آسان ترین ودم دست ترین حرف های حسابى قابل بیان علیه وهابى‏گرى کدام اس

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آسان ترین ودم دست ترین حرف های حسابى قابل بیان علیه وهابى‏گرى کدام اس

آسان ترین ودم دست ترین حرف های حسابى قابل بیان علیه وهابى‏گرى کدام است؟
.
باسلام

خدمت اساتید وکارشناسان وقدیمیای سایت وهمه برو بچه های خوب حاضر درسایت با تشکر از زحمتای شما.

دست مریزاد.

یک عرضی دارم
ولی قبل از گفتن آن یک مطلب رو بعنوان مقدمه از صحبت های رهبر معظم انقلاب که در10 سال پیش مطرح کردند عرض می کنم:

«یک کار تازه ‏یى عربستان کرده: یک ایرانىِ سنىِ وهابى‏مسلک را پیدا کرده که عاقل است، مى‏رود روى منبر مى‏نشیند و از امیرالمؤمنین و امام حسن و امام حسین و اینها تعریف مى‏کند و تمجید مى‏کند و دل شیعیان را به دست مى‏آورد، بعد هم با زبان ساده، اصول سلفى‏گرى و وهابى‏گرى را اشاعه مى‏دهد که فقط هم این نیست که یک اصول منحرفى را اشاعه مى‏دهد؛ اینها در جهت معارضه و ستیزه‏گرى با نظام جمهورى اسلامى و با تشیع است؛ یعنى جهت کار، این است. خب این یک کار تازه‏ یى است آنها دارند مى‏کنند. ما بایستى مصونیت ایجاد کنیم. اولاً حجاجى که مى‏خواهند بروند، مى‏شود یکى از برنامه‏هایى که براى اینها قرار داده مى‏شود این باشد که قبل از رفتن، اینها اصلاً بفهمند وهابى‏گرى چه است و اشکالاتش چه است، به زبانى که براى مردم قابل فهم است. ما الان کم حرف در این زمینه نداریم ؛ کتابهاى خیلى خوبى درباره‏ى وهابیت نوشته شده. یکى‏اش همان کتاب مرحوم آقاى حاج سید مهدى روحانى است که بسیار کتاب عمیق و پُرمغز و خوبى است، دیگران هم نوشته‏اند؛ از عراقیهاى مهاجر به ایران و دیگران، من چندتایش را توى کتابخانه‏مان دارم ؛ کاملاً مى‏شود یک جمع آشناى به مسائل فرهنگى و زبان و تبلیغ و ... با ادبیات خوب بنشینند یک چیزى را در این زمینه تهیه کنند و هر حاجى که مى‏خواهد برود، بخصوص جوانها، بخصوص آنهایى که انگیزه‏ى این‏طور چیزها را دارند، یک واکسیناسیون حسابى بشود به طورى که متعرض باشد. یعنى همان‏طور که سالهاى گذشته، پارسال یا پیرارسال بود که ... شنیدم که آن‏جا مأمورین شهربانى و شرطه و اینها با ایرانى که مواجهه پیدا مى‏کنند، ابتدائاً شروع مى‏کنند به او تعرض کردن در عقایدش که شماها مشرکید، شماها چنینید، چهار کلمه حرف ماندگار در ذهن را پرتاب مى‏کنند. این کار را ما مى‏توانیم عکس کنیم؛ یعنى هر حاجى‏یى چهار کلمه حرف حسابى قابل بیان علیه وهابى‏گرى داشته باشد، این کارى است آسان است، این کار مشکلى نیست.»

دفاع تا کی؟
بهترین دفاع تهاجم است.

بنظرمی رسد با پتانسیل خوبی که درفکر جمعی، مستحکم ،قوی وهنرمند موجود در اینجا هست می توان کار جدیدی برایش کرد.

البته نه اینکه نشده ، شده وخرو جی های خوبی هم داشته ولی گمان نمی کنم با هم فکری یک انجمن بزرگ وهوشیار وجوان ونیرومندی مثل چیزی که اینجا هست انجام شده باشد. البته شاید هم در این سایت این کار شده باشه ومن خبر نداشته باشم.البته این نرم افزار وهابیت هم چیز خیلی خوبی است.وروی همین حساب می گویم که کارهای بهتر وکاملتر وزیباتر وبه روز تر ممکن است.

یک نکته عرض کنم:
در سفر سال 85 به مدینه منوره ومکه مکرمه متاسفانه می دیدم عوامل فارسی زبان وهابی سنگی می انداختند وحاجی ها هم در گیر می شدند. وبا همه حرص وولعی که برای دفاع از عقیده خود داشتند در جریان غوغای افراد آموزش دیدۀ اون جا که برای " زدن و در رفتن " و"شبهه انداختن ومسخره کردن"آموزش دیده اند، هیچ چیزی دستشان نبود من که خودم هیچ از طرف سازمان حج ساپورت نشدم با اینکه مثلا راهنمای اماکن و کتاب ادعیه سفر مکه وکتاب احکامی در مورد این سفر معنوی به من داده بودند ولی جای یک جزوه عقائد کار بردی کوچک برای مقابله با آنها خالی بود.
جوان 18 ساله ای رو دیدم که کنار قبور ائمه بقیه بجای زیارت حرف اونا رو برای روحانی کاروانمون تکرار میکرد. من نمی گم باید برای اونها جواب پیدا کنیم. چرا که صدها کتاب در این مورد داریم. .اصلا اونا دنبال جوابای ما نیستند فقط می خوان یک شبهه رو بگن وبرن وما اون رو بیاریم تو کشورمون مثل بعضی از رفقای اینجا که میان یک سنگ می اندازند در میرن شش ماه بعد میان میگن هیچ کس جواب مارو نداد وما هم ادامه ندادیم!!! نه جواب می خوان نه اگر جواب بدیم می خونن واصلا نخونده جر وبحث رو ادامه میدن ویک سنگ دیگه. بعضی از وقت ها هم حتما دیدید آن قد سنگشون زشت وبد قواره است که به جای آسیب زدن به ما سر خودشون رو میشکنه. وباید به جای کار شناس پاسخگوبراشون دکتر متخصص جبران آبرو بیاریم.
بله، باید دست حاجی چیزی باشد که او هم در این جریان بزن در رویی که اونا درست کردند لا اقل اگر نمی تونه تهاجم رو شروع کنه لا اقل کلوخی داشته باشد چرا که گفته اند کلوخ انداز را پاداش سنگ است. البته فقط مسئله حاجی ها نیست بلکه این تهاجم تا تو خونه همه ما اومده پس ما هم باید لا اقل چند نکته بزن در رویی ودم دستی آسان با یک ادبیات قوی به دست حا جی ها مون( وبچه هامون) بدیم البته اونجا که باید برهان اقامه کنیم ومستدل جواب بدیم با برهان وجایی که حریف با برنامه بزن در رویی اومده ما قبل از اونا این کار را بکنیم.

«که بهترین دفاع تهاجم است»

امیدوارم با همکاری همه رفقا ومدیریت وجمع بندی کارشناسان سایت بتوانیم یک هدیه خوب به عنوان دم راهی برای تقویت توانایی تهاجم در سطح متوسط حاجیان (دیپلم ) تهیه کنیم. (وگرنه سطح عالی فراوان است).
منتظر نظرات خوب شما هستم.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
یه ایرادی که هست(شایدم نباشد)

اینه که همانطور که ما داریم اینجا راه حل ها را می گوییم ممکنه خود وهابی ها هم بخوانند

و از دست برود

نظرتون چیست؟:Gig::Gol:

با سلام

ببینید این یک درگیری فرهنگی است وجهاد در راه اعتقاد .در این جریان هم آنها کارهای ما را رصد میکنند تا وضعیت ما را بدانند ودر مبارزه کم نیاورند هم ما این کاررا می کنیم.

