جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش(بررسی رفتار شناسی عایشه با پیامبر)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  21
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  50

  گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش(بررسی رفتار شناسی عایشه با پیامبر)
  به نام خدا

  میخواهیم مسئله ای را از دید فرامذهبی بررسی کنیم.

  آیا نزول آیات 51 سوره احزاب بی دلیل بوده است؟و هیچ لزوم دینی و یا استراتزی برای اسلام در آن نبوده است؟

  در آیه 51 سوره احزاب چنین امده:

  تو (ای رسول) هر یک از زنانت را خواهی نوبتش مؤخّر دار و هر که را خواهی به خود بپذیر و هم آن را که (به قهر) از خود راندی اگرش (به مهر) خواندی باز بر تو باکی نیست، این (آزادی و مختار مطلق بودنت) بر زنان بهتر و شادمانی دل و روشنی دیده آنهاست و سبب آنکه محزون نباشند و به آنچه ایشان را عطا کردی همه خشنود باشند. و خدا به هر چه در دل شما مردم است آگاه است و خدا (بر نیک و بد خلق) دانا و (بر عفوشان کریم و بر انتقامشان) بردبار است."


  توضیحات بیشتر در خصوص این آیه:
  http://www.askdin.com/showthread.php?t=8913


  اسلام ستیزان سعی دارند تا با تمسخر این آیات اینگونه تبلیغ کنند که پیامبر (ص) برای راحتی خودشان چنین ایه ای اورده اند و علت نزول این آیه مسائل جنسی است!!!
  درحالی که زمامداری همچون ایشان که در اوج قدرت قرار داشتند، هرگز امکان نداشت برای این مسئله نیاز به آیه ای داشته باشند یا سر عملشان مناقشه ای راه بیفتد، فردی که گستره قلمرو قدرتش بود نیازی به این ترفندها نداشت،ایشان پیامبر بودند و حرفشان مطاع بود،خصوصا در این مسائل خصوصی.درواقع آوردن چنین آیه ای برای مقاصدی جزئی و کوچک بیشتر به ضرر ایشان بود و با نبوغ ایشان در تضاد است،آیات درباره مسائل مهم سیاسی و اجتماعی و اخلاقی بودند و نزول چنین ایاتی یقینا باید پشتوانه منطقی و قوی داشته باشند تا مورد قبول واقع گردند(از دید فرامذهبی)

  در ادامه نشان خواهیم داد که لزوم نزول این آیه و اهمیت آن چقدر بوده است و دلیل آن مسائل شخصی پیامبر (ص) نبوده است:


  عایشه و حفصه برای آزار و اذیت پیامبر (ص) بسیج شده بودند و علاوه بر خواسته های زیاد دنیوی که پیامبر را با آن همه مشغله های مهم و فروان در مضیقه قرار میداد ، اسرار زندگی پیامبر (ص) را فاش میکردند.عایشه برای گوش دادن به سخنان پیامبر و امام علی گوش می ایستاد و اخبار را به پدرش اطلاع میداد.طبیعتا پدران این دوزن که منافق بوده و در قرآن بارها به نفاق برخی از اصحاب پیامبر (ص) و کمک ایشان به دشمن اشاره شده که در روایات مصداقشان عمر و ابوبکر عنوان شده است، نباید به این اسرار که فاش شدنشان به ضرر اسلام بود، پی میبردند.(نقشه هایی که برای اسلام حیاتی بود)

  عایشه احادیث بسیاری از پیامبر (ص) جعل کرد و تهمتهای زیادی به ایشان زد و دروغهای زیادی گفت و حتی بدعتهایی در اسلام به وجود آورد.این زن به خاطر آتش کینه و حسدی که در دل داشت ضربه های بسیار به اسلام وارد کرد.
  یقینا خانه این زن مکان مهمی برای برگزای جلسات و همچنین گفتگو با اصحاب خاصه ایشان منجمله امام علی (ع) نبود.

  در ادامه برخی از توطئه های عایشه را میاوریم تا شما به وجدانتان را قاضی کنید:

  شدت حسادت عایشه
  آرزوی مرگ کردن عایشه در اثر حسادت!!
  عایشه به خاطر آنکه درخواست حفصه را مبنی بر رفتن به سفر به جای وی با پیامبر (ص) قبول کرده بود ،بعد از آنکه پیامبر (ص) با حفصه به سفر رفتند گفت: خدايا! عقربى يا مارى را بر من مسلط كن كه مرا بگزد.


  صحیح بخاری، ج2 ،ص396، کتاب النکاح، باب 93، حدیث شماره4913
  صحیح مسلم، ج2، ص471، کتاب فضایل الصحابه، باب 13، حدیث شماره2445


  این حسادت عایشه بارها باعث شد تا نسبت به پیامبر (ص) بی احترامی کند و بسیار ایشان را آزار دهد و به خاطر کینه ای که در دل میگرفت فتنه های بسیاری بین مسلمین به راه می انداخت.

  فریاد زدن عایشه بر سر پیامبر (ص) به خاطر اهمیت و ارزشی بیشتر امام علی (ع) از عمر و ابوبکر نزد پیامبر (ص)  حَدَّثَنَا أَبُو نُعَيْمٍ حَدَّثَنَا يُونُسُ حَدَّثَنَا الْعِيزَارُ بْنُ حُرَيْثٍ قَالَ قَالَ النُّعْمَانُ بْنُ بَشِيرٍ قَالَ اسْتَأْذَنَ أَبُو بَكْرٍ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَسَمِعَ صَوْتَ عَائِشَةَ عَالِيًا وَهِيَ تَقُولُ وَاللَّهِ لَقَدْ عَرَفْتُ أَنَّ عَلِيًّا أَحَبُّ إِلَيْكَ مِنْ أَبِي وَمِنِّي مَرَّتَيْنِ أَوْ ثَلَاثًا فَاسْتَأْذَنَ أَبُو بَكْرٍ فَدَخَلَ فَأَهْوَى إِلَيْهَا فَقَالَ يَا بِنْتَ فُلَانَةَ أَلَا أَسْمَعُكِ تَرْفَعِينَ صَوْتَكِ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ.


  نعمان بن بشير نقل كرده است كه در يكى از روزها، «ابو بكر» براى تشرّف به حضور رسول اكرم صلّى اللّه عليه و آله اجازه مى‏خواست كه همزمان صداى عایشه را شنيد كه فرياد مى‏زند! به خدا سوگند! اينك متوجه شدم كه على (عليه السّلام) از پدر من و از خود من در نزد تو محبوبتر است- و اين جمله را دو بار يا سه بار تكرار كرد-.
  این حرکت عایشه چنان زشت بود که ابوبکر آبروی خود را در خطر دید پس از اذن ورود داخل منزل شد و به «عايشه» حمله برده و گفت: اى دختر فلانه! مبادا بشنوم كه صدايت را با فرياد بلند كرده و بر سر رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله فریاد مى‏زنى!

  آزار و اذیت پیامبر (ص) توسط عایشه و حفصه (فتنه گری های سیاسی و اجتماعی و نه شخصی)

  حفصه و عایشه براي آزار و اذیت رسول گرامی اسلام اتفاق کرده بودند. (صحیح بخاری ج 6 ص 69) به همین جهت ايه نازل شد که "اگر شما [همسران پيامبر] از كار خود توبه كنيد [به نفع شماست‏، زيرا] دلهايتان از حق منحرف گشته‏؛ و اگر بر ضدّ او دست به دست هم دهيد، [كارى از پيش نخواهيد برد] زيرا خداوند ياور اوست و همچنين جبرئيل و صالح‏ مؤمنان، و فرشتگان بعد از آنان پشتيبان اويند" (سوره تحریم ایه 4 و 5 و در مورد شان نزول ر. ک تفسیر ثعلبی ذیل همین ایه - تفسیر ابن کثیر ج 4 ص 634 - صحیح بخاری ج 3 ص 163)

  عايشه و حفصه آنقدر رسول خدا را آزار مي دادند که تمام آنروز را خشمگين سپري ميکرد.

  عمربن خطاب به دخترش حفصه گفت: تو ميداني که رسول خدا تو را دوست ندارد. (صحیح مسلم ج4 ص188)
  اينکه بخاري به اين مساله اعتراف ميکند بيانگر آنست که خبر آزار رساندن آن دو به پيامبر ميان مردم شايع و متواتر شده بود.
  یکی از مصادیق این آزار و اذیتها که به مسائل سیاسی و اجتماعی مربوط میشد(تلاش برای کسب قدرت برای پدرانشان ):

  پیامبر (ص) :عایشه و حفصه فتنه گرند

  همچنين عایشه و حفصه در زمان بيماري رسول خدا صلي الله عليه و اله با او مخالفت کرده و هر کدام خواستند تا پدر خود را براي امامت نماز جماعت دعوت کنند که پيامبر اکرم صلي الله عليه و اله به آن دو فرمودند: شما چون زنان فتنه گر اطراف يوسف عليه السلام هستيد
  (
  تاریخ طبری ج2 ص 439 - سیره ابن هشام ج4 ص301
  )

  استراق سمع سخنان مهم و سری پیامبر (ص) با امام علی (ع)
  روزي پيغمبر خد با علي قدم زنان گفتگو مي کرد و سخنان پنهاني آن دو مدتي به طول انجاميد. عايشه که بي خبر به دنبالشان افتاده بود. خود را غفلتاً در ميان آن دو انداخت و گفت: چه موضوع مهمي است که شما دو نفر را تا به اين حد به خود مشغول داشته و مدت زماني وقت گرفته است؟
  مي گويند رسول خدا صلي الله عليه و اله از اين برخورد ناگهاني
  عايشه در آن روز سخت خشمگين شده است.
  (
  صحیح ترمذی ج2 ص200 -تاریخ خطیب ج7 ص402 - کنزالعمال ج6 ص159 - اسدالغابه ج4 ص27)
  معلوم میشود عایشه و حفصه به خاطر حسادت از اینکه پیامبر (ص) امام علی (ع) را مقدم بر ابوبکر و عمر میدانست، و بین ایشان سخنان مهمی رد و بدل میشد مخفیانه سخنان ایشان را استماع میکردند و سپس فاش میکردند (به پدرش ابوبکر و عمر)
  همینطور یک بار دیگر رازی را که پیامبر (ص) به ایاشن گفته بودند،فاش نمودند.که آیه ای درباره ان نازل شد اما عایشه که همیشه شان نزولی متفاوت از انچه بین مسلمین مشهور و رایج بود،نقل میکرد درباره این آیات هم مسائلی دیگر را جهت تبرئه خود ذکر میکند که هر مسلمانی از خواندن آنها شرم میکند.متاسفانه شان نزول این آیه به جهت دستبردهای فراوان منافقین چنان با اختلاف و تناقض نقل شده که اعتماد به آنها مشکل است .(به جهت ممنوعیت نوشتن احادیث و روایات و سوزاندن مقدار زیادی از آنها در زمان سه خلیفه اول که باعث مبهم شدن بسیاری از مسائل تاریخ صدر اسلام شد)

  یک نمونه:
  عایشه به ابوبکر و عمر و ابوعبیده برای برگشتن از سپاه اسامه خبر داد.(دیلمی، حسن بن ابى الحسن ؛ إرشاد القلوب، انتشارات شريف رضى، 1412 هـ ق، ج2، ص 338)

  ویرایش توسط filis : ۱۳۹۰/۰۱/۳۱ در ساعت ۲۰:۰۷

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  21
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  50  عایشه و حفصه=زن نوح و زن لوط

  چنانچه حضرت نوح و لوط مجبور به ترک همسران خود شدند، پیامبر (ص) نیز مجبور به دوری از این دو بودند.
  توه بفرمایید که زن لوط و نوح نیز اخبار و مسائل مهم را با کافران در میان میگذاشتند. زن لوط شب نزول بلا به پیش کافران رهسپار شد تا خبر را به انها بدهد اما طبق روایات به صورت سنگ در آمد.در کتابی به نام اقواهم هلاک شده درباره مکانی که احتمال میرود همان مکان عذاب قوم لوط بوده باشد،اشاره میکند که در انجا قطعه سنگی که به شکل یک زن است قرار دارد به گونه ای که انگار باد دارد دامن وی را میبرد.


  در ادامه به برخی روایات درباره مقایسه زن لوط و نوح با عایشه و حفصه میپردازیم:

  ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِلَّذينَ كَفَرُوا امْرَأَةَ نُوحٍ وَامْرَأَةَ لُوطٍ كانَتا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبادِنا صالِحَيْنِ فَخانَتاهُما فَلَمْ يُغْنِيا عَنْهُما مِنَ اللَّهِ شَيْئاً وَقيلَ ادْخُلاَ النَّارَ مَعَ الدَّاخِلينَ

  خداوند براى كسانى كه كافر شده‏اند به همسر نوح و همسر لوط مثَل زده است، آن دو تحت سرپرستى دو بنده از بندگان صالح ما بودند، ولى به آن دو خيانت كردند و ارتباط با اين دو (پيامبر) سودى به حالشان (در برابر عذاب الهى) نداشت، و به آنها گفته شد: «وارد آتش شويد همراه كسانى كه وارد مى‏شوند!
  بسیاری از علما و بزرگان اهل سنت به نازل شدن این آیه شریفه در حق عایشه و حفصه اقرار کرده اند و حتی توضیحات تامل برانگیزی هم داده اند که جای هر گونه شک و تردید را از بین می برد به تعدادی از این نظرات دقت کنید!

  -قرطبی عالم و مفسر بزرگ اهل سنت:
  قوله «ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِلَّذينَ كَفَرُوا» مثل ضربه الله يحذر به عائشة وحفصة في المخالفة حين تظاهرتا على رسول الله.
  اين سخن خداوند «ضرب الله...» مثلى است كه خداوند به منظور ترساندن عائشه و حفصه نازل كرده است ؛ در آن هنگام كه مخالفت كردند و عليه رسو ل خدا همپيمان شدند .
  الجامع لأحكام القرآن، ج 18، ص 202 ، ناشر: دار الشعب – القاهرة.
  2-ابن قیم الجوزیه بارزترین شاگرد ابن تیمیه :
  ثُمَّ في هذه الْأَمْثَالِ من الْأَسْرَارِ الْبَدِيعَةِ ما يُنَاسِبُ سِيَاقَ السُّورَةِ فَإِنَّهَا سِيقَتْ في ذِكْرِ أَزْوَاجِ النبي صلى اللَّهُ عليه وسلم وَالتَّحْذِيرِ من تَظَاهُرِهِنَّ عليه وَأَنَّهُنَّ إنْ لم يُطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيُرِدْنَ الدَّارَ الْآخِرَةَ لم يَنْفَعْهُنَّ اتِّصَالُهُنَّ بِرَسُولِ اللَّهِ صلى اللَّهُ عليه وسلم كما لم يَنْفَعْ امْرَأَة نُوحٍ وَلُوط اتِّصَالهمَا بِهِمَا وَلِهَذَا إنَّمَا ضَرْب في هذه السُّورَةِ مَثَلَ اتِّصَالَ النِّكَاحِ دُونَ الْقَرَابَةِ.قال يحيى بن سَلَّامٍ ضَرَبَ اللَّهُ الْمَثَلَ الْأَوَّلَ يُحَذِّرُ عَائِشَةَ وَحَفْصَةَ ثُمَّ ضَرَبَ لَهُمَا الْمَثَلَ الثَّانِيَ يُحَرِّضُهُمَا على التَّمَسُّكِ بِالطَّاعَةِ.
  در اين مثال‌ها اسرار عالى نهفته است كه با سياق آيه تناسب دارد؛ زيرا در باره همسران پيامبر و بر حذر داشتن آنان از نافرمانى آن حضرت نازل شده است كه اگر از خدا و رسول اطاعت نكنند و در عين حال مشتاق سعادت اخروى باشند، پيوند با رسول خدا (ص‌) نفعى براى آنان نخواهد داشت؛ همانگونه كه ازدواج با نوح و لوط براى همسران آنان فايده‌اى نداشت و به همين جهت هم در اين سوره از رابطه سببى يعنى ازدواج مثال آورد نه نسبى مثل فرزند و غيره.
  يحيى بن سلام گفته است: خداوند در مثال اول عائشه و حفصه را بر حذر داشته و در مثل دوم آن دو را به پيروى و اطاعت از رسول خدا (ص) ترغيب فرموده است.
  إعلام الموقعين عن رب العالمين، ج 1، ص 189، تحقيق: طه عبد الرؤوف سعد، ناشر: دار الجيل - بيروت - 1973؛
  الأمثال في القرآن الكريم، ج 1، ص 57، تحقيق: إبراهيم محمد، ناشر: مكتبة الصحابة - طنطا - مصر - 1406، الطبعة: الأولى.
  3-علامه شوکانی از بزرگان اهل سنت:
  وما أحسن من قال فإن ذكر امرأتي النبيين بعد ذكر قصتهما ومظاهرتهما على رسول الله صلى الله عليه وإله وسلم يرشد أقم إرشاد ويلوح أبلغ تلويح إلى ان المراد تخويفهما مع سائر أمهات المؤمنين وبيان أنهما وإن كانتا تحت عصمة خير خلق الله وخاتم رسله فإن ذلك لا يغني عنهما من الله شيئا... .
  و چه نيكو سخنى گفته است آنكه گفت: ياد آورى داستان دو نفر (عائشه و حفصه) از همسران پيامبر و حركت آن دو بر ضد رسول خدا (ص)، محكمترين پيام و ارشاد را همراه دارد، كه به آن دو نفر و ديگر همسران رسول خدا (ص) اعلام مى‌دارد كه همسر خاتم پيامبران بودن سبب نجات آنان نخواهد بود.
  فتح القدير الجامع بين فني الرواية والدراية من علم التفسير، ج 5، ص 256، ناشر: دار الفكر – بيروت.
  4-فیروز ابادی مفسر ،لغت شناس، و ادیب مشهور اهل سنت:
  ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً ... .
  ثم خوّف عائشة وحفصة لإيذائهما النبى صلى الله عليه وسلم بامرأة نوح وامرأة لوط فقال «ضَرَبَ اللَّهُ» بين الله «مثلا» صفة «لِلَّذينَ كَفَرُوا» بالمرأتين الكافرتين « امْرَأَةَ نُوحٍ» واهلة « وَامْرَأَةَ لُوطٍ» واعلة « كانَتا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبادِنا صالِحَيْنِ» مرسلين « فَخانَتاهُما»... .
  سپس خداوند عائشه و حفصه به خاطر اذيت كردن رسول خدا مى‌ترساند و سرنوشت زن نوح و لوط را براى آن‌ها مثال مى‌زند و ... .
  تنوير المقباس من تفسير ابن عباس، ج 1، ص 478 ، ناشر: دار الكتب العلمية – لبنان.
  5-علامه فخر رازی مفسر بزرگ اهل سنت:
  الحكاية الثانية:أن عثمان رضي الله عنه أخر عن عائشة رضي الله عنها بعض أرزاقها فغضبت ثم قالت يا عثمان أكلت أمانتك وضيعت الرعية وسلطت عليهم الأشرار من أهل بيتك والله لولا الصلوات الخمس لمشى إليك أقوام ذوو بصائر يذبحونك كما يذبح الجمل.فقال عثمان رضي الله عنه ضرب الله مثلا للذين كفروا امرأة نوح وامرأة لوط الآية فكانت عائشة رضي الله عنها تحرض عليه جهدها وطاقتها وتقول أيها الناس هذا قميص رسول الله صلى الله عليه وسلم لم يبل وقد بليت سنته اقتلوا نعثلا قتل الله نعثلا.
  عثمان در ارسال بعضى از ما سهم بيت المال عائشه تاخير كرد ؛ به همين جهت عائشه ناراحت شد وبه عثمان گفت: آنچه نزد تو به امانت بود خوردي، امت را تحقير كردي، افراد بد خاندانت را بر آنان مسلط كردي، به خدا سوگند! اگر نمازهاى پنجگانه نبود گروه‌هايى از مردم آگاه بر تو هجوم مى‌آوردند و تو را همانند شتر ذبح مى‌كردند.
  عثمان به آيه‌اى از قرآن كه در آن از دو تن از همسران پيامبران يعنى همسر نوح و لوط به بدى ياد شده است استشهاد مى‌كند: خدا براى افرادى كه كفر ورزيده اند، زن نوح وزن لوط را مثل آورده است.
  به همين سبب بود كه عائشه با تمام توان وقدرتش مردم را عليه عثمان تحريك مى‌كرد و مى‌گفت: اى مردم اين پيراهن رسول خدا (ص) است كه هنوز كهنه نشده است؛ ولى سنت او را از بين بردند، بكشيد نعثل را (اسم مردى از يهوديان مصر كه ريش بلندى داشت وبه حماقت معروف بود)، خدا او را بكشد.
  المحصول في علم الأصول ، ج 4، ص 492، تحقيق : طه جابر فياض العلواني ، ناشر : جامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية - الرياض ، الطبعة : الأولى ، 1400هـ.
  6-ابن الجوزي الحنبلي
  زاد المسير في علم التفسير، ج 8، ص 314، ناشر: المكتب الإسلامي - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1404هـ؛
  7-مقاتل بن سليمان(متوفاي150هـ)
  تفسير مقاتل بن سليمان، ج 3، ص 379 ، تحقيق : أحمد فريد ، ناشر : دار الكتب العلمية - لبنان/ بيروت ، الطبعة : الأولى ، 1424هـ - 2003م؛
  8-ابن عادل الدمشقي الحنبلي
  اللباب في علوم الكتاب، ج 19، ص 351 ، تحقيق: الشيخ عادل أحمد عبد الموجود والشيخ علي محمد معوض، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت / لبنان، الطبعة: الأولى، 1419 هـ ـ 1998م؛
  9-الثعالبي
  الجواهر الحسان في تفسير القرآن ، ج 9، ص 351 ، ناشر : مؤسسة الأعلمي للمطبوعات – بيروت؛
 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  21
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  50  فتنه انگیزی عایشه میان زنان و استفاده از زنان برای انجام مقاصد شوم خود(برای جذب سرباز برای جنگ جمل و جذب طرفدار و ..)ابن ابی شیبه در کتاب خویش المصنف می گوید:
  حدثنا أبو بكر قال حدثنا وكيع عن العلاء بن عبد الكريم اليامي عن عمار بن عمران رجل من زيد الله عن امرأة منهم عن عائشة أنها شوفت جارية وطافت بها وقالت لعلنا نصطاد بها شباب قريش.


  از عائشه روايت شده است كه روزى كنيزى را آرايش كرده و او را چرخاند و گفت: شايد بتوانيم با اين كنيز، جوانان قريش را شكار كنيم!


  الكتاب المصنف في الأحاديث والآثار، ج4، ص49، ح17664، و ج4، ص484، تحقيق: كمال يوسف الحوت، ناشر: مكتبة الرشد ـ الرياض، الطبعة: الأولى، 1409هـ.
  لسان العرب، ج9، ص185، ناشر: دار صادر ـ بيروت، الطبعة: الأولى
  النهاية في غريب الحديث والأثر، ج2، ص509، تحقيق طاهر أحمد الزاوي ـ محمود محمد الطناحي، ناشر: المكتبة العلمية ـ بيروت ـ 1399هـ ـ 1979م.
  تاج العروس من جواهر القاموس، ج23، ص534، تحقيق: مجموعة من المحققين، ناشر: دار الهداية.


  جعل حدیث و ادعای تحریف قرآن به شکلی مضحک(خوردن آیه توسط بزغاله!) برای توجیه کار زشت و مخالفتش با دستور خدا و باز کردن سرزنش دیگران از سر خود
  عایشه با کلام خداوند که میفرماید: "ای زنان پیامبر در خانه هایتان بنشینید و آرام بگیرید و مانند دوره جاهلیت پیشین آرایش و خود آرایی نکنید" (احزاب آیه۳۳) مخالفت آشکار کرده و راهی بصره گردید.
  و سفارش رسول خدا مبنی بر امتناع از جنگیدن با امیرمومنین علی بن ابیطالب را ندیده گرفت و آتش جنگ جمل را برافروخت و در آن با امیرمومنین جنگیده و حفصه نیز میخواست در آن شرکت جوید اما برادرش عبدالله جلوی او را گرفت. (
  شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج۲ص۸۰ و تاریخ طبری ج۳ص۴۷۷ و معجم البلدان ج۲ ص ۳۶۲ و.... )

  برای اینکه به خاطر حشر و نشر و ارتباطات نزدیک با مردان غریبه سرزنش نشود ،ادعا کرد که با شیر دادن به مرد نامحرم!! میتوان به وی محرم شد و باقی شرایط و احکام فرزند رضائی را کسب کرد!!:


  عايشه براى آنكه بتواند آزاد باشد و هر كه را كه دوست داشت بر او وارد شود بى آنكه لازم بداند از او خود را بپوشاند و همچون محرمى با او نشست و برخاست نماید،، با جعل داستانى كه ناقل آن فقط خودش بوده و نيز جعل آيه ‏اى از قرآن به اين عذر كه داجن (بره يا بزغاله‏اى كه در اطاق نگهدارى مى‏شد) آن را خورد- هم خود را در معرض ديد نامحرم قرار مى‏داد و هم دختران برادر و خواهرش را وادار به گناه مى‏كرد. به دختر برادر و يا دختر خواهرش دستور مى‏داد كه فرد مورد نظرش را شير دهد!!! (برای آنکه حکم نوه رضائی خواهر و برادرش را پیدا کند و به عایشه محرم بشود!!)

  عايشه مى‏گفت: زن مى‏تواند مرد بالغ بزرگسالی را شير دهد و با اين شير دادن، آن مرد به منزله فرزند او مى شود! و دیگر رعایت حجاب برای او لازم نیست! براى اين ادعايش هم به قرآن (!) و هم به سنت استشهاد مى‏كرد.

  عايشه مى‏گويد: كه آيه رضاع كبير(1) و نيز آيه رجم در قرآن بوده و در صحيفه ه‏اى زير رختخوابم!!! قرار داشت و چون ما به وفات رسول خدا (ص)مشغول شديم، داجن (بره يا بزغاله‏اى كه در اطاق نگهدارى مى‏شد) آن را خورد!

  توجه میفرمایید که اگر چنین آیه ای نازل شده بود باید تعداد افراد بیشتری آن را میشنیدند و نقل میکردند نه فقط عایشه، هیچ انگیزه ای هم نبود که پیامبر (ص) به زعم اسلام ستیزان چنین ایه ای بیاورند که با غیرتشان نیز در تضاد بود.عایشه تنها کسی است که چنین ادعاهایی را نقل میکند و غیر از او هیچ فرد دیگری با آن موافق نبود.

  اين ادعای عايشه ، نه مورد قبول ساير همسران رسول خد(ص) قرار گرفت و نه احدى از علماى اهل سنت بدان فتوا دادند
  (1) يعنى زنى جهت محرم شدن، پسر بزرگى و يا مردى را شير دهد!

  الف - صحيح مسلم، ج 2، ص 8 - 1076، كتاب الرضاع، باب رضاعة الكبير، ح 31 - 26.

  ب - سنن ابن ماجه، ج 1، ص 625، كتاب النكاح، باب 36، ح 1943.
  ج - سنن أبى داود، ج 2، ص 223، كتاب النكاح، باب فيمن حرم به، ح 2061.

  د - سنن نسائى، ج 6، ص 105 - 103، كتاب النكاح، باب رضاع الكبير، ح 22 - 3316.


  آیا میتوان گفت که این زن فتنه گر با آن سابقه درخسان در زمان زندگی با رسول خدا (ص) بی تحرک بوده و هیچ توطئه ای انجام نمیداده است؟

  در ادامه روایاتی از پیامبر (ص) خواهیم آورد که نشان میدهد فتنه گری های عایشه یکی دوتا نبوده است:


  بخاری دوری جستن پیامبر ص از زنانش را ذکر کرده است. صحیح بخاری ج۶ص۷۰

  مسلم نزول آیه: "امیداست که اگر پیامبر شما را طلاق داد خدا به جای شما زنانی بهتر از شما به اوبدهدکه همه با مقام تسلیم و ایمان باشند" را درباره این حادثه تایید کرده است. مسلم ج۴ص۱۸۸

  حاکم نیشابوری نیز گفته است: پیامبر ص عایشه و حفصه را طلاق داد امادوباره رجوع فرمود. المستدرک ج۴ص۱۶


  این از چیزهایی است که بداخلاقی ناسازگاری وعدم محبت این دو را نسبت به پیامبر می رساند و نیز مبین خشم رسول خدا ص نسبت به آندو چون همسران نوح و لوط هستند.

  آرزوی مرگ عایشه توسط حضرت رسول ص


  عایشه میگوید: رسول خدا آرزومند مرگ من بود و میگفت: دوست داشتم تا زنده هستم پیش بیاید که بر تو نمازبخوانم و تو را دفن کنم. الطبقات ابن سعد ج۲ص۲۰۶


  بی جهت نبود که پیامبر (ص) با اشاره به خانه عایشه میفرمودند: فتنه اینجاست
  رسول خدا ص درباره منزل عایشه فرمود: فتنه اینجاست فتنه اینجاست فتنه اینجاست. از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید.
  بخاری ج۴ص۴۶  اعتراف عایشه در آخر عمر به فتنه گری و شرم وی از پیامبر (ص)

  قیس ابو حازم می گوید عایشه با خود زمزمه ای داشت و می گفت که در خانه اش همراه رسول خدا دفن شود سپس گفت : من بعد از پیامبر حوادثی را افریدم مرا با دیگر زنان پیامبر در بقیع دفن کنید و او را در بقیع دفن کردند.

  ر.ک المستدرک علی الصحیحین ج4 ص6

  شما خودتان حدیث سرو بخوانید از این مجمل که در زمان پیامبر (ص) چه دروغهایی که نمیگفت و چه فتنه ها که به پا نمیکرد

  معلوم شد که دلایل نزول آن آیه بسیار بوده است و لزوم آن حس شد ،پس ادعای انگیزه جنسی داشتن برای آن آیه باطل شد. 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  21
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  50  امروز در گشت و گذار اینترنتی نکات جالبتری هم پیدا کردم که گذاشتنش خالی از لطف نیست:

  عایشه غیر از آزار و اذیتهای شخصی پیامبر (ص) حرمت نماز خواندن ایشان را نیز نگه نمیداشت:

  وی احترام پیامبر(ص) را حتی در نماز نگاه نمی­داشت و پای خود را در محل سجده آن حضرت قرار می­داد و مثل جنازه جلوی آن حضرت دراز می­کشید و به این مطلب افتخار می­کند، تا اینکه خود پیامبر(ص) در حالت سجده پای او را از محل سجده دور می­کردند.

  كلينى، محمد بن يعقوب؛ الكافي، تهران، دار الكتب الإسلامية ، 1365ش، ج3،ص299
  صالحی دمشقی، محمد بن یوسف؛ پیشین، ج 8 ، ص 106و عسقلانی، ابن حجر؛ الاصابة، بیروت، دارالکتب العلمیة، اول، 1415هـ ق، ج 8 ص 231
  صدوق، محمد بن علی بن بابویه ؛ من‏لايحضره‏الفقيه، قم ، انتشارات جامعه مدرسین ، 1413هـ ق، ج1، ص 247و طریحی، فخرالدین؛ تهران، نشر مرتضوی، سوم، 1357ش،ج4، ص 29

  قبلا گفتیم که عایشه بسیار سعی میکرد تا در کارهای پیامبر (ص) کنجکاوی! کند. خصوصا اسراری که بین امام علی (ع) و پیامبر (ص) وجود داشت.امروز چند نمونه دیگر از این رفتارهای عایشه را قرار میدهیم:

  گاهی از شبها که پیامبر(ص) برای عبادت از بستر برمی­خواست و یا به زیارت اهل­ قبور به بقیع می­رفتند، عایشه را غیرت زنانگی می­گرفت و خود شخصا به تعقیب آن حضرت می­رفت و یا کنیزش را به تعقیب می­فرستاد!!
  آن حضرت نیز به وی خطاب می­کرد که آیا گمان داری که خداوند و پیامبرش بر تو ستم روا میدارند. باز هم گرفتار شیطانت شده­ای. وای بر تو (عایشه) اگر می­توانستی چه ­ها که نمیکردی.
  نویری، شهاب الدین؛ نهاية الأرب في فنون الأدب، قاهره، دارالکتب و الوثاق القومیه، 1323هـ ق، اول، ج‏18، ص 361
  واقدی، محمد بن سعد؛ الطبقات الکبری، بیروت، دارالکتب العلمیة، دوم، 1418، ج2، ص 157


  اهانت به علی(ع) در حضور پیامبر(ص)
  اصحاب در حضور پیامبر(ص) بودند و عایشه پشت سر آن حضرت نشسته بود و امیرالمومنین(ع) وارد شد و ایشان به اشاره پیامبر(ص) کنار او و عایشه قرار گرفت. در این هنگام عایشه او را هل داد و با غضب گفت: جائی برای نشستن جز دامن من پیدا نکردی. پیامبر(ص) نیز با غضب فرمودند: ای حمیراء، من را در مورد علی(ع) اذیت نکن
  هلالى كوفى، ‏سليم بن قيس؛ كتاب سليم بن قيس، قم ، انتشارات الهادی، 1415 هـ ‏ق، ص 747

  همانطور که از نظرتان گذشت،عایشه به دنبال به نام کردن امام علی (ع) به خاطر توجه بیشتری که پیامبر (ص) نسبت به ایشان داشتند، بود قبلا هم روایتی اوردیم؛ عایشه خطاب به پیامبر (ص) با بی شرمی اعتراض کرده بود که چرا امام علی (ع) نزد ایشان عزیزتر از ابوبکر و عمر هستند.
  در ادامه نیز رواتی را خواهیم آورد که اثبات میکند عایشه در افترا بستن به دیگران ید بیضایی داشته است:

  بهتان منافقین به ماریه و فرزندش ابراهیم و تأیید عایشه، ممکن بود به قیمت یک فتنه بزرگ برای اسلام تمام شود

  وقتی منافقین برای بد نام کردن پیامبر(ص) توطئه بهتان و افتراء به ماریه را پیش گرفتند، در داخل خانه پیامبر(ص) نیز عایشه به حمایت از منافقین پرداخت و به پیامبر(ص) گفت: که ابراهیم فرزند تو نبود!! بلکه فرزند جریح قبطی پسر عموی ماریه است.!! پیامبر(ص) فرمودند (اگر راست گفته باشی و برای تحقیق) امیرالمومنین علی(ع) را به دنبال جریح فرستاد تا اینکه بعد از تحقیق او را بکشد؛ اما ماجرا چنین شد که این بهتان و افتراء را امیرالمومنین(ع) کشف کرد و به آن حضرت خبر داد و عایشه از اینکه این ماجرا و توطئه با تلاش امیرالمومنین علی(ع) از بین رفت ناراحت شد.
  قمی، علی بن ابراهیم بن هاشم؛ تفسيرالقمي، قم، موسسه دارالکتاب ، 1404هـ ق، ج2 ، ص99و 318 و نوری، میرزاحسین؛ مستدرك‏الوسائل، قم، موسسه آل البیت، 1408هـ ق، ج 18، ص 76

  اذیت نمودن پاره تن پیامبر (ص) ، حضرت فاطمه(س)

  روزی عایشه با فریاد به فاطمه(س) می­گفت: ای دختر خدیجه به خدا قسم تو برای مادرت نسبت به ما برتری می­دانی، کدام برتری؟! او هم مانند بعضی از ما بود. فاطمه(س) این کلام را شنید و وقتی به پیامبر(ص) نگاه کرد، گریه­اش جاری شد. پیامبر(ص) با غضب جواب عایشه را دادند.
  صدوق، محمد بن علی بن بابویه ؛ الخصال، قم ، انتشارات جامعه مدرسین ، 1403هـ ق، ج2، ص405و

  ابن­ ابی­ الحدید به نقل از استادش می­گوید: فاطمه دل پری از دست عایشه داشت؛ زیرا زنان مدینه سخنان نیشدار عایشه را برای وی نقل می­کردند.
  معتزلى، ابن ابى الحديد؛ پیشین، ج9، ص193

  اثبات اینکه عایشه و حفصه قبل از وفات پیامبر (ص) به فکر غصب جانشینی توسط پدرانشان (ابوبکر و عمر) بودند.یقینا برای آن نقشه هیا بسیاری میکشیدند و فتنه های بسیاری به پا میکردند:

  کتک کاری با سوده بنت زمعه

  روزی عایشه دید سوده این شعر را می­خواند: قبيله تیم و عدی (كنايه از ابوبکر و عمر) به دنبال این هستند که برای خود همپیمانانی ( براي غصب خلافت). بیابند. عایشه به حفصه گفت که او دارد به من و تو کنایه می­زند و به همین دلیل سوده را به باد کتک گرفتند.
  شهرستانی ، سید علی ؛ وضوء النبی، مشهد، موسسه جواد الائمه عیه السلام، دوم، 1416 هـ ق، ج 1، ص 237

  معلوم میشود تلاشهای ابوبکر و عمر و نفاق ایشان به حدی بوده است که بسیاری از مسلمانان صدر اسلام از ان باخبر بوده اند

  http://www.pajoohe.com/fa/index.php?...tion&UID=39075

  عایشه دختر ابوبکر چنین زندگانی پرماجرائی در دوران حضور پیامبر(ص) داشت و بعد از آن حضرت از بزرگترین فتنه­گرانی شد که سیاستهای ضد ولایت را رهبری می­کرد. فتنه جمل از بزرگترین معضلاتی بود که با حضور او به نبردی خونین تبدیل شد و مصیبتی بر دامن جامعه اسلامی نشاند. کردار و حسادتهای عایشه مقدمه­ای برای شناخت اعمال وی در فتنه جمل است.  ویرایش توسط filis : ۱۳۹۰/۰۱/۳۱ در ساعت ۲۰:۴۲

 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۰
  علاقه
  نقد
  نوشته
  812
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3291
  حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی / دام تزوير مکن چون دگران قرآن را
  وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
  (
  شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید)ج 20 ص 343، روایت شماره ی 950)

 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  نوشته
  21
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  50  گوشه ای از ارتباط عایشه با یهودیان
  جناب عایشه و زن یهودی


  در روایات اهل سنت چنین آمده است:
  ابوبکر بر عایشه وارد می شود و این در حالی بوده است که عایشه مریض بوده است و درد می کشیده است و یک زن یهودی او را آرام (طلسم) می کرد. ابوبکر گفت او را با کتاب خدا آرام(طلسم) کن
  عن يحيى بن سعيد عن عمرة عن عائشة قالت ( دخل أبو بكر رضي الله عنه عليها وعندها يهودية ترقيها فقال ارقيها بكتاب الله عز وجل )
  المجموع - محيى الدين النووي - ج 9 - ص 65- دارالفکر
  السنن الكبرى - البيهقي - ج 9 - ص 349- دارالفکر
  كتاب الأم - الإمام الشافعي - ج 7 - ص 241- دارالفکر
  كتاب الموطأ - الإمام مالك - ج 2 - ص 943- دار إحياء التراث العربي
  المصنف - ابن أبي شيبة الكوفي - ج 5 - ص 444- درالفکر
  صحيح ابن حبان - ابن حبان - ج 13 - ص 464- مؤسسة الرسالة
  معرفة السنن والآثار - البيهقي - ج 7 - ص 282- دار الكتب العلمية
  الاستذكار - ابن عبد البر - ج 8 - ص 411- دار الكتب العلمية
  كنز العمال - المتقي الهندي - ج 10 - ص 100- موسسه الرساله
  دوستان اهل سنت اسناد روایت مذکور صحیح هست. لطفا بهانه ضعف اسناد رو نفرمایید:
  وروى البيهقي باسناده الصحيح
  المجموع - محيى الدين النووي - ج 9 - ص 65- دارالفکر
  حال اینجا عملا دو مطلب پیش می آید:
  الف: زن یهودیه و عملش
  در کتابهای المنجد و لغت ((الرقیه)) را طلسم و سحر معنا کرده اند. مگر طلسم و سحر حرام نبوده است؟
  اصلا می گوییم طلسم و سحر نبوده است بلکه این زن مستجاب الدعوه بوده است و دعا میکرده است برای آرام و خوب شدن عایشه. چگونه یک زن یهودی مستجاب الدعوه می شود؟
  ب: جناب ابوبکر و کتاب الله
  برای هر مخاطب اهل تحقیقی اولین سوالی که از مطالعه متن ذیل به دست می آید. اینکه کتاب الله در کلام جناب ابوبکر یعنی چه کتابی؟
  در متون کتب بزرگ اهل سنت به این سوال جواب داده شده است:
  فقال أبو بكر : إرقيها بكتاب الله ، يعني بالتوراة والإنجيل
  کتاب الله = تورات و انجیل
  عمدة القاري - العيني - ج 21 - ص 262- دار إحياء التراث العربي
  خب حالا یک سوال پیش می آید؟
  چرا شخصی که طبق ادعای عزیزان اهل سنت خلیفه رسول الله هست. برای شفا دادن و آرام شدن دخترش از تورات و انجیل کمک می گیرد؟
  زمانی که خلیفه مسلمین خود چنین باشد چه توقعی دارد که مسلمین تورات و انجیل را بر قرآن برتری ندهند؟
  نظر شما مخاطب گرامی چیست؟

  آیا چنین فردی میتواند امین خوبی برای خانه وحی باشد؟

  (انشاءالله تحققات در زمینه شان نزول این آیه شریفه ادامه خواهد یافت)

 12. صلوات ها 5


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۸, ۰۱:۵۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود