صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا شکاک نیست! چرا ما باشیم؟ ( شك همسران+داستان محمد و زهرا ) + نقد داستان

شروع کننده موضوع

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

پرسش خدا شکاک نیست! چرا ما باشیم؟ ( شك همسران+داستان محمد و زهرا ) + نقد داستان

موضوع اين تاپيك برگرفته از وبلاگ «
    من و زهراي خوبم» مي‌باشد.

كه در ادامه تاپيك: (پست 27 به بعد) نقدي بر اين موضوع ارائه شده كه مطالعه‌ي آن را به خوانندگان محترم اين تاپيك توصيه مي‌كنم.

اين نكته بعدا اضافه شد.
    ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۱/۰۳/۱۴ در ساعت ۲۱:۱۰ دلیل: گذاشتن نكته جديد

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

2. صلوات ها 13

3.  

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

پرسش خيانت يعني چي ؟

اول زیر چشمی همدیگه رو میپاییم؟

بعد کم کم خاطر خواه میشیم ؟

بعد به هم بله میگیم.

بعد هم تا یه مدت با ناشناخته های همدیگه سرگرمیم

و بعد که همه چیز عادی میشه و عشقمون(همون کنجکاوی بگیم بهتره)فروکش میکنه تازه وقت اضافی پیدا میکنیم بهم مشکوک بشیم و این اول گرفتاریه ...
    پدر من یه مدتی تو یکی از شهرستانها مسئول دادگاه خانواده بود اون موقعی که من علی الظاهر ۲ سال داشتم .

موارد عجیب غریب مثل خیانت همسران - مکالمات مشکوک -دخالت های خانواده ها و مواردی از این قبیل رو بررسی میکرده که به فراخور احوالات مختلف، پدرم بعضی از این کیس ها رو برام تعریف کرده

که عمده این خاطرات رو ایشون خوشبختانه تو همین یک سال عقد من برام تعریف فرمودند٬

حالا مقصود حضرت پدر ما چی بوده مهم نیست مهم اینه که هرروز تو روزنامه های مختلف تو سایت های گوناگون از این قبیل حوادث نا خوشایند زیاد میبینیم ٬حالا عکس العمل ما چه باید باشد ؟!!!

آیا ما همه مستعد خیانتیم؟

آیا این که من قبلا خاطرخواه فرد دیگری بوده ام من خائنم؟

آیا من مثلا از صدای این خواننده خوشم می آید من خائنم؟

آیا اینکه من احساس می کنم همسرم همه چیز را برای من بازگو نمیکند او پنهانکار است؟

اگر همسر من یه مواقعی بی جهت سر وقت موبایل من میرود او به من مشکوک است؟

آیا خوش و بش همسرم با جوانان از اقوام یا نزدیکان در هر صورت محکوم به علاقه به اوست؟

و هزاران اما و اگر های اینچنین؟

ادامه دارد ...
    ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۱/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۵:۳۵

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

5. صلوات ها 14

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

قسمت اول داستان

از خودم و همسرم زهرا شروع میکنم ...

تو ایام عقدمون با زهرا رفته بودیم پارک جمشیدیه و حسابی خوش گذروندیم .

طرفای عصر وقتی از پارک داشتیم خارج می شدیم زهرا شروع کرد به تعریف یه داستان:

که بله من و خواهرام با پدر مادرم زیاد پارک میرفتیم با هم و خاطرات خوشی هم دارم از این بیرون رفتنا

مثلا یه بار که داشتیم تو جمشیدیه قدم میزدیم یه خونواده با پسرشون از من خواستگاری کردن و مادر پسره همینجور دنبال ما راه افتاده بود و به جوابای مامانم که میگفت دختره ما هنوز دبیرستانیه اعتنا نمیکرد و ...

از اینجا به بعد داستان رو اصلا من یادم نمی یاد چون بقدری ناراحت شدم که نگو و باورتون نمیشه اگه بگم که هنوز از اون روسری آبی که زهرا اونروز موقع گفتن اون خاطره زیر چادرش سر کرده بود بدم میاد. (فعلان سرزنشم نکنید تا بهتون بگم.)

زهرا متوجه ناراحتی من نشد و اونروز هر طوری بود گذشت و من صبر کردم.

ادامه دارد ...

7. صلوات ها 14

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

داستان محمد و زهرا 2)

دوباره چند وقت بعد زهرا خانم قصه ما موقعی که داشت آلبوم عکسشو نشونم می داد

برام تعریف کرد که این پسره تو عکسه پسر همسایمون امیره٬ما دوتا خیلی با هم عیاق بودیمو از این حرفا و دوباره من صبر کردم...

بازهم چند وقت بعد زهرا ازم پرسید که فلان پسر رو تو محل میشناسی ؟

که گفتم آره یه کمی میشناسمش(در حالیکه خیلی میشناختمش)

گفت که آره مامانش تو مسجد از من خواستگاری کرده بود و اصلا میخواستن بیان خونمون و ...

باز هم من چیزی نمیشنیدم و بیشتر به فکر فرو رفتم تا اینکه به چاره ای برسم.

ادامه دارد ...

9. صلوات ها 15

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

تو همون ایام بود ٬ یه روز صبح که مرخصی بودم واسه کاری اتفاقاً زهرا هم رفته بود کلاس .

چشمم افتاد به برنامه خانوادگی شبکه ۲ که آقای راشد یزدی داشت راجع به مسئله شک همسران به هم صحبت میکرد و تماس تلفنی یه خانمی رو پخش کرد که از شکاکیت مردش مینالید .

اونوقت بود که اون جمله گوهر بار از دهان آقای راشد یزدی خارج شد با همون لهجه ی بامزش گفت که :

( آقایون بدونن که صندوقچه دل زنها فقط یک مرد درونش جا میشه ولی دل مردا میتونه هزاران زن !!! رو تو خودش جا بده و شما حق ندارید با شک و گمان بیخودی به زنها اونارو آزار بدید )

ادامه دارد ...

11. صلوات ها 13

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

انصاف ...

نقل قول نوشته اصلی توسط آذر بانو نمایش پست ها

( آقایون بدونن که صندوقچه دل زنها فقط یک مرد درونش جا میشه ولی دل مردا میتونه هزاران زن !!! رو تو خودش جا بده و شما حق ندارید با شک و گمان بیخودی به زنها اونارو آزار بدید )

این کلام ایشون خیلی به دلم نشست و اصلا بقیه ساعات اون مرخصی برام حکم یه معجزه داشت .

تو این مدت با توجه به فرض بالا به نتایجي رسیدم که بعدها تو ماه های بعد این نتایج برام یقینی شد:

اینکه زهرام داره از خواستگار هاش برام میگه اونم تو شرایطی که با هم تو اوج خوشی و همدلی هستیم نشونه علاقه و اعتماد سرشارش به منه و اصولا من اینقدر قابل اعتماد فرض کرده که برام از این موارد بگه .

اینکه زهرام داره از خاطرات بچه گی هاش برام میگه ...
    خوب نامرد اگه این خاطرات رو به تو یعنی تنها مرد زندگیش نگه پس به کی بگه؟!
    بره به باباش بگه بیا آلبو عکسمو ببین یا داداشش؟

اینکه زنها از همه کس و همه جا تعریف میکنن از رو صداقتشونه ٬از رو صفای دلشونه نه از بدیشون.

بعد هم مردها خیلی نامردن خدائیش(نه همه مردا )
    خودشون دلشون پیش هر کس و ناکسی میره یا رفته ، هرچند برگشته اما برای زن حتی قید جایز الخطا بودن رو روا نمی دونن!!
    و به این میگن خودخاهی محض. دِ آخه بابا تو به درگاه خدا چه فرقی با زن میکنی؟

(البته اینو نباید فراموش کرد که مردها حس تمامیت خواهی بیشتری نسبت به خانم ها دارند که اینو نباید ندیده گرفت)

ادامه دارد ...

13. صلوات ها 14

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    1,839
    حضور
    26 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    60
    صلوات
    12347

سلام به اذذذذذذذذذذذذرررر بانوی عزیز

خوبه مث د استانای جناب حامی‌ آخرش تلخ نشد

ممنون بازم ادامه بده

ویرایش توسط guest : ۱۳۹۰/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۷:۴۵
    این روزها میگذرد... اما من از این روز ها نمیگذرم
    ♥مدیون من خواهید بود اگر در جایی از حرف و نظر من،ناراحت و دلخور شده باشید اما بخودم نگویید که ازشما عذرخواهی نموده و مرا ببخشید

15. صلوات ها 12

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

بعد به این نتیجه رسیدم که بشینم با زهرام با صمیمیت راجع به این موضوع صحبت کنم .

و این کار رو کردم و جالب اینجا بود که زهرا هم متوجه این حساسیت مردانه شده بود و تصمیم گرفته بود که بیشتر در کلامش دقت کنه.

البته من هم خواستگاری زیاد رفته بودم که حتی بعضیهاش هم تا مرز آزمایش و قرار عقد پیش رفته بود که ختم به خیر شد .

اما خواهر من هم گاهی از روی سادگی از ماجراهای خواستگاری من جلوی زهرا تعریف میکرد که زهرا یه کم ناراحت میشد اما منو محکوم به پنهان کاری نمیکرد چون بهش گفته بودم که تو خاطرات خواستگاری یا آنچه از نوجوانی من گذشته خیری نیست که برات تعریف کنم .

اما یه مسئله مهمی هست که فاجعه به بار میاره اینه که خانم یا آقای خونه از روی عصبانیت و برای لجبازی بخواد خواستگارهاشو یا کیس های خواستگاریشو به رخ همسرش بکشه.

اگه کسی این کارو کرد از همسرش انتظار نداشته باشه مثل سابق دوسش داشته باشه.

در ضمن از قدیم گفتن جز راست نبايد گفت ، هر راست نشاید گفت.

خوب اصلا این حرفا و خاطرات چه خاصیتی واسه زندگی هامون داره.

این اوج اشتباهه که من و شما هر وقت ناراحت میشیم سریع با خودمون میگیم که ...
    اگه همون موقع جواب بله به فلانی داده بودم الان شاید وضعم این نبود یا هزار اما و شاید دیگه که حتی فکر به این موضوعات انسانو از زندگی دلسرد میکنه .

البته موارد نادری هم وجود داره که زن و شوهر به جهاتی به فکر دیگران می افتند که اصلا موضوع بحث ما نیست

و در آخر فقط باید گفت پناه میبریم به خدای مهربون از شر وسوسه های شیطان.

منبع : وبلاگ من و زهراي خوبم

17. صلوات ها 11

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

اینکه زهرام داره از خواستگار هاش برام میگه اونم تو شرایطی که با هم تو اوج خوشی و همدلی هستیم نشونه علاقه و اعتماد سرشارش به منه و اصولا من اینقدر قابل اعتماد فرض کرده که برام از این موارد بگه .
    میخواسته بگه: (من از بین تموم اونا تو رو پسند کردم!
    پس قدر منو که این همه خواستگار و خاطرخواه داشتم بدون
    من کم ادمی نیستم)

بعضی مردا چرا اینقدر دیر میگیرن و کج خیالن؟

ویرایش توسط منتقد : ۱۳۹۰/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۸:۰۲
    حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی / دام تزوير مکن چون دگران قرآن را
    وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
    (
    شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید)ج 20 ص 343، روایت شماره ی 950)

19. صلوات ها 11

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط آذر بانو نمایش پست ها
    خدا شکاک نیست! چرا ما باشیم؟ ( شك همسران +داستان محمد و زهرا )
    سلام
    شک در مورد خدای متعال ممتنع است لذا این دلیل خوبی برای شکاک نبودن نیست بلکه به ملاحظات مختلف خوب است انسان هوشیار و زیرک باشد
    موفق باشید

هردو عالم یک فروغ روی اوست

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری