يه سوال در مورد پيامبر؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
يه سوال در مورد پيامبر؟

سلام
خدمت همه دوستان من دريك بحث توي انجمن ها اين ها رو ديدم اگه ميشه جوابم رو بديد تا من به اونها جواب بدم وديگر در مورد پيامبر شك نكنند.
{{در زمان های گذشته حتی خود پیامبر هم شراب می نوشیدند.چرا الان اسلام مشروب رو حرام کرده در صورتی که پیامبر خود شراب می نوشیده؟ شاید چون بعضی افراد از همه نظر زیاده روی می کنند اما می تونه برای همه اینطور نباشه اصلاً شاید مشروب هم یه سودی داشته باشه؟}}

جواب يكي از دوستان:{{با سلام منظورتون شراب مست کننده هستش؟
اینکه می گین پیامبر شراب می نوشیده بسیار سوال بدی است اصلا کی گفته پیامبر اسلام تاج هستی اولین شخص در عالم این کارو می کنه خدا تو قرآنش می فرماید شراب حرامه و اون وقت کسی که قرآن رو از طریق وحی از طرف خدا می گیره باید چنین کاری بکنه؟ من خودمو می کشم اگه راست باشه دینمو عوض می کنم مطمعن باش
برای اطلاع بیشتر سوره مبارکه مائده آیه شریفه 90}}

جواب اولي:[[بله شراب مست کننده.اما من خودم توی چند تا کتاب خوندم.حضرت عیسی هم همین طور }}

جواب دومي:{{اون شراب گه گفته منظورش نوشیدنی شما که باید عربیتون خوب باشه شراب بر وزن فاعل از ریشه شرب میاد و معنیشون یعنی نوشیدن شراب هم یعنی نوشیدند حالا متوجه شدین}}

حالا ميخوام شما دليل بياوريد واين دو نفر رااز گمراهي بكشانيد بيرون

ممنون

سلام دوست عزیزم ،اینکه گفتن پیامبر شراب خورده ،از چه کتابی این را نقل می کنند ؟ همین طور که نمی شه هر کسی ادعا بکنه و بگذره ! باید منبع یا کتابی معرفی کنه . و الا ادعای صرف که ارزش نداره . اما آنچه درباره حضرت روح الله ( حضرت عیسی علیه السلام ) گفته اند ،آنهم ناشی از اشتباه فهمیدن است . حضرت عیسی علیه السلام ،حواریونش از او درخواست مائده آسمانی کردند که او هم درخواست کرد و خداوند هم فرستاد و آن مائده آسمانی (یا شراب آسمانی ) ایمان حواریون را به حضرت عیسی و خداوند متعال بیشتر کرد . در حالی که شراب از گذشته علاوه بر تاثیراتی که در روان آدمی می گذاشته ،در نسل انسان هم ایجاد مشکل می کرده و هرگز باعث قدرت ایمان نمی شده است . به هرحال در این جا باز هم می گویم ،اینکه شخصی چیزی را ادعا کند باید به دنبالش دلیل ادعایش را هم بیاورد و الا ادعای بی دلیل که هنر نیست . هر کسی می تواند ادعا کند . مثلا یکی ادعا می کند که می تواند در عین حالی که در کنار ما ایستاده و با سخن می گوید ،همین الان سری هم به آنسوی دنیا زده ،و برگشته ،آیا می توان ادعایش را باور کرد ؟! یا از او دلیل باید طلب کرد ؟

موضوع قفل شده است