عشق قبل از ازدواج

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عشق قبل از ازدواج

سلام

از نظر من .............99.999999% هوس هست .

aa1389aa;108381 نوشت:
آیا این محبتی که قبل از ازدواج در یک رابطه دوستی پنهانی بوجود میاد عشق یا ...؟:gol:

بسم الله الرحمن الرحیم

به اسک دین خوش آمدید. نوشتتون مشخص می کند که دل پاکی دارید و اولین باری است که از

کسی خوشتون آمده . ولی اشتباه نکنید این عشق نیست و اگر جلوی این حس به ظاهر

قشنگ را نگیرید یا شما را آغشته به گناه می کند و بعد یک مدت می بینید که دیگر اثری از پاکی

در وجودتان نیست . و یا عمری را در حسرت اشتباهی که کرده اید می گذرانید.

به نظر من بیش تر هوس است تا عشق چون چیزی در وجودمون بهمون می گوید که تو که می خواهی با او ازدواج کنی پس یک رابطه

گناهی ندارد .

هرچه زود تر اگر امکان دارد با او ازدواج کنید و اگر امکان ندارد به او فکر نکنید و سعی کنید خود را از او دور نگه دارید و برای تقویت اراده ی خود که جلوی نفستون کم نیاورید روزه بگیرید

و بسیار استغفار کنید.

من اطلاعات علمی ندارم فقط یک نظر شخصی بود

با تشکر

aa1389aa;108381 نوشت:
آیا این محبتی که قبل از ازدواج در یک رابطه دوستی پنهانی بوجود میاد عشق یا ...؟

با سلام

بزرگوار اين سوال به صورت هاي مختلفي در اين تايپك ها مطرح شده و مباحث ارزشمندي در ان بحث شده است

نظري بيفكنيد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=680

http://www.askdin.com/showthread.php?t=4872

http://www.askdin.com/showthread.php?t=9349

http://www.askdin.com/showthread.php?t=6234

http://www.askdin.com/showthread.php?t=134

http://www.askdin.com/showthread.php?t=11687

اين هم يه تايپك مهم ديگه از پست 5 به بعد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983

سلام علیکم
ممنون از استادطاهای گرامی که زودتر از ما رسیدند:Gol:
بزرگواری که سوال پرسیدند لطفا تاپیک هایی که استاد لینکشون رو دادند رو مطالعه بفرمایید اگر باز سوالی داشتید در خدمتیم وگرنه لطفا از ایجاد تاپیک اضافی با موضوع تکراری خودداری بفرمایید

با تشکر از حضور و اعتمادتون به اسک دین:Gol:

ba salam man motaghedam dosti yek charchobi dare age un charchob hefz beshe mishe eshghi vojod dasht .yani hormatha shekaste naashe :Kaf:

salmanizadeh;108415 نوشت:
از نظر من .............99.999999% هوس هست

بعد ازدواج یعنی عشق بوجود میاد!!!!!؟

این همه طلاق هم شدت عشق زیاد
درک میکنم

salmanizadeh;108415 نوشت:
سلام

از نظر من .............99.999999% هوس هست .

[="Red"]عشق سپیده دم ازدواج است و ازدواج شامگاه عشق . (بالزاک)
[/]

[="SeaGreen"]
نظر شما بیشتر به یک توهین شبیه پس قبل از پاسخ دادن قدری بیاندیشید .
[/]

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

هیچکس;172903 نوشت:
عشق سپیده دم ازدواج است و ازدواج شامگاه عشق . (بالزاک)

نظر شما بیشتر به یک توهین شبیه پس قبل از پاسخ دادن قدری بیاندیشید .

با سلام:Gol:

دوست عزیز

عشق، واژه ای پاک، مقدس و الهی است. عشق حقیقی تنها به خدای هستی بخش و آثار و مظاهر حضرتش است و اگر عشق، در مجاز تحقق پیدا کند باید جهت الهی و در قالب چارچوب و ملاک و معیار صحیح منطبق بر شرع مقدس باشد.

همینکه از چارچوب الهی خارج شد و رنگ و بوی رابطه و دوستی مخفیانه و جلوه های محبت ظاهری و جنسی و رنگ و لعاب جسمانی پیدا کرد، دیگر از جنس عشق نیست و در حقیقت نام عشق نهادن بر آن جفا و خیانت به عشق پاک است.

پس وجه تمایز عشق حقیقی و الهی از غیر آن، در جهت الهی بودن است، اگر عشق پاک و الهی باشد مخفی کاری وجهی ندارد و همینکه جنبه مخفی کاری پیدا کرد دیگر عشق نیست بلکه جلوه ای نفسانی است که ریشه در تمنیات، تمایلات و خواهشهای جناب نفس دارد ...

موفق باشید ...:Gol:

سلام علیکم

تشکر از استاد صدیق عزیز

صدیق;172914 نوشت:
عشق، واژه ای پاک، مقدس و الهی است. عشق حقیقی تنها به خدای هستی بخش و آثار و مظاهر حضرتش است و اگر عشق، در مجاز تحقق پیدا کند باید جهت الهی و در قالب چارچوب و ملاک و معیار صحیح منطبق بر شرع مقدس باشد.

بنظر شما یک پسر 18 سال که علاقه شدید قلبی پیدا میکنه به جنس مخالف چی است؟

حرفهای شما کاملاً درست است
ولی میشه از همین عشق زمینی به الهی رسید:hamdel:

madanchi11;172916 نوشت:
سلام علیکم

تشکر از استاد صدیق عزیز

بنظر شما یک پسر 18 سال که علاقه شدید قلبی پیدا میکنه به جنس مخالف چی است؟

حرفهای شما کاملاً درست است
ولی میشه از همین عشق زمینی به الهی رسید:hamdel:

با سلام مجدد:Gol:

در تعریف عشق گفته اند: واژه پاک و مقدس و محبت شدید و قوی. بر این اساس، این محبت شدید و قوی و یا این تعلق خاطر یا علاقه شدید بر چه اساسی در جوان 18 ساله شکل گرفته قصد و غرض و غایت این عشق چیست؟ آیا در تحقق این عشق شدید، چارچوب ها و ملاکات و مبناهای خاص ان رعایت شده یا خیر؟

می دانید که در حقیقت، عشق شدید زمانی صورت می گیرد که مراحل شناخت و معرفت و گام های غایت مندی و قصد و نیت فرد طی شده باشد، در غیر اینصورت، این حالتی نفسانی و شهوانی است و نام عشق نهادن بر آن جفای به عشق است.

اگر عشق مجازی بخواهد در راستای عشق الهی و حضرت حق قرار بگیرد و در نهایت به آن منتهی شود، باید در چارچوب اوامر و نواهی و ملاکات شرع مقدس باشد، که این مهم محقق نمی شود مگر در چارچوب امر مقدس ازدواج.

یعنی اگر در فرض شما جوان 18 سال بخواهد عاشق شود باید اولاً قصد و نیتش ازدواج باشد، ثانیاً در چارچوب شرع مقدس و آداب و سنن مورد تأیید شرع مقدس حرکت کند، ثالثاً مراحل شناخت و معرفت نسبت به امر ازدواج و شخص مورد نظر و ملاحظات دیگر را طی کند و انگاه با توجه به این چارچوب و شناخت و معرفت حاصله عاشق شود.

نه آنکه بر اساس جلوه های ظاهری و رنگ و لعاب فرد مقابل، و تحت تأثیر قوای غریزی و نفسانی خود، امروز به فردی دل ببندد و نامش را عشق بگذارد، زیرا این نه تنها دوامی ندارد بلکه به سرعت می آید و به سرعت هم می رود. با دیدن مورد زیباتر و دارای رنگ و لعاب تر به سرعت جهتش تغییر می کند، اینها چیزی نیست جز اجابت خواهش های نفسانی و در اصطلاح، همان عشق کاذب و دروغین.

موفق باشید ...:Gol:

سلام خدمت همه ي دوستان . من نمي تونم در اين زمينه نظر قطعي بدم . من يه چيزي مي گم هر كي به خودش رجوع كنه وببينه چه جوريه اوضاعش ؟؟؟؟
البته شايد دوستان بگن فرق است ميان اين موضوع و موضوعات ديگر ولي از نظر من اين ها همه در يك راستا هستند و قابل تامل !!!!!
عشق تو مرا الست منكم ببعيد / هجر تو مرا عند عذابي لشديد
بر گرد لبت نوشته يحيي و يميت / من مات من العشق فقد مات شهيد
خواهش مي كنم به اين بحث عشق كمي دقيق شويد و به هر چيزي نسبت نديد . طبق اين دو بيت كه از شيخ بهايي هست عشق مقدسه ..... البته دوستان مي دونن كه منظور از عشق يعني اون حبي كه پايه ي معرفتي داشته باشه . به نظر من حبي كه غير از عشق باشه شوقه . بنابراين ببينيد و به خودتون رجوع كنيد كه چقد حاضريد براي حبتون هزينه پرداخت كنيد ؟؟؟؟؟؟
اين اون عشقي هست كه ياراي امام حسين و در راس اون ابالفضل خودشونو فداي آقا كردن ...
آيا شما انقد نسبت به معشوقتون ( حالا هر چي ) معرفت دارين ؟؟؟ البته قبلش به خود خودتون يا نه ؟؟؟؟؟
به قول خواجه :‌بساط عشق را درگه بسي بالاتر از عقل است ....
موفق باشيد
فقط بيانديشيد
يا علي

علاقه به شخص يا به شي وقتي كه به اوج شدت برسد بطوري كه وجود انسان را مسخر كند و حاكم مطلق وجود او گردد عشق ناميده مي شود. عشق اوج علاقه و احساسات است.
عشق ورزيدن به فضايل و خوبي ها و شيفتگي سجاياي انساني و جمالي حقيقت.
در قرآن از عشق با تعبير مودت و رحمت آمده است.
عشق زميني هم وجود دارد. عشق غربي هم وجود دارد.
حال مانده به خود مخاطب كه از كدامين چشم به عشق بنگرند.

سلام علکیم

استاد صدیق گرام
منم حرف شما رو میگم . شما در تاپیک " حضرت عباس به فرات رسید آب نوشید؟ " فکرکنم اسمش این باشه!
نوشته بودید عاشق بود! یعنی عشق به برادر ! عشق زمینی !
من همه حرفای شما را تایید میکنم.ولی باید بدونیم رابطه ای بین دختر وپسر الان معنی میکنن عشق!
یعنی همون علاقه شدید قلبی! من دور برم دارم میبینم!
که دختری به پسرمورد علاقه اش نرسید ! خودکشی کرد و .....
اینا عشق معنی نمیشه!

dadash;173507 نوشت:
علاقه به شخص يا به شي وقتي كه به اوج شدت برسد بطوري كه وجود انسان را مسخر كند و حاكم مطلق وجود او گردد عشق ناميده مي شود. عشق اوج علاقه و احساسات است.
عشق ورزيدن به فضايل و خوبي ها و شيفتگي سجاياي انساني و جمالي حقيقت.
در قرآن از عشق با تعبير مودت و رحمت آمده است.
عشق زميني هم وجود دارد. عشق غربي هم وجود دارد.
حال مانده به خود مخاطب كه از كدامين چشم به عشق بنگرند.

:ok:

madanchi11;173544 نوشت:
سلام علکیم

استاد صدیق گرام
منم حرف شما رو میگم . شما در تاپیک " حضرت عباس به فرات رسید آب نوشید؟ " فکرکنم اسمش این باشه!
من همه حرفای شما را تایید میکنم.ولی باید بدونیم رابطه ای بین دختر وپسر الان معنی میکنن عشق!
اینا عشق معنی نمیشه!

:ok:

عشق چیست؟
از معلم دینی پرسیدند عشق چیست؟ گفت: حرام است
از معلم هندسه پرسیدند عشق چیست؟ گفت:نقطه ای که حول محور نقطة قلب جوان میگردد
از معلم تاریخ پرسیدند عشق چیست؟گفت:سقوط سلسله ی قلب جوان
استlove از معلم زبان پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:همپای
از معلم ادبیات پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:محبت الهیات است
از معلم علوم پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:عشق تنها عنصری است که بدون اکسیژن میسوزد
از معلم ریاضی پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:عشق تنها عددی است که هرگز تنها نیست
از معلم فیزیک پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:تنها آدم ربایی است که قلب جوان را به سوی خود میکشد
از معلم انشا پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:تنها موضوعی است که می توان توصیفش کرد
از معلم ورزش پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت: تنها توپی است که هرگز اوت نمی شود
از معلم زبان فارسی پرسیدند عشق چیست؟؟ گفت:عشق تنها کلمه ای است که ماضی و مضارع ندارد
از معلم زیست پرسیدند عشق چیست؟ گفت:عشق تنها میکروبی است که از راه چشم وارد میشود
از معلم شیمی پرسیدند عشق چیست؟؟گفت عشق تنها اسیدی است که درون قلب اثر می گذارد
واقعا عشق چیست....؟

عشق چون آید برد هوش دل فرزانه را/دزد دانا میکشد اول چراغ خانه را
عشق برای عاشق سخت ترین قسمت زندگیه

madanchi11;173544 نوشت:
سلام علکیم

استاد صدیق گرام
اینا عشق معنی نمیشه!

سلام و تشکر

دوست عزیز

عشق حضرت عباس به حسین (ع) عشق به راه و مسلک و مرام الهی حسین (ع) بود، عشق به مکتب بود، عشق به ولایت الهی حسین (ع) بود و در یک کلمه عشق به خدا بود ...

با این تفصیل، نگوییم عشق عباس (ع) به حسین (ع) عشق زمینی و مادی بود. عشق ما به حسین (ع) هم عشق زمینی نیست تا چه رسد عشق عالی و متکامل عباس (ع) به حسین (ع).

همین که فردی بخاطر نرسیدن به معشوق زمینی اش، خودکشی می کند، یا اسیدپاشی می کند یا همه چیز را تمام شده می داند و گمان می کند به آخر خط رسیده، نشان می دهد که اینها عشق نیست، بلکه پیروی هوا و هوس است.

چرا که گفتیم عشق، امر مقدس و پاکی است که دائر مدار معشوق حقیقی یعنی خدای هستی بخش بچرخد نه پیرامون خواست و خواهش نفسانی خودمان.

موفق باشید ...:Sham:

سلام بر استاد صدیق

صدیق;174007 نوشت:
همین که فردی بخاطر نرسیدن به معشوق زمینی اش، خودکشی می کند، یا اسیدپاشی می کند

اینا عشق نیست !!! دوست داشتنم نیست ! جنون ! دیوانگی است!

منم عشق به امام حسین عشق زمینی نمیدونم.

اینم بگم عشق قبل ازدواج هوس هم نیست !

یاعلی

موضوع قفل شده است