جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نماز بر فاطمه علیهاالسلام

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

راهنما نماز بر فاطمه علیهاالسلام

با سلام

((حضرت فاطمه زهراعلیهاالسلام)) به ((حضرت امیرالمؤمنین علی ع)) وصیت فرموده بود که:« راضی نیستم کسانی که به من ظلم کرده‏اند، در نماز بر من حاضر شوند.»

در روایت است که روزی ((اصبغ بن نباته)) از امام علی پرسید:« چرا فاطمه
    علیهاالسلام را شب دفن کردید؟»
    فرمود:« او از عده‏ای غضبناک بود و خوش نداشت در مراسم تجهیزش حضور داشته باشند.»

!نمازگزاران بر فاطمه علیهاسلام

امیرالمؤمنین علی علیه السلام افراد حاضر در نماز بر فاطمه علیهاسلام را چنین بر شمرده است:« ((ابوذر))، ((سلمان فارسی))، ((مقداد|مقداد))، ((عمار یاسر))، ((حذیفه بن یمان))، ((عبدالله بن مسعود)) و خودم که امام آنها هستم.»

در بعضی از روایات، نام ((عباس بن عبدالمطلب))، عموی رسول خدا، و فرزندش،((فضل بن عباس))، و ((عقیل بن ابیطالب)) و بریده و ((زبیر)) و ((حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام)) و ((حضرت امام حسین علیه السلام)) نیز در فهرست نمازگزاران آمده است.

در روایتی آمده است که امیرالمؤمنین علیه السلام بعد از نماز بر جسد فاطمه علیهاسلام، دو رکعت دیگر هم نماز خواند.
    بعضی می‏گویند شاید این دو رکعت را برای آرام گرفتن قلب شریفش خوانده باشد؛ چرا که در آیه 45 سوره بقره چنین آمده است:« __واستعینوا بالصبر و الصلوه__ » (از صبر و نماز کمک بگیرید.)

منابع:

*بحارالانوار، ج 43، صفحات 183 و 210 و 215.

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۰/۰۱/۲۷ در ساعت ۰۳:۵۷
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

2. صلوات ها 2

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری