پدرم میگه دانشگاه نرو چیکار کنم ؟

تب‌های اولیه

148 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پدرم میگه دانشگاه نرو چیکار کنم ؟

با سلام یه سئوال داشتم :Gol:

من آدم مذهبی هستم و دارم برا کنکور درس می خونم دلم می خواد برم دانشگاه درسم هم خوبه اما پدرم می فرمان که تو نباید بری دانشگاه و ایمانت در خطره من هم خیلی دوسش دارم و می دونم خیر منو می خواد اما چیکار کنم ؟
من می گم بابا بهم اعتماد نداری ؟
میگن صحبت اعتماد نیست جامعه خراب شده !

خیلی بهم فشار میاد اگه دانشگاه نرم فردا خواستگار بیاد بگه تحصیلات شما ؟ من چی بگم ؟!

ترو خدا کمکم کنید ...:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

:Ghamgin:

خوب غیر حضوری درس بخونید:Gol:

سامیه سلطانی;99924 نوشت:
من آدم مذهبی هستم و دارم برا کنکور درس می خونم دلم می خواد برم دانشگاه درسم هم خوبه اما پدرم می فرمان که تو نباید بری دانشگاه و ایمانت در خطره من هم خیلی دوسش دارم و می دونم خیر منو می خواد اما چیکار کنم ؟ میگه تو قیافت خوبه من می ترسم . من می گم بابا بهم اعتماد نداری ؟ میگن صحبت اعتماد نیست جامعه خراب شده ! خیلی بهم فشار میاد اگه دانشگاه نرم فردا خواستگار بیاد بگه تحصیلات شما ؟ من چی بگم ؟!

سلام
می توانید به دانشگاههایی از قبیل دانشگاه امام صادق ع بروید که اختلاط دختر و پسر ندارد
موفق باشید

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

اطاعت امر پدر تا جایی که خلاف فرمان خدا نباشد در ردیف اطاعت از خداوند است:Gol:
اگر از نظر ایشان حضور شما در محیط مختلط دانشگاه اشکال دارد بهتر است که به نظر ایشان احترام بگذارید زیرا

اولا" این یک امر واجب (مانند نماز و روزه)بر شما نیست که از دستور پدر سرپیچی کنید .

ثانیا" راه های دیگری که نظر پدر شما را هم تامین کند وجود دارد .

مثل پیشنهاداتی که دوستان در بالا داده اند و یا تحصیل در دانشگاه پیام نور که می توانید خودتان درس را بخوانید و فقط برای امتحانات به دانشگاه بروید .حتی ثبت نام شما هم نیاز یه حضور در دانشگاه ندارد واز طریق اینترنت می توانید ثبت نام کنید .البته مدرکش هم مدرک معتبری است زیرا دانشجویان این دانشگاه با توجه به نبودن کلاس یا کلاسهای نیمه حضوری باید برای درس ونمره واقعا" زحمت بکشند. البته بستگی به رشته ای هم که انتخاب می کنید می توانید از برخی رشته های غیر حضوری هم در سایر دانشگاهها مانند(دانشگاههای مجازی) مثل دانشگاه مجازی علوم قران وحدیث بهره ببرید .
موفق ومؤید باشید

................................................................................. حق یارتان :roz:.......................................................................................

سلام

ولی کسی خراب باشه فرقی نداره کجا هست !!!

اینم موافقم دانشگاه های ما خراب است !

سلام
احسنت بر پدر با بصیرت شما...

سامیه سلطانی;99924 نوشت:
خیلی بهم فشار میاد اگه دانشگاه نرم فردا خواستگار بیاد بگه تحصیلات شما ؟ من چی بگم ؟!

با افتخار بگید دیپلم یا حتی زیر آن...مگه کسی که میاد میخواد با مدرک شما ازدواج کنه"؟؟؟
محیط دانشگاهها خیلی خرابه همونطور که دوستان بزرگوار فرمودند اگر خیلی اصرار دارید میتونید در دانشگاههای مجازی یا پیام نور تحصیل کنید.ضمن این که دانشگاهها فقط مدرک میدن و کمتر کسی با سواد در میاد..
این ادرس که میذارم قبلا بحثش مفصل شده و میتونید تشریف ببرید و استفاده کنید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5379

madanchi11;99969 نوشت:
اینم موافقم دانشگاه های ما خراب است !

لطفا بفرمائید بعضی از افراد دانشگاههای ما ناباب هستند البته اینم طبیعیه که تعدادی از افراد هر جامعه ای ناصالح باشند
نقل قول:

هدفتون از درس خوندن اینه که یه جوابی برا خواستگارتون داشته باشید !!!!!!!!! :Gig:
نقل قول:

به نظر من اگه دانشگاهی هم افراد نابابی داره که هدفشون درس خوندن نیست تعدادی از همین بزرگواران هستند که نمی زارن فرزندان خوب و صالحشون وارد دانشگاه بشن
جلوی اونا رو نگیرید ، بلکه با تربیت صحیح اونا رو وارد جامعه کنید مطمئن باشید اگه ریشه های ایمانشون قوی باشه هیچ اتفاقی نمیفته :Gol:

خاتون مهر;99977 نوشت:
به نظر من اگه دانشگاهی هم افراد نابابی داره که هدفشون درس خوندن نیست تعدادی از همین بزرگواران هستند که نمی زارن فرزندان خوب و صالحشون وارد دانشگاه بشن جلوی اونا رو نگیرید ، بلکه با تربیت صحیح اونا رو وارد جامعه کنید مطمئن باشید اگه ریشه های ایمانشون قوی باشه هیچ اتفاقی نمیفته

سلام
سرکار خاتون مهر بزرگوار ضمن احترام به فرمایش شما ...شما چطور میتونید بفرمایید که مطمین باشید اتفاقی نمی افته؟؟؟
بله امکان داره اتفاقی نیفته ولی امکان هم داره بی افته...حتی اگر بهترین تربیت انجام بشه خانم ها چیزی دارن به عنوان احساس،که به شدت در محیط های مختلط مورد هجوم قرار میگره،چهار سال بودن در محیط مختلط با این همه فساد در دانشگاه ها و این همه گرگ که همه بخاطر شرایط موجود در جامعه هوشمند شدند میتونه خیلی خطرناک باشه و اصلا نمیشه با اطمینان این حرفو زد..

این رو با اطمینان کامل به شما میگم خانواده اگر خیلی هم زرنگ باشه 70 درصد میتونه در تربیت بچه نقش داشته باشه و مابقی رو اجتماع میسازه...علی اکبر اسکندری کتابی با ارزش در مورد تربیت فرزندان نوشته و خودش به جایی میرسه که میگه گاهی برای تربیت فرزند باید نیمه های شب دست به آسمان برد..یعنی به جایی میرسه که پدر و مادر واقعا نمیتونن جلوتر برن و اجتماع تعیین میکنه..

اگر شناخت بیشتری از جنس زن به دست بیاریم متوجه میشیم زن ها به شدت از محیط اطراف تاثیر میگیرن ...
و به نظرم هیچ پدر و خانواده دلسوزی حاضر نیست دخترشو برای مدرک بفرسته توی یک محیط مختلط فاسد..
اصلا مگه این مدرک چقدر ارزش داره که باید این اتفاق بی افته؟غیر از اینه که اکثرا بعد از گرفتش گوشه خونه هاشون خاک میخوره؟؟یا این که بعضی ها دخترانشون رو برای گرفتن مدرک به شهرهای دیگه میفرستن که به نظرم کاملا نا پسنده این کار......

به فرمایش استاد بزرگوار رسا در این زمینه توجه بفرمایید:
در امر آموزش؛با رونق امکانات دیجیتالی نظیر فیلم های آموزشی و الواح فشرده و شکل گیری جوامع مجازی، رفته رفته امر تعلیم و تعلّم به آسانی و در محیط خانه میسّر است که هم توصیۀ اسلام به علم آموزی را عملی تر می کند و هم با حفظ شأن و حرمت بانوان سازگارتر است.

mkk1369;99929 نوشت:
خوب غیر حضوری درس بخونید

خیلی ممنون دوست عزیز

من عادت به کلاس رفتن دارم هر چی تا حالا یاد گرفتم تو کلاس بوده اصلا بیرون کلاس درس نمی خونم بخاطر همینم پیام نور نمی تونه دردمو دوا کنه !

حامد;99933 نوشت:
می توانید به دانشگاههایی از قبیل دانشگاه امام صادق ع بروید که اختلاط دختر و پسر ندارد

ممنون دوست عزیز
اما دانشگاه امام صادق ع رشته مورد علاقه من رو ندارن !

••ostad••;99967 نوشت:
ثانیا" راه های دیگری که نظر پدر شما را هم تامین کند وجود دارد .

ممنون اما چیکار کنم ؟ هر جور میخوام نظر پدرم تأمین بشه ایشون قبول نمی کنه !

madanchi11;99969 نوشت:
ولی کسی خراب باشه فرقی نداره کجا هست !!!

دست شما درد نکنه یعنی من خرابم !؟
من اصلا به جنس مخالف نگاه نمی کنم اگه تو خیابون برم و بیام بهم بگید چند تا قیافه پسر دیدی یادم نیست !
اون وقت شما بهم تهمت می زنید خیلی ممنون از لطفتون !

خاتون مهر;99977 نوشت:
هدفتون از درس خوندن اینه که یه جوابی برا خواستگارتون داشته باشید !!!!!!!!!

خیلی ممنون
اما این یکی از هدفهام هستش به نظر شما مهم نیست ؟!

اگاه باش ایمانت را قویتر کن حتما موفق خواهی بود

خاتون مهر;99977 نوشت:
لطفا بفرمائید بعضی از افراد دانشگاههای ما ناباب هستند البته اینم طبیعیه که تعدادی از افراد هر جامعه ای ناصالح باشند

نه اینطور نیست شما بیایید تو دانشگاه ما که شهر کوچکی است ببینید چند درصد شون با وضع خوب و برای تحصیل میان اونم 5% است بیشتر برای خوش گذارنی پیدا کردن دوست از جنس مخالف میان ! دارم میبینم میگم !

سامیه سلطانی;100014 نوشت:
دست شما درد نکنه یعنی من خرابم !؟ من اصلا به جنس مخالف نگاه نمی کنم اگه تو خیابون برم و بیام بهم بگید چند تا قیافه پسر دیدی یادم نیست ! اون وقت شما بهم تهمت می زنید خیلی ممنون از لطفتون !

ببخشید خواهرم اصلا با شما نبودم باخودم هستم !
چرا اینطوری فکر میکنید !
دختر خوبی هستید که دانشگاه رفتن برای شما و خانواده تان زیاد جالب نیست !
ولی دبیرستان و مدارس راهنمایی ما دست کمی از مدارس ندارند مخصوصاً شهرهای بزرگ!

باز هم از شما عذرخواهی می کنم که از حرف ها من اینطور برداشت کرده اید

سلام.
واقعا عجیبه که اینقد قاطع درباره ی دانشگاه ها و افراد محصل اظهار نظر می کنید!!!!
درسته که رفتارهای غلط اجتماعی هست ولی عمومیت نداره خوشبختانه کشورمون اسلامیه و خانواده های پایبند زیاد داریم.
نیمه پر لیوان رو هم ببینید،اگه تربیت صحیح باشه احتمال لغزش کمتره ولی بازم احتمالش هست.
خوب واسه جلب رضایت پدر میشه از علایق گذشت و رشته دیگه ای رو انتخاب کرد و یا تلاش رو بیشتر کرد که غیر حضوری بشه درس رو خوند منظورم اینه که خلاصه باید سختی هایی کشید واسه دوری از گناه.

madanchi11;100026 نوشت:
ببخشید خواهرم اصلا با شما نبودم باخودم هستم ! چرا اینطوری فکر میکنید ! دختر خوبی هستید که دانشگاه رفتن برای شما و خانواده تان زیاد جالب نیست ! ولی دبیرستان و مدارس راهنمایی ما دست کمی از مدارس ندارند مخصوصاً شهرهای بزرگ! باز هم از شما عذرخواهی می کنم که از حرف ها من اینطور برداشت کرده اید

خواهش می کنم منم از شما عذرخواهی می کنم

اما هر کی مطلب شما رو می خوند همچین برداشتی می کرد :Nishkhand:

بی صدا;100050 نوشت:
سلام. واقعا عجیبه که اینقد قاطع درباره ی دانشگاه ها و افراد محصل اظهار نظر می کنید!!!! درسته که رفتارهای غلط اجتماعی هست ولی عمومیت نداره خوشبختانه کشورمون اسلامیه و خانواده های پایبند زیاد داریم. نیمه پر لیوان رو هم ببینید،اگه تربیت صحیح باشه احتمال لغزش کمتره ولی بازم احتمالش هست.

بی صدا;100050 نوشت:
خوب واسه جلب رضایت پدر میشه از علایق گذشت و رشته دیگه ای رو انتخاب کرد و یا تلاش رو بیشتر کرد که غیر حضوری بشه درس رو خوند منظورم اینه که خلاصه باید سختی هایی کشید واسه دوری از گناه.

حرف شما درسته اما من ... دلم خیلی می خواد مثل پدرم فکر کنم اما نمی تونم :Ghamgin:

آخه پدرم به ایمان من خیلی اعتقاد داره منو قبول داره اما میگه دانشگاه خرابه هر چی تو خوب باشی بازم خراب میشی من به تربیتم ایمان دارم اما به جامعه نه ! جامعه خصوصا دانشگاه امروزه هر کی رو می تونه خراب کنه ! حتی تو رو !

دوستان کمکم کنید از این سردر گمی نجات پیدا کنم نمی دونم چیکار کنم دلم خیلی گرفته است همش گریه می کنم:geryeh::geryeh::geryeh:

سامیه سلطانی;99924 نوشت:
با سلام یه سئوال داشتم :gol:

من آدم مذهبی هستم و دارم برا کنکور درس می خونم دلم می خواد برم دانشگاه درسم هم خوبه اما پدرم می فرمان که تو نباید بری دانشگاه و ایمانت در خطره من هم خیلی دوسش دارم و می دونم خیر منو می خواد اما چیکار کنم ؟
من می گم بابا بهم اعتماد نداری ؟

ترو خدا کمکم کنید ...:ghamgin::ghamgin::ghamgin:

با سلام وسپاس
دانشگاههای ما نیز احتیاج به افراد با ایمان وشایسته دار ند وآینده کشور را افراد تحصیل کرده وبا سواد می سازند .سازندگی کشوری که شهدای فراوانی در راه رشد وشکوفایی معارف وترویج آن داده ،وظیفه تک تک افراد جامعه است منتها باید با تدبیر وبررسی دقیق رشته تحصیلی ومحل تحصیل را انتخاب نمایید .
رهبر فرزانه درباره فراگیری در مکانهای مختلط می فرمایند :تحصیل دانش اگر همراه با مراعات حجاب وبدون قصد ریبه وهمراه با اطمینان به عدم وقوع در مفاسد باشد ،اشکال ندارد والا جایز نیست .
ویا فرموده اند :
فراگیری هرعلمی برای هرشخصی ،اگر برای یک غرض عقلایی مشروعی باشد وخوف فساد وافساد در آن نباشد ،بدون مانع است .
اجوبة الاستفتائات س1324و1330

اگه آدم شخصه خوبي باشه و خودشو خوب بشناسه و بتونه بر هواي نفسش احاطه ي كامل داشته باشه پس ديگه دليلي براي ترسيدن و اين جور حرفا نيست.
حالا شما هي بيايين بحث كنيد كه دانشگاه ما نياز به آدمه خوب داره و ....................
اگه نياز داره شما اوليش بسم الله وارد شيد و استارتش با شما.هميشه كه نبايد منتظر حركت ديگران بود:khandeh!:

سامیه سلطانی;100014 نوشت:
ممنون اما چیکار کنم ؟ هر جور میخوام نظر پدرم تأمین بشه ایشون قبول نمی کنه !

سلام

منم می دونم وضع دانشگا ه ما ام خرابه اما می شه راهمونو از ادم بدا جدا کنیم

مثلل خودم با هر کسی دوت نمی شوم
البته اولش دوست بودم اما جدا شدم
(اشتباه نکنید پسر بودند)
البته با خانم ها هم رابطه هم کلاسی دارم ولی وقتی حس کنم دارم کج می شم ازشون دور می شم و سلام ام نمی دم

بالا خره که توی جامعه که وارد می شوید توی جامعه هم دست کمی از دانشگاه نداره!!!!!؟؟؟؟؟:Gol:

سلام.
ورود به دانشگاه باید وسیله باشه واسه رسیدن به هدف،هدفی که واسش آفریده شدیم.
نه اینکه خودش بشه یه هدف و زندگی رو به کاممون تلخ کنیم.
به پدرتون حق بدید صلاح شما رو میخواد شما هم به خودتون سخت نگیرید.
گاهی وقتا شرایطی پیش میاد که باید از علایق گذشت.
در ضمن فهمیدگی افراد به ورود به دانشگاه نیس.مطالعه زیاد در خونه هم میشه شما اگه به مطالعه و یادگیری علاقه دارید در خانه هم میشه.

جهت اطلاع خواهر گرامی عرض می کنم که دانشگاه قم (دانشگاه ملی)هم بخش خواهران و برادرانش مجزاست و اختلاط ندارد.

شاید رشته مورد علاقه تان را داشته باشد و رضایت پدر گرامی تان را تامین کند.
در ضمن گزینه جامعة الزهرا (حوزه علمیه خواهران) در صورت علاقه تان نیز قابل انتخاب است

عترت;100091 نوشت:
رهبر فرزانه درباره فراگیری در مکانهای مختلط می فرمایند :تحصیل دانش اگر همراه با مراعات حجاب وبدون قصد ریبه وهمراه با اطمینان به عدم وقوع در مفاسد باشد ،اشکال ندارد والا جایز نیست .

شما اطمینان دارید؟
پس اینهمه سفارش اسلام به عدم اختلاط چیه؟
در این که دانشگاه ها پر از فساده کسی شکی داره؟
در ازای هر یک نفر که شما نام ببرید به دانشگاه رفت و ارزش پیدا کرد من اسم ده نفر میارم که ارزش هاشو از دست داد..
اشتباه نکنید نمیگم دخترای دانشگاه خدایی نکرده همه بد هستن خیر گوهر های گرانبهایی هم توی همین دانشگاه ها هستند که تونستن خودشون حفظ کنن..اما ...اما....با وجود این همه فساد و اختلاط در بیشتر این دانشگاهها ورود به این دانشگاهها واقعا ریسک بزرگیه...

نمیشه توی آب پرید و خیس نشد بزرگواران...مطمین باشید برای همه اسیب هاشو داره ...
لازم میدونم بازم نظر استاد رسای بزرگوار رو بذارم:
در امر آموزش؛با رونق امکانات دیجیتالی نظیر فیلم های آموزشی و الواح فشرده و شکل گیری جوامع مجازی، رفته رفته امر تعلیم و تعلّم به آسانی و در محیط خانه میسّر است که هم توصیۀ اسلام به علم آموزی را عملی تر می کند و هم با حفظ شأن و حرمت بانوان سازگارتر است

دوست عزیز ادامه ی تحصیل کار خوبیه.ویک نیاز در جامعه ی امروز محسوب میشه.این که از محیط فاسد دانشگاه
می ترسید... در صد زیادیش به شخصیت وایمان خودتون مربوطه.چون اگر خود انسان نخواد به انحراف کشیده نمیشه.از درس خوندن و دانشگاه رفتن نترسید .کم نیستند دختر و پسر های مومنی که درس خوندن و ایمانشون رو حفظ کردن.اگر امروز از دانشگاه رفتن بترسید فردا چه کار میکنید؟بالاخره به اجتماع که وارد میشید؟
به نظر من ایمانتون رو قوی کنید وتمام تلاشتون رو برای رسیدن به رشته ی مورد علاقتون بکنید.حتما می تونید.
با پدر تون صحبت کنید ایشان رو قانع کنید که تحصیل یک نیازه.
موفق باشید.

mkk1369;100123 نوشت:
البته با خانم ها هم رابطه هم کلاسی دارم ولی وقتی حس کنم دارم کج می شم ازشون دور می شم و سلام ام نمی دم

مشکل همینه دیگه دو.ست عزیز........
نمیگم شما اما این روابط ضرورت میشه و همه چیز از همینجا شروع میشه
خوب ها میشه ازدواج دانشجویی و بدها.......
بازم میگم همه نه .......

به نظر من که هر طور شده پدرتون رو راضی کنید و تحصیل کنید. در غیر این صورت پشیمان خواهید شد.
در دانشگاه هم با فعالیت در بسیج و نهادهای مقام معظم رهبری و دفتر فرهنگ می توانید ایمان خود را حفظ کرده و چه بسا با اشنایی با افراد متدین به آن بیفزایید. در صورت امکان دانشگاه های مناسب تر را انتخاب کنید. دانشگاه فرهنگ و رشد شخصیتی انسان را بالا می برد.

تنهاترین سردار;100208 نوشت:
لازم میدونم بازم نظر استاد رسای بزرگوار رو بذارم:
در امر آموزش؛با رونق امکانات دیجیتالی نظیر فیلم های آموزشی و الواح فشرده و شکل گیری جوامع مجازی، رفته رفته امر تعلیم و تعلّم به آسانی و در محیط خانه میسّر است که هم توصیۀ اسلام به علم آموزی را عملی تر می کند و هم با حفظ شأن و حرمت بانوان سازگارتر است

من خودم هم از آموزش حضوری و هم آموزش غیر حضوری استفاده کردم.
آموزش غیر حضوری را به هیچ کس توصیه نمی کنم.
آموزش غیر حضوری به هیچ وجه کیفیت، بازدهی، نشاط و......... آموزش حضوری را ندارد. از ما گفتن بود.
آموزش غیر حضوری را فقط می توان برای یادگیری بیشتر استفاده کرد.
از ما گفتن بود.
خودتون به فکر خودتون باشید.

زیتون;100214 نوشت:

من خودم هم از آموزش حضوری و هم آموزش غیر حضوری استفاده کردم.
آموزش غیر حضوری را به هیچ کس توصیه نمی کنم.
آموزش غیر حضوری به هیچ وجه کیفیت، بازدهی، نشاط و......... آموزش حضوری را ندارد. از ما گفتن بود.
آموزش غیر حضوری را فقط می توان برای یادگیری بیشتر استفاده کرد.
از ما گفتن بود.
خودتون به فکر خودتون باشید.

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بزرگوار چرا انرژی منفی ساطع میفرمایید ؟:mah:

برای کسی که واقعا" بخواهد درس بخواند وهدفش فقط درس است تفاوتش فقط در سخت تر بودن است
بنده تا الان 85 درصد مراحل تحصیلم غیر حضوری بوده آنهم با خانه داری و 3فرزند وبا اجازه ، با همین تحصیلات غیر حضوری تالیف هم کرده ام و برای تدریس هم از دو ترم قبل ...... ، بگذریم

همت مضاعف می خواهد اما نشد ندارد .

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
گر ملامتها کند خار مغیلان غم مخور

.............................................................................. حق یارتان :roz:..............................................................................

سلام من با نظر پدرتون موافقم که محیط دانشگاه خرابه،اما یه انتقادی م دارم به دوستانی که خیلی راحت در رابطه با تاثیربد دانشگاه بر اکثریت خانم ها صحبت میکنند،این کمال بی انصافیه من خودم دوستانی دارم که واقعآمومن و با خدا هستند و با وجود محیط کاملآ مستعد به آلودگی خودشون و پاک نگه داشتند و البته،البته تعدادشون (خدارو شکر)کم هم نیست!!!
-اگه زیاد ناراحتی و دوست داری ادامه تحصیل بدی از دانشگاهایی که پیشنهاد شده استفاده کن و علاقه حضور در کلاس رو به خاطر نظر محترم پدرت ازش چشم پوشی کن من بهت قول میدم که با دعای پدرت با دانشگاهای نیمه حضوری وغیر حضوری بسیار عالی ارتباط برقرار میکنی.در ضمن سر کلاس خبری نیست که انقدر علاقه داری... اگه یه ذره از خداوند دور شی اسیر شوخی ها و بی بندوباریهای روزمره دانشگاه میشی! پس این شرایطتو به فال نیک بگیر!!!!
التماس دعا

••ostad••;100218 نوشت:
برای کسی که واقعا" بخواهد درس بخواند وهدفش فقط درس است تفاوتش فقط در سخت تر بودن است
بنده تا الان 85 درصد مراحل تحصیلم غیر حضوری بوده آنهم با خانه داری و 3فرزند وبا اجازه ، با همین تحصیلات غیر حضوری چند کتاب هم تالیف کرده ام و برای تدریس هم از دو ترم قبل ...... ، بگذریم
همت مضاعف می خواهد اما نشد ندارد .

سرکار استاد گرامی شما متاهل بودید با چند تا فرزند. مسلم است که اموزش غیر حضوری برای شما راحتتر است نه سختتر.
ما داریم درباره یک دختر مجرد صحبت می کنیم.
ولی باز هم میگویم نه اعتبار مدرک حضوری را دارد و نه کیفیتش را و نه محاسنش را.
البته آموزش غیر حضوری محاسنی هم دارد ولی به معایبش نمی ارزد.
من برای کسی که امکان آموزش حضوری را دارد آموزش غیر حضوری را توصیه نمیکنم.
من بهترین دوران عمرم را زمانی میدانم که به دانشگاه میرفتم. (حضوری)
اگر باور ندارید از کسانی که از این آموزش ها استفاده کردند بپرسید. فقط من نیستم که این حرف را میزنم.

تنهاترین سردار;100227 نوشت:
نمیخواستم وارد مشخصاتم بشم اما واجب شد..
بنده دو رشته دانشگاهی تحصیل میکنم یکی پیام نور و دیگری مجازی
حاضرم با هر دانشگاهی رفرنس هامون رو مقایسه کنید
ضمنا مدرکش هم ردیف با دانشگاه شریف محسوب میشه
نشاط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جناب تنهاترین سردار لطفا خودتون رو گول نزنید. مهم رفرنس هاتون یا اساتید مشترکتون نیست.
اگه حضوری می رفتید احتمالا نشاط را متوجه می شدید.

منم دانشگام نیمه حضوری ،با مدرک خوب(دانشکده نیمه حضوری علامه طباطبایی) به نظر این یه موهبت الهی بوده برام واصلآ هم کسالت آور نیست خیلی هم خوبه و یه نعمته !!!!!

با سلام

به پدر محترم بفرمایید بچه‌های بالا دارن پسر دخترا رو جدا می‌کنن ما ترم قبل ۲ تا کلاسمون با دخترای رشتمون بود بچه‌های شبانه که اومدن همه کلاساشون فقط خودین

شما با خیال اسوده برین دانشگاه اگه خود دختر حجابشو سفت بگیره سبک بازی‌ در نیاره کسی‌ جرات نمی‌کنه سمتش بره (ازون لحاظ)

سلام بر بقِظالله الاعظم ومنتظرانش

زیتون گرامی چرا اینقدر عصبانی ؟؟؟

البته فکر میکنم پدر این دختر خانم عزیزمان هم از عاقبت همین نشاطهاکه گاهیییی!!! افراطی میشه میترسند .

بزرگوار بنده کلاسهای حضوری را دیده ام واداره میکنم البته هستند دانشجویانی که بسیار هم متدین وبا وقار تحصیل میکنند اما شاهد این مطلب از نزدیک هستم که بسیاری هم به دام این نشاطها میافتند و فقط باید در امور دنیا به خدا پناه ببریم
از طرفی هم بحث بر سر این است که پدر ایشان مخالف حضور دخترشان در مکان مختلط هستند وایشان هم وظیفه دارند که به نظر پدر احترام بگذارند

بیایید باورهایمان رابا اراده ای محکم باز سازی کنیم

موفق وخونسرد باشی زیتون بزرگوار :Gol:

................................................................................... حق یاران :roz:.......................................................................................

farzadd123;100239 نوشت:
به پدر محترم بفرمایید بچه‌های بالا دارن پسر دخترا رو جدا می‌کنن ما ترم قبل ۲ تا کلاسمون با دخترای رشتمون بود بچه‌های شبانه که اومدن همه کلاساشون فقط خودین شما با خیال اسوده برین دانشگاه اگه خود دختر حجابشو سفت بگیره سبک بازی‌ در نیاره کسی‌ جرات نمی‌کنه سمتش بره (ازون لحاظ)

سلام

قرار بود 4 ترم با رو با دخترا جدا کنند ولی باز هم مختلط است

درسته کسی حجاب شو سرسخت بگیره کسی دنبال راه نمی افتد

••ostad••;100242 نوشت:
البته فکر میکنم پدر این دختر خانم عزیزمان هم از عاقبت همین نشاطهاکه گاهیییی!!! افراطی میشه میترسند . بزرگوار بنده کلاسهای حضوری را دیده ام واداره میکنم البته هستند دانشجویانی که بسیار هم متدین وبا وقار تحصیل میکنند اما شاهد این مطلب از نزدیک هستم که بسیاری هم به دام این نشاطها میافتند و فقط باید در امور دنیا به خدا پناه ببریم از طرفی هم بحث بر سر این است که پدر ایشان مخالف حضور دخترشان در مکان مختلط هستند وایشان هم وظیفه دارند که به نظر پدر احترام بگذارند بیایید باورهایمان رابا اراده ای محکم باز سازی کنیم

خیلی ممنون از استاد عزیز برای راهنمایی های خوبتون :Gol:
از بقیه دوستان هم متشکرم که هر کدام نکته ای را به من یاد دادند خیلی استفاده می کنم از نظرات دوستان

من دختر متدینی هستم
اما پدرم اصرار دارند که محیط دانشگاه هر چقدر هم محکم باشی تو رو خراب می کنه مثال هایی هم می زنند که من نمی تونم جواب بدم از فامیل ها و دوستان مثال می زنند که مثل من معتقد بودند اما وقتی رفتند دانشگاه رفته رفته ...

دختر خاله ام که خیلی بهش اعتقاد داشتم پدرم می گفت تا به حال ندیدم حجابش ناقص باشه اما از وقتی رفته دانشگاه یکم موهاش پیدا شده !!

[=Arial Black]با این وضعیت اگه من لج کنم و پدرم هم راضی بشن من با ایمانم چه کنم؟ واقعا می ترسم خیلی ها رو می بینم که خراب شدن اونوقت اگه به خودم و ایمانم اعتماد کنم به نظرتون کار درستی می کنم یا ریسکه ؟:Ghamgin:

عترت;100091 نوشت:
دانشگاههای ما نیز احتیاج به افراد با ایمان وشایسته دار ند وآینده کشور را افراد تحصیل کرده وبا سواد می سازند .سازندگی کشوری که شهدای فراوانی در راه رشد وشکوفایی معارف وترویج آن داده ،وظیفه تک تک افراد جامعه است منتها باید با تدبیر وبررسی دقیق رشته تحصیلی ومحل تحصیل را انتخاب نمایید .

منظور من همینه اگه والدین به صرف اینکه بچه ی ما دانشگاه بره ایمانش خدشه دار میشه از رفتن فرزندان صالح به دانشگاه جلوگیری کنند خوب طبیعیه محیط آلوده میشه من در ارتباط با نوع کارم با دانشگاههای زیادی در تماس هستم و افراد خوب و محجبه ایی دیده ام از خانواده ی علمای بزرگ اصفهان که درس میخوند و آلوده هم نشدند خانواده باید مراقب فرزندانشون باشند چه در دانشگاه چه در حوزه علمیه و چه در خانه
البته دانشجویانی هم دیدم که به محض ورود به دانشگاه تغییر رویه میدهند در صورتی که اینها افرادی هستند که دچار ضعف هستند به محیط باز وارد میشن متغییر میشن آن هم با اطلاع و حتی تشویق والدینشون پس محیط دانشگاه مقصر نیست

سامیه سلطانی;100288 نوشت:
واقعا می ترسم خیلی ها رو می بینم که خراب شدن

اگه می ترسید به دانشگاه دخترانه بروید یا به صورت غیر حضوری درس بخونید حتی بالاتر از آن به حوزه علمیه بروید من همه را تجربه کردم با همدیگه تفاوتی ندارند

سامیه سلطانی;99924 نوشت:
با سلام یه سئوال داشتم من آدم مذهبی هستم و دارم برا کنکور درس می خونم دلم می خواد برم دانشگاه درسم هم خوبه اما پدرم می فرمان که تو نباید بری دانشگاه و ایمانت در خطره من هم خیلی دوسش دارم و می دونم خیر منو می خواد اما چیکار کنم ؟ من می گم بابا بهم اعتماد نداری ؟ میگن صحبت اعتماد نیست جامعه خراب شده ! خیلی بهم فشار میاد اگه دانشگاه نرم فردا خواستگار بیاد بگه تحصیلات شما ؟ من چی بگم ؟! ترو خدا کمکم کنید ...

سلام علیکم جمیعا

بله در هر جامعه ای بد و خوب هست.

ولی اگر اینطور و با این شکل انسانی منحرف میشود خب احتیاط شرط عقل است.
ولی به عقیده بنده پدر شما مطلب دیگری مد نظرش است و آن فسقی است که در جامعه شبه روشنفکری دانششششجوئی مد شده.
( خوبه پروفسور نیستند )

در هر حال شما اگر با ادله ای متغن نتوانید پدرتان را از ایمانتان مطمئن نمائید پس بهتر است خیر دانشگاه را بخورید چون آنجا انسان محکمتری نیاز دارد.

در دانشگاه غیر حضوری شرکت کنید. رشته ای مناسبتر هم میخوانید خیال همه راحت است.

به عقیده بنده اگر شما بعنوان یک انسان معتقد نتوانید ادله ای قاطع دال بر اعتقادتان را بیاورید بهتر است دانشگاه پیام نور بروید.

توی دانشگاه ها با جوی که امروز حاکم شده انسان سست را با خود به سادگی به این طرف و آنطرف عقاید میکشاند.

مثال واضح این دانشجویانی هستند که بعد از اینهمه تحصیل و تفکر اوشو و مورتی را رهبر خود میدانند و یا اینکه بدنبال ارد بزرگ به سبزه زار بهشت در عدم میروند.

یاحق

••ostad••;100242 نوشت:
زیتون گرامی چرا اینقدر عصبانی ؟؟؟

البته فکر میکنم پدر این دختر خانم عزیزمان هم از عاقبت همین نشاطهاکه گاهیییی!!! افراطی میشه میترسند .

بزرگوار بنده کلاسهای حضوری را دیده ام واداره میکنم البته هستند دانشجویانی که بسیار هم متدین وبا وقار تحصیل میکنند اما شاهد این مطلب از نزدیک هستم که بسیاری هم به دام این نشاطها میافتند و فقط باید در امور دنیا به خدا پناه ببریم
از طرفی هم بحث بر سر این است که پدر ایشان مخالف حضور دخترشان در مکان مختلط هستند وایشان هم وظیفه دارند که به نظر پدر احترام بگذارند

بیایید باورهایمان رابا اراده ای محکم باز سازی کنیم

موفق وخونسرد باشی زیتون بزرگوار

سرکار استاد گرامی من عصبانی نیستم.
متاسفانه دوستان تعصب به خرج میدهند. چرا از نشاط تعبیر بد می کنید؟
بله وظیفه دارند احترام بگذارند ولی نظر من این است که تا جایی که امکان دارد ایشون را راضی کنند.
اگر نظر پدرشون این بود که به دبیرستان نرود می گفتیم بشین خونه؟ یا می گفتیم پدرت را راضی کن.
ما نگران این هستیم که این دختر هم از راه به در شود. ولی اگر خواهر یا دختر خودمون بود دلمون نمی خواست بهترین دانشگاه را برود ؟

*تسنیم*;100237 نوشت:
منم دانشگام نیمه حضوری ،با مدرک خوب(دانشکده نیمه حضوری علامه طباطبایی) به نظر این یه موهبت الهی بوده برام واصلآ هم کسالت آور نیست خیلی هم خوبه و یه نعمته !!!!!

سرکار تسنیم گرامی شما دارید در یکی از دانشگاه های مادر تحصیل می کنید. معلوم است که خوبه.
ولی خودتون اگر روزانه همین دانشگاه را قبول شده بودید، کدام را انتخاب می کردید؟

باعرض سلام و تشکر از همه خوانندگان و خدمتگذاران به دین مخصوصا اسک دینی های عزیز
یکی از مسایلی که افراط و تفریط در آن زیاد است دانشگاه رفتن دختران است بسیاری از پدران و مادران به دلیل تفاوت های سنی و یا جامع و کامل نبودن اطلاعاتشون از دانشگاه باعث عدم شکوفایی استعدادهای دختران خود می شوند و در نتیجه زندگی محدود با بهداشت روانی پایین و اعتماد به نفس ضعیفی را به دختران خود هدیه می دهند. به نظر من ما به جای اینکه مکان و یا موقعیت خاصی را از دخترمان بگیریم باید دخترمان را نسبت به ویروس های جامعه واکسینه کنیم زیرا به هر حال اگر دخترمان دانشگاه نرفت مکان های دیگری در جامعه است که آلوده به ویروس های خطرناک تر از دانشگاه است کوچه ، خیابان و حتی برخی از امکان تفریحی ، ورزشی و یا مذهبی ممکن است از این ویروس ها خالی نباشد بنابراین باید این پدر به جای محدود کردن دخترش به فکر ایجاد شناخت و پیش آگهی نسبت به خطرات موجود در جامعه باشد به نظر می رسد محدود کردن و گفتن حق نداری بری خیلی آسان تر از وقت گذاشتن ، رفاقت و صمیمیت باشد. ، واکسینه کردن دختر با استفاده از واکسن محبت ، رفاقت و برآوردن کردن نیازها و انتظارات عاطفی ، وقت و انرژی می طلبد. و برخی پدران حاضر به این کار نمی شوند .
دوستان راهکارهای مختلفی را برای حذف صورت مسأله :khandeh!:ارایه دادند ولی اگر یه دختری قصد داشته باشد دانشگاهی برود که کاملا حضوری باشد و بخواهد نقش فعال تری در آینده در زمینه علم و پژوهش داشته باشد باید چکار کند.
خب اما راهکار :
1- سنجش و ارزیابی بدبینی پدر : یعنی پدر محترم شما آیا نسبت به همه افراد خانواده چنین دیدی را دارد؟
2- صحبت و آگاهی دادن نسبت و تغییر نگرش و ساخت ذهنی و تصور اشتباه پدر از طریق خودتان و یا افرادی که مورد پذیرش پدر هستند و در واقع پدر از آنها حساب می برد.
3- ارتباط دهی دوستان مناسب شما با پدر برای صحبت و گفت و گو
4 - حساسیت زدایی و اطمینان دهی نسبت به فاصله و دوری کردن از محیط های آلوده دانشگاه و حتی وعده و وعید دادن به پدر
در ضمن انگیزه شما برای درس خواند باید باز بینی شود و شما سعی کنید هدف ارزشمند تری را برای رفتن به دانشگاه پیدا کنید.
موفق باشید.

سامیه سلطانی;100288 نوشت:
با این وضعیت اگه من لج کنم و پدرم هم راضی بشن من با ایمانم چه کنم؟ واقعا می ترسم خیلی ها رو می بینم که خراب شدن اونوقت اگه به خودم و ایمانم اعتماد کنم به نظرتون کار درستی می کنم یا ریسکه ؟

سلام

ایجور که شما دارید فکر می کنید از اون ور میافتید و شیطان بر شما غلبه می کند

توکل به خدا کنید
و در مورد خودتان در حد اعتدال شک کنید نه بیشتر
اینجوری این فکر به همه جا بست داده می شه و بدتر می شه.

:Gol:

madanchi11;100287 نوشت:
درسته کسی حجاب شو سرسخت بگیره کسی دنبال راه نمی افتد

سلام

ولی اونقدر سخت نه که حس کنج کاوی مرد ها رو تحریک کنه تا بدتر پیله کنند بهش

در حد اعتدال خوبه:Gol:

تنهاترین سردار;100211 نوشت:
نمیگم شما اما این روابط ضرورت میشه و همه چیز از همینجا شروع میشه

سلام

دوست من

سخن گفتن بستگی به افراد داره که چگونه پرده ای جلوی رویشان بگیرند و سخن بگویند

من توی دانشگاه اول اش راحت بودم(بنا به عقیده ای که داشتم و گفتم) سلام می کردم و جواب می گرفتند و لازم بود حتی شماره تماسم هم می دادم!!!! اما تا حالا نه خارج از درخواست جزوه و یا کار های ضروری با من تماس گرفته نشده!!!
و من هم تا حالا با کسی برای جزوه تماس نگرفتم(خانم ها جز یه بار خواستم پیامک بزنم که نرفت)

و وقتی حس کردم که زیاد از حد دارم با خانم ها گرم می گیرم

دیگه دور شدم

آدم باید اراده ی خودش را بالا ببره
چون شیطان همیشه در کمینه!!!:Gol:

سلام

یه راه حل دیگه ام که و توی فامیل ما هم مرسوم است

ازدواج است(فقط خانم ها نریزید روی سرم:farar::kharej: )

درسته که شما یکی از دلایلتون تحصیل برای ازدواج است

ولی حواستون باشه که شما یک زن هستید

و مردان تحصیل کرده زیادی هستند که خواهان خانم های خانه دارند

یا اجازه می دهند بعد از ازدواج درس بخونید(اگر هدفتون برای جواب به خواستگار نباشه)

اینجوری اون حس زنانه تان اجازه نمی ده دنبال ... برید و اعتقادتونو سست کنه(قصد توهین ندارم فقط پیشنهاد دادم:Gol:

اميدوار;100375 نوشت:
باعرض سلام و تشکر از همه خوانندگان و خدمتگذاران به دین مخصوصا اسک دینی های عزیز
یکی از مسایلی که افراط و تفریط در آن زیاد است دانشگاه رفتن دختران است بسیاری از پدران و مادران به دلیل تفاوت های سنی و یا جامع و کامل نبودن اطلاعاتشون از دانشگاه باعث عدم شکوفایی استعدادهای دختران خود می شوند و در نتیجه زندگی محدود با بهداشت روانی پایین و اعتماد به نفس ضعیفی را به دختران خود هدیه می دهند. به نظر من ما به جای اینکه مکان و یا موقعیت خاصی را از دخترمان بگیریم باید دخترمان را نسبت به ویروس های جامعه واکسینه کنیم زیرا به هر حال اگر دخترمان دانشگاه نرفت مکان های دیگری در جامعه است که آلوده به ویروس های خطرناک تر از دانشگاه است کوچه ، خیابان و حتی برخی از امکان تفریحی ، ورزشی و یا مذهبی ممکن است از این ویروس ها خالی نباشد بنابراین باید این پدر به جای محدود کردن دخترش به فکر ایجاد شناخت و پیش آگهی نسبت به خطرات موجود در جامعه باشد به نظر می رسد محدود کردن و گفتن حق نداری بری خیلی آسان تر از وقت گذاشتن ، رفاقت و صمیمیت باشد. ، واکسینه کردن دختر با استفاده از واکسن محبت ، رفاقت و برآوردن کردن نیازها و انتظارات عاطفی ، وقت و انرژی می طلبد. و برخی پدران حاضر به این کار نمی شوند .
دوستان راهکارهای مختلفی را برای حذف صورت مسأله ارایه دادند ولی اگر یه دختری قصد داشته باشد دانشگاهی برود که کاملا حضوری باشد و بخواهد نقش فعال تری در آینده در زمینه علم و پژوهش داشته باشد باید چکار کند.
خب اما راهکار :
1- سنجش و ارزیابی بدبینی پدر : یعنی پدر محترم شما آیا نسبت به همه افراد خانواده چنین دیدی را دارد؟
2- صحبت و آگاهی دادن نسبت و تغییر نگرش و ساخت ذهنی و تصور اشتباه پدر از طریق خودتان و یا افرادی که مورد پذیرش پدر هستند و در واقع پدر از آنها حساب می برد.
3- ارتباط دهی دوستان مناسب شما با پدر برای صحبت و گفت و گو
4 - حساسیت زدایی و اطمینان دهی نسبت به فاصله و دوری کردن از محیط های آلوده دانشگاه و حتی وعده و وعید دادن به پدر
در ضمن انگیزه شما برای درس خواند باید باز بینی شود و شما سعی کنید هدف ارزشمند تری را برای رفتن به دانشگاه پیدا کنید.
موفق باشید.

:yes:
fantastic!

:ok::Kaf::Gol:

سلام
ضمن احترام به جناب امیدوار
دلایل بنده برای این که میگم زن ها کمتر در اجتماع باشند..منظم از خانه خارج نشوند و اختلاط نباشد:
شهوت مثل یک ویروس میمونه که اگر ارضا نشه تبدیل به یک ویروس خودسر هوشمند میشه...
انقدر قابلیت هوشمند شدن داره که گاها فرد رو به یک انسان گرگ صفت تبدیل میکنه و جالب اینه که خود فرد هم نمیدونه.....
جامعه ما در حال حاضر تا دلتون بخواد از این ویروس های هوشمند داره و دلیلش هم فیلم ها و ماهواره ها،مشکل بیکاری،و ناتوانی در امر ازدواج است..ا
این ویروس به قدری هوشمنده که فرد میتونه خودش رو در هر قالبی در بیاره مثل مذهبی،متشخص و حتی هنرمند....
خانم ها در مقابل این ویروس چیزی دارن که اونها رو جذب میکنه و اون احساس است!!!..زن ها ذاتا موجوداتی احساساتی هستند و به فرموده امام علی (ع):ناقص العقل هستند(یعنی احساساتشون بر عقلشون غالبه)
ادامه دارد

روانشناسان عقيده دارند که زن ها با گوش(شنيدن)عاشق ميشوند و مردها با چشم(ظاهر)
حالا شما تصور کنید گوش اين موجودات حساس و لطيف در مکاني مختلط جلوي دهان اين ويروس هاي هوشمند باشه...
99 درصد از دختراني که ميخوان برن دانشگاه کاملا پاک هستند و اگر به اون ها هشدار بدي ميگن من امکان نداره گول بخورم و همه ميگم من تربيتم طوري بوده که ميتونم خودمو نگه دارم..اما نتيجه چيه؟همه دخترايي که ميرن دانشگاه همونطوري از دانشگاه خارج ميشن؟آيا نميبينيد چقدر هستند که دو ترم نگذشته حجابشون عوض ميشه و با گذشت زمان همه ارزش هاشون رو از دست ميدن!!انکار نکنيد 90 درصد دانشگاه هاي ما و دانشجوهاي ما اين مساله رو کامل ديدن و درک کردند...من تا دلتون بخواد اين مسايل رو ديدم و شنيدم..دوست بنده در دانشگاه پزشکي(خيلي معتبر)تحصيل ميکرد ميگفت از صد نفر دختر فقط 2نفر بعد از پايان تحصيل چادر رو داشتن که اون دوتا هم به شدت عصبي بودند...شوخي و ارتباطات حرام به بهانه درس و روشنفکري هم که بيداد ميکنه
چرا فکر نميکنيد شايد من هم يکي از اون قرباني هاي دانشگاه باشم؟

ادامه دارد

زمان حضرت رسول(ص) چرا حضرت نسبت به اختلاط تا این حد حساسیت نشان میدادند که میفرمودند زن در تشییع جنازه شرکت نکند.. زمانی که نماز تمام میشد حضرت میفرمودند آقایان بنشینند تا زمانی که خانم ها رفتند بروند تا اختلاطی شکل نگیرد..
شاید در جواب بگید اون مربوط به اون دوره و بوده و شرایط تغییر کرده!!!باید در جواب بگم اون زمان نه ماهواره ای بود،نه اینترنتی،نه این همه ویروس نه این همه مشکلات کارو ازدواج و حضرت انقدر حساس بودند الان که باید بیشتر مراقب بود...
چند مورد بهتون بگم که دختر نجیب و پاک در دانشگاه معشوق پیدا کرد و باعث مشکلات و مزاحمت های بسیار زیادی براش شد..
چند مورد بگم که دختر چادری رو نجیب رو به زور سوار ماشین کردند و همه فقط تماشاچی بودند و نگاه کردند..
همین چند روز پیش خبر دار شدم دختر چادری توی تاکسی دزدیده شد بنده خودم شخصا ایشون میشناختم و باهاش حرف زدم،بعد از کلی ازار و دزدیدن پولهاش راننده ولش کرده..

یکم واقعی به جامعه نگاه کنیم ..اطراف رو ببینیم چه خبره...
آخه این دانشگاه که همه فقط به نمره فکر میکنن چه ارزشی داره؟چندتا دانشگاه داریم که توش دانشجو با سواد میاد بیرون؟؟بعضی خانم ها اعتراض میکنن من رفتم دانشگاه و پاک موندم و..خب افرین بر شما ،اما ندید چند نفر از هم دانشگاهی هاتون رو که قربانی شدند؟؟فکر خودتون نباشید حرفها کلی هستش...
همین خانم محترم که سوال مطرح کرد ملاک اصلیش برای درس این بود که اگر خواستگار اومد بگم چی......؟
و خیلی های دیگه رو میشناسم که برای چشم و هم چشمی و این که مدرک الان کلاس داره یا برای ازادی از فشارهای خونه و شوهر یابی میرن دانشگاه...اینا واقعیته و اگر منو محکوم میکنید اشکال نداره ولی محکوم به پذیرفتن هستید

سلام.
نظرات شما درسته ولی اینقد عمومیت نداره.
فردی که از اولش در شهر بزرگ بوده با ورود به دانشگاه خیلی کمتر تغییر میکنه.
من که خیلی ها رو سراغ دارم که ایمانشون تغییر نکرده وخیلی ها رو هم میشناسم که بهتر شدند.
ولی متاسفانه کشور ما فقط اسم اسلام رو یدک میکشه وگرنه جامعمون با جوامع غیر اسلامی زیاد تفاوتی ندارند.
واقعا عجیبه!!نظارت و سخت گیری در دانشگاه ها خیلی کمه همچنین فرهنگ اسلامی.

اميدوار;100375 نوشت:
باعرض سلام و تشکر از همه خوانندگان و خدمتگذاران به دین مخصوصا اسک دینی های عزیز یکی از مسایلی که افراط و تفریط در آن زیاد است دانشگاه رفتن دختران است بسیاری از پدران و مادران به دلیل تفاوت های سنی و یا جامع و کامل نبودن اطلاعاتشون از دانشگاه باعث عدم شکوفایی استعدادهای دختران خود می شوند و در نتیجه زندگی محدود با بهداشت روانی پایین و اعتماد به نفس ضعیفی را به دختران خود هدیه می دهند. به نظر من ما به جای اینکه مکان و یا موقعیت خاصی را از دخترمان بگیریم باید دخترمان را نسبت به ویروس های جامعه واکسینه کنیم زیرا به هر حال اگر دخترمان دانشگاه نرفت مکان های دیگری در جامعه است که آلوده به ویروس های خطرناک تر از دانشگاه است کوچه ، خیابان و حتی برخی از امکان تفریحی ، ورزشی و یا مذهبی ممکن است از این ویروس ها خالی نباشد بنابراین باید این پدر به جای محدود کردن دخترش به فکر ایجاد شناخت و پیش آگهی نسبت به خطرات موجود در جامعه باشد به نظر می رسد محدود کردن و گفتن حق نداری بری خیلی آسان تر از وقت گذاشتن ، رفاقت و صمیمیت باشد. ، واکسینه کردن دختر با استفاده از واکسن محبت ، رفاقت و برآوردن کردن نیازها و انتظارات عاطفی ، وقت و انرژی می طلبد. و برخی پدران حاضر به این کار نمی شوند . دوستان راهکارهای مختلفی را برای حذف صورت مسأله ارایه دادند ولی اگر یه دختری قصد داشته باشد دانشگاهی برود که کاملا حضوری باشد و بخواهد نقش فعال تری در آینده در زمینه علم و پژوهش داشته باشد باید چکار کند. خب اما راهکار : 1- سنجش و ارزیابی بدبینی پدر : یعنی پدر محترم شما آیا نسبت به همه افراد خانواده چنین دیدی را دارد؟ 2- صحبت و آگاهی دادن نسبت و تغییر نگرش و ساخت ذهنی و تصور اشتباه پدر از طریق خودتان و یا افرادی که مورد پذیرش پدر هستند و در واقع پدر از آنها حساب می برد. 3- ارتباط دهی دوستان مناسب شما با پدر برای صحبت و گفت و گو 4 - حساسیت زدایی و اطمینان دهی نسبت به فاصله و دوری کردن از محیط های آلوده دانشگاه و حتی وعده و وعید دادن به پدر در ضمن انگیزه شما برای درس خواند باید باز بینی شود و شما سعی کنید هدف ارزشمند تری را برای رفتن به دانشگاه پیدا کنید. موفق باشید.

اشتباه نکنید منو پدرم رابطمون باهم خیلی خوبه پدرم درباره تربیت من خیلی زحمت کشیدند ساعت ها وقت شریفشون رو برای من صرف کردند که منو راهنمایی کنند من هر چی دارم از پدرمه ایشون خیلی فکر بازی دارن اصلا اهل محدود کردن خانواده نیستند تفکرشون خلاف اینه که کسی رو بخاطر بدبینی محروم کنن
اما میگن چه کنم که هر چی فکر می کنم می بینم دارم دستی دستی دختر خوبم رو میندازم تو آتیش هر کاری میکنم خودمو راضی کنم نمیشه هر چی با خودم کلنجار می رم می بینم جامعه ایمنی لازم رو نداره و آنقدر کثیف شده که احتمال آلودگی دختر عزیزم زیاده ...
پدرم میگن اصلا دلم نمی خواد محدودت کنم و جلوی رشدت رو بگیرم اما وقتی مثل روز می بینم جوونای مثل دسته گل و با ایمان رو که رفتن دانشگاه و خراب تر شدن چطور می تونم راضی بشم دختر خودم کسی که اینهمه براش زحمت کشیدم جلو چشمم ایمانشو از دست بده برام خیلی سخته هیچ وقت تو دوران تحصیلت اینقدر نمی ترسیدم اما الان تو این شرایط آخروالزمون واقعا می ترسم .

ممنونم از دوستان که نظر می دن من خیلی به حرفای پدرم فکر می کنم خیلی از حرف های ایشونو قبول دارم اما چیکار کنم که دلم می خواد مثل بقیه آزاد باشم برم تو دانشگاه تحصیل کنم موفق بشم زندگی آیندم خوب باشه :Ghamgin::Ghamgin:

سلام.
لازمه آینده خوب ورود به دانشگاه نیس.

موضوع قفل شده است