این چیزی نیست که ناپیدا باشد . وشتر سواری دولا دولا نمی شود.
از جمله لوازم این مسئله اینست که خودمان را ومردم مان را در مقابل این تهاجم وسیعی که علیه ما می شود مجهز کنیم وآماده تهاجم شویم .که بهترین نوع دفاع است.
البته آمادگی لازم در نخبگان وعلمای ما هست ولی منظور از این تایپک یافتن نزدیک ترین وبهترین راه برای مجهز کردن همه مردمی است که وقتی به مدینه ومکه می رود رسما به خاطر اعتقاداتشان مورد تهاجم قرار میگیرند و متاسفانه توانایی برای دفاع ندارند.
گفتم یکی ازمشغولیات حاجیان ما در عربستان بحث درمورد همین شبهات است که البته دو نوع است :
عده ای با وهابیان فارسی زبان وآن هم با وجود نداشتن تجربه!
وگروهی با روحانیان کاروان برای حل شبهه ها.
اگر ما به هر زائر چند شبهه بر علیه وهابیت یاد دهیم، لا اقل از هر بیست نفر یکی می تواند در بحث های "بزن دررویی"ماموران بقیع جوابگو باشد. وبا جوابهای کافی لا اقل برای اطرافیان خودش کار ساز باشد وهمه آنهایی که شبهات وهابی را می شنوند یک جواب اسکاتی واقناعی دم دستی هم بشنوند وتهاجم ما را هم نسبت به عقائد آنها ببیند وشبهه را با جوابش سوغات بیاورد نه بدون جواب.
هر چند که مامورین وهابی فقط دنبال ایجاد درگیری و القائ شبهه هستند وکاری به جواب ما ندارند .

با سلام و عرض ادب خدمت استارتر تاپیک.

به شدت علاقه مند هستم تاپیک را ادامه بدهید.

خدا عزیزان همچون شما بزرگوار را برای اسک دین زیاد کند که تولید محتوا می کنید, آن هم مطالب روز و مورد نیاز جامعه.

خدا قوت.

تشکر.

اما متاسفانه نظر مسوولین مربوطه بر خلاف نظر مقام معظم رهبری است:

"
حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله بیات، مدیر مرکز تحقیقات حج، در گفت‌و‌گو با ایكنا، به تشریح عملكرد مركز تحقیقات در مواجهه با شبهه‌افكنی و تبلیغات وهابیت علیه تشیع پرداخت و تأكید كرد: در مورد شبهات وهابیت باید دو نكته را مورد توجه قرار داد یكی اینكه خود ما عامل دامن زدن به این شبهات نباشیم و به گونه‌ای برخورد كنیم كه فقط مخاطب هدف ما اگر با شبهه‌ای مواجه شده پاسخ شبهه خود را دریافت كند و این شبهات را به صورت گسترده در جامعه عنوان نكنیم، چرا كه ممكن است فرصت پاسخ‌گویی به آنها را نداشته باشیم یا وقتی شبهه ایجاد شد، پاسخ ما كافی نباشد. وی با اشاره به اینكه بحث وهابیت یك موضوع مقطعی و اقتضائی است و بیشتر زائران در حج و عمره با این شبهات مواجه می‌شوند، عنوان كرد: همه متولیان پاسخ‌‌گویی به شبهات باید توجه داشته باشند كه به صورت هدفمند و با مخاطب هدف به شبهات پاسخ دهند.
حجت‌الاسلام بیات به وجود رسانه‌های جدید و امكان استفاده گسترده از فضای مجازی برای تبلیغ وهابیت نیز اشاره كرد، اما گفت: انواع و اقسام راه‌ها برای مطرح كردن این شبهه‌ها وجود دارد، اما برای پاسخ‌گویی به این شبهه‌ها حتی برای افراد كنجكاوی مانند دانشجویان كه علاقه‌مند دانستن و مواجهه با این شبهات هستند نیز نمی‌توان بدون پیش‌زمینه اقدام كرده به طور گسترده شبهات را برای آنها مطرح كرد، چرا كه هم مقدار زیادی از وقت آنها مصروف این برنامه می‌شود و هم نگرانی بی‌موردی در آنها ایجاد می‌شود."

آقا می فرمایند باید زوار را واکسینه کرد اما این بنده خدا می گوید نباید شبهات را بگوییم چون وقت پاسخگویی نداریم!!!!!
(بخوانید سواد پاسخگویی)

نقل قول:
آقا می فرمایند باید زوار را واکسینه کرد اما این بنده خدا می گوید نباید شبهات را بگوییم چون وقت پاسخگویی نداریم!!!!!
(بخوانید سواد پاسخگویی)

نمیخواد برن جواب اونا رو بدن،به سوالای ما جواب بدن،کافیه
واکسینه پیشکش!
این آقا خوابشون برده،ماهواره هست،اینترنت هست،فیلترشکن هست،چیرو میخوان جلوشو بگیرن؟:Gig:
اینکه شبهه همگانی نشه؟!!!

رحیمی;109406 نوشت:

تاپیک را ادامه بدهید.

با سلام وتشکر از لطفتان

یوسف;104528 نوشت:

کاملاً مى‏شود یک جمع آشناى به مسائل فرهنگى و زبان و تبلیغ و ... با ادبیات خوب بنشینند یک چیزى را در این زمینه تهیه کنند و هر حاجى که مى‏خواهد برود، بخصوص جوانها، بخصوص آنهایى که انگیزه‏ى این‏طور چیزها را دارند، یک واکسیناسیون حسابى بشود

این حرف آقا مطرح شد تا با وجود پتانسیل خوبی که اینجا هست یک کار جمعی بشود. و امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

یوسف;104528 نوشت:

یکى از برنامه‏هایى که براى اینها قرار داده مى‏شود این باشد که قبل از رفتن، اینها اصلاً بفهمند وهابى‏گرى چه است و اشکالاتش چه است، به زبانى که براى مردم قابل فهم است. ما الان کم حرف در این زمینه نداریم ؛ کتابهاى خیلى خوبى درباره‏ى وهابیت نوشته شده

این هم بیان روش کار از ایشان. من فکر می کنم یک چیزی باید باشد که حتی برای زیر دیپلم هم مفید باشد چون سطوح بالا تر تقریبا خودشان مطالعات دارند وگروه هدف وهابی ها هم دانش آموزان هستند من در یک سفر روزی دیدم کتابچه توزیع می کنند رفتم که بگیرم چون مرا جوان حساب نکردند به من ندادند.

یوسف;104528 نوشت:

شنیدم که آن‏جا مأمورین شهربانى و شرطه و اینها با ایرانى که مواجهه پیدا مى‏کنند، ابتدائاً شروع مى‏کنند به او تعرض کردن در عقایدش که شماها مشرکید، شماها چنینید، چهار کلمه حرف ماندگار در ذهن را پرتاب مى‏کنند. این کار را ما مى‏توانیم عکس کنیم؛ یعنى هر حاجى‏یى چهار کلمه حرف حسابى قابل بیان علیه وهابى‏گرى داشته باشد، این کارى است آسان است، این کار مشکلى نیست.»

وعنوان تایپک هم تقریبا همان حرف آقاست
«حرف حسابى قابل بیان علیه وهابى‏گرى »
و کار مهمی هم هست سالیانه نزدیک به700هزار زائر از ایران به عربستان می رود بسیاری از آنان بایک کتاب پر از شبهه بر می گردند که هر خطش یک مقاله جواب لازم دارد. واین کتابها را تا اعماق شهر ها و روستاهای ایران می برند. اگر لا اقل پنج شبهه را بتوانند جواب دهند سستی وبی پایگی بقیه را به همان ها قیاس می کنند ویا بایقین به یافتن جواب اقدام به پرسش می کنند.

المهلکةالعبریةیهودیة;109488 نوشت:
آقا می فرمایند باید زوار را واکسینه کرد اما این بنده خدا می گوید نباید شبهات را بگوییم چون وقت پاسخگویی نداریم!!!!! (بخوانید سواد پاسخگویی)

سلام

به نظر من راست می گویند

کمی فکر کنید!!

