جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ((((((((تحری حقیقت از نوع بهائی !!!!!!!!!!!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  علاقه
  سجده
  نوشته
  91
  حضور
  7 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  512

  ((((((((تحری حقیقت از نوع بهائی !!!!!!!!!!!!
  با سلام خدمت همه جویندگان حقیقت

  در بهائیت یک شعار نمادین و جوان فریب هست به نام تحری حقیقت این مفهوم را از زبان ویکیپدیا براتون می گذارم  (((((تحری حقیقت یکی از ۱۲ تعلیم اجتماعی دین بهائی است.


  در دین بهائی یکی از وظایف هر فرد این است که، پس از رسیدن به سن بلوغ (پسر و دختر در سن ۱۵ سال تمام)، باید خود و بدون تقلید از دیگران حتی پدر و مادر خود، به جستجوی حقیقت پرداخته و عقاید خود مانند
  دین را انتخاب نمایند.[۱]
  بهاییان معتقدند که تقلید موجب خسران است. هر فردی باید با ادراکات و احساسات خود در هر امری از امور جستجو و تحقیق نماید و جویای حقیقت باشد. با گوش خود بشنود و با چشم خود ببیند و با احساسات و ادراکات خود درک نماید. اگر افراد بشر هر یک با فلبی خالی از حب و بغض خواهان حقیقت شوند و برای وصول به آن جد و جهد نمایند، جمیع به وحدت و یگانگی خواهند رسید.
  )))))))))
  به نقل از
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C_%D8%AD%D9%82
  %DB%8C%D9%82%D8%AA


  لذا بنده مشتاق شدم در این زمینه تحقیق کنم
  وقتی به یکی از سایتهای رسمی و پر ترافیک بهائی برخورد کردم
  در قسمتی از سایت برخی کلمات حضرت بهاء الله (!) را نوشته بود
  یکی از آنها چنین بود :  ای پسر تراب

  کور شو تا جمالم بينی و کر شو تا لحن و صوت مليحم را شنوی و جاهل شو تا از علمم نصيب بری و فقير شو تا از بحر غنای لا يزالم قسمت بيزوال برداری * کور شو يعنی از مشاهده غير جمال من وکر شو يعنی از استماع کلام غير من و جاهل شو يعنی از سوای علم من تا با چشم پاک و دل طيّب و گوش لطيف بساحت قدسم درآئی *


  English:
  O SON OF DUST!

  Blind thine eyes, that thou mayest behold My beauty; stop thine ears, that thou mayest hearken unto the sweet melody of My voice; empty thyself of all learning, that thou mayest partake of My knowledge; and sanctify thyself from riches, that thou mayest obtain a lasting share from the ocean of My eternal wealth. Blind thine eyes, that is, to all save My beauty; stop thine ears to all save My word; empty thyself of all learning save the knowledge of Me; that with a clear vision, a pure heart and an attentive ear thou mayest enter the court of My holiness.


  به نقل از
  http://www.bahaiglory.com/?p=1143


  نمی دانم از نظر عقلی تحری حقیقت با کور شدن از جمال غیر و کر شدن از کلام غیر ، چگونه می تواند سازگار باشد؟!!!!!

  حالا بهائی هائی که در دانشگاه ها و مجامع جوان کشور شعار تحری حقیقت می دهند بفرمایند

  آیا این تناقض بزرگ جواب منطقی می تواند داشته باشد؟!


  در ضمیمه دو عکس از سایتهای بالا می گذارم که مستند تر باشه
  البته در بهائیت تناقض های فراوانی هست که انشا الله وقت کردم برای دوستان می گذارم

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,284
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901  نقل قول نوشته اصلی توسط یاوران منجی نمایش پست ها
  (((((تحری حقیقت یکی از ۱۲ تعلیم اجتماعی دین بهائی است. در دین بهائی یکی از وظایف هر فرد این است که، پس از رسیدن به سن بلوغ (پسر و دختر در سن ۱۵ سال تمام)، باید خود و بدون تقلید از دیگران حتی پدر و مادر خود، به جستجوی حقیقت پرداخته و عقاید خود مانند دین را انتخاب نمایند.[۱] بهاییان معتقدند که تقلید موجب خسران است. هر فردی باید با ادراکات و احساسات خود در هر امری از امور جستجو و تحقیق نماید و جویای حقیقت باشد. با گوش خود بشنود و با چشم خود ببیند و با احساسات و ادراکات خود درک نماید. اگر افراد بشر هر یک با فلبی خالی از حب و بغض خواهان حقیقت شوند و برای وصول به آن جد و جهد نمایند، جمیع به وحدت و یگانگی خواهند رسید. )))))))))

  سلام علیکم جمیعا

  خیلی بداست وقتی یک نفر در یک دینی که دین اجدادیش است با مطالبی بر بخورد که دروغ محض است.

  اگر یکی از بهائیان قبل از انقلاب میگفت من حقیقت را مثلا در زردشت یافته ام از هستی و نیستی ساقطش میکردند حقیقت این موضوع را بهتر است از نجات یافتگان این فرقه بشنویم.


  که به حمد الهی تعدادشان بعد از انقلاب رو به فزونی گذاشته.

  یاحق
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,591
  حضور
  66 روز 17 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15668

  راهنما حاشیه های اعتقادی و رفتاری آیین استعماری بهائیت
  نقل قول نوشته اصلی توسط یاوران منجی نمایش پست ها
  با سلام خدمت همه جویندگان حقیقت

  در بهائیت یک شعار نمادین و جوان فریب هست به نام تحری حقیقت این مفهوم را از زبان ویکیپدیا براتون می گذارم


  (((((تحری حقیقت یکی از ۱۲ تعلیم اجتماعی دین بهائی است.

  نمی دانم از نظر عقلی تحری حقیقت با کور شدن از جمال غیر و کر شدن از کلام غیر ، چگونه می تواند سازگار باشد؟!!!!!

  حالا بهائی هائی که در دانشگاه ها و مجامع جوان کشور شعار تحری حقیقت می دهند بفرمایند

  آیا این تناقض بزرگ جواب منطقی می تواند داشته باشد؟!


  در ضمیمه دو عکس از سایتهای بالا می گذارم که مستند تر باشه
  البته در بهائیت تناقض های فراوانی هست که انشا الله وقت کردم برای دوستان می گذارم

  سلام علیکم

  با تشکر از یاوران منجی

  حقیقت آنست که بهائیت، این آیین ساختگی که به مدد استعمار پیر انگلیس به سر حد چاقی خود رسیده و حمایت شده و می شود، نه تنها در این مسأله و مسائل مشابه از خود چیزی ندارد، و یک در میان، عقاید سراسر توأم با اشکالشان را از ادیان و مذاهب ابراهیمی و غیر ابراهیمی اخذ و کپی برداری کرده و باصطلاح آیینی مستقل را ابداع نموده اند.

  همچنین در تبلیغات شان تنها از سخنان و جملاتی به ظاهر معنادار تبلیغ می کنند که به ذائقه جوانان بیشتر خوشایند است اما باطن اندیشه و فعلشان جز آنها را گواهی می دهد چنانکه از اندیشه ها و عملکردشان می توان مصادیق خلاف آن را ثابت کرد.

  برخی از مشکلات و نواقص عقاید بهائیت به عبارت زیر است:

  الف) انتقادهاي اعتقادي

  1 . عدم توضيح در مورد مبدأ و معاد: اين فرقه توضيحي در مورد مبدأ عالم و انسان نمي‌دهد، معلوم نيست قائل به توحيد است يا ثنوي‌گرا يا هم‌چون بوديسم منكر مبدأ است، يا چون شمن‎‌پرست‌ها مظاهر طبيعت را پرستش مي‌كند تنها چيزي كه در تاريخ اين فرقه به چشم مي‌خورد، ادعاي الوهيت ميرزا حسينعلي بهاء است، وي در كتاب اقدس خود ص 1 خويشتن را منبع وحي و تجلّي خدا معرفي كرده، مدعي مي‌شود كه خداوند خلقت و تدبير جهان را به او سپرده است. (رباني گلپايگاني،‌علي، فرق و مذاهب كلامي، انتشارات مركز جهاني علوم اسلامي، چاپ اول، 1377، ص 341.)

  2 . عدم توضيح در مورد نبوت و امامت: بهائيان ادعا مي‌كنند كه با ظهور باب و بهاء شريعت اسلام الغا گرديده و دوره رسالت محمدمصطفي ـ صلي الله عليه و آله ـ سپري شده است و اين دوره دوران زمامداري جمال اقدس الهي و آيين اوست. حال سؤال اين است كه آيا آنها به نبوت و امامت اعتقاد دارند يا نه؟ و باب و بهاء نبي و مرسل هستند يا خداي متجلي در جسم انسان، و نهايتاً با آمدن آنها شريعت و دين جديد آغاز شده يا آنها ادامه دهنده شريعت قبلي هستند. آنان گاهي ميرزا حسينعلي را خداوند لم يلد و لم يولد مي‌دانند و گاهي پيامبر مرسل و گاهي وي را مهدي موعود مي‌شمارند و گاه جانشين باب و انتظار دارند كه مسلك آنان هم شاخه‌اي از اسلام به شمار آيد هم به ديده دين مستقل به آن نگريسته شود.

  3 . التقاط در احكام عملي: بنيان‌گذاران مسلك بهائيت براي اين كه رنگ و بوي مذهب و دين به مسلك خود بدهند احكام عملي كه تقليدي صوري ازدين اسلام و مفهومي از مسيحيت پولسي است، براي آن دست و پا كرده‌اند كه به چند مورد از اين احكام اشاره مي‌شود:

  1 .‌نماز: در آيين بهايي نماز 9 ركعت است كه به صورت انفرادي، صبح و ظهر و شام بر هر فرد بالغي واجب است و قبله آنها شهر عكّا يعني قبر حسينعلي بهاء مي‌باشد.

  2 . حج: بهائيان براي حج به زيارت خانه‌اي در شيراز مي‌روند كه سيدعلي محمد باب در آن متولد شده است و هم‌چنين زيارت خانه‌اي در عراق كه تبعيدگاه حسينعلي بهاء بود، حج آنان به شمار مي‌رود. ( ر.ك: فرق و مذاهب كلامي، ص 343. )

  3 . از ديدگاه بهائيان ازدواج با زن پدر حرام است ولي با دختر و خواهر و ساير اقربا جايز است.(همان منبع)

  4 . بهائيان تمام اشياء را پاك مي‌دانند، حتي امثال بول، غائط، سگ و خوك، (همان منبع) و گويا در اين مورد از مسيحيان الگو گرفته‌اند، هم‌چنان كه حسينعلي بهاء در دعوي الوهيت، از آنان متأثر شده‌اند.

  ب) انتقادهاي رفتاري

  پيروي از استعمار: همفر جاسوس انگليسي كه در دوران قاجار در خاورميانه به جاسوسي براي انگلستان مي‌پرداخته در ضمن معرفي برنامه‌هاي وزارت مستعمرات انگليس، براي متلاشي كردن كشورهاي اسلامي و از بين بردن اتحاد اسلامي، ايجاد فرقه‌هاي ساختگي را مهمترين راهكار براي رسيدن به اين هدف، ارزيابي مي‌كند. (خاطرات همفر جاسوس انگليسي در ممالك اسلامي، انتشارات اميركبير، ص 93.) به همين دليل است كه انگلستان در آن دوره چندين فرقه جديد به وجود آورد كه مهمترين آنها قاديانيه در هند، وهابيت در عربستان و بهائيت در ايران بود.

  برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به منابع:

  1 . تاريخ جامع بهائيت (نوماسوني) بهرام افراسيابي.
  2 . شيخيگري بابيگري از نظر فلسفه، تاريخ، اجتماع، مرتضي مدرّس چهاردهي. 3 . انشعاب بهائيت، اسماعيل رائين.

  موفق باشید ...


  ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ در ساعت ۱۸:۰۵
  ((((((((تحری حقیقت از نوع بهائی !!!!!!!!!!!!

 6. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود