لیست آفرینش سرزمینها توسط اهورا مزدا

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لیست آفرینش سرزمینها توسط اهورا مزدا

با سلام

سالهاست، نادانانی ناآگاه و مغرض، در لابلای روایات و احادیث غیر موثق، جستجو کرده و جملات و یا کلماتی را یافته و ... با حذف ابتدا و انتهای آن، و با تحریف معانی آن، سعی در مخدوش کردن چهره اسلام دارند.
اما ایشان از این موضوع غافلند که آیین زرتشت نمی تواند جایگزین خوبی برای اسلام باشد.
وندیداد کتاب مقدس زرتشتیان، گفتگوی اهورا مزدا با زرتشت است.
در این کتاب آمده که اهورا مزدا تمام سرزمینها را باب میل مردم آن سرزمین آفریده تا مبادا به ایران کوچ کنند!!
و سپس مراحل خلقت کره زمین را شرح میدهد:
بر طبق آیین زرتشت، اولین مکانی که در کره زمین خلق شده، بخش افغانی ایران بوده است! و در ایران ده ماه زمستان است و دو ماه تابستان. تابستان در ایران سرد می باشد! (مشخص نیست این سرزمین بد آب و هوا!!! که 10 ماه سال، زمستان است و تابستان آن هم سرد می باشد، چگونه مورد طمع دیگران است و میخواهند به آن سرزمین کوچ کنند!!)

اهورا مزدا میگوید: «دومین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، جلگه ی «سُغد» بود!! »
سومین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم،«مَرو» نیرومند و پاک بود.
چهارمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «بلخ» زیبای افراشته دَرَفش بود.
پنجمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «نِسایَه» در میان بلخ و مَرو بود.
ششمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هرات» و دریاچه اش بود.
پس از ایران، اهورا مزدا افغانستان را شهر به شهر خلق کرده است!! (آیا اهورا مزدا افغانی نیست؟)
هفتمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «وَئِه کِرتَه» ی بد سایه بود.
هشتمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «اورو»ی دارای چراگاه های سرشار بود.
نهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «خنِنتَ» در گرگان بود.
دهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هَرَهْوَیتی» زیبا بود.
یازدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هیرمَند» رایومَندِ بود.
دوازدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «ری» بود که سه رَد در آن فرمانروایند.
سیزدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «چَخرَ» ی نیرومند و پاک بود.
چهاردهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «وَرِنَ»ی چهارگوشه بود که فریدون - فرو کوبنده ی اَژی دهاک - در آن زاده شد.
پانزدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هفت رود» بود.
شانزدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، سرزمین گرداگرد سرچشمه ی رود «رنگ ها» بود؛ جایی که مردمان بی سر!!! زندگی می کنند.
سرزمین ها و کشورهای زیبا و بس رامش بخش و درخشان و بالنده ی دیگری نیز هست که من آن ها را آفریدم.

پی نوشت:
برای روشن شدن مطالب بالا، متن کامل بخش نخست وندیداد، بدون هیچ حذفی آورده شده است:
وندیداد - فرگرد یکم
فرگرد یکم

اهوره مزدا با سپیتمان زرتشت همپرسگی کرد و چنین گفت :

2
من هر سرزمینی را چنان آفریدم که - هر چند بس رامش بخش نباشد - به چشم مردمانش خوش آید.
اگر من هر سرزمینی را چنان نیافریده بودم که - هر چند بس رامش بخش نباشد - به چشم مردمانش خوش آید، همه ی مردمان به «ایران ویج» روی می آوردند.

3
نخستین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «ایران ویج» بود بر کرانه ی رود «دایتیا»ی نیک.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، «اَژدَها» را در رود دایتیا بیافرید و «زمستان» دیو آفریده را بر جهان هستی چیرگی بخشید.

4
در آن جا ده ماه زمستان است و دو ماه تابستان و در آن دو ماه نیز، هوا برای آب و خاک و درختان سرد است.
زمستان بدترین آسیب ها را در آن جا فرود می آورد.

5
دومین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، جلگه ی «سُغد» بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، خرَفستری به نام «سْکـَیتیَه» را بیافرید که مرگ در گله ی گاوان افگند.

6
سومین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم،«مَرو» نیرومند و پاک بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، «خواهش های گناه آلود» را بیافرید.

7
چهارمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «بلخ» زیبای افراشته دَرَفش بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، «برَوَرَ» را بیافرید.

8
پنجمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «نِسایَه» در میان بلخ و مَرو بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، گناه «سست باوری» را بیافرید.

9
ششمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هرات» و دریاچه اش بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی «سرشک و آبگونه ی پرمایه» را بیافرید.

10
هفتمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «وَئِه کِرتَه» ی بد سایه بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، پری «خنَثَی تی» را بیافرید که به «گرشاسپ» پیوست.

11
هشتمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «اورو»ی دارای چراگاه های سرشار بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، گناه «خودکامگی و فریفتاری» را بیافرید.

12
نهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «خنِنتَ» در گرگان بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، گناه نابخشودنی «کون مرزی» را بیافرید.

13
دهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هَرَهْوَیتی» زیبا بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، گناه نابخشودنی «خاک سپاری مردگان» را بیافرید.

14
یازدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هیرمَند» رایومَندِ فَره مَند بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، جادویی زیانبار جادوان را بیافرید.

15
- و سرشت جادو بدین گونه پدیدار شود : از راه نگاه [ افسونی ]. پس هرگاه جادو گام پیش نهد و به افسون شیون برکشد، بیشتر کارهای کشنده ی جادویی پیش رود.

16
دوازدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «ری» بود که سه رَد در آن فرمانروایند.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، گناهِ «برانگیختن سست باوری» را بیافرید.

17
سیزدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «چَخرَ» ی نیرومند و پاک بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، گناه نابخشودنی «مُردار سوزان» را بیافرید.

18
چهاردهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «وَرِنَ»ی چهارگوشه بود که فریدون - فرو کوبنده ی اَژی دهاک - در آن زاده شد.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، «دشتان» نابهنجار زنان و بیدادگری فرمانروایان بیگانه را بیافرید.

19
پانزدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، «هفت رود» بود.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، «دشتان» نابهنجار زنان و گرمای سخت را بیافرید.

20
شانزدهمین سرزمین و کشور نیکی که من - اهوره مزدا - آفریدم، سرزمین گرداگرد سرچشمه ی رود «رنگ ها» بود؛ جایی که مردمان بی سر زندگی می کنند.
پس آنگاه اهریمن ِهمه تن مرگ بیامد و به پتیارگی، زمستان دیو آفریده را بر جهان چیرگی بخشید.

21
سرزمین ها و کشورهای زیبا و بس رامش بخش و درخشان و بالنده ی دیگری نیز هست که من آن ها را آفریدم.

با سلام
خبری از جناب موبد یار مهران نشد که پاسخگو باشند ؟؟

:Gol:

الله اکبر

علیکم السلام
جناب رضا دستت درد نکنه

البته اینم بدون که کسی ایمان نمیاره معمولا
مخصوصا الآن که در آخرالزمان زندگی میکنیم

خداوند در قرآن کریم فرموده است: اکثر مردم فاسق و بدکارند.

اینهمه پیامبر با آن همه معجزه از طرف خداوند آمدند. مردم به سختی ایمان می آوردند. ما که بنده گنه کاری بیش نیستیم.

justgod5;134141 نوشت:
الله اکبر

علیکم السلام
جناب رضا دستت درد نکنه

البته اینم بدون که کسی ایمان نمیاره معمولا
مخصوصا الآن که در آخرالزمان زندگی میکنیم

خداوند در قرآن کریم فرموده است: اکثر مردم فاسق و بدکارند.

اینهمه پیامبر با آن همه معجزه از طرف خداوند آمدند. مردم به سختی ایمان می آوردند. ما که بنده گنه کاری بیش نیستیم.

با سلام
منظورتان را متوجه نمیشوم که فرمودید کسی ایمان نمیاورد!!؟
موضوع قفل شده است