لگر ما بیاییم هر کداممان یک شبهه در سایت قرار دهیم

چه قدر شبهه ایجاد می شود؟

آیا واقعا توانایی پاسخ گویی به تمام شبهات را داریم؟

اگر وقت و زمانو فضا و توانایی داریم خوبه

اما اگر نباشد خودمان خودمان را نابود کرده ایم!!:Gol::Gig:

mkk1369;109535 نوشت:

به نظر من راست می گویند کمی فکر کنید!! اگر ما بیاییم هر کداممان یک شبهه در سایت قرار دهیم چه قدر شبهه ایجاد می شود؟

با سلام

البته درست است و کار حساس ودقیق است واحتیاج به دقت وکارشناسی خاص دارد.

یکی از راههای دفع این خطری که شما گوشزد کردید این است که فقط جواب شبهه مطرح شود بطوریکه خواننده بعدا اگر با شبهه مواجه شد خودش آن را تطبیق دهد.

«شبهه»به معنای اشکال است و ریشه آن از «شَبَه» به معنای مثل و شبیه می‏باشد؛ چون در شبهه نوعا دو چیز که باهم مشابهت دارند، با یکدیگر مخلوط شده و موجب شبهه می‏شوند.

مثل اینکه شما از دور چیزی را می بینید وبه علت دوری شبیه به آدم یا درخت کوچک ویا چیز دیگر به نظر می رسد.این شبیه بودن برای شما شبههایجاد میکند.برای رفع این شبهه فقط یک دوربین لا زم است.
در شبهات اینجا هم که «حق شبیه باطل ویا باطل شبیه حق» جلوه داده می شود، اگر جواب کافی حاضر باشد، هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد. وما باید خود را برای این کار آماده کنیم روی همین حساب است که یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت بالاتر است و دانشجویی برای هرمسلمان واجب شده است.

وقتی علامه طباطبایی در قم شروع به تدریس عمومی فلسفه کردند،آیة الله بروجردی به ایشان پیام دادند که ما فلسفه را در اصفهان در پشت درهای بسته می خواندیم .ایشان گفتند الان زمانه عوض شده وهر طلبه با یک ساک پر از شبهه وارد حوزه قم می شود.

این حرف دهه 30 است که حتی کتاب ورادیو وروزنامه هم در دسترس همه نبود. والان دوره اینترنت وماهواره وچت روم وپیامک وبلوتوث ،که گاه اثر یک کلیپ دو دقیقه ای از یک کتاب بیشتر است.پس جوانان در این زمان بیشتر شبهه دارند.

[=Book Antiqua] سلام سلام بر همه عزیزان
[=Book Antiqua]موضوع خیلی جالب و داغه
[=Book Antiqua]عزیزان عنوان موضوع رو بچسبید و از نقد های زیادی
[=Book Antiqua]دوری کنید ... بابا جون این موضوع فقط از شما خواسته(البته اونطوری که من فهمیدم )
[=Book Antiqua]که شبهه علیه وهابیها بسازیم یعنی موشک جواب موشک
[=Book Antiqua]تاکی ما فقط دفاع کننده باشیم .... تاکی ما باید فقط به شبهات اونا جواب بدیم؟؟
[=Book Antiqua]آیت الله شیخ علی کورانی عاملی از علمای بزرگوار و پر افتخار و آوازه لبنانی چندین وچندکتاب
[=Book Antiqua]در پاسخ به شبهات این فرقه ی ضاله و همچنین کتاب چند جلدی (الف اشکال و اشکال علی الوهابیه): (هزارویک اشکال وارده بر وهابیت )رو نوشته که یک مجموعه نفیس و کم نظیر بر علیه وهابیت هست که فعلاً نسخه ی عربی اون موجود هستش و هنوز به فارسی ترجمه نشده ولی من خودم قول میدم که اگه دوستان همکاری کنن انشاءالله ترجمه ی بعضی از شبهات جالبش رو در این تاپیک خواهم آورد که وهابیها هنوز که هنوزه (با وجود اینکه تقریباً 8 سال از تالیف این کتاب میگذره ) از جواب به این شبهات عاجز موندند ...
[=Century Gothic]خب حالا نظر عزیزان رو در این مورد دوست دارم بدونم وممنونم:khandeh!:
موضوع قفل شده است