سلام کردن به آقایان

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سلام کردن به آقایان

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه لطفا من را راهنمایی کنید

گاهی پیش می آید وارد مکانی می شوم که مسئولانش آقایون جوان هستند خوب هرکس که وارد
مکانی می شود برای شروع صحبت کردنش اول سلام می کند ومن هم مطابق عادتم سلام می کنم . با این که وظیفه ی خودشان را انجام می دهند و کار من را راه می اندازند با این حال وقتی وارد آن جا می شوم و سلام می کنم جواب سلام من را نمی دهند.

از طرفی می دانم که این آقایون با توجه به این که سلام کردن یک آقا به خانم جوان کراهت دارد به من هم سلام نمی دهند

من نمی دانم که هنگام ورود، به آن ها سلام کنم یا نه چون اگر سلام کنم یک جورایی ضایع می شوم و اگر سلام نکنم احساس می کنم ادب را رعایت نکردم.

شما بگویید.

سلام

در حد علم من

سلام کردن به همه از سنت پیامبر است

چه پیر و په جوان
چه مرد و چه زن

و خودشان به همه در سلام کردن پیشی می گرفتند

اما امام علی (ع) به زنان جوان سلام نمی کردند

چون می ترسیدند احساسی پیش بیاید(نمی دانم احادیثش معتبر هست یا نه اما باید باشد از دوستانی که حدیث را می دانند

بگذارند)

و در آخر سلام مستحب و جواب سلام واجب است

یعنی شما کار مستحبی دارید انجام می دهید

حال تصمیم با خودتان :Gig::Gol:

باران رحمت;107418 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه لطفا من را راهنمایی کنید

گاهی پیش می آید وارد مکانی می شوم که مسئولانش آقایون جوان هستند خوب هرکس که وارد

مکانی می شود برای شروع صحبت کردنش اول سلام می کند ومن هم مطابق عادتم سلام می کنم . با این که وظیفه ی خودشان را انجام می دهند و کار من را راه می اندازند با این حال وقتی وارد آن جا می شوم و سلام می کنم جواب سلام من را نمی دهند.

از طرفی می دانم که این آقایون با توجه به این که سلام کردن یک آقا به خانم جوان کراهت دارد به من هم سلام نمی دهند

من نمی دانم که هنگام ورود، به آن ها سلام کنم یا نه چون اگر سلام کنم یک جورایی ضایع می شوم و اگر سلام نکنم احساس می کنم ادب را رعایت نکردم.

شما بگویید.

خب فکر نمی کنم این آقایون در اون حدی از معنویات باشند که به خاطر شما و شرایطتون جواب سلام را ندهند، چون جواب سلام واجب هست ، می تونند بدون توجه به شما جواب سلام را بدهند، می شه گفت این یک رذیله اخلاقی اداری هست که برخی از افراد دچارش می شن ، و خانم و آقا هم نداره !

به نظر من بهشون سلام ندهید چون جواب سلام واجب هست و در ثانی عزت نفس شما زیر سوال می ره.

mkk1369;107424 نوشت:

اما امام علی (ع) به زنان جوان سلام نمی کردند

این مورد درباره سلام کردن هست ، فکر نمی کنم شامل جواب سلام هم بشود.

سلامی مجدد

یک سوال دیگر این که صحبت کردن یک آقای جوان با خانم جوان اشکالی ندارد و مکروه نیست فقط سلام کردن آن آقا به خانم مکروه است ؟

در انجام مسئولیتشان صحبت می کنند ولی سلام نمی دهند من در عجبم!

tobeh;107434 نوشت:
به نظر من بهشون سلام ندهید چون جواب سلام واجب هست و در ثانی عزت نفس شما زیر سوال می ره.

سلام

به نظر من سلام کنند

چون اینطوری ممکنه وجدانشون غلغک بشه و به این سنت حسنه برسند

این طوری ادب و نزاکت خود باران رحت را هم می رساند

و شاید ممکنه در ان زمان حواسشون نبوده باشد
و...

سلام

ایاتی در مورد سلام کردن

يا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَدْخُلُوا بُيوتًا غَيرَ بُيوتِكُمْ حَتَّى تَسْتَأْنِسُوا وَتُسَلِّمُوا عَلَى أَهْلِهَا ذَلِكُمْ خَيرٌ لَكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ(النور/27)

اي کساني که ايمان آورده‌ايد! در خانه‌هايي غير از خانه خود وارد نشويد تا اجازه بگيريد و بر اهل آن خانه سلام کنيد؛ اين براي شما بهتر است؛ شايد متذکر شويد!

لَيسَ عَلَى الْأَعْمَى حَرَجٌ وَلَا عَلَى الْأَعْرَجِ حَرَجٌ وَلَا عَلَى الْمَرِيضِ حَرَجٌ وَلَا عَلَى أَنْفُسِكُمْ أَنْ تَأْكُلُوا مِنْ بُيوتِكُمْ أَوْ بُيوتِ آبَائِكُمْ أَوْ بُيوتِ أُمَّهَاتِكُمْ أَوْ بُيوتِ إِخْوَانِكُمْ أَوْ بُيوتِ أَخَوَاتِكُمْ أَوْ بُيوتِ أَعْمَامِكُمْ أَوْ بُيوتِ عَمَّاتِكُمْ أَوْ بُيوتِ أَخْوَالِكُمْ أَوْ بُيوتِ خَالَاتِكُمْ أَوْ مَا مَلَكْتُمْ مَفَاتِحَهُ أَوْ صَدِيقِكُمْ لَيسَ عَلَيكُمْ جُنَاحٌ أَنْ تَأْكُلُوا جَمِيعًا أَوْ أَشْتَاتًا فَإِذَا دَخَلْتُمْ بُيوتًا فَسَلِّمُوا عَلَى أَنْفُسِكُمْ تَحِيةً مِنْ عِنْدِ اللَّهِ مُبَارَكَةً طَيبَةً كَذَلِكَ يبَينُ اللَّهُ لَكُمُ الْآياتِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ(النور/61)

بر نابينا و افراد لنگ و بيمار گناهي نيست (که با شما هم غذا شوند)، و بر شما نيز گناهي نيست که از خانه‌هاي خودتان [=خانه‌هاي فرزندان يا همسرانتان که خانه خود شما محسوب مي‌شود بدون اجازه خاصي‌] غذا بخوريد؛ و همچنين خانه‌هاي پدرانتان، يا خانه‌هاي مادرانتان، يا خانه‌هاي برادرانتان، يا خانه‌هاي خواهرانتان، يا خانه‌هاي عموهايتان، يا خانه‌هاي عمه‌هايتان، يا خانه‌هاي داييهايتان، يا خانه‌هاي خاله‌هايتان، يا خانه‌اي که کليدش در اختيار شماست، يا خانه‌هاي دوستانتان، بر شما گناهي نيست که بطور دسته‌جمعي يا جداگانه غذا بخوريد؛ و هنگامي که داخل خانه‌اي شديد، بر خويشتن سلام کنيد، سلام و تحيتي از سوي خداوند، سلامي پربرکت و پاکيزه! اين گونه خداوند آيات را براي شما روشن مي‌کند، باشد که بينديشيد!

:Gol:

حتما سلام می کنم چون دور از ادب اگر سلام نکنم .
من مجبورا چند وقت یکبار به این مکان بروم ولی وقتی این گونه برخورد می کنند ( حق هم می دهم ) از سلام دادن خودم خجالت می کشم و توی دلم می گویم کاش دیگر به اینجا نیایم .

آقایون کاربر شما اگر مسئول مکانی بودید یا هستید با خانم ها چگونه برخورد می کردید ؟یا می کنید ؟ و چرا ؟

از باب دین و عرف جامعه و نظر خودتان را بگویید)

باران رحمت;107462 نوشت:

حتما سلام می کنم چون دور از ادب اگر سلام نکنم .

دوست عزیز این کار شما ، دور از ادب نیست فقط واکنشی هست در برابر رفتار آنها و جواب سلام را ندادن چه از طرف زن چه از طرف مرد نشان دهنده بی ادبی و بی دینی (در اون مورد) هست. البته کسانی را که هم در اون لحظه حواسشان نبوده می شه تشخیص داد.

به نظر مشکلی که بعضی برادران و یا خواهران مذهبی گرفتارش هستند اینه که نمی توانند رفتارشان در جامعه را بر طبق عرف و دین جلو ببرند.
به نظر من یک زن یا دختر و برعکس مرد اگر وارد محیط زنانه یا مردانه شدند باید سلام کنند و دیگران هم موظفند به او پاسخ دهند. اینکه عده ای جواب سلام یک خانم را نمی دهند مربوط به اسلام نیست مربوط به فهم بدشان از اسلام و رابطه دختر و پسره.

از ادب اسلامی و عرفی ماست که وقتی وار محیطی شدیم کلامماان را با سلام شوع کنیم و طرف مقابل هم باید ادب کند و جواب سلام را بدهد واگر ندهد مشکل داره.

به نظر من زن و یا مرد اگر وارد محیطی شد سلام کند و این منافاتی با اسلام ندارد که اگر سلام نکند بی ادبی است ولی در نحوه سلام کردن حرف دارم.

نقل قول:
یک سوال دیگر این که صحبت کردن یک آقای جوان با خانم جوان اشکالی ندارد و مکروه نیست فقط سلام کردن آن آقا به خانم مکروه است ؟

در انجام مسئولیتشان صحبت می کنند ولی سلام نمی دهند من در عجبم!

خیلی زشته وسط جمع یکی اصلا سلام نکنه!
ما یه فامیل داریم که به برادرشوهرشم سلام نمیکنه!

میگه اگه از ترس به گناه افتادن باشه جواب دادن حرومه!!
خیلی زشته جواب سلام آدمو ندن

دوستم یه داداش مذهبی داره، چندبار با ماشینش ما رو رسوند،جواب سلاممو داد ولی هربار تشکر کردم اصلا جوابمو نداد!!!
اول فکر کردم نشنیده بعد چندبار بلندتر تکرذار کردم دیدم اصلا جواب نمیده!
خیلی احساس تحقیر کردم
:deldari:

خدایی این چه کاریه؟

با سلام و احترام

بنده هم قبول ندارم كه وارد محيطي بشيم و بدون سلام كردن مساله اي بپرسيم و درخواستي كنيم .

و اين يك مشكل جدي هست براي برخي متدينين كه گاهي نه خودشون سلام مي كنند و نه سلام طرف مقابل رو جواب ميدن !!!

ولي به قول جناب ميثم در اصل سلام كردن حرفي نيست ، ولي در نحوه سلام كردن ، تن صدا و ... بايد دقت بيشتري بشه

موفق باشيد

منتقد;107523 نوشت:

دوستم یه داداش مذهبی داره، چندبار با ماشینش ما رو رسوند،جواب سلاممو داد ولی هربار تشکر کردم اصلا جوابمو نداد!!!

در مورد اون آقای مذهبی هم با زبان بی زبانی به شما می خواسته بفهمونه که دیگه مزاحمشون! نشی ، که تو هم متوجه نشدی :Khandidan!::khaneh: مشخصه که تجربه اجتماعی منفی نداری!

منتقد;107523 نوشت:

خیلی احساس تحقیر کردم

به نظر من اينطور نيست كه ايشون قصد تحقير داشته باشند

شايد با تشكر كردن شما براي خودشون مشكل ايجاد مي شده ، براي همين جواب سلام كه واجب هست رو دادند و پاسخ تشكر رو ندادند ، كه شما هم عادت كنيد ديگه تشكر نكنيد .

شايد تشكر نكنيد براشون راحت تر هست .

موفق باشيد ؛

آیا سلام کردن به نامحرم جایز است ؟
سلام کردن به مردان نامحرم از نظر شرع حرام شمرده نشده است؛ اما به دلایلی چند چنین کاری ـ به ویژه از سوی دختران جوان ـ پسندیده نیست؛ زیرا آن افرادی که قلبشان بیمار است تلقی نادرست از این سلام پیدا می‏کنند و فکر می‏کنند شخص سلام کننده آمادگی خود را برای ایجاد رابطه اعلام می‏دارد. چنین برخورد و تصور نادرست چه بسا زمینه و موجب مزاحمت را فراهم می‏سازد. اصولاً شرع مقدس اسلام به زنان با ایمان توصیه می‏کند بدونضرورت و دلیل منطقی از ارتباط و سخن گفتن غیر ضروری با نامحرمان اجتناب نمایند که برای پاکی قلب آنان و دیگر افراد بهتر است.
منبع:سايت جواب

با سلام و احترام

و با تشكر از تذكر جناب مدير اجرايي

مدیر اجرایی;107560 نوشت:

سلام کردن به مردان نامحرم از نظر شرع حرام شمرده نشده است؛ اما به دلایلی چند چنین کاری ـ به ویژه از سوی دختران جوان ـ پسندیده نیست؛

زیرا آن افرادی که قلبشان بیمار است تلقی نادرست از این سلام پیدا می‏کنند و فکر می‏کنند شخص سلام کننده آمادگی خود را برای ایجاد رابطه اعلام می‏دارد.

با خوندن اين مطلب به ياد برخي از هشدارها و تذكرات جناب حامي افتادم

حامی;98348 نوشت:

برخی از عبارات خنثی برای خانم ها، یک کمپرسی بار هیجانی برای آقایون دارد.

پس مراقب باشید

حامی;100615 نوشت:
در برخی موارد در تفسیر زبان مردان غلط می کنند :Nishkhand: مثلا مرد تبسم یا سلام گرم یک خانم را در دنیای خودش یه جورایی به نفع خود و غالبا ج ن س ی تفسیر می کنند و خیال می کنند که خاطرخواه داره الکی خوش می شوند.

پس ظاهرا فرهنگ لغات آقايون با خانم ها زمين تا آسمون تفاوت داره :fekr:

پس مراقب باشید

موفق و پيروز باشيد

نقل قول:
زیرا آن افرادی که قلبشان بیمار است تلقی نادرست از این سلام پیدا می‏کنند و فکر می‏کنند شخص سلام کننده آمادگی خود را برای ایجاد رابطه اعلام می‏دارد.

با سلام
نکته ای که توسط جناب مدیر اجرایی ذکر شد صحیح ولی بحث اینجا بر سر شروع یک مکالمه ضروری در محیط رسمی و توجیه شده از جانب یک خانم با رعایت شئون میباشد!قطعا باید طرف خیلییییییییییییییییییی بیمار دل باشد که دچار سوبرداشت شود

نقل قول:
در برخی موارد در تفسیر زبان مردان غلط می کنند :nishkhand: مثلا مرد تبسم یا سلام گرم یک خانم را در دنیای خودش یه جورایی به نفع خود و غالبا ج ن س ی تفسیر می کنند و خیال می کنند که خاطرخواه داره الکی خوش می شوند.

جناب حامی نیز فرمودند برخی موارد نه همیشه سوال بنده نوعی که همیشه قائل به حفظ حریم و پرهیز از حرفهای غیر ضروری بوده اینست این بدبینی به همه مردان جامعه که القا میشود ایا صحیح هست؟ ایا بنده بپندارم که هر مردی اینگونه است و فرار؟؟؟؟
..............
یا حق

مدیر اجرایی;107560 نوشت:

سلام کردن به مردان نامحرم از نظر شرع حرام شمرده نشده است؛ اما به دلایلی چند چنین کاری ـ به ویژه از سوی دختران جوان ـ پسندیده نیست؛

اتفاقا بنده هم برام اين سوال پيش اومده ؟

يعني سركار باران رحمت چون جوان هستند و ... سلام نكنند ؟
و بدون سلام برن شروع كنند به صحبت !!!

اينجا ديگه اگر خانم در صدا و حركات و ... تغييري ايجاد نكنه ، قبل از مطرح كردن سوال و درخواست بايد سلام كنه ، و آقايون بزرگوار هم موظف هستند جواب بدن .

و اگر پاسخ سلام رو ندن يا با سلام طرف مقابل افكار منفي سراغ ذهن شون بياد ديگه خيلي مشكل دارن بايد به روانپزشك مراجعه كنند ...

نقل قول:
يعني سركار باران رحمت چون جوان هستند و ... سلام نكنند ؟
و بدون سلام برن شروع كنند به صحبت !!!

وقتی حرف میزنن، سلام کردن بده اما حرف زدن بد نیست؟؟؟
اگه دلشون مریضه با چیزای دیگه هم مشکل پیدا میکنن،مثلا همون موقع که حرف میزنن، فقط مشکلشون سلامه؟؟

ناقص العقلی صفت کیه اون وقت؟؟
:Gig:

باسمه تعالی

mkk1369;107424 نوشت:
اما امام علی (ع) به زنان جوان سلام نمی کردند چون می ترسیدند احساسی پیش بیاید(نمی دانم احادیثش معتبر هست یا نه

امام صادق(ع) می فرماید: "روش رسول خدا(ص) این بود که بر زن سلام می گفتند و زن‏ها جواب سلام او را می دادند". حضرت امیرالمؤمنین(ع) هم بر زن‏ها سلام می گفتند و از سلام بر دختران جوان پرهیز می کردند و می فرمود: می ترسم صدایشان مرا به شگفتی وادارد و در نتیجه پاداش و ثواب سلام کم شود".
( ثقة الاسلام کلینی، اصول کافی، ج 2، ص 648، باب التسلیم.)

نقل قول:
می فرمود: می ترسم صدایشان مرا به شگفتی وادارد و در نتیجه پاداش و ثواب سلام کم شود"

بچه بودم اینو تو یه کتاب خوندم
بعدش از امام علی میپرسن چرا؟مگه شما به خودت مطمئن نیستی یا مگه اینقدر سخته؟؟
امام علی جواب دادن که من برای یاد دادن به دیگران این کار رو میکنم
ولی اگه زن جوانی سلام میکرد جوابشو میدادن

:Gig:

باسمه تعالی

با تقدیم سلام خدمت همه دوستان و به خصوص سرکار باران رحمت

نظر حقیر این است که با رعایت ملاحظات شرعی، بر طبق ادب سلام بکنید ولی به انتظار پاسخ آن

نباشید.به عبارتی

مکثی نکنید که طرف مقابلتان متوجه شود که شما به انتظار پاسخ سلام هستید،

چرا که اگر جوابتان را ندهد، عزت نفستان خدشه دار شده و اگر جواب بدهد، شاید اندکی توجهش به شما

جلب شود و این دور از تقواست و یا اگر بیمار دل باشد فکر کند که شما قصدی دارید.

پس شایسته این است که سلام و کلامتان به هم پیوسته باشد.

وفقکم الله بالخیر:Gol:

باسمه تعالی

منتقد;107586 نوشت:
بعدش از امام علی میپرسن چرا؟مگه شما به خودت مطمئن نیستی یا مگه اینقدر سخته؟؟ امام علی جواب دادن که من برای یاد دادن به دیگران این کار رو میکنم

در اصل حدیث، این سوال و جواب ذکر نشده است؟؟؟:Gig:
و

" ان اکرمکم عند الله اتقاکم "

بسم الله الرحمن الرحیم

از نظرات بسیار خوب همه متشکرم . استفاده کردم .این مسئله مشکلی بود که واقعا من را ناراحت می کرد

دیدگاه های متفاوتی مطرح شد و اطلاعاتم در این باب بالا رفت.

از لطف همه ممنون

عرشیان;107592 نوشت:
باسمه تعالی

با تقدیم سلام خدمت همه دوستان و به خصوص سرکار باران رحمت

نظر حقیر این است که با رعایت ملاحظات شرعی، بر طبق ادب سلام بکنید ولی به انتظار پاسخ آن

نباشید.به عبارتی

مکثی نکنید که طرف مقابلتان متوجه شود که شما به انتظار پاسخ سلام هستید،

چرا که اگر جوابتان را ندهد، عزت نفستان خدشه دار شده و اگر جواب بدهد، شاید اندکی توجهش به شما

جلب شود و این دور از تقواست و یا اگر بیمار دل باشد فکر کند که شما قصدی دارید.

پس شایسته این است که سلام و کلامتان به هم پیوسته باشد.

وفقکم الله بالخیر:Gol:

با سلام خدمت تمامي دوستان بويژه دوست عزيزم عرشيان :hamdel:

جواب ايشون واقعا عالي بود :Kaf:

جزاكم الله خيرالجزاء انشاالله؛

موفق باشيد در پناه ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف :Gol:

سلام داریم تا سلام
حرف داریم تا حرف
موقعیت داریم تا موقعیت
اگر کمی حواسمان جمع باشد سوء تفاهم و ... بوجود نمی آید

سلام
به نظر بنده هم نباید منتظر شنیدن جواب سلام بود
ما به وظیفه خودمون عمل میکنیم چیکار با جوابش داریم!!
یه سوال:
توی دانشگاه اگه از آقایون کسی سلام کرد نباید جوابشو بدیم؟؟؟!!!!!!:Gig:

یاس مدینه;107655 نوشت:
توی دانشگاه اگه از آقایون کسی سلام کرد نباید جوابشو بدیم؟؟؟!!!!!!

سلام

شما باشیدبه کسی سلام کنید

جواب سلام نده

چی فکر می کنید؟

خوب ببنید خوبه یا خیر!!!(جواب سلام واجبه!!!)

مگر منظورش اذیت کردن باشد(که همه این طور نیستند)

با سلام،

من فکر کنم که اگر سلام کردن با وقار و سنگین باشه اصلا هیچ مشکلی نداره و همین طور جواب سلام رو دادن.

آذر بانو;107524 نوشت:
با سلام و احترام

بنده هم قبول ندارم كه وارد محيطي بشيم و بدون سلام كردن مساله اي بپرسيم و درخواستي كنيم .

و اين يك مشكل جدي هست براي برخي متدينين كه گاهي نه خودشون سلام مي كنند و نه سلام طرف مقابل رو جواب ميدن !!!

ولي به قول جناب ميثم در اصل سلام كردن حرفي نيست ، ولي در نحوه سلام كردن ، تن صدا و ... بايد دقت بيشتري بشه

موفق باشيد

میثم;107508 نوشت:
به نظر مشکلی که بعضی برادران و یا خواهران مذهبی گرفتارش هستند اینه که نمی توانند رفتارشان در جامعه را بر طبق عرف و دین جلو ببرند.
به نظر من یک زن یا دختر و برعکس مرد اگر وارد محیط زنانه یا مردانه شدند باید سلام کنند و دیگران هم موظفند به او پاسخ دهند. اینکه عده ای جواب سلام یک خانم را نمی دهند مربوط به اسلام نیست مربوط به فهم بدشان از اسلام و رابطه دختر و پسره.

از ادب اسلامی و عرفی ماست که وقتی وار محیطی شدیم کلامماان را با سلام شوع کنیم و طرف مقابل هم باید ادب کند و جواب سلام را بدهد واگر ندهد مشکل داره.

آذر بانو;107548 نوشت:

سلام عليكم :gol:

:gig:

بحث جناب ميثم روي سلام هست نه تشكر كردن از نامحرم !

شايد اين بنده ي خدا خيلي راحت نيست با تشكر كردن نامحرم ؛

سلام ، سرکار آذر بانو شما این را تعمیم بدید به روابط اجتماعی

دوستان گرامی من فکر می کنم اینجا بحث سلام کردن هنگام ورودبه مکانی نیست ، طبیعی هست که کسی که وارد مکانی می شود ، باید سلام کند، بحث بر سر این نکته هست که به سلام پاسخ داده نمی شود ، تکلیف چیست؟ من فکر می کنم اگر یک بار بدون سلام وارد بشید ، متنبه شوند ، اگر هم نشوند و سلام شما بدون پاسخ ماند ، سلام نکنید!

پس سلام، بنده همه جواب هارو نخوندم ولی یک روایتی که دختر امام (ره) فرمودند را بازگو می کنم:
امام و دخترشان به خانه یکی از علما رفتند، در حال وارد شدن نزدیک در، آن عالم به پیشواز امام آمدند، دختر امام از امام اجازه گرفتند که به آن عالم سلام دهند ولی امام جوابشان منفی بود و فرمودند:سلام کردن واجب نیست، دخترشان می گوید که از خجالت از وسط باغچه رفتم تا روبروی عالم نشوم، خوب اگر فکر می کنید که با سلام دادن کارتان راه نمی افتد سلام بدهید ولی وقتی میبینید که جواب نمی دهند چرا سلام می دهید اگر به شما نگاه کردند، به خاطر ادب به آنها سلام دهید ولی اگر کسی به شما توجه نمی کند سلام نکنید،( حالا ما کجا و امام کجا؟) تفسیر به رای در اخرالزمان زیاد می شود و نمونه اش همین جواب به سوالات شماست، از برادران و خواهران استاد تقاضایی دارم اگر امکانش باشد( نظر خودمان برای خودمان مهم است) ببینیم اسلام چه می گوید و نظر خودمان را نظر اسلام ندانیم، فی امان ا...

نقل قول:
پس سلام، بنده همه جواب هارو نخوندم ولی یک روایتی که دختر امام (ره) فرمودند را بازگو می کنم:
امام و دخترشان به خانه یکی از علما رفتند، در حال وارد شدن نزدیک در، آن عالم به پیشواز امام آمدند، دختر امام از امام اجازه گرفتند که به آن عالم سلام دهند ولی امام جوابشان منفی بود و فرمودند:سلام کردن واجب نیست، دخترشان می گوید که از خجالت از وسط باغچه رفتم تا روبروی عالم نشوم، خوب اگر فکر می کنید که با سلام دادن کارتان راه نمی افتد سلام بدهید ولی وقتی میبینید که جواب نمی دهند چرا سلام می دهید اگر به شما نگاه کردند، به خاطر ادب به آنها سلام دهید ولی اگر کسی به شما توجه نمی کند سلام نکنید،( حالا ما کجا و امام کجا؟) تفسیر به رای در اخرالزمان زیاد می شود و نمونه اش همین جواب به سوالات شماست، از برادران و خواهران استاد تقاضایی دارم اگر امکانش باشد( نظر خودمان برای خودمان مهم است) ببینیم اسلام چه می گوید و نظر خودمان را نظر اسلام ندانیم، فی امان ا...
سلام:Gol:
این روایتو از کجا آوردین؟(1)

حضرت زهرا با سلمان صحبت و درد دل میکنه،چطور رفتارشون ملاک نیست ولی سلام نکردن دختر امام خمینی عین اسلامه؟؟؟؟

امام زمان مگه نگفتن :فاما فی حوادث! فارجعوا الی رواث حدیثنا
ما خودمون عقل داریم ،قرآن برای اینه که توش تفکر کنیم،روایت هم اید با قرآن تشخیص بدیم
امام زمانگفتن بهشون مراجعه کنین ، نگفتن حتما تو همه مسائل حرفشون عین حرف خداست!!!

(1)کتاب خاطرات رو عروس امام خمینی نوشته، خیلی جاهاش اشتباهه راستی شهادت زن نصفه به این کتاب اعتماد نکنین:Cheshmak::ok:

منتقد;108905 نوشت:
این روایتو از کجا آوردین؟(1)
حضرت زهرا با سلمان صحبت و درد دل میکنه،چطور رفتارشون ملاک نیست ولی سلام نکردن دختر امام خمینی عین اسلامه؟؟؟؟
امام زمان مگه نگفتن :فاما فی حوادث! فارجعوا الی رواث حدیثنا
ما خودمون عقل داریم ،قرآن برای اینه که توش تفکر کنیم،روایت هم اید با قرآن تشخیص بدیم
امام زمانگفتن بهشون مراجعه کنین ، نگفتن حتما تو همه مسائل حرفشون عین حرف خداست!!!
(1)کتاب خاطرات رو عروس امام خمینی نوشته، خیلی جاهاش اشتباهه راستی شهادت زن نصفه به این کتاب اعتماد نکنین:Cheshmak::ok:

روایت دقیقا یادم نیست کجا خواندم یا شنیده ام، ولی اینکه بانوی دو عالم با سلمان درد و دل می کند عجیب نیست، سلمان در درجه چندم بودند؟ و آیا رسول خدا نفرمودند که دیگر به سلمان، سلمان پارسی نگویید بگویید سلمان محمدی؟ و اما اینکه حرف امام زمان حرف خداست یانه: از پیغمبر سوال شد که این سخن(اصل سخن یادم نیست) از خودتان فرمودید یا خدای تبارک و تعالی به شما یاد داد؟ فرمودند: من حرفی نمی زنم مگر اینکه آن سخن،سخن خدا باشد، حالا وقتی پیغمبر به علی می فرماید: علی بجز من و خدا ترا کسی نشناخت و ای علی می ترسم بگویم که تو کیستی مردم تو را مثل عیسی بن مریم(خدا) خطاب کنند و به گناه کشیده شوند، و اینکه کلهم نور واحد؛ یعنی چی؟
درمورد اعتماد به کتاب اینکه همه جای کتاب شاید درست نباشه ولی اصلا دختر امام رو ول کنین، حضرت زینب کبری در کاخ یزید (لعنت ا...) چگونه سخنرانی کرد؟ چرا حضرت زینب(س) مثل یک زن صحبت کند چرا مثل زنان سخن نگفت؟
و اینکه مومن یعنی چی: مومن به خاطر این مومن نام گرفت که سخنان مومن را زود باور کند و سخنان فردی دیگر را اگر راست هم باشد انقدر تحقیق کند اخر باور کند، و از رسول خدا سوال شد که اگر به کسی تهمت زدند چه کنیم فرمودند از خودش بپرسید، باز گفتند اگر خود فرد تهمت را قبول نکرد چه؟ فرمودند درست می گوید، باز سوال شد اگر کل مردم شهادت دادند ولی خودش قبول نکرد چه؟ باز رسول خدا (ص) فرمودند: حرف خودش را قبول کنید
من (در جواب اول)در زیر نوشته ام که چجوری می توانند سلام دهند با سلام دادن یک خانم مخالف نیستم، روزی در دانشگاه همکلاسی های خانم با من سلام و احوالپرسی دارند ولی این علت سوال نمی شود، سوال در مورد این بود که آنها اصلا توجهی به این خانم ندارند و حتی به ایشان نگاه نیز نمی کنند تا جواب دهند، آیا شما به کسی که نه می شناسیدش و یا اصلا طرف را می شناسید ولی نمی خواهد با شما حرف بزند و یا اینکه با شما می خواهد حرف بزند ولی سرش را (حالا چه از لحاظ اخروی و یا چه از لحاظ تکبر و ...) بالا نمی آورد به او سلام می دهید، من اگر باشم، فقط بدنبال کارم هستم تا بدنبال سلام و ...
موضوع قفل شده است