مهربانترین پیامبر

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مهربانترین پیامبر

.
ضحاک بن سفیان رییس قبیله بنی کلابی مردی شجاع و نامدار بود.اما چهره ای داشت آبله گون با چشم برآمده و بینی زخم رسیده و بسیار زشت.برای بیعت کردن نزد پیامبر(صلوات الله علیه) آمده بود.
در حین صحبت گفت یا رسول الله من چهار دختر دارم که هنوز در خانه اند.اگر بخواهی یکی از آن ها را به عقد تو درآورم. یکی از همسران حضرت پرسید آیا دخترانت از تو خیلی زیباترند؟ ضحاک گفت نه به خدا !من از همه آن ها بهترم
:Gol: پیغمبر تبسمی فرمود و گفت:همه سعادت به زیبایی نیست من برای ایشان دعا می کنم. :Gol:

لَعَلَّكَ باخِعٌ نَفْسَكَ أَلاَّ يَكُونُوا مُؤْمِنين(شعراء 3)
گويا مى‏خواهى خويشتن را تلف كنى براى اينكه آنان ايمان نمى‏آورند
" باخع" از ماده" بخع" (بر وزن بخش) به معنى هلاك كردن خويشتن ازشدت غم واندوه است
اين تعبير نشان مى‏دهد كه تا چه اندازه پيامبر اسلام ص نسبت به مردم دلسوز و در انجام رسالت خويش اصرار و پافشارى داشت، و از اينكه مى‏ديد تشنه‏كامانى در كنار چشمه آب زلال قرآن و اسلام نشسته‏اند و باز از تشنگى فرياد مى‏كشند ناراحت بود.
ناراحت بود كه چرا انسان عاقل با داشتن اينهمه چراغ روشن باز از بيراهه مى‏رود؟ و در پرتگاه فرو مى‏غلطد و نابود مى‏شود؟
آرى همه پيامبران الهى اين چنين دلسوز بودند مخصوصا پيامبر اسلام ص كه اين تعبير كرارا در قرآن در مورد او آمده است.
بعضى از مفسران چنين مى‏گويند كه سبب نزول آيه فوق اين بود كه پيامبر ص مرتبا اهل مكه را به توحيد دعوت مى‏كرد، اما آنها ايمان نمى‏آوردند، پيامبر ص آن قدر ناراحت شده بود كه آثار آن در چهره‏اش آشكار بود، آيه فوق نازل شد و پيامبر ص را دلدارى داد

نقل قول:
ضحاک بن سفیان رییس قبیله بنی کلابی مردی شجاع و نامدار بود.اما چهره ای داشت آبله گون با چشم برآمده و بینی زخم رسیده و بسیار زشت.برای بیعت کردن نزد پیامبر(صلوات الله علیه) آمده بود.
در حین صحبت گفت یا رسول الله من چهار دختر دارم که هنوز در خانه اند.اگر بخواهی یکی از آن ها را به عقد تو درآورم. یکی از همسران حضرت پرسید آیا دخترانت از تو خیلی زیباترند؟ ضحاک گفت نه به خدا !من از همه آن ها بهترم
:gol: پیغمبر تبسمی فرمود و گفت:همه سعادت به زیبایی نیست من برای ایشان دعا می کنم. :gol:

در نهایت پیامبر با دختر این فرد ازدواج نکردن؟ آیا دلیل سیاسی داشته؟

از کارشناسان تاریخی محترم تقاضا میکنم مقایسه ای بین پیامبر اسلام و پیامبران دیگر انجام دهند و به طور یقینی اثبات کنند که ایشان مهربانترین پیامبر بودند.

به گفته قرآن رحمت و مهربانی پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم)
عامل اصلی برای نفوذ و توسغه ی اسلام در هر جا بود که خود قرآن کریم به آن تصریح می کند.

شخصیت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) خلق و خو، سیره، طرز رفتار، نوع رهبری و مدیریت ایشان، عامل بزرگی برای پیشرفت اسلام بوده است.
« فبما رحمة من الله لنت لهم ...» خدا به پیامبرش خطاب می کند: (ای پیامبر گرامی به موجب رحمت الهی به تو، در پرتو لطف خدا، تو نسبت به مسلمین اخلاق لین و نرم و بسیار ملایمی داری، روحیه ی تو روحیه ای است که با مسلمین همیشه در حال ملایمت حلم، بردباری، حسن خلق، تحمل، عفو و امثال اینها هستی.
در ادامه ی این آیه ی شریفه آمده: « و لو كنت فظا غليظ القلب لانفضوا من حولك فاعف عنهم‏و استغفر لهم و شاورهم في الامر... » اگر این خلق و خوی تو نبود، اگر به جای این اخلاق نرم و ملایم، اخلاق خشن و درشتی داشتی، مسلمانان ازدور تو پراکنده می شدند، یعنی اخلاق تو یک عاملی برای جذب مسلمین است.

خداوند متعال علت گرایش مردم به پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) را علاقه و مهری دانسته که ایشان به آنان مبذول می داشتند، باز خداوند متعال دستور می دهد که ببخششان و بر ایشان استغفار کن و با آنان مشورت نما. اینها همه ازآثار محبت و دوستی است، همچنان که رفق و حلم و تحمل، همه از شؤون محبت و احسانند.آل عمران 159

نقل قول:
به گفته قرآن رحمت و مهربانی پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم)
عامل اصلی برای نفوذ و توسغه ی اسلام در هر جا بود که خود قرآن کریم به آن تصریح می کند.

اول: از نظر تاریخی و سیره زندگی پیامبر پرسیدم
دوم: مقایسه بین پیامبر اسلام و دیگر پیامبران مد نظرم بود

راویه;111840 نوشت:
ضحاک بن سفیان رییس قبیله بنی کلابی مردی شجاع و نامدار بود.اما چهره ای داشت آبله گون با چشم برآمده و بینی زخم رسیده و بسیار زشت.برای بیعت کردن نزد پیامبر(صلوات الله علیه) آمده بود. در حین صحبت گفت یا رسول الله من چهار دختر دارم که هنوز در خانه اند.اگر بخواهی یکی از آن ها را به عقد تو درآورم. یکی از همسران حضرت پرسید آیا دخترانت از تو خیلی زیباترند؟ ضحاک گفت نه به خدا !من از همه آن ها بهترم پیغمبر تبسمی فرمود و گفت:همه سعادت به زیبایی نیست من برای ایشان دعا می کنم.

آخه اخوی دعا کردن برای دختران زشت فلانی نشانه مهربانی پیامبر اسلام است ؟

حضرت موسی علیه السلام با قوم یهود شیطان پرست طرف حساب بودند و لازم بود بیش از 40 روز آنها را تنها نگذارند والا همان بت سامری را میتراشیدند.

این پیامبر با هر بهانه بنی اسرائیل کنار آمد.

خب حالا بیا و ثابت کن پیامبر اکرم از او مهربانتر بوده.

یاحق

منتقد;111854 نوشت:
از کارشناسان تاریخی محترم تقاضا میکنم مقایسه ای بین پیامبر اسلام و پیامبران دیگر انجام دهند و به طور یقینی اثبات کنند که ایشان مهربانترین پیامبر بودند.

سلام

فکر نکنم نیازی به این کار باشد

اما چیزی که هست اینه که

تاریخ را بخوانیم متوجه می شوبم که پیامبر وقتی به او سنگ می زند و هزاران کار دیگر با پیامبر می کردند

باز برایشان دلشان می سوخت!!

bina88;111990 نوشت:
این پیامبر با هر بهانه بنی اسرائیل کنار آمد.

سلام

پیامبر ما چه طور؟

مگر تحریم اش نکردند؟

مگر اذیت اش نکردند؟

اگر قوم موسی بعد از 40 روز دور شدند

قوم پیامبر هنوز خاکش نکردند دستورش را عمل نکردند
مال دخترش را غصب کردند
به خانه دخترش شوریدند
و...

غیر از این است؟

این وقایع چند روز بعد اتفاق افتاد؟:Gol:

[quote=bina88;111990]

حضرت موسی علیه السلام با قوم یهود شیطان پرست طرف حساب بودند و لازم بود بیش از 40 روز آنها را تنها نگذارند والا همان بت سامری را میتراشیدند. این پیامبر با هر بهانه بنی اسرائیل کنار آمد. خب حالا بیا و ثابت کن پیامبر اکرم از او مهربانتر بوده.
با سلام
مصر سرزمین فرهنگ های باستانی ومهد تمدن های حیرت انگیزی است که هنوز بشربه آن توجه دارد وافتخار می کند .
حضرت موسی در چنین سرزمینی برانگیخته شدند ومردم آن را هدایت کردند.این به نسبت خیلی ساده تر از تربیت یک قوم وحشی است که در روزگار خودش هیچ قدر واعتبار وفرهنگی نداشت و هیچ کس نه به لحاظ فرهنگ ونه به لحاظ ثروت وصنعت خبری از آن نمی گرفت.
از طرف دیگر عوض کردن دین چیزی است که از همه کاری سخت تر ومشکل است. حال با در نظر گرفتن این مسئله پیامبر خدا ص آنچنان سعه صدری با این قوم نشان داد که آنها را هدایت کرد تا حدی که ابر قدرت های آن روز را به زانو در آوردند.
واین نمیشد جز با سعه صدر ومهربانی تا جایی که این مدال را خدا برای پیامبرش فرستاد:

و انَّكَ لَعَلى خُلُقٍ عَظِيمٍ ﴿۴﴾ و تو داراى اخلاق بسيار بزرگوارانه‏اى هستى‏

موضوع قفل شده است