&&& تفاوت نگاه اسلام و غرب به زن+عکس&&&

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

مفهومی که از ظاهر تصویر بر میاد اینه که می خاد بگه تو اسلام درسته که زن پوشیده هست ولی با دیدی باز و آگاهی کامل به مسائل اشراف داره ولی غرب از نظر حجاب و پوشیدگی آزاده ولی برای عقاید و دیدگاه های زن محدودیت اعمال میشه .
با این تفاسیر :ok: فرمایش شما کاملاً درسته :ok: یا شما تازه از غرب رسیدی و مسلمان شدی یا من تو غرب زندگی می کنم و خبر ندارم .:khandeh!:
خوب بود :Nishkhand:

نقل قول:
اینکه تفاوت نگاه نیست،میخواد بگه تو غرب زنها چشم و عقلشون بسته است ولی سرشون حجاب نداره اما تو شرق زنها چشم و عقلشون بازه درحالیکه حجاب دارن
درواقع میخواد تفکر غربیا رو که میگن زن مسلمون به خاطر حجاب محدوده، نقد کنه

در اسلام امر به شناخت و کسب معرفت داده است و همگان را به فراگیری علم فراخوانده است و در این زمینه هیچ تفاوتی بین مردو زن نیست؛لذا زنان مسلمان با آگاهی و شناخت معارف به طور طبیعی حجاب را انتخاب میکنند . ولی چنانچه انسان چشم بر حقایق ببنددو از معارف حقیقی و شناخت هر آنچه باید، غافل شود بی حجابی و بی بندو باری ووو را به تبع به دنبال خواهد داشت.

البته چون مسلمین بیشتر در شرق متراکمند شاید اینگونه تصویر شده ،ولی مطابق عکس مقایسه ی زن شرقی با زن غربی ست.تاکید میکنم این توصیف تصویر ست.

نکته ی قابل توجه برای خانم های محبه این ست که باید بدانند که نگاه و دید زن وقتی که پوشش داشته باشد با دقت و تیز بینی بیشتری عمل می کند تا خانمی که محجبه نیست چرا که داشتن پوشش و حجب در ظاهر و منش باعث میشود که حرکات اضافه حذف شود در حالی که زمانی که این حریم نباشد دید وسیعتر می شود و دید وسیعتر به همان نسبت دقت را کاهش میدهد.
خوب با این وصف این تصویر هم مفهوم عمیق تری پیدا میکند.

من کاری به این کارها ندارم ولی میگم همون زنهای غربی از روز اول که چمششون باز شد تریپ شون این بوده که مثلا بدوی حجاب در جامعه شون ظاهر بشن اگه ارزش و قداست حجاب براشون توضیح داده بشه مطمئنا به اصالت زن بودن خوشون پی میبرن متاسفانه سانسور شدید بوقهای استکبار در غرب و بخشی از شرق باعث شد زنهای اونجاها در جمود فکری بسر ببرن و الا در بین اونها هم خانمهایی هستن که از وضعیت زنان جامعه خودشون ناراضیند

متاسفانه دیدگاه زنان شرقی هم نسبت به زنان غربی نگاهی منفی هست در حالیکه هر دو از یک جنس هستن تاکید میکنم اگر امکانی فراهم میشد که همانطورکه هزاران مقاله وکتاب ومجله برای تبیین ارزش حجاب و جایگاه رفیع عفت و خود نگهداری در شرق در دسترس زنهای شرقی هست در دسترس زنان غربی بود وضعیت اونها خیلی بهتر از الانی که هست بود همچنانکه طبق آمارهایی که اعلام شده دانشجویانی در بعضی ازدانشگاهای خود امریکا رو به حجاب آوردن چون ارزش حجاب رو با مطالعه و جستجو در آمار و ارقام پیدا کردن و دیدن اگه با حجاب باشن برای حفظ کرامتشون بسیار بهتر از مترسک شدن توی خیابون هست

[="Magenta"]در اسلام زن "انسان" است ،اما مرد نیست . چنان که مرد نیز "انسان" است ولی زن نیست .[/]

چایگاه زن در غرب را میتوان در رفتار ها ی غربی ها تشخیص داد .

[quote

وسلام نامی از نامهای خداست.
باعرض سلام و خسته نباشید.

در کل در غرب زن به عنوان یک کلا به شمار می آید ولی در اسلام به زن بها داده شده تا پا به پای مردان بتواند در اجتماع و جامعه ی خویش کار کند.