابِ گلبرگ های وجود توست. عشق و ایمان درپیشانی بلند تو، موج می زند. چشمانت چلچراغ محبت است. چشمه های مهربانی ازچشم های تو سرچشمه گرفته است. لب هایت پیام آور شادترین، لبخندها و نگاهمهر آشنایت، زلالِ دل نوازترین عاطفه هاست. قلب تو، رود همیشه جاری عشقاست. از سایه مهربان دست هایت گل مهر می روید. نسیم، چهره بر گام های تومی ساید. مادر، روزت مبارک باد.

مادر، کانون عشق
مادر، کانون عاطفه و مهر است و ظرفیت و شکیب کمتری برای تحمل ناگواری هادارد، لطافت طبعش و ضعف طبیعی او از یک سو، و ناتوانی های فرساینده ای کهاز به دنیا آوردن فرزند و دیگر رنج ها در او پدید آمده است از سوی دیگر،او را به شدت ناتوان می کند. بی شک او شایسته تکریم، نوازش، عطوفت و خدمتاست.

غزل لطیف روزگار
ای مادر عزیز، تو بهترین گل واژه هستی، هستی؛ تو غزل لطیف روزگاری؛ تودیوان محبت هایی؛ تو سرود جویباری؛ تو اقیانوس عشقی؛ تو دفتر رنج هاینامکتوبی. اکنون که من از تو هستی یافته ام جانم فدایت باد!

خدمات جبران ناپذیر مادر
مردی به رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم گفت: «مادرم، سخت پیر شده استو اکنون نزد من زندگی می کند. او را بر دوش می گیرم و جابه جا می کنم. خودبه او غذا می خورانم و شست و شویش می دهم. با این حال، از روی شرم، چهرهام را از او برمی گردانم تا بدین گونه او را تعظیم کرده باشم. آیا تلافیخدمات او را کرده ام؟» فرمودند: «نه». در ادامه پیامبر اکرم صلی الله علیهو آله با برشمردن مشکلات و رنج های که مادر در دوران بارداری و طفولیّتفرزند خود تحمل می کند علّت این حکم را مورد اشاره قرار می دهند.

عطر همه گل ه
یاس ها عطرشان را از بوی تن تو به عاریت می گیرند. شبنم، گل واژه اشک هایتوست ای شقایق دشتستان صبوری؛ ای هم آغوش پروانه ها؛ ای صفای گل سرخ؛ اینرگس عشق؛ ای اقاقیای محبت؛ تو شمیم گل محمدی و رایحه گل نسترنی. مادر، تواز همه گل ها زیباتر و از همه آنها خوش بوتری، در سالروز یاد تو، عطر همهگل های شکفته را نثار وجودت می کنم.

سرو سایه گستر زندگی
مادر، تو کتاب همیشه گشوده ایثاری. تو در مزرعه زندگی مان بذر سپیده و مهرمی کاری. تو چون آسمان زلالی و چون باران بخشنده. مادر قامت تو قیامت عشقاست. ای سرافرازترین سر و سایه گستر زندگی ام. در وصف تو، کلمات عقیمند وواژگان محدود. ای خوب ترین، ای رئوف ترین سرچشمه مهربانی ها، ای ساکن کویمهتاب، ای آب و آیینه و آفتاب، نام بلندت جاودان و کتاب وجودت به شیرازهامن و امان خداوندی استوار و تلاش بی شائبه ات در بارگاه الهی پذیرفته باد.

شگرفی عشق
همه می شناسیمش؛ همو که با شکوه مهرش عشق را معنایی دیگر می بخشد و قلبشوسعت بی انتهای صبر و مهربانی است و شانه های پرصلابتش مأمن مهر و صفا، وچشم های پرفروغش سرچشمه احساس و گذشت است. مادر، مهر کیشی است که با شمعوجودش به محفلمان روشنی می بخشد و با گلخند محبت اش رنگ غم را از چهره مانمی زداید و تبسمی از شادمانی بر دل هایمان می نشاند و با دستان پر سخاوتش،چتری سایه گستر ساخته است تا هیچ سختی را حس نکنیم. او به را ستی تندیسهمه خوبی هاست.

نیکی به پدر و مادر پس از مرگ
پدر و مادر ما، پس از مرگ، بی نواتر و نیازمندتر از همیشه اند. دستشانکوتاه گشته و فرصت عمل برای آنان تمام شده است و چشم به راه احسان ماهستند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: «سرور نیکوکاران،در روز قیامت، مردی است که پس از مرگِ پدر و مادرش به آنان، نیکی کردهباشد».
مردی درباره نیکی کردن به پدر و مادر، پس از مرگ، از حضرت رسول صلی اللهعلیه و آله وسلم سؤال کرد. حضرت این وظایف را معین کردند: ۱٫ نماز خواندنبرای آنان؛ ۲٫ آمرزش خواستن برای آنان؛ ۳٫ وفا کردن به پیمان هایشان؛ ۴٫بزرگداشت دوستان آنان.

بر مزار تو
مادر، می خواهم با اشک هایم، گلی بپرورم به رنگ خون دل و به قامت هزاراندریغ و آه، و روز مادر، بر مزارت گذارم. مادر، در این روز، آهم را بنگر ودریغم را شاهد باش. هنوز باور ندارم که تو رفته ای. هنوز دست احساس تو راحس می کنم. تو زنده ای!

زیارت قبور پدر و مادر
یکی از سنت های اسلامی، زیارت قبر پدر و مادر است. عمل به این سنت، همپیوند با پدر و مادر را پس از مرگ نگاه می دارد و هم یکی از شیوه هایاحسان و نیکی کردن به پدر و مادر است؛ به ویژه اگر زائر قبور، برای آناناز خداوند، درخواست آمرزش کند و به قرائت قرآن پردازد.

عاشقانه ترین غزل
مادر، تو کتاب نامکتوب مرارت هایی، تو دیوان محبت هایی، تو ناب ترین واژهشعر خلوصی؛ تو بلندترین داستانِ حماسیِ ایثاری. ای قصیده بلند عشق؛ ایعاشقانه ترین غزل؛ ای مثنوی رنج ها؛ تو بیت الغزل از خودگذشتگی هستی؛ توقافیه احساس قلب منی؛ تو منظومه بلند فضیلت هایی تو بهترین بیت رباعیمحبتی.
مادر، شعر وجود تو را، واژه واژه می نوشم و رعناترین غزال غزل هایم را بهسویت روانه می کنم. دو بیتی های احساسم را همراه با شادمانه ترین ترانهفصل های زندگی ام، نثار دل بهاری ات می کنم. ای بهترین شعر زندگی، روزتمبارک باد.

حکایت
وقتی به جهل جوانی بانک بر مادر زدم، دل آزرده به کنجی نشست و گریان همی گفت: مگر خُردی فراموش کردی که دُرْشتی می کنی؟
چه خوش گفت زالی به فرزند خویش چو دیدش پلنگ افکن و پیل تن
گر از عهد خُردیت یاد آمدی که بیچاره بودی در آغوش من
نکردی درین روز بر من جفا که تو شیر مردی و من پیر زن

زلال هرچه عشق
مادر! تو پروانه دشت ایثاری؛ شمع فروزان محفل مایی؛ تو عطر خوش بوی همه گلهایی. در ژرفای دیدگانت، رودی از محبت موج می زند و دستان مهربانت سهمی ازسخاوت آفتاب دارد. تو چون دریا بی دریغ، پایان نداری. تو زمزمه هرچهمحبتی؛ عطر هرچه رازی؛ زلال هر چه عشقی؛ تو بلور شفاف خلوصی؛ وسعت بی کرانمهربانی و صبری.
من لطافت نسیم، سیپدی سپیده، نستوهی کوه و صداقت آیینه را در تو می نگرم.مادر، گلبرگ ها بر دستانت بوسه می زنند؛ دریاها به تو غبطه می خورند؛بادها نام تو را تا عرش خدا می برند؛ و ملکوتیان بر تو درود می فرستند.خدا بهشتش را به زیر پای تو می بخشد. تو به راستی شکوه مندترین واژه شگرفآفرینشی.

.به سمت پنجره اتاق به راه افتاد ...صدای تق تق کفشاش توی اتاق انعکاس بدی داشت با صدای بغض الودی گفت میدونی از کی ازت ناراحت شدم اومد ؟
روزی که چشمام و به صفحه سیاه و سفید تلویزیون دوخته بودم ....و برای دختری که مادر نداشت اشک میریختم ....تو اومدی تلویزیون و خاموش کردی ...ناراحتم کردی؟
میدونی از کی دلخور شدم ؟
اون روزی که در کلاس باز شد و مادر ها با یه کادو وارد کلاس شدن ...اما تو نبودی؟
میدونی که لنگه خودتم ..غرور دارم ....ازت گدایی جایزه نکردم ...به جاش ..با 25تومنی هایی که هر روز بهم میدادی برای خودم مداد و دفتر خریدم و کادو کردم ...و گذاشتمش توی دفتر و روش نوشتم برای رویا بهداد ...
اهی کشید
میدونی کی نبودت مثل خاری تو ی دستم شد ؟
همون روزی که بی توجه به من در اتاق و بهم کوبیدی و رفتی تو اتاقت ....با یه چمدون بزرگ برگشتی
یادته دمپایی های قرمز رنگم و به پا کردم و تا وسط حیاط دنبالت دویدم
یادته از پایین مانتوت کشیدم و التماست کردم که نری؟اشکام و چی ؟اونا رو که دیدی؟
تو چیکار کردی ....
منو هل دادی روی بوته های گل سرخ توی باغچه ....بی توجه به من رفتی و دیگه برنگشتی ؟
دستشو بالا اورد و قطره های مزاحم و از صورتش پاک کرد
ادامه داد
میدونی کی دلم شکست ؟
همون روزی که متطعلق به تو بود ....تویی که بهشتم زیر پاته
پوزخندی به صدای بغض الود خودش زد
اون روزاومدم تا روزت و بهت تبریک بگم ..........اما تو رفته بودی ...رفته بودی تا به خوشبختی بله بگی
من کجای زندگیت بودم
برگشت ..به سمت میز رفت و قاب عکس و بالا اورد
زن جوانی در حالی که دختر کوچولویی رو توی بغل داشت ....میخندید ....
به کی میخندی ؟به من یا به لنز دوربین ؟
نگاهش و به نگاه شیشه ای توی قاب عکس دوخت ....جوابی دریافت نکرد
عرض اتاق و شروع به پیمودن کرد ..صدای کفشش بازم سمفونی به نام تق تق راه انداخته بود
میدونی کی ازت متنفر شدم
ایستاد ...چشماش برای چندمین بار بارونی شد
ناگهان در با شدت باز شد
اخم هاش و توی هم کشید و تند و عصبی سرشو از روی میز بلند کرد و گفت این چه وضع وارد شدنه صد بار....
پرستار توی حرفش پرید
خانوم دکتر ..اتاق حاضره ....
سری تکون داد
برو بگو الان میام
قاب عکس و روی میز گذاشت
اگه امروزم ......مثل اون روز ... مثل همیشه که میرفتی و برنمیگشتی .....بری .....دیگه نمیبخشمت ........با صدای بغض الودی تکرار کرد
دیگه نمیبخشمت

مامان مهربانم، آهنگ صدایت، زیباترین ترانه زندگی‌ام، نفس هایت، تنها بهانه نفس كشیدنم و وجودت تنها دلیل زنده بودنم شد. روزت مبارك.

وقتی چشم به جهان گشودم. قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را که پر از صداقت و بی ریایی بود احساس کرد. دیدم زمانی را که با لبخندم لبخند زیبائی بر چهره خسته ات نشست و دنیایت سبز شدو با گریه ام دلت لرزید و طوفانی گشت. از همان لحظه فهمیدم که تنها در کنار این نگاه پرمهر و محبت است که احساس آرامش و خوشبختی خواهم کرد.

هرگز صدای مهربانت را که هر شب برایم لالائی می خواند فراموش نمی کنم، همان صدای قشنگی که حالا نیز به تمام دلتنگی هایم پاسخ می دهد و آغوش گرم و مهربانش را پناهگاه تمام دلتنگی هایم کرده است. مادر عزیزم روزت مبارک.

ای بهتر از همه کلمات! ای خواستنی تر از عشق! دوست دارم خورشید را تقدیمت کنم و ستاره ها را بالای سرت بچینم و دستهای پینه بسته ات را در دستهایم بفشارم و در نگاه خسته و زیبایت گم شوم و بگویم دوستت دارم مادر. روزت مبارک

مادر وقتی از تو حرف می زنم احساس می کنم به خدا نزدیکترم و در مقدس ترین نقطه لحظات زندگی قرار گرفته ام. وقتی نام مقدست را بر زبان می آورم بغض گلویم را می فشارد شاید این نشان عشق خالص و پاک است.

مادر تو تمام شادی هایت را به من بخشیدی و غمهایت را در خود فرو ریخته ای، تا نفس دارم و بعد از مرگ نیز روحم فراموشت نخواهد کرد. ای خدای بزرگ! به من توانائی بده هرگز از پله های غرور بالا نروم و لحظات شادم را در کنارش باشم. کمک کن قلب رئوف و قشنگ این فرشته زمینی ات را هرگز نلرزانم و آسمان آرزوهایش را خراب نکنم.

مادر بودن سخت ترین و پرمشقت ترین کار دنیا است که تا آخر عمر هم بازنشستگی ندارد و تنها حقوقی که بابت آن طلب میکند اندکی عشق است، مادرم تورا عاشقانه دوست دارم و با تمام وجودم به تو عشق میورزم روزت مبارک باد.

گرامیداشت روز مادر، گرامیداشت فرشته ای آسمانی است که خداوند به هر انسانی در روی زمین یکی از آنها را هدیه داده است، فقط و فقط یکی که هیچ جایگزینی ندارد. فرشته مهربان زندگی من، روزت مبارک.

مادر! درستایش دنیای پرمهرت ، ترانهای از اخلاص خواهم سرود وگلدسته ای از مهر بر گردنت خواهم آویخت.شکوه عشق را در زمزمه های مادرانه ات می یابم وانگیزه خلقت را از قلب پرمهرت می خوانم.مادر، بوسه بر دستان خسته تو جانم را زنده می کند و دیدار تو عشق را در دلم به ارمغان می آورد.ایمانم از دعای توست وخدایم را از زبان تو شناخته ام ، عبادت را تو به من آموخته ای ، مادر! ای الهه مهر.تو گلی خوشبو از بهشت خدایی که گلخانه دلم از عطرتو سرشار است ، از تبار فاطمه ای وگویی وجود تو را با مهر فاطمه سرشته اند پس همیشه دعایم کن چراکه دعایت سرمایه فردای من است.... مادرم ! به پاس آنچه به من داده ای ، به ستایش محبتهای بی اندازه ات ، و به وسعت همه خوبیهایت دوستت دارم.

[=arial]مادرم را هیچ وقت ندیدم که پرواز کند؛[=arial]زیرا به پایش؛[=arial]من را بسته بود؛[=arial]پدرم را؛[=arial]و همه ی زندگیش را ...

آدما تا وقتی کوچیکن دوست دارن برای مادرشون هدیه بخرن اما پول ندارن.
وقتی بزرگتر میشن، پول دارن اما وقت ندارن.
وقتی هم که پیر میشن، پول دارن وقت هم دارن اما… مادر ندارن!…

چَـند سالـــه دارم آهنــگهـــای مختلـــفو امتحــان میکنــم
ولــــــــــــی هنـــــوز هیــــچ آهنگــــی
مــــــــثِ لالایی تــــو آرومـــم نمیکنــد
مــــــــ♥ــــــــادر

بهشت در دست مادر بود، مادر آن را زمین گذاشت تا ما را در آغوش بگیرد. اکنون می گویند بهشت زیر پای مادر است.
روزت مبارک مادر مهربان *”*

زیباترین گل دنیا , توهستی مادر **
خوش بو ترین گل دنیا ,تو هستی مادر**
زیبا ترین, روز سال ,
روز توست ,مادر**عطر تموم گل ها ,تقدیم به تومادر

در تمام زندگیم مادرم تنها دلیل بودنم بود......
:hamdel:روزت مبارک فرشته خلقت:hamdel:

31 فروردین روز ملی گل هاست......
روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ست.......
:hamdel:پیشاپیش روز زن مبارک:hamdel:

راستش واقعا نمیدونم تو کدوم شعر یا داستان یا تلمیح یا هر چیز دیگه میتونم محبتای مادرمو توصیف کنم.....؟
اما خیلی صادقانه میگم:
:hamdel:مامان خیلییییییی دوستت دارم:hamdel:
از طرف خودم روز زن رو به همه ی خانوم های اسک دینی تبریک عرض میکنم.....
انشالله سلامت باشین و شادی هر روزه تو زندگیتون باشه:Hedye:

....:::: به دنیا آمد تا دختر کسی شود ::::.....
....:::: ازدواج کرد تا همدم کسی شود ::::....
....:::: بچه دار شد تا کسی مادر شود ::::....
....:::: برای همه کسی شد اما...... خودش بی کس ماند ::::....

:hamdel::hamdel: سلامیته همه ی مادرای عزیز و دوست داشتنی :hamdel::hamdel:

**** عشق یعنی مادر****
**** صبر یعنی زن ****
**** مهر یعنی دختر ****
**** نور یعنی خواهر ****
هر چه هستی.......
عشق ، صبر ، مهر یا نور.......
:hamdel::hamdel: روزت مبارک :hamdel::hamdel:

زمین خوردن چه زیباست
اگه هدف بوسیدن خاک پای مادر باشه

بی محبت مادر
یک قنات بی آبم
مثل راه بی مقصد
مثل عکس بی قابم
بی محبت مادر
از شکوفه ها دورم
یک کبوتر بی بال
یک چراغ بی نورم
بی محبتِ مادر
چون لبان بی لبخند
ساکتم و غمگینم
مثل بلبلی در بند
بی محبت مادر
در دلم صفایی نیست
از بهار در قلبم
هیچ رد پایی نیست
روز بهترین مادر هستی
فاطمه الزهرا
مبارک

:moj:

روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها روز مادره.حضرت زهراء سلام الله علیها مادر معنوی همه ی ما شیعیانه.(علامه امینی :هرکس دردلش محبت حضرت زهراء سلام الله علیهاباشد می تواند حضرت رابا لفظ مادر صدا بزند.)من که جز شرمندگی چیزی برای حضرت به عنوان هدیه ی روز مادر ندارم.امیدوارم با عنایت خودشون سرباز لایقی برای یاری فرزندشون بشم تا اندکی از این دریا شرمندگی را جبران کنم...
آیة الله صدیقی با ذکر این داستان که آیة الله سید مرتضی کشمیری با ذکر یا فاطمه قفل درهای بسته را باز می کردند،فرمودند: درطول زندگی هرجا درها به رویتان بسته شد به حضرت زهراء سلام الله علیها متوسل بشید...
یا مولاتی یا فاطمة الزهراء اغیثینی

سلام
....
بهشت را در خوبی با مادر و پدر ببینید

[="Tahoma"][="Blue"]

رمز عشق جاودانی مادر است

کیمیای زندگانی مادر است

اینکه فرمودستآن مینو سرشت

زیر پای مادران باشد بهشت

یعنی انجایی که مادر زد قدم

نیست آنجا از بهشت خُلد کم

[/]