جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مکالمه اهورا مزدا با یک چوپان به نام «جم»

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

دعوت مکالمه اهورا مزدا با یک چوپان به نام «جم»

با سلام

مکالمه اهورا مزدا با یک چوپان به نام «جم» که در وندیداد آمده بسیار جالب توجه است.
    این مکالمه از آن جهت مورد توجه می باشد که آقای جم ... به تولید نسل انسان و حیوانات می پردازد تا جائی که در روی کره زمین مکان خالی برای زندگی حتی یک انسان باقی نمی ماند!! مساله جالب تر اینکه او اینکار را در 300 سال انجام میدهد! و وقتی زمین کاملا پر شد، از اهورا مزدا میخواهد تا زمین را یک سوم بزرگتر کند!
    پس از آن در طول 600 سال، زاد و ولد را ادامه میدهد تا زمین مجددا مملو از انسان و حیوان میشود به طوری که جایی برای یک نفر هم باقی نمی ماند!! باز از اهورا مزدا میخواهد تا دو سوم زمین را بزرگتر کند!! ...
    پس از آن 900 سال دیگر به امر شریف تولید نسل ادامه میدهد!! و این قصه ادامه دارد.... او مدام تولید نسل می کند و اهورا مزدا هم زمین را کش داده و بزرگتر میکند!!
    گذشته از مضحک و غیر علمی بودن این داستان، سوال اینجاست که چرا طول عمر امام زمان مساله انگیز و غیرقابل باور است اما آقای جم حداقل 1800 سال عمر میکند و «آب از آب تکان نمیخورد؟».
    در مورد شیوه تولید نسل و شیوه های ازدیاد نسل و قدرت کمر! آقای جم سخنی به میان نیامده است تا مبادا کسی با استفاده از آن متد، کره زمین را مجددا مملو از بشر کند و اهورا مزدا مجبور شود باز هم زمین را کش داده و بزرگ کند!!

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

به متن وندیداد توجه کنید:
    وندیداد - فرگرد دوم
    فرگرد دوم
    بخش یکم
    ...
    اهوره مزدا پاسخ گفت :
    ای زرتشت اشون !
    جم هور رمه دار بزرگ، نخستین کس از مردمان بود که پیش از تو - زرتشت - من - اهوره مزدا - با او سخن گفتم و آنگاه دین اهوره و زرتشت را بدو آموختم.

3
    ای زرتشت !
    پس من - که اهوره مزدایم - او را گفتم :
    هان این جم هورچهر، پسر ویَونگهان !
    تو دین آگاه و دین بردار من [ در جهان ] باش.
    ای زرتشت !
    آنگاه جم هورچهر، مرا پاسخ گفت :
    من زاده و آموخته نشده ام که دین آگاه و دین بردار تو [ در جهان ] باشم.

4
    ای زرتشت !
    آگاه من - که اهوره مزدایم - او را گفتم :
    ای جم !
    اگر دین آگاهی و دین برداری را از من نپذیری، پس جهان مرا فراخی بخش؛ پس جهان مرا ببالان و به نگاهداری [ جهانیان ] سالار و نگاهبان آن باش.

5
    ای زرتشت !
    آنگاه جم هورچهر، مرا پاسخ گفت :
    من جهان تو را فراخی بخشم. من جهان تو را ببالانم و به نگاهداری [ جهانیان ] سالار و نگاهبان آن باشم.
    به شهریاری من، نه باد سرد باشد، نه [ باد ] گرم، نه بیماری و نه مرگ.

6
    پس من - که اهوره مزدایم - او را دو زین بخشیدم : «سوورا»ی زرین و «اشتر»ی زرنشان.(1)

7
    [ اینک ] جم، برنده ی شهریاری است !

8
    آنگاه به شهریاری جم، سیصد زمستان بسر آمد و این زمین از رمه ها و ستوران و مردمان و سگان و پرندگان و آتشان سرخ سوزان؛ و رمه ها و ستوران و مردمان، چنان پر شد که بر روی زمین برای سکونت مردمان و ستوران جای خالی باقی نماند.

9
    پس من به جم هورچهر آگاهی دارم :
    ای جم هورچهر پسر و یونگهان !
    این زمین پر شد و بر هم آمد از رمه ها و ستوران و مردمان و سگان و پرندگان و آتشان سرخ سوزان. و رمه ها و ستوران و مردمان، بر این [ زمین ] جای نیابند.

10
    آنگاه جم به روشنی، به سوی نیمروز، به راه خورشید فراز رفت. او این زمین را به «سوورا» زرین برسُفت و به «اشترا» بشِفت و چنین گفت :
    ای سپندارمذ !
    به مهربانی فراز رو و بیش فراخ شو که رمه ها و ستوران و مردمان را برتابی.

11
    پس جم این زمین را یک سوم بیش از آنچه پیش تر بود، فراخی بخشید و بدان جا رمه ها و ستوران و مردمان فراز رفتند، به خواست و کام خویش، چونان که کام هر کس بود.

12
    آنگاه به شهریاری جم، ششصد زمستان بسر آمد و این زمین پر شد از رمه ها و ستوران و مردمان و سگان و پرندگان و آتشان سرخ سوزان، و رمه ها و ستوران و مردمان بر این [ زمین ] جای نیافتند.

13
    پس آنگاه من به جم هورچهر، آگاهی دادم :
    ای جم هور چهر، پسر ویَونگَهان !
    این زمین پر شد و برهم آمد از رمه ها و ستوران و مردمان و سگان و پرندگان و آتشان سرخ سوزان. و رمه ها و ستوران و مردمان، بر این [ زمین ] جای نیابند.

14
    آنگاه جم به روشنی، به سوی نیمروز، به راه خورشید فراز رفت. او این زمین را به «سوورا» ی زرین برسُفت و به «اَشترا» بشِفت و چنین گفت :
    ای سپندارمذ !
    به مهربانی فراز رو و بیش فراخ شو که رمه ها و ستوران و مردمان را برتابی.

15
    پس جم این زمین را دو سوم بیش از آنچه پیش تر بود، فراخی بخشید و بدان جا رمه ها و ستوران و مردمان فراز رفتند، به خواست و کام خویش، چونان که کام هر کس بود.

16
    آنگاه به شهریاری جم، نهصد زمستان بسر آمد و این زمین پرشد از رمه ها و ستوران و مردمان و سگان و پرندگان و آتشان سرخ سوزان؛ و رمه ها و ستوران و مردمان، بر این [ زمین ] جای نیافتند.

17
    پس من به جم هورچهر آگاهی دادم :
    ای جم هورچهر، پسر ویَونگهان !
    این زمین پر شد و برهم از رمه ها و ستوران و مردمان و سگان و پرندگان و آتشان سرخ سوزان، و رمه ها و ستوران و مردمان، بر این [ زمین ] جای نیابند.

18
    آنگاه جم به روشنی، به سوی نیمروز، به راه خورشید فراز رفت. او این زمین را به «سوورا»ی زرین برسُفت و به «اشترا» بشِفت و چنین گفت :
    ای سپندارمذ !
    به مهربانی فرازرو و بیش فراخ شود که رمه ها و ستوران و مردمان را برتابی.

19
    پس جم این زمین را سه سوم بیش از آنچه پیش تر بود، فراخی بخشید و بدان جا رمه ها و ستوران و مردمان فراز رفتند، به خواست و کام خویش، چونان که کام هر کس بود.

20
    ... و بدان جا رمه ها و ستوران و مردمان فراز رفتند، به خواست و کام خویش، چونان که کام هر کس بود.

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۰/۰۱/۲۶ در ساعت ۰۲:۱۶
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 3

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

سلام

من قصد دخالت در این بحث رو ندارم و به احتمال 99% این پست بنده رو دوستان پاک می فرمایند ولی

ءَ أَنتُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَمِ السَّمَاءُ
    بَنَئهَارَفَعَ سَمْكَهَا فَسَوَّئهَا

وَ أَغْطَشَ لَيْلَهَا وَ أَخْرَجَ ضحَُئهَا

وَ الْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِكَ دَحَئهَاأَخْرَجَ مِنهَْا مَاءَهَا وَ مَرْعَئهَا

آيا شما به خلقت سخت‏تريد يا اين آسمانى كه او بنا نهاده؟ سقفش را برافراشت و بپرداختش، (شبش را تاريك كرد و روشنايى‏اش را آشكار ساخت،
    و پس از آن زمين را بگسترد، و از آن آب بيرون آورد ((نازعات 27 تا 31))

خداوند فرموده بعد از خلقت زمین و آسمان زمین را گسترش دادیم و آبها را بیرون آوردیم. گسترش زمین در اینجا به معنی گسترش خشکی ست.

ویرایش توسط Anoushiravan : ۱۳۹۱/۰۴/۱۶ در ساعت ۱۳:۲۸
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

7. صلوات

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
    سلام

من قصد دخالت در این بحث رو ندارم و به احتمال 99% این پست بنده رو دوستان پاک می فرمایند ولی

ءَ أَنتُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَمِ السَّمَاءُ
    بَنَئهَارَفَعَ سَمْكَهَا فَسَوَّئهَا

وَ أَغْطَشَ لَيْلَهَا وَ أَخْرَجَ ضحَُئهَا

وَ الْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِكَ دَحَئهَاأَخْرَجَ مِنهَْا مَاءَهَا وَ مَرْعَئهَا

آيا شما به خلقت سخت‏تريد يا اين آسمانى كه او بنا نهاده؟ سقفش را برافراشت و بپرداختش، (شبش را تاريك كرد و روشنايى‏اش را آشكار ساخت،
    و پس از آن زمين را بگسترد، و از آن آب بيرون آورد ((نازعات 27 تا 31))

خداوند فرموده بعد از خلقت زمین و آسمان زمین را گسترش دادیم و آبها را بیرون آوردیم. گسترش زمین در اینجا به معنی گسترش خشکی ست.

با سلام
    ارتباط گفتاری شما را با موضوع تاپیک متوجه نشدیم لطفا بیشتر توضیح دهید

( صفات الشيعه ص 8 )

9. صلوات

نوشته
    180
    حضور
    7 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    992

سلام علیکم
    جناب رضا
    چندی پیش پس از خواندن مطالب شما ، تفکری به ذهنم خطور کرد
    خواستم این رو خدمتتون عرض کنم ؛ آمدم توی پروفایلتون
    اما متأسفانه نتونستم ...
    به هر حال
    مطلبی که اینجا جاش هست بیان کنم اونه که کتاب وندیداد مورد قبول همه ی
    زرتشتیان و یا زرتشت دوستان نیست.
    آنها تنها کتاب مورد اطمینان را " گات ها " میدانند، پس بنابراین سند آوردن از این کتاب های
    وندیداد و غیره و ذلک کار بیهوده ای است.

آیت الله حق شناس : اگر كسى گناه مي‌كند و اعمال حسنه هم انجام مي‌دهد، آن عمل صالح بدرد نمى‌خورد.
    بايد شطرالاجتناب را مدنظر خود قرار دهيد. اول بايد موانع (گناهان) را برداريد.
    آیت الله حق شناس : مذاكره‌ی علمی افضل است بر شب زنده‌دارى در شب قدر.

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

نقل قول نوشته اصلی توسط الـــعبد نمایش پست ها
    سلام علیکم
    جناب رضا
    چندی پیش پس از خواندن مطالب شما ، تفکری به ذهنم خطور کرد
    خواستم این رو خدمتتون عرض کنم ؛ آمدم توی پروفایلتون
    اما متأسفانه نتونستم ...
    به هر حال
    مطلبی که اینجا جاش هست بیان کنم اونه که کتاب وندیداد مورد قبول همه ی
    زرتشتیان و یا زرتشت دوستان نیست.
    آنها تنها کتاب مورد اطمینان را " گات ها " میدانند، پس بنابراین سند آوردن از این کتاب های
    وندیداد و غیره و ذلک کار بیهوده ای است.
    با سلام

اولا که این کار بیهوده نیست !و برعکس خیلی هم مفید است
    از اینکه به سایت خودتان آمدید متشکریم دوستان لطف کنند در انجمنها جستجو کنند !!
    بله شما درست میفرماید هرچند خود زرتشتیان برای فرار چنین سخنی میگویند !!اما ما ثابت کرده ایم که به گاتها هم اعتباری نیست !!و سوالات ما از طرف موبدان زرتشتی بی جواب مانده !
    در این تاپیک میتوانید اسناد را ببینید

بی اعتباری گاتها ......!!!!!!!!!!!

.
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۳:۳۵
    ( صفات الشيعه ص 8 )

نوشته
    180
    حضور
    7 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    992

میتوانم یک انتقادی از خدمتتان بکنم ؟
    و همچنین میتوانم یک سوال هم از محضرتان بپرسم ؟

آیت الله حق شناس : اگر كسى گناه مي‌كند و اعمال حسنه هم انجام مي‌دهد، آن عمل صالح بدرد نمى‌خورد.
    بايد شطرالاجتناب را مدنظر خود قرار دهيد. اول بايد موانع (گناهان) را برداريد.
    آیت الله حق شناس : مذاكره‌ی علمی افضل است بر شب زنده‌دارى در شب قدر.

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

نقل قول نوشته اصلی توسط الـــعبد نمایش پست ها
    میتوانم یک انتقادی از خدمتتان بکنم ؟
    و همچنین میتوانم یک سوال هم از محضرتان بپرسم ؟

با سلام
    اگر سخنی شخصی دارید در پیام خصوصی در خدمتم
    و اما سوال اگر در مورد همین موضوع است بفرماید در خدمتیم

( صفات الشيعه ص 8 )

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری