مشکل خالکوبی چیه؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل خالکوبی چیه؟

چه ایرادی داره خالکوبی ؟
اگر یکی خالکوبی کنه گناهش چیه؟
حالا بخواد توبه کنه چکار کنه؟
:Cheshmak:

لطفا درست جواب بدید با سند و دلیل محکم

[="Blue"]حضرت علی (ع) فرمود:

رسول خدا(ص) هشت گروه از زنان را لعنت نمود: 1- زنی که برای فریب وپنهان کاری موی صورت زنی را می کند . 2- آن زنی که این کار را قبول می کند . 3- زنی که دندان زن دیگر را می تراشد و فاصله می اندازد و تیز می کند تا او را جوان تر نشان دهد . 4- آن زنی که که این عمل را قبول می کند 5- زنی که موی سر زنی را به سر زن دیگر وصل می کند. 6- زنی که این کار را می پذیرد .7- زنی که خالکوبی می کند .8- زنی که این کار را قبول می کند .[/]

من نمیدونم منبع این حرف امام علی کجا بوده
اگر هم بخوام با این قبولش کنم پس ارتودنسی دندون هم حرام شده و نباید کسی بره دکتر که ارتدنسی کنه

حالا این برای زن هست مرد چی ؟ :Khandidan!: برای مردا ایرادی نداره :khaneh:

[="blue"]ضررخالکوبی از نظر علمی:

برای خالکوبی که در لغت غربی به آن تاتو (tattoo) می گویند از سوزن های مخصوص استفاده می

شود، این کار گذشته از درد فراوان با خون ریزی زیاد همراه است ،و کوچکترین بی دقتی در رعایت بهداشت وسایلی که به کار برده می شود و حتی بعد از آن عدم رعایت بهداشت فردی، می تواند فرد را در معرض بیماری های خطرناکی چون «ایدز» و «هپاتیت» قرار دارد .[/]

این ماله زمان عهده قجر بود الان یک دستگاه استاندارد و بهداشتی احتمالا کمتر از 1میلیون هست و میشه شخصی خریداری کرد
اگر هم بخوایم به این موضوع گیر بدیم عمل جراحی هم خطرناک هست و کوچکترین اشتباهی ممکن هست خیلی اتفاقا بیفته
پیوند مو هم همینجوری اونم میتونه هم چین مشکلاتی داشته باشه و.........
پس این نه از این جور دلیل ها نیارید

سلام
- از نظر شرعی شو که باید متخصصینش بهتون جواب بدن گرچه که تاجایی که میدونم خیلیها هم نگفتن حرام است

- ارتودنسی، در لغت به معنی صاف کردن دندان هست. یعنی دندانی که کج هست رو برن صاف کنن. نه برای فریب و .... از نظر اخلاقی (اخلاق پزشکی) عمل های زیبایی اگر قرار باشه برای آدم سالمی که هیچ مشکلی نداره انجام بشه جای سوال داره.

- خالکوبی، به هر حال خطرناک هست! چه تو خونه چه تو هرجای دیگه ای. شاید شنیده باشید که اگر کسی خالکوبی داشته باشه حتی خون هم ازش قبول نمیکنن!
اما به فرض سالم انجام دادنش، خالکوبی هایی که مثلا برای ابرو و .. میکنن باز ممکنه قابل قبول باشه اما عرف جامعه خالکوبی روی دست و پا و ... مثل این زندانی های آمریکایی و ... رو نمیپسنده و عاقلانه نیست آدم خودش رو شبیه به گروهی بکنه که از نظر جامعه ناهنجار هستن.

منجم باشی;113593 نوشت:
سلام
- از نظر شرعی شو که باید متخصصینش بهتون جواب بدن گرچه که تاجایی که میدونم خیلیها هم نگفتن حرام است

- ارتودنسی، در لغت به معنی صاف کردن دندان هست. یعنی دندانی که کج هست رو برن صاف کنن. نه برای فریب و .... از نظر اخلاقی (اخلاق پزشکی) عمل های زیبایی اگر قرار باشه برای آدم سالمی که هیچ مشکلی نداره انجام بشه جای سوال داره.

- خالکوبی، به هر حال خطرناک هست! چه تو خونه چه تو هرجای دیگه ای. شاید شنیده باشید که اگر کسی خالکوبی داشته باشه حتی خون هم ازش قبول نمیکنن!
اما به فرض سالم انجام دادنش، خالکوبی هایی که مثلا برای ابرو و .. میکنن باز ممکنه قابل قبول باشه اما عرف جامعه خالکوبی روی دست و پا و ... مثل این زندانی های آمریکایی و ... رو نمیپسنده و عاقلانه نیست آدم خودش رو شبیه به گروهی بکنه که از نظر جامعه ناهنجار هستن.

در بعضی از موارد برای ارتودنسی مجبور میشن بین دندون هارو بتراشن
من رفتم خون بدم کلی سوال ازم کردن حتی وزن و غذایی که خوردی و و.......... ولی اینکه خالکوبی داری یه نه و نپرسیدن

پس خالکوبی ایراد نداره ؟ بریم خالکوبی کنیم؟

سلام

نقل قول:
در بعضی از موارد برای ارتودنسی مجبور میشن بین دندون هارو بتراشن
من رفتم خون بدم کلی سوال ازم کردن حتی وزن و غذایی که خوردی و و.......... ولی اینکه خالکوبی داری یه نه و نپرسیدن

پس خالکوبی ایراد نداره ؟ بریم خالکوبی کنیم؟

عرض کردم هدف اصلاح کجی هست نه فریب.

در مورد انتقال خون، یا فراموش کردن بپرسن یا خوشبختانه ظاهر شما خوب و مطابق هنجار بوده و گفتن لابد این آدمی نیست که اهل این کارها باشه (البته باید میپرسیدن چون از روی ظاهر تو این مسائل نباید قضاوت کرد)

اما برای مشاهده شرایط معافیت از اهدا خون به سایت رسمی مراجعه کنید. ذیل عنوان معافیت موقت در گروه رفتار های پرخطر این مطلب ذکر شده:
"داشتن برخی رفتارهای پرخطر: مانند ارتباط جنسی حفاظت نشده، خالکوبی، طب سوزنی، سوراخ کردن گوش و ... "

اما اینکه این کار رو بکنید یا نه؟

ما 3 تا دایره داریم! که اینها متحد المرکز هستن.
دایره اول که از همه کوچکتر هست، نباید های قانونی هست. مثلا قتل و دزدی و کلاه برداری و ....
دایره دوم که بزرگتر هست اما با دایره اول هم مرکز هست، شرع هست. مثلا ترک نماز، دروغ، خیلی از گناهان و ...
دایره سوم، از دایره اول هم بزرگتره و نباید های بیشتری رو در خودش جا داده، این دایره دایرۀ اخلاق هست و هنجار های اجتماعی. مثل همین خالکوبی در ایران.

حالا اینکه یه کاری رو شما میتونید بکنید یا نه دیگه دست خودتون هست، شما عملا هرکاری دلت بخواد میتونی بکنی :Cheshmak: اما پای عواقبش هم باید بشینی.

پزشک بزرگی رو میشناسم که جز اولین پزشکان دانشگاه شیراز بود (حدود 60-70 سال پیش) یه بار میگفت که در جوانی قبل از اینکه بره دانشگاه رفته بوده و تحت تاثیر شور جوانی روی بازوی خودش یه خالکوبی کرده!
میگفت روز اولی که در دانشگاه برای اتاق تشریح یا اتاق عمل احتمالا (درست یادم نیست) مجبور میشه لباس آستین کوتاه بپوشه تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم و جلوی همه خجالت زده شدم. و مجبور شده بود کلی خرج کنه تا این خالکوبی رو پاک کنه.

خلاصه، شما کاری نکن که یه وقت پشیمون بشیا:Cheshmak: چون این چیزی نیست که پاک کردنی باشه و حتی اگر یه روزی در اثر بیماری جامعه، هنجار اجتماعی بر این شد که خالکوبی اشکالی نداره باز هم کار عاقلانه ای نیست چون جامعه عوض میشه اما خالکوبی پاک نمیشه

با سلام و احترام

اتفاقاً این هفته برنامه ی"شوک" هم روی این مسائل جامعه صحبت میکرد.

مدل مو, آرایش, لباسها, خالکوبی و ... (همه گزارشات هم از آقایون این مدلی گرفته میشد!!!)

و نشون میداد افرادی رو که در جوانی خالکوبی کرده بودند ولی وقتی که به سن بالاتری رسیده بودند به شدت پشیمون شده بودند و چون راهی برای از بین بردن خالکوبی نداشتند دست به کارهای خطرناکی زده بودند از جمله :

رد خالکوبی رو با اتو یا مواد دیگه مثل اسید سوزونده بودند و خیلی بدشکل شده بود و گوشت اضافی داده بود و ...

خب چرا عاقل کند کاری که بازآرد پشیمانی!

سلامت باشید؛

.::.;113582 نوشت:
چه ایرادی داره خالکوبی ؟ اگر یکی خالکوبی کنه گناهش چیه؟ حالا بخواد توبه کنه چکار کنه؟ لطفا درست جواب بدید با سند و دلیل محکم

با سلام خدمت کاربر محترم و تشکر از سئوال شما

خالكوبى حرام نيست و اثرى كه از آن در زير پوست باقى مى‌ماند مانع از رسيدن آب نيست و وضو و غسل با آن صحيح است. (1)

پی نوشت:

1. آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات س 1227

خالکوبی!!!!! :Moteajeb!:
من نمی دونم مشکل داره یا نه اما یه چیزی رو خوب می دونم و اون اینه که ما انسان ها بعضی وقتها گمان می کنیم که زیبا نیستیم و می خواهیم به هر وسیله ای شده خودمون را جذاب و متفاوت نشون بدیم. خوبه به این مسئله هم دقت بکنیم که چرا یک انسان باید در بدن خودش چیزی را حک کنه که موجب زیباییش بشه!؟ مگه انسان زیبا نیست؟!

اما یه چیزی..............
یه بنده خدایی روی دستش خالکوبی کرده بود: « رفیق بی کلک مادر » خیلی چیز قشنگیه اما بهش گفتم:
عزیز من! اگه اینقدر دوستش داری باید بهش بگی و نشون بدی که دوستش داری نه اینکه به بدن خودت آسیب برسونی... اگه راست می گی نزار حتی یه لحظه هم ازت دلخور بشه!

یا زهرا

سجاد;113625 نوشت:
با سلام خدمت کاربر محترم و تشکر از سئوال شما خالكوبى حرام نيست و اثرى كه از آن در زير پوست باقى مى‌ماند مانع از رسيدن آب نيست و وضو و غسل با آن صحيح است. (1)

با سلام خدمت کارشناس محترم
آیا خالکوبی کردن ضرر زدن به بدن نیست؟
سوال دوم اینکه اگر مردی به قصد زینت خالکوبی کند. مثلا برخی موارد روی دستش مینویسد مادر. این زینت نیست. اما گاهی روی پوستش عکس گل و عقاب و .. خالکوبی میکند. آیا در صورت زینت بودن برای مرد حرام است؟

muhammad-aga;193523 نوشت:
با سلام خدمت کارشناس محترم آیا خالکوبی کردن ضرر زدن به بدن نیست؟ سوال دوم اینکه اگر مردی به قصد زینت خالکوبی کند. مثلا برخی موارد روی دستش مینویسد مادر. این زینت نیست. اما گاهی روی پوستش عکس گل و عقاب و .. خالکوبی میکند. آیا در صورت زینت بودن برای مرد حرام است؟

با عرض سلام خدمت کاربر محترم muhammad-aga گرانقدر

1. هر ضرر زدنی حرام نیست آن ضرری حرام است که معتنا به باشد .

2. زینت کردن برای مرد فی نفسه حرام نیست . (1)

پی نوشت:
1. استفتا از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

موضوع قفل شده است