دلیل حرام بودن بعضی از موسیقی ها با استدلال علمی!

تب‌های اولیه

95 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دلیل حرام بودن بعضی از موسیقی ها با استدلال علمی!

سلام به همه اسک دینی های عزیز :hamdel:

چرا میگن بعضی از موسیقی ها حرامه ؟ مگه اون دسته ای که حرام نیستن فرقشون چیه؟(خونشون قرمزتره؟ :khaneh:)

چرا موسیقی رپ حرام است؟

از کجا بفهمیم کدوم موسیقی حلال است؟

یه جمله هم تو همین سایت شنیدم ولی کمی واسم هضمش سخت بود! :

باسمه تعالی<br />
حضرت آیت الله امجد حفظه الله می فرمودند:موسیقی مطرب حرام است چون فکر و تعقل را از انسان میگیرد. البته هر نوع موسیقی حتی اگر حلال هم باشد موجب ضعیف شدن اراده انسان می شود.<br />
<br />
این یعنی چی؟ اگه اینجوره صدای اب دریا هم یه نوع موسیقی هست پس اراده رو ضعیف میکنه؟

یا علی

لطفا هر کی میخواد استدلال بیاره اول از نظر علمی منو قانع کنه !

نمیگم قبول ندارم ولی من تا از نظر علمی به حرام بودنش پی نبرم ته دلم راضی نمیشه!

آهنگ حرام نیست،آهنگ طرب دار یا غنا دار حرامه
آهنگی که باعث بشه ادم عقلشو از دست بده از خودش بیخود بشه
یا مثلا تحریک جنسی بشه،باعث بشه حجابش یادش بره جلو نامحرم برقصه
تو عروسیا خیلی از زنا که معمولا جلو غریبه ها روسری سرشون میکنن،میرن میرقصن! شوهرشونم که غرق تماشای زنای دیگه است،اون شب استثنائن بی غیرت میشه
خیلیا صمیمیتر میشن!!!
طرز نگاه ها فرق میکنه،نگاه های محبت آمیز بین زن و مردهای غریبه زیاد رد و بدل میشه!!!

اونجاست که حالت تهوع میاد سراغ آدمایی مثل من که هنوزم یه جو عفت و حیا حالیشون میشه

عروسی که تموم میشه،مثلا چندماه بدش حجابا طبیعیه،خیلی چیزای دیگه رعایت میشه!!تازه به دیگرانم گیر میدن که چرا اینجوری لباس پوشیدی یا ..،واسه دیگران حرفم در میارن!

این آهنگیه که حرومه نباید گوش داد

تازه خیلیا تو همین عروسیا با زنای دیگه ارتباط برقرار میکنن یا برای ارتباطای دیگه زمینه سازی میشه،زن شوهردار،مرد زن دار:Ghamgin:

این آهنگا چون محتواش فقط جنسیه،ذهن ادمو منحرف میکنه
یه دختری که بی خبر از همه جاستو به فکر خودنمایی میندازه،یه پسری که تا حالا فکر منحرف نداشته توجهشو به نگاه کردن و فکر کردن به مسائل جنسی سوق میده

هوش آدمو کم میکنه،شب امتحان آهنگ گوش دادین؟ همه آهنگا آدمو خنگ میکنه
خیلی چیزارو به آدم تلقین میکنه

یه پسری مذهبی تو فامیلمون بود که اصلا به زنا حتی نگاه هم نمیکرد،ولی کم کم بعد چندسال که دیدمش به خاطر گوش دادن به آهنگ کلا عوض شده بود،از وقتی آهنگ گوش میداد با خیلی از دخترا رابطه برقرار کرده بود،این آهنگا یه جور تلقین میکنه انگار اگه کسی عاشق نباشه و تو این حس و حالا نباشه ادم نیست! آدم سالمو مریض میکنه،کاری میکنه آدم هوس عاشقی و لا ابالی گری به سرش بزنه

خیلی رو ادم تاثیر میذاره
:Ghamgin:

نقل قول:
آهنگی که باعث بشه ادم عقلشو از دست بده از خودش بیخود بشه
یا مثلا تحریک جنسی بشه،باعث بشه حجابش یادش بره جلو نامحرم برقصه

تا اینجا درست.

نقل قول:
تو عروسیا خیلی از زنا که معمولا جلو غریبه ها روسری سرشون میکنن،میرن میرقصن! شوهرشونم که غرق تماشای زنای دیگه است،اون شب استثنائن بی غیرت میشه

بی غیرت میشه چون داره به از تماشای این صحنه ها لذت میبره !

تا اینجا هم درست.

نقل قول:

تازه خیلیا تو همین عروسیا با زنای دیگه ارتباط برقرار میکنن یا برای ارتباطای دیگه زمینه سازی میشه،زن شوهردار،مرد زن دار:ghamgin:

تا اینجا هم موافقم!

نقل قول:
این آهنگا چون محتواش فقط جنسیه،ذهن ادمو منحرف میکنه

این یعنی چی؟ (میدونم یعنی چی ها!) ولی منظورم اینه که مثلا فرض کن من این اهنگ رو تو خونه گوش میدم انوقت هم میتونی بگی محتوی جنسی داره؟

اخه وقتی یه جمعی دوره همن باعث میشه تا خود به خود جنسی بشه !

حالا اگه من فرض کن همین اهنگو تو خونه گوش کنم و تحریک هم نشم اونوق هم حرومه؟

نقل قول:
هوش آدمو کم میکنه،شب امتحان آهنگ گوش دادین؟ همه آهنگا آدمو خنگ میکنه

تا الان که خنگ نشدم !!

نقل قول:
خیلی چیزارو به آدم تلقین میکنه

منظورتو متوجه نمیشم!

نقل قول:

یه پسری مذهبی تو فامیلمون بود که اصلا به زنا حتی نگاه هم نمیکرد،ولی کم کم بعد چندسال که دیدمش به خاطر گوش دادن به آهنگ کلا عوض شده بود،از وقتی آهنگ گوش میداد با خیلی از دخترا رابطه برقرار کرده بود،این آهنگا یه جور تلقین میکنه انگار اگه کسی عاشق نباشه و تو این حس و حالا نباشه ادم نیست! آدم سالمو مریض میکنه،کاری میکنه آدم هوس عاشقی و لا ابالی گری به سرش بزنه

خوب به نظرم این نمیتونه باشه اخه منم قبلا دقیقا همینجور بودم ولی دوران نوجوانی باعث شد کمی فرق کنم با اینکه اهل موزیک هم نبودم پس این دلیل قطعی نمیتونه باشه

در کل من گفتم استدلال علمی میخوام.

ممنون از شما دوست عزیز که لطف کردید جواب دادید

یا علی

نقل قول:
حالا اگه من فرض کن همین اهنگو تو خونه گوش کنم و تحریک هم نشم اونوق هم حرومه؟

معلومه که نیست،وقتی تاثیر بدی نداره نیست.
تازه خیلی اثراشو خودتون متوجه نمیشین،یه ماه گوش ندین بعد یهو گوش بدین و مقایسه کنین با قبل،خیلی تاثیر داره

من پرس جو کردم اینو خوندم یه جا:
موسیقی غنا حرامه ،اما تشخیص غنا به عهده خود مقلده!
یعنی اگه دیدین حالتون عوض نشد و هیچ تاثیری نداشت حروم نیست
ممکنه کس دیگه جور دیگه تشخیص بده یا روش اثرداشته باشه،برای اون حروم میشه

دلیل علمی هم نمیخواد،مشکلتون حل شد
حروم نیست

با سلام خدمت دوستان تاپیک

احکام مربوط به موسیقی را می توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید :

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=267

موفق باشید

سلام
با تشکر ازBlackHatگرامی ..این خیلی خوبه انسان بعضی چیزا رو کورکوانه نپذیره و اهل تحقیق باشه من شما تحسین میکنم
اما باید در نظر داشته باشیم وقتی چیزی حرام اعلام شده مطمینا به ضرر خود ماست و حتی اگر تحقیق کنیم و تعدادی از دلایل رو کشف کنیم که چه ضررهایی داره باز هم نمیتونیم ادعا کنیم که کاملا دلایل حرام بودن رو فهمیدیم ...
بنده ادعایی ندارم و خودم در یک دوره ای از زندگیم همه نوع موسیقی گوش میدادم و حتی خودم ساز میزدم اما الان حتی از گوش دادن موسیقی هایی که تلوزیون پخش میکنه فراری هستم...
-موسیقی به شدت احساسات کاذب میاره..شما اکثر کسایی که موسیقی گوش میدن رو ببینید ادمای احساساتی هستن که خیلی زود تغییر احساسات میدن و این دلیلش احساسات کاذبه...
-باعث کسالت میشه ..حتی اگر باعث شادی بشه وقتی شادی تمام شد شما به شدت احساس خستگی روحی و بعضا کلافه گی و افسرده گی میکنید
-دوست عزیز یکی از بهترین دوستان بنده که همدیگرو برادر خطاب میکردیم دچار مشکلات روحی شد و متاسفانه خودکشی کرد ..قبل از مرگش به شدت تحت تاثیر موسیقی یکی از خواننده گان بود به طوری که یه سی دی قبل خودکشی اماده کرده بود و گفته بود تمام حرفای دل من توی اهنگ های این سی دی هستش....

از نظر علمي هم دانشمندان زيادي موسيقي هایي رو رد کردند:
بعضي دانشمندان گفته اند موسيقي مخصوصا اهنگ هاي تند باعث تحريکاتي در سمپاتيک و پاراسمپاتيک ميشود..اين موضوع باعث به هم خوردن تعادل اعصاب ميشود و همين موضوع باعث ضعف اعصاب و خيلي از بيماري هاي ديگه ميشود از جمله اختلال حواس،پريشاني،جنون،مشکل شنوايي،نا بينايي و....
دکتر ولف ادلر پرفسور دانشگاه کلمبيا:بهترين و دلکش ترين نواهاي موسيقي شوم ترين اثار را روي اعصاب انسان باقي ميگذارد،اصولا شنيدن موسيقي و کنسرت در اعصاب يک نوع اثر تخديري ايجاد ميکند..گاهي آنچنان شديد است که شنونده را مانند افراد بهت زده ميسازد(حتما تجربه کرديد)و لذت فوق العاده اي که افراد از آن ميبرند از همين اثر تخديري است..واضح است که اينگونه تخدير ها زيان هاي فراواني دارند آمار جنايت هايي که نمودار اين حقيقت است بسيار است.

blackhat;105736 نوشت:
این یعنی چی؟ اگه اینجوره صدای اب دریا هم یه نوع موسیقی هست پس اراده رو ضعیف میکنه؟

جواب این فرمایش شما بزرگوار رو جناب صمدی آملی خیلی زیبا داده اند:

اگر ما به حقیقت نغمه و موسیقی راه پیدا کنیم خواهیم دید که در میان شعب ریاضی هیچ علمی شیرین تر و زیباتر از علم موسیقی نمی باشد، منتهی چون تطوّر لفظ حاصل شد و لفظ موسیقی در زمان ما به بعضی از اوازهای کذایی اطلاق گشت، باعث شد که موسیقی از جایگاه رفیعش سقوط کرده و این علم از موضع اصلی اش رخت بربندد. حق ان است که بگوییم علم موسیقی یکی از شعب ریاضیات بوده و امری است برهانی و هر چه برهانی است یقینی است و یقین نیز اسم شریف حق است و لذا بایداین علم را در محدوده مباحث اسماء الله مورد بیان قرار داد، برخلاف آنچه که میان عموم مردم مطرح شده است، البته در اینکه کدامیک از نغمه های آن به غنا منجر می شود که شرع انور محمدی(صلی الله علیه و آله) از آن منع نموده است باید در محل خودش بحث شود و به طور کلی صاحبان همۀ علوم ملزم اند که همه شئون خود در ان علم را با شرع انور الهی هماهنگ کنند که دچار انحراف و خلاف نشوند.

منبع: شرح رساله رابطه علم ودین،ص۱۶،حضرت استاد صمدی آملی

نقل قول:
با تشکر ازblackhatگرامی ..این خیلی خوبه انسان بعضی چیزا رو کورکوانه نپذیره و اهل تحقیق باشه من شما تحسین میکنم

خیلی ممنون شما لطف دارید.

نقل قول:
اما الان حتی از گوش دادن موسیقی هایی که تلوزیون پخش میکنه فراری هستم...
-موسیقی به شدت احساسات کاذب میاره..

یعنی چی؟ حتی موزیک های سنتی (مثلا : افتخاری و شجریان و .....) اینا که خیلی ارومه و ارام بخش هست . میشه بیشتر توضیح بدی؟

نقل قول:
در میان شعب ریاضی هیچ علمی شیرین تر و زیباتر از علم موسیقی نمی باشد،

اخه علم موسیقی چه ربطی به علم ریاضی داره؟

اما در اخر :
باید چی کار کنم؟ موسیقی اصلا گوش نکنم؟ کم گوش کنم ؟ یا فقط سنتی گوش کنم؟ (اخه من عاشق سنتی هستم.(البته قبلا فقط رپ گوش میدادم.))

از تنها ترین سردار هم ممنونم.

یا علی

سلام

در خصوص اثرات سوء موسیقی از منظر علمی یه لینک مدیر فرهنگی برام فرستاده که تا حدودی مفید بود و نکته های جالبی داشت .

لینک : http://www.porseshkadeh.com/question/35849/دلائل+علمی+حرمت+موسیقی.aspx

با تشکر فراوان از ایشان

یا علی

با سلام به دوست خوبم :
همینطوریکه که بقیه دوستان گفتند کلاً اثبات مواردی که در مورد حلال یا حرام بودنشون بحث میشه قابل اثبات کامل نیستند که دقیقاً یک فرمول داشته باشه مثلاً بگن هر وقت این اتفاق افتاد موسیقی حرام است .
حالا من نمی خوام راجع به اینکه موسیقی افسردگی یا شادی میاره حرف بزنم ولی فکر کن که فردی یه آهنگ از خوانند ای گوش بده تحریک به یک سری از مسائل بشه ، ولی شما اونو گوش بدی اصلا برات همچین حرفی خنده دار باشه
قضیه ی مثل عکسه نامحرمه که تا یه حدودی حلال و اگر .....

اثبات علمی

نمی دونم سی دی شهادت آب رو دیدید یا نه ؟؟ در مورد انرژی و تاثیریه که حرفای ما روی آب می زاره .
تلاوت قرآن و آهنگ بتهون و یک موسیقی تند برای آب می زارن بعد از اینکه بلوراش زیر میکروسکوپ می بینن ، معلوم میشه
در دو مورد اولی بلورا خیلی منظم و زیباست .( عکسش تو سی دی هست ) ولی با هم فرق داره !
در مورد آخر بلورا آز هم پاشیده و بسیار زشت هست .
حالا آب و مقایسه کن با روح ما . آب طبق آزمایشات آقای ایموتو ( دانشمند ژاپنی که این کارو کرد ) شعور داره .
تازه جدید اً معلوم شده که خیلی از واجبات و مستحبات و محرمات جنبه ی روانشناسی داره .( مثلاً می گن آزمایش کردن افرادی که دایم الوضو هستند نسبت به افراد دیگه انرژی مثبت بیشتری تولید می کنند )
روانشناسا می گن ما ضمیر ناخودآگاه داریم ( برو در موردش سرچ کن خیلی مهمه ) .هر چی که بگیم روش تاثیر می زاره . دکتر فرهنگ توی یکی از سخنرانیاش می گفت توی دانشگاه آکسفورد و ... تحقیق کردن و با اسکن کردن مغز دو نفر به این نتیجه رسیدند :
که مغز نسبت به جملات مثبت و منفی واکنش نشون می ده ( قضیه مربوط به همون انرژی مثبته )
حالا فکر کن آیا جملات اون خواننده روی مغز ما تاثیر نمی زاره ؟؟؟ چطور تو راز می گه بگو من خوشبختم ونقش خدا رو کاملاً نفی می کنه کاملاً خوشبخت می شی ولی وقتی تو فلان نوار می گه پاشو باز به من برقص ... یا چیز دیگه تو مغزت و روحت تاثیر نمی زاره .
اما صدای آب دریا
نگاه کن صداهایی که به صورت طبیعی هستند معمولاً خیلی آرامش بخشند ولی می تونند ترسناک هم باشند ( رعدو برق ) هر صدایی یه فرکانس داره .شما می تونید با دوستاتون خوبحرف بزنید یا بد . انتخاب با شماست ولی موسیقی ساخته ی انسان شما مجازید اونو گوش ندید همانطوریکه بازم روانشناسا می گن با هم خوب حرف بزنید و حر حرفی رو به زبون نیارید . خدا هم به پیامبر می فرماید با مردم با ملایمت سخن بگو .
وقتی ما آهنگی که حرومه گوش می دیم یا آصلاً حرومم نیست دائم داره یا از دختر و عاشقی و خیانت و خودکشی و مشکلات ( که از قدیم می گن مشکل ، مشکل میاره )، رقص و پای کوبی و این جور چیزا حرف می زنه چه انتظاری داری ؟؟
یه مثال خیلی عمومی میشه به این مورد اشاره کرد که میگن صداهای ناهنجار آلودگی صوتی میارن و ممنوعاً به خاطر اثرات مخربشون قبول داری ؟؟ خوب جوشکاری و چکش زدن و اینام میشه موسیقی دیگه .چرا ما ازش فرارییم ولی ازموسیقی طبیعت لذت می بریم !!
زیادی حرف زدم ببخشید یه نکته ی دیگه هم به خاطرم اومد بالا گفتم صدای ناهنجار ولی خیلی از موسیقی ها و صداها هست که خیلی کم توش کلمات بد و تحریک کننده داره ولی ما اونو ناهنجار تلقی نمی کنیم همونطوریکه خدا می فرماید ( معنی کلیش این میشه ): چیزایی که فکر می کنید براتون خوبه ولی خدا بهتر از شما می دونه .

یا علی

نقل قول:
با سلام به دوست خوبم :
همینطوریکه که بقیه دوستان گفتند کلاً اثبات مواردی که در مورد حلال یا حرام بودنشون بحث میشه قابل اثبات کامل نیستند که دقیقاً یک فرمول داشته باشه مثلاً بگن هر وقت این اتفاق افتاد موسیقی حرام است .
حالا من نمی خوام راجع به اینکه موسیقی افسردگی یا شادی میاره حرف بزنم ولی فکر کن که فردی یه آهنگ از خوانند ای گوش بده تحریک به یک سری از مسائل بشه ، ولی شما اونو گوش بدی اصلا برات همچین حرفی خنده دار باشه
قضیه ی مثل عکسه نامحرمه که تا یه حدودی حلال و اگر .....

:ok:

نقل قول:
نمی دونم سی دی شهادت آب رو دیدید یا نه ؟؟ در مورد انرژی و تاثیریه که حرفای ما روی آب می زاره

ندیدم ولی تا دلت بخواد شنیدم !

نقل قول:
روانشناسا می گن ما ضمیر ناخودآگاه داریم ( برو در موردش سرچ کن خیلی مهمه )

با این موضوع کاملا آشنا هستم!

نقل قول:
حالا فکر کن آیا جملات اون خواننده روی مغز ما تاثیر نمی زاره ؟؟؟ چطور تو راز می گه بگو من خوشبختم ونقش خدا رو کاملاً نفی می کنه کاملاً خوشبخت می شی ولی وقتی تو فلان نوار می گه پاشو باز به من برقص ... یا چیز دیگه تو مغزت و روحت تاثیر نمی زاره .
وقتی ما آهنگی که حرومه گوش می دیم یا آصلاً حرومم نیست دائم داره یا از دختر و عاشقی و خیانت و خودکشی و مشکلات ( که از قدیم می گن مشکل ، مشکل میاره )، رقص و پای کوبی و این جور چیزا حرف می زنه چه انتظاری داری ؟؟

این نکته میتونه دلیل خوبی باشه !

نقل قول:
چیزایی که فکر می کنید براتون خوبه ولی خدا بهتر از شما می دونه .

منم هر چی فکر میکنم عربیش یادم نمیاد

از شما دوست عزیز هم بابت مطلب خوبت تشکر میکنم :Gol:

منتظر بقیه نظرات دوستان هستم....

یا علی

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
فایل پاورپونت شهادت آب
امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیرید
با تشکر
دانلود

خیلی ممنون

من که برنامه پاورپوینتم نصب نیست ولی حتما میبینم

یا علی

باسمه تعالی

blackhat;105943 نوشت:
منم هر چی فکر میکنم عربیش یادم نمیاد

عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبّوا و هو شرّ لکم والله یعلم و انتم لا تعلمون. (بقره/ 216)

چه بسا چیزی را خوش نمی‌دارید و آن برای شما خوب است، و با چیزی را دوست می‌دارید و آن برای

شما بد است، و خداوند می‌‌داند و شما نمی‌دانید.

سلام و عرض ادب

در مورد موسیقی بحث شد !

تاپیک تکرار ی است !

رسیدم به اینکه موسیقی که از نظر علمی هیچ نقد و بررسی نشده!

madanchi11;106203 نوشت:
سلام و عرض ادب

در مورد موسیقی بحث شد !

تاپیک تکرار ی است !

سلام معدنچی عزیز

قرار بود بهمون شیرینی بدی ها :khandeh!:

اگه پست های دوستان رو بخونی متوجه میشی که یه دلایل علمی و منطقی وجود داره عزیزم :Cheshmak:

یا علی

سلام

blackhat;106206 نوشت:
قرار بود بهمون شیرینی بدی ها

حتماً داداشی فقط به شما میدم

blackhat;106206 نوشت:
اگه پست های دوستان رو بخونی متوجه میشی که یه دلایل علمی و منطقی وجود داره عزیزم

ما چند ماه پیش بحث کردیم!

حالا هم بحث میکنیم !

شما دارید قرآن را با موسیقی مقایسه میکنید !!!!

قرآن کلام و سخن خداست و موسیقی ساخت بشر است !

حتما علم باید ثابتش کنه

guest;106284 نوشت:
حتما علم باید ثابتش کنه

این سواله ؟ یا اینو در جواب معدنچی گفتین؟

نقل قول:
حتماً داداشی فقط به شما میدم

بابا دمت گرم :shadi:

BlackHat;106300 نوشت:
این سواله ؟

سلام به blackhat
بله با شما بودم
منظورتون علم تجربی یا علم دینی و عرفان یا،،،،

سلام

شما از نظر علمی دارید حرف های خدا را با حرف ها بشر مقایسه و استعدلال میکنید !!!

madanchi11;106508 نوشت:
سلام

شما از نظر علمی دارید حرف های خدا را با حرف ها بشر مقایسه و استعدلال میکنید !!!

حرف خدا در مورد موسیقی چی‌

سلام بر دوستان عزیزم:Gol:

madanchi11;106203 نوشت:

خیر جناب معدنچی رسیدم به اینکه بدون اینکه دنبال نظر علمی باشید فتوا داده اید!!!

به علت صداهای زیر و بم موجود در موسیقی اعصاب سمپاتیک و پاراسپاتیک به شدت تحت تاثیر خود قرار میدهد و باعث فاصله افتادن بین این دو اعصاب میشود (همین عامل بروز بیماری ها است)
نظره من نیست نظره دانشمندان است!
اگر کافی نیست بیشتر توضیح میدم:ok:

guest;106557 نوشت:
حرف خدا در مورد موسیقی چی‌

خدا مگر حرف میزند؟

hedi;106569 نوشت:
به علت صداهای زیر و بم موجود در موسیقی اعصاب سمپاتیک و پاراسپاتیک به شدت تحت تاثیر خود قرار میدهد و باعث فاصله افتادن بین این دو اعصاب میشود (همین عامل بروز بیماری ها است) نظره من نیست نظره دانشمندان است!

خوبه در پستی کارشناس ادبیات داشتیم ! در این یکی دکتر!

خانم هدیه پس موسیقی درمانی که دکترها میگن چیه ؟؟؟

madanchi11;106508 نوشت:

حرف های خدا را با حرف ها بشر مقایسه و استعدلال میکنید !!!

madanchi11;106686 نوشت:
خدا مگر حرف میزند؟

نمیدونی چرا میگی

blackhat جواب منو ندادین

guest;106689 نوشت:
نمیدونی چرا میگی

:khaneh:

نقل قول:
دبیرستانی که بودم،معلم عربیمون میگفت آزمایش کردن دیدن صدای قران بهترین موزیک درمانیه رو بیمارای روانی خارجی بهترین تاثیرو گذاشته

تلوزیون یه فیلم مستند نشون میداد که توش چند نفر به خاطر شنیدن صدای قران ،تحقیق کردن ببینن چیه چون خیلی بهشون ارامش میداد،بعد مسلمون شدن

:Gig:

به نام کسی که سخن گفتن را به ما آموخت و ما را بینا و شنوا ساخت
مهمترین زیان بعضی از موسیقی ها دور کردن یاد خدا از قلب آدمی است
در عرصه سکوت است که یاد خدا در دل انسان نقش می بندد و او را از پوست دنیا خارج میکند تا به فکر فرو رود فکری که یک ساعت آن برتر است از هفتاد سال عبادت
چرا هر لحظه خود را به چیزکی مشغول کنیم تا ما را از اصل خود دور کند
یاحق

madanchi11;106686 نوشت:

جناب معدنچی یک بحثی قبلنا در تاپیکی مشابه انجام دادیم که من در آنجا جواب این سوالتان را دادم! :

نقل قول:
موسیقی درمانی
حدود چند پیش دانشمندان آمریکایی آزمایش جالبی انجام دادند!!!
چند گاو را مورد مطالعه قرار دادند و میزان شیر دهی آن ها را بررسی کردند
سپس برای آن ها موسیقی پخش کردند میدونید نتیجه چه بود؟؟؟
بله... موسیقی درمانی جواب داد و میزان شیردهی گاو ها به طور قابل توجه ای افزایش یافت و کیفیت شیر آن ها هم بهبود یافت
فکر میکنم اکثر دوستان این آزمایش را شنیده اند
اما بهتر است نتیجه کامل آزمایش را که به اندازه ی نتیجه ی ناقص آن معروف نیست را ببینیم:
به مدت چند هفته آزمایش ادامه داشت و هر روز موقع شیر دهی موسیقی پخش و نتیجه کنترل شد
بعد از چند هفته دوباره شیر گاو ها را مورد بررسی قرار دادند اما این بار نه تنها کیفیت و میزان شیر کاهش داشت بلکه کیفیت شیر آن ها حتی از زمان قبل از انجام آزمایش هم پایین تر آمد!!

سلام

جناب هدیه من جواب شما رو در همان پست دادم برید بخوندید!

جناب مهمان حرف شو ما رو نگرفتم چی میگید؟!

خوب شکی نیست تلاوت قرآن مخصوصاً صدای عبدلباسط یکی از بهترین بود دلنشین است.
معلم عربی ! کشور ما عرب است که عربی می خونیم !

سلام
گوشت خوک حرامه....
سال ها پیش بعضی از غربی ها و انسان های سبک مغز اومدن نشتن و شروع کردن به فکر کردن که چرا اسلام گفته گوشت خوک حرامه؟و به این نتیجه رسیدند که چون خوک مدفوع خودش رو میخوره پس حتما دلیل اینه واومدن و کاری کردن که خوک نتونه مدفوع خودش رو بخوره...گذشت و با پیشرفت بیشتر علم دانشمندان متوجه وجود انگلی در گوشت خوک شدند و همین افراد سبک مغز الان فکر میکنن مشکل خوک همان خوردن مدفوع و این انگل است و اینبار با کشتن این انگل باز هم فکر کردن به دلیل رسیدند ..اما من ایمان دارم اگر قرن ها بگذره و در هر دوره چیز جدیدی کشف کنند باز هم نمیتوانند به حکمت الهی در مورد حرام بودن گوشت خوک پی ببرند...ضمن این که جدیدا اثرات گوشت خوک بر روی رفتار مطرح شده....

موسیقی هم همینه دنبال دلیل علمی نباشید(که البته دوستان بزرگوار مطالب علمی محکمی گفتند)..دلایل علمی ای که نوشتم رو بخونید..
این موسیقی ای که الان رایج شده به شدت روی سیستم اعصاب تاثیر میذاره ..امتحان کنید ..اگر مدت طولانی گوش ندید و بعد گوش بدید حالتون بد میشه ..من که اینطوری هستم اگر وسط بیابون باشم راننده آهنگ بذاره و با خواهشم قطع نکنه ترجیح میدم پیاده بشم..البته بحث ادعای مذهبی بودن نیست بنده پر از گناهم به طور کلی اثر خیلی بدی داره ..به طور کلی اثر موسیقی رو گفتم..اگر خواستید امتحان کنید......

تنهاترین سردار;106736 نوشت:
اگر مدت طولانی گوش ندید و بعد گوش بدید حالتون بد میشه ..

سلام برادر عزیز

من دارم با همین موسیقی که شما می گوید 5 سال است کار می کنم !

هر روز کارم بیشتر از روز بعد می شود ولی دل سرد نمیشم

madanchi11;106734 نوشت:
جناب هدیه من جواب شما رو در همان پست دادم برید بخوندید!

اگر یادتون باشه پست ها رو حذف کردند!!!
اگر جوابی دارید اینجا بفرمایید البته به گونه ای که حذف نشود!:vamonde:

نقل قول:
هر روز کارم بیشتر از روز بعد می شود ولی دل سرد نمیشم

خیلی ها هستند که کار با موسیقی دارند و به قول شما دلسرد نمیشوند حتی کارشون دراز مدت تر از شماست
اما آثار موسیقی بر روح و روان افراد غیر قابل انکار است:

دکتر آرنولد فریدمانی، پزشک بیمارستان نیویورک و رئیس کلینیک سردرد، با کمک دستگاه های الکترونی تعیین امواج مغز و مراجعه هزاران بیمار ثابت کرده که:

«یکی از عوامل مهم خستگی های روحی و فکری و سر درد های عصبی، گوش به موسیقی رادیو است

سلام

در سایت محک حتماً می دونید چیه برای بچه های سرطلانی است زده

* فعاليت هاي شادي آفرين و آرامش بخش مانند
• گريمور کودک
• هنرمند جهت کار با کودکان در زمينه نقاشي و موسيقي درماني
• نقاشي روي ديوار

hedi;106872 نوشت:
موسیقی رادیو

موسیقی رادیو ! منظورشون رادیو است که موسیقی پخش می کند رادیو هم اینقدر پارزیت داره که هیچکس طرفش نمیره!

madanchi11;106905 نوشت:
در سایت محک حتماً می دونید چیه برای بچه های سرطلانی است زده * فعاليت هاي شادي آفرين و آرامش بخش مانند • گريمور کودک • هنرمند جهت کار با کودکان در زمينه نقاشي و موسيقي درماني • نقاشي روي ديوار

جناب معدنچی فرمودین سایت محک... عجب سند دندان شکنی آوردید!!!:khaneh::Cheshmak:

madanchi11;106905 نوشت:
موسیقی رادیو ! منظورشون رادیو است که موسیقی پخش می کند رادیو هم اینقدر پارزیت داره که هیچکس طرفش نمیره

ای کاش هر چه زودتر نتایج تحقیقاتتون را به آن دکتر سرشناس ابلاغ کنید تا متوجه بشوند که مشکل از پارازیت است نه اصله موسیقی!

سلام

مرسی از تیکه دندان شکنی که دادید :khaneh:

شما اول به چشم پزشکی مراجه کنید فونت کوچیک کن بابا اه! این همه عوارض گریه کردن است !!!

منم جواب شما رو دادم تو کشوری که میگن موسیقی حرام است

بیمارستانی رسمی و با نام و نشان به بیمارنش موسیقی درمانی تجویز میکنه !

سلام:Gol:
madanchi11;106917 نوشت:
مرسی از تیکه دندان شکنی که دادید

madanchi11;106917 نوشت:
شما اول به چشم پزشکی مراجه کنید فونت کوچیک کن بابا اه! این همه عوارض گریه کردن است !!!

:Moteajeb!:

madanchi11;106917 نوشت:
منم جواب شما رو دادم تو کشوری که میگن موسیقی حرام است بیمارستانی رسمی و با نام و نشان به بیمارنش موسیقی درمانی تجویز میکنه !

تو همین کشور میگن دروغ حرامه دزدی حرامه تهمت حرامه و ....
اما کمتر کسیه که گوش کنه...
مشکل از چیه؟؟!! مسلما خوده ما!
در ضمن همه ی موسیقی ها رو هم که نگفتن حرام است
تلویزیون میبینید؟؟!!

سلام

خوب گفتید این چندمین تاپیک در مورد موسیقی است ولی در مورد دروغ ، دزدی ، تهمت تاپیک ندیدم!

تلویزیون نمی بینم وقتش نیست ! کار ، دانشگاه ، نت ، و با خانمم هستم

سلام

اوه اوه عجب بحث بالا گرفته ها :pirooz:

جناب معدنچی عزیز من سی دی های مربوط به موسیقی درمانی رو چند سال پیش گرفته بودم و کمی گوش دادم
اهنگ های بدون کلام هستن که فوق العاده ارام بخش هستن و خیلی ریتم ارامی دارند.

پس نمیتونی با موزیک های دیگه مقایسه اش کنی!!

استدلال علمی در زمینه حرمت موسیقی ،منابع فقهی(قران،سنت ،اجماع و عقل) است که با استناد به ان ،حرمت موسیقی محرز میشود که مراجع معظم با غور در این منابع حرمت و حلیت در احکام را به دست می اورند که در این مجال نمیگنجد و نیازمند به دست آوردن توانایی در این زمینه است و از عهده من و شما خارج است.
اگر مرادتان از استدلال علمی ،علم تجربی است ،هیچ گاه حرمت و حلیت اشیاء با علم تجربی به دست نمی آید .زیرا از حوزه علم تجربی خارجند.
اگر احیانا چیزی به عنوان دلیل حرمت بیان میشود؛باید گفت که حکمت حرمت میتواند چنین باشد و نه اینکه علت حرمت چنین است . زیرا علت احکام بر ما پوشیده است.

سلام

BlackHat عزیز ما قبلاً با خانم hedi بحث کردیم ولی به نتیجه نرسیدیم !

درسته موسیقی آرام بخش است موسیقی آرامی است.

یک سوال میشه این نوع موسیقی را گوش کرد ؟

madanchi11;107035 نوشت:
سلام

BlackHat عزیز ما قبلاً با خانم hedi بحث کردیم ولی به نتیجه نرسیدیم !

درسته موسیقی آرام بخش است موسیقی آرامی است.

یک سوال میشه این نوع موسیقی را گوش کرد ؟

والا به نظر من میشه چون نه موزیک تندی هست و نه مشکلی میتونه داشته باشه
ولی خوب باید یه کارشناس بهتر جواب بده

به قول یکی از دوستان مثل اب دریا ارام بخش هست :khandeh!:

راستی یه چیزی؟ میگم تو که منو دیگه میشناسی تو چرا میگی بلک هت؟ (بگو محمد جان :khandeh!::Gol:)

سلام

madanchi11;107035 نوشت:
درسته موسیقی آرام بخش است موسیقی آرامی است. یک سوال میشه این نوع موسیقی را گوش کرد ؟

BlackHat;107043 نوشت:
والا به نظر من میشه چون نه موزیک تندی هست و نه مشکلی میتونه داشته باشه ولی خوب باید یه کارشناس بهتر جواب بده

کارشناسان محترم انجمن احکام در تاپیک "احکام موسیقی" به طور کامل و صریح به این سوال جواب دادند.

با تشکر

سلام

BlackHat;107043 نوشت:
والا به نظر من میشه چون نه موزیک تندی هست و نه مشکلی میتونه داشته باشه

رزسفید;107285 نوشت:
کارشناسان محترم انجمن احکام در تاپیک "احکام موسیقی" به طور کامل و صریح به این سوال جواب دادند

ما در اون تاپیک بحث کردیم ولی به نتیجه ای نرسیدیم

guest;106689 نوشت:
نمیدونی چرا میگی

blackhat جواب منو ندادین

چی باید بگم؟

BlackHat;107017 نوشت:
سلام

اوه اوه عجب بحث بالا گرفته ها :pirooz:

جناب معدنچی عزیز من سی دی های مربوط به موسیقی درمانی رو چند سال پیش گرفته بودم و کمی گوش دادم
اهنگ های بدون کلام هستن که فوق العاده ارام بخش هستن و خیلی ریتم ارامی دارند.

پس نمیتونی با موزیک های دیگه مقایسه اش کنی!!

آره ...:Narahat az: فقط صدای خواننده رو حذف می کنن:ok: و اسم یه موسسه :Moteajeb!:م ز خ ر ف :Moteajeb!:رو روش میزارن بعد به عنوان اثر هنری خودشون پخش می کنن (مثل آهنگ هایی که بیژن مرتضوی یا یانی ساخته یا موزیک فیلم ماتریکس که ار اخبار 20.30 پخش میشه ولی منبع ذکر نمیشه آخه میترسن یکی بره فیلم رو ببینه):Narahat az::khaneh::hamdel:

با عرض سلام

خداوند متعال که ما انسان ها را آفریده به خاطر این بوده که انسان مراحل کمال خود را طی کند و به جایگاه اشرف مخلوقاتی خود برسد که حتی از ملائکه هم برتر شود چنانکه رسول گرامی اسلام در شب معراج آنقدر اوج گرفت که جبرئیل امین از همراهی با او جا ماند.
بگفتا گر سر مویی برتر پرم فروغ تجلی بسوزد پرم
لذا این انسان در این دنیا دائما با ید حرکت کند و تلاش نماید بلکه به مقصودی که برای آن خلق شده است برسد. نه تنها انسان موظف به نجات خود بلکه مکلف به دست گیری از سایر بندگان خدانیز میباشد.لکن این انسان در مسیر حرکت گاهی خسته می شود و احتیاج به استراحت و تجدید قوا دارد و به همین خاطر است که بزر گان دین ما سفارش کرده اند که مقداری از روز خود را به سرگرمی های حلال بگذرانید چنانکه از امام رضا (ع) نقل شده که حضرت فرمودند: روز خود را چهار قسمت کنید یک قسمت برای عبادت خدا ، یک قسمت برای امر معاش ، یک قسمت برای دیدار دوستان خالصی که مورد اطمینان شما هستند و شما را به عیب هایتان آگاه می کنند و یک قسمت هم برای لذت های حلال زندگی و جالب این جاست که حضرت در پایان می فر مایند به خاطر این قسمت آخر است که شما قادر خواهید بود سه قسمت دیگر زندگی را هم درست انجام دهید.[1]
از روایت امام (ع) به دست می آید که بر خی از تفریحات و سرگرمی ها نه تنها انسان را از مسیر کمال دور نمی کند بلکه خود کمک کننده به انسان در مسیر کمال است و آن همان سرگرمی های حلال است اما سر گرمی های حرام چه؟ سرگر می های حرام که یک بخش آن موسیقی های حرام است نه تنها انسان را در رسیدن به کمال کمک نمی کند بلکه انسان را بیهوده و لغو می کند و شما اگر تاریخ بشر را مطالعه کنید می بینید که انسانهای تأثیر گذار در جامعه هر گز به دنبال کارهای لغو و بیهوده و خوش گذرانیهای شبانه نبوده اند مطمئنا اگر حضرت امام (ره) در جوانی به جای نماز های شبی که می خواندند به دنبال گوش دادن موسیقی و اتلاف عمر در پای برنامه های مخرب و بیهوده کننده ماهواره ای و اینترنتی نشسته بودند هر گز امام نمی شدند و نمی توانستند حکومت 2500 ساله شاهنشاهی را سرنگون نمایند. در مقابل ببینید پادشاهانی که روز گارشان را به عیش و نوش می گذراندند چه برسر خود و کشورشان آوردند.
نتیجه نهایی اینکه خدا نمی خواهد بنده اش بیهوده و بی خاصیت شود و موسیقی انسان را به بیهودگی می کشاند.[2]

[=Times New Roman][1][=Times New Roman] بحار الانوار ج17،ص208

[=Times New Roman][2][=Times New Roman] برداشتی از سخنرانی آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس

با سلام به همه دوستان و کسانی که بشکلی سعی میکنند بیقین برسند.بنده عرضی دارم
موسیقی و آواز رو اینطور بنگرید،نوای دلنشینی که باعت آرامش روح و روان انسان شده و انسان را هرچه بیشتر به سمت خداوند تبارک وتعالی و عظمت واقعی او میبرد،بدین منظور که موسیقی نیامده تا انسان را به هرزگی بکشونه،بلکه آمده تا نظم واقعی عالم هستی را به ما گوشزد بکنه،نظمی که با ترکیب دو صدای زیبا به گوش ما میرسه،میدونید چرا تشخیص اینکه کدام حلال است و کدام حرام ،مشکل شده ؟؟؟ چون حاظر بفبول واقعیت نیستیم که این آهنگهائی که امروزه ما گوش میدیم و بعنوان ترانه میشناسیم همه برای ما ضرر داره،چون ترکیب آهنگها بجای آرامش هیجان برای ما میاره یا باعث غمگین شدن بدون دلیل ما میشه،میدونی چرا نمیتونی با یک آهنگ غمگین با هیجان رانندگی کنی و یا بلعکس؟؟؟البته بخودت دروغ نگو و اینطور وانمود کن که میتونی!!!حتی اگر هم انجام بدی برا یکباره،چون خسته میشی.اصلا هر چیزی که باعث اختلال و تشویش در تصمیم گیری صحیح انسان بشه چون حتی ممکنه به او ضرر برسونه حرام است.
من االه التوفیق

چرا همه سعی میکنید حرام به خورد هم بدید؟؟؟
باید به این درک رسید که این گونه آهنگها انسان را بیشتر به حالتی شبیه به خلصه میبره و ذهن حقیقت بین انسان بیشتر عادت به رویا میکنه،دقت کن وقتی به این آهنگها گوش میدی فکرت به همه جا میره الا دنبال کار درست و چیزی که باعث آرامش شما بشه،وقتی فکر ما به این چیزا عادت کنه موقعی که برا فکر کردن به یک فکر متمرکز نیاز داری همچون یک اسب سرکش به اینور و آنور میره و نمیتونی کنترل خوبی روش داشته باشی .بدترین ظلم اینه که وقتی یچیزی رو میدونی انکار کنی.
من الله التوفیق

موضوع قفل شده است