چگونه روی دوستمون تاثیر بزاریم ؟؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه روی دوستمون تاثیر بزاریم ؟؟

سلام

راستش من بااین موضوع به صورت عملی برخورد داشتم .واقعاً از چه راهی می تونیم رو دوستمون تاثیر بزاریم یا اصلاً این کار به ما ربطی نداره !!! از اول دوست خوب پیدا کنیم .

مثال واقعی :

چند روز پیش با یکی از بچه ها توی اتوبوس بودم از دانشگاه بر می گشتیم .یه دختره پشت سر ما نشسته بود .آخرای راه بودیم دیدم همچین سرحال شده .قبلش می گفت از خستگی دارم میمیرم .
گفتم چته ؟ گفت رفتم تو کفه این دختره .........................
آقا ول نمیکرد که .سر صحبتبا با دختره باز کرد و ....حالا به نظر شما وظیفه ی من به عنوان یه دوست خوب چیه ؟؟

آخره کارم داشت پیاده می شد از من کاغذو خودکار گرفت شمارش و داد به دوستش.
من چیکار باید میکردم ؟؟

با سلام و احترام

به نظر بنده اگر توانایی تاثیر مثبت گذاشتن بدون گرفتن تاثیر منفی رو در خودتون میبینید در این زمینه اقدام کنید.

وگرنه جدا شدن بهترین گزینه هست.

پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و سلم می فرماید :«اَلْوَحْدَةُ خَیْرٌ مِنْ قَرِینِ السَّوْءِ؛ تنهایى بهتر از دوست بد است.»

موفق باشید در راه حق؛

سلام خدمت دوست گرامی :Gol:
اولین روش برای تأثیر گذاشتن روی دیگران جلب اعتماد آنهاست باید به آنها ثابت کنید که فردی بی ریا و صادق هستید و نظرات مفیدی دارید. باید تسلط کامل روی صحبت های خود داشته باشید.و راه و چاه این کار را به او نشان بدهید و او را از عواقب کارش آگاه سازید اگه متقاعد شد که چه خوب و گرنه راهتان را از او جدا کنید چون کم کم او در شما تأثیر میگذارد

موفق و سربلند باشید

با سلام
سعي كنيد به دوستان امر به معروف و نهي از منكر كنيد
اكر قبول نكرد از او جدا شويد
خدايي نكرده روي شما تأثير نذارد و حتى در آينده براي شما خوب نيست
خيلي از آدمها اكر بخواهند شخصيت كسي را ببينند به دوست مراجعه مي كن اكر دوستتان خوب نباشد مي كويند حتما شما هم مثل دوستتان هستيد

سعي كنيد از او جدا شويد يا روي آن تأثير بكذاريد

سلام به دوستان عزیزم
به نظر من اگه امر به معروف جواب نمیده و دوستتون هم رو شما تاثیر نمیکنه، بهترین راه اینه که باههاش بمونین و با جلب اعتماد اون و با رفتارتون یه جورایی اونو متوجه شتباهش بکنین.یعنی امر به معروف عملی.
شاید خیلیا بگن بی تاثیره اما بهتون بگم خیلی سخت و موثره.
خودماین روش رو آزمایش کردم، خیلی موثره.
البته باید خیلی مراقب رفتارتون باشین، چون کوچیکترین اشتباه شما، شما رو به اول خط بر می گردونه و طی کردن مسیر رو براتون سخت تر.
اما اگر موفق بشین حد اقل نتیجه ای که میده اینه که دوستتون خجالت می کشه جلوی شما دست به اون خطا ببره.
با رها کردن دوستتون اونو توی این وادی خطرناک تنها گذاشتین و شیطانو به اون مسلط کردین.
به معنی واقعی شدین یه رفیق نیمه راه که رفیقشو تو سختی تنها می زاره:khaneh:
البته اگه میدونین تاثیری ازش نمی پذیرین دست به چنین کار سختی بزنین.
با آرزوی موفقیت شما:Hedye::Gol:
همتونو دوست دارم:hamdel:
یا حق

به نام خدا

سلام به همگی

خب اینی که می گویید اگر گوش نکرد و ... ازش جدا بشید کار بسیار سختی هست ... مثلا بنده هم فامیلی دارم که تقریبا به همین شکل به صورت گروهی با دوستاش در خیابون ها راه می روند و ببخشید دنبال دخترا راه میفتند !
خب این دلیلی نیست که بخوایم مثلا از ای نوع افراد جدا بشیم .... ما باید به جنبه مثبت همون فرد نگاه کنیم ... اول اینکه اگر می خوایم کمکش کنیم باید حتما به او خیلی نزدیک بشیم و اگر کاغذ و ... خواست بهش بدیم . چون باید به عنوان یک فرد مورد اعتماد و خوب و با وفا ظاهر بشیم .... بعد کم کم باید اونو راهنمایی کنیم و مثلا از گناه اونو بترسونیم ، چه میدونم فیلم های ترسناک مذهبی با هم نگاه کنید ، آیات و گفته های ترسناک از گناه کردن و شیاطین براش بگید و ...

بنده هم دارم با همون فامیلم تقریبا همین کار رو می کنم .... از این نوع افراد بسیار دیده می شه .... اینا دوست های بد نیستند ، اگر به شما پیشنهاد این کار را دادند ، بگویید نه مرسی ، من این کاره نیستم ، دقیقا همین کار رو من با کسانیکه دوست هستم و شبیه به اون اخلاق نا پسند رو دارند می کنم و روابط رو در حد معمولی نگه می دارم و اگر ببینم که یکی از اونا ظرفیت تغییر رو پیدا کرده اند ، کم کم باهاش نزدیک تر می شم و کمکش می کنم ، در ضمن همینی که گفتم رو دارم با یکی از دوستانم که ظرفیتشو پیدا کرده انجام میدم.

همین دوستان می تونند افراد با مرام ، با وفا ، مورد اعتماد و ... باشند ، باید به جنبه مثبت نگاه کرد ، یه کار یگه هم می تونید بکنید که اون برای کسانیه که سیاست مدار هستند ....اینکه با این افراد ارتباط بداشته باشین و از اونا استفاده کنید ... یعنی در دو نقش بازی کید ....ظاهر یه چیزی و باطن و نیت خودتون یه چیز دیگه ....که این کار به نظرم خوب نیست ....

موفق باشین

موضوع قفل شده است