صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گوشت حلال پیدا نمیکنم؟کمکم کنید.

نوشته
    35
    حضور
    3 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

گوشت حلال پیدا نمیکنم؟کمکم کنید.

تو کشوری که من زندگی میکنم.بسیاری از غذاهاشون دریایی هستش.انواع و اقسام صدف دارن که میگن خیلی خوشمزه است چون میدونم صدف حرامه نخوردم. یک نوع غذاکه بهش میگن کالاماری calamariدارن میگن که اسکویید هستش حالا نمیدونم واقعا اسکویید همون هشت پا هست یا نه ؟که خیلی خیلی خوشمزه است.من تازه فهمیدم هشت پا حرامه.حالا دیگه نباید ازش بخورم؟
    در مورد گوشت گاو و گوسفند هم جایی برای زبح اسلامی وجود نداره و مسلمان هم اینجا خیلی خیلی کمه که اونجا از نوع غیر زبح اسلامی یا همون حروم میخورن.تازه که اومده بودم از یک هندی مسلمان پرسیدم گفت من از مراجع عراقی استناد کردم که اگر گوشت با زبح اسلامی پیدا نکردید همون غیر اسلامی شو بخورید ولی قبل از پختن بسم الله بگویید.اشکال ندارد.هر اندازه خواستید بخورید .چون این دوست هندی ما چند فرزند دارد و نمیشود به بچه گفت هر چهل روز گوشت بخور برای همین غیر زبح اسلامی رو با بسم الله میخورن.به نظر شما باید چکار کرد؟من که تا حالا دریایی خوردم.ولی تا کی؟؟؟من اینجا زندگی میکنم و برای همیشه میمونم.......شما بگید چکار کنم؟؟؟؟
    ویرایش توسط minoo : ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ در ساعت ۱۸:۵۵

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

با سلام
    دوست عزیز اساتید جواب شما را خواهند داد !!
    اما بنده نمیدانم چنین موجودی چه خوشمزگی دارد که از ان تعریف میکنید ؟؟؟

دومين رده بسيار مهم سرپايانند كه هشت پا يا اُختاپوس، اسكوييد، ماهی مركب، ناتيلوس و آمونيت در اين دسته جای دارن و تكامل يافته ترين نرم تنانند به نحوی كه هوش يك هشت پای اقيانوس اطلس با هوش يك گربه خانگی برابری ميكنه. باز جالبه كه بزرگ ترين بی مُهره ها در اين شاخه جای دارن يعنی اسكوييدهای عظيم الجثه 18 متری اعماق اقيانوس ها.

اين رده خود 3 زيررده را در بر دارد:

زيررده دو آبششيان يا Dibranchia

زيررده ناتيلوس ها يا Nautiloidea

زيررده آمونيت ها ( منقرض شده اند)

بنابراين به توضيح دو زيررده دو آبششيان و ناتيلوس ها خواهم پرداخت؛ همگی جزو بی مُرگان دريايی اند و بنابراين ساختار پيكر برای رفع نيازها در محيط آبی تكامل يافته.

1. زيررده دو آبشُشيان ( Dibranchia)

متشكل از معروف ترين سرپايان يعنی هشت پا يا اُختاپوس ( Octopus)، ماهی مركب ( Cuttlefish) و اسكوييد ( Squid)؛ كه از پيشرفته ترين و تكامل يافته ترين بی مُهره ها محسوب ميشن.

هشت پا يا اُختاپوس:

جانورانی كه در بين همگی بی مُهره ها از بالاترين هوش برخوردارن با تقارن دو طرفه. هشت پا يك پوزه سخت شبيه نوك طوطی در مركز بازوها داره كه ورودی دهان جانوره؛ همون طور كه ميدونيم اينها نرم تن هستن و فاقد اسكلت داخلی و خارجی و لذا بدنی بسيار نرم و انعطاف پذير دارن كه همين بهشون اجازه ميده در شكاف ها و سوراخ های يك صخره دريايی مخفی بشن و به علاوه جريان آب هم صدمه ای بهشون وارد نكنه؛ تنها قسمت سخت پيكر هشت پا همون پوزه يا منقار دهانيه. محدوده زيستی و بهتر بگم زيستگاه يك هشت پا در دريا بسيار متنوعه به طوری كه اينها رو ميشه در آب های پلاژيكی، تپه های مرجانی و يا بستر درياها و اقيانوس ها ديد.

اختاپوس ها برای دفاع از خودشون در برابر شكارچيانی مثل مارماهيان موری و يا هامور ماهيان چندين تدبير دفاعی رومورد استفاده قرار ميدن:

پخش كردن جوهر يا مركب، تقليد از رنگ محيط و استتار، فرار سريع و ناگهانی، توانايی فوق العاده در اختفا و بدن بسيار نرم و انعطاف پذير؛ در دنيا قريب به 300 گونه مختلف هشت پا شناسايی شده. مشخصه مهم هشت پاها، دارا بودن هشت بازوی دارای بادكش يا فنجان های مكندس. وجه تمايز هشت پاها از اسكوييدها و ماهيان مركب، در دو شاخك تغذيه ايه كه در اينها ديده نميشه. يك هشت پای اقيانوس آرام، به طور ميانگين در هر بازو 240 بادكش داره و متوسط عمری معادل 3 سال با رژيم غذايی بسيار متنوع. نقش بادكش ها در اختاپوس، اسكوييد و ماهی مركب حس كردن بو و طعمه يعنی دارای گيرنده های شيميايی هستن. گفته ميشه در هر دوره تخم ريزی، مثل ماهيان مكانی رو برای تخم ريزی انتخاب و از اونها مراقبت ميكنن؛ تعداد تخم ها به 8000 هم ميرسه و دوره جنينی 7-8 ماهه كه در تمام طول اين مدت جنس ماده از تخم ها ثانيه به ثانيه مراقبت ميكنه تا حدی كه پس از تفريخ و خروج نوزاد چند ميليمتری، جان به جان آفرين تسليم ميكنه. يعنی اين رفتار و هوش سرشار در يك نرم تن و بی مُهره كه از نظر تكاملی بسيار پست تر از مهره داران هستن با گربه ها برابری ميكنه واقعاً شگفت انگيزه و واقعاً قابل تأمله.

-----------------------------------------------------------------

اسكوييدها:

اينها هم مثل ساير سرپايان، تقارن دو طرفه پيكری دارن كه اين پيكر متشكل از سه قسمت سر، گوشته و بازوهاست. در اين گروه از سرپايان و همچنين ماهيان مركب، ده بازو ديده ميشه كه هشت بازو به صورت دوتايی كنار هم مرتب شدن و 2 شاخك كه از اون هشت بازو بلندتره و در انتها گُرزی شكل و پهن شده، برای گرفتن شكار و تغذيه مورد استفاده قرار ميگيره؛ اسكوييدها شناگران بسيار ماهرين تا حدی كه در بعضی گونه ها ديده ديده ميشه به فواصل كوتاهی از آب ميپرن و پرواز ميكنن. بيشتر حجم بدن رو گوشته شامل ميشه كه دو باله شنا در طرفين اون كشيده شده و بايد بدونيم كه اين دو باله برخلاف ساير موجودات دريايی منبع اصلی حركت و جابه جايی نيست. پوست بدن از ماده ای به نام كروماتوفور ( رنگدانه های پوستی) پوشيده شده كه به جانور در تغيير رنگ و استتار محيطی به نحو مؤثری كمك ميكنه. نكته جالب ديگه اينكه سطح شكمی روشن تر از سطح پشتيه كه اين مهم باعث ميشه هم در برابر شكار و هم شكارچی مستتر جلوه داده بشن. در سطح شكمی حفره ای در گوشته ديده ميشه كه آبشش ها رو در بر داره.

در جلوی حفره گوشته، سيفون قرار داره كه هم در ماهی مركب، هم در اسكوييد و هم در هشت پا از اون برای حركت و جا به جايی استفاده ميشه؛ اين نيروی محركه پر قدرت به اين شكل ايجاد ميشه:

مكش آب به داخل حفره گوشته و با فشار خارج نمودن ناگهانی آب از سيفون؛ جهت سيفون متناسب با راستای حركت تغيير ميكنه و به همين خاطر جانور به هر سمتی كه بخواد ميتونه حركت بكنه؛ اين نوع حركت به انرژی زيادی نياز داره و بنابراين ميزان تغذيه جانوران فوق الذكر خيلی زياده؛ با وجود اين سرعت زياد، همگی شكارچيانی قهار محسوب ميشن. اسكوييدهای غول پيكر اعماق اقيانوس ها، شكار مورد علاقه نهنگ اسپرمه.

ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۸/۲۱ در ساعت ۱۶:۲۱ دلیل: با اجازه شما بزرگوار، ترکیب پست ها
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 5

نوشته
    35
    حضور
    3 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

خیلی ممنون.پس اقا رضا به نظر شما این کالاماری هم حرام هستش.چون اختاپوس و هشت پا حرام هستند؟
    در مورد گوشت غیر زبح اسلامی چی؟چکار کنم؟

7. صلوات ها 6

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

خیلی ممنون.پس اقا رضا به نظر شما این کالاماری هم حرام هستش.چون اختاپوس و هشت پا حرام هستند؟
    در مورد گوشت غیر زبح اسلامی چی؟چکار کنم؟
    ماهی بخورین
    تازه وقتی آدم پیدا نمیکنه اشکال نداره گوشت غیرذبح شده بگیره

حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی / دام تزوير مکن چون دگران قرآن را
    وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
    (
    شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید)ج 20 ص 343، روایت شماره ی 950)

9. صلوات ها 2

نوشته
    35
    حضور
    3 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

راستش مسلمان های اینجا که به ناچار غیر زبح اسلامی رو میخورن میگن گوشت ذبح اسلامی خیلی خیلی خوشمزه تره چون توش خون زیادی جمع نشده.و زود هم میپزه.ولی گوشت هایی که غیر ذبح اسلامی هستن مثل مال اینها دیر میپزن بوی خون میدن و مزه خوبی ندارن.
    البته خارجی ها ذبح اسلامی رو اصلا قبول ندارن به دلیل اینکه میگن شما مسلمون ها حیوان رو زجر کش میکنید بعد میکشید ولی ما یک دفعه میکشیم.(چون خودتون میدونید که مسلمون ها خون جهنده رو میزارن بره بعد سر میبرن)
    اینها رو جهت اطلاع نوشتم.واقعا دین مبین اسلام همیشه خیر و صلاح ما رو خواسته.خدا رو شکر که مسلمان به دنیا اومدیم .انشاالله مسلمان زندگی کنیم

11. صلوات ها 11

نوشته
    179
    حضور
    2 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    753

سلام
    کشک و تخم مرغ هم سرشار از پروتئین هستند
    مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو

13. صلوات ها 5

علاقه
    طراحي
    نوشته
    688
    حضور
    4 روز 13 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    1
    گالری
    249
    صلوات
    6608

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo نمایش پست ها
    راستش مسلمان های اینجا که به ناچار غیر زبح اسلامی رو میخورن میگن گوشت ذبح اسلامی خیلی خیلی خوشمزه تره چون توش خون زیادی جمع نشده.و زود هم میپزه.ولی گوشت هایی که غیر ذبح اسلامی هستن مثل مال اینها دیر میپزن بوی خون میدن و مزه خوبی ندارن.
    البته خارجی ها ذبح اسلامی رو اصلا قبول ندارن به دلیل اینکه میگن شما مسلمون ها حیوان رو زجر کش میکنید بعد میکشید ولی ما یک دفعه میکشیم.(چون خودتون میدونید که مسلمون ها خون جهنده رو میزارن بره بعد سر میبرن)
    اینها رو جهت اطلاع نوشتم.واقعا دین مبین اسلام همیشه خیر و صلاح ما رو خواسته.خدا رو شکر که مسلمان به دنیا اومدیم .انشاالله مسلمان زندگی کنیم
    سلام به همه ی عزیزان اسک دینی به خصوص به کاربر گرامی و جدید سرکار minoo

فکر کنم بد نیست مطلب این لینک رو هم بخونید.

تأثیر حکم خدا در گوشت ( باکتری به گوشت حلال نفوذ نمی کند )

امام صادق(ع) فرمود:
    به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

نام کاربری قبلی
    :
    مبین طرح

15. صلوات ها 7

نوشته
    491
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo نمایش پست ها
    تو کشوری که من زندگی میکنم.بسیاری از غذاهاشون دریایی هستش.انواع و اقسام صدف دارن که میگن خیلی خوشمزه است چون میدونم صدف حرامه نخوردم. یک نوع غذاکه بهش میگن کالاماری calamariدارن میگن که اسکویید هستش حالا نمیدونم واقعا اسکویید همون هشت پا هست یا نه ؟که خیلی خیلی خوشمزه است.من تازه فهمیدم هشت پا حرامه.حالا دیگه نباید ازش بخورم؟
    در مورد گوشت گاو و گوسفند هم جایی برای زبح اسلامی وجود نداره و مسلمان هم اینجا خیلی خیلی کمه که اونجا از نوع غیر زبح اسلامی یا همون حروم میخورن.تازه که اومده بودم از یک هندی مسلمان پرسیدم گفت من از مراجع عراقی استناد کردم که اگر گوشت با زبح اسلامی پیدا نکردید همون غیر اسلامی شو بخورید ولی قبل از پختن بسم الله بگویید.اشکال ندارد.هر اندازه خواستید بخورید .چون این دوست هندی ما چند فرزند دارد و نمیشود به بچه گفت هر چهل روز گوشت بخور برای همین غیر زبح اسلامی رو با بسم الله میخورن.به نظر شما باید چکار کرد؟من که تا حالا دریایی خوردم.ولی تا کی؟؟؟من اینجا زندگی میکنم و برای همیشه میمونم.......شما بگید چکار کنم؟؟؟؟
    با سلام وتشکر
    خیر از هشت پا استفاده ننمایید ،حلال نمی باشد .
    گوشتی که دارای ذبح اسلامی نباشد حلال نیست و بسم الله گفتن بر گوشتی هم که این چنین باشد ،فایده ندارد وحلال نمی شود .
    در صورت امکان یا گوشت حلال بیابید ویا مهاجرت کنید .

17. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط عترت نمایش پست ها
    در صورت امکان یا گوشت حلال بیابید ویا مهاجرت کنید .
    سلام

ایا نمی توانند به حد ضرورت در مدت هر 40 روز بخورند؟

یا از جایی که ذبح اسلامی می شود برایشان ارسال کنند؟

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 4

علاقه
    اخلاق، تفسیر
    نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

سلام
    خیلی خوشحال شدم دیدم واقعا بعضی ها به دینشان اینقدر پایبند هستند و دنبال می کنند . خدا به شما جزای خیر بدهد.
    جند نکته به ذهنم رسید که انشاء الله بتونه کمک کنه!
    1- اگر می تونید و قوانین اجازه میده خودتان (مسلمانانی که در اون منطقه هستید) ذبح رو انجام بدید.
    2- بعضی مراکز مثل مک دونالد غذاهای حلال دارند که ذبح اسلامی اند و تقریبا توی هر بیابونی هم یکی از این باجه ها رو کاشتند.
    3- با توجه به مرجع تقلیدتون شاید بتونید از ذبح اهل کتاب (مسیحی و یهودی) استفاده کنید.
    4- اگر هیچ راهی نداشتید که تغییر مکان بدید یا گوشت حلال تهیه کنید، از عدس و ماش و سویا برای پروتئین گیاهی و تخم مرغ و ماهی پولک دار (دقت شود) به عنوان پروتئین حیوانی و در صورت امکان ذبح مرغ و خروس از گوشت آنها استفاده کنید.
    5- امیدوارم تا همین جا یک راهی پیدا کنید دیگه بقیه نداره!!
    باغبان مژده ی گل می شنوم از چمنت****قاصدی کو که سلامی برساند زمنت؟
    وقت آنست که با نغمـه ی مرغان سـحر****پر و بالی بگشایی به هوای وطنــــت!

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۱/۲۸, ۱۹:۵۳ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری