به هم نخندیم ،با هم بخندیم -سهم قومیت ها در دفاع مقدس!!!

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به هم نخندیم ،با هم بخندیم -سهم قومیت ها در دفاع مقدس!!!

یه روز یه ترک بود …

اسمش ستار خان بود، شاید هم باقر خان.

شجاع بود و نترس.

در دوران استبداد که نفس کشیدن هم جرم بود ، با کمک دیگر مبارزان ترک ، در برابر دیکتاتوری ایستاد

او برای مردم ایران ، آزادی می خواست

و در این راه ، زیست و مبارزه کرد و به تاریخ پیوست تا فرزندان این ملک ، طعم آزادی و مردمسالاری و رهایی از استبداد را بچشند.

یه روز یه رشتی بود…

اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی.

او می توانست از سبزی جنگل های شمال و از دریای آبی اش لذت ببرد و عمری را به خوشی و آرامش سپری کند

اما سرزمین اش را دوست داشت و مردمانش را

و برای همین در برابر ستم ایستاد
آنقدر که روزی سرش را از تنش جدا کردند.

یه روز یه اصفهانی بود…

اسمش حسین خرازی

وقتی عراقی ها به کشورش حمله کردند ، جانش را برداشت و با خودش برد دم توپ و گلوله و خمپاره.

کارش شد دفاع از مردم سرزمینش ، از ناموس شان و از دین شان.

آنقدر جنگید و جنگید تا در یکی از روزهای آن جنگ بزرگ ، خونش بر زمین ریخت و خودش به آسمان رفت.

یه روز یه …

ترک و رشتی و فارس و کرد و لر و اصفهانی و عرب و … !

تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند

و به صرافت شکستن قفل دوستی ما افتادند

و از آن پس “یه روز یه … بود” را کردند جوک تا این ملت ، به جای حماسه های اقوام این سرزمین که به عشق همدیگر ، حتی جانشان را هم نثار کرده اند ، به “جوک ها ” و “طعنه ها” و “تمسخرها” سرگرم باشند و چه قصه غم انگیزی

منبع:مبارز کلیپ

فایل: 

یه روز یه ترکه به یه فارسه می گه که به یه اصفهانیه بگه که به یه رشتیه بگه که به یه لره بگه که به یه آبادانیه بگه که به یه کرده بگه که به یه مشهدیه بگه که به یه بلوچه بگه که به یه اهوازیه بگه که به یه … بگه که هنوز باید دست در دست هم بدهیم و برای همیشه تبعیضها و اهانتهای قومیتی رو از بین ببریم.

[attach]7912[/attach]

سلام
بذارید با یه سوال حرفمو شروع کنم..
به نظر شما خنده خوبه یا بد؟خب من اگر بخوام جواب بدم میگم خنده خیلی خوبه و برای سلامتی خوبه تازه خیلی هم لذت بخشه...

حالا یه سوال دیگه؟این خنده چقدر ارزش داره؟
به نظر شما انقدر ارزش داره که آدم قومیت هم وطنش رو مسخره کنه؟؟
یک لحظه دل بدید و فکر کنیم..خیلی از ما داریم ه م و ط ن م و ن رو مسخره میکنیم که چند ثانیه بخندیم؟

یعنی خنده انقدر ارزش داره که برادر مسلمانمون رو مسخره کنیم تا بخندیم؟
ادامه دارد....

یه روز یه دشمنی به کشور حمله میکنه..
اون وقت یه ترک و لر و عرب و بختیاری و کرد و تهرانی و بلوچ و آبادانی و.... دستاشون رو میدن به هم و میرن از خاک و ناموس وطن دفاع کنن تا ارزش ها رو حفظ کنن..اونروز هیچکدومشون نگفت تو کی هستی و چی هستی همه گفتن ما هموطنیم و با هم میریم میجنگیم برای هم...تا آخرین قطره خون هم می ایستیم
اما امروز چی ؟ما که موندیم داریم چکار میکنیم؟وقتی میگیم یه ترکه،یه لره یا.............ما شهید ترک هم داشتیم که به خاطر ما هنوز پیکرش برنگشته ها..شهید لر و عرب و.....داشتیم که برای راحتی ما جون دادن ها.....
پس با انصاف تر باشیم.

آهای انگلیسی که برای تفرقه بین مردم کشورم این جک قومی رو رواج دادی.......بیا برات چیزایی بگم تا اشکت در بیاد....
یه روز یه ترکه داشت میرفت روی میدون مین اما قبل از این که برسه روی مین خورد زمین...نه احمق اشتباه نکن پاش سر نخورد ،عربه هلش داد تا خودش بره روی مین و دوست ترکش نره...
یه روز یه لره داشت از تشنگی میمیرد اما زنده موند ...چون دوست ترکش از تشنگی مرد..فکر نکنم بتونی بفهمی چرا لره زنده موند!!چرا که اینو فقط یک ایرانی مسلمان میفهمه.........
یه روز یه گردان از بچه های مشهد رفته بودن بجنگن اما هیچ کدوم برنگشتن تا پیش مرگ هم وطن های دیگه شون بشن........
یه روز..................

خدا خیرتون بدن جناب تنهاترین سردار............

به خاطرروحیه واقعاپاکت بهت تبریک میگم مسلمان یعنی حدومرزی بین برادراش نزاره واین یعنی اتحادبه امیداینکه تمام مسلمانان تنهاترین سردارباشندحمدوستایش از آن خداست وخداوندبرآشکارونهان گواه است:Cheshmak:

سلام
من خودم رو لایق تعریف شما نمیدونم ،ممنون از ریحانه نبی و اسما گرامی...انشالله خدا توفیق عمل بده وگرنه خیلی ها حرف خوب میزنن..شما دعا کنید بنده حقیر لایق بشم....
یه نکته دیگه که در این مورد هست استفاده از نام و لقب امامان در جک ها هست...یک عده بی غیرت که هیچی از دین نمیفهمن در سریال ها و فیلم های طنز از اسم امامان استفاده میکنند ..مثل: ....کچل، کرگ...، آ....(دلم نمیاد بنویسم اما خودتون میدوین)و مسولین صدا و سیما هم بی توجهی میکنند...در مجلات هم دیدیم از اسم غضنفر برای شخصیت جک استفاده میکنند که لقب امام علی (ع) است
به طور کلی استفاده از اسم هم در جک ها محکوم است....
میتونید به جای اسم از کلمه کافر استفاده کنید..یه روز یه کافره .......
مثلا:
به یه کافر میگن :در رو ببند هوای بیرون سرده!میگه:مثلا من در رو ببندم هوای بیرون گرم میشه؟:khandeh!:
اینطوری نه به شخصی توهین کردید نه کسی رو مسخره کردید ..

این مطلب و که دیدیم تعجب کردم گفتم سردار و این حرفا باز کس دیگه بود باورم می شد.اومدم تو .....

این سردار ما هر چی میگه یه سرش شهدان و یه سر دیگش امام زمان .
ولی ای کاش ما نزاریم سردار هایی مثل شما تنها بمونن

خدایا سردار تنهای ما رو به شهدا برسون .

اللهم الرزقنی توفیق الشهاد

جالب بود .باید بگیم یک روز یک حواس پرتی..............یک روز یک انسان نادون................یک روز یک جاهل ............یک روز فلانی.........یک روز یک نفر................
نه سعدی با شوخ طبعی هاش و نه جلال ال احمد و خیلی از نویسنده هایی که دستی در طنز نویسی داشتن هیچ کدوم به ملیتی یا قومیتی اهانت نکردن.

تنهاترین سردار;107705 نوشت:
آهای انگلیسی که برای تفرقه بین مردم کشورم این جک قومی رو رواج دادی.......بیا برات چیزایی بگم تا اشکت در بیاد....
یه روز یه ترکه داشت میرفت روی میدون مین اما قبل از این که برسه روی مین خورد زمین...نه احمق اشتباه نکن پاش سر نخورد ،عربه هلش داد تا خودش بره روی مین و دوست ترکش نره...
یه روز یه لره داشت از تشنگی میمیرد اما زنده موند ...چون دوست ترکش از تشنگی مرد..فکر نکنم بتونی بفهمی چرا لره زنده موند!!چرا که اینو فقط یک ایرانی مسلمان میفهمه.........
یه روز یه گردان از بچه های مشهد رفته بودن بجنگن اما هیچ کدوم برنگشتن تا پیش مرگ هم وطن های دیگه شون بشن........
یه روز..................

خیلی زیبا و دلنشینه
اگه به من بگن بنظرت بهترین پستی که تو اسک دین زده شده کدوم پسته میگم این پست

آشنای قریب;108180 نوشت:
خیلی زیبا و دلنشینه اگه به من بگن بنظرت بهترین پستی که تو اسک دین زده شده کدوم پسته میگم این پست

سلام
من اینو الان دیدم..شرمنده کردید
بزرگوارید شما برادر:Gol:

یه سری جوک و لطیفه رشتی وترکی ولری و...ناب از زبون کربلائی عبدالحسین شفیع پور

اگه ارزش پخش کردن داشت دریغ نکنید

دانلود

هيئت الحسين خيمه گاه شهداء شهرستان رشت

منبع: Mehryas.ir

یه روز یه ترک و یه رشتی و یه اصفهانی ...!

یه روز یه ترک بود ...

اسمش ستار خان بود، شاید هم باقر خان.

شجاع بود و نترس.

در دوران استبداد که نفس کشیدن هم جرم بود ، با کمک دیگر مبارزان ترک ، در برابر دیکتاتوری ایستاد

او برای مردم ایران ، آزادی می خواست

و در این راه ، زیست و مبارزه کرد و به تاریخ پیوست تا فرزندان این ملک ، طعم آزادی و مردمسالاری و رهایی از استبداد را بچشند.

یه روز یه رشتی بود...

اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی.

او می توانست از سبزی جنگل های شمال و از دریای آبی اش لذت ببرد و عمری را به خوشی و آرامش سپری کند

اما سرزمین اش را دوست داشت و مردمانش را

و برای همین در برابر ستم ایستاد
آنقدر که روزی سرش را از تنش جدا کردند.

یه روز یه اصفهانی بود...

اسمش حسین خرازی

وقتی عراقی ها به کشورش حمله کردند ، جانش را برداشت و با خودش برد دم توپ و گلوله و خمپاره.

کارش شد دفاع از مردم سرزمینش ، از ناموس شان و از دین شان.

آنقدر جنگید و جنگید تا در یکی از روزهای آن جنگ بزرگ ، خونش بر زمین ریخت و خودش به آسمان رفت.

یه روز یه ...
ترک و رشتی و فارس و کرد و لر و اصفهانی و عرب و ... !

تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند

و به صرافت شکستن قفل دوستی ما افتادند

و از آن پس "یه روز یه ... بود" را کردند جوک تا این ملت ، به جای حماسه های اقوام این سرزمین که به عشق همدیگر ، حتی جانشان را هم نثار کرده اند ، به "جوک ها " و "طعنه ها" و "تمسخرها" سرگرم باشند و چه قصه غم انگیزی

victoryone;224025 نوشت:
به "جوک ها " و "طعنه ها" و "تمسخرها" سرگرم باشند و چه قصه غم انگیزی

حقیقتا همنیطور است.

ممنونم :Gol:

سلام
موضوع خیلی خوبیه و خوب هم شروع شده. ممنون
من در مورد ترک ها شنیدم که اتفاقا از باهوش ترین اقوام ایرانی هستند و چون از قدیم در تحولات ایران نقش به سزایی داشته اند، انگلیسی ها برای کمتر کردن تاثیر آنها در سایر مردم ایران، به ساخت از این قبیل جوک ها و انتشار آنها پرداخته است.