ارتباط با نامحرم و....

تب‌های اولیه

43 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ارتباط با نامحرم و....

nznnshr;102003 نوشت:
با سلام چند تا سوال دارم که خیلی وقته افتاده توی سرم : 1- من خانمی هستم که الان ازدواج کرده ام و تقریبا 5 سال پیش بود که به حج عمره مشرف شدم در آن زمان رابطه تلفنی از مکه به اصطلاح با دوست پسرم که در ایران بود داشتم الان این سوال برام پیش اومده که آیا حج من قبول واقع شده یا نه؟اگه درست نباشه مسلما من الان به شوهرم محرم نیستم و عباداتم قبول نیست راهنماییم کنید لطفا

با سلام و تشکر از سئوال شما

لطفا نام مرجع تقلید خود را ذکر فرمایید تا مطابق نظر ایشان پاسخ شما داده شود .

اگر اعمال عمره را به درستی انجام داده باشید ، عمره صحیح است و ارتباط تلفنی مورد نظر عمره را باطل نمی کند (1)
اگر هم مسئله دیگری هست در پیام خصوصی مطرح فرمایید .

nznnshr;102003 نوشت:
- الن که شوهردارم یک بار با همون دوست پسرم زنا داشتم آیا در این صورت من و همسرم به هم حرام می شویم یا نه؟و اگه موقع زنا با آن مرد از همسرم باردار باشم و ندانم مشکل شرعی برای بچه وجود داره یا نه؟ خواهش میکنم سریع جوابم رو بدید .

عمل زشتی که انجام شده است گناه بزرگی است که اگر توبه نکنید غضب الهی را به دنبال دارد اما حکم شرعی آن اینست که از نظر بیشتر مراجع موجب حرام شدن زن و شوهر نمی شود و مشکل شرعی(حرام زادگی) برای فرزند به وجود نمی آورد (2)

پی نوشت:
1. مناسک حج مراجع م 348
2. توضیح المسائل مراجع م 2403

:farar:
:ghati:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

دوستان حکم شرعی را گفتند و اشاره ای به زشتی عمل شما نکردند

حکم شرعی یکطرف است و عقابی که خدا برای چنین جنایتی مقرر کرده یکطرف دیگر

زنا؛ یعنی آمیزش میان دو جنس مخالف است ، بی آنکه رابطه ازدواج قانونی میان آنها وجود داشته باشد.
پیشینه تاریخی‌زنا
این عمل نه تنها در همه ادیان الهی ، که در قوانین بشری در طول تاریخ نیز ممنوع بوده ومعمولا کیفر سختی برای مرتکبان آن پیش بینی شده است.
کیفر زنا در تورات
در تورات زنا از جرائم قبیح به شمار آمده است ؛ به گونه ای که کیفر زنا با زن شوهردار ، اعدام است . در سفر لویان ، فصل ۲۰ آیه چنین آمده است:
کسی که با زنان غیر، یعنی با زن همسایه خود زنا کند، البته زانی و زانیه کشته م‍ی شود.
افزون بر آن زنا با دختر کاهن و زنا با محارم ، مجازات شدید تری‌مانند سوزاندن درآتش داشت . وسنگسار شدن ، کیفر زنا با دختر ی بود که نامزد داشت .
و هر گاه کسی با دختر باکره ای که نامزد دیگری نبود زنا می کرد باید پنجاه مثقال نقره به پدر دختر می پرداخت و باید باوی ازدواج کرد و حق نداشت او را تا پایان عمر طلاق دهد .

کیفر زنا درآموزه های زرتشت
درآموزه های زرتشت ، زنا به شدت نکوهش شده است و کیفری هم چون اعدام را به همراه دارد .
دربند ۶۵-۶۱از باب « ونداید» چنین آمده است :
زرتشت ازاهورومزدا پرسید : کیست که تو رابه تلخ ترین اندوه دچار کند ؟‌ کیست که تو را به تلخ ترین درد، دردمند می کند ؟‌!
اهورومزدا پاسخ داد : ای سپتیمان زرتشت ، چنین کسی « جهی » است که به روسپی گری در پس آشون و ناآشون مزداپرست و دیو پرست و نیکوکار می رود .
نگاه او یک سوم از سیلاب های روان کوهستان را می خشکاند نگاه او یک سوم از اندیشه نیک گفتار نیک و کردار نیک و یک سوم از گیاهان رویان زرین فام را می پژمراند نگاه او یک سوم از رستنی هایی را که پوشش زمین است می میراند نزدیک شدن به او یک سوم از نیرومندی و توان آشون مرد را می کاهد
ا‌ی سپتیمان زرتشت به راستی من ـ اهورومزدا ـ می گویم چنین آفریدگاری بیش از ماران سیاه بیش از گرگان زوزه کش بیش از ما دو که به گله گرگی که به گله شبیخون زند سزوار کشتن است »‌

کیفر زنا در آموزها ی بودا
در آموزه های بودا نیز بر آثار زیان بار زنا تأ‌ کید شد ه است ؛ چنان که درآیه ۲۴۶ از سوره آلودگی ها چنین آمده است :‌
آن کس که زندگانی را ویران می کند ، دروغ می گوید ، آن چه را که دراین جهان ره او نداده می گیرد ، به سوی همسر دیگری می رود ، آن کس که خود را به می خواری می سپارد او دراین جهان نیز ریشه خویش را بر می کند
کیفر زنا از دیدگاه افلاطون
افلاطون ضمن تقبیح زنا بر این باور بود که قانون گذار باید محرومیت ها ی شدید ی را برای مرتکبان این جرم پیش بینی کند وی می گوید :
مردی که با ‍زنی جز زن قانونی خود رابطه جنس‍ی بر قرار کند و این رابطه از نظر همه مردان و زنا ن شهر پنهان نماند از همه امتیازاتی که درشهر متداول است بی نصیب خواهد ماند ؛ زیرا چنان مرد ی درشهر بیگانه ای بیش نخواهد بود .

کیفر زنا از دیدگاه ارسطو
او نیز بر لزوم به کیفر رساندن زنا کار تأ کید دارد و می گوید :
پس از زناشویی ، ارتباط با زن یا مرد دیگری جز آن مرد یا زنی که همسر آدمی‌است کاری نکوهید و زشت است و زنا کار باید به تناسب با نوع جرم به مجازات برسد .
کیفر زنا در دوره جاهلیت
در جاهلیت زنای آشکار را حرام ، ولی زنای پنهان را روا می دانستند
بر اساس گفته مورخان زنا برای مران ننگ و عار به شمار نمی آ مد . مردان این عمل زشت را آشکارا انجام می دادند و آن را برای خود افتخار می دانستند ، ولی زنای زنان شوهردار هم کاری‌زشت و هم دارای کیفر به شمار می آمد .
زن شوهر دار اگر بودن آگاهی شوهرش این جرم را انجام می داد به مرگ محکوم می شد و گاه خویشاوندان زنی که باوی زنا شده بود مرد زناکار را آزار و اذیت می کردند .
برخی از مورخان این احتمال را که کیفر درسنگسار شدن » برای زنا کار در دوره جاهلیت هم رایج بوده و اسلام آن را تأ یید کرده است بعید نشمرده اند .

از پاره ای روایات نیز استفاده می شود که زن زنا کار را برای همیشه درخانه ای حبس می کردند و تا هنگام مرگ نان و خوراکی در اختیار او می گذاشتند ولی مرد زنا کار را از مجالس خود طرد و شماتت و اذیت و سرزنش می کردند .
بد ترین راه دفع شهوت : در کتاب بلاهای اجتماعی درشرح این آیه شریفه ۳۴ از سوره اسراء (۱۷) چنین می نگارد :
یعنی گرد زنا نروید زیرا این کار یک کردار پلید و راه گمراه کنند ه ای است شاید دقیقترین تعبیری که درقرآن مجید از زنا شد ه همین جمله «‌ ساء سبیلا » باشد زیرا این جمله ای است که اساسی ترین منطق اسلام را دربارۀ‌ مخالفت و مبارزۀ با فحشاء روشن می کند این جمله می گوید :‌عمل شنیع زنا یک راه طبیعی و خالی از خطر برای اطفاء شهوات نیست . جامعه ای که شهوت خود را از طریق زنا اشباع می کند در یک جادۀ‌ ناهموار و خطر ناکی افتاده که عاقبت آن دوری از مقصد و افتادن در پرتگاههای هولناک است نیروی خدا دادی شهوت برای ابقاء نسل انسانی و ایجاد یک سلسله هیجانات روحی و عاطفی درمرد و زن است که این هیجانات ضامن تشکیل کانون خانواده و اطفاء شهوت از یک طریق محدود و قانونی است اما ارتکاب زنانه تنها اجتماع را به مقصد ابقاء نسل نزدیک نمی کند بلکه اجتماع رادرهزاران درۀ‌مخوف پرت می کند که دهها میلیون بیماران مقاربتی و میلیاردها دلار بودجه معالجۀ آنها و میلیونها کودکان بی سرپرست تنها گوشه ای از این پرتگاه را نشان می دهد . ( بلاهای اجتماعی ص ۱۴۳)

و درصفحه ۱۳۱ چنین می نگارد :
هزاران مفاسد مختلفی که از توسعه فحشاء و روابط نا مشروع به وجود آمده راستی آن چنان حیرت انگیز و ناراحت کننده است که نسبت دادن آن به بشر قرن بیستم بی شباهت به تناقض نیست .
آدم فکر می کند بشری که دل ذره ها را با هزاران زحمت می شکافد تا از نیروی دورن آن بهره مند شود چرا نیروهای خدادادی خود را در کثیف ترین وضعی به انواع فحشاء تباه می کند و در حالی که یک طرف قوای طبیعت را به کمک خود می طلتد از طرفی عوامل نیستی و اضحلال خود را فراهم می سازد .

گناه زنا در اسلام

آثار دنیوی و اخروی زنا :
امام باقر ( علیه السلام ) فرمود : زنا شش اثر دارد : سه اثر دردنیا ، سه اثر درآخرت ،

اما آثار دنیویۀ
زنا آبرورا می برد
، رزق را کم می کند
، و مرگ و نیستی را نزدیک می نماید

اما آثار آخرویۀ آن پس غصب پروردگار و سختی حساب و دخول در آتش و جاودان ماندن آن را ایجاب می نماید

عذاب برزخی‌زنا کار
و نیز فرمود : کسی که به زن مسلمانی یا یهود ی یا نصرانی یا مجوس‍ی آزاد یا کنیز زنا کند پس توبه نکند و با اصرار به این گناه از دنیا برود

خداوند درقبرش سیصد درعذاب را باز می فرماید که از هر درمارها و عقربها واقعی هائی از آتش بیرون می آیند
پس می فرماید : تا روز قیامت می سوزد .
و چون از قبرش بیرون شود از بوی گندش مردم اذیت می شوند پس به این بوی زننده شناخته می شود و دانسته می گردد که زنا کار است تا اینکه امر کرد ه می شود او را به آتش برند
زینهار به دوستی که خداوند محرمات را حرام فرمود و حدودی را تعیین فرمود ه پس هیچ کس از خداوند غیرتمندتر نیست و از غیرت الهیه است که فواحش را حرام فرمود

همه ، زنا کاران را درمحشر لعنت می کنند :

حضرت امیرالمؤمنین ( علیه السلام )‌فرمود: درروز قیامت به امر خدا بوی گندی وزیده می شود که تمام اهل محشر ناراحت می شوند
تا اینکه نفس کشیدن بر آنها مشکل می گردد
، پس منادی ندا می دهد آیا می دانید این بوی گند چیست ؟‌
گویند نمی دانیم و سخت ناراحتمان کرده
پس گفته می شود : این بوی عورت زنا کاران است
که بدون توبه از دنیا رفته اند
پس آنها را لعنت کرده پس نمی ماند درمحشر کسی مگر اینکه آنها را نفرین می کند و می گوید : خدایا زناکاران را لعنت فرما .

زنا مرگ ناگهانی و فقر می آورد : حضرت رسول ( ص)‌فرمود : « هر گاه پس از من زنا زیاد شود مرگ ناگهانی زیاد خواهد شد .
و فرمود : که زنا مورث فقر است و آباد یها را ویران خواهد نمود .

فساد نسبت و تربیت طفل
و درمکتوب حضرت صادق ( علیه السلام ) است : که خداوند زنا را حرام فرموده برای اینکه سبب فسادها ئی مانند قتل نفس و از بین رفتن نسبها و ترک تربیت اطفال و بهم خوردن ارث می شود .

برخی از حدودی که در اسلام برای این عمل زشت تعیین شده

۱- اگر کسی با یکی از محارم نسبی خود مانند « خواهر ، دختر، عمه، خاله ، دختربرادر ، دختر خواهر » زنا کند باید او را کشت.

۲- اگر کسی شخصی را ببیند که با زنش زنا می کند واز ضرر ایمن باشد می تواند هر دو را بکشد

۳- هر گاه کافری یا زن مسلمانی زنا کند یا مسلمانی که سه دفعه حد زنا خورده در مرتبه چهارم باید کشته شود.

۴- مردی که زن عقدی دائمی حاضر دارد و او را در حال بلوغ وعقل وطی کرده و هر وقت هم بخواهد م‍ی تواند با او نزدیکی نماید با این وصف اگر با زن عاقله بالغه ای زنا کند باید او را سنگسار نمود وبعضی بر آنند که اول باید صد تازیانه به او زد وسپس او را سنگسار کرد.
۵- هر گاه زنا کننده محصن نبوده (یعنی مرد زن دار با شرائطی که در فرع گذشته گفته شد) وبه غیر محرم خود زنا نموده حدش یکصد تازیانه است و همچنین زانیه ای که شوهر نداشته باشد حدش یکصد تازانه است.

**عبدالله**;102056 نوشت:
اگر کسی شخصی را ببیند که با زنش زنا می کند واز ضرر ایمن باشد می تواند هر دو را بکشد

با سلام خدمت دوستان عزیزم:Gol:

یک سوال داشتم
اگر زنی ببیند که شوهرش با زنی زنا میکند (مطمئن باشد که صیغه نیستند مثلا بداند که آن زن , شوهر دارد) اگر از ضرر ایمن باشد میتواند آن دو را بکشد؟؟؟:Gig:

من اگه بخوام توبه کنم به خاطر این کارم چه جوری باید توبه کنم که خدا حتما قبول کنه آخه دارم دیوونه می شم

nznnshr;102125 نوشت:
من اگه بخوام توبه کنم به خاطر این کارم چه جوری باید توبه کنم که خدا حتما قبول کنه آخه دارم دیوونه می شم

توبه کردن اولین قدم برای رسیدن به خداست پس توبه کار کوچکی نیست باید آنرا جدی بگیرید برای آشنایی بیشتر با توبه تاپیک زیر را به دقت مطالعه فرمایید :

http://www.askdin.com/showthread.php?t=2462

خداوند همه ما را از توبه کنندگان واقعی قرار دهد

nznnshr;102125 نوشت:

بزرگترین گناه شما مشکل حق الناس است

شما حقی بسیار بزرگ از شوهرتان ضایع کرده اید

حق الله بخشیدنی است چون مهربانی چون خدای رحیم نیست

حق الناس است که خدا نکند به گردن کسی بیفتد

خوب آقای عبدالله می دونم آخه من اگه برم به شوهرم بگم که همونجا من و می کشه چیکار باید کنم چه جوری رضایتش رو بگیرم ؟
یه راه درست توبه به من نشون بدید من اصلا بلد نیستم چه جوری باید توبه کنم چی باید بگم چه اعمالی داره ؟

**عبدالله**;102135 نوشت:
بزرگترین گناه شما مشکل حق الناس است شما حقی بسیار بزرگ از شوهرتان ضایع کرده اید حق الله بخشیدنی است چون مهربانی چون خدای رحیم نیست حق الناس است که خدا نکند به گردن کسی بیفتد

nznnshr;102138 نوشت:
خوب آقای عبدالله می دونم آخه من اگه برم به شوهرم بگم که همونجا من و می کشه چیکار باید کنم چه جوری رضایتش رو بگیرم ؟

با تشکر از سئوال شما

زنا حق الناس نیست و واجب نیست در این زمینه چیزی به شوهرتان بگویید بلکه اگر بگویید گناه دیگری هم انجام داده اید
و همان توبه واقعی یعنی پشیمانی و عزم بر ترک گناه به صورت جدی ، کافی است .

اگر واقعا پشیمان هستید و عزم بر ترک این گناه بسیار سنگین را دارید می توانید غسل توبه کنید و دو رکعت نماز توبه بخوانید و از خداوند بخواهید که یاریتان کند و بدانید که خداوند توبه کنندگان را دوست دارد ان الله یحب التوابین

**عبدالله**;102132 نوشت:
باید تو روغن داغ سرخش کنه نه اینکه بکشه

واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! :Gig:

آقا سجاد واقعا ممنون از راهنماییتون

سجاد;102151 نوشت:
آقا سجاد ممنون
غسل توبه زمان خاص و اعمال خاصی نداره؟
نمازش چی؟

با سلام خدمت شما و تشکر از سئوالتان

**عبدالله**;102056 نوشت:
اگر کسی شخصی را ببیند که با زنش زنا می کند واز ضرر ایمن باشد می تواند هر دو را بکشد

1- حکمی را که جناب عبدالله نقل فرمودند حکم همه مراجع نیست (1)

hedi;102106 نوشت:
با سلام خدمت دوستان عزیزم یک سوال داشتم اگر زنی ببیند که شوهرش با زنی زنا میکند (مطمئن باشد که صیغه نیستند مثلا بداند که آن زن , شوهر دارد) اگر از ضرر ایمن باشد میتواند آن دو را بکشد؟؟؟

**عبدالله**;102132 نوشت:

2- اقدام عملی زن در این زمینه جایز نیست و باید به حاکم مراجعه نماید (2)

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ج 2 ص 817
2. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

آقا سجاد ممنون
غسل توبه زمان خاص و اعمال خاصی نداره؟
نمازش چی؟

سجاد;102160 نوشت:
- اقدام عملی زن در این زمینه جایز نیست و باید به حاکم مراجعه نماید (2)

با سلام
بر اساس نظر آیت الله مکارم نیز حکم همین است .
استفتای شفاهی از دفتر ایشان 7840001

nznnshr;102161 نوشت:
آقا سجاد ممنون غسل توبه زمان خاص و اعمال خاصی نداره؟ نمازش چی؟

سلام

تا جایی که من می دونم
می گویند هر وقت توانستید سریع توبه کنید
چون اگه مرگتان برسد توبه قابل قبول نیست
فکر نکنم زمان خاصی داشته باشد
درست می گویم؟
من جای شما بودم سریع این کار را می کردم
تا جناب سجاد جواب بدهند
و اگر زمان خاصی داشت در آن زمان انجام می دادم:Gol:

با سلام خدمت دوستان بزرگوار:Gol:
ببخشید کدام یک از این حکم ها نظر همه ی مراجع نیست؟؟؟

**عبدالله**;102056 نوشت:

**عبدالله**;102132 نوشت:

یک سوال دیگه هم داشتم

این که در اینجا هم زن نباید اقدام کنه مثل همان نشوز میمانه که اقتدار و مدیریت مرد زیر سوال نره (!!!) یا دلیل دیگه ای داره؟؟؟

اگر زنی اقدام به کشتن بکنه و موفق هم بشه جرم محسوب میشه؟؟؟

nznnshr;102159 نوشت:
[=&quot]آقا سجاد ممنون غسل توبه زمان خاص و اعمال خاصی نداره؟ نمازش چی؟[/]

[=&quot]انجام اعمال خاصی لازم نیست در روایت به این صورت آمده است که[/] :

[=&quot]صَلَاةُ التَّوْبَةِ رَكْعَتَانِ بَعْدَ الْغُسْل‏[/]
[=&quot]یعنی نماز توبه دو رکعت بعد از غسل است [/]

[=&quot]پس می توانید به همان دو رکعت نماز مانند نماز صبح اکتفاء کنید البته طبیعی است که انجام مستحبات و استغفار زیاد در قنوت ،خواندن نماز در زمان مناسب مثل شب جمعه یا مکان مناسب مثل حرم اهل بیت علیهم السلام ، فضیلت بیشتری به آن می دهد[/] .

[=&quot]در روایت دیگری هم آمده است که رسول گرانقدر اسلام صلی الله علیه و آله مکررا می فرمودند[/] :

[=&quot]ما من رجل يذنب ذنبا ثمَّ يقوم فيتطهّر ثمَّ يصلّي ركعتين ثمَّ يستغفر اللَّه إلّا غفر له» ثمَّ قرأ [/]

[=&quot]هیچ کس نیست که گناهی انجام دهد سپس بلند شده و طهارت بگیرد و دو رکعت نماز بخواند و از خداوند طلب آمرزش نماید مگر اینکه خداوند هم او را می بخشد سپس حضرت این آیه را قرائت فرمودند[/]:

[=&quot]وَ الَّذينَ إِذا فَعَلُوا فاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُوا اللَّهَ فَاسْتَغْفَرُوا لِذُنُوبِهِمْ وَ مَنْ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللَّهُ وَ لَمْ يُصِرُّوا عَلى‏ ما فَعَلُوا وَ هُمْ يَعْلَمُونَ (آل عمران 135[/])

[=&quot]و آنها كه وقتى مرتكب عمل زشتى مى‏شوند، يا به خود ستم كنند، به ياد خدا مى‏افتند و براى گناهان خود، طلب آمرزش مى‏كنند[/]- [=&quot]و كيست جز خداوند كه گناهان را ببخشد؟- و بر گناه اصرار نمى‏ورزند، با اينكه مى‏دانند[/].

nznnshr;102159 نوشت:
آقا سجاد ممنون غسل توبه زمان خاص و اعمال خاصی نداره؟ نمازش چی؟

با سلام

ممنون از كارشناسان و بزرگواران كه در اين بحث شركت كردند و راه سعادت و خير را پيش پاي بندگان خداوند قرار مي دهند

بزرگوار

شما تازه وارد به اين سايت هستيد و حتما هم به خاطر همين عملتان و يافتن راه سعادت پاي در اين راه گذاشته ايد و به اين سايت امده ايد

كاربراني هم بودند كه در گذشته به خاطر انجام برخي اعمال به سايت سر مي زدند ولي پس توبه كردن از كار خود و برگشتن از راه خود ديگر به سايت نمي امدند
كه شايد اين بزرگترين مشكل انان بود

بنده راه توبه و بازگشت ديگري خدمتتان عرض مي كنم
اين راه نه نماز است و نه غسل و نه گريه ونه........
راهي است كه در برگيرنده تمام اينهاست
راهي كه به نوع تفكر برمي گردد
به نوع برخورد بر مي گردد
به نوع ادامه زندكي انساني ما بر مي گردد

ادامه دارد.....

باز سلام

همه اين اعمالي كه كارشناسان فرمودند نياز است و براي توبه بايد انجام داد
ولي مهمتر از همه اينها اين است كه شما محيط را تفكر را جو را عوض كنيد

زيرا اگر در همان جو قبلي باشيد مطمئن باشيد كه پس از گذشت مدتي و عادي و ارام شدن وجدان شما معلوم نيست چه شود

ولي اگر روش خود را عوض كنيد
دوستان خود را عوض كنيد
برنامه خود را عوض كنيد

و البته شرايط جديد را شرايط ديني و محيط اسلامي قرار دهيد
حتما از صدمات بعدي در امان خواهيد بود

ادامه دارد.....

با سلام

ارتباط خود را با مراكز ديني و علمي قوي تر كنيد

دوستان ديني و با ايماني انتخاب كنيد

ارتباط خود را با سايت حفظ كنيد

بر اطلاعات ديني خود بيفزاييد

جنبه تئوري ايمان خود را در همين سايت و مركز ديني تقويت كنيد و جنبه عملي را با نماز و دعا و ارتباط با خدا تقويت كنيد

استاد حامي و ديگر دوستان و كارشناسان در بخض مشاوره مطالب ارزنده اي در مورد ادامه زندگي پس از اين اعمال نوشته اند مراجعه كنيد و مطالعه نماييد

ادامه دارد.....

با سلام

الغرض كه:

در اين موارد عوض كردن محيط و شرايط و جو و تفكرات و راه زندكي بهتر از چند روز گريه و پشيماني جواب مي دهد

اين پشيماني داعي و انگيزه اي است برايتان تا اين راه را عوض و تصميم ديگري انتخاب كنيد و بدان عمل كنيد

و اگر اين كار را نكنيد پس از مدتي اين پشيماني هم برايتان عادي خواهد بود

خداوند يارتان
يا علي

سلام

حالا که این موضوع بازه چه خوب می شه با بررسی گناه هایی چون همجنس بازی نگاه بد و...
صحبت بشه تا دوستان اگر خدای نا کرده.... توبه کنند و راه شان باز شود
و ثوابی برای استارتر موضوع فرستاده بشود
و امیدوارم خدا وند گناه های ما را ببخشد

اگر پستم بده حذف یا ویرایش کنید:Gol:

نقل قول:

ببخشید کدام یک از این حکم ها نظر همه ی مراجع نیست؟؟؟

نقل
نوشته اصلی توسط : **عبدالله**

نقل
نوشته اصلی توسط : **عبدالله**

یک سوال دیگه هم داشتم
این که در اینجا هم زن نباید اقدام کنه مثل همان نشوز میمانه که اقتدار و مدیریت مرد زیر سوال نره (!!!) یا دلیل دیگه ای داره؟؟؟

اگر زنی اقدام به کشتن بکنه و موفق هم بشه جرم محسوب میشه؟؟؟

اساتید محترم جواب من را هم بدهید!
پیشاپیش تشکر میکنم...:Gol:

hedi;102236 نوشت:
اساتید محترم جواب من را هم بدهید! پیشاپیش تشکر میکنم...

سرکار hedi گرانقدر لطفا به پست مورد نظر مراجعه فرمایید برای رفع ابهام جابجایی در نقل ها صورت گرفته است .

http://www.askdin.com/showpost.php?p=102160&postcount=24

در پناه حق باشید

**عبدالله**;102132 نوشت:

تذکر
این حرف کاملا غیر علمیست و در شان سایت ما نیست و راضی نیستیم گفته شود.
با اینکه زنای محصنه از بزرگترین گناهانی است که مذمت شده،اما اگر کسی این گناه را انجام داد باید از دیگران(حتی از همسر خود) مخفی کند و با توبه و اطاعت خدا ، گناه را جبران کند.
گفتن گناه به دیگران فسق است که در روایات ده برابر سنگینی گناه مخفیست و این مساله هم جدای از این حکم نمی باشد.
و اگر شاهدی هم دید تا تعداد شاهد ها به حد شرعی خود(چهار شاهد عادل باشند و عین عمل را ببینند)نرسیده، حق گفتن این مطلب را ندارد.
ایشون هم باید این راز را نگه دارند از خدای مهربان عالم طلب بخشش کنند.

هیچ گاه از رحمت خدا مایوس نباشید که این خود گناه کبیره است.

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان محترم:Gol:

نقل قول:
- اقدام عملی زن در این زمینه جایز نیست و باید به حاکم مراجعه نماید (2)

ممنونم از پاسختان متوجه شدم اما یک سوال داشتم!
اگر در اینجا زن خودش اقدام کنه به ضرب یا حتی قتل آنها از نظر شرعی و قانونی مشکلی داره؟؟؟
متوجه شدم که اقدام عملی زن جایز نیست اما اگر اقدام کرد مرتکب گناه شده است؟؟؟

سلام علیکم
کاربری این سوال رو فرستادند
پاسخگو باشید لطفا چه از نظر عرفانی و چه از نظر فقهی

با پسری قرار ازدواج گذاشته بودیم و مدت زیادی با هم در ارتباط بودیم اما مشکلاتی پیش آمد و به وصال نرسیدیم
در مدتی که با هم در ارتباط بودیم تلفنی و اسمسی حرفهای زشت میزدیم و شدیدا همو تحریک میکردیم
حالا مدتها از اون اتفاق میگذره
روح من همیشه در عذابه توبه کردم خیلی زیاد و کلی سختی و فشار در زندگیم کشیدم تا شاید خدا توبه ام رو قبول کنه
میدونم باید تاوانشو پس بدم
تا مدتها روم نمیشد از خدا چیزی بخوام چون فکر میکردم محق هیچ لطفی نیستم
من هنوز با گذشت مدتها از اون اتفاق هنوز در عذابم
بهم بگید چه کنم؟

hedi;102465 نوشت:
ممنونم از پاسختان متوجه شدم اما یک سوال داشتم! اگر در اینجا زن خودش اقدام کنه به ضرب یا حتی قتل آنها از نظر شرعی و قانونی مشکلی داره؟؟؟ متوجه شدم که اقدام عملی زن جایز نیست اما اگر اقدام کرد مرتکب گناه شده است؟

با تشکر از سئوال شما سرکار هدی گرانقدر

در مواردی که عملی شرعا جایز نباشد اقدام به آن گناه است و تبعات خاص خود را دارد و در بسیاری از موارد قانونا جرم تلقی می گردد.

در پناه حق باشید

maryam;103615 نوشت:
با پسری قرار ازدواج گذاشته بودیم و مدت زیادی با هم در ارتباط بودیم اما مشکلاتی پیش آمد و به وصال نرسیدیم در مدتی که با هم در ارتباط بودیم تلفنی و اسمسی حرفهای زشت میزدیم و شدیدا همو تحریک میکردیم حالا مدتها از اون اتفاق میگذره روح من همیشه در عذابه توبه کردم خیلی زیاد و کلی سختی و فشار در زندگیم کشیدم تا شاید خدا توبه ام رو قبول کنه میدونم باید تاوانشو پس بدم تا مدتها روم نمیشد از خدا چیزی بخوام چون فکر میکردم محق هیچ لطفی نیستم من هنوز با گذشت مدتها از اون اتفاق هنوز در عذابم

maryam;103615 نوشت:
بهم بگید چه کنم؟

با سلام

چه راهي مي خواهد؟؟؟
به نظر بنده روحش بايد زماني در عذاب بود كه با اون پسره در ارتباط بود نه حالا كه قطع ارتباط كرده

خب الحمد الله قطع ارتباط كرده
توبه كند از اعمال و كردا گذشته خود
مواظب خود باشد كه ديگر در اين چاهها نيفتد

اينكه بايد چطور مواظف باشد را بنده در چند فاكتور در پست هاي 30 به بعد همين تايپك عرض كردم مراجعه نماييد

خدمت همه عزیزان سلام عرض می کنم.
من یه گله از جناب"عبدالله" دارم .برادر من حرف های جناب عالی متین ولی جای این حرف ها این جا نیست.شما به جای امید دادن به مخاطبتون دارین ایشونو از اسلام زده می کنین. درسته، این پیامد های کسیه که در حال گناه بمیره نه کسی که واقعا ناراحت از کار انجام داده خودشه.این خواهر عزیز ما پشیمون از کار خودشه و در شرایط سختی قرار داره و به آخرین پناه گاه خودش یعنی اسلام رجوع کرده.چرا باید ایشونو از رحمت خدا نا امید کنیم. به شما کتاب "جاذبه و دافعه " شهید مطهری رو پیشنهاد می کنم.
رهبر معظم انقلاب هم بهمون گفته :جذب حد اکثری و دفع حد اقلی
به این خواهر عزیزمون هم میگم اسلام دین رحمته. اگر به هر دلیلی مرتکب اشتباهی شدیم توبه از اون گناه همون پشیمانی از انجام اون عمل و امید بستن به خداه.که ان الله غفور الرحیم.
برای همتون آرزوی توفیق روز افزون دارم.:hamdel::Gol:
یا حق

سلامی مجدد دارم خدمت همه شما عزیزان.
می خوام یه داستانی از زندگی نبی اکرم رو تو تایپک بعدی براتون بگم شاید به خیلی ها کمک کنه
خواهش می کنم بخونیم:Gol:

ببخشید خیلی طولانیه نه وقتشو دارم نه حوصلشو.
پیامشو می گم امید وارم کمکتون بکنه.
پیام داستان اینه که همون موقعی که از اشتباه بزرگی پشیمون شدین و واقعا به زشتی کارتون پی بردین،در قلبتونو به روی خدا باز کردین.
و همون موقعه که خدا در رحمت و مغفرتشو به رو شما باز می کنه.
خدامونو دست کم نگیریم. خیلی مهربونه و دنبال بهانه می گرده تا بنده هاش باهاش راز و نیاز کنن. خییییییییلی مهربونه.
از رحمتش ناامید نشیم که نا امیدی از رحمت خدا گناهی بزرگتر از انجام دادن اون گناه داره.
دوستون دارم :Gol:
علی یارتون
از آقای "عبد الله" هم پوزش می خوام قصد بی احترامی نداشتم. فقط نظرمو به عنوان یک مسلمون بیان کردم .
همتونو دوست دارم و خاک پاتونم:Cheshmak:

موضوع قفل شده است