جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سلسله شبهات:خوش به حال خانم های بهایی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  235
  حضور
  54 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  3
  گالری
  67
  صلوات
  1744

  سلسله شبهات:خوش به حال خانم های بهایی
  سلسله شبهات وارده بر دین اسلام
  سلاممم بر همه عزیزان اسک دین،قصد من از مطرح کردن این تاپیک ها پاسخگویی به شبهاتیست که از جانب فرقه ها و ادیان مختلف(مسیحیت بهاییت و وهابیت،شیطان پرستی و یهود)درباره دین اسلام مطرح میشه

  فقط پیشاپیش من این تذکر رو بگم قصد من از مطرح کردن این شبهات قابل دسترس بودن این سوالات برای جوان هایی است که متاسفانه به علت فعالیت رو به رشد فرقه های کاذب،با این شبهات دست و پنجه میزنن و ان شاء الله به پاسخ مناسبی برسند.
  و صرفا به کار بردن افعال شخصی و مفرد برای همذات پنداری با مبلغین این فرقه ها و نزدیکی با افراد فریب خورده و افرادی است که این شبهات رو باور دارند در حالیکه من خودم شیعه دوازده امامی هستم و تا عمر دارم به این نعمتی که خداوند به من بخشیده افتخار میکنم و این خصلت ما شیعه هاست که شبهات رو سرکوب نمیکنیم بلکه به دنبال پاسخی منطقی براشون هستیم.


  سلسله شبهات:خوش به حال خانم های بهایی
  لازم به ذکره که در بهاییت یک زن میتونه همزمان چند شوهر داشته باشه(طبق قولی که خودشون میگن) و یکی از شبهاتی که از جانب همین افراد به دین اسلام مطرح میشه اینکه:
  توجیه مسلمانها(البته بهاییان خودشون رو ی شاخه ای از دین اسلام میدونند اما ما مسلمانها هیچ جایی برای بهاییان ملعون در دین اسلام قائل نیستیم)برای چند همسری مردها و صیغه موقت اینه که برای جلوگیری از گناه و کنترل شهوت مردها این امور از جانب اسلام لازم شده اما مگه خانم ها دل ندارند؟؟؟!!!
  با توجه به اینکه آمار همسر کشی خانمها در ایران هم رو به افزایشه پس چرا به جای اینکه خانمها بیان و همسرشونو بکشند نتونند چنتا شوهر همزمان داشته باشند(مثل دوره های پیش از اسلام)؟؟؟!!!
  و خواهشا توجیه نکنید که اساس و بنیان خانواده فرو میریزه مثلا اگه الان در دوره و زمونه ما،ی آقایی به همسرش بگه که من امروز ی خانمی رو صیغه کردم،اساس و بنیان خانواده پا برجا میمونه؟؟؟!!!

  دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است:
  السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  نقل قول نوشته اصلی توسط گل گیسو نمایش پست ها
  خوش به حال خانم های بهایی لازم به ذکره که در بهاییت یک زن میتونه همزمان چند شوهر داشته باشه(طبق قولی که خودشون میگن) و یکی از شبهاتی که از جانب همین افراد به دین اسلام مطرح میشه اینکه: توجیه مسلمانها(البته بهاییان خودشون رو ی شاخه ای از دین اسلام میدونند اما ما مسلمانها هیچ جایی برای بهاییان ملعون در دین اسلام قائل نیستیم)برای چند همسری مردها و صیغه موقت اینه که برای جلوگیری از گناه و کنترل شهوت مردها این امور از جانب اسلام لازم شده اما مگه خانم ها دل ندارند؟؟؟!!! با توجه به اینکه آمار همسر کشی خانمها در ایران هم رو به افزایشه پس چرا به جای اینکه خانمها بیان و همسرشونو بکشند نتونند چنتا شوهر همزمان داشته باشند(مثل دوره های پیش از اسلام)؟؟؟!!! و خواهشا توجیه نکنید که اساس و بنیان خانواده فرو میریزه مثلا اگه الان در دوره و زمونه ما،ی آقایی به همسرش بگه که من امروز ی خانمی رو صیغه کردم،اساس و بنیان خانواده پا برجا میمونه؟؟؟!!!
  سلام
  اول اینکه اسلام ازدواج را برای آرامش و سکون می داند ( لتسکنوا الیها ) دیگر اینکه گرایشهای فطری زن و مرد در قضیه میل به غیر همجنس متفاوت است . یعنی اینکه زنان به جنبه های روحی و مردان به جنبه های جسمی طرف مقابل توجه دارند . مطمئنا میل به جنبه های روحی مستلزم داشتن یک همسر است چراکه تعدد همسر برای زن موجب چند پارگی عواطف و اضطراب و از هم گسیختگی روحی او می شود اما گرایش جسمی که امر غیر عاطفی است موجب چنین اضطراب و تشویش درونی نیست فلذا حکم به تک همسری برای زن متناسب با ویژگیهای فطری و روحی اوست .
  اما دلایلی از قبیل کشته شدن چند مرد به دست همسران منحرف دلیلی بر پذیرش چند همسری نیست بلکه هیچ انحرافی از فطرت انسانی موجب حکم باطل نمی شود لذا اگر به فرض محال بیست درصد زنان هم از فطرت الهی خود منحرف شوند باعث پذیرش این امر نمی شود مثل قضیه همجنس گرایی که در جوامع غربی بسیار زیاد شده است .
  البته سازمان خانواده در اسلام از قبیل نفقه و ارث و روابط عاطفی مرد نسبت به همسرش که شریک بردار نیست و امثالهم هم می توان از دلایل لزوم تک همسری برای زنان باشد
  موفق باشید

  ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۰/۰۲/۰۱ در ساعت ۲۱:۴۳
  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۰
  علاقه
  مطالعه
  نوشته
  9
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15  دوست گرامي افرادي كه اين سوال را ميپرسنداحتمالا با جوابهائي نظير اختلاط مياه يا فروپاشي بنيان خانواده قانع نميشوند
  به نظر ميرسدبه چنين افرادي بايد گفت: احكام دين چرائي ندارد مثلا نميتوان گفت چرا نماز ظهر 4 ركعت است؟كما اينكه پرسش از فلسفه واقعي خيلي از احكام براي ما روشن نيست .البته در بعضي از روايات به بعضي از اين حكمتها اشاره شده است اما شايد اين روايات در مقام بيان علت تامه حكم نبوده اند.پس اگر كسي با استدلالهاي محكم عقلي اصل اسلام را پذيرفت احكام آن رانيز بايدبپذيرد چه با ميل و رغبت وچه با اكراه و خواه با علم به علت حكم و خواه بدون آن .

  حكيم عمر خيام زيبا گفته است:اسرار ازل را نه تو دانی نه من/ وین حرف معما نه تو خوانی ونه من/ هست از پس پرده گفتگوی من و تو/ گر پرده بر افتاد نه تو مانی ونه من
  پس نظاير اين سوال كنندگان يا مسلمانند يا غير مسلمان اگر غير مسلمانند بايد چرائيشان در اصول باشدو اگر مسلمانند بايد تابع احكام اسلام باشد.

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  1,533
  حضور
  27 روز 6 ساعت 41 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6286  نقل قول نوشته اصلی توسط گل گیسو نمایش پست ها
  لازم به ذکره که در بهاییت یک زن میتونه همزمان چند شوهر داشته باشه(طبق قولی که خودشون میگن) و یکی از شبهاتی که از جانب همین افراد به دین اسلام مطرح میشه اینکه: توجیه مسلمانها(البته بهاییان خودشون رو ی شاخه ای از دین اسلام میدونند اما ما مسلمانها هیچ جایی برای بهاییان ملعون در دین اسلام قائل نیستیم)برای چند همسری مردها و صیغه موقت اینه که برای جلوگیری از گناه و کنترل شهوت مردها این امور از جانب اسلام لازم شده اما مگه خانم ها دل ندارند؟؟؟!!! با توجه به اینکه آمار همسر کشی خانمها در ایران هم رو به افزایشه پس چرا به جای اینکه خانمها بیان و همسرشونو بکشند نتونند چنتا شوهر همزمان داشته باشند(مثل دوره های پیش از اسلام)؟؟؟!!! و خواهشا توجیه نکنید که اساس و بنیان خانواده فرو میریزه مثلا اگه الان در دوره و زمونه ما،ی آقایی به همسرش بگه که من امروز ی خانمی رو صیغه کردم،اساس و بنیان خانواده پا برجا میمونه؟؟؟!!!
  با سلام خدمت شما
  در مورد اين شبهه قبلا در سايت مفصل بحث شده است و جواب اين اشكال داده شده
  است لذا لزومي در بحث مجدد آن نيست.

  لطف كنيد رجوع كنيد و اگر جواب هارو كامل نديد با توجه به جواب هاي
  قبلي اشكال رو مطرح كنيد تا جواب داده شود:

  لينك بحث ها :


  دلایل رد چند شوهری و تأیید تعدد زوجات.

  علت شکست چند شوهری

  تعدد زوجات برای زن

  .

  ویرایش توسط عمار : ۱۳۹۰/۰۲/۱۹ در ساعت ۱۳:۳۵
  سلسله شبهات:خوش به حال خانم های بهایی

  الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

  آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
  فرزند وعیال وخانمان را چه کند.
 8. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 2. تو میایی ای پسر فاطمه
  توسط safareeshghe در انجمن مهدویت و آخرالزمان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۰, ۱۹:۴۷
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود