تشرف زائر اهل سنت به مذهب شيعه در کربلا+تصویر

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تشرف زائر اهل سنت به مذهب شيعه در کربلا+تصویر

[="Blue"][="DarkGreen"]يکي از زائرين اهل سنت در کنار حرم مطهر امام حسين(ع) و حضرت ابالفضل(ع) به مذهب شيعه پيوست. عماد الدين جوان 25 ساله هرمزگاني در اين سفر معنوي تغيير مذهب داده و مذهب شيعه را پذيرفت. ... [/]
يکي از زائرين اهل سنت در کنار حرم مطهر امام حسين(ع) و حضرت ابالفضل(ع) به مذهب شيعه پيوست.
عماد الدين جوان 25 ساله هرمزگاني در اين سفر معنوي پس از جلسات مکرر تغيير مذهب داده و مذهب شيعه را پذيرفت.

وي پس از مطالعات فراوان که در اين زمينه انجام داده بود در جلسات پرسش و پاسخ با روحاني کاروان و زيارت حرمهاي حضرت علي(ع) و حضرت حسين بن علي(ع) و ابالفضل‌العباس به مذهب شيعه پيوستند.
در جلسه‌اي که از سوي بعثه مقام معظم رهبري در هتل الکرامه برگزار شد، ايشان به شرح عوامل و وقايع اين تصميم پرداخته و تأکيد کرد: «با علم و آگاهي و مطالعات بسيار در اين زمينه اين تصميم را گرفتم».
وي همچنين از تأثير فراوان 2 کتاب (آنگاه كه هدايت شدم و شيعه در خون) در تصميم خود گفت و افزود: «برترين عامل که باعث اين تصميم شد، ايمان قوي شيعه و اظهار لطف و پايبندي ايشان به ائمه اطهار بوده است.»
برای مطالعه مشروح گفت و گوی خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به کربلای معلی با ایشان پست بعدی را بخوانید.[/]

منبع

[="Blue"][="DarkGreen"]جوان هرمزگانی که در کربلا شیعه شد [/]

[="DarkGreen"]هرکس میخواهد بداند شیعه چیست به نجف و کربلا بیاید و بسیار سوال کند و کتب شبهای پیشاور و چگونه هدایت شدم و شیعه در خون را مطالعه کند . وجه تمایز انسان و حیوان تعقل است و باید تفکر کرد و راه را پیدا کرد . ... [/]

پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری - در چهاردهم اردیبهشت امسال و مقارن با ایام شهادت صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (س) توسط روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری در کربلای معلی با خبر شدیم که یکی از زائرین عتبات عالیات که از اهل سنت استان هرمزگان هستند تغیر مذهب داده و به مذهب شیعه روی آوردند لذا با حضور در هتل محل اسکان ایشان گفتگویی انجام دادم که در ادامه می خوانید .
لازم به ذکر است که طبق درخواست ایشان نام به صورت کامل ذکر نخواهد شد .

[="Blue"]با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و ضمن تبریک به مناسبت تغییر عقیده شما و پیوستن به مذهب شیعه ، لطفا به اختصار خود را معرفی نمایید.[/]
[="Purple"]من عماد هستم 25 ساله از استان هرمزگان ، متاهل و در یک شرکت حمل و نقل کار میکنم.[/]

[="Blue"]چه شد که به این سفر آمدی ؟[/]
[="DarkGreen"]شبی خواب حج را دیدم . در خواب به سفر تمتع رفتم و به ترتیب اعمال حج را انجام دادم و رمی جمرات کردم در صورتیکه تا آن شب نمی دانشتم چنین عملی در حج انجام می شود. در جایی هم مطالعه نکرده بودم و حتی به سفر عمره نیز نرفته بودم. بر این اساس تصمیم گرفتم به سفر حج بروم لذا به دفتر خدمات زیارتی مراجعه کردم و متوجه شدم امکان سفر حج به راحتی موجود نیست . با یکی از دوستان مشورت کردم و تصمیم گرفتم با ایشان به کربلا بیایم و سالروز تولدم را اینجا باشم.[/]

[="Blue"]چقدر با قرآن کریم انس داری؟ آیا تا به حال از کتاب های تفسیر قرآن استفاده کردی ؟[/]
[="DarkGreen"]تفسیر قرآن خیر ولی فرآن را دوست دارم و تا به حال هیچ چیزی را بیشتر از قرآن دوست نداشتم . از طریق پدر و مادرم با قرآن آشنا شدم ولی به خاطر مشغله کاری بیشتر از رادیو و تلویزیون آنرا گوش میکنم و سعی میکنم با ترجمه آن هم آشنا باشم.[/]

[="Blue"]از آداب زیارت چه اطلاعی داری و از کجا با این آداب آشنا شدی؟[/]
[="DarkGreen"]تا قبل از این سفر آشنایی نداشتم و از ابتدای سفر از طریق روحانی خوب کاروان با این آداب آشنا شدم .
موقع مراجعه به حرم امامان و معصومین اول اذن دخول را می خوانم و بعد زیارت نامه وارده و سپس سلام و نماز زیارت و دعا در حق پدر و مادرم و دیگر دوستان و آشنایان.[/]

[="Blue"]از ائمه اطهار چه می خواهی و چه دعایی میکنی؟[/]
[="DarkGreen"]اول ایمان قوی را با توسل به ائمه اطهار از خداوند طلب میکنم و همچنین میخواهم که مرا آن ده که آن به ، هرچیزی را که خیر و صلاح من در آن هست و لایق آن هستم به من عطا کند و چیزی که باعث گمراهیم می شود به من عطا نفرماید.[/]

[="Blue"]از چه زمانی به فکر تغییر مذهب افتادی؟[/]
[="DarkGreen"]من تقریبا 15 ساله بودم که شروع به تحقیق در باره دینم کردم و اول به خاطر اینکه خانواده اهل سنت بودند این دین و این مذهب را پذیرفتم ولی همیشه در حال سوال بودم و در حال مطالعه کتب دینی . کتاب هایی در مورد عمر و ابوبکر خواندم البته این کتابها در اختیارم بود.
سپس به دلیل اینکه پدرم شیعه شد به تحقیق در مورد این مذهب پرداختم .مطالعه کردم و سوال های بسیاری در ذهن داشتم که پدرم در پاسخگویی آنها ناتوان بود.
[/]
[="Blue"]پس در خانواده شما شیعه وجود دارد ؟[/]
[="DarkGreen"]بله در حال حاضر پدر و مادرم و خواهرم شیعه هستند ولی برادرهایم اهل سنت هستند . همسرم نیز اهل سنت است و خیلی دوست دارد که شیعه شود چون مادرش شیعه است . من به ایشان گفتم باید با علم و آگاهی و مطالعه تغییر مذهب دهیم نه از سر احساسات و ایشان قبول کردند.[/]
[="Blue"]
و حتما از طریق پدرتان با شیعه آشنا شدید؟[/]
[="DarkGreen"]بله ، هم از طریق ایشان و هم از طریق دوستان من دوستان زیادی دارم حتی کلیمی و زرتشتی هم در بین دوستانم وجود دارند ، امام بیشتر از طریق خانواده به این مذهب علاقمند شدم و باعث مطالعات بیشتر من شد.[/]
[="Blue"]
از چه کتابهایی بیشتر بهره گرفتی؟[/]
[="DarkGreen"]کتاب آنگاه که هدایت شدم و کتاب شیعه در خون و شبهای پیشاور که اولی را قبل از سفر کربلا خواندم .
[/]
[="Blue"]زیباترین نکته که در شیعه یافتی؟[/]
[="DarkGreen"]ایمان قوی شیعیان و پایبندی ایشان به ائمه اطهار . در مذهب اهل سنت خدا و قرآن و پیامبر است که در بعضی موارد اعمال پیامبر را نیز رد میکنند مانند واقعه غدیر خم .
[/]
[="Blue"]سفر به مشهد و قم و سوریه داشتی؟[/]
[="DarkGreen"]2 بار به مشهد رفتم به همراه خانواده و برای تحقیق . قم هم رفته ام ولی سوریه هنوز نرفته ام.[/]

[="Blue"]تصمیم به ترویج مذهب شیعه داری ؟[/]
[="DarkGreen"] حتما این کار را خواهم کرد .[/]

[="Blue"]با چه امکاناتی و از چه راهی شروع میکنی ؟[/]
[="DarkGreen"]از قرآن و ائمه اطهار و از کتب دینی بهره میگیرم و اول از خانواده شروع میکنم چون اعتقاد دارم انسان برای تغییر اول خود سپس خانواده اش را باید تغییر دهد و نمی تواند سراغ دیگری برود قبل از خود و خانواده اش.[/]

[="Blue"]چه مواردی را باعث تقویت وحدت شیعه و اهل سنت می دانی؟[/]
[="DarkGreen"]من توصیه میکن همانطور که رهبر معظم ما فرمودند از توهین به یکدیگر پرهیز کنند و مباحث را در چارچوب احترام متقابل انجام دهند ، وقتی توهین شود به علت عصبانیت ، عقلانیت کنار می رود .[/]

[="Blue"]زیباترین نکته ای که در این سفر دیدی؟[/]
[="DarkGreen"]وقتی به حرم امام علی (ع) و سید الشهدا (ع) و اباالفضل (ع) می رفتم شاداب بودم ولی در زمان برگشت تاب و توان راه رفتن نداشتم و نمی توانستم به همان راحتی که آمده بودم برگردمو نیرویی مرا نگه میداشت و ضعف را در تمام بدنم حس میکردم.[/]

[="Blue"]باز هم به عتبات عالیات سفر میکنی؟[/]
[="DarkGreen"]حتما حتی خیلی علاقمندم اینجا زندگی کنم.[/]

[="Blue"]چه بار معنوی در این سفر با خود برداشتی ؟[/]
[="DarkGreen"]به آن چیزی که ده سال است دنبالش میگردم رسیدم و مذهب شیعه را قبول کردم.[/]

[="Blue"]برای تقویت خود چه برنامه ای داری؟[/]
[="DarkGreen"]مطالعه قرآن و نهج البلاغه و زیارت ائمه اطهار (ع).[/]

[="Red"]در اخر کلام ...[/]
[="Purple"]هرکس میخواهد بداند شیعه چیست به نجف و کربلا بیاید و بسیار سوال کند و کتب شبهای پیشاور و چگونه هدایت شدم و شیعه در خون را مطالعه کند . وجه تمایز انسان و حیوان تعقل است و باید تفکر کرد و راه را پیدا کرد .[/][/]
منبع