آزادي در انتخاب مذهب با اجبار!!!!!!!!!!!!قابل توجه دوستان اهل تسنن.

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آزادي در انتخاب مذهب با اجبار!!!!!!!!!!!!قابل توجه دوستان اهل تسنن.

با سلام خدمت دوستان
حدود دو سال يكي از دانشجويان اطراف ما تو خوابگاه با تحقيقات وسيعي كه در مورد مكتب تشيع داشت شيعه شده جالب كه اين دختر از ترس خانواده اش و روشنفكران به ظاهر اهل تسنن جرات بيان عقايدش را ندارد حتي هم مذهب هاي اين فرد بعد از شنيدن اين موضوع بشدت منكر كار اين دانشجو شده و او را تهديد مي كردند آن هم داخل دانشگاه مركز نشر فرهنگ خيلي جالب اينكه اين دختر ميگه خانواد ه اش بعد شنيدن اين موضوع هنگام خواندن نماز كنارش مي نشينند كه از مهر استفاده نكنه.!!!!!!!!!!!!
آيا در اين دوره و زمانه ي روشنفكري اين برخوردآ هم از ماعيان حق وآزادي جالب نيست؟
مگر تغيير عقيده بعد آگاهي بر عقايد اشتباه گناه است؟
اين دختر براي زندگي آزادانه بايد چيكار كنه؟

زينب;105754 نوشت:
اين دختر براي زندگي آزادانه بايد چيكار كنه؟

سلام
با یک پسر شیعه مومن تحصیل کرده ازدواج کنه و از خانواده اش جدا بشه هم دنیا را داشته باشه هم آخرت
موفق باشید

حامد;105761 نوشت:
سلام
با یک پسر شیعه مومن تحصیل کرده ازدواج کنه و از خانواده اش جدا بشه هم دنیا را داشته باشه هم آخرت
موفق باشید

برا ازدواج نظر والدين بخصوص برا دختر شرط با اين ديكتاتوري كه خانواده ي دختره دارن محاله.

حامد;105761 نوشت:
سلام با یک پسر شیعه مومن تحصیل کرده ازدواج کنه و از خانواده اش جدا بشه هم دنیا را داشته باشه هم آخرت موفق باشید

سلام علیکم جمیعا

حامد جان آمدی ابرو رو درست کنی زدی چشمو کور کردی.

ولی بااینحال نظر بدی هم نیست.

چطور؟
اتقادش رو علنا بیان نکنه.نیاز نیست که انسان به عقایدی متمایل باشه به همه بگه.
آنهم کسانیکه با آن مخالفند با آن شکل تعصب.

فعلا آتشش را تند نکند تا حساسیت از بین برود - توکل به خدا کند. توکل به خدا کند - توکل به خدا کند انشاالله این موضوع حل میشود.

یادآوری میکنم احوال پیامبر اکرم را آن زمان که همه اهل مکه میخواستند او را از بین ببرند ولی پیامبر ابتدا دعوتش مخفی بود بعد از علنی شدن کجدار مریض تا میکرد تا کم کم آتش دشمنیشان فروکش کند ولی امان از عرب وقتی تعصب و ثروتش یکجا به خطر بیفتد.

کار این خانم ساده تر است بقول حامد بعد از اینکه آتش تعصبشان بدون یافتن گزک فروکش کرد ولی فهمیدند که او عقاید شیعی دارد میتواند با یک جوان شیعه خوب مثل حامد ازدواج کند.

و من الله التوفیق

یاحق

زينب;105766 نوشت:
برا ازدواج نظر والدين بخصوص برا دختر شرط با اين ديكتاتوري كه خانواده ي دختره دارن محاله.

سلام
اگر دختر رشیده باشه و پسر کفو او باشه نظر والدین شرط نیست با توافق داداگاه می تونن ازدواج کنن

bina88;105789 نوشت:
حامد جان آمدی ابرو رو درست کنی زدی چشمو کور کردی.

این خاصیت انقلابی فکر کردنه
bina88;105789 نوشت:
کار این خانم ساده تر است بقول حامد بعد از اینکه آتش تعصبشان بدون یافتن گزک فروکش کرد ولی فهمیدند که او عقاید شیعی دارد میتواند با یک جوان شیعه خوب مثل حامد ازدواج کند.

متاسفانه ما دیگه پیریم و اسیر زن و بچه وگرنه چه کاری بهتر از اینکه یک نفر رو نجات بدی ؟ اگه خودش بخواد براش از جونای شیعه خوب همسر پیدا می کنیم .
موفق باشید

حامد;105834 نوشت:

1:متاسفانه ما دیگه پیریم و اسیر زن و بچه وگرنه چه کاری بهتر از اینکه یک نفر رو نجات بدی ؟
2: اگه خودش بخواد براش از جونای شیعه خوب همسر پیدا می کنیم .
موفق باشید

سلام
1:حامد عزيز اولا تعارف اومد نيومد داره دوما حال ميداد شماره ي خونتونو داشتم به خانمتون مي گفتم اين پاسختونو حتما بخونه تا هوس جووني نكنين.
2:ما هم تو همين فكريم ولي فك كنم از شما متاهل ها نسبت به اين موضوع كمتر حساسيت نشون ميديم راضي شد حتما بهتون ميگم يكيو براش معرفي كنين.

زينب;105766 نوشت:

تا اونجایی که من میدونم(چون میشناسم زوجی رو که اینطوری ازدواج کردن)دختری که شیعه شده میتونه دلایل خودشو برای ازدواج و دلایل مخالفت خانواده رو بنویسه و برای مرجع تقلیدش بفرسته اگر دلایلش منطقی بود و خانواده الکی مخالفت میکردن مرجع اجازه ی ازدواج میده:hamdel:
(ببخشید بین این همه دوست طلبه من حرف میزنم:khandeh!:مخلص همشون:Mohabbat:)

موضوع قفل شده است