راهنمایی اعتقادی یک فرد (گرایش از اسلام به مسیحیت)

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمایی اعتقادی یک فرد (گرایش از اسلام به مسیحیت)

با عرض سلام و خسته نباشید.
من 21 سال دارم و شخصی هستم که تا حدود زیادی هم خودم هم خانواده ام مذهبی هستیم.
یکی از نزدیکان من که برای من اهمیت زیادی دارد، چند وقتی هست که اسیر تبلیغات دین مسیح هم از طریق شبکه های ماهواره ای و هم از طریق یکی از اشناهایشان که چند سالی است مسیحی شده، شده است و میگوید میخواهم دینم را عوض کنم و مسیحی شوم.
من هرآنچه که بلد بودم را به او گفتم و تا توانستم تحقیق کردم و او را راهنمایی کردم ولی هیچ اثری نکرد.
من اهل خوزستان هستم و در منطقه ما، حداقل من که حتی یک نفر مسیحی هم ندیده بودم قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده.

مگر شبکه های ماهواره ای تبلیغ مسیح چه میگویند که دارند روزگار من رو سیاه میکنند؟

خواهش میکنم هرچه زودتر من را راهنمایی کنید.
خیلی برایم مهم است.

mohammad_spring;102002 نوشت:
قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده.

مگر شبکه های ماهواره ای تبلیغ مسیح چه میگویند که دارند روزگار من رو سیاه میکنند؟

سلام علیکم جمیعا

اگر درست متوجه شده باشم ( بر اساس نوشته هایتان ) منظورتان جوی است که شبکه های مسیحی درست کرده اند.

ولی تنها اینها نیست.

مسیحیتی که امروز صهیونیست مسیحی ها تبلیغش را میکنند از یک عرفان بنام کابالائیست الگو برداری شده.

تا آنجائیکه این حقیر با عومال و چوپانان آنها صحبت کردم این اصطلاحات سطحی است همانطوریکه در بهائیت آمده اند کلام صدراو مولانا و دیگران را برای تزئین دینشان دزدیده اند و آئینشان را با نام خودشان و کلام آنها تبلیغ میکنند مسیحی صهیونیستها نیز همچنین تبلیغاتشان بر اساس کلمات گرفته شده از عرفان کابالائی است - عرفان شیطان پرستی ( عرفان کثیف )

موضوع گرایش این بنده خدا در عنفوان جوانی دلایل دیگری هم دارد که از جمله آنها :

1- قوه دافعه قویتر تشیع و تسنن نسبت به قوه جاذبه اشان و نتیجتا وازدگی از دین
2- تامین آزادی لازم برای دفع شهوات در ادیان وابسته به کابالائیست
3- اعطای القاب به پذیرندگان ادیان شیطانی از جمله آنها مسیح بر او ظاهر شده ( بر دیگر مسیحیان نمیدانم چرا ظاهر نمیشود )

این فاکتورها را اگر در نظر بگیریم میماند اینکه برای این معضلات چه باید کرد.

محمد اسپرینگ عزیز

من و امثال منی که همینطور هاج و واج به این مقوله خیره شده ایم و گرایشات از روی نا آگاهی ( و شهوات ) را با تعصب جوانیشان آمیخته میبینیم و چیزی به ذهنمان نمیرسد بجز توکل به خدای رحمان و آگاهی دادن در مورد این ادیان شیطانی.

فایلهای تصویری و صوتی ای وجود دارد که میتواند رد شناخت این مذاهب کمک کند و اگر این شخص خودش مراجعه کند به سایت اساتید و دوستان میتوانند خیلی کمک کنند.

یاحق

خیلی ممنون از پاسخ زیباتون بینای گرامی
متاسفانه اصرار من برای تحقیق بیشتر و مثبت نگری بیشتر نسبت به تشیع و اسلام هیچ فایده ای نداشت.
فکر میکنم این چنین مواقع انسان ها بیشتر خودشون رو بخواب زدن تا به خواب رفته باشن.
چون اگر کسی واقعا محقق ادیان باشد فکر نمیکنم دینی بهتر و کامل تر از اسلام بیابد.
ولی
چاره چیست؟زندگی من دارد تباه میشود.

یکی از نزدیکان من که برای من اهمیت زیادی دارد، چند وقتی هست که اسیر تبلیغات دین مسیح هم از طریق شبکه های ماهواره ای و هم از طریق یکی از اشناهایشان که چند سالی است مسیحی شده، شده است و میگوید میخواهم دینم را عوض کنم و مسیحی شوم.
من هرآنچه که بلد بودم را به او گفتم و تا توانستم تحقیق کردم و او را راهنمایی کردم ولی هیچ اثری نکرد.
من اهل خوزستان هستم و در منطقه ما، حداقل من که حتی یک نفر مسیحی هم ندیده بودم قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده.

خیلی برایم مهم است.

با سلام و تشکر:Gol:

در پاسخ به نگرانی شما بزرگوار، توجهتان را به چند نکته جلب می کنیم:

اول انکه) حس خدا‎پرستي يك خواست فطري مستقل است كه منشأ آن حس ديني مي‎باشد. كه همواره به نوعي در ميان انسان‎ها وجود داشته است، البته معناي عموميّت گرايش فطري اين نيست كه هميشه در همه افراد زنده و بيدار باشد و انسان را آگاهانه بسوي مطلوب خويش برانگيزد، بلكه چه بسا كساني هستند كه در اثر تنبلي و راحت طلبي و گرایشات شدید به عوامل مادی، جاه طلبی و خودخواهی نمي‎خواهند زحمت تحقيق و بررسي را به خود بدهند و يا اين علت كه پذيرفتن دين محدوديتهايي را برایشان پيش مي‎آورد. فرزندان چنین خانواده و محيط هایی به تبعيّت از پدر و مادر، از دين اسلام و مكتب تشيع فقط اسم آن را شنيده و از حقيقت و روح آن كاملاً بي‎خبرند، و به عبارت ديگر مسلمان شناسنامه‎اي هستند، چنين افرادي هيچگاه به فكر تحقيق و بررسي راجع به دين حيات‎بخش اسلام و مكتب تشيع نيستند و در نتيجه از رسيدن به معارف بلند آن محروم مانده‎اند.

اينگونه افراد معمولاً در معرض آسیب تبلیغات مبلغين مسيحي هستند كه در همه جا به كمين نشسته‎‌اند.متأسفانه حس خداجوي و حقيقت طلب چنين افرادي كه تازه بيدار شده بدين ترتيب، یعنی از مسیر قرار گرفتن در برابر تبلیغات ماهواره هایی و اینترنتی از مسير خودش منحرف مي‎گردد و شخص، به طلب آب بدنبال سراب مي‎رود.

دوم آنکه) عده‎اي ديگر هستند كه نه اعتقاد به اسلام دارند و نه به مسيحيّت، بلكه تنها براي رسيدن به مقاصد مادي خويش اجير مي‎شوند و مبالغي از كليساها و جاهاي ديگر مي‎گيرند تا دين مسيح را در ميان مسلمين تبليغ كنند، اين افراد ظاهراً در ميان مسيحيّت چنين وانمود مي‎كنند كه از اسلام برگشته و مسيحيّت را برگزيده‎اند، در حاليكه دروغ مي‎گويند و آنها به هيچ ديني پايبندي ندارند. اينگونه افراد نه رفتن‎شان از اسلام و مسلمين ضرر مي‎زند و نه به طرفداران مسيحيّت مي‎افزايند.

عده زیادی از جوانان خوب و پاک ما از طریق چنین مبلغین دروغین و سودجو فریب خورده و جذب مسیحیت می شوند.

سوم) شکی نیست كه انقلاب اسلامي تحوّلي عظيم در جهان بوجود آورد تا جائيكه مي‎توان آن را معجزه قرن بيستم دانست، زيرا نه تنها موجب بيداري مسلمين و خصوصاً جوانان مسلمان گرديد؛ بلكه كشورهاي غير اسلامي و بويژه كشورهاي غربي را هم تكان داد و مردم آنجا را از خواب غفلت بيدار نموده و به انديشه فرو برد. بگونه ای که موج عظیم اسلام خواهی هر ساله رو به ازدیاد است و به تبع آن، در سالهای اخیر در بین دشمنان دین و خصوصاً دشمنان اسلام، موج اسلام هراسی راه افتاده و با تبلیغات استکبار و صهیونیزم جهانی موج اسلام ستیزی عظیمی راه افتاده است

بديهي است كه چنين تحولّي خواب را از چشمان استكبار جهاني ربوده، و آمریکا را واداشته هر ساله ميليونها دلار براي مقابله با انقلاب اسلامي و اسلام هزينه ‎كنند و آن را بطور علني بيان مي‎دارند. بنابراين بعيد نيست كه استكبار جهاني يكي از راههاي مقابله با انفلاب اسلامي را تبليغ مسيحيّت در ميان مسلمين دانسته و به خيال خام خويش خواسته از آن جلوگيري نمايد و يا موجب فروپاشي آن گردد.

جناب
mohammad_spring عزیز

البته لازم به يادآوري است هيچگاه مسلماني تا بحال ديده نشده كه نسبت به دين اسلام، قرآن و معارف آن معلومات دقيق وكافي داشته سپس نسبت به مسيحيّت و انجيل تحقيق و تفحص نموده و آنگاه دين مسيحي را بر اسلام ترجيح داده باشد، اما از آنطرف، مسيحياني كه مسلمان شده‎اند همه كساني هستند كه داراي معلومات كافي از دين مسيح بوده و سپس راجع به اسلام تحقيق نموده، آنگاه با بصيرت كامل و آگاهانه به دين مقدس اسلام مشرف شده‎اند.

در نتيجه معلوم شد كه سه عامل در مسيحي شدن برخي جوانان مسلمان وجود دارد كه هيچ كدام از آنها بر اساس بينش، تحقيق و آنگاه انتخاب نمي‎باشد. پس جاي نگراني نيست. زيرا انجيل نمي‎تواند جوانان مسلمان را از قرآن و اهل بيت ـ عليهما السلام ـ جدا كند. انجيل نه كلام خدا است و نه نوشته مسيح ـ عليه السلام ـ بلكه سالها بعد از عروج عيسي ـ عليه السلام ـ عده‎اي به فكر نوشتن افكار، اعمال و حوادث زمان او بر مي‎آيند و هر كس بر اساس ذهنيّت خويش چيزي مي‎نويسد كه نام آن را انجيل مي‎گذارد.[1] انجيل كه امروز در دست مسيحيان است و مشتمل بر چهار انجيل بنام «مَرقُس، متي، لوقا و يوحنا» است از ميان ده‎ها انجيل ديگر انتخاب شده كه حاوي تناقضات اوهام و خرافات زيادي مي‎باشد.

اینها که بر شمردیم خصوصیات کتاب انجیل با دها انتقاد و نقیصه که به اعتقادات آنها وارد است و در برابر، قرآن كتاب خدا خصوصياتی دارد که اَحَدی نمي ‎تواند با قرآن مجيد كه كلام مستقيم خدا است. [2] و از نگاهِ فصاحت و بلاغت و شيريني بيان و رسا بودن معاني معجزه پيامبر خاتم مي‎باشد[3] و با دین اسلام که آخرین و کاملترین دین الهی و در بر دارندۀ همه نیازهای مادی و معنوی انسان و بشر امروزی است برابري كند.

موفق باشید ...:Gol:

پاورقی____________________________________________

[1] . ميشل توماس، كلام مسيحي، مركز مطالعات و تحقيقات اديان و مذاهب، اول، 1377ش، ص50.
[2] . در همین سایت بحث های خوبی در خصوص اشکالات وارد بر دین مسیحیت استارت خورده است.
[3] . محمدي ري شهري، محمد، ميزان‎الحكمه، قم، دارالحديث، اول، ج3، ص183، بي‎تا، برگرفته از پایگاه اندیشه قم با تغییرات و حذف و اضافات.

صدیق و بینای گرامی، خیلی ممنون از پاسخ های زیبا و کاملتون.
خدا خیرتون بده.
برام دعا کنید.خیلی نیاز دارم.ممنونم.

من هرآنچه که بلد بودم را به او گفتم و تا توانستم تحقیق کردم و او را راهنمایی کردم ولی هیچ اثری نکرد. من اهل خوزستان هستم و در منطقه ما، حداقل من که حتی یک نفر مسیحی هم ندیده بودم قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده. مگر شبکه های ماهواره ای تبلیغ مسیح چه میگویند که دارند روزگار من رو سیاه میکنند؟ خواهش میکنم هرچه زودتر من را راهنمایی کنید.

سلام
ببینید علت اساسی گرایش او به مسیحیت چیست ؟ در هربعد تبلیغی مسیحیت اسلام حرف بالاتری دارد حتی در عشق و محبت . در قدم بعدی برنامه سفری برای او تدارک ببینید و ایشان را به نزد علمای ربانی ببرید و به مشاهد مشرفه وارد کنید . اگر سخنان و فضاها اثر کرد که کرد اگر نه :
"و ما انت علیهم بوکیل "
"یهدی من یشاء و یضل من یشاء"
موفق باشید

با سلام خدمت دوستان
يكي از تبليغات مهم در مسيحيت توهم آزادي در اسلام است و با اين حربه جوانان ما رو به انحراف مي كشانند و بعد سعي در جذب آنها مي كنند.
چرا كه بسياري از جوانان همواره با اين پرسش روبرو هستند كه چرا پاره‏اي از اعمال در كشورهاي غرب جايز بوده اما اسلام انجام آنها را ممنوع و حرام نموده است؟ اين پرسش به واسطه غليان احساسات و عواطف دوران جواني به طور معمول در نوجوانان و جوانان بروز مي‏نمايد اما مسيحيت سعي كرده‏اند كه اين موضوع را عدم آزادي جلوه دهند و آن را به عنوان شاهدي بر مخالفت اسلام با آزادي قلمداد نموده و باعث دوري نسل جوان از مذهب و انحراف آنان گردند.
خوب مسلم است كه چنين نگرشي ناشي از نوعي سطحي نگري و يا غرض ورزي است ولي متأسفانه عدم تبيين فلسفه برخي از حدود و ... مورد سفارش شارع مقدس و نيز تبليغات گسترده رسانه‏هاي غرب علي الخصوص مسيحيت و جاذبه كاذب برخي از آزاديهاي نامشروع به تلقي نادرست عدم آزادي و به تبع آن گرايش به مسيحيت و حتي اديان و فرقه هاي ديگر برخي از جوانان انجاميده است.

اما براي درمان اين معضل بهترين راه نشان دادن نقاط ضعف فراوان مسيحيت و تحريفات فراوان كتاب مقدس است.

سلام و ممنونم از توجهتون.

عمار;102519 نوشت:
چرا پاره‏اي از اعمال در كشورهاي غرب جايز بوده اما اسلام انجام آنها را ممنوع و حرام نموده است

بله دقیقا همین مسئله رو گفت که من گفتم این که این خوشی ها و لذت ها گذرا هست و فطرت انسان اون چیزی هست که اسلام گفته و اینکه مسیحیت واقعی هم از این چنین رفتارهایی استقبال نمیکنه.

عمار;102519 نوشت:
اما براي درمان اين معضل بهترين راه نشان دادن نقاط ضعف فراوان مسيحيت و تحريفات فراوان كتاب مقدس است.

من همین کار را کردم و رفتم تحقیقاتی کردم و نقاط ضعف مسیحیت امروزی رو پیدا کردم.
ولی وقتی به او گفتم این پاسخ رو داد که: من از همین اسلام زده شدم که همه کس و همه چیز رو باطل میدونه جز خودش.

مسیحیت دین بی خودیه

اینا بیشترشون یه گیتار و یه صلیب میبینن فکر میکنن مسیحیت دیگه آخرشه!

میفهمم که از من گمراه تر هم وجود داره

mohammad_spring گرامي سلام.مسيحي شدن اين دوستتون چه ضرري براي شما داره؟؟؟اگر زن است و قصد ازدواج باهاش رو داشته باشيد،ازدواج مرد مسلمان با زن مسيحي شرعيست.....عقايد بسياري از اديان هم مشتركه....اختااف چنداني نيست..چرا اشتراكات رو بررسي نميكنيد؟ در ضمن خوب لابد دليل داشته كه از اسلام و پيروان مدعي اسلام زده شده....

سلام:Gol:
جناب منتقد ،عذر میخوام ولی من با شما هم عقیده نیستم.مسیحیت به نفسه بد نیست .اون هم دین خداست اما کامل نیست .
اگر توجه کرده باشید اون عزیز هم در جواب دوستمون گفته :من از همین اسلام زده شدم که همه کس و همه چیز رو باطل میدونه جز خودش.
مگه همین الان جوونهای ما گیتار نمیزنن یا ...
فکر نمی کنم دلیلش این باشه
جلال ال احمد در یکی از کتابهاش می نویسه:
در غرب اسلام دیدم ولی مسلمان ندیدم ودر شرق مسلمان دیدم ولی اثری از اسلام ندیدمیکی از دوستان خود من میخواست زرتشتی بشه به خاطر شعاری که دارن :پندار نیک گفتار نیک کردار نیک.آیا ما این رو تو اسلام نداریم؟
مشکل ما اینه که به دستورات اسلام کامل عمل نمی کنیم،و فقط ظواهر و محدودیتهای اون رو میبینیم اما فراموش کردیم که ریشه کلمه اسلام از سلم میاد .یعنی دوستی

چندتا از دوستان من در اروپا زندگی میکنن ،و میدونید چقدر معتقد هستند؟چقدر از دروغ متنفرن .یکی از اونها مسلمون نیست ولی واقعا آدمه
یه وقتهایی خجالت میکشم پیش اون از دین حرف بزنم ،چون فقط کافیه بپرسه خوب چقدر عمل میکنی؟ما ازادی های غرب رو میبینیم و اون رو به مسیحیت نسبت میدیم،و مشکلاتمون رو به اسلام .در حالیکه مشکل از خودمونه

sosme;102672 نوشت:
..عقايد بسياري از اديان هم مشتركه....اختااف چنداني نيست..چرا اشتراكات رو بررسي نميكنيد؟ در ضمن خوب لابد دليل داشته كه از اسلام و پيروان مدعي اسلام زده شده....

سلام علیکم جمیعا

مسیحیت در دوره صدر اسلام مورد تائید اسلام بود بخاطر مشترکات بسیارش با مسلمانان.

بطوریکه نزدیکترین دین به اسلام میحیت خوانده میشد تا زمانیکه دوره رنسانس و بعد از آن صهیونیستم مسیحیان امروز را پدید آورد.

انجیل مسیحیان که بدست پولس و عهد عتیق که بدست نمیدانم چه کسی نوشته شده بود بازهم از نظر ارزشی تحلیل رفت.

امروزه از کلیساهای خانگی گرفته تا کیساهای واتیکان و پروتستان رنگ و بوئی از مسیحیت استشمام نمیشود.

حتی خواندن حضرت مسیح بعنوان فرزندخدا و پذیرفتن سخنان پولس بعنوان ناقل امین سخنان حضرت مسیح را بتوان پذیرفت و نادیده گرفت برخی مسائل رو امروزه شیطان پرستی کابالائی دارد دین مسیحیت را خط و فرمان میدهد.

این مسائل برای کسی روشن میشود که حداقل برای زندگی خودش ارزش قائل شده پیگیری نماید که این عقاید و آدابی که امروزه دارد بعنوان دین مسیحیت به خورد مردم داده میشود از کجا آمده.

یاحق

sosme;102672 نوشت:
عقايد بسياري از اديان هم مشتركه....اختااف چنداني نيست..چرا اشتراكات رو بررسي نميكنيد؟ در ضمن خوب لابد دليل داشته كه از اسلام و پيروان مدعي اسلام زده شده....

سلام
هرچند ادامه این بحث تاپیک رو از بحث اصلی منحرف می کنه اما شاید لازمه گفته بشه :
دینی که در اصولی ترین عقایدش از حقیقت دور شده ، فروعش چندان سودمند نخواهد بود . چه فرقیه بین بت پرستی اعراب جاهلی و مسیح پرستی مسیحیان ؟؟؟
موفق در پناه حق

sosme;102672 نوشت:
mohammad_spring گرامي سلام.مسيحي شدن اين دوستتون چه ضرري براي شما داره؟؟؟اگر زن است و قصد ازدواج باهاش رو داشته باشيد،ازدواج مرد مسلمان با زن مسيحي شرعيست.....عقايد بسياري از اديان هم مشتركه....اختااف چنداني نيست..چرا اشتراكات رو بررسي نميكنيد؟ در ضمن خوب لابد دليل داشته كه از اسلام و پيروان مدعي اسلام زده شده....

[=Verdana]
با سلام
[=Verdana]اگر بيني كه نابينا و چاه است اگر خاموش بنشيني گناه است.[=Verdana] ...
سرکار
sosme[=Verdana] شما خود را یگانه پرست معرفی کردید اما در اکثر پستها به دفاع از مسیحیت پرداخته اید آنهم با اندوختهای عقیم مسیحیان !!؟اگر مسیحی هستید و سخنی دارید برای گفتن بسم الله!؟
اگر کسی کمکی را خواسته حتما دلایلی دارد که برای خودش قابل قبول است و اگر دوستانی زحمت همیاری این دوست گرامی را دارند این قابل ستایش است !
خود بنده دوستانی را از این راه آگاه کردم که سخت در اشتیاه بودند و با تبلیغات منحرف مسیحیان نزدیک بوده به چالش بیفتند !
بیشتر این انسانها انسانهای ساده ای هستند که با کمی آگاهی از دین مسیحیان چنان متعجب میشوند که هیچ وقت آرزوی همچین دینی را نکنند!!

[=Verdana]وظیفه ما مسلمانان این را ایجاب میکند !!

با سلام

هیوم فیلسوف انگلیسی جمله ای داره به تمسخر که مگر معجزه ای رخ بده و همه ی اصول فاهمه رو نابود کنه تا شخص مسیحی بشه!، سالها بعد کیرکگور که یه متفکر مسیحی دو آتشه است می گه درسته هیوم این جمله رو به تمسخر گفته اما راست گفته! ما با عقلمون به مسیحیت ایمان نمی یاریم!، مثلا در مسیحیت هست که خدا برای نجات بشر از رنج انسان شد و بعد آدم ها گرفتن به صلیبش کشیدن!، اینکه عقلانی نیست، ما با یه جهش ایمانی ایمان می یاریم!...

به این بنده خدا بگین کمی عمیقتر وارد مناقشات اعتقادی بین اسلام و مسیحیت بشه و هوای نفس رو هم کنار بذاره، در غیر اینصورت اسلام پیشینش هم چندان ارزشی نداشته...

mohammad_spring;102525 نوشت:
...ولی وقتی به او گفتم این پاسخ رو داد که: من از همین اسلام زده شدم که همه کس و همه چیز رو باطل میدونه جز خودش...

این بنده خدا اگه کمی در این حوزه اطلاعات داشت باید می دونست که همه ی ادیان به یه معنا انحصارگرا هستند و خودشون رو کاملترین می دونن، بذارین بخشی از «اعتقادنامه ی آتاناسیوس» رو براتون نقل کنم، کسی که پدر اندیشه ی راست دینانه ی مسیحی تلقی میشه:

این اعتقادنامه شامل دو قسمت است: قسمت اول در مورد تثلیث و قسمت دوم در مورد شخصیت عیسی مسیح(ع) است. در زمانهای گذشته این اعتقادنامه برای سنجیدن راست دینی روحانیون و به عنوان خلاصه ای از تعالیم کلیسای کاتولیک برای تعلیم به غیر روحانیون، استفاده می شد. در قرن سیزدهم این اعتقادنامه و اعتقادنامه های نیقیه و اعتقادنامه ی رسولان، سه اعتقادنامه ی مهم کلیسا محسوب می شدند. این اعتقادنامه خلاصه ایست دقیق و استادانه از آموزه ی کلیسای غرب...(تاریخ تفکر مسیحی، پروفسور تونی لین، صص 147-148)

در رابطه با بحث فعلی، در ابتدای این اعتقادنامه اومده:

«هر کسی که نجات می خواهد باید قبل از همه چیز ایمان کلیسای جامعی(کاتولیکی) داشته باشد. اگر شخص، این ایمان را کامل و دست نخورده نگه ندارد، بدون شک برای ابد هلاک خواهد شد. اکنون اینست ایمان کلیسای جامع(کاتولیک)...»(تاریخ تفکر مسیحی، پروفسور تونی لین، ص 148)

یکی نیست بگه آخه این چه قول زور و حرف نامعقولیه که اگه کسی نه حتی به اصل عقاید نامعقولی مثل تثلیث و تجسد ایمان نداشته باشه بلکه حتی اگه به اصل اونا ایمان داشته باشه ولی اونا رو به شکلی که مورد نظر مسیحیت رسمی هست کامل و دست نخورده نگه نداره بدون شک تا ابد هلاک میشه!...

خیلی برایم مهم است.

[=Verdana]با سلام
و تشکر از مطالب خوب عزیزان
دوست خوبم این تاپیکها میتواند واقعا کمک کند اگر دوستی دارید که کمی منطقی و اهل تفکر است یک نمونه ذکر میکنم و بقیه را خود بخوانید
چهره خدادر عهد عتیق !!؟

[=b compset]1- خدا از کرده خود پشیمان می شود.[=aga arabesque desktop][=b compset]سموئیل اول باب 15 آیۀ 10
[=b compset]2- خدا پیمان شکن است. [=aga arabesque desktop][=b compset] سموئیل اول باب 2 آیۀ 2
[=b compset]3- خدا نادان است و بدون نشانه در خانه مؤمنین از کافران را تشخیص نمی دهد.  سفر خروج باب 12 آیۀ 12
[=b compset]4- خدا با انسانی کشتی می گیرد. [=aga arabesque desktop][=b compset] سفر پیدایش باب 32 آیۀ 24
[=b compset]5- خدا دروغ می گوید و دروغ او را حیوانی چون مار بر ملا می کند [=aga arabesque desktop] سفر پیدایش باب 3 آیۀ 3
[=b compset]6- خدا از آسمان می آید تا بین کلام مردم تفرقه اندازد و آنها را به تشویش اندازد. [=aga arabesque desktop][=b compset] سفر پیدایش باب 11 آیۀ 1
[=b compset]7- خدا چیزی می گوید و بعد آن را به نحو دیگری تغییر می دهد. سفر پیدایش باب 3 آیۀ 6
[=b compset]8- خدا دستور به قتل عام تمام موجودات دارای روح حتی حیوانات می دهد. [=aga arabesque desktop][=b compset]20-18
[=b compset]9- خدا به صورت بشر است.[=aga arabesque desktop][=b compset] 1-26
[=b compset]10- خدا گیسوان دارد.[=aga arabesque desktop][=b compset]دانیال 7-9
[=b compset]11- خدا دو پا دارد.[=aga arabesque desktop][=b compset]سفر خروج 24-10
[=b compset]12- خدا فرشته است و فرشته خداست.[=aga arabesque desktop][=b compset]سفر پیدایش 16-1
[=b compset]13- خدا راه می رود.[=aga arabesque desktop][=b compset]سفر پیدایش 3-8
[=b compset]14- خدا به مکان فرود می آید.[=aga arabesque desktop][=b compset]سفر خروج 19-20
[=b compset]15- خدا مسکن دارد.[=aga arabesque desktop][=b compset]فرامیر 132-13
[=b compset]16- خدا به میان ابر ها فرود می آید و جلوی روی کسی می خرامد.[=aga arabesque desktop][=b compset]سفر خروج 34-5
[=b compset]17- خدا جای کسی را که پنهان شده است را نمی داند.[=aga arabesque desktop][=b compset]سفر پیدایش 3-9
[=b compset]18- خدا بر عملش تأسف می خورد.  سفر پیدایش/ 6-6
[=b compset]19- خدا فرشته می شود و فرشته خدا می شود. [=aga arabesque desktop][=b compset] سفر پیدایش 18- 1سفر پیدایش 19-1
[=b compset]20- نادانی خدا بیشتر از نادانی مردم است.[=aga arabesque desktop][=b compset]قرنتیان 1-25

اینهم تاپیکها که در همین سایت[=Verdana] میباشد و خیلی از مطالب دیگر در نقد مسیحیت [=Verdana]

آیا مسیحیت، دین محبت و دوستی است؟

نتیجه آموزه نسل کشی در کتاب مقدس

تصویر پیامبران در قرآن و کتاب مقدس

چگونه ممکن است خداوند به بشر فرمان ‌دهد که بت بپرستند؟

اولین دستور قرآن و اولین دستور کتاب مقدس

فلسفه خلقت زن در کتاب مقدس

ده فرمان جنایت انسانی = بخوانید کیفر مقدس!

متفکرین مسلمان و تثلیث مسیحی

تصویر دیگری از پیامبران در کتاب مقدس

"استدلالهای"" در رد عقاید مسیحیان

مناظره مسیحی-مسلمان: آیا تثلیث منطقی است؟

چرا حواريون عيسي در زمان مصلوب شدنش فرار اختيار كرده و هيچيك به دفاع ا

رهبانيت در آيين مسيحيت

آيا تثليث از نظر عقل مورد پذيرش است؟!

آیا مسیحیت، دین محبت و دوستی است؟

آیا خدایی که کتاب مقدس مسیحیان نشان میدهد، به راستی خدای محبت است؟

...!!!!........!!
[=b compset]

رضا;102681 نوشت:

با سلام
اگر بيني كه نابينا و چاه است اگر خاموش بنشيني گناه است. ...
سرکار
sosme شما خود را یگانه پرست معرفی کردید اما در اکثر پستها به دفاع از مسیحیت پرداخته اید آنهم با اندوختهای عقیم مسیحیان !!؟اگر مسیحی هستید و سخنی دارید برای گفتن بسم الله!؟
اگر کسی کمکی را خواسته حتما دلایلی دارد که برای خودش قابل قبول است و اگر دوستانی زحمت همیاری این دوست گرامی را دارند این قابل ستایش است !
خود بنده دوستانی را از این راه آگاه کردم که سخت در اشتیاه بودند و با تبلیغات منحرف مسیحیان نزدیک بوده به چالش بیفتند !
بیشتر این انسانها انسانهای ساده ای هستند که با کمی آگاهی از دین مسیحیان چنان متعجب میشوند که هیچ وقت آرزوی همچین دینی را نکنند!!
وظیفه ما مسلمانان این را ایجاب میکند !!

يكبار جوابتونو دادم و مديري كه يد طولايي براي حذف پستهاي من دارد حذف كرد.گفتم نپرسيدم چرا كمك از كاربران گرفته ايد ؛پرسيدم چرا ميگيد زندگي من تباه شده...بقيشم تو همون پست حذف شده خونديد بسه...........

خیلی ممنون از همگی بابت کمک های شما به بنده
جناب رضا و بقیه دوستان:
آیا میشود به این استناد کنم؟مفهومی که از جملات انجیل نوشته شده در اینجا درست است؟

[=Book Antiqua]قرآن کریم در قصه لوط می‌گوید:

[=Book Antiqua]به لوط حکم و دانش دادیم … و همانا لوط از پیامبران بود. [أنبیاء : ۷۴] و [صافات : ۱۳۳].

[=Book Antiqua]و نیز می‌فرماید :

[=Book Antiqua]لوط در زمره کسانی است که خدا هدایتشان نموده، پس به روش آنها اقتدا کن… [انعام :۹۰]؛

[=Book Antiqua]اما بر اساس کتاب مقدس، حضرت لوط علیه‌السلام شراب نوشیده، سپس در حال مستی با دخترانش زنا کرد. دختران نیز از این زنا حامله شده و هر کدام پسری به دنیا آوردند که نسب بعضی از أنبیا به آنان می‌رسد؛ مانند داوود، سلیمان و عیسی علیهم‌السلام (پیدایش ۱۹ : ۳۱-۳۸)؛ حال آن که به حکم خود کتاب مقدس، افراد حاصل از زنا داخل جماعت خداوند نشوند حتی تا پشت دهم!(تثنیه ۲۳ : ۲).

با سلام
تاپيك جالب و پر چالشي است - بدون اينكه بخواهم به عنوان مسيحي به بعضي از دوستان پاسخ دهم - موضوع را از زاويه ديگري بررسي ميكنم
بي شك اگر فردي بي طرف و واقع بين - كه به مسائل ديني هم علاقه اي نداشته باشد - مطالب و پاسخ هاي داده شده را مطالعه كند - همان تصمصمي را ميگيرد كه دوست محمد گرفت
اگر راهنمايي و كمك فكري مستلزم اينهمه دروغ اشكار و عريان است كه نه دوستي - بلكه دشمني يا جهالت است - اگر براي چند دقيقه و يا چند ساعت و يا چند برنامه از همين شبكه ها را ببينيد - خود باور خواهيد كرد كه حداقل مطالب نسبت داده شده به مسيحيان در اين تاپيك تا چه حد دور از واقعيت است
آيا دفاع نكردن بهتر از بد دفاع كردن نيست؟؟
كدام مبلغ يا مبشر مسيحي ازادي جنسي و اخلاقي را تبليغ يا توجيه ميكند؟؟ كدام يك از مجريان يا كشيشان اين تلويزيون ها از نظر اخلاقي يا مالي فاسد هستند؟؟ - كدام شبكه سياسي يا شيطانپرستي پشت سر آنهاست - ايا بستن تهمت به هر عنوان بر عليه مخالف يا رقيب مجاز است؟؟ گمان نميكنيد همين دلايل براي خروج از اسلام يا هر ديني كافي باشد؟؟
ايا كساني را كه در حوزه هاي عليمه درس خوانده و سپس به مسيحيت يا زرتشت و حتي ماترياليسم پيوسته اند را نمي شناسيد - انها كه اسلام را كامل فراگرفته بودند؟؟ مگر هر كسي كه تصميمي خلاف خواست و اعتقاد شما بگيرد منحرف و نادان است؟ اگر كسي را نادان مي پنداريد و با او چون نادان و فاسد رفتار ميكنيد توقع حرف شنوي و اطاعت داريد؟؟
مگر شيطان پرستان عبادتگاه و جماعت هاي خود را ندارند؟؟ مگر انها در دشمني با مسيح صليب وارونه نمي گذارند؟؟ مگر گروه هاي شيطانپرستي در دشمني با مسيحيت ايجاد نشده اند؟؟ چطور آنها در خال تبليغ و تامين مالي مسيحيت هستند؟؟
كم نيستند افرادي كه براي گرفتن ويزاي كشورهاي غربي به مسيحيت گرويدند - فرض كنيد چنين تغيير ديني غلط باشد كه به نظر من هم غلط هست - اما آيا ميتوانيد واقعيت و دليل فرار و خروج انها را از اسلام و كشور اسلامي ناديده بگيريد؟؟
قصد مباحثه ندارم - اما شرط كمك صادقانه به كارگرفتن واقعيت ها و داشتن صداقت و موضع عدالت است - تا وقتي چنين برخوردي خصمانه و پر غيض - با موضوعات و وقايع ملاك عمل باشد بي شك نتيجه وارونه خواهد بود
فيض خداوند ما عيساي مسيح با همه حق جويان باد - امين

نقل قول:
جناب منتقد ،عذر میخوام ولی من با شما هم عقیده نیستم.مسیحیت به نفسه بد نیست .اون هم دین خداست اما کامل نیست .
قبول ندارم
هنوز اسلام رو قبول نکردم که پشت بندش مسیحیت رو قبول کنم.
انجیل میگه زن نباید روش رو زیاد کنه و ارزش و حقوق برابر بخواد
ایناهاش:
مرد سرست و زن تن،زن باید فرمانبردار باشد زن یک بار فریب خورد پس ساکت باشد و حرف نزند(همون حوا و گول خوردن از شیطون)

یه همچین چیزایی

اصلا میدونی چیه
همه دینا همینه ،زن ستیز

با سلام
دوست عزيز سر كار خانم منتقد
مطلبي كه نوشتيد و بر گرفته از رساله اول پولس رسول به قرنتيان است و نه انجيل
پولس رسول در اين نامه به زناني كه در محيط بت پرست و فاسد شهر قرنتس به مسيحيت گرويده بودند و سعي داشتند همان رفتار را كه زنان در معابد بت پرستي ( فاحشه گري تحت عنوان خادمه هاي معبد ) در كليسا شبيه سازي كنند سخت بر اشفته و مطالبي مينويسد تا با رنگ و بوي الهياتي انان را مجاب كند تا از رفتار خود دست بر دارند - لذا شما نبايد اين نامه را ملاكي بر جايگاه زن در مسيحيت بدانيد
قطعا اگر انجيل هاي چهارگانه را ولو يك بار خوانده باشيد در همان ابتدا بشارت جبرايل به مريم را در باره حامله شدن او ميخوانيد - اين يعني جايگاه بسي بالاتر از نبي براي يك زن - وقتي ظاهر شدن مسيح پس از قيام را بر مريم مجدليه را ميخوانيد - يعني پيشي گرفتن يك زن بر شاگردان مسيح - پس قضاوت اينگونه كه زن را كمتر و حقيرتر از مرد بدانيد - نه فقط خلاف نظر مسيحيت است بلكه كتمان واقعيت تعليم مسيح است
از نظر مسيحيت زن و مرد نه فقط دو انسان رقيب و ضد هم نيستند بلكه وجود يكي به ديگري وابسته است و بدون ديگري ناقص است - و امكان حيات ندارند - به عبارت ديگر اگر مرد سر زن است - بي شك سر بدون بدن يا پا موجودي عليل است- پس هيچ مزيتي سر بر بدن و پا ندارد و هيچ كسري بر پا نيست كه اگر دست نباشد و يا سر نباشد - چه اگر همه جاي بدن سر بود پس ديگ النساني نبود كه مباحات كند و اگر همه جاي بدن چشم بود كه شنيدني در كار نبود
پس اميدوارم دنبال برتري جنسيتي نباشيد
فيض خداوند ما عيساي مسيح با شما باد - امين

sina178s;103449 نوشت:
با سلام
تاپيك جالب و پر چالشي است - بدون اينكه بخواهم به عنوان مسيحي به بعضي از دوستان پاسخ دهم - موضوع را از زاويه ديگري بررسي ميكنم
بي شك اگر فردي بي طرف و واقع بين - كه به مسائل ديني هم علاقه اي نداشته باشد - مطالب و پاسخ هاي داده شده را مطالعه كند - همان تصمصمي را ميگيرد كه دوست محمد گرفت
اگر راهنمايي و كمك فكري مستلزم اينهمه دروغ اشكار و عريان است كه نه دوستي - بلكه دشمني يا جهالت است - اگر براي چند دقيقه و يا چند ساعت و يا چند برنامه از همين شبكه ها را ببينيد - خود باور خواهيد كرد كه حداقل مطالب نسبت داده شده به مسيحيان در اين تاپيك تا چه حد دور از واقعيت است
آيا دفاع نكردن بهتر از بد دفاع كردن نيست؟؟
كدام مبلغ يا مبشر مسيحي ازادي جنسي و اخلاقي را تبليغ يا توجيه ميكند؟؟ كدام يك از مجريان يا كشيشان اين تلويزيون ها از نظر اخلاقي يا مالي فاسد هستند؟؟ - كدام شبكه سياسي يا شيطانپرستي پشت سر آنهاست - ايا بستن تهمت به هر عنوان بر عليه مخالف يا رقيب مجاز است؟؟ گمان نميكنيد همين دلايل براي خروج از اسلام يا هر ديني كافي باشد؟؟
ايا كساني را كه در حوزه هاي عليمه درس خوانده و سپس به مسيحيت يا زرتشت و حتي ماترياليسم پيوسته اند را نمي شناسيد - انها كه اسلام را كامل فراگرفته بودند؟؟ مگر هر كسي كه تصميمي خلاف خواست و اعتقاد شما بگيرد منحرف و نادان است؟ اگر كسي را نادان مي پنداريد و با او چون نادان و فاسد رفتار ميكنيد توقع حرف شنوي و اطاعت داريد؟؟
مگر شيطان پرستان عبادتگاه و جماعت هاي خود را ندارند؟؟ مگر انها در دشمني با مسيح صليب وارونه نمي گذارند؟؟ مگر گروه هاي شيطانپرستي در دشمني با مسيحيت ايجاد نشده اند؟؟ چطور آنها در خال تبليغ و تامين مالي مسيحيت هستند؟؟
كم نيستند افرادي كه براي گرفتن ويزاي كشورهاي غربي به مسيحيت گرويدند - فرض كنيد چنين تغيير ديني غلط باشد كه به نظر من هم غلط هست - اما آيا ميتوانيد واقعيت و دليل فرار و خروج انها را از اسلام و كشور اسلامي ناديده بگيريد؟؟
قصد مباحثه ندارم - اما شرط كمك صادقانه به كارگرفتن واقعيت ها و داشتن صداقت و موضع عدالت است - تا وقتي چنين برخوردي خصمانه و پر غيض - با موضوعات و وقايع ملاك عمل باشد بي شك نتيجه وارونه خواهد بود
فيض خداوند ما عيساي مسيح با همه حق جويان باد - امين

سلام
این مغلطه های که نوشتید چه ربطی به موضوع دارد؟
سخنی برای گفتن شکر آلود آمده در کتاب مقدستان ندارید چرا اینقدر ناله میکنید

mohammad_spring;103416 نوشت:
جناب رضا و بقیه دوستان:
آیا میشود به این استناد کنم؟مفهومی که از جملات انجیل نوشته شده در اینجا درست است؟

قرآن کریم در قصه لوط می‌گوید:

به لوط حکم و دانش دادیم … و همانا لوط از پیامبران بود. [أنبیاء : ۷۴] و [صافات : ۱۳۳].

و نیز می‌فرماید :

لوط در زمره کسانی است که خدا هدایتشان نموده، پس به روش آنها اقتدا کن… [انعام :۹۰]؛

اما بر اساس کتاب مقدس، حضرت لوط علیه‌السلام شراب نوشیده، سپس در حال مستی با دخترانش زنا کرد. دختران نیز از این زنا حامله شده و هر کدام پسری به دنیا آوردند که نسب بعضی از أنبیا به آنان می‌رسد؛ مانند داوود، سلیمان و عیسی علیهم‌السلام (پیدایش ۱۹ : ۳۱-۳۸)؛ حال آن که به حکم خود کتاب مقدس، افراد حاصل از زنا داخل جماعت خداوند نشوند حتی تا پشت دهم!(تثنیه ۲۳ : ۲).

سلام
تشکر از دوستان
نتنها این یکی وجود دارد بلکه از این گفتارهای شرک آلود تا دلتان بخواهد در این کتاب یافت میشود.
اینقدر این کتاب جملات کفر آمیز دارد که برای بار اول که این کتاب را خواندم به خداوند پناه بردم

یا علی (ع);103598 نوشت:
سلام
این مغلطه های که نوشتید چه ربطی به موضوع دارد؟
سخنی برای گفتن شکر آلود آمده در کتاب مقدستان ندارید چرا اینقدر ناله میکنید

دوست عزيز - يا علي
همين مطلب موهن شما دليلي است بر لزوم نوشتن پست من - اگر اخر تربيت اسلامي ادبيات اينگونه است كه لزوم خروج از اسلام و قبول هر ديني به غير از اسلام يك واقعيت و ضرورت عقلاني است
فيض خداوند ما عيساي مسيح با حق باوران باد - آمين

sina178s;103604 نوشت:
دوست عزيز - يا علي
همين مطلب موهن شما دليلي است بر لزوم نوشتن پست من - اگر اخر تربيت اسلامي ادبيات اينگونه است كه لزوم خروج از اسلام و قبول هر ديني به غير از اسلام يك واقعيت و ضرورت عقلاني است
فيض خداوند ما عيساي مسيح با حق باوران باد - آمين

سلام
آقای که در لندن خود شاهد جنایات استناد به مسیحیت در جامعه هستید
از کجا و از چه دفاع میکنید ؟
تربیت اسلامی اینقدر به بنده و مسلمانان یاد داده که ازخداوند و پیامبران به حق یاد کنیم.و در راهی قدم گذارم که حق باشد
دیدم در انگلستان خودتان که کسانی که علاقه به همجنسگرایی داشتند چگونه دین خود را عوض کرده و به دفاع از دین مسیحیت پرداختند.
و وقتی سوال کردم گفتند شما دیکتاتوری
چندی پیش کلیسای انگلیس، هشدار داد که قانون جدید برابری در این کشور، مسیحیان را از حق آزادی بیان محروم می‌کند.
در این‌باره شورای اسقف‌های اعظم در انگلیس، اعلام کرد که با تصویب لایحه برابری مجردها مجبور خواهند شد، مراسم ازدواج همجنس‌گرایان را انجام دهند، مسیحیان از حق به چالش کشیدن همجنس‌گرایان محروم می‌شوند و کلیسا نیز محل آموزش نحوه زندگی به همجنس‌بازان خواهد شد.
لایحه پیشنهادی مشورت و مذاکره درباره آن در این ماه پایان می‌یابد.
نگو بی خبری که اصلا خوشم نمی یاد از دروغ .
از پاپ بزرگتان سوال کنید چند تا حلقه از وفاداران خود دارد؟
و بعد سوال کنید چند درصد از این وفاداران باکره هستند ؟
و در کلیساها و صومعه ها بر آنها چه گذشته ؟
نه وقت ما را بگیرید و نه بیشتر از این خودتان را رسوا کنید

سلام
دوستان منتقد و یا علی و سینا
خوب است که من با جوانب مختلف مسیحیت و اسلام اشنا شوم ولی خواهشا این تاپیک رو هم مثل بقیه تاپیک ها به جدال بین دو مذهب و در آخر به هیچ نتیجه ای نرسیدن تبدیل نکنید.
همه ادیان مقدس هستند.کاری نکنید افراد کلا از مذهب زده بشن خدایی نکرده و کلا بگن اگر ما دین نخوایم باید کیو ببینیم.
همونطور که اگر تو متن جامعه باشید خیلی افراد رو دیدید که دارن به این سمت میرن.
حتی بین قشر با سواد و روشنفکر . به عقاید هم احترام بزاریم و با سند حرف بزنیم.سندی که قبل و بعدش رو هم بگیم و فقط یه تکه از جمله رو نگیم و قبل و بعدش رو .... بزاریم.
با تشکر از شرکتتون تو این بحث

mohammad_spring;103416 نوشت:
جناب رضا و بقیه دوستان:

قرآن کریم در قصه لوط می‌گوید:

به لوط حکم و دانش دادیم … و همانا لوط از پیامبران بود. [أنبیاء : ۷۴] و [صافات : ۱۳۳].

و نیز می‌فرماید :

لوط در زمره کسانی است که خدا هدایتشان نموده، پس به روش آنها اقتدا کن… [انعام :۹۰]؛

اما بر اساس کتاب مقدس، حضرت لوط علیه‌السلام شراب نوشیده، سپس در حال مستی با دخترانش زنا کرد. دختران نیز از این زنا حامله شده و هر کدام پسری به دنیا آوردند که نسب بعضی از أنبیا به آنان می‌رسد؛ مانند داوود، سلیمان و عیسی علیهم‌السلام (پیدایش ۱۹ : ۳۱-۳۸)؛ حال آن که به حکم خود کتاب مقدس، افراد حاصل از زنا داخل جماعت خداوند نشوند حتی تا پشت دهم!(تثنیه ۲۳ : ۲).

با سلام
دوست گرامی این دقیقا آنچه که در عهد قدیم آمده به شما تقدیم کردم !
خود بنده برای اولین بار که کتابی را یکی از دوستان مسیحی به بنده داد ! در همان صفحات اول عهد قدیم اگر اشتباه نکنم این جمله را که در مورد حضرت لوط نوشته بود خواندم ! کتاب را بستم و به سراغ این دوستمان رفتم و توضیح خواستم ؟
از اینکه چه جوابی داد بگذاریم !چون مطلب دیگری را ایجاد میکند که از سوال شما و همیاری شما دور میشویم

رضا;103641 نوشت:
در همان صفحات اول عهد قدیم اگر اشتباه نکنم این جمله را که در مورد حضرت لوط نوشته بود خواندم !

جناب رضا ممنون که خلاصه و مفید و دقیقا درون بحث جواب میدهید.
یه سوال: عهد قدیم مگر شامل چند کتاب که یکی از آنها تورات است نمیشود؟
پس چرا نوشته اید کتاب مقدس؟من فکر کردم انجیل را گفته اید.
مسیحیان تا چه حد مجموعه عهد عتیق را قبول دارند؟

mohammad_spring;103642 نوشت:
جناب رضا ممنون که خلاصه و مفید و دقیقا درون بحث جواب میدهید.
یه سوال: عهد قدیم مگر شامل چند کتاب که یکی از آنها تورات است نمیشود؟
پس چرا نوشته اید کتاب مقدس؟من فکر کردم انجیل را گفته اید.
مسیحیان تا چه حد مجموعه عهد عتیق را قبول دارند؟

[=Verdana]
با سلام
اگر بخواهیم به طور خلاصه برای شما توضیح دهیم
باید اینطور گفت که:
[=Verdana]کتاب مقدس, عنوان مجموعه اى از نوشته هاى کوچک و بزرگ است که مسیحیان همه، و یهودیان بخشى از آن را «کتاب آسمانى و الهى» خود مى دانند.
[=Verdana]عنوان معروف این مجموعه در زبان انگلیسى و بیش تر زبانهاى اروپایى «بایبل» (Bible) و یا کلمه هاى هم خانواده آن است که از کلمه یونانى (Biblia) به معناى «کتابها» گرفته شده است و به آن عهدین هم مى گویند.
[=Verdana]این عنوان به این اعتقاد مسیحیان اشاره دارد که خداوند براى نجات انسانها دو عهد و پیمان با آنها بسته است:
[=Verdana]1. عهد قدیم: براساس این عهد، خداوند از انسان پیمان گرفته است که براى نجات، به شریعت الهى پایبند باشد و از راه عمل به شریعت و احکام الهى، خود را به خداوند نزدیک سازد و موجبات رضایت او را فراهم آورد.
[=Verdana]2. عهد جدید: با ظهور حضرت عیسى علیه السلام و فدا شدن و مصلوب گشتن او، خداوند عهد دیگرى با انسان بست که براساس آن، نجات انسان از راه ایمان به پسر خدا بودن حضرت عیسى علیه السلام و قربانى شدن او به عنوان کفاره گناهان انسانهاست.
[=Verdana]«انجیل» به معناى بشارت است و در حقیقت، پیام عهد جدید بشارت به این است که: «با ایمان به مسیح علیه السلام و قربانى شدن او، به رستگارى برسید!»
[=Verdana]با توجه به این تقسیم، مسیحیان کتابهاى مربوط به دوره اوّل را «عهد قدیم» و کتابهاى مربوط به دوره دوم را «عهد جدید» مى خوانند و هر دو قسمت را مقدّس و معتبر مى شمارند.
[=Verdana] مسیحیان با اینکه زمان عهد قدیم و شریعت را با آمدن مسیح علیه السلام پایان یافته مى دانند، ولى کتاب عهد قدیم را معتبر و مقدّس مى شمارند و از مطالب آن استفاده مى کنند؛ امّا احکام و فرایض موجود در عهد قدیم را نسخ شده مى شمارند و آن احکام و فرایض را که همان شریعت حضرت موسى علیه السلام است، مقدمه اى براى ظهور حضرت عیسى علیه السلام مى دانند.
[=Verdana]یهودیان بر خلاف مسیحیان معتقدند که خدا تنها یک پیمان با انسان بسته و آن هم پیمان «شریعت» است و یگانه راه نجات، عمل به شریعت و احکام الهى مى باشد.
[=Verdana] بر این اساس، آنها تنها بخش «عهد قدیم» را ـ که «عهد» مى نامند ـ قبول دارند.
[=Verdana]عهد قدیم که تنها بخش مورد اعتقاد یهودیان و قسمتى از کتاب مسیحیان است، قریب به سه چهارم کتاب مقدّس را در بر مى گیرد.
این مجموعه، به پیامبران یا اولیایى منسوب است که تا 397 سال یا 420 سال قبل از میلاد مسیح علیه السلام مى زیسته اند.
[=Verdana]عهد عتیق مجموعا 39 کتاب است که شامل 17 کتاب تاریخ و احکام، 5 کتاب مواعظ و حکم و نیایش و 17 کتاب نبوات (پیشگوییها) مى باشد.

[=Verdana] این مجموعه به عبرى و بعضا کلدانى نگاشته شده است.
[=Verdana] عهد عتیق امروزى نیز شامل 39 کتاب (سفر) مى باشد.

[=Verdana]و عهد جدید مشتمل بر چهار انجیل، اعمال رسولان، سیزده نامه منسوب به پولس، رساله به عبرانیان، یک نامه منسوب به یعقوب، دو نامه منسوب به پطرس، سه نامه منسوب به یوحنّا، یک نامه منسوب به یهودا و مکاشفه یوحنّا است. حضرت عیسى علیه السلام هیچ یک از این کتابها را ننوشت و عهد جدید تماما بعد از وفات ایشان نوشته شده است.

[=Verdana]چهار انجیل، از قدیم الایام به متى، مرقس، لوقا و یوحنّا نسبت داده مى شوند.

به عهد قدیم تورات هم میگویند

ممنونم جناب رضا.
بسیار قشنگ و کامل و همونجوری که من میخواستم (بدون غرض) بود.
خدا خیرتون بده.

با سلام
همانطور كه در پست قبلي گفتم قصد مباحثه ندارم
ولي تشكر ميكنم از همه مسلمانهايي كه با رفتار زشت و ادبيات سخيف و دروغ هاي شاخدار كه هر نا اشنا به مسيحيت هم دروغ بودن آن را مي فهمد براي مسيحيت تبليغ ميكنند
عدو سبب خير شود اگر خدا خواهد

sina178s;103744 نوشت:
ولي تشكر ميكنم از همه مسلمانهايي كه با رفتار زشت و ادبيات سخيف و دروغ هاي شاخدار كه هر نا اشنا به مسيحيت هم دروغ بودن آن را مي فهمد براي مسيحيت تبليغ ميكنند

سلام جناب سینا
ادبیات خودتون هم زیاد تعریفی نداره. من تو سایت چندتا از پست هاتون رو خوندم
البته همین پست هم یه نمونه بارزش هست.
شما که اینقدر از ادبیات دم میزنید، خودتون الگو باشید برای دیگران که یاد بگیریم ازتون.

با سلام
من در مطالب خودم ادبيات بدي نمي بينم و گمان ميكن بسيار در برابر مطالب موهن مسامحه به خرج داده ام - با اين حال از اينكه در بحث شما وارد شدم عذر خواهي ميكنم - به مباحث خود ادامه دهيد و موفق باشيد

موضوع قفل شده است