سلسله شبهات:فایده این همه نماز و روزه که میخونیم چیه؟؟؟!!!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سلسله شبهات:فایده این همه نماز و روزه که میخونیم چیه؟؟؟!!!

[="darkred"]سلسله شبهات وارده بر دین اسلام
سلاممم بر همه عزیزان اسک دین،قصد من از مطرح کردن این تاپیک ها پاسخگویی به شبهاتیست که از جانب فرقه ها و ادیان مختلف(مسیحیت بهاییت و وهابیت،شیطان پرستی و یهود)درباره دین اسلام مطرح میشه[/]
[="sienna"]فقط پیشاپیش من این تذکر رو بگم قصد من از مطرح کردن این شبهات قابل دسترس بودن این سوالات برای جوان هایی است که متاسفانه به علت فعالیت رو به رشد فرقه های کاذب،با این شبهات دست و پنجه میزنن و ان شاء الله به پاسخ مناسبی برسند.[/]
[="darkorange"]و صرفا به کار بردن افعال شخصی و مفرد برای همذات پنداری با مبلغین این فرقه ها و نزدیکی با افراد فریب خورده و افرادی است که این شبهات رو باور دارند در حالیکه من خودم شیعه دوازده امامی هستم و تا عمر دارم به این نعمتی که خداوند به من بخشیده افتخار میکنم و این خصلت ما شیعه هاست که شبهات رو سرکوب نمیکنیم بلکه به دنبال پاسخی منطقی براشون هستیم.[/]

سلسله شبهات:فایده این همه نماز روزه که میخوانیم چیه؟؟؟؟!!!!
[="navy"] سریع میرم سراغ اصل مطلب مثلا خوارج که نماز شبشون ترک نمیشد و حافظ قرآن بودندو..چطور میتونستند انقدر ووحشی باشند و این همه جنایت انجام بدند؟؟
منظور من از مثال خوارج ولی نشناس بودن اونها نیست که چرا راه درست رو گم کردند و از امام علی (ع) فاصله گرفتند و اینها نیست[/]
[="indigo"] بلکه منظور من نورانیتی که ما معتقیدیم نمازو ارتباط با خداوند در دل مسلمونها ایجاد میکنه اما تاریخ چیز دیگه ای میگه مثلا همین خوارج یا واقعه کربلا و جنایات و به اسارت گرفتن زن و بچه های معصوم و یا قتل عام مسلمانان مدینه و طالبان افغان و.. که همه این جنایات به دست مسلمانها رقم خورده[/]
[="darkorchid"]مثلا ی وقت اسرائیل ی جنایتی میکنه آدم میگه خدا نشناسن و بویی از انسانیت نبردند اما چطوره که بعضی از وقتها مسلمانهادچار همچین جنایاتی میشن؟؟(با توجه به اینکه ما معتقدیم نماز و قرآن و دعا،نورانیت به همراه میاره و از قصاوت قلب جلوگیری میکنه)[/]

گل گیسو;103538 نوشت:
فایده این همه نماز روزه که میخوانیم چیه؟؟؟؟!!!! سریع میرم سراغ اصل مطلب مثلا خوارج که نماز شبشون ترک نمیشد و حافظ قرآن بودندو..چطور میتونستند انقدر ووحشی باشند و این همه جنایت انجام بدند؟؟ منظور من از مثال خوارج ولی نشناس بودن اونها نیست که چرا راه درست رو گم کردند و از امام علی (ع) فاصله گرفتند و اینها نیست بلکه منظور من نورانیتی که ما معتقیدیم نمازو ارتباط با خداوند در دل مسلمونها ایجاد میکنه اما تاریخ چیز دیگه ای میگه مثلا همین خوارج یا واقعه کربلا و جنایات و به اسارت گرفتن زن و بچه های معصوم و یا قتل عام مسلمانان مدینه و طالبان افغان و.. که همه این جنایات به دست مسلمانها رقم خورده مثلا ی وقت اسرائیل ی جنایتی میکنه آدم میگه خدا نشناسن و بویی از انسانیت نبردند اما چطوره که بعضی از وقتها مسلمانهادچار همچین جنایاتی میشن؟؟(با توجه به اینکه ما معتقدیم نماز و قرآن و دعا،نورانیت به همراه میاره و از قصاوت قلب جلوگیری میکنه)

سلام
در روایات است که عبادت بدون بصیرت و آگاهی فایده ای ندارد . خوارج و طالبان و امثالهم از مصادیق عابدان بی بصریتی هستند که عبادتشان به آنها نفعی نمی رساند لذا ما مامور به خواندن نماز با بصیرت هستیم و مطمئنا چنین عبادتی ارزشمند و سعادت آفرین خواهد بود
موفق باشید

[="darkred"]سلاممممم بر عزیزان اسک دین
ممنوووون از جناب حامد برای پاسخ های قانع کنندشون[/]

حامد;103571 نوشت:
لذا ما مامور به خواندن نماز با بصیرت هستیم

[="sienna"]خب حالا این نماز با بصیرت چه شکلیه؟چطور باید نماز با بصیرت بخونیم؟[/]

گل گیسو;103721 نوشت:
خب حالا این نماز با بصیرت چه شکلیه؟چطور باید نماز با بصیرت بخونیم؟

سلام
نماز از فروع دین است . آنچه که ارزش فروع را تعیین می کند اصول دین می باشد چه اینکه عمل مبتنی بر اعتقاد است . وقتی که انسان فروع را در سایه یقین علمی و بلکه یقین شهودی به اصول انجام دهد ارتباط شایسته ای بین اصل و فرع برقرار کرده است . چنین فردی از تحت ولایت الله خارج نمی شود و در زیر علم شیطان و شیطان صفتان نماز نمی گزارد .
موفق باشید

حامد;103735 نوشت:
سلام
نماز از فروع دین است . آنچه که ارزش فروع را تعیین می کند اصول دین می باشد چه اینکه عمل مبتنی بر اعتقاد است . وقتی که انسان فروع را در سایه یقین علمی و بلکه یقین شهودی به اصول انجام دهد ارتباط شایسته ای بین اصل و فرع برقرار کرده است . چنین فردی از تحت ولایت الله خارج نمی شود و در زیر علم شیطان و شیطان صفتان نماز نمی گزارد .
موفق باشید

[="DarkRed"]سلامممممممممم من واقعا نفهمیدم چی شد؟؟
چه ربطی به نماز با بصیرت داره؟؟؟
یعنی اصحاب پیامبر(خوارج) اصول دین رو قبول نداشتند؟؟؟:Gig::Gig::Gig::Gig:[/]

با سلام

ممنون از تاپيك گل گيسو جان

يه چيزم هست . من فكر مي كنم اگه اين نماز روزه ها نبود و نمي خوندن از ايني كه شدن بدتر ميشدن .

به هر حال لااقل در دوره اي از زندگيشون يه ريزه از اخلاق بويي برده بودن .

مطمئنا يه تاثيراتي بايد براشون داشته باشه

گرچه كيفيت نماز و روحيه تعبد لازمه تا نورايت وجود داشته باشه .

مثل درس خوندن دانش آموزان

همه شاگردا درس مي خونن اما هر كسي يه جور نمره ميگيره و يه جور مي فهمه . و به تناسب اون از ثمرات درس خوندنش بهره ميبره .

و ديگه اينكه در كنار نماز بايد چيزهايه ديگه اي هم وجود داشته باشه .نه نماز تنها

تاپيك خوبي شد . هشداري براي بهتر نماز خوندن خودمون هم هست

شب و روز همگي خوب و خوش:Gol:

گل گیسو;104420 نوشت:
سلامممممممممم من واقعا نفهمیدم چی شد؟؟ چه ربطی به نماز با بصیرت داره؟؟؟ یعنی اصحاب پیامبر(خوارج) اصول دین رو قبول نداشتند؟؟؟

سلام
تعمق و تفقهی که موجب بصیرت باشد نداشتند . اهل عمل بودند نماز و روزه و قرائت قرآن زیاد داشتند اما تدبر و تفکر و تفقه نداشتند . اگر داشتند حساسیت دین و مساله ولایت را درک می کردند
موفق باشید
موضوع قفل شده است