خواهش می کنم کمکم کنید!

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواهش می کنم کمکم کنید!

با عرض سلام و ادای احترام به همه ی اساتید گرامی!
راستش من تازه عضو شدم؛
من تو یه انجمن ورزشی و در تایپیک مخفی که مختص کاربران ویژه ی اون سایته و الان در رابطه با اسلام و قرآنه، با یه سری سؤال و ابهام و شبهه از طرف کاربران اون سایت روبرو شدم که چون خودم مسلط به جواب های اون سؤالات نبودم، اومدم اینجا و ازتون خواهش می کنم کمکم کنید تا به ابهامات مطرح شده در اون سایت پاسخ بدم!
با تشکر از همه ی سروران گرامی!
ابهامات رو در پست های بعدی نقل می کنم!!!
به خاطر زدن این تایپیک جدید عذر می خوام؛ ولی از اونجایی که تازه واردم و به سایت خوبتون مسلط نیستم و از طرفی به جواب سؤالام خیلی سریع نیاز دارم، مجبور به انجام این کار شدم که بازم ازتون عذر میخوام!

قسمت اول:

نقل قول:
اگر این احکام بکش بکش که من به عینه آدرس دادم تو قرآن، شما میگی نیومده حرفی نیست.
ولی وقتی میگی مال زمان خاص و موقعیت خاص بوده، این حرف من رو تایید می کنه که اسلام دینی نیست که بخوایم الان بر مبنای اون قضاوت و عمل بکنیم و پایه و اساس زندگیمون رو بر اساس اون بچینیم.

پس اسلام دینی نیست که به درد سال 2011 میلادی بخوره. یعنی چیزی که 1400 سال پیش اومده، به درد الان نمی خوره.
اگر می خوره شما خودت شروع کن هر چی کافر می بینی گردن بزن.

دیگه احکام اسلام و آیات قرآن تسلط نمیخواد.
فیل هوا کردن که نیست، عربیه که خود من با توجه به حضور تو کشور عربی و بزرگ شدن بین اعراب می تونم بفهمم یعنی چی !
بنده به متخصصش رجوع کردم، تنها چیزی که دستگیرم شد این بود که اون متخصصین(روحانیون) از این نمد فکر کلاهی برای خود هستند و قضیه ماست بند و ماست ترش به وجود میاد.
چون اگر تایید بکنن که اسلام دستور به کشتار کفار رو داده در هر شرایطی، اون موقع دکان خودشون تخته میشه.

[="red"]باز هم شما سوال من رو جواب ندادی
کجای اروپا دارن در مورد قوانین اسلام تحقیق می کنن و به صورت آزمایشی انجامش هم میدن؟[/]

نقل قول:
اگر دستورات قرآن ‏‎ ‎ رو انجام بدیم که همه میشیم یه پا بن لادن.

وقتی قرآنی که 1400 سال پیش برای منطقه حجاز اومده رو آدم می خونه مسلماً نمی تونه برای شرایط کنونی اون هم تو دنیایی که مثل دهکده جهانی شده همون قوانین رو اجرا کرد و دستوراتش رو مو به مو انجام داد. مگر این که مثل وهابی ها و گروههای القاعده و .... برای قرآن تقدس قائل بشن و مشغول به کشتن مردم بشن صرفاً به دلیل مسلمان نبودنشون.

شما وقتی برای چیزی تقدس قائل میشی، نمی تونی نقاط ضعفش رو هم ببینی.

من هم گفتم هر چیزی که اسلام گفت رو نباید عمل کنیم به طور مثال :
پس چون اسلام گفته باید کفار رو بکشیم(بقره 193، بقره 244)) ، از فردا یه اسلحه یا شمشیر بگیریم دستمون و ملت رو قلع و قمع کنیم (مثل بن لادن)
چون تو قرآن گفته، باید کسانی که مسلمان نمیشن رو بکشیم یا ازشون به زور جزیه بگیریم (توبه 29)
یا همسایه غیر مسلمان خودمون رو بکشیم چون قرآن گفته (توبه 123) (محمد 4)

آیا اینها با عقل و منطق جور در میاد یا چون تو قرآن اومده باید چشم و گوش بسته بگیم سمعاً و طاعتاً ؟

قسمت دوم:

نقل قول:

آموزه های دینی با علم در تناقضه.
1) بارها و بارها قلب رو مرکز تصمیم گیری و دریافت مفاهیم تصور کرده (اعراف 179، حج 46،بقره 10 و .....) در حالی که در علم نوین مغز محل تصمیم گیری انسانه.

2) نخیر، به اعجاز قرآن و نزول آن از جانب خدا اعتقاد ندارم. چون هیچ جا گفته نشده که کلام خداست و معجزه اس، جز در خود قرآن.

نقل قول:
اگر قرآن معجزه خداست، اگر کتاب اصلی دین کاملی است، باید همه موارد رو ذکر کرده باشه، دیگه روایات و احادیث و تفاسیر فقط و تنها فقط شاخ و برگی است که به اسلام میدن و فقط هم برای تبلیغات هست و نه چیز دیگه.

2- کسی نمی تونه مثل من بنویسه، انشای هر شخص مثل اثر انگشته، اگر من با آیدی های مختلف بیام، خواه ناخواه، دیر یا زود، لو میره که کسی که پشت فلان آیدی هست "ایمان" هست و نه کس دیگه.
به همین سبب هم هست که کسی نمی تونه مثل قرآن رو بیاره، چون نوشته و گرد آوری شده توسط 1 نفر هست و مسلماً همون 1 نفر انشایی منحصر به فرد داشته.

3- خود قرآن گفته "من معجزه هستم" !!
عزیز من، ماست بند که نمیاد بگه ماست من ترشه. برای این که بتونه عوامفریبی بکنه، میاد میگه معجزه اس و کلام خداست و .....
برای این که دست بالای دست هم نیاد میگه محمد آخرین پیامبر بوده. آخه کدوم عقل سلیمی باور می کنه که:

موسی 1391 سال قبل از میلاد به دنیا میاد(یعنی نزدیک به 3400 سال پیش)
عیسی نزدیک به 1000 سال بعد میاد
محمد هم 500 سال بعد از عیسی مسیح میاد
بعد یهو چشمه پیامبرها خشکیده میشه تا الان که نزدیک به 1400 سال گذشته.

یه جای کار نمی لنگه؟

4- کسی که به نظریه فرگشت انتقاد کرده و شما متن رو از اونجا کپی کرده، در مورد این موضوع اطلاعات زیادی نداره که فسیل جانوارن و حشرات رو میاره وسط.
شما یک بار نظریه داروین رو بخونی بد نیست.

تمامی موجودات از یک تک سلولی تشکیل شدند، به مرور بنا به تقسیم سلولی اینها تکثیر شدند. عده ای تبدیل به ماهی شدند عده ای تبدیل به مرجان و عده ای دیگر به سایر موجودات دریایی، سپس به دنبال غذا به خشکی رفتند، تبدیل به دوزیستانی نظیر لاک پشت،تمساح و ... شدند.
عده ای همونطوری موندن، عده ای به خاطر به دست آوردن غذا تغییر حالت دادن، همینطوری ادامه پیدا کرده تا پرندگان،خزندگان،جهندگان، پستانداران به وجود اومدن.

این دو لینک رو هم ببین
علمی: 10 دلیلی که مخالفان فرگشت [تکامل] اشتباه می‌کنند

فرگشت

که این دومی 5 قسمت داره، توصیه می کنم همه اش رو ببین.
بنابراین تکامل انسان ها تدریجی بوده نه یکباره و این در تضاد با آموزه های قرآنی و اسلامی است که به تکامل یکباره اشاره داره و این فرضیه ی قرآن به لحاظ علمی غلطه!

حالا بر اساس نظریه ادیان ابراهیمی، آدم و حوا به خاطر فریب شیطانی که از بهشت رانده شده بود گول می خورن و به زمین میان.
نخست این که شیطانی که رانده شده، چطوری می تونه برگرده به بهشت و آدم و حوا رو گول بزنه و خدایی که ادعا میشه قادر و تواناست جلوش رو نگرفته؟
مگر این که خود خدا دوست داشته که آدم و حوا گول بخورن که این با عدالت خدا در تضاده.

ازدواج موقت و صیغه نوعی کلاه شرعی است برای پاک کردن بی قید و بندی که اسلام نهی می کنه.
یعنی اگر من بخوام با کسی رابطه جنسی برقرار بکنم، با 1 جمله کار من صواب میشه، با نگفتنش گناه !!

آیا این با عقل جور در میاد؟

سوال اصلی تر اینه که چرا همه چیزهایی که در این دنیا حرامه، خدا اون دنیا برات فراهم کرده؟
حلال باید همیشه حلال باشه، حرام باید همیشه حرام.
اگر شراب الان حرامه، اون موقع هم باید حرام باشه.
اگر رابطه با نامحرم الان حرامه، اون دنیا حوری چیکاره اس؟

آیا همین موضوع شان خدا رو از خالق بشر بودن به ساقی یا شغلهای دیگه پایین نمیاره؟

اینه که میگم تناقض تو ادیان ابراهیمی وجود داره.

نقل قول:
تمام مطلب در همینه و بس.

وقتی عقل توان تشخیص داره چه نیازی به دلیل و ایه و توجیه و ...

چرا میخوایم گول بزنیم خودمونو!؟

عقل میگه سنگسار وحشیانه ترین شکل برخورد با یک انسان که هیچ با حیوان هم نیست .. حالا برن آیه بیارن که تو قران گفته سنگسار اوکیه! یا حکم خداست!

عقل میگه 90 تا زن صیغه کنی و فک کنی سر خودت و خدا کلاه گذاشتی و خیال کنی کنی گناهات هم با هر بار صیغه کردن میریزه چرندی بیش نیست!

تا وقتی از این تشیع صفوی دست بر نداریم رو نقطه صفر درجا میزنیم.

تشیع وارد شدن به توالت با پای راست میتونه هر چیزی رو توجیه کنه و به تدریج عقل رو هم زایل کنه.

اینهمه که دنبال توجیهات چندین صفحه ای از علمای دینی هستیم یکم به عقل خودمون رجوع کنیم همه چی مشخصه و پیچیده نیست و به این تفاسیر هم احتیاج نداره.

سلام

جواب این فرد خاموشی است

اما اگر دید که نمی توانید سکوت کنید یک چیز بهتون می گویم به او بگویید

به او بگویید اگر با عقل می شود پی به همه چیز برد

پس به من بگو جنسیت من چیست ؟

من کی هستم؟

کجا زندگی می کنم؟

چند سالم هست

و امثالهم

اول یکجوری ضعف عقل را ثابت کنید

تا برسیم به بعد اش

این فرد یک فرد عقل محور است

اگر به شما جواب داد که چه مسخره

بهش بگویید

عجب چیزی که عقل من به من می گویید

درست است را عقل تو می گوید غلط است؟

ثابت کن عقلت درست می گوید
و عقل من و عقل هم فکران من غلط

اگر کم آورد که هیچ اگر خیر جواب گفتگو یتان را بنویسید تا بتوانیم کمک کنیم

البته سعی کنید با ملایمت ثابت کنید

و بدانید که هدایت به دست خدا است و شما تنها تذکر دهنده اید

البته من کل سوالات را نخوانده ام

همه انچه ایشان اشکال کردند وبا عقلشان موافق نبوده درست است اما عقل تعریفی دارد که ایشان ایشان از ان بی خبرند که اگر بیان شود همه این نحو سوالات که کم هم نیست پایان می یابد

خیلی دقیق است شستشویی کن وانگه به خرابات درا

Aznasleaftab;114006 نوشت:
باز هم شما سوال من رو جواب ندادی کجای اروپا دارن در مورد قوانین اسلام تحقیق می کنن و به صورت آزمایشی انجامش هم میدن؟

سلام

این را از همکار انجمن تاریخ بپرسید
به نام رضا

این جا کلیک کنید

رضا گرامی توی فرانسه زندگی می کنند شاید اطلاعات خوبی را بتوانند در اختیارتان قرار دهند

می توانید به ایشان پیام بدهید(گزینه ارسال پیام در پروفایلشان را نگاه کنید)

mkk1369;114017 نوشت:
همه انچه ایشان اشکال کردند وبا عقلشان موافق نبوده درست است اما عقل تعریفی دارد که ایشان ایشان از ان بی خبرند که اگر بیان شود همه این نحو سوالات که کم هم نیست پایان می یابد

نه همه ی آنها درست نیست

هرچند این شبهه ها یک جورایی طبیعی است

اما خطرناک چون ممکن است دشمنان مکتبمان این مطالب را نوشته باشند

اما شما به دید یک شبهب نگاه کنید که از طرف برادری که دوستش دارید داده شده است

مثلا ایشان گفته اند شیعه صفوی

در صورتی که تشیع از زمان امام علی (ع) بوده است

مختار نامه را اگر دیده باشید

کیان و مختار و اشتر و سلمان فارسی شیعه بوده اند(اگر درست بگوییم)

عقل یک تعریف دارد اما چه تعریفی و از چه ذهنیتی ؟

شما لینک را قرار دهید تا مشاهده کنیم

پس توجه داشته باشید همه انچه ایشان گفته صحیح است ومی دانید این نحو سولات دربین جوانان ما رسوخ کرده وبه هر نیتی قابل احترام است فقط این مسیری که ایشان میروند پراست ازاین سولات وپراست ازجوابها که مطمئنم ایشان وامثال ایشان قانع نمی شوند چرا که از نوع جوابها اگاهی دارند وازاشخاص جواب دهنده هم بی اعتماد
اما اگر مسیر دیگری را بیایند این موضوعات بسیار ساده وعمیق روشن خواهدشد

اوا بسم الله دشمن مکتب دشمن دین منحرف تاکی باید با این تفکر خشک مدار برخورد کنیم

Aznasleaftab;114006 نوشت:
س چون اسلام گفته باید کفار رو بکشیم(بقره 193، بقره 244)) ، از فردا یه اسلحه یا شمشیر بگیریم دستمون و ملت رو قلع و قمع کنیم (مثل بن لادن)

اسلامی که بن لادن و وهابیت و... دارند

اسلام محمدی نیست

بلکه شاید اسلامی شبه محمدی باشد

اسلام محمدی و در قران بیان شده همه کافر نیستند

عده ای و تحت شرایطی

این را می توانید از کارشناسان اعتقادی بخش آنلاین سایت پاسخگو نیز بپرسید

(اگر خیلی عجله دارید اگر خیر که کارشناسان سایت جواب گو خواهند بود انشاء الله)

ایشان از اسلام و احکام جهاد فقط خون اش را دیده اند

به این آیه نگاه کنید آیا لطافت قران مشهود نیست؟

يا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا ضَرَبْتُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَتَبَينُوا وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَى إِلَيكُمُ السَّلَامَ لَسْتَ مُؤْمِنًا تَبْتَغُونَ عَرَضَ الْحَياةِ الدُّنْيا فَعِنْدَ اللَّهِ مَغَانِمُ كَثِيرَةٌ كَذَلِكَ كُنْتُمْ مِنْ قَبْلُ فَمَنَّ اللَّهُ عَلَيكُمْ فَتَبَينُوا إِنَّ اللَّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرًا(النساء/94)
اي کساني که ايمان آورده‌ايد! هنگامي که در راه خدا گام مي‌زنيد (و به سفري براي جهاد مي‌رويد)، تحقيق کنيد! و بخاطر اينکه سرمايه ناپايدار دنيا (و غنايمي) به دست آوريد، به کسي که اظهار صلح و اسلام مي‌کند نگوييد: «مسلمان نيستي» زيرا غنيمتهاي فراواني (براي شما) نزد خداست. شما قبلا چنين بوديد؛ و خداوند بر شما منت نهاد (و هدايت شديد). پس، (بشکرانه اين نعمت بزرگ،) تحقيق کنيد! خداوند به آنچه انجام مي‌دهيد آگاه است.
:Gol:

نیاز به گفتگوست واین محیط توان این ارتباط رانداردزیرامحدوداست ودرمحدودیت فهم ناقص است

alisadra;114025 نوشت:
اوا بسم الله دشمن مکتب دشمن دین منحرف تاکی باید با این تفکر خشک مدار برخورد کنیم

بسم الله الرحمن الرحیم

اول سلام

می خواهم اول موضع شما مشخص گردد

شما چه عقیده ای دارید؟

شیعه اید یا سنی؟

مخالفید یا موافق

من امیدوارم شیعه باشم
مسلمان باشم
و پیرو قران و ثقلین

شما چه طور؟

alisadra;114030 نوشت:
نیاز به گفتگوست واین محیط توان این ارتباط رانداردزیرامحدوداست ودرمحدودیت فهم ناقص است

سلام
بله مشکل انجمن ها همین است

به علت نوشتاری بودن فهم مطلب دقیق درک نمی شود

سلام باشید همین نشان می دهد که خشک هستید انجا که الست امدارواح بلی گفتند این مذهب وملتها میدان که نبودانجا

این سولات نه نیاز به تاریخ داره نه اصلا کسی تاحال توانسته جواب بدهد چون پاسخی برای ان نیست وعرض خود میبرد زحمت ما میدارند

جواب مسیر دیگری میطلبد که واقعا دراین محیط نمی شود اگر محیط گفتگو اینترنتی باز شود انشا راهی هست

همه جوابها به این سوالات کلیشه ایست وخسته کننده وهیچ چیزی راهم حل نمی کند فقط خود را مبری کرده اند
قران را انقدر مقدس کرده اند که در خانه ها ومسجدها گرد تقدس می خورد

وبرای خواندن ان ثواب گفته اند تا کسی به بطنش را نیابد ای کاش مثل دیگر کتابها بود تا با او راحت بودند وزندگی می کردند تو بخوان حدیث مفصل

alisadra;114036 نوشت:
این سولات نه نیاز به تاریخ داره نه اصلا کسی تاحال توانسته جواب بدهد چون پاسخی برای ان نیست

برای اهل تحقیق و تعقل چرا اما برای کسانی که ادعای تعقل دارند خیر

alisadra;114037 نوشت:
وبرای خواندن ان ثواب گفته اند تا کسی به بطنش را نیابد ای کاش مثل دیگر کتابها بود تا با او راحت بودند وزندگی می کردند تو بخوان حدیث مفصل

اتفاقا آن قدر ثواب گفته اند که مردم با خواندن زیاد آن به بطنش پی ببرند

چرا که با خواندنش به حقایقی دست میامبند که جز برای حق طلبان دست یافتنی نیست

اتفاقا خود قران به تدبر و تامل در خویش دعوت کرده

انکه پی ثواب است راباتعقل کاری نیست تلک الامثال نضربهاللناس ومایعقلهاالاالعالمون

alisadra;114087 نوشت:
انکه پی ثواب است راباتعقل کاری نیست

ثواب یک بهانه و یک وسیله ای برای ترقیب است

و وقتی این حس زیاده خواهی در ادمی شکوفا می شود

و قران می خواند

کتابی که سراسر در ان به تقعل تامل و اندیشیدن دعوت کرده است

بی شک بی تاثیر نیست

غیر از این است؟

اگر ثواب رااز مردم بگیرند دیگرکسی با دین کاری نداردواینان عمدتا درهمین مرحله درجامی زننداماکسی که دغدغه دارد تدبردارد وهزاران سوال درون دینی دارد وپاسخی نمی شنود یااگرمی شنود کلیشه ای وتکراری است بااین حجم گسترده جواب که کم کم زده می شود باید راه برای انان باز کرد ..

ببخشید می دونم که این جور شبهات می تونه از جانب دشمنان اسلام باشه. می تونه ما رو به جاهایی بکشونه که ماباید برای در امان ماندن از این گونه دامها باید تلاش کنیم.
اما وقتی حرفی زده می شه. شبهه ای مطرح می شه.ما مراجعه می کنیم. جواب می گیریم.ولی وقتی ارائه می دیم به طرق مقابل که به ما ایراد گرفته او قبول نمی کند و توجیه می کند، نباید به خودمون شک کنیم؟ من می دونم از لحاظ عقلی و شاید فطری که اسلام بر حق است. شبهات وارده درست نیست و از این قبیل. اما بالاخره وقتی فی المثل می گن دو تا مرکز قوی مهدویت داریم . یکی در ایران در قم و یکی در اسرائیل(از یکی از اساتید مرکز مهدویت شنیدم)که تفاوت در راهی است که ما و آنها در مسیر مهدویت در آنجا برمی داریم و وقتی می گن شما هر چیز بخواین از کتب براشون اثبات کنین و جواب بدید اصل کتاب دست اوناست و شما نمی تونین... پس ممکن نیست که یه چیزی باشه در این میان؟بگیم اونا قبول نمی کنن ولشون کنیم و به راهمون ادامه بدیم؟ جای شک نیست؟ می گم باز هم که من حقانیت اسلام رو می دونم و از نظر عقلی تقریبا ثابته.

اگر فهم درست باشه اسیبی نخواهد بود مامشکل فهماندن فهم داریم

با سلام
با توجه به اینکه سوالات متعددی در این تاپیک مطرح شده، خواهشمندم هر سوال رو بعد از حصول اطمینان از تکراری نبودن، با عنوانی مختصر و گویا، و لحاظ انجمن مربوطه در تاپیکی جداگانه مطرح بفرمائید تا پاسخ صریح و مورد نظر رو از کارشناسان محترم دریافت کنید.
البته تعدادی از سوالات شما قبلا در انجمنها پاسخ داده شده، با استفاده از جستجو در سایت به جوابشون میرسید.
با تشکر

alisadra;114413 نوشت:
اگر فهم درست باشه اسیبی نخواهد بود مامشکل فهماندن فهم داریم

فهماندن فهم نیاز به فهیم بودن دارد

و این فهم الزم است که ما تنها تذکر دهنده ایم نه هدایت کننده

هدایت کننده خدا است

پس نباید دل سرد شد

تدبر و تفکر در کلام الله خوب است

اما نیاز به احتایط دارد

چرا که هم فهم انسان در بعضی مواقع خطا می کند

و هم قران کتابی است که |آیاتش محکم و متشابه است

و همه را به خواسته شان می رساند

و تنها کسانی هدایت یافته واقعی اند که خدا می خواهد

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

کبوتر حرم الزهرا;114665 نوشت:
هدایت کننده خدا است

پس نباید دل سرد شد

تدبر و تفکر در کلام الله خوب است

اما نیاز به احتایط دارد

چرا که هم فهم انسان در بعضی مواقع خطا می کند

و هم قران کتابی است که |آیاتش محکم و متشابه است

و همه را به خواسته شان می رساند

و تنها کسانی هدایت یافته واقعی اند که خدا می خواهد

معذرت ميخواهم ولي وظيفه ايجاب ميكرد سوالات خود رامطرح نمايم .. هرچندشما بياييد وپاسخ دهيد يا كس ديگري پاسخ گويد ..
من همه پستهاراخواندم و نميدانم چرا سوال كننده بعدازدوارسالي ديگرچيزي نگفت .. اما پاسخها و مخصوصا كه اين پاسخ .. بنوعي داريد ميگوييد .. فقط پيام را برسان و هدايت بعهده خود خدا .. چرا ؟؟
واقعابرايم سوال پيش آمده و انتها سخنتان كه گفته ايد .. { تنها كساني هدايت يافته واقعي اند كه خدا ميخواهد } وبا اين سخن شما كلي چرا بوجود ميايد و كلي شبهه و اينكه اگر آن يكنفرهم كه آمده و سوال كرده و حتي بد هم سوال كرده يا بد هم اظهارنظركرده هم خود خدا خواسته و براين اساس ما نبايد ناراحت شده يا از كوره دربريم يا بد پاسخ دهيم يا بگوييم ما پاسخ نميدهيم چون او كافراست و چون او ..فلان و ..
اگرهمه اينها خواست خداست و بس ..

باتشكر و اميد اينكه اگرشما هم آمديد و پاسخ داديد .. منهم بيايم و بشنوم پاسخهايتان را ..[/]

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

ارسال پست اولم كه متعلق به تاريخي بود كه بعداز خواندن پستي ديگردرمورد آفرينش شيطان و علت اين آفرينش و مطالعه پاسخهاي داده شده .. اينك متوجه شدم همان گفته هاي شما كاملا درست بودند و هرچه كه قرارباشد اتفاق بيفتد همه بخواست او اتفاق خواهدافتاد..
واقعا دنياي گيج كننده اي شده..آخرش نفهميديم چي بدست كيست؟؟ و جريان اين خلقت و علت خوبي ها وبدي ها و اختياري بودنشان درجايي كه ذاتي واكتسابي بودنشان هم مطرح است .. چه ميباشد؟؟{ البته باتوجه بهمان موضوع علت آفرينش شيطان و برخي نوشتارهاي ديگرميگويم}

باتشكر..[/]

[="arial"][="royalblue"]بنام او

اينهم مطمئنا خواست خدا بوده كه تاامروزهيچكس پاسخ اين سوال را نداده تا مبادا پاسخها مسيرراازاين متن دورنمايند..
بعداز خواندن پستي ديگردرمورد آفرينش شيطان و علت اين آفرينش و مطالعه پاسخهاي داده شده و بسته بودن آن و هم اينكه سوال بامتن اين سوال مناسب و متناسب اند .. ابتدا كه اينك متوجه شدم همان گفته هاي شما كاملا درست بودند و هرچه كه قرارباشد اتفاق بيفتد همه بخواست او اتفاق خواهدافتاد..
و بايد گفت كه واقعا دنياي گيج كننده اي شده..آخرش نفهميديم چي بدست كيست؟؟ و جريان اين خلقت و علت خوبي ها وبدي ها و اختياري بودنشان درجايي كه ذاتي واكتسابي بودنشان هم مطرح است .. چه ميباشد؟؟{ البته باتوجه بهمان موضوع علت آفرينش شيطان عرض ميكنم }
الان كه دارم كمي بيشترفكرميكنم { وبازباتوجه بهمان علت آفرينش شيطان كه بيشترپاسخها هم ازجانب كارشناسان محترم بودند } ميدونيد ازچي دارم ميترسم .. ازآن روزي كه پرده ها بيفتند و همگان ببينيم كه شيطان ازهرانساني بخدا عاشق تر ونزديكتر بوده و ما ندانسته .. ندانستيم و لعنتها را نه ازجانب خداوند كه ازجانب خود به او فرستاديم؟؟
پس لعنت خدا بر شيطان بگمانم بهتراز لعنت من براو باد .. باشد..درسته؟؟
لطفا كارشناسان بحث با توجه به متن سوال كه بهم نيزميخورند..كمك نمايند تا حقيقت بهتر برايم آشكارشود..
آيا درست است كه انسان لعنت خودش را به شيطان بفرستد و يا اينكه بايد فقط لعنت خدارا براو فرستاد و آيا درقرآن آيه اي وجوددارد كه بصراحت اين موضوع را بيان يا اثبات نموده باشد؟؟

{{ ودراين عصرارتباطات بايد هر روزكه نه .. بلكه هرلحظه اش منتظر يك اتفاق و دگرگوني بود و خوشا به سعادت آن كشورومردم وفرهنگ ومذهبي كه قدراين امكانات و فرصتها را بدانند}}

باتشكر..[/][/]

موضوع قفل شده است