صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهنمایی اعتقادی یک فرد (گرایش از اسلام به مسیحیت)

نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

پرسش راهنمایی اعتقادی یک فرد (گرایش از اسلام به مسیحیت)

با عرض سلام و خسته نباشید.
    من 21 سال دارم و شخصی هستم که تا حدود زیادی هم خودم هم خانواده ام مذهبی هستیم.
    یکی از نزدیکان من که برای من اهمیت زیادی دارد، چند وقتی هست که اسیر تبلیغات دین مسیح هم از طریق شبکه های ماهواره ای و هم از طریق یکی از اشناهایشان که چند سالی است مسیحی شده، شده است و میگوید میخواهم دینم را عوض کنم و مسیحی شوم.
    من هرآنچه که بلد بودم را به او گفتم و تا توانستم تحقیق کردم و او را راهنمایی کردم ولی هیچ اثری نکرد.
    من اهل خوزستان هستم و در منطقه ما، حداقل من که حتی یک نفر مسیحی هم ندیده بودم قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده.

مگر شبکه های ماهواره ای تبلیغ مسیح چه میگویند که دارند روزگار من رو سیاه میکنند؟

خواهش میکنم هرچه زودتر من را راهنمایی کنید.
    خیلی برایم مهم است.
    ویرایش توسط mohammad_spring : ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ در ساعت ۱۴:۴۱

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_spring نمایش پست ها
    قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده.
    مگر شبکه های ماهواره ای تبلیغ مسیح چه میگویند که دارند روزگار من رو سیاه میکنند؟

سلام علیکم جمیعا

اگر درست متوجه شده باشم ( بر اساس نوشته هایتان ) منظورتان جوی است که شبکه های مسیحی درست کرده اند.

ولی تنها اینها نیست.

مسیحیتی که امروز صهیونیست مسیحی ها تبلیغش را میکنند از یک عرفان بنام کابالائیست الگو برداری شده.

تا آنجائیکه این حقیر با عومال و چوپانان آنها صحبت کردم این اصطلاحات سطحی است همانطوریکه در بهائیت آمده اند کلام صدراو مولانا و دیگران را برای تزئین دینشان دزدیده اند و آئینشان را با نام خودشان و کلام آنها تبلیغ میکنند مسیحی صهیونیستها نیز همچنین تبلیغاتشان بر اساس کلمات گرفته شده از عرفان کابالائی است - عرفان شیطان پرستی ( عرفان کثیف )

موضوع گرایش این بنده خدا در عنفوان جوانی دلایل دیگری هم دارد که از جمله آنها :

1- قوه دافعه قویتر تشیع و تسنن نسبت به قوه جاذبه اشان و نتیجتا وازدگی از دین
    2- تامین آزادی لازم برای دفع شهوات در ادیان وابسته به کابالائیست
    3- اعطای القاب به پذیرندگان ادیان شیطانی از جمله آنها مسیح بر او ظاهر شده ( بر دیگر مسیحیان نمیدانم چرا ظاهر نمیشود )

این فاکتورها را اگر در نظر بگیریم میماند اینکه برای این معضلات چه باید کرد.

محمد اسپرینگ عزیز

من و امثال منی که همینطور هاج و واج به این مقوله خیره شده ایم و گرایشات از روی نا آگاهی ( و شهوات ) را با تعصب جوانیشان آمیخته میبینیم و چیزی به ذهنمان نمیرسد بجز توکل به خدای رحمان و آگاهی دادن در مورد این ادیان شیطانی.

فایلهای تصویری و صوتی ای وجود دارد که میتواند رد شناخت این مذاهب کمک کند و اگر این شخص خودش مراجعه کند به سایت اساتید و دوستان میتوانند خیلی کمک کنند.

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

5. صلوات ها 7

نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

خیلی ممنون از پاسخ زیباتون بینای گرامی
    متاسفانه اصرار من برای تحقیق بیشتر و مثبت نگری بیشتر نسبت به تشیع و اسلام هیچ فایده ای نداشت.
    فکر میکنم این چنین مواقع انسان ها بیشتر خودشون رو بخواب زدن تا به خواب رفته باشن.
    چون اگر کسی واقعا محقق ادیان باشد فکر نمیکنم دینی بهتر و کامل تر از اسلام بیابد.
    ولی
    چاره چیست؟زندگی من دارد تباه میشود.

7. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما انجيل نمي‎تواند جوانان مسلمان را از قرآن و اهل بيت(ع) جدا کند

با عرض سلام و خسته نباشید.
    من 21 سال دارم و شخصی هستم که تا حدود زیادی هم خودم هم خانواده ام مذهبی هستیم.
    یکی از نزدیکان من که برای من اهمیت زیادی دارد، چند وقتی هست که اسیر تبلیغات دین مسیح هم از طریق شبکه های ماهواره ای و هم از طریق یکی از اشناهایشان که چند سالی است مسیحی شده، شده است و میگوید میخواهم دینم را عوض کنم و مسیحی شوم.
    من هرآنچه که بلد بودم را به او گفتم و تا توانستم تحقیق کردم و او را راهنمایی کردم ولی هیچ اثری نکرد.
    من اهل خوزستان هستم و در منطقه ما، حداقل من که حتی یک نفر مسیحی هم ندیده بودم قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده.

خواهش میکنم هرچه زودتر من را راهنمایی کنید.
    خیلی برایم مهم است.
    با سلام و تشکر

در پاسخ به نگرانی شما بزرگوار، توجهتان را به چند نکته جلب می کنیم:

اول انکه) حس خدا‎پرستي يك خواست فطري مستقل است كه منشأ آن حس ديني مي‎باشد. كه همواره به نوعي در ميان انسان‎ها وجود داشته است، البته معناي عموميّت گرايش فطري اين نيست كه هميشه در همه افراد زنده و بيدار باشد و انسان را آگاهانه بسوي مطلوب خويش برانگيزد، بلكه چه بسا كساني هستند كه در اثر تنبلي و راحت طلبي و گرایشات شدید به عوامل مادی، جاه طلبی و خودخواهی نمي‎خواهند زحمت تحقيق و بررسي را به خود بدهند و يا اين علت كه پذيرفتن دين محدوديتهايي را برایشان پيش مي‎آورد. فرزندان چنین خانواده و محيط هایی به تبعيّت از پدر و مادر، از دين اسلام و مكتب تشيع فقط اسم آن را شنيده و از حقيقت و روح آن كاملاً بي‎خبرند، و به عبارت ديگر مسلمان شناسنامه‎اي هستند، چنين افرادي هيچگاه به فكر تحقيق و بررسي راجع به دين حيات‎بخش اسلام و مكتب تشيع نيستند و در نتيجه از رسيدن به معارف بلند آن محروم مانده‎اند.

اينگونه افراد معمولاً در معرض آسیب تبلیغات مبلغين مسيحي هستند كه در همه جا به كمين نشسته‎‌اند.متأسفانه حس خداجوي و حقيقت طلب چنين افرادي كه تازه بيدار شده بدين ترتيب، یعنی از مسیر قرار گرفتن در برابر تبلیغات ماهواره هایی و اینترنتی از مسير خودش منحرف مي‎گردد و شخص، به طلب آب بدنبال سراب مي‎رود.

دوم آنکه) عده‎اي ديگر هستند كه نه اعتقاد به اسلام دارند و نه به مسيحيّت، بلكه تنها براي رسيدن به مقاصد مادي خويش اجير مي‎شوند و مبالغي از كليساها و جاهاي ديگر مي‎گيرند تا دين مسيح را در ميان مسلمين تبليغ كنند، اين افراد ظاهراً در ميان مسيحيّت چنين وانمود مي‎كنند كه از اسلام برگشته و مسيحيّت را برگزيده‎اند، در حاليكه دروغ مي‎گويند و آنها به هيچ ديني پايبندي ندارند. اينگونه افراد نه رفتن‎شان از اسلام و مسلمين ضرر مي‎زند و نه به طرفداران مسيحيّت مي‎افزايند.

عده زیادی از جوانان خوب و پاک ما از طریق چنین مبلغین دروغین و سودجو فریب خورده و جذب مسیحیت می شوند.

سوم) شکی نیست كه انقلاب اسلامي تحوّلي عظيم در جهان بوجود آورد تا جائيكه مي‎توان آن را معجزه قرن بيستم دانست، زيرا نه تنها موجب بيداري مسلمين و خصوصاً جوانان مسلمان گرديد؛ بلكه كشورهاي غير اسلامي و بويژه كشورهاي غربي را هم تكان داد و مردم آنجا را از خواب غفلت بيدار نموده و به انديشه فرو برد. بگونه ای که موج عظیم اسلام خواهی هر ساله رو به ازدیاد است و به تبع آن، در سالهای اخیر در بین دشمنان دین و خصوصاً دشمنان اسلام، موج اسلام هراسی راه افتاده و با تبلیغات استکبار و صهیونیزم جهانی موج اسلام ستیزی عظیمی راه افتاده است

بديهي است كه چنين تحولّي خواب را از چشمان استكبار جهاني ربوده، و آمریکا را واداشته هر ساله ميليونها دلار براي مقابله با انقلاب اسلامي و اسلام هزينه ‎كنند و آن را بطور علني بيان مي‎دارند. بنابراين بعيد نيست كه استكبار جهاني يكي از راههاي مقابله با انفلاب اسلامي را تبليغ مسيحيّت در ميان مسلمين دانسته و به خيال خام خويش خواسته از آن جلوگيري نمايد و يا موجب فروپاشي آن گردد.

جناب
    mohammad_spring عزیز

البته لازم به يادآوري است هيچگاه مسلماني تا بحال ديده نشده كه نسبت به دين اسلام، قرآن و معارف آن معلومات دقيق وكافي داشته سپس نسبت به مسيحيّت و انجيل تحقيق و تفحص نموده و آنگاه دين مسيحي را بر اسلام ترجيح داده باشد، اما از آنطرف، مسيحياني كه مسلمان شده‎اند همه كساني هستند كه داراي معلومات كافي از دين مسيح بوده و سپس راجع به اسلام تحقيق نموده، آنگاه با بصيرت كامل و آگاهانه به دين مقدس اسلام مشرف شده‎اند.

در نتيجه معلوم شد كه سه عامل در مسيحي شدن برخي جوانان مسلمان وجود دارد كه هيچ كدام از آنها بر اساس بينش، تحقيق و آنگاه انتخاب نمي‎باشد. پس جاي نگراني نيست. زيرا انجيل نمي‎تواند جوانان مسلمان را از قرآن و اهل بيت ـ عليهما السلام ـ جدا كند. انجيل نه كلام خدا است و نه نوشته مسيح ـ عليه السلام ـ بلكه سالها بعد از عروج عيسي ـ عليه السلام ـ عده‎اي به فكر نوشتن افكار، اعمال و حوادث زمان او بر مي‎آيند و هر كس بر اساس ذهنيّت خويش چيزي مي‎نويسد كه نام آن را انجيل مي‎گذارد.[1] انجيل كه امروز در دست مسيحيان است و مشتمل بر چهار انجيل بنام «مَرقُس، متي، لوقا و يوحنا» است از ميان ده‎ها انجيل ديگر انتخاب شده كه حاوي تناقضات اوهام و خرافات زيادي مي‎باشد.

اینها که بر شمردیم خصوصیات کتاب انجیل با دها انتقاد و نقیصه که به اعتقادات آنها وارد است و در برابر، قرآن كتاب خدا خصوصياتی دارد که اَحَدی نمي ‎تواند با قرآن مجيد كه كلام مستقيم خدا است. [2] و از نگاهِ فصاحت و بلاغت و شيريني بيان و رسا بودن معاني معجزه پيامبر خاتم مي‎باشد[3] و با دین اسلام که آخرین و کاملترین دین الهی و در بر دارندۀ همه نیازهای مادی و معنوی انسان و بشر امروزی است برابري كند.

موفق باشید ...

پاورقی______________________________________ ______

[1] . ميشل توماس، كلام مسيحي، مركز مطالعات و تحقيقات اديان و مذاهب، اول، 1377ش، ص50.
    [2] . در همین سایت بحث های خوبی در خصوص اشکالات وارد بر دین مسیحیت استارت خورده است.
    [3] . محمدي ري شهري، محمد، ميزان‎الحكمه، قم، دارالحديث، اول، ج3، ص183، بي‎تا، برگرفته از پایگاه اندیشه قم با تغییرات و حذف و اضافات.

ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ در ساعت ۱۷:۳۲ دلیل: فونت و فاصله
    راهنمایی اعتقادی یک فرد (گرایش از اسلام به مسیحیت)

9. صلوات ها 7

نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

صدیق و بینای گرامی، خیلی ممنون از پاسخ های زیبا و کاملتون.
    خدا خیرتون بده.
    برام دعا کنید.خیلی نیاز دارم.ممنونم.

11. صلوات ها 8

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

من هرآنچه که بلد بودم را به او گفتم و تا توانستم تحقیق کردم و او را راهنمایی کردم ولی هیچ اثری نکرد. من اهل خوزستان هستم و در منطقه ما، حداقل من که حتی یک نفر مسیحی هم ندیده بودم قبلا که بگوییم جو باعث این تصمیم او شده. مگر شبکه های ماهواره ای تبلیغ مسیح چه میگویند که دارند روزگار من رو سیاه میکنند؟ خواهش میکنم هرچه زودتر من را راهنمایی کنید.
    سلام
    ببینید علت اساسی گرایش او به مسیحیت چیست ؟ در هربعد تبلیغی مسیحیت اسلام حرف بالاتری دارد حتی در عشق و محبت . در قدم بعدی برنامه سفری برای او تدارک ببینید و ایشان را به نزد علمای ربانی ببرید و به مشاهد مشرفه وارد کنید . اگر سخنان و فضاها اثر کرد که کرد اگر نه :
    "و ما انت علیهم بوکیل "
    "یهدی من یشاء و یضل من یشاء"
    موفق باشید

هردو عالم یک فروغ روی اوست

13. صلوات ها 6

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6207

با سلام خدمت دوستان
    يكي از تبليغات مهم در مسيحيت توهم آزادي در اسلام است و با اين حربه جوانان ما رو به انحراف مي كشانند و بعد سعي در جذب آنها مي كنند.
    چرا كه بسياري از جوانان همواره با اين پرسش روبرو هستند كه چرا پاره‏اي از اعمال در كشورهاي غرب جايز بوده اما اسلام انجام آنها را ممنوع و حرام نموده است؟ اين پرسش به واسطه غليان احساسات و عواطف دوران جواني به طور معمول در نوجوانان و جوانان بروز مي‏نمايد اما مسيحيت سعي كرده‏اند كه اين موضوع را عدم آزادي جلوه دهند و آن را به عنوان شاهدي بر مخالفت اسلام با آزادي قلمداد نموده و باعث دوري نسل جوان از مذهب و انحراف آنان گردند.
    خوب مسلم است كه چنين نگرشي ناشي از نوعي سطحي نگري و يا غرض ورزي است ولي متأسفانه عدم تبيين فلسفه برخي از حدود و ... مورد سفارش شارع مقدس و نيز تبليغات گسترده رسانه‏هاي غرب علي الخصوص مسيحيت و جاذبه كاذب برخي از آزاديهاي نامشروع به تلقي نادرست عدم آزادي و به تبع آن گرايش به مسيحيت و حتي اديان و فرقه هاي ديگر برخي از جوانان انجاميده است.

اما براي درمان اين معضل بهترين راه نشان دادن نقاط ضعف فراوان مسيحيت و تحريفات فراوان كتاب مقدس است.
    ویرایش توسط عمار : ۱۳۹۰/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۵:۵۹
    راهنمایی اعتقادی یک فرد (گرایش از اسلام به مسیحیت)

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

15. صلوات ها 7

نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

سلام و ممنونم از توجهتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط عمار نمایش پست ها
    چرا پاره‏اي از اعمال در كشورهاي غرب جايز بوده اما اسلام انجام آنها را ممنوع و حرام نموده است
    بله دقیقا همین مسئله رو گفت که من گفتم این که این خوشی ها و لذت ها گذرا هست و فطرت انسان اون چیزی هست که اسلام گفته و اینکه مسیحیت واقعی هم از این چنین رفتارهایی استقبال نمیکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط عمار نمایش پست ها
    اما براي درمان اين معضل بهترين راه نشان دادن نقاط ضعف فراوان مسيحيت و تحريفات فراوان كتاب مقدس است.
    من همین کار را کردم و رفتم تحقیقاتی کردم و نقاط ضعف مسیحیت امروزی رو پیدا کردم.
    ولی وقتی به او گفتم این پاسخ رو داد که: من از همین اسلام زده شدم که همه کس و همه چیز رو باطل میدونه جز خودش.

17. صلوات ها 5

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

مسیحیت دین بی خودیه

اینا بیشترشون یه گیتار و یه صلیب میبینن فکر میکنن مسیحیت دیگه آخرشه!

میفهمم که از من گمراه تر هم وجود داره
    ویرایش توسط منتقد : ۱۳۹۰/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۶:۵۳

19. صلوات ها 4

نوشته
    161
    حضور
    15 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    458

mohammad_spring گرامي سلام.مسيحي شدن اين دوستتون چه ضرري براي شما داره؟؟؟اگر زن است و قصد ازدواج باهاش رو داشته باشيد،ازدواج مرد مسلمان با زن مسيحي شرعيست.....عقايد بسياري از اديان هم مشتركه....اختااف چنداني نيست..چرا اشتراكات رو بررسي نميكنيد؟ در ضمن خوب لابد دليل داشته كه از اسلام و پيروان مدعي اسلام زده شده....

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)