"تازگی" در کنار ""تازه ها""

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
"تازگی" در کنار ""تازه ها""

سلام :Gol:
نقل است که وقتی باران شروع به باریدن می کرد رسول اعظم ص سر را برهنه می کرد و زیر آن قرار می گرفت تا باران خیسش کند . وقتی از حضرت علت این کار را می پرسیدند می فرمود : این قطرات باران به پروردگارشان قریب العهدند .
بزرگان که بسیار اهل دقتند و می دانند استقبال پیامبر ص از باران باید دلیلی خاص داشته باشد بر اساس کلام خود پیامبر ص نتیجه گرفته اند پدیده نو طبیعی صاحب قوت و جاذبه ای الهی است که موجب تسلط او بر دیگران می شود مثلا همین بچه های کوچک با اینکه از لحاظ جسمانی کوچکند چنان جاذبه وجودی و تاثیری دارند که دو آدم بزرگ( والدین ) را به خدمت می گیرد و بر دیگران هم تاثیر شگرفی دارد .
پس در کنار هر پدیده نو طبیعی باید انتظار نو شدن و تازگی و شگفتی داشت:Sham:
نظر شما چیست ؟
موفق باشید

برچسب: 

حامد;105063 نوشت:
مثلا همین بچه های کوچک با اینکه از لحاظ جسمانی کوچکند چنان جاذبه وجودی و تاثیری دارند که دو آدم بزرگ( والدین ) را به خدمت می گیرد و بر دیگران هم تاثیر شگرفی دارد

با سلام
نقل میکنند که در جایی می خواستند ساختمان یک تاسیسات رو شروع کنند
اون روز یکی از بزرگان رو برای این کار دعوت کرده بودند تا کلنگ بزنه اون شخصیت گرانقدر هم ایة الله حسن زاده آملی بود
هنگام کلنگ زدن اطراف رو جستجو کردند وبه کوچکترین فرد حاظر گفتند بیا
وکلنگ را بدست او دادند. وفرمودند :
اینها قریب العهد بالمبداء هستند ودستشون بهتره
همانطور که گفتید واقعا بچه های کوچک نور الهی دارند ببینید همه صفاتی که اسلام می خواهد در ما بوجود بیاورد در آنها هست
صفا صمیمیت صداقت یک رنگی رفاقت بی کینه بودن و... که اگر انسان توجه کنه واقعا یک معلم اخلاقند.
پیامبر هم فرمودند : من از چند کار این بچه ها خیلی خوشم میاد...
با تشکر

سلام ممنون از ارسال این موضوع
دلمون گرفت تو اسکدین
یکم از بارون حرف بزنیم شاید آروم شیم
من فقط نظرمو در مورد بارون میگم
منم عشق اینم که برم زیر بارون خیس شم وقتی‌ قطرهای بارون می‌خوره رو صورتم حس می‌کنم آسمان داره نوازشم می‌کنه دستشو رو صورتم میکشه یه حس عجیبی‌

موضوع قفل شده است