تحمل

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تحمل

سلام
تا حالا در موقعیتی قرار گرفتین که به عقاید شما توهین بشه ولی بتوانید تحمل کنید؟
وحدت یعنی چه؟ چرا علما به وحدت تاکید دارند؟ چگونه می شود وحدت ایجاد کرد؟ وحدت به معنای عقب کشیدن از مواضع درسته؟ وحدت چه ضرورتی داره؟

این جزوه حاوی سخنان مقام معظم رهبری در باب وحدت می باشد که به همت کانون قرآن وعترت سیستان وبلوچستان گرد آوری شده است.

این جزوه حاوی سخنان مقام معظم رهبری در باب وحدت می باشد که به همت کانون قرآن وعترت سیستان وبلوچستان گرد آوری شده است.
دریافت فایل

با سلام خدمت همه دوستان

به نظر می رسد مرز بین مسائل اعتقادی و اخلاقی روشن نشده است.

مسائل اعتقادی

مسائل اعتقادی همگام با رعایت اصول عقلانی باید مبتنی بر قرآن و عترت باشد لاغیر ، یعنی هیچ فاکتور دیگری قابل قبول نیست، و ذره ای نباید از آن عدول وعقب نشینی کرد.
یعنی یک مرز بندی مستدل و مشروع.

طبیعی است مباحث اعتقادی شامل مسائل تاریخی نیز هست، بیان تاریخ به همراه رعایت مسائل اخلاقی بسیار ممدوح است.
خودم تجربیاتی در این زمینه دارم.
در مناطق سنی نشین و در مساجدشان سخنرانی کردم، از فضائل اهل بیت گفتم، از خیانت برخی اصحاب گفتم، اما توهین نکردم، مشکلی هم پیش نیامد.

مسائل اخلاقی
اما در مسائل اخلاقی و مهربانی کردن با مردم هیچ حد و مرزی (به جز موارد بسیار نادر) وجود ندارد.
اسلامی که ما را برای رعایت حال حیوانات و گیاهان مکلف ساخته است چطور برای برخورد کردن با انسانهائی که در بسیاری از مسائل اعتقادی و فقهی با ما مشترکند دستور و برنامه نداشته باشد.

حتی غیر مسلمانان نیز باید از محبت ما بهره مند شوند.
حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر در مورد برخورد با مردم میفرمایند: با مردم با مهربانی و محبت و شفقت برخورد کن چون اما اخ لک فی الدین و اما نظیر لک فی الخلق، یا برادر دینی تو هستند یا همنوع تو میباشند، نهج البلاغه نامه 53.

موضوع قفل شده است