ღ ღ❀ چو يار ناز نمايد شما نياز کنيد❀ ღ ღ

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ღ ღ❀ چو يار ناز نمايد شما نياز کنيد❀ ღ ღ

چو يار ناز نمايد شما نياز کنيد

زن و مرد بايد يکديگر را بشناسند. اگر يکديگر را نشناسند، ممکن است برداشت‌هاي اشتباهي از رفتار‌هاي يکديگر داشته باشند.

زن، حالتي دارد که باعنوان ناز از آن ياد مي‌کنند. اگر فاقد ناز باشد، نمک ندارد.

زن يک وجود لطيف، ظريف و کانوني از احساسات و عواطف است. هيچ گلي به زيبايي، به عطر زن و به رنگ زن آفريده نشده است. خدا در خلقت زن هنرنمايي کرده است.

اگر مي‌بينيد زن‌ها اين‌طور نامناسب بيرون مي‌آيند، علت رواني دارد وگرنه زن نبايد اين‌طور در معرض ديد باشد و هر مردي هرطور که خواست او را ببيند.

مرد بايد خون دل بخورد تا به زن برسد.

اين خانم‌ها خودشان را نشناخته‌اند.

از کمي شد گران‌بها سَندَل

وز فزوني است کم‌بها هيزم

در زمان‌هاي گذشته زن‌ها ارزش بيش‌تري داشتند.

وقتي ما با بعضي از بستگان براي خواستگاري به خانه پدر زن رفتيم، مادرم گفته بود: ما آمده‌ايم تا پسر ما را به غلامي قبول کنيد واقعا همين‌طور بود.

...

پس زن بايد ناز کند.

حال اگر مرد زن را نشناسد، ناز او را قهر تلقي مي‌کند. !!!

درحالي‌که در برابر ناز بايد اظهار نياز کرد.

مگر نشنيدي سخن حافظ را که مي‌گويد:

ميان عاشق و معشوق فرق بسيار است
چو يار ناز نمايد شما نياز کنيد

حجت‌الاسلام راشد يزدي

نقل قول:
وقتي ما با بعضي از بستگان براي خواستگاري به خانه پدر زن رفتيم، مادرم گفته بود: ما آمده‌ايم تا پسر ما را به غلامي قبول کنيد واقعا همين‌طور بود.
چه ادبیات زن سالاری قشنگی:Rose::Kaf::Rose:
تاحالا توجه نکرده بودم
ولی بعدش خوب از زنها کار میکشیدن،مثل یه کنیز!
زندگی مشترک غلام و کنیز!
:shookhi:

آذر بانو;109748 نوشت:

در زمان‌هاي گذشته زن‌ها ارزش بيش‌تري داشتند.

با سلام و احترام

تا حالا فکر کردین چرا در جامعه امروز پسرها اینقدر برای انتخاب همسر ناز می کنند؟

آذر بانو;150928 نوشت:

همه نه ولی بیشتر پسرا الان ظاهر بین شدن
ملاکاشون شده خوشگلی و کارمند بودن خانم

به نام خدا
با سلام

هرکسی باب طبع خودش انتخاب می کنه
یکی هم هست ملاک انتخابش نه خوشگلیه نه کارمند بودن بلکه دینداری و اخلاق زن به عنوان همسر آینده ملاکشه

اگر بخوایم مقایسه کنیم این دسته چه درصدی از مردهارو تشکیل میدن نتیجه مترادف با تعداد زن هایی که دینداری و اخلاق رو ملاک اصلی انتخاب میگذارنده
(البته کسانی که این دو ملاک دینداری و اخلاق رو با خونه ماشین شغل با درآمد بالا خوشگلی مهریه بالا و ... مرد رو کنار هم میخواند رو باید کسر کرد)

این که چرا دختر و پسرها امروز ملاک انتخابشون این شده خواستگاهش رو در لذت گرایی و خود پرستی طرفین باید جستجو کرد
و این چقدر دور از نگاه کسانیه که زندگی رو در گذشت و فداکاری میبینند

و آخر اینکه مقایسه ایندو طیف مثل مقایسه کسانیه که مسولیتی که بهشون محول میشه رو فرصتی برای سو استفاده میدونند تا کسانی که همون مسولیت رو فرصتی برای خدمت میدونند

در پناه حق

مشکل ریشش به خود خانمها بر میگرده سهل الوصول در الوان مختلف شدن ! مرز روابط شکسته شده لذا اقایون و هم خانمها به هر کسی راضی نمیشن منتها چون خانمها زود وابسته و احساسی میشن اسیبش برای اونها بیشتر شده و ..
نتیجش مردان و خانواده هایی که دنبال 3فاکتور زیبایی پول و نجابت (هر قشری در حد خودش نجابت رو بهش تمایل داره)هستن
یا حق

با سلام و احترام

بنده هم با نظر سرکار بی دل کاملاً موافقم و اگر دقت کنیم در همون پست اول این نوشته به این نکته اشاره شده:

نقل قول:

منتهی الان دختران جامعه ما قدر و ارزش و منزلت خودشون رو خیلی پایین آوردند...

موفق باشید.

(یه بار یکی از هم کلاسی هام داشت میگفت داداشم زن کارمند می خواد منم حواسم نبود بهش گفتم بگو پول می خواد نه زن )
یکی می گفت زن مجحبه و خوب و با ایمان می خوام منم یکی و معرفی کردم خوشش نیومد گفت به دلم نمیشه
بعد یکی و انتخاب کرد که زیاد محجبه نبود و با ملاکایی که می گفت اصلا جور نبود
چرا بعضی ها حرفشون با عملشون فرق داره؟
چرا قبلنا مامان بابا ها انتخاب می کردن الان خود پسرا؟

با سلام و احترام

soudabe;151092 نوشت:

(یه بار یکی از هم کلاسی هام داشت میگفت داداشم زن کارمند می خواد منم حواسم نبود بهش گفتم بگو پول می خواد نه زن )

واقعاً چقدر زشته یک مرد که وظیفش دادن نفقه خانواده هست چشم به مال همسرش داشته باشه و از همون اول دنبال زن کارمند و... باشه.

یکی از کاربران عزیز سایت مون یکبار پیامی داده بودند به این مضمون:

«من لیسانس کودک یاری دارم و... ولی اشتغال رو دوست ندارم و به خانه داری و تربیت صحیح کودک و... علاقه مندم. منتهی هر خواستگاری که برام میاد تا میگم دوست ندارم شاغل باشم و... قبول نمی کنند و میرن!»

ایشون به خاطر این برخوردهای نامناسب و گاها تیکه انداختن های خواستگاران از لحاظ روحی و روانی بسیار ناراحت بودند.

soudabe;151092 نوشت:

چرا قبلنا مامان بابا ها انتخاب می کردن الان خود پسرا؟

برای اینکه این مامان باباها نیستند که میخوان یک عمر با همسرشون زندگی بکنند و خود پسرها هستند که باید تا آخر عمر با اونا سر کنن.

با سلام
گاهی همسر فرد ،برای اینکه از محبت همسر خود مطمئن شود ، دست به کارهایی میزند تا این اطمینان در وجودش حاصل شود که یار وهمنشین زندگیش کما کان او را دوست دارد ...
بعضی اوقات این کسب اطمینان به وسیله سوال کردن از همسر خود به دست می آید که آیا تو من را دوست داری یا نه؟ یا اینکه بعد از من تو چکار میکنی و از این قبیل سوالات
گاهی هم این کسب اطمینان را از طریق یک قهر ساختگی به دست می آورد که به قول سرکار آذربانو، یک نوع ناز در آن خوابیده است تا ببیند همسرش چقدر به فکر او هست
گاهی هم با یک مریضی ساختگی به نحوی که بفهمد چقدر همسر او به فکرش میباشد
این نوع امتحان کردنها مختص کسانی نیست که الزاما با هم مشکلی دارند بلکه گاهی در بین زن و شوهرهایی اتفاق می افتد که بسیار هم به هم محبت دارند
شاید برا درک این مطلب مثال حضرت ابراهیم ع مناسب باشد که به خداوند عرضه داشت اینکه مرده شده زندگان را میخواهم ببینم از باب این نیست که ایمان ندارم بلکه برا اطمینان و آرامش قلبم میباشد
معمولا زنان بیشتر از مردان این نوع آزمونها را از مردانشان میگیرند و باید مردان هم به این ناز و قهرها جواب مثبت بدهند و بی تفاوت از کنار آن گذرند

پیامبر اکرم (ص): سخن مرد به همسرش ، که من تو را دوست میدارم هرگز از دل او بیرون نمیرود

به همسرانتان بگویید دوستتان داریم و نازشان را خریدار باشید:ok:

چرا عشق در جامعه ما معنی چندان خوبی ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا مفهوم حقیقی عشق کمرنگ شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا جواب بی قید و بندی چند جوان نادان را باید واژه مقدس عشق بدهد؟؟؟؟؟؟؟؟

راهی;151337 نوشت:

پیامبر اکرم (ص): سخن مرد به همسرش ، که من تو را دوست میدارم هرگز از دل او بیرون نمیرود

همچنین می فرمایند که اگر مدی یک دقیقه کنار همسرش بنشیند از هفتاد سال اعتکاف در مسجد من برتر است.

دیگه............................................................................................
متاهلا این ثواب بزرگ رو از دست ندنا.

hush dragon;158156 نوشت:
همچنین می فرمایند که اگر مدی یک دقیقه کنار همسرش بنشیند از هفتاد سال اعتکاف در مسجد من برتر است.

دیگه............................................................................................

با سلام

هر که بامش بیش برفش بیشتر

در تایید حرف شما باید گفت درسته که مسئولیت تاهل بالاتره ولی اجرش هم خیلی زیاده.

خدا برای اینکه آدم در مسیر رشد و تعالیش در زندگی متاهلی، سختی هایی رو به جون میخره (که البته لذت بخش هم هست) اجر و پاداش زیادی در نظر گرفته

راهی;158249 نوشت:
با سلام

هر که بامش بیش برفش بیشتر

منظور این برادر از بام به سختی هاست ....... یه موقع مثل من فکر نکنین منظورش به تعداد همسره......:khaneh:

بنام خداوند متعال.
سلام.
از کجا باید بفهمیم که این خانم محترم داره ناز میکنه؟
آخه من یه بار ناز کشیدم خیانت دیدم.
یه بار ناز کشیدم خانم بی احترامی فرمودند.
یه بار هم که ناز کشیدم خانم فرار کرد....البته این مورد استثنایی بود و با بقیه فرق میکرد یعنی پاک بود ولی خوب رفت دیگه الان دیگه هیچ آدرسی ازش ندارم که بخوام نازشو بکشم فقط دارم حسرت میخورم.از طرفی بیشتر روزها توی امام زاده منتظرش میمونم تا بتونم ببینمش و در بدر دنبالش میگردم.
خداوند متعال به خانم ها همه چی زیاد داده فقط معرفت خیلی کم داده ولی اگه داده زیاد داده یعنی زن ها به دوگروه بی معرفت و با معرفت تقسیم میشن و نیمه معرفتی نداریم.
از طرفی یکی پیدا می شه به حضرت امام حسن مجتبی ع زهر میده.
و از طرفی یکی پاک و معصوم مانند حضرت زهرا و حضرت مریم پیدا میشه.
ولی تعدادشون بسیار کم هست از طرفی اگه یه زن با معرفت باشه معرفت هیچ مردی بهش نمیرسه.
ما که نشناختیم این خلق خدا رو....
خداوند نصیب همه جوانان اسلام از این با معرفتاش رو کنه و بی معرفتاش الهی بی شوهر بمونن.
:Sham:

hush dragon;158156 نوشت:

و همچنین مجردا هم بشتابند

عــــلی;159039 نوشت:

از کجا باید بفهمیم که این خانم محترم داره ناز میکنه؟
آخه من یه بار ناز کشیدم خیانت دیدم.
یه بار ناز کشیدم خانم بی احترامی فرمودند.
یه بار هم که ناز کشیدم خانم فرار کرد....

با سلام و احترام

اگر نیت و قصدتون ازدواج هست اونم با یک خانم با معرفت به هیچ عنوان خودتون به تنهایی اقدام نکنید. خانواده تون (مادر و خواهر) اقدام کنند، اونا خودشون جنس مونث رو به خوبی میشناسن و اگر مورد مناسبی پیدا کنند میدونن چجوری باید ناز بکشن و تا کی!

معمولا یک دختر سالم و مومن خوشش نمیاد که یک پسر نامحرم نازش رو بکشه و ناخودآگاه از چنین پسری زده میشه.

موفق باشید.

یک نکته هم برای آقایون:

مواظب باشید با ناز کشیدن زیاد و افراطی اقتدار و شخصیت خودتون رو ضربه نزنید!

اقتدار، اعتماد به نفس و آرامش مرد باعث جذب زن میشه.

آذر بانو;161160 نوشت:
یک نکته هم برای آقایون:

مواظب باشید با ناز کشیدن زیاد و افراطی اقتدار و شخصیت خودتون رو ضربه نزنید!

اقتدار، اعتماد به نفس و آرامش مرد باعث جذب زن میشه.

کاملا موافقم.
اقتدار مرد در هر شرایطی باید حفظ بشه. چون اگه این اقتدار بشکنه مرد همیشه جلوی خانواده سرشکسته می مونه.
متاسفانه امروزهپسرای جوون ما با سبک کردن خودشون پیش دخترا می خوان اون ها رو جذب کنن. در صورتی که خانوم ها از یک مرد سنگین و با وقار که یه تیپ و قیافه نرمال داشته باشه بیشتر خوششون میاد تا یه پسر سوسول که موهاشو در هشت جهت اصلی و فرعی جغرافیایی جهت بده:khoshgel::loool::gholdor:
موضوع قفل شده است