صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلیل حرام بودن بعضی از موسیقی ها با استدلال علمی!

علاقه
    دنیای دیجیتال ، ورزش ، اقتصاد ، تفکر
    نوشته
    262
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2178

دلیل حرام بودن بعضی از موسیقی ها با استدلال علمی!

سلام به همه اسک دینی های عزیز

چرا میگن بعضی از موسیقی ها حرامه ؟ مگه اون دسته ای که حرام نیستن فرقشون چیه؟(خونشون قرمزتره؟ )

چرا موسیقی رپ حرام است؟

از کجا بفهمیم کدوم موسیقی حلال است؟

یه جمله هم تو همین سایت شنیدم ولی کمی واسم هضمش سخت بود! :

کد:
    باسمه تعالی

حضرت آیت الله امجد حفظه الله می فرمودند:موسیقی مطرب حرام است چون فکر و تعقل را از انسان میگیرد. البته هر نوع موسیقی حتی اگر حلال هم باشد موجب ضعیف شدن اراده انسان می شود.
    این یعنی چی؟ اگه اینجوره صدای اب دریا هم یه نوع موسیقی هست پس اراده رو ضعیف میکنه؟

یا علی
    ویرایش توسط BlackHat : ۱۳۹۰/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۶:۳۰

2. صلوات ها 32

3.  

علاقه
    نوشته
    262
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2178

لطفا هر کی میخواد استدلال بیاره اول از نظر علمی منو قانع کنه !

نمیگم قبول ندارم ولی من تا از نظر علمی به حرام بودنش پی نبرم ته دلم راضی نمیشه!

5. صلوات ها 24

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

آهنگ حرام نیست،آهنگ طرب دار یا غنا دار حرامه
    آهنگی که باعث بشه ادم عقلشو از دست بده از خودش بیخود بشه
    یا مثلا تحریک جنسی بشه،باعث بشه حجابش یادش بره جلو نامحرم برقصه
    تو عروسیا خیلی از زنا که معمولا جلو غریبه ها روسری سرشون میکنن،میرن میرقصن! شوهرشونم که غرق تماشای زنای دیگه است،اون شب استثنائن بی غیرت میشه
    خیلیا صمیمیتر میشن!!!
    طرز نگاه ها فرق میکنه،نگاه های محبت آمیز بین زن و مردهای غریبه زیاد رد و بدل میشه!!!

اونجاست که حالت تهوع میاد سراغ آدمایی مثل من که هنوزم یه جو عفت و حیا حالیشون میشه

عروسی که تموم میشه،مثلا چندماه بدش حجابا طبیعیه،خیلی چیزای دیگه رعایت میشه!!تازه به دیگرانم گیر میدن که چرا اینجوری لباس پوشیدی یا ..،واسه دیگران حرفم در میارن!

این آهنگیه که حرومه نباید گوش داد

تازه خیلیا تو همین عروسیا با زنای دیگه ارتباط برقرار میکنن یا برای ارتباطای دیگه زمینه سازی میشه،زن شوهردار،مرد زن دار

این آهنگا چون محتواش فقط جنسیه،ذهن ادمو منحرف میکنه
    یه دختری که بی خبر از همه جاستو به فکر خودنمایی میندازه،یه پسری که تا حالا فکر منحرف نداشته توجهشو به نگاه کردن و فکر کردن به مسائل جنسی سوق میده

هوش آدمو کم میکنه،شب امتحان آهنگ گوش دادین؟ همه آهنگا آدمو خنگ میکنه
    خیلی چیزارو به آدم تلقین میکنه

یه پسری مذهبی تو فامیلمون بود که اصلا به زنا حتی نگاه هم نمیکرد،ولی کم کم بعد چندسال که دیدمش به خاطر گوش دادن به آهنگ کلا عوض شده بود،از وقتی آهنگ گوش میداد با خیلی از دخترا رابطه برقرار کرده بود،این آهنگا یه جور تلقین میکنه انگار اگه کسی عاشق نباشه و تو این حس و حالا نباشه ادم نیست! آدم سالمو مریض میکنه،کاری میکنه آدم هوس عاشقی و لا ابالی گری به سرش بزنه

خیلی رو ادم تاثیر میذاره

ویرایش توسط منتقد : ۱۳۹۰/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۷:۲۹
    حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی / دام تزوير مکن چون دگران قرآن را
    وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
    (
    شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید)ج 20 ص 343، روایت شماره ی 950)

7. صلوات ها 41

علاقه
    نوشته
    262
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2178

آهنگی که باعث بشه ادم عقلشو از دست بده از خودش بیخود بشه
    یا مثلا تحریک جنسی بشه،باعث بشه حجابش یادش بره جلو نامحرم برقصه
    تا اینجا درست.

تو عروسیا خیلی از زنا که معمولا جلو غریبه ها روسری سرشون میکنن،میرن میرقصن! شوهرشونم که غرق تماشای زنای دیگه است،اون شب استثنائن بی غیرت میشه
    بی غیرت میشه چون داره به از تماشای این صحنه ها لذت میبره !

تا اینجا هم درست.

تازه خیلیا تو همین عروسیا با زنای دیگه ارتباط برقرار میکنن یا برای ارتباطای دیگه زمینه سازی میشه،زن شوهردار،مرد زن دار:ghamgin:
    تا اینجا هم موافقم!

این آهنگا چون محتواش فقط جنسیه،ذهن ادمو منحرف میکنه
    این یعنی چی؟ (میدونم یعنی چی ها!) ولی منظورم اینه که مثلا فرض کن من این اهنگ رو تو خونه گوش میدم انوقت هم میتونی بگی محتوی جنسی داره؟

اخه وقتی یه جمعی دوره همن باعث میشه تا خود به خود جنسی بشه !

حالا اگه من فرض کن همین اهنگو تو خونه گوش کنم و تحریک هم نشم اونوق هم حرومه؟

هوش آدمو کم میکنه،شب امتحان آهنگ گوش دادین؟ همه آهنگا آدمو خنگ میکنه
    تا الان که خنگ نشدم !!

خیلی چیزارو به آدم تلقین میکنه
    منظورتو متوجه نمیشم!

یه پسری مذهبی تو فامیلمون بود که اصلا به زنا حتی نگاه هم نمیکرد،ولی کم کم بعد چندسال که دیدمش به خاطر گوش دادن به آهنگ کلا عوض شده بود،از وقتی آهنگ گوش میداد با خیلی از دخترا رابطه برقرار کرده بود،این آهنگا یه جور تلقین میکنه انگار اگه کسی عاشق نباشه و تو این حس و حالا نباشه ادم نیست! آدم سالمو مریض میکنه،کاری میکنه آدم هوس عاشقی و لا ابالی گری به سرش بزنه
    خوب به نظرم این نمیتونه باشه اخه منم قبلا دقیقا همینجور بودم ولی دوران نوجوانی باعث شد کمی فرق کنم با اینکه اهل موزیک هم نبودم پس این دلیل قطعی نمیتونه باشه

در کل من گفتم استدلال علمی میخوام.

ممنون از شما دوست عزیز که لطف کردید جواب دادید

یا علی

9. صلوات ها 18

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

حالا اگه من فرض کن همین اهنگو تو خونه گوش کنم و تحریک هم نشم اونوق هم حرومه؟
    معلومه که نیست،وقتی تاثیر بدی نداره نیست.
    تازه خیلی اثراشو خودتون متوجه نمیشین،یه ماه گوش ندین بعد یهو گوش بدین و مقایسه کنین با قبل،خیلی تاثیر داره

من پرس جو کردم اینو خوندم یه جا:
    موسیقی غنا حرامه ،اما تشخیص غنا به عهده خود مقلده!
    یعنی اگه دیدین حالتون عوض نشد و هیچ تاثیری نداشت حروم نیست
    ممکنه کس دیگه جور دیگه تشخیص بده یا روش اثرداشته باشه،برای اون حروم میشه

دلیل علمی هم نمیخواد،مشکلتون حل شد
    حروم نیست

حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی / دام تزوير مکن چون دگران قرآن را
    وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
    (
    شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید)ج 20 ص 343، روایت شماره ی 950)

11. صلوات ها 18

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

با سلام خدمت دوستان تاپیک

احکام مربوط به موسیقی را می توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید :

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=267

موفق باشید

13. صلوات ها 20

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

سلام
    با تشکر ازBlackHatگرامی ..این خیلی خوبه انسان بعضی چیزا رو کورکوانه نپذیره و اهل تحقیق باشه من شما تحسین میکنم
    اما باید در نظر داشته باشیم وقتی چیزی حرام اعلام شده مطمینا به ضرر خود ماست و حتی اگر تحقیق کنیم و تعدادی از دلایل رو کشف کنیم که چه ضررهایی داره باز هم نمیتونیم ادعا کنیم که کاملا دلایل حرام بودن رو فهمیدیم ...
    بنده ادعایی ندارم و خودم در یک دوره ای از زندگیم همه نوع موسیقی گوش میدادم و حتی خودم ساز میزدم اما الان حتی از گوش دادن موسیقی هایی که تلوزیون پخش میکنه فراری هستم...
    -موسیقی به شدت احساسات کاذب میاره..شما اکثر کسایی که موسیقی گوش میدن رو ببینید ادمای احساساتی هستن که خیلی زود تغییر احساسات میدن و این دلیلش احساسات کاذبه...
    -باعث کسالت میشه ..حتی اگر باعث شادی بشه وقتی شادی تمام شد شما به شدت احساس خستگی روحی و بعضا کلافه گی و افسرده گی میکنید
    -دوست عزیز یکی از بهترین دوستان بنده که همدیگرو برادر خطاب میکردیم دچار مشکلات روحی شد و متاسفانه خودکشی کرد ..قبل از مرگش به شدت تحت تاثیر موسیقی یکی از خواننده گان بود به طوری که یه سی دی قبل خودکشی اماده کرده بود و گفته بود تمام حرفای دل من توی اهنگ های این سی دی هستش....

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

15. صلوات ها 24

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

از نظر علمي هم دانشمندان زيادي موسيقي هایي رو رد کردند:
    بعضي دانشمندان گفته اند موسيقي مخصوصا اهنگ هاي تند باعث تحريکاتي در سمپاتيک و پاراسمپاتيک ميشود..اين موضوع باعث به هم خوردن تعادل اعصاب ميشود و همين موضوع باعث ضعف اعصاب و خيلي از بيماري هاي ديگه ميشود از جمله اختلال حواس،پريشاني،جنون،مشکل شنوايي،نا بينايي و....
    دکتر ولف ادلر پرفسور دانشگاه کلمبيا:بهترين و دلکش ترين نواهاي موسيقي شوم ترين اثار را روي اعصاب انسان باقي ميگذارد،اصولا شنيدن موسيقي و کنسرت در اعصاب يک نوع اثر تخديري ايجاد ميکند..گاهي آنچنان شديد است که شنونده را مانند افراد بهت زده ميسازد(حتما تجربه کرديد)و لذت فوق العاده اي که افراد از آن ميبرند از همين اثر تخديري است..واضح است که اينگونه تخدير ها زيان هاي فراواني دارند آمار جنايت هايي که نمودار اين حقيقت است بسيار است.

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۲/۰۹ در ساعت ۱۱:۳۳

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

باکیة العین یعنی ...

17. صلوات ها 22

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط blackhat نمایش پست ها
    این یعنی چی؟ اگه اینجوره صدای اب دریا هم یه نوع موسیقی هست پس اراده رو ضعیف میکنه؟
    جواب این فرمایش شما بزرگوار رو جناب صمدی آملی خیلی زیبا داده اند:

اگر ما به حقیقت نغمه و موسیقی راه پیدا کنیم خواهیم دید که در میان شعب ریاضی هیچ علمی شیرین تر و زیباتر از علم موسیقی نمی باشد، منتهی چون تطوّر لفظ حاصل شد و لفظ موسیقی در زمان ما به بعضی از اوازهای کذایی اطلاق گشت، باعث شد که موسیقی از جایگاه رفیعش سقوط کرده و این علم از موضع اصلی اش رخت بربندد. حق ان است که بگوییم علم موسیقی یکی از شعب ریاضیات بوده و امری است برهانی و هر چه برهانی است یقینی است و یقین نیز اسم شریف حق است و لذا بایداین علم را در محدوده مباحث اسماء الله مورد بیان قرار داد، برخلاف آنچه که میان عموم مردم مطرح شده است، البته در اینکه کدامیک از نغمه های آن به غنا منجر می شود که شرع انور محمدی(صلی الله علیه و آله) از آن منع نموده است باید در محل خودش بحث شود و به طور کلی صاحبان همۀ علوم ملزم اند که همه شئون خود در ان علم را با شرع انور الهی هماهنگ کنند که دچار انحراف و خلاف نشوند.

منبع: شرح رساله رابطه علم ودین،ص۱۶،حضرت استاد صمدی آملی

باکیة العین یعنی ...

19. صلوات ها 19

علاقه
    نوشته
    262
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2178

با تشکر ازblackhatگرامی ..این خیلی خوبه انسان بعضی چیزا رو کورکوانه نپذیره و اهل تحقیق باشه من شما تحسین میکنم
    خیلی ممنون شما لطف دارید.

اما الان حتی از گوش دادن موسیقی هایی که تلوزیون پخش میکنه فراری هستم...
    -موسیقی به شدت احساسات کاذب میاره..
    یعنی چی؟ حتی موزیک های سنتی (مثلا : افتخاری و شجریان و .....) اینا که خیلی ارومه و ارام بخش هست . میشه بیشتر توضیح بدی؟

در میان شعب ریاضی هیچ علمی شیرین تر و زیباتر از علم موسیقی نمی باشد،
    اخه علم موسیقی چه ربطی به علم ریاضی داره؟

اما در اخر :
    باید چی کار کنم؟ موسیقی اصلا گوش نکنم؟ کم گوش کنم ؟ یا فقط سنتی گوش کنم؟ (اخه من عاشق سنتی هستم.(البته قبلا فقط رپ گوش میدادم.))

از تنها ترین سردار هم ممنونم.

یا علی

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۱/۲۸, ۱۶:۵۸ : 11

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری