صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواهرم با یه نفر ارتباط داره باید چکار کنم؟(ارتباط دختر و پسر)

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

اشاره خواهرم با یه نفر ارتباط داره باید چکار کنم؟(ارتباط دختر و پسر)

چند وقتی متوجه شدم که خواهرم با یه نفر ارتباط داره باید چکار کنم وچه برخوردی باهاش داشته باشم، میشه راهنمائیم کنید؟
    ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۹۰/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۴:۴۹
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

2. صلوات ها 23

3.  

علاقه
    حقیقت/ راستی/
    نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1149

خواهرتون چند سالش هست؟

رابطشون در چه حد است؟

طرف را میشناسید؟
    برای سلامتی اقا و تعجیل درظهورش و هدیه به روح پدر مرحومم یک صلوات

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

5. صلوات ها 19

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

نقل قول نوشته اصلی توسط شادان نمایش پست ها
    خواهرتون چند سالش هست؟
    دوم دبیرستانه
    رابطشون در چه حد است؟
    باهم دوست شدند
    طرف را میشناسید؟
    نه خیلی
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

7. صلوات ها 21

علاقه
    حقیقت/ راستی/
    نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1149

خواهرتون در یه سن بحرانی هستند در واقع هنوز خیییلی بچه و بی تجربه هستند سعی کنید به هاش صحبت کنید و منعش کنید و تمام وقتش را با اعضای خانواده پر کنید طوری که فرصت اضافی نداشته باشد

امیدوارم بقیه اعضا خوب سایت بیایند و بیشتر راهنمایی کنند
    برای سلامتی اقا و تعجیل درظهورش و هدیه به روح پدر مرحومم یک صلوات

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

9. صلوات ها 23

علاقه
    دنیای دیجیتال ، ورزش ، اقتصاد ، تفکر
    نوشته
    262
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2178

شادان جان راست میگه تو یه سن واقعا بحرانی هست

به نظرم ، خودت یا حداقل بابات ببرینش مدرسه و بیارینش یعنی نزارین خودش بره و بیاد

11. صلوات ها 13

نوشته
    272
    حضور
    1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1362

مطلب رابطه دوستی آشکار و کنترل شده بهتر است یا رابطه پنهان و کنترل نشده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    چند وقتی متوجه شدم که خواهرم با یه نفر ارتباط داره باید چکار کنم وچه برخوردی باهاش داشته باشم، میشه راهنمائیم کنید؟
    دوست عزیز
    به نظر بنده حقیر بهتر است رابطه فوق الذکر را قطع نکرده و به صورت کنترل شده و بدون اعمال هیچ گونه فشار و اجبار به حالت متعادل در بیاورید . تجربه و آنچه که کنون ثابت شده این است که دستورات دینی مربوط به هزاران سال قبل اعم از اسلام ، مسیحیت یا زرتشت و ... در این زمان کار ساز نیست _ البته بنده قصد نفی دین و اعتقاد افراد را ندارم چرا که این کار بسیار ناپسند است _ چرا که امروزه دنیای انفجار اطلاعات است و به دلیل متنوع بودن ، زیاد بودن و پیچیده بودن راه های ارتباطی قطع آن ناممکن است ، پس بهتر است به نحوی که به هیچ یک از طرفین اسیبی چه از نظر روحی و روانی و چه از نظر جسمی وارد نشود این ارتباط به وجه متعادلی کنترل شود تا انشاالله به مقصد خیر و زیبای ازدواج منجر شود .
    البته مطمئن هستم که می دانید " نیاز انسان برای برقراری یک رابطه منصفانه و سالم به جنس مخالف یک نیاز مهم و غیر قابل انکار هست " تا انشاالله طرفین با شناخت بهتر یکدیگر وارد مرحله جدیدی از زندگی شده و پس از شناخت در صورتی که طرفین مایل باشند به مقصد ازدواج برسند . البته بهترین عاملی که باعث کنترل بهتر این رابطه توسط خود طرفین می شود اول حجب و حیا دختر و دوم تربیت و معرفت انسانی پسر هست و مخربترین عامل اعمال زور و خشونت می باشد که امروزه مصادیق آن را می توان در دادگاه ها و مشاوره های خانواده مشاهده کرد .
    البته نظر اینجانب نشات گرفته از آموخته ها و تحقیقات بنده هست در این مورد و بهتر است علاوه بر گفتگو با صاحب نظر دینی حتماً با یک مشاوره خانواده و ازدواج مطرح گردد . البته لازم به ذکر هست امروزه فایل های سخنرانی اساتید ارزشمندی چون دکتر انوشه از اینترنت قابل دریافت هست و در صورت لزوم می تونم آی دی و شماره تلفن ایشون رو در اختیارتون قرار بدم .
    با تشکر از شما و سپاس از خداوند متعال
    به امید روزی که هر شخص معنای دقیق و کاملی از رابطه داشته باشد تا خدای ناکرده شاهد نگرانی خانواده ای برای حفظ این مهم نباشیم . هر کس پلیس خود باشد .
    انشاالله

13. صلوات ها 10

علاقه
    گرافیک-دست نوشته هام
    نوشته
    30
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    568

ببین دوست من همونطور که گفته شد خوب سنش سنیه که کشش داره به سمت جنس مخالف... خوب اینکه بیایی و همه وقتشو پر کنی و اونو تحت فشار بذاری و دعوا کنی یا هر برخورد بد دیگه ایی باعث میشه هیچ وقت بهت اطمینان نداشته باشه.
    سعی کن وقتی باهاش حرف میزنی ... نصیحت وار نه این سن از نصیحت بیزاره ... و اونو یه سد میبینه جلوی خودش مطمئن باش خدای نکرده فردا یه کاره دیگه ... پنهانی که شاید عواقب خیلی بدتری داشته باشه... دوستیشو بد ندون! اما کنترلش کن خیلی حواست بهش باشه... از خطراتی که توی جامعه هست غیر مستقیم آگاهش کن... نذار بفهمه که میدونی یا سر بسته بهش بفهمون که میدونی ... چون رفتارتو بدونه ... بیشتر بهت اعتماد میکنه ... بذار کم کم خودش میاد ... جلو!
    اما حواست و خیلی جمع کن هرچی بیشتر بهش فشار بیار و بد خلقی کنی و توی منگنه بذاریش بد تر میشه !!!

آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند
    تو که خشکی چه به من ، من که تر هستم به تو چه؟

15. صلوات ها 11

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

باعرض سلام و تشکر خدمت تمامی علاقه مندان به سایت اسک دین
    پاسخ های دوستان مناسب بود و بنده هم به نوبه خودم مطالبی را در این زمینه مطرح می کنم.
    معولا هر رفتاری بر اساس نیازها و کمبودهای شخصیتی به وجود می آیید و معمولا دخترهایی که رابطه خوبی با جنس مخالف محرم خود مانند پدر و یا برادر ندارند وارد رابطه های برای جبران شده و بعد به دلیل ترس از دست ندادن منبع آرامش بخش مجبور به اهمیت دادن به انتظارات و خواسته های طرف مقابل می شوند بنابراین راهکارهای زیر پیشنهاد می شود:
    1- برقراری رابطه خوب و صمیمانه شما و والدین با ایشان و به طور کلی پذیرش مثبت و نامشروط
    2- عدم طرح مستقیم این رابطه بلکه شما باید غیر مستقیم نسبت به تغییرات رفتاری و خلقی با ایشان صحبت کنید.
    3- تشویق برای برقرار ارتباط خواهرتان با مشاور
    4- هشدار نسبت به خودخواهی ها و آسیب هایی که طرف مقابل ممکن است متوجه خواهرتان کند.
    5- افزایش خودارزشمندی و عزت نفس ایشان چون فردی که برای خود ارزش قایل است به هیچ وجه دست به اینگونه روابط نمی زند.
    موفق باشید.

ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۰/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۳:۴۸ دلیل: فونت
    خواهرم با یه نفر ارتباط داره باید چکار کنم؟(ارتباط دختر و پسر)
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

17. صلوات ها 19

نوشته
    272
    حضور
    1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1362

مطلب تایید ...

نقل قول نوشته اصلی توسط pep30 نمایش پست ها
    ببین دوست من همونطور که گفته شد خوب سنش سنیه که کشش داره به سمت جنس مخالف... خوب اینکه بیایی و همه وقتشو پر کنی و اونو تحت فشار بذاری و دعوا کنی یا هر برخورد بد دیگه ایی باعث میشه هیچ وقت بهت اطمینان نداشته باشه.
    سعی کن وقتی باهاش حرف میزنی ... نصیحت وار نه این سن از نصیحت بیزاره ... و اونو یه سد میبینه جلوی خودش مطمئن باش خدای نکرده فردا یه کاره دیگه ... پنهانی که شاید عواقب خیلی بدتری داشته باشه... دوستیشو بد ندون! اما کنترلش کن خیلی حواست بهش باشه... از خطراتی که توی جامعه هست غیر مستقیم آگاهش کن... نذار بفهمه که میدونی یا سر بسته بهش بفهمون که میدونی ... چون رفتارتو بدونه ... بیشتر بهت اعتماد میکنه ... بذار کم کم خودش میاد ... جلو!
    اما حواست و خیلی جمع کن هرچی بیشتر بهش فشار بیار و بد خلقی کنی و توی منگنه بذاریش بد تر میشه !!!
    ضمن تشکر از PEP30 عزیز
    درسته ، شاید مهمترین مسئله ای که ما (خانواده های ایرانی) فراموش کردیم اینه که صحبت کردن از یه سری مسائل مهم رو فراموش کردیم که اثرات سوء اون ممکنه حتی در یک سری موارد بنیان خانواده رو متزلزل کنه در صورتی که اگه همه اعضای خانواده متناسب با سن شون از اون مطلع باشند هم تو زندگی شصی شون موفق ترند و هم اینکه محیط خانواده براشون اونقدر صمیمی و متنوع هست که نیاز نیست برای برطرف کردن مشکلاتشون مهمترین حرفهاشون رو به جای دوستان و همکلاسی ها به اعضای خانواده بگن .
    ()

19. صلوات ها 5

علاقه
    قدم زدن زیر باران
    نوشته
    80
    حضور
    2 روز 6 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    602

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

به نظرم بهتر است این مسئله به صورت عمقی حل شود

چند راه کار:

1- با خواهرتون ارتباط صمیمی تری ایجاد کنید . با او مهربان باشید و به او محبت بسیار بکنید ، ابراز علاقه به او کنید ،به او بگویید که چقدر او را دوست دارید از ظاهر و سلیقه اش تعریف کنید.

2 - آبروی خواهرتان بسیار مهم است آبروی او را حفظ کنید و اجازه ندهید کسی از این موضوع با خبر شود در صورت لزوم پدر و مادر خود را در جریان قرار دهید و این راز را بین خودتان حفظ کنید و بهتر است رویش باز نشود تا این مسئله را به صراحت بیان نکند.

ادامه دارد

ویرایش توسط باران رحمت : ۱۳۹۰/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۶:۴۸

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۱۹:۵۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری