جهان بعد از ظهور چقدر با جهان فعلی فرق داره.

تب‌های اولیه

52 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جهان بعد از ظهور چقدر با جهان فعلی فرق داره.

با سلام.

جهان بعد از ظهور چقدر با جهان فعلی فرق داره؟

برای مثال: به نظر شما مفاهیمی مثل "بانک" "المپیک" "جام جهانی" و ... که الان چیز عادی در زندگی بشری هست، اون موقع هم خواهد بود؟

چه چیزهایی تو اون موقع خواهد بود که الان نیست و
چه چیزهایی که الان نیست اون موقع خواهد بود؟

توضیح اینکه هر کسی نظر خودش رو بده و هدف این سوال اینه که با استفاده از قرآن و روایات زندگی اصیلی که خدا برای انسان می خواد رو ترسیم کنیم و آماده اون باشیم.

با تشکر.

حلس;109272 نوشت:
جهان بعد از ظهور چقدر با جهان فعلی فرق داره؟ برای مثال: به نظر شما مفاهیمی مثل "بانک" "المپیک" "جام جهانی" و ... که الان چیز عادی در زندگی بشری هست، اون موقع هم خواهد بود؟ چه چیزهایی تو اون موقع خواهد بود که الان نیست و چه چیزهایی که الان نیست اون موقع خواهد بود؟

سلام
در جهان امروز چند چیز اصل هستند :
1- مادی گرایی
2- لذت جویی
3- قدرت طلبی

لذا جهان امروز جهان برآمده از این سه اصلند . سه اصلی که جز به ظلم و جور نینجامیده است . سه اصلی که عالم بشری را روزبروز از انسانیت تهی تر می سازد و تاریکی حیوان صفتی را بر آن گسترده تر می کند .
اما جهان عصر ظهور جهان متفاوتی خواهد بود . جهان عصر ظهور جهان تحقق آرمانهای بلند انسانی است و این اصول بر آن حاکم خواهد بود :
1- خداپرستی
2- طهارت معنوی
3- علم و حکمت
4- قسط و عدل

این آرمانها از آیه :
و لقد بعثنا فی کل امه رسولا ان اعبدوالله واجتنبوا الطاغوت
و آیه :
هوالذی بعث فی الامیین رسولا منهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه
وآیه :
لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط
قابل برداشت است . مطمئنا جهان عصر ظهوری که بر این بنیانها تشکیل خواهد شد با دنیای تاریک امروز بسیار متفاوت خواهد بود .
در تفسیر : واشرقت الارض بنور ربها به ظهور مهدی موعود بصورت طلوع خورشید اشاره شده است .
امید است روز روشن شدن جهان به نور بقیه الله را ببینیم .
بهشتی در راه است .
موفق باشید

حلس;109272 نوشت:

با سلام

اين كه جهان پس از ظهور چه طور خواهد بود در روايات بدانها اشاره هايي شده است اين تايپگ را مطالعه نماييد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3736

حلس;109272 نوشت:
برای مثال: به نظر شما مفاهیمی مثل "بانک" "المپیک" "جام جهانی" و ... که الان چیز عادی در زندگی بشری هست، اون موقع هم خواهد بود؟

شما بزرگوار چه تضميني مي دهيد همين مواردي را كه شمرديد 10 سال يا 20 سال و....ديكر هم برپا خواهند بود و قوانين و سيستم هاي جديدي جايگزين اينها نخواهند بود؟

بزرگوار

اين موارد نسبي است بدين صورت كه زماني بوده و زماني نبوده و اين موارد تابع فكر بشر است و شما نمي توانيد اين مطلب را منكر شويد

100 سال و 200 سال و.... پيش قوانين بانگ و المپيك و بيمه و ....نبوده است و معلوم نيست در اينده چه شود!!!
انچه از روايات بر مي ايد اين كه در زمان ظهور و حكومت اخرين حجت خداوند بر روي زمين، بهترين برنامه هاي زندگي بشري پياده خواهد شد و كامل ترين برنامه براي هدايت بشر تدوين خواهد شد

بزرگوار
اين برنامه هايي كه به دست بشر براي تنظيم روابط خود ساخته شده است خالي از اشكال نيست و اين همه به فكر ناقص بشر رسيده است و اين قوانين را تدوين كرده است

در صورتي كه در زمان ظهور جهان به دست معصوم اداره خواهد شد و امام معصوم كامل ترين و بهترين برنامه ها را براي هدايت انسان به سعادت و خوشبختي پياده خواهد كرد

حلس;109272 نوشت:
با سلام.

چه چیزهایی تو اون موقع خواهد بود که الان نیست و
چه چیزهایی که الان نیست اون موقع خواهد بود؟

توضیح اینکه هر کسی نظر خودش رو بده و هدف این سوال اینه که با استفاده از قرآن و روایات زندگی اصیلی که خدا برای انسان می خواد رو ترسیم کنیم و آماده اون باشیم.

با تشکر.

با سلام و تشکر:Gol:

راز اصلی تفاوت جهان امروز، با جهان عصر ظهور در حاکمیت و نوع ولایت است.

جهان امروز:
امروزه ولایت طواغیت و دنیاپرستان تحت لوای مکاتب مختلف مادی و انسان گرائی و نظامهای سوسیالیستی و سرمایه داری با شعارهای متنوع دموکراسی و آزادی و و و .... و نیز در جوامع اسلامی با تداوم همان اندیشه سقیفه ای (آل خلیفه و آل سعود) و امثالهم از جهل و استضعاف مردم بهره برده و بر آنها حکومت می کنند و ظلم و ستم و بهره کشی انها بر گُرده مردم سنگینی می کند.

از آنجائیکه مردم هنوز به ان سطح از درک و شعور و بهره مندی از عقل نرسیده اند، چشم و گوش بسته به اطاعت از ولایت طواغیت تن در می دهند، و با کج فهمی خود را از ولایت والیان حقیقی که همانا امامان معصوم (ع) و اهل بیت نبی اکرم (ص) است محروم کرده و می کنند. زیرا خداوند مصادیق والیان حقیقی امور را در قرآن و سخن پیامبر (ص) که مبرا از هوای و هوس بوده و کلام وحی است به ما معرفی نموده است. (در جای خود بسیار به این آیات و احادیث اشاره شده)

چنانکه در دنیای امروز شاهد معدود مصادیق حکومت های ولائی بر اساس اندیشه شیعی و مکتب ناب اهل بیت (ع) هستیم، همان اندیشه ناب ولایت فقیه که در طول اعصار و قرون، باستناد قرآن و روایات، در بین علماء شیعه مطرح بوده و امام خمینی رضوان الله آن اندیشه را به حد اعلی و در شأن خودش، تعالی و استکمال بخشید، بگونه ای که امروزه شاهد یک انقلاب عظیم و تأثیرگذار در منطقه و جهان هستیم که بر اساس مبانی دینی و شیعی با عنوان ولایت فقیه، خوش درخشیده و استکبار جهانی و مکاتب مادی و دنیائی، هیچ زمانی در طول اعصار مختلف، چنین کابوسی را که در حقیقت واقعیتی تردید ناپذیر است در برابر چشمان شان به خواب هم مشاهده نکرده بودند که اینک در بیداری گریبان گیرشان شده است.

اما در جهان پس از ظهور:
با تحقق وعدۀ الهی که تخلف بردار نیست، آخرین وصی الهی و ذخیرة الاوصیاء، یعنی حضرت مهدی (عج) قیام خواهد کرد، مردم در ان ایام به ان سطح از فهم و شعور و رشد و درک عقلانی می رسند که حقیقت را بعنوان والاترین و بهترین گوهر زمان دانسته و هیچ چیزی را به اندازه حقیقت ارج ننهاده و از آن استقبال نمی کنند.

از آنجا که چشمان مردم بواسطه رشد عقل و شعور، رؤیت و تجربه دروغین و پوشالی بودن مکاتب مادی و نظام های مردمی در طول اعصار مختلف و نیز تأثیر نفوذ کلام امام بیش از هر زمانی باز و عمیق شده به سهولت، در بین ده ها باطل، حقیقت وجود امام و ولایت ناب و الهی اش را تشخیص داده بدان راه می یابند، از اینرو اطاعت از ولایت و رهبری امام قائم حجة بن الحسن العسگری (عج) را بر هر ولایت دیگری ترجیح داده و اینجاست که با لطف و وسایط امام معصوم (ع) بعنوان واسطه فیض، حجت بالغه و خزائنه فی الارض ... به هر انچه که از طریق اسباب و علل در این دنیا امکان پذیر باشد دست خواهند یافت.

کوتاه سخن آنکه؛ جهان امروز که جهان غیبت از حضور است؛ جهان جهل و حرمان و ظلم و استبداد و جهان بعد از ظهور، که عصر حضور است، زمانۀ بروز و ظهور همه خیرات و برکات، دانائی و بهره مندی و قسط و داد، در پرتو نور وجودی و ولایت خیر الاوصیاء و الانام است.

موفق باشید ...:Gol:

طاها;109368 نوشت:

شما بزرگوار چه تضميني مي دهيد همين مواردي را كه شمرديد 10 سال يا 20 سال و....ديكر هم برپا خواهند بود و قوانين و سيستم هاي جديدي جايگزين اينها نخواهند بود؟

بزرگوار

اين موارد نسبي است بدين صورت كه زماني بوده و زماني نبوده و اين موارد تابع فكر بشر است و شما نمي توانيد اين مطلب را منكر شويد

100 سال و 200 سال و.... پيش قوانين بانگ و المپيك و بيمه و ....نبوده است و معلوم نيست در اينده چه شود!!!

راست می گید. منظورم اینه که اگه تا زمان ظهور باشند.

طاها;109368 نوشت:

در صورتي كه در زمان ظهور جهان به دست معصوم اداره خواهد شد و امام معصوم كامل ترين و بهترين برنامه ها را براي هدايت انسان به سعادت و خوشبختي پياده خواهد كرد

شما خیلی کلی جواب میدید.
کلیات رو همه می دونند.
من فقط می خوام که ذهن خواننده ها رو به چالش بکشم.
زندگی بدون بانک چقدر با این زندگی فرق داره.
اصلا فتوای تعطیلی بانک ها!!!! میشه مگه؟
خون به پا میافته.

حلس;109387 نوشت:
شما خیلی کلی جواب میدید. کلیات رو همه می دونند. من فقط می خوام که ذهن خواننده ها رو به چالش بکشم. زندگی بدون بانک چقدر با این زندگی فرق داره. اصلا فتوای تعطیلی بانک ها!!!! میشه مگه؟

باز سلام

چطور به جزييات زماني بپردازيم كه هيچ خبري از ان زمان نداريم ؟؟

بزرگوار

ما از اينده اي صحبت مي كنيم كه خبر تحقق ان از طرف وحي به ما رسيده است ونمي شود و نمي توان منكر شد
البته جزيياتي هم از ان زمان به ما رسيده است ودرادرس تايپك بالا مطالبي از خواسته هاي شما در ان است

نگوييد زندگي بدون بانك و بيمه و اينترنت و .......فاجعه است

چند صد سال قبل مردم اگر مي خواستند در مورد امام زمان صحبت كنند و زمان ظهور چه مي گفتند؟؟؟

حتما انها هم برخي پيشرفت هاي زمان خود را پيش مي كشيدند
و ظهور را بدون ان امكانات منتفي
و يا ظهور و عدم استفاده از ان امكانات را بعيد
و همچنين ظهور و نحوه برخورد امام با ان امكانات را سوال مي كردند

جناب حلس

اين سوالات بوده و هست و خواهد بود
چيز جديدي نبوده و نيست و نخواهد بود

ما از زمان ظهور بي خبريم
و با عقل ناقص خود ان زمان را با امكانات عصر خود مي سنجيم و نبود يكي از اين امكانات در ان زمان را فاجعه مي دانيم

دقت داشته باشيد كه از عصري صحبت مي كنيد كه زمام امور در دست معصوم است
و فرد معصوم برنامه مي ريزد
و فرد معصوم قانون وضع مي كند
و فرد معصوم مجري احكام است

البته گاها هم اين سوالات بعيد نيست
زيرا ما هر انچه ديده ايم دروغ و ريا و دورويي و چند چهرگي و ......و ذائقه ما برگشته است
حالا هم باور كردن كه نه ،صحبت كردن از زماني كه فردي عدالت كامل را اجرا كند برايمان سخت است

به محيط عادت كرده ايم
به گناهان مردمان جهان عادت كرده ايم
به گفتن و عمل نكردن عادت كرده ايم
به نام اسلام دم زدن و به جيب و اعتبار خود فكر كردن عادات كرده ايم
و........

و حال سخت است شنيدن از فردي كه قوانين اسلام را مجري است و قوانين كامل را مي داند

بانگ برايمان تابو شده و نبود ان را فاجعه مي دانيم
چون علم به راههايي كه اين گره ها را باز مي كند را نمي دانيم

چون علم خود را با علم معصوم مقايسه مي كنيم
چون خبري از راههايي كه اين مشكل را حل مي كند را نمي دانيم

تا به حال ديديد كه چندين نفر باشند وسر مشكلي گير كنند و يه نفري برسد و طرحي بدهد كه همه انگشت به دهن بمانند

بابا چرا شما عصبانی میشید؟

من نه شما رو می گم نه خودم رو.
مردم رو.
شما فرض کنید مولا مهدی بگه ساختمانهایی که ازش خونه و حیات همسایه دیده میشه خراب کنید.
یا خونه هایی که سایه شون تو حیات همسایه می افته.
مردم چه عکس العملی نشون میدند؟

چرا یار امام زمان شدن ارزشش اینقدره؟
چون سخته.
من می خوام سختی اون رو درک کنید.

حلس;109387 نوشت:
راست می گید. منظورم اینه که اگه تا زمان ظهور باشند.

شما خیلی کلی جواب میدید.
کلیات رو همه می دونند.
من فقط می خوام که ذهن خواننده ها رو به چالش بکشم.
زندگی بدون بانک چقدر با این زندگی فرق داره.
اصلا فتوای تعطیلی بانک ها!!!! میشه مگه؟
خون به پا میافته.

احتمالا! قراره تعداد ATM ها زیاد بشه و به کار آیشون افزوده
:khaneh::Kaf::ghash::khandan:

حلس;109430 نوشت:
بابا چرا شما عصبانی میشید؟

با سلام

جواب این که بالا گذشت

حلس;109430 نوشت:
من نه شما رو می گم نه خودم رو. مردم رو.

چی مردم را ؟؟

یعنی که مردم در مقایل قوانین مولا بایستند؟؟؟

دلیل تان برای ایستادن مردم مقابل امام چیه؟؟؟

عزیز بزرگوار

امام قانونی وضع نخواهند کرد که مردم ناراضی بشوند چرا این را قبول نمی کنید؟؟؟

شما چرا وضع قوانین فرد معصوم را با وضع قوانین انسانهای عادی یکی می دانید؟؟

از طرفی باز مطلب بالا را تکرار می کنم
شما نسبت به زمان خود و امکانات و استعداد های خود می نگیرید و سوال از زمان ظهور می پرسید و بنده با این وضع سوال مشکل دارم
چون معلوم نیست که زمان ظهور چه طور خواهد بود

از طرفی فرد معصوم هم مجری است و هم واضع قانون و به ضرر کسی قانونی وضع نخواهد کرد و به ضرر فردی اقدام نخواهد کرد
عالم است
مدبر است
حکیم است
عادل است
چرا این شاخصه ها را نادیده می گیریم

به نظر بنده بشینیم و یکی یکی امکانات این عصر از برج و بانگ و المپیک و فوتبال و .......را با زمان ظهور مقایسه کنیم کار درستی نکرده ایم

چون اولا معلوم نیست زمان ظهور کی است و این ها تا ان زمان باشند یا نباشند
و ثانیا ما نمی دانیم امام چطور برخورد خواهند کرد که برای نوع برخورد ایشان دلیل اقامه کنیم
و بگوییم مردم مقاومت می کنند یا حرف گوش می کنند ؟؟؟؟؟
و دوباره برای جواب های خود سوال مطرح کنیم و....................

به نظر بنده این روش درستی نیست

با سلام.

سوال: حضرت بقیه الله بالاترند یا حضرت رسول اکرم؟
حضرت بقیه الله بالاترند یا امیرالمومنین؟

اگه قرار بود:

طاها;109640 نوشت:
[=arial]
[=arial]امام قانونی وضع نخواهند کرد که مردم ناراضی بشوند چرا این را قبول نمی کنید؟؟؟[=arial]

خود رسول اکرم این قانون رو وضع میکرد دیگه. امیرالمومنین این قانون را وضع میکرد.
مطلب اینه که کار از این حرف ها گذشته.
در اون زمان دیگه قرار نیست که حضرت قوانینی رو وضع کنند و منتظر باشیم که مردم چه عکس العملی نشون می دند و یه عده علم بردارند و آخرش هم مثل مولا علی تو مسجد شهیدش کنند.
چقدر به کسی که نمی خواد هدایت شه باید وقت داد؟
موقعیت حضرت رسول و امیر المومنین با حضرت بقیه الله در این فرق داره اون بزرگواران مجبور بودند به شیوه مهربانی با معاندین رفتار کنند. اگر امیر المومنین می فرمود این زره منه میگفتند شاهد بیار.
ولی دیگه حضرت بقیه الله قرار نیست این رفتار رو کنه. حکم داوودی یعنی چی؟ یعنی من میگم این شخص رو بکشید یعنی بکشید نباید دلیل بیارم.

طاها;109640 نوشت:
[=arial]
[=arial]شما نسبت به زمان خود و امکانات و استعداد های خود می نگیرید و سوال از زمان ظهور می پرسید و بنده با این وضع سوال مشکل دارم
چون معلوم نیست که زمان ظهور چه طور خواهد بود
[=arial]

حق باشماست. معلوم نیست زمان ظهور کی هست. ولی زمان ظهور هر موقع باشه مشابه این مسایل هست. و مشابه این سوال
بله اگه 1000 سال پیش بود من میپرسیدم اگه حضرت دستور بدند که برده هاتون رو آزاد کنید شما چه عکس العملی نشون میدادید.
الان می گم اگه دستور بیاد زندگی که بهش عادت کردی رو عوض کن چی میگی؟ کسی که کل نتیجه زندگی اش رو تبدیل کرده به 3،4 تا ساختمان، اگه بهش بگند ساختمون رو خراب کن یا سکته می کنه یا جمع میشن میگن بریم یا کشته شیم یا بکشیمش راحت شیم.
اگر خدای نکرده ظهور در زمان ما هم نباشه (نوه های من) این سوال رو می پرسند! که اگه مثلا مولا مهدی بفرمایند که نمازی که تو مریخ خونده شده درست نیست، حاضری خونه ای که چقدر پولش رو دادی ول کنی بیایی زمین.

طاها;109640 نوشت:
[=arial]
[=arial]به نظر بنده بشینیم و یکی یکی امکانات این عصر از برج و بانگ و المپیک و فوتبال و .......را با زمان ظهور مقایسه کنیم کار درستی نکرده ایم [=arial]

و تو چه می دانی زمان ظهور کی خواهد بود. شاید که نزدیک باشد.
برادر. اگه خدای نکرده زمان ظهور نزدیک نباشه و ما درکش نکنیم هم، این سوال وارده: سوال اینه: چقدر به مولا مهدی در زندگی خودتون حق تصرف میدید؟
همه میگن کل زندگی مون فدای مهدی، ولی وقتی این سوال رو با این روش می پرسیم نوعی شهود داره.
عجب! اگه اینطوری بشه واقعا من چی می گم؟
این سوال زمانی مطرح میشه که دستور چیزی باشه که به نفع من نباشه.
بله اگه مولا مهدی بیان و دستور بدن مثلا هر کس بیش از 10 میلیارد پول داره اضافه پولش رو بده به بیت المال من که ناراحت نمی شم، کسی ناراحت میشه که 30 میلیارد پول داره.
داستان اینه. اگه مولا مهدی دستوری بدن که برای ما سخت باشه، چیکار می کنیم؟

مثلا در کشور ما باب شده که تعدد زوجین بده!!!
حالا پس از ظهور مولا مهدی این خانم هایی که داعیه انتظار دارند چه رفتاری می کنند وقتی از یکی یدونگی به یکی از چندین و چند تبدیل شدن؟:khandeh!:

حلس;109657 نوشت:
اگه خدای نکرده زمان ظهور نزدیک نباشه و ما درکش نکنیم هم، این سوال وارده: سوال اینه: چقدر به مولا مهدی در زندگی خودتون حق تصرف میدید؟ همه میگن کل زندگی مون فدای مهدی، ولی وقتی این سوال رو با این روش می پرسیم نوعی شهود داره. عجب! اگه اینطوری بشه واقعا من چی می گم؟

با سلام

بزرگوار اين كه بنده عرض مي كنم نمي شود در اين عصر نشست و از اتفافات و مسايل و موضوعات ان روز سوال كرد و جواب خواست و يا خود جواب داد و دوباره سوال كرد منظورم همين است

ما يك اصل داريم و ان هم اين كه ظهور زماني اتفاق مي افتد كه مردم بخواهند
و مردم براي تغيير قيام كنند و بخواهند كه فردي برايشان حكومت كند كه معصوم باشد و عالم باشد و عادل باشد و.........

خب عزيز برادر
وقتي كه مردم اين مسايل را خود خواستند قطعا در مقابل خواسته هاي امام هم متواضع خواهند بود و مطيع دستورات امام معصوم

بنده سخن ام اين است كه زمان ظهور خيلي تفاوت است با اين زمان
مردمان ان زمان ديكر با اين تفكرات نيستند

زيرا اگر قرار بر اين بود كه امام با اين تفكرات ظهور كند و مردم با اين نيات باشند و با اين اعمال خدمت امام باشند قطعا ظهور اتفاق افتاده بود

باز تاكيد مي كنم زمان ظهور و مردمان و اتفاقات ان زمان متفاوت است با اين زمان

شما مثلا مردمي را مي بينيد كه به خانه هاي خود مي بالند و همه چيز خود را خانه و يا ماشين و ....خود مي دانند كه نمي توانند از ان دست بكشند
و بعد اين سوال را مطرح مي كنيد كه اگر امام به اينها بگويد خانه ات را خراب كن نخواهد كرد و اين گونه نتيجه مي گيريد كه پس خيلي از مردم مقابل امام خود خواهند ايستاد

ولي بزرگوار
قضيه به اين منوال و به اين صورت و حساب و كتاب شما نيست

مردمان ان عصر متفاوت خواهند بود با مردمان اين عصر
ان مردمان برتريتي كه دارند اين است كه خواسته اند امام خويش را و امام خويش را براستي ياري خواهند كرد
و مثل زمان ما نيست كه امام را ظاهر مي خوانند ولي باطن توجهي بدان ندارند
زيرا انها معصوم را طلب كرده اند و امام خويش را خواسته اند

كساني كه امام خود را بخواهد و ان قدر خالص باشد كه امام را ياري كند قطعا در مقابل امام هم نخواهد ايستاد

باز هم تاكيد مي كنم
شما مردمان و اتفاقات و مشكلات اين زمان را مي بينيد و ان را ارتباط مي دهيد به ان زمان و اينم درست نيست

طاها;109761 نوشت:

عزیز دل برادر. خطا رفتی.
چون فکر می کنی ظهور در آینده دور است.

درسته که گفتیم ساخت سی دی ظهور نزدیک است کار خوبی نیست. ولی این دلیل نمیشه که ظهور به هیچ عنوان نزدیک نباشه.

شما طوری صحبت می کنید که مثل اینکه خبرهایی دارید که ظهور این نزدیکی ها نیست.

با این حال بازهم سوال من به آینده هم شامل می شد.

اما مردم آخر الزمان، تفسیر مردم اون زمان رو از روایات بخونید. چرا هی با زور می خوایی بگی که از ما بهترونند!
حدیث از رسول اکرم (ص):
زمانى براى مردم فرا رسد که صورتهاشان به شکل‏ آدمى است و قلبهاشان قلبهاى شیطانى است همچون گرگهاى گرسنه خونریزند، از کارهاى منکر که انجام داده‏اند دست برنمى‏دارند اگر از آنان پیروى کنى تو را متّهم سازند و اگر با آنان سخن گویى تو را تکذیب کنند و اگر از آنان غائب شوى تو را غیبت کنند. سنّت در میان آنان بدعت است و بدعت، سنّت. صبور و حلیم نزد ایشان حیله‏گر و خائن است و خائن نزد ایشان حلیم و صبور، مؤمن در میان آنان مستضعف است و بدکار، بلند مرتبه، کودکانشان شرورند و زنانشان خبیث و بدجنس و پیرشان امر به معروف و نهى از منکر نمى‏کند.
پناه بردن به آنان خوارى است و تکیه کردن به آنان ذلت و زارى است. و طلب کردن از آنچه در دستانشان است فقر و نادارى است. به همین جهت، خداوند بارش آسمان را در زمان مناسب بر ایشان حرام کرده و در زمان غیر مناسب باران مى‏بارد و بدترینشان را بر ایشان مسلّط گرداند تا عذابى سخت بر آنان وارد سازند، پسرانشان را مى‏کشند و زنانشان را زنده نگه مى‏دارند، خوبانشان دعا مى‏کنند اما مستجاب نمى‏شود .
بحار الأنوار ، علامة مجلسی ،ج 22 ، ص 454 به بعد.

ولی در مورد خود شما؛ این سوال رو میپرسم:
آیا حتی 1% هم احتمال می دهید که مطالبی که می نویسید بی ربط باشد.
مثل اینکه با زور می خواهید بگید درست می گم؟؟

شما خودتون. فرض کنید که مولا مهدی انشاالله به این زودی قیام کنن. و دستوری بدن که براتون یکم غیر منتظره باشه. خیلی سخته براتون تصور این حالت؟
شما به عنوان یه انسان با ایمان که هم تراز آخرالزمانی های خوب هستید.

حلس;109782 نوشت:
خطا رفتی. چون فکر می کنی ظهور در آینده دور است.

با سلام

اولا بفرماييد از كجاي مطلب بنده فهميديد كه بنده گفتم ظهور دور است ؟؟؟

از كجا شما درست رفته ايد و فكر مي كنيد كه ظهور نزديك است ؟؟؟

حلس;109782 نوشت:
درسته که گفتیم ساخت سی دی ظهور نزدیک است کار خوبی نیست.

ثانيا : بنده اصلا به ان سي دي كاري ندارم و مطالب و مباحث خود را بر روي ان پاي ريزي نمي كنم

حلس;109782 نوشت:
ولی این دلیل نمیشه که ظهور به هیچ عنوان نزدیک نباشه.

اين مطلب هم مطلب درستي نيست
شما از كجا مي دانيد كه نه دور است و نه نزديك
كه بنده را متهم به دور بودن و سازنده هاي سي دي را متهم به نزديك بودن مي كنيد و خود حد وسط را انتخاب مي كنيد؟؟؟؟

در اين صورت از هر دو طرف در امان هستيد

نه بزرگوار
اين نوع بحث كردن منطقي نيست

بنده فارغ از دور و نزديك بودند زمان ظهور مطالب خود را مي نويسم و كاري به دور ونزديك بودن ان ندارم

و نمي توانيد مطلبي از بنده بياوريد كه اشاره كنم به دوري يا نزديكي ظهور

طاها;109828 نوشت:

با سلام

اولا بفرماييد از كجاي مطلب بنده فهميديد كه بنده گفتم ظهور دور است ؟؟؟

...

و نمي توانيد مطلبي از بنده بياوريد كه اشاره كنم به دوري يا نزديكي ظهور

طاها;109828 نوشت:

خوب برادر. شما می گید مردم زمان ظهور با این مردم خیلی فرق دارند. یعنی این مردم اون مردم نیست.
شما نمی خوای قبول کنی من چی کار کنم؟
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اگه کسی خودش رو به خواب بزنه ...

طاها;109828 نوشت:

از كجا شما درست رفته ايد و فكر مي كنيد كه ظهور نزديك است ؟؟؟

بنده کجا گفتم ظهور نزدیک هست یا نیست. با اینکه به اعتقاد من نزدیک هست ولی تو این بحث هیچ جا به زور نگفتم ظهور نزدیک است:

حلس;109782 نوشت:

معلوم نیست زمان ظهور کی هست. ولی زمان ظهور هر موقع باشه مشابه این مسایل هست. و مشابه این سوال
بله اگه 1000 سال پیش بود من میپرسیدم اگه حضرت دستور بدند که برده هاتون رو آزاد کنید شما چه عکس العملی نشون میدادید.
الان می گم اگه دستور بیاد زندگی که بهش عادت کردی رو عوض کن چی میگی؟ کسی که کل نتیجه زندگی اش رو تبدیل کرده به 3،4 تا ساختمان، اگه بهش بگند ساختمون رو خراب کن یا سکته می کنه یا جمع میشن میگن بریم یا کشته شیم یا بکشیمش راحت شیم.
اگر خدای نکرده ظهور در زمان ما هم نباشه (نوه های من) این سوال رو می پرسند! که اگه مثلا مولا مهدی بفرمایند که نمازی که تو مریخ خونده شده درست نیست، حاضری خونه ای که چقدر پولش رو دادی ول کنی بیایی زمین.

شما از کجای حرفهای من متوجه شدید من میگم ظهور کی هست که خطا رفته باشم یا راست رفته باشم؟

شما آقای طاها چقدر در زمینه مهدویت مطالعه داشتید؟
اطلاعاتتون در این زمینه واقعا کم هست.

حلس;109861 نوشت:
شما از کجای حرفهای من متوجه شدید من میگم ظهور کی هست که خطا رفته باشم یا راست رفته باشم؟

حلس;109861 نوشت:
بنده کجا گفتم ظهور نزدیک هست یا نیست. با اینکه به اعتقاد من نزدیک هست ولی تو این بحث هیچ جا به زور نگفتم ظهور نزدیک است:

با سلام

اين گفته هاي شما نيست ؟؟؟؟!!!!!

حلس;109782 نوشت:
درسته که گفتیم ساخت سی دی ظهور نزدیک است کار خوبی نیست. ولی این دلیل نمیشه که ظهور به هیچ عنوان نزدیک نباشه. شما طوری صحبت می کنید که مثل اینکه خبرهایی دارید که ظهور این نزدیکی ها نیست.

حلس;109864 نوشت:
چقدر در زمینه مهدویت مطالعه داشتید؟ اطلاعاتتون در این زمینه واقعا کم هست.

اين مطلب هم بي ارتباط به بحث است و جايي براي بحث ندارد

حلس;109861 نوشت:
خوب برادر. شما می گید مردم زمان ظهور با این مردم خیلی فرق دارند. یعنی این مردم اون مردم نیست. شما نمی خوای قبول کنی من چی کار کنم؟

خب مشخصه كه اين مردم ان مردم نيستند
نه در تفكر و نه در نوع انديشه و نه در نوع خواستن امام و نه در تبعيت از امام و .....

خب

چي رو بايد قبول كنم كه نمي كنم

حلس;109861 نوشت:
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اگه کسی خودش رو به خواب بزنه ...

حلس;109864 نوشت:
چقدر در زمینه مهدویت مطالعه داشتید؟ اطلاعاتتون در این زمینه واقعا کم هست.

و خودم را به خواب زده ام؟!؟!!؟!؟!؟!؟ ( در ضمن اين مطالب اخري تون به مناظره غير علمي بيشتر شباهت داشت تا علمي )

شما می فرمایید این مردم مردم زمان ظهور نیستند. پس با استناد به این حرف شما تا این مردم نمرده ظهوری اتفاقی نمی افته. یعنی الان ظهوری در کار نیست. همه ی این حرف ها از تنها جمله شما استنباط میشه.
اگه شما تو استنباط این حرف ها از اون جمله تون مشکلی دارید، برید از فرد ثالثی نظر بگیرید.
چیزی که باید قبول کنید اینه که حرفی زدید که از اون استنباط میشه که ظهور رو در این نزدیکی نفی می کنید.
این مفهوم از این جمله اونقدر به راحتی استنباط میشه که اگه بخاهید انکار کنید، مصداق خودتون رو به کوچه علی چپ زدن هست.
البته این توضیح رو بدم که شما اگه منظورتون از مردم زمان ظهور، مردم بعد از ظهور، پس از غربال هست، از اول بحث برداشتتون غلط بوده و علت اشتباهتون اینجاست. ما اینجا این بحث رو راه انداختیم تا غربال نشیم و خودمون رو به زمان طلایی پس از ظهور برسونیم.

ببینید من میگیم: ولی این دلیل نمیشه که ظهور به هیچ عنوان نزدیک نباشه
جواب به جمله شماست. یعنی ممکنه ظهور نزدیک باشه. و ممکنه دور باشه.
شما چطور از این جمله نتیجه میگیرید ظهور رو نزدیک می دونم.
من اگه می خواستم بگم ظهور نزدیکه اینجوری نمی گفتم، اینجوری می گفتم: ظهور نزدیکه!!!

در مورد جمله مطالعات در مورد ظهور، منظورم خدای نکرده توهین یا اهانت نیست.
منظورم اینه که شما در الفبای مهدویت با من بحث میکنید.
این انتظار رو از یه کارشناس مذهبی نداشتم.
ولی اگر شما از این جمله احساس کردید بی ادبی به شما شده من از شما عذر می خواهم و از شما برادرانه می خواهم که در مطلبی که تخصصتان در حد بحث نیست، پافشاری نکنید.

حلس;109891 نوشت:
شما می فرمایید این مردم مردم زمان ظهور نیستند. پس با استناد به این حرف شما تا این مردم نمرده ظهوری اتفاقی نمی افته. یعنی الان ظهوری در کار نیست. همه ی این حرف ها از تنها جمله شما استنباط میشه.

با سلام

جنابعالی چنین برداشت می کنید

نسل ها و مردم با مردن عوض نمی شوند
مردم با عوض شدن تفکراتشان عوض می شوند

متاسفانه سوء برداشت شما اینجاست که فکر می کنید مردم باید بمیرند تا نسلی عوض شود ونسلی سرکار بیاید که خواهان امام باشند
ولی به نظر بنده اگر مردم متوجه این اشتباه خود شوند و به سوی معارف اسلام وقران برگردند و خواهان امام زمان خود باشند و مواظبت از امام خود کنند و خود را اماده اطاعت از فرامین دین نمایند و دستورات امام یعنی که نسل ها عوض شده اند
یعنی که این مردم ان مردم نیستند

ادامه دارد.....

طاها;109966 نوشت:

با سلام

جنابعالی چنین برداشت می کنید

نسل ها و مردم با مردن عوض نمی شوند
مردم با عوض شدن تفکراتشان عوض می شوند

متاسفانه سوء برداشت شما اینجاست که فکر می کنید مردم باید بمیرند تا نسلی عوض شود ونسلی سرکار بیاید که خواهان امام باشند
ولی به نظر بنده اگر مردم متوجه این اشتباه خود شوند و به سوی معارف اسلام وقران برگردند و خواهان امام زمان خود باشند و مواظبت از امام خود کنند و خود را اماده اطاعت از فرامین دین نمایند و دستورات امام یعنی که نسل ها عوض شده اند
یعنی که این مردم ان مردم نیستند

ادامه دارد.....

اتفاقا بنا به احادیث، مردم زمان قبل از ظهور، یا مانند مردم الان مردمی فاسد و گناهکارند و یا بدتر از اینها هستند.
البته این مطلب را جسارت به اهل ایمان ندانید که آنها در ردیف برادران پیامبر (ص) هستند.

در کل ما بحث مان بر سر دوستان و همسایه های ما که مسلمان و شیعه هستند نیست.
ما بحثمان در مورد مردم جهان هست.

طبق روایات ظهور اگر مردم به حدی برسند که نیاز به معصوم را بفهمند در ظهور تعجیل خواهد شد.
اما دقت کنید که در این حدیث مردم مردم همه دنیا نیست.
و اگر مردم نفهمند که تا حالا نفهمیده اند، غیبت تا حد اعلی آن ادامه خواهد یافت. حد اعلی غیبت می تواند همین امروز هم باشد. و ربطی به مردم و تفکر مردم ندارد.

شما برای این حرفتان که مردم آخرالزمان امام را بیشتر از ما خواهند خواست دلیلی بیاورید.
حدیثی یا آیه ای بیاورید.

اکثر مردم زمان ظهور (که می تواند مردم این زمان باشد یا نباشد) مردمی هستند که در روایات از آنها به بدی یاد شده است. و در مواردی که به نیکی یاد شده اند با القاب یاران امام زمان یا شیعیان ما تعبیر شده اند که عده ی آنها خیلی نسبت به سایر مردم اندک است. این افراد هم در زمان ظهور به سپاه حضرت ملحق خواهند شد.

سوال بنده از شما برای باز شدن بحث اینست: می خواهید چه حرفی را به اثبات برسانید.
انتظار دارید در پایان بحث مردم چه نتیجه ای از سخنان شما بگیرند؟
مطلبی که اگر بنده آنرا قبول کنم بحث پایان خواهد یافت چیست؟

آنرا بیان بفرمایید تا شاید ادامه بحث منطقی تر شود.
چون واقعا بحث از مسیر خارج شده و بیشتر به جدل شبیه شده!!!

حلس;110054 نوشت:
اتفاقا بنا به احادیث، مردم زمان قبل از ظهور، یا مانند مردم الان مردمی فاسد و گناهکارند و یا بدتر از اینها هستند. البته این مطلب را جسارت به اهل ایمان ندانید که آنها در ردیف برادران پیامبر (ص) هستند.

با سلام

می توانم تقاضایی داشته باشم از جناب عالی که احادیث را که مردم را فاسد و گناه کار می دانند بیاورید ؟؟؟

هرچند صرف اوردن حدیث کفایت نمی کند و باید تبیین شود که همه مردم فاسد و گناهکار خواهند بود؟؟

دراین صورت جایگاه برادران پیامبر کجا خواهد بود؟؟

حلس;110054 نوشت:
طبق روایات ظهور اگر مردم به حدی برسند که نیاز به معصوم را بفهمند در ظهور تعجیل خواهد شد. اما دقت کنید که در این حدیث مردم مردم همه دنیا نیست.

چطور وقتی سخن از فساد و گناهکاری می شود حدیث همه مردم را شامل می شود ولی وقتی سخن از این که مردم ضرورت ظهور را درک می کنند و منتظر ظهور هستند همه مردم را شامل نمی شود؟؟؟

این چه برداشت از روایات است؟؟؟

بزرگوار
بنده عرض ام این است که:
بله در عصر ظهور گناه زیاد می شود و در جامعه و ظلم بیداد می کند ولی بشریت این میان مورد ظلم واقع می شوند و این مردم هستند که مورد ستم واقع می شوند و ندای یاری امام سر می دهند و به حق امام و منجی خود را یاری می کنند

اینطور نیست که بیشتر مردم ظالم باشند و امام حکم به کشتار همه صادر کند

یادتان که نرفته سوال اصلی شما یان بود که در زمان ظهور چقدر از جمعیت دنیا گشته خواهند شد ؟؟؟

بنده هم عرض کردم که این طور نیست که بیشتر مردم جهان گشته شوند و دریای خون راه بیفتد

بلکه این گونه می تواند مردم را تقسیم بندی کرد:

-- عده ای از مردم که واقعا امام را می شاسند و دعای ایشان ظهور امام است

-- عده ای مورد ظلم واقع شده اند و منتظر منجی اند و با امدن منجی به پیروی از ایشان خواهند پرداخت

-- عده ای دیگر طرفداران حاکمان ظالم اند که با دعوت به حق امام راه حق را خواهند پیمود

-- عده ای دیگر ی هم که ظالم اند و طرفدار ظلم و برخورد اصلی امام با این دسته خواهد بود که در زمین فساد می کنند و به مردم ظلم می کنند

بیشتر مردم دنیا از مستضعفینی هستند که حاکمان جبار مانع از رسیدن ندای حق و حقیقت به ایشان بوده و امام این افراد را برکنار خواهد کرد
بله امام در مورد این افراد گشتار راه خواهند انداخت و موانع را برطرف خواهند کرد ولی بیشتر مردم از این دسته نیستند
بیشتر مردم با دیدن عدالت و راه حق امام به پیروی از ایشان خواهند پرداخت

حلس;110054 نوشت:
شما برای این حرفتان که مردم آخرالزمان امام را بیشتر از ما خواهند خواست دلیلی بیاورید.

با سلام

مکر ما در روایات نداریم که:

-- امام خود را بخواهید
-- منتظر ظهور باشید
-- خود را اماده دفاع از امام بکنید
-و........

ما داریم روایاتی که بگویند امام زمانی ظهور می کند که مردم امام را نمی خواهند؟؟

ما داریم روایاتی که مردم به عیش و نوش خود پرداخته اند و بی خیال امام اند و امام می اید و قصد انقلاب دارد؟؟

اصلا فلسفه این که خداوند اخرین امام خود را از نظر ها غایب کرده برای چیست؟؟
مگر غیر از این است که مردم امام نخواستند و امام غایب شد؟؟
اصلا اکر مردم پشت سر امام خود بودند و از امام خود حمایت می کردند و امامان خود را در کربلا و مدینه و کاظمین و سامرا و مشهد و.......تنها نمی گذاشتند ماجرا اینچنین می شد؟؟؟

از طرفی اگر مردم امام نخواهند و خواهان یاری امام خویش نباشند امام چرا باید ظهور کند؟؟؟

و اگر ظهور کند نتیجه اش مگر غیر از کربلا و سامرا و کاظمین و بقیع خواهد بود؟؟

بزرگوار

امام زمانی ظهور می کند که مردم از حکومت های جبار و حاکمان ظالم جان به لب شده اند و خواهخان ظهور منجی هستند که به همه این بدبختی ها خاتمه دهد

و مردم تا این تغییر و تحول را نخواهند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد

طاهای عزیز. اشتباه میکنی.

1. اگر آنچنین بود که شما میگید، اگر مردم تا آخر دنیا هیچ وقت حضرت رو نمی خواستند، ظهور و امام زمانی در کار نخواهد بود.
2. مگر قوم لوط پیامبر می خواستند که خدا به آنها پیامبر فرستاد؟ در این مسئله فقط و فقط نظر خدا مطرح هست نه مردم. اگر قرار بود نظر مردم ملاک باشد که سكولاريزم و ليبراليزم از ما جلوترند در این زمینه.
3. امام را بخوانید، دعا برای فرج کنید و خود را برای ظهور آماده کنید، برای این نیست که تا این کارها نباشد ظهوری نیست. این کارها برای اینست که در زمان ظهور دستتان خالی نباشد. برای فرج دعا کنید که فرج شما درآنست. ما به دعا برای فرج نیازمندیم نه امام. بگذارید مطلبی را برایتان روشن کنم: امام زیر دین هیچ کس نخواهد بود که فردا آن افراد بیایبند و بگویند ما بودیم که باعث شدیم ظهور اتفاق بیافتد و فکر منت گذاشتن بکنند.
4. مردم یکدست نیستند. درست است در زمانیکه ظهور اتفاق می افتد امام یارانی خواهد داشت ولی این عده آنقدر در جامعه خود غریب و مظلوم و کم هستند که قرآن از آنها به عنوان مستضعف یاد کرده است. این نشان دهنده ی آنست که غالب جامعه در آن زمان مردمی هستند که به مردم با ایمان با سبک زندگیشان ظلم می کنند. به عبارتی مردمی بد! هستند و امام را نمی خواهند.
5. دقیقا همان طور است که گفته اید(ما داریم روایاتی که مردم به عیش و نوش خود پرداخته اند و بی خیال امام اند و امام می اید و قصد انقلاب دارد؟؟). شما در حدیث آیا دیدید که ظهور ناگهانی است؟ علت ناگهانی بودند ظهور در چیست؟ فرض کنید جامعه را، درحالتی هر کس به کار خود مشغول است. نزول خار به کار خود مشغول است و زنا کار به عیش و نوش خود و عابد و مومن نیز به کار خود. این جامعه مانند اتاق تاریکی است که هیچ کس از باطن دیگری خبر ندارد. مردم از عبادات کسی که شبها را تا صبح به عبادت با خدا مشغول است و همچنین از زناکاری یا نزول خاری شخص دیگر خبر ندارند. شاید هم اشتباه کنند به مومن مال یتیم خور بگویند و به نزول خوار خیر. حال در چنین حالی ظهور اتفاق بیافتد. مثل اینست که در آن اتاق تاریک در لحظه ای که همه در کار خود بودند چراغ را روشن کنیم و مومن و نزول خوار و زنا کار هر کدام معلوم شود.
آیا اگر ظهور ناگهانی نبود، زنا کار در زمانی که می دانست ظهور نزدیک است به کار خود ادامه می داد؟ همه تا روز قبل از ظهور گناه می کردند و شب ظهور توبه می کردند. در آن صورت بین مومنی که در بین نزول خوارها و زنا کارها ایمان خود را حفظ کرده با نزول خوار و زنا کار چه فرقی بود؟
ظهور ناگهانی است و زمانی رخ خواهد داد که مردم به عیش و نوش و شهوترانی و نزول خواری خود مشغول هستند. البته عده ای هم مستضعف هستند که ایمان خود را همچون آتش در دست گرفته اند.
6. درست است که عدم توجه مردم و قدر نشناختن آنها از علل غیبت بود ولی لزوما برای ظهور این مطلب صادق نیست که تا مردم به آن حد کمال نرسیده اند که امام را بخواهند ظهوری در کار نیست.
اتفاقا در حدیث داریم که ظهور زمانی اتفاق خواهد افتاد که مردم بگویند اگر امام زمانی بود کجاست و چرا ظهور نمی کند، یا از اول نبوده یا تا کنون از دنیا رفته.
بدیهی است که در آن زمان همه مردم این حرف را نمی زنند، بلکه مردم مومن در ایمان خود پایدار هستند و خود را برای قیام آماده می کنند. این افراد بارها از امتحانهایی با موفقیت خارج شده اند و عده ی انها بسیار کم نسبت به سایر افراد است.
7. این جمله: و مردم تا این تغییر و تحول را نخواهند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد
عین وقت تعیین کردن است. یعنی تازمانیکه مردم نمی خواهند گناه کن و هر وقت مردم عوض شدند توبه کن.

حال که به نظر برادر طاها قانع شدند به ادامه بحث بپردازیم:

زندگی که ما بعد از ظهور داریم، همان زندگی خواهد بود که خدا برایمان خواسته. ابعاد این زندگی در آیات و روایات آمده است.
و یک سبک زندگی هم ما اکنون داریم.

حال وقتی ابعاد زندگی امروزی مان را با روایات و آیات مقایسه می کنیم، با سه حالت روبروییم:
1. بعضی از این ابعاد زندگی مورد قبول آیات و روایات است.
2. بعضی از این ابعاد زندگی باید ترک و حذف شود
3. بعضی از ابعاد به این زندگی باید اضافه شود.

حال به نظر شما چه ابعادی باید اضافه و چه ابعادی باید حذف شوند.

مورد اول را من خودم بگویم:
در روایتی داریم که در آخر الزمان منار های مساجد را آنقدر بلند می سازند تا از ساختمانهای اطراف بلند تر باشد
هدف این روایت نا خوش آیند دانستن این موضوع از ائمه است.

مصداق بارز این روایت مصلی تهران است که یادم هست زمانی که افتتاح می شد، برای اثبات بلند بودن منارهایش هلی کوپتر از بین آنها رد شد.
و این بنا ی به ظاهر اسلامی در حال حاضر به نمایشگاه کتاب شده کرایه داده شده است!

آیا به نظر شما این بنا بعد از ظهور باقی خواهد ماند یا دستور تخریب آنرا خواهیم شنید.
(البته اگر برادر طاها ایراد نگیرد که از کجا معلوم تا ظهور باقی خواهد ماند! اصل اینست که بدانیم این کار ما اشتباه بوده است. همین)

حلس;110367 نوشت:
اگر قرار بود نظر مردم ملاک باشد که سكولاريزم و ليبراليزم از ما جلوترند در این زمینه.

با سلام

بنده کجا گفتم نظرشان مطرح است
نظر دادن و اظهار نظر کردن فرق دارد با عمل کردن و ایمان داشتن

بنده از شما سوال می پرسم
اگر فردا تو یه تریبون بین المللی که همه مردم دنیا بفهمند اعلان شود که فردی می اید که عالم به همه مشکلات دنیا است و تمام گره ها را باز می کند و عدالت اجرا می کند و......
نظر مردم دنیا چه خواهد بود ؟؟؟
غیر از این است که همه می گویند بیاید
خب این اظهار نظر است و این فرق می کند با این که مردم به منجی ایمان داشته باشند و مطیع دستورات او باشند و......

پس نظر دادن مردم فرق دارد با ایمان داشتن انها که شما اشتباه متوجه شدید

بنده مقصودم این است که مردم به منجی ایمان خواهند داشت و خواهان منجی خواهند بود و جان خود را فدای منجی خواهند کرد و مثل دیگر امامان تنهایش نخواهند گذاشت

حلس;110367 نوشت:
اگر آنچنین بود که شما میگید، اگر مردم تا آخر دنیا هیچ وقت حضرت رو نمی خواستند، ظهور و امام زمانی در کار نخواهد بود. 2. مگر قوم لوط پیامبر می خواستند که خدا به آنها پیامبر فرستاد؟

باز سلام

بنده کی گفتم تا اخر دنیا مردم نخواهند اتفاقی نمی افتد
شما واقعا همه مطالب بنده را این گونه مطالعه می نمایید؟!؟!!؟!؟؟! کمی دقت کنید برادر

این که قبل از قیامت کبری منجی اخرالزمان ظهور کرده و عدالت در دنیا به پا می کنند از اصول اساسی شیعه است و وعده امام و پیامبر و در ان هیچ شکی نیست

ثانیا:
بحث پیامبر با امام فرق می کند و این را باید در مباحث امام شناسی بحث می کردیم
وظیفه و مسئولیت امام با پیامبر در ابتدای امر یکی نیست
هرچند هر دو منتخب خدایند و وظیفه هدایت و رهبری بر عهده دارند و......

ولی پیامبر نماینده خداست که دم در مردم برود و انها را به دین دعوت کند و حتی تا دم مرک دست از دعوت به دین خدا بر ندارد
ولی مثل امام مثل کعبه است که باید مردم به دنبال امام باشند و اگر مردم امام نخواهند امام خانه نشین و زندان نشین و لشگر نشین و شهید و... ...می شود

امام برای حفظ دین سکوت می کند
امام برای حفظ دین شهید می شود
امام برای حفاظت از دین پیامبر می اید

ولی پیامبر ابلاغ دین می کند
پیامبر قوانین از خدا می اورد
و اصول و فروع دین را تبلیغ می کند
و به دنبال مردم است
و اگر مردم نخواهند هم دست از تبلیغ بر نمی دارد
ولی امام را اگر مردم نخواهند خانه نشین می شود

خداوند پیامبران را فرستاد برای هدایت تمام اقوام جهان و در این شکی نیست
ولی خداوند این امام را نگهداشته است تا مردم امام را بخواهند
و از قوانین بشری خسته شوند
و به دنبال فردی معصوم باشند
و وقتی به این فرد معصوم دست پیدا کردند از ان محافظت کنند
نه این که باز عهد شکنی کنند مثل مدینه و کربلا و......

این است معنی سخن بنده که تا مردم اقدامی نکنند اتفاقی نمی افتد
مردم باید بخواهند و به منجی ایمان داشته باشند
و زمانی که منجی ظهور کرد از ایشان تبعیت کنند

حلس;110367 نوشت:
امام را بخوانید، دعا برای فرج کنید و خود را برای ظهور آماده کنید، برای این نیست که تا این کارها نباشد ظهوری نیست. این کارها برای اینست که در زمان ظهور دستتان خالی نباشد. برای فرج دعا کنید که فرج شما درآنست. ما به دعا برای فرج نیازمندیم نه امام. بگذارید مطلبی را برایتان روشن کنم: امام زیر دین هیچ کس نخواهد بود که فردا آن افراد بیایبند و بگویند ما بودیم که باعث شدیم ظهور اتفاق بیافتد و فکر منت گذاشتن بکنند.

با سلام

راستش نمی دانم این مطالب چه ربطی به بحث ما دارد

یعنی چه ؟؟ که ما دعا کنیم که وقت ظهور دستمان خالی نباشد
مکر خدای ناکرده ائمه با ما شوخی داشتند که به مردم بگویند بروید دعا کنید که منجی ما بیاید در پشت سر نظر دیگری داشته باشند
اصلا این تعبیر را از کجا در اورده دید؟؟؟؟
چرا نص صریح روایات را این گونه تغییر می دهید و تعبیر می کنید؟؟؟

از طرف دیگر:
چه کسی گفته که ما با دعای خود امام را زیر دین خود می بریم که این گونه نوشته اید؟؟؟؟
یعنی چه این مطلب
اصلا خود همین دعا نیاز را می رساند
ما اگر نیاز نداشتیم که دعا نمی کردیم که شما می فرمایید ما به امام نیاز داریم و نه امام به ما؟!؟!؟!؟!؟!؟!
خب مسلم است که ما به امام نیاز داریم
و بنده هم از سر همین نیاز است که می گویم مردم ان قدر این نیاز و احتیاج را احساس می کنند که به دنبال منجی می روند و واقعا از امام خود دفاع می کنند و حمایت

طاها;109368 نوشت:

با سلام

اين كه جهان پس از ظهور چه طور خواهد بود در روايات بدانها اشاره هايي شده است اين تايپگ را مطالعه نماييد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3736

بزرگوار

انچه از روايات بر مي ايد اين كه در زمان ظهور و حكومت اخرين حجت خداوند بر روي زمين، بهترين برنامه هاي زندگي بشري پياده خواهد شد و كامل ترين برنامه براي هدايت بشر تدوين خواهد شد

بزرگوار
اين برنامه هايي كه به دست بشر براي تنظيم روابط خود ساخته شده است خالي از اشكال نيست و اين همه به فكر ناقص بشر رسيده است و اين قوانين را تدوين كرده است

236428364 سال پیش وقتی داشتند پرسپولیس رو میساختند همه کارگرای اونجا بیمه بودند خودشون و خانواده محترمشون
کارگر ها حقوق میگرفتند . پس یه چیزی شبیه بانک هم بوده

اون بدبخت ها اصلا نمیدونستند ورزش چیه ؟ نه ؟
اسب ! اسب سواری میکردند یا نه ؟ شتر ! شتر سواری چی؟ مسابقه اصلا نمیزاشتن نه ؟
ورزش و مسابقه هم بوده

آخه مثلا سیستم ورزش چی میتونه جاش و بگیره ؟
سیستم پول که از اولش ماست و پنیر میدادند به همدیگه تا الان که الکترونیکی شده چی میتونه جای اصلش و بگیره ؟

یعنی من حاضرم روز قیامت 124232 تا ثوابمو بدم به تو اگر امام زمان اومد و اصل بانک و ورزش وجود نداشت
حالا میگیم اون روز همه آدم میشن تصادف نمیکنند بیمه لازم ندارن:Sham:

بعدشم یه سوال:
مگه ما چمونه که امام زمان الان ظهور نمیکنه و همه چیز و راست و ریس نمیکنه؟
چرا شاید ما بمیریم و بعد ظهور کنه؟
این چه عدالتیه؟
چرا ما تو اوضاع بد باشیم بعد امام زمان بیاد یه جهان خوب بسازه یه عده راحت بشن؟
مگه ما چمونه؟
یبار دنیا اومدیم دیگه چرا ما اینجوری زندگی کنیم بعد بعضیا اون زمان باشن هم از دنیا لذت ببرن که همه چی گل و بل بل و سمبل و بعد اون دنیاشون هم داشته باشن ما این دنیامون تر بشه توش با ت تراکتور و اون دنیا هم گیر باشیم؟
اصلا این چه عدالیته؟
اگر عدالته باید ما هم زنده بشیم وقتی امام زمان میاد که هم دنیای گل و بلبل و ببینیم هم آخرت پر سمبل
من به نوبه خودم اگر اینجوری باشه آقا بدتر از دادگاه رو زمین که نیست میرم از خدا شکایت میکنم که چه وضعشه منم بندت بودم منم هم اینور و میخواستم هم اونور .....

اينهم از دل مشغولي هاي ناب مادي انساني است و هيچ ار تباطي با خدا و اديانش ندارد

والا همین امام زمان هم برای دل مشغولی های ما قراره بیاد دیگه
دنیا بهم میریزه میاد درستش میکنه
دل مشغولی های ما هم همینه دیگه
حالا یکی میگه میاد دنیای مادی و درستش میکنه یکی میگه میاد معنویش و درست میکنه یکی میگه جفتش
بالاخره قراره بیاد یه چیزی و درست کنه یا نه؟
خوب چرا من اون روز نباشم که ببینم این درست شده؟
چرا من تو دوره درست شدن یه خراب شده ای نباشم؟
چرا 2تا دیگه باشن ما نباشیم؟
آقا خودت دوست نداری جزوه کسایی باشی که وقتی امام زمان میاد پشت سرش باشی باهاش باشی؟ هان ؟
خوب اگه مرده باشیم که نیستیم که باشیم دیگه...
------------------
اصلا بیخیال داداش من زیاد حرف میزنم انقدر هم پیغام پسغوم ندید که حرفام علکیه باشه من ساکت :ok:

خدا قلط کردم نخواستم;112795 نوشت:

آخه مثلا سیستم ورزش چی میتونه جاش و بگیره ؟ سیستم پول که از اولش ماست و پنیر میدادند به همدیگه تا الان که الکترونیکی شده چی میتونه جای اصلش و بگیره ؟ یعنی من حاضرم روز قیامت 124232 تا ثوابمو بدم به تو اگر امام زمان اومد و اصل بانک و ورزش وجود نداشت حالا میگیم اون روز همه آدم میشن تصادف نمیکنند بیمه لازم ندارن

لابد اگر 200 سال پیش تو خونه تون جلسه علمی بر پا می کردید می گفتید:
آخه چی می تونه جای طویله و یونجه وافسار رو بگیره؟ اخه اگر یونجه نباشه پس زعفرون به الاغم بدم؟ یا الاغ رو بیارم زیر کرسی بخوابونم ویا به جای افسار جیلومبا ببندم به الاغم

آخه میشه یه روز ذغال تو زندگی ما نباشه اونوقت همه از سرما یخ نمیزنن؟

آخه میشه یه روز ما از تو جوب آب نخوریم اونوقت باید بریم از دریاچه ارومیه آب بیاریم ؟

آخه میشه

-------------
جیلومبا : وسیله ای که اون موقع بوده الان نمی دونیم چیه

خدا قلط کردم نخواستم;112811 نوشت:
والا همین امام زمان هم برای دل مشغولی های ما قراره بیاد دیگه
دنیا بهم میریزه میاد درستش میکنه
دل مشغولی های ما هم همینه دیگه
حالا یکی میگه میاد دنیای مادی و درستش میکنه یکی میگه میاد معنویش و درست میکنه یکی میگه جفتش
بالاخره قراره بیاد یه چیزی و درست کنه یا نه؟
خوب چرا من اون روز نباشم که ببینم این درست شده؟
چرا من تو دوره درست شدن یه خراب شده ای نباشم؟
چرا 2تا دیگه باشن ما نباشیم؟
آقا خودت دوست نداری جزوه کسایی باشی که وقتی امام زمان میاد پشت سرش باشی باهاش باشی؟ هان ؟
خوب اگه مرده باشیم که نیستیم که باشیم دیگه...
------------------
اصلا بیخیال داداش من زیاد حرف میزنم انقدر هم پیغام پسغوم ندید که حرفام علکیه باشه من ساکت :ok:
با سلام خدمت جناب قلط کردم ...
جهان بعداز ظهور با جهان فعلی مثل جاده آسفالته و خاکی هست در روایات فراوانی فرمودند کل علومی که در جهان به منصه ظهور میرسه در 27 حرف خلاصه میشه ولی تا زمان ظهور 2 حرف آن ظاهر میشود برکت وجود حضرت حجه ابن الحسن العسکری عج تا بحدی میباشدکه 25 حرف دیگر در زمان خود ظهور ظاهر میشود حتی در یه روایتی وارد شد که دست مهربانی و لطف خدا از آستین آن حضرت بیرون آمده و بر عقل و ادراکات بشری افزوده میشود یعنی قدرت تفکر مردم و سطح آگاهیها بحد قابل توجهی بالا میرود البته جناب آقای قلط کردم... اگر بخواهم تفاوتهای زمان ظهور رو براتون توضیح بدم خودش مثنوی هفتاد من کاغذخواهد شد
در ضمن جناب قلط کردم ... طبق روایات بسیار موثق میتونید 40 صبح دعای عهد رو بخونید تا اگر برفرض از دنیا هم رفتید خداوند به برکت اون دعا شما رو از قبر بیرون بیاره و در رکاب آقا امام زمان عج باشید
این المنتظر لاقامه الامت و العوج این السبب المتطل بین الارض و السماء عزیز علی ان اری الخلق و لاتری ولا اسمع لک حسیسا و لا نجوی ...

خدا قلط کردم نخواستم;112795 نوشت:
236428364 سال پیش وقتی داشتند پرسپولیس رو میساختند همه کارگرای اونجا بیمه بودند خودشون و خانواده محترمشون کارگر ها حقوق میگرفتند . پس یه چیزی شبیه بانک هم بوده اون بدبخت ها اصلا نمیدونستند ورزش چیه ؟ نه ؟ اسب ! اسب سواری میکردند یا نه ؟ شتر ! شتر سواری چی؟ مسابقه اصلا نمیزاشتن نه ؟ ورزش و مسابقه هم بوده آخه مثلا سیستم ورزش چی میتونه جاش و بگیره ؟ سیستم پول که از اولش ماست و پنیر میدادند به همدیگه تا الان که الکترونیکی شده چی میتونه جای اصلش و بگیره ؟ یعنی من حاضرم روز قیامت 124232 تا ثوابمو بدم به تو اگر امام زمان اومد و اصل بانک و ورزش وجود نداشت حالا میگیم اون روز همه آدم میشن تصادف نمیکنند بیمه لازم ندارن

با سلام

بنده که از این مطالب شما چیزی دستگیرم نشد
نمیدونم منظورتان چیست و چه می گویید
نقدتان به کدام مطلب است
بیشتر و بهتر توضیح دهید لطفا

خدا قلط کردم نخواستم;112796 نوشت:
مگه ما چمونه که امام زمان الان ظهور نمیکنه و همه چیز و راست و ریس نمیکنه؟

با سلام

بزرگوار مساله ظهور به اینکه چه کسی، چه هست و یا نیست کاری ندارد

مساله ظهور یکی از بزرگترین برنامه های الهی است که نتیجه زحمات تمام انبیا و صالحان و امامان در ان عصر مشخص خواهد شد

امام زمان برای درست کردن منطقه ای از جهان و برقراری عدالت در شهر و روستایی که نمی اید
این برنامه جهانی است و برنامه جهانی زیرساختهای مخصوص به خود را می طلبد

حتما از گذشته 11 امام دیگر خبری دارید
همه ایشان هم معصوم بودند و نماینده و برگزیده خداوند

مردمان عصر ایشان با انها چه کردند ؟؟
مدینه ، کربلا، کاظمین ، سامرا، و...........که یادمان نرفته
خب امام زمان هم بدون درخواست و امادگی جهانی برای ظهور اگر بیایند باز با ایشان همان برخورد را خواهند کرد که با دیگر امامان کردند

در مساله ظهور با شخص جنابعالی و یا اشخاص دیکر کاری نداریم
مطلب این است که باید امادگی جهانی وجود داشته باشد

مردم باید احساس کنند که به فردی نیازمند اند که عدالت را برقرار و قوانین الهی را بدون کم و کاست اجرا خواهد کرد
مردم باید بدانند که عقل بشری نمی تواند راه سعادت را به طور کامل به ایشان نشان دهد

مردم باید دربه در به دنبال منجی باشند
مردم باید ابتدا با مساله منجی اخرالزمان اشنا شوند و بدانند که خداوند چنین فرد معصومی را در پس پرده غیبت دارد
و پس از اشنایی باید که به دنبال چنین فردی بگردند
اعمال خود اصلاح کنند
زمینه های ظهور را فراهم کنند
در خود امادگی ایجاد کنند که وقتی چنین امامی رسید از ایشان تبعیت کنند
و این یکی از راههای زمینه سازی ظهور است

این چه عدالتیه؟

با سلام

این بحث به عدالت رابطی ندارد ونمی دانم چرا این سوال را فرمودید
حال اگر امام در زمان شما بیایند عدالت برقرار است ؟؟
عدالت یعنی این؟؟؟

چرا شاید ما بمیریم و بعد ظهور کنه؟

بزرگوار
دیدار با امام عصر فقط و فقط در عصر ظهور نیست و هستند وبودند افرادی که در این عصر و زمانهای گذشته در طول غیبت کبری به خدمت مولا رسیده اند

هر انسانی می تواند خود را به درجه ای برساند که به محضر ولی زمان خود برسد
پس کسانی که عجله در دیدار دارند به اعمال خود برسند و اصلاح خود کنند که مولا فرمودند
شما به وظایف خود عمل کنید و به دستورات الهی پایبند و عبد خدا باشید که در این صورت ما به دیدار شما می اییم

چرا ما تو اوضاع بد باشیم بعد امام زمان بیاد یه جهان خوب بسازه یه عده راحت بشن؟

بزرگوار
اگر قرار بود امام زمان دنیا را بسازد که امامان دیگر این کار را می کردند
امام زمان دنیا را هدایت خواهد کرد
این مردمان هستند که باید دنیا را بسازند و با اعمال و کردار صالح خود شایستگی در رکاب مولا بودن رابه دست اورند
مولا قوانین را اعلان می کند و مظلومین را رهبری می کند
این مردم هستند که باید به تبعیت از مولا بپردازند و به فکر مال ومنال و فرزند ومقام و.......خود نباشند

تا این امادگی در مردم ایجاد نشود که اطاعت از منجی کنند و پیرو فرامین ایشان نباشند ظهوری در کار نخواهد بود
و در صورت ظهور هم مردم جهان برخوردی را که با دیگر امامان کردند با ایشان خواهند کرد و این خواسته خداوند نیست
پس باید مردم خود دست به کار شوند و خود را اماده ظهور کنند

ERROR;112865 نوشت:
با سلام خدمت جناب قلط کردم ...
جهان بعداز ظهور با جهان فعلی مثل جاده آسفالته و خاکی هست در روایات فراوانی فرمودند کل علومی که در جهان به منصه ظهور میرسه در 27 حرف خلاصه میشه ولی تا زمان ظهور 2 حرف آن ظاهر میشود برکت وجود حضرت حجه ابن الحسن العسکری عج تا بحدی میباشدکه 25 حرف دیگر در زمان خود ظهور ظاهر میشود حتی در یه روایتی وارد شد که دست مهربانی و لطف خدا از آستین آن حضرت بیرون آمده و بر عقل و ادراکات بشری افزوده میشود یعنی قدرت تفکر مردم و سطح آگاهیها بحد قابل توجهی بالا میرود البته جناب آقای قلط کردم... اگر بخواهم تفاوتهای زمان ظهور رو براتون توضیح بدم خودش مثنوی هفتاد من کاغذخواهد شد
در ضمن جناب قلط کردم ... طبق روایات بسیار موثق میتونید 40 صبح دعای عهد رو بخونید تا اگر برفرض از دنیا هم رفتید خداوند به برکت اون دعا شما رو از قبر بیرون بیاره و در رکاب آقا امام زمان عج باشید
این المنتظر لاقامه الامت و العوج این السبب المتطل بین الارض و السماء عزیز علی ان اری الخلق و لاتری ولا اسمع لک حسیسا و لا نجوی ...

در جریان اتفاقات بعد از ظهور هستم و.... فقط کلا دوست دارم اتقاد کنم چون با اتقاد حرف های جالبی میشنوم و نوع بخورد های جالبی میبینم
نه من روی شما تاثیر میزارم نه شما روی من فقط این وسط شاید یه چیزی یاد گرفتیم اگر هم نه چیزی از دست ندادیم
انتقاد هرچند بی ربط به نظر من جای بحث و باز میکنه و همین بحث خیلی چیز های نگفته و نشنویده و رو میکنه
مثلا خداویکی من خودم تا الان همچین چیزی رو نمیدونستم:

این المنتظر لاقامه الامت و العوج این السبب المتطل بین الارض و السماء عزیز علی ان اری الخلق و لاتری ولا اسمع لک حسیسا و لا نجوی ..

خدایی امتحانش ضرر هم که نداره سنگ مفت گنجیشک هم مفت میزنیم بینیم چی میشه
مطمئن باشید در این موارد خیلی ریز بین هستم و مطمئنا درست میخونم گیر ندید که اشتباه میخونی و اگر نشد اوووووووووووووووووووو
چون خیلی جالب بود یکی اومد بهم گفت برای فلان مشکلت این دعا رو بخون اگر نشد کم خوندی اگر بازم نشد بودن که اشتباه خوندی :khaneh::khaneh::khaneh:

داداش طاها چاکریم حرفاتو قبول دارم
جناب دانشور یاد بگیر 4تا حرفه بدرد بخور در جواب بزن نه اینکه ندونی جیلومبا چیه و چی بوده بعد بگی همینطوری برو تو دهخدا یا معین بگرد شاید پیدا کردی از این مسئله هم به سلامتی فارق شدی:Gig:

خدا قلط کردم نخواستم;112873 نوشت:
خدایی امتحانش ضرر هم که نداره سنگ مفت گنجیشک هم مفت میزنیم بینیم چی میشه

با سلام

بزرگوار به راحتی هم که فرمودید نیست
چون سنگ و گنجیشگ را مفت در نظر گرفته اید این گونه برداشت از ظهور و امام زمان و عدالت می کنی
د

صرف خواندن دعا در هیچ کدام از دعاها و روایات توصیه نشده است
دعای بدون عمل و پیمان و عهد بدون اطاعت از فرامین مولا هیچ اثری نخواهد داشت

فقط و فقط اعمال است که انسان را به راه هدایت رهنمون میکند
اگر صرف خواندن بود که همه باید جز یاوران مخصوص می شدند

دعای عهد پیمانی است بین ما و مولایمان و نه تنها مفت نیست که باید پای عهد و پیمان خود بایستیم و از ارتکاب اعمالی که سرپیچی دستورات اسلام است بپرهیزیم

امام زمان(عج) ابتدا نماینده خداوند است و نگاهبان دین و این نماینده الهی مجری دستورات الهی است و ما نیز باید مطیع فرامین الهی و دستورات خداوند باشیم
تا لیاقت سربازی مولا را داشته باشیم

پس صرف مطالعه و لقلقه زبان دعای عهد ثمری نخواهد داشت و سودی به حالمان ندارد و به این مفتی مفت هم که فکر می کنید نیست

طاها;112877 نوشت:

با سلام

چون سنگ و گنجیشگ را مفت در نظر گرفته اید این گونه برداشت از ظهور و امام زمان و عدالت می کنی
د

دعای عهد پیمانی است بین ما و مولایمان و نه تنها مفت نیست که باید پای عهد و پیمان خود بایستیم و از ارتکاب اعمالی که سرپیچی دستورات اسلام است بپرهیزیم

امام زمان(عج) ابتدا نماینده خداوند است و نگاهبان دین و این نماینده الهی مجری دستورات الهی است و ما نیز باید مطیع فرامین الهی و دستورات خداوند باشیم

پس صرف مطالعه و لقلقه زبان دعای عهد ثمری نخواهد داشت و سودی به حالمان ندارد و به این مفتی مفت هم که فکر می کنید نیست

مطمئن بودم همچین جوابی میفرستی واسم
یعنی آماده کرده بودم بهت گیر بدم اگر همچین چیزی و نمیگفتی :Nishkhand:

به خدا حالیمه فقط دوست ندارم مثل شما لفظ قلم صحبت کنم:Nishkhand:
موردی داره؟ به نظر شما خدا بدش میاد؟

اصلا این چه عدالیته؟ اگر عدالته باید ما هم زنده بشیم وقتی امام زمان میاد که هم دنیای گل و بلبل و ببینیم هم آخرت پر سمبل من به نوبه خودم اگر اینجوری باشه آقا بدتر از دادگاه رو زمین که نیست میرم از خدا شکایت میکنم که چه وضعشه منم بندت بودم منم هم اینور و میخواستم هم اونور .....

باز سلام

بزرگوار
در مورد عدالت به این تایپک ها مراجعه نمایید

اگر مطلبی است بفرمایید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=12061

http://www.askdin.com/showthread.php?t=738

http://www.askdin.com/showthread.php?p=111525

http://www.askdin.com/showthread.php?t=7161

می توانید سوالاتتان را در ادامه هر کدام از تایپک ها که خواستید مطرح نمایید

طاها;112877 نوشت:

با سلام

د

(تنها يك سند معتبر به من نشان دهيد تا باور كنم اين شخص و جود خارجي دارد يا اصلا نيازي بر و جود او هست ، يك سند كافيست اما قابل استناد)

(تنها يك سند معتبر به من نشان دهيد تا باور كنم اين شخص و جود خارجي دارد يا اصلا نيازي بر و جود او هست ، يك سند كافيست اما قابل استناد)

معقول;112936 نوشت:

با سلام

منظورتان از این شخص کیست؟؟

می شود بیشتر توضیح فرمایید؟؟؟

منظورتان امام زمان است (عج)؟؟

اگر منظورتان امام زمان(عج) است بفرمایید چه سندی می خواهید ؟؟

تعریف شما از سند چیست؟؟

معقول;112936 نوشت:

با سلام

به انجمن کلام سری بزنید

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=108

همه این تایک ها در مورد امام زمان(عج) است

اگر سوالی بود بفرمایید

در خدمت ایم

طاهاي عزيز ؛سلام و سپاس
اين شخص را همانگونه كه مشهور است " منجي ،حي ، قادر ، ناظر " فرض كنيم و سند را هر چيز منتسب به فرمايشات الهي
و ديگر"اصلا لزوم وجود و حضور چنين شخصي در زمان حال

دوست عزيز پاسخ سوالم را در مطالب توصيه شده نيافتم
همچنين در ديگر سايتهاي مرتبط
و نزد كتب و علماي شيعي و ..... تفسير بنفس آيات الهي و روايات عجيب و .....
ابتدا آموخته هايم و فرمايش نسل اندر نسل عزيزان و نياكانم را فراموش ميكنم ، سپس بايد خود را قانع كنم!
سند : نص صريح و يا قابل بحث قرآن كريم ، يا منطق عقلايي قابل پذيرش براي هر انسان خدا جو و حق جو
با تجديد سپاس

دوستان و بزرگواران من همچنان منتظر پاسخم

معقول;113375 نوشت:
: نص صريح و يا قابل بحث قرآن كريم ، يا منطق عقلايي قابل پذيرش براي هر انسان خدا جو و حق جو
با تجديد سپاس

سلام

با کدام بیشتر سازگارید؟

عقل یا قران
یا بحث

یا سه تایی آنها؟

البته قران را انتخاب کنید دوتای دیگر را شامل می شود

معقول;113368 نوشت:
اين شخص را همانگونه كه مشهور است " منجي ،حي ، قادر ، ناظر " فرض كنيم و سند را هر چيز منتسب به فرمايشات الهي و ديگر"اصلا لزوم وجود و حضور چنين شخصي در زمان حال

با سلام

بزرگوار این مطالب قبلا توسط دوستان دیگری مطرح و بحث های صورت گرفته است

این تایپک ها را مطالعه نمایید باز در خدمت ایم

http://www.askdin.com/showthread.php?t=6723

http://www.askdin.com/showthread.php?t=518

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10747

سلام وسپاس
دوست عزيزم mkk1369؛ البته "قرآن كريم "
و بزگوار طاهاي گرامي تاپيك هاي معرفي شده را مجدد مرور كردم بدون لجاجت و سخت گيري ، متاسفانه ادله مذكور قانع كننده نبود و هر كدام داراي اشكالات فراوان، كه اگر صلاح دانستيد و تمايل داشتيد به آهستگي يكان به يكان به بحث و تبادل نظر بنشينيم . باز هم متشكرم. البته قبلا عرض كردم كه نسبت به موضوع مورد بحث چندان بي اطلاع نيستم و كم و بيش مطالعاتي ....
اما باز هم سوال اول ( لزوم "وجود" شخصي "غايب" حاضر ناظر زنده مطلع محاط و .... چيست؟ )

موضوع قفل شده است