اگه یه دختر چادری روسری رنگ روشن بپوشه....

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگه یه دختر چادری روسری رنگ روشن بپوشه....

یه سوال دارم،جوابش به درد زندگیم می خوره،شاید سوال از نظر شما مسخره باشه اما با نیت خدایی جواب بدید برای من خییلی مهم،اگه یه دختر چادری روسری رنگ روشن بپوشه،بدونه آرایش،وسعیم کنه رو بگیره، کتونی ام بپوشه جلب توجه میکنه؟ حتی خیلی کم هم اگه برای آقایون ایجادتوجه میکنه لطفآ بگید.

سلام
برای چی باید سوال مسخره ای باشه؟ خیلی هم خوبه:ok:
آبجی پاک و معصومی مثل شما چرا باید جلب توجه کنه
خدای عزیز ما زیباست و زیبایی رو دوست داره
ولی شما باید این زیبایی رو در جای خودش نشان بدهیم"در بین محرم ها"
رنگ روشن مثل گل محمدی بسیار خوب و جذابه
و باید مراقب بود تا خدای نکرده دزدی پیدا نشه تا به گل زیبا و بهشتی ما آسیبی نرسونه
ان شاالله خوشبخت و سربلند باشید
یا علی
:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

سلام علیکم جمیعا

خواهر عزیز و گرامی

اندامهای شهوت انگیز زن مشخص است بارها بدانها اشاره شده و چادر این اندامها را میپوشاند.
از طرفی
همرنگ جماعت بودن عادی است ولی به قصد خود نمائی پوششی را انتخاب کردن بحث دیگری است.
من تا به اینجا آموزه های عمومی ای را مطرح کردم که خوانده یا شنیده و دیده ام.
ولی به عقیده بنده

آنچه که موجب مرض است در درون انسان نهفته. اینکه یک نفر بخواهد بنا به دلایلی خودنمائی ای که نشات گرفته از شهوات و خواهشهای نفسانی اش است را به هر طریقی ارضاء کند نقص است.

خواه با چادر و پوشیه گذاشتن خواه با مانتو تنگ پوشیدن.

این اشخاص با ظاهر خود قصد ارضاء هوای نفس را دارند.

گاهی هم بعضی اشخاص که بواسطه بی توجهی به آنها دست به این کارها میزنند با آن دسته نخست اشتباه گرفته میشوند.

مثلا پسر یا دختری که احساس کمبود محبت و کمی توجه را در خود دارد و بنوعی اعتماد به نفس او کم است دست به کارهائی میزند که جلب توجه نماید.

این مسئولیت بزرگترهاست که فرق بین این دو را بفهمند و جلب توجه را با ارضاء هوای نفس اشتباه نگیرند و به جای مرمت و درمان سرخوردگی و و کمی اعتماد به نفس این اشخاص را متهم به فساد نکنند.

این مسئله خیلی ها را دین زده کرده. و نکته باریکتر ز مو اینجاست.

خدا همه ما را هدایت کند.

یاحق

*تسنیم*;99838 نوشت:
یه سوال دارم،جوابش به درد زندگیم می خوره،شاید سوال از نظر شما مسخره باشه اما با نیت خدایی جواب بدید برای من خییلی مهم،اگه یه دختر چادری روسری رنگ روشن بپوشه،بدونه آرایش،وسعیم کنه رو بگیره، کتونی ام بپوشه جلب توجه میکنه؟ حتی خیلی کم هم اگه برای آقایون ایجادتوجه میکنه لطفآ بگید.

یک آیه زیبا در قرآن هست که خیلی تامل برانگیزه
همون ایه که می فرماید پایتان رو طوری به زمین نزنید که جلب توجه کند !!!!
شیطان ملعون خیلی زیرکه از راههئی که فکر نمی کنیم وارد میشه
بهترین حجاب برای زن حجابیه که مشکی باشه و از سر تا پا رو بدون چسبیدن به بدن بپوشونه ((((ببخشید رک گفتم)))
حالا در مقابله یا این حجاب اولین چیزی که ملعون مطرح میکنه و القا می کنه در ذهن واژه ((امل)) است یا اینکه چادر دست و پا گیره و........

*تسنیم*;99838 نوشت:
اگه یه دختر چادری روسری رنگ روشن بپوشه،بدونه آرایش،وسعیم کنه رو بگیره، کتونی ام بپوشه جلب توجه میکنه؟ حتی خیلی کم هم اگه برای آقایون ایجادتوجه میکنه لطفآ بگید.

با سلام و احترام

خیلی خوش اومدین به اسک دین

سوال بسیار زیبا و خوبی پرسیدین ولی متاسفانه کمتر کسی به این نوع مطالب دقت می کنه .

بنده مرد نیستم ولی نظر خودم رو در این زمینه میگم :

اگر روسری رنگ روشن از زیر چادر نمایان باشه مسلما خانم زیباتر جلوه می کنه و جلب توجه رو هرچند کم داره .

البته به نوع جنس و رنگ و مدل روسری هم بستگی داره که کمتر و بیشتر جلب توجه کنه .

موفق باشید در پناه ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف ؛

*تسنیم*;99838 نوشت:

سلام
توجه مرد به زن بستگی به شخصیت مرد داره لذا ممکنه یک زن کاملا محجوب با حجاب متعارف هم مورد توجه بعضی مردان قرار بگیرند لذا این ملاک خوبی نیست بهتره که حجاب زن متعارف باشه یعنی همونی که اغلب اکثر خانومهای با حجاب هستند .
موفق باشید

سراسیمه سلام هنگام انمتظار سلام هنگام رسیدن سلام
خوب سوالت خنده دار نبود
تمام حرفهایی که بچه ها گفتن درسته
بعید می دونم این روسری رنگ روشن اگه روی سر ت درست بسته بشه جلب توجه بکنه
نازنین اگه حقیقتا صورتت بدون آرایشه لزومی نداره سعی بگرفتنش داشته باشی چون بازم جلب توجه میکنه در مورد کتونی هم اصلا من از وقتی خودم رو شناختم همیشه کتونی استفاده کردم مشکلی پیش نیومده

سلام.
زیبا بودن با جلب توجه کردن فرق داره.
ظاهر متعارف روسری با رنگ روشن البته نه جیغ با صورت بدون آرایش به نظره من در این آشفتگی جامعه جلب توجه نمیکنه.
واقعا وضع حجاب افتضاح شده ایکاش همه مثه شما بودند
اللهم عجل لولیک الفرج

[="Purple"]سلاممممممم بر تسنیم عزیز
خییییلیییییی خییییییییلی به اسک دین خوووووووش اوووووووومدییی [/]:khoshAamad:
[="Indigo"]البته من هم مرد نیستم به این سوال جواب بدم،خوبه که درین رابطه بیشتر آقایون نظر بدن
اما از نگاهشون هم میشه فهمید
من خودم خیلی کم پیش اومده روسری رنگی بذارم چون واقعا فهمیدم بیشتر جلب توجه میکنه[/]
[="DarkOrchid"]شما میتونی ی کاری بکنی
مقایسه کنی روزی که مقنعه مشکی میذاری با روزی که روسری رنگی میذارید تو نگاه کردن نامحرمها مقایسه کن
خودتون متوجه این تفاوت میشید[/]
[="Magenta"]یا علی
موفق باشید[/]

با عرض سلام و احترام به خواهر گرامی!
به نظر حقیر بستگی زیادی به محیط دارد.ممکن است در بالاشهر تهران جلب توجه نکند اما در شهری مثل قم حتما جلب توجه می کند.
اما در مورد شخص خودم به عنوان یک مرد اگر بخواهم نظر بدهم باید بگویم که روسری و کتونی روشن جلب توجه می کند اما اگر رنگشان تیره باشد خیر.
ان شاالله در پناه حضرت زهرا (س) موفق به ادای وظایف دینی باشید و باشیم

سلام.
به نظر من هم اگر رنگ روشن باشند جلب نظر می کند
.

سلام

فکر کنم

اتجوری بخواهیم حساب کنیم همه چی جلب توجه می کنه و بده

باید همه چیز در اعتدال باشه(البته حلال خدا)
رنگ های روشن تند مثل زرد و نرنجی جلب توجه می کنه
روسری های مشکی براق هم همین طور
اما برای فرد دیگری ممکنه برعکس باشه
این رنگ و ... بسته به سلیقه و احساسی خانم ها می کنند دارد
و رنگ مشکی مورد پسند بوده اما اجبار نیست
باید دید خود خانم وقتی می پوشه احساس می کنه جلب توجه می کنه یا نه
این یک حس زنانه است که زن ها خوب می دونند چه می گویم
(البته اگر زنی در قید و بن باشه (سوء بر داشت نشه کلی گفتم)):Gol:

mkk1369;100151 نوشت:
فکر کنم اتجوری بخواهیم حساب کنیم همه چی جلب توجه می کنه و بده

باید همه چیز در اعتدال باشه(البته حلال خدا)

ظراافت در پاسخ گویی اعضا در اینکه روسری رنگ روشن جلب توجه می کنه یا نه ، از لحاظ شرعی بیان نمیشه از دیدگاه خوشون هست .

و به خاطر دقت و ظرافت سوالی هست که سرکار *تسنیم* نوشتند :

*تسنیم*;99838 نوشت:
حتی خیلی کم هم اگه برای آقایون ایجادتوجه میکنه لطفآ بگید.

mkk1369;100151 نوشت:
روسری های مشکی براق هم همین طور

بله این مورد هم قابل تایید هست
به صرف جلب توجه لباس رنگی، نمیشه هر پوشش مشکی رو به عنوان حجاب کامل انتخاب کرد .

موفق باشید

:Gig:
براي من نه.آخه چرا بايد بشه؟؟؟
من هيچ عيبي نميبينم!!!!!!!!!1
موفق باشيد:ok:

آذر بانو;100154 نوشت:
و به خاطر دقت و ظرافت سوالی هست که سرکار *تسنیم* نوشتند : نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : *تسنیم* حتی خیلی کم هم اگه برای آقایون ایجادتوجه میکنه لطفآ بگید.

سلام

خوب اگه ان قدر ظرافت می خواهند به خرج دهند بیرون نیایند

چرا؟

چون هر کس با یه چیزی توجه اش جلب می شود

و این خود تشویش خاطر برایشان ایجاد میکند

در هرچیزی اعتدال رعایت شود خوب است

و الا می شود اصراف و وسواس:Gol:

*تسنیم*;99838 نوشت:

البته آقایون باید جواب بدند ولی به نظر من بستگی داره شما تو چه محیطی داری زندگی میکنی، در محیطهایی که این چیزها عمومیه معمولا جلب توجه نمی کند.

باسلام
به نظرم رنگ روشنم بستگي داره چه رنگي باشه مثلا رنگ سفيد يا كرمي برا روسري تو جامعه ي ما فكر كنم جا افتاده ولي رنگي مثل زرد يا نارنجي معمولا باعث جلب توجه ميشه.
در مورد كتوني ام فكر ميكنم كمتر از كفش پاشنه بلند جلب توجه كنه.
البته در محيطهاي آموزشي مثل دانشگاه هر چه رنگ سنگين تر باشه وبا يك پوشش مناسب بدون افراط و تفريط چون باعث فرهنگ سازي ميشه بهتر.

با سلام!
من مقنعه مشکی رو دوست ندارم اما با این وجود می پوشم.
اما تازگیا یه مقنعه رنگ بنفش خریدم خیلی دوست دارم بپوشمش اما هروقت میپوشم احساس میکنم دارم گناه میکنم.یا روسری سفید،با اینکه سعی میکنم از زیر چادر دیده نشه اما نمی دونم چرا عذاب وجدان میگیرم.
توی این تایپیک هم جوابمو نگرفتم چون بعضیا گفتن جلب توجه میکنه و بعضیا گفتن اشکال نداره.
آیا واقعا توی این دور و زمون که تعداد بی حجاب ها یا بدحجاب ها زیاد شده ، مقنعه بنفش یا روسری سفید من، اون هم از زیر چادر ،نظر نامحرم رو به خودش جلب میکنه؟؟

ya zahra;182075 نوشت:

آیا واقعا توی این دور و زمون که تعداد بی حجاب ها یا بدحجاب ها زیاد شده ، مقنعه بنفش یا روسری سفید من، اون هم از زیر چادر ،نظر نامحرم رو به خودش جلب میکنه؟؟

منم بعضی وقتا این فکرا رو میکنم. بعد به خودم میگم : خب بقیه رعایت نمیکنن من وظیفمه که رعایت کنم. تکلیف از من ساقط نمیشه.
با صحبتهای دوستان موافقم. جنس روسری بعضی وقتا بیشتر از رنگش جلب توجه میکنه، مثلا این روسری ساتن ها به خصوص وقتی با گیره های نگین دار بسته میشه خیلی جلب توجه میکنه
این که گفته شد به محیط بستگی داره به نظرم درسته. تیپ دانشگاه و سر کار و خرید و پارک و اینا باید فرق داشته باشه. من خودم چادریم بااین حال تو دانشگاه و سرکار چون آقایون همیشه در صحنه اند ساده میپوشم. ساده منظورم اینه که مانتوهای طرح دار نمیپوشم. فکر میکنم یه رنگ و ساده باشه بهتره. شاید بگید: چه سخت گیر!
:Narahat:
شاید جالب باشه بدونید چرا این تصمیمو گرفتم. یکی از همکلاسیهام که اونم چادریه یه مانتوی پر نقش و نگار پوشیده بود و اومد تو کلاس، پسرایی که پشت سر من نشسته بودن چه ها که نگفتن!

سلام به همه اعضا

نظراتتون خيلي جالب بود ولي 99 درصد گفتين جلب توجه ميكنه

عجب دنيايي شده

يه زموني لباسا رنگارنگ بود

احتمالا توي عكسها يا فيلمهايي كه قديمين ديدين

ايراد از خودمونه كه به همه چيز نگاه ميكنيم بعد ميگيم ساده باشه بهتره

برادر من يه خورده هم خودتو كنترل كن

و من الله توفيق

*تسنیم*;99838 نوشت:

ی[="blue"]احبیب

باسلام و احترام به نظرات دوستان گرامی

به قول یه مومنه صدیقه یه روز که چشمام از شدت گرما میسوخت حاضر به زدن عینک آفتابی نمیشدم گفت : « چرا شما مذهبی ها چیزهای مباح رو برا خودتون حرام کردید ، چرا وقتی میشه استفاده درست از یه چیزی رو به دیگران یاد داد چرا اون رو برخودتون حرام میکنید. چرا کاری میکنید که دیگران از چیزای مباح سوء استفاده کنن. » واقعا حرفش خیلی رو تاثیر گذاشت تصمیم کبری گرفتم .
دیدم که بعضی افراد میگن بچه مذهبی ها چقدر بدلباس هستند نباید اجازه بدیم چنین عقایدی رواج یابد .
به امید روزی که همه چیز در جای خودش باشد. [/]

سلام با تشكر ويژه از همه ي بزرگواراني كه لطف كردند و پاسخ دادند، راستش الان كه زمان يه مقدار گذشته به اين نتيجه رسيدم كه آره روسري رنگ روشن و كتوني در حد خودش نسبت به بعضي از نا محرما جلب توجه مي كنه، اما چيزي كه اين روزا برام سوال شده اينه كه اي كاش ميشد لياقت ساده پوشي و ساده زيستي و داشته باشم تا آرامش مخصوص به ساده زيستي و درك مي كردم، مي شه به اين سوالم جواب بديد كه چه جوري مي شه يواش يواش از تجملات دور شد؟:Gol:

سلام

فکر نمیکنم آراستگی هم حرام باشه.یه دختر جوون هم میتونه حجاب وعفتشو حفظ کنه هم لباس قشنگو وشیکی بپوشه.
وقتی دختری چادر میپوشه (پوشیدن به معنای واقعه ای،نه چادر هوایی)میتونه لباس دلخواهشو زیر چادر بپوشه با روسری که دوس داره حتی رنگی وفکر نمیکنم این هم باعث جلب نگاه بد بشه حالا کسی هم که نگاه میکنه باید بیشتر مواظب نگاهش باشه چون این دختره کار خلاف شرع نکرده وحجابشم کاملا رعایت کرده.
اینم نظر من بود.نباید به اسم دین همیشه بد تیپ باشیم که جوونا رو از دین زده کنیم.

از همه خیلی عذر میخوام اگه یه خورده تند رفتم . فقط نظرمو گفتم

با سلام
آره چرا که نه جلب توجه می کند
فقط شما سر به زیر باشید خدا شاهد همه ی کار هاست.

سلام عليكم.

سنگيني و نجابت را در حجابتان با توجه به حس ديني كه داريد نشان دهيد.

تجملات وقتي دور مي شوند كه طعم شيرين سادگي را لمس كرده باشيد كه البته به سطح مالي افراد خيلي ربطي ندارد...مهم فكر و قلب آدم.

در پناه حق

با سلام!
به نظر من نوع سخن،راه رفتن ، نگاه کردن و رفتار بیشتر از روسری و کتونی با رنگ روشن جلب توجه می کنه!
هرچه رفتار نجیب تر باشه جلب توجه هم کمتر میشه!

خود خانمها بهتر از هر كسي ميدونن چه جيزهايي جلب توجه مي كند چون آنرا دقيقا احساس مي كنند

اگر ما تغيير رفتاري از حجابي عمومي تر وصحيحتر را با انواع ديگر آن عوض مي كنيم علت فقط در دوست داشتن آن نمي تواند باشد بلكه مقصودي است كه بدان دست مي يابيم زيرا اگر صرف دوست داشتن باشد آنرا در مراحل بالاترش در بين محرمهاي خود بكار مي گيرم پس اگر در خارج خانه آنرا دوست داريم موضوع به خارج از خانه برميگردد

آقايان نيز توجه شان معطوف به خانمها مي شود نه جيزي كه خانمها استفاده مي كنند پس اگر به هر دليلي توجه كسي را به خود جلب مي كنيد عامل گناه محسوب مي شويد

البته مي بخشيد چون جواب صريح خواسته بوديد اينگونه بيان كردم

پيشاپيش عذرخواهم

نکته ای که در این جا قابل اهمیت است این است که باید بدانیم رنگ پوشش زنان ودختران در جلب توجه کردن یا نکردن، ربط کاملاً مستقیمی با عرف جامعه دارد .بنا بر اين رنگ لباس خود به خود مطرح نيست بلکه از جهت تهييج جنسي و جلب نظر نا محرم ،مورد نظر و توجه اسلام است . هر پوششی که باعث تهییج وتحریک شود ،خواه ناخواه اشکال دارد حتی ممکن است در بعضی جوامع به کار بردن رنگ مشکی چون بر خلاف عرف است باعث جلب توجه شود .بنابراین باید به عرف جامعه وشرایط مکانی که در آن قرار گرفته ایم توجه نماییم چرا که همان رنگ روشن ممکن است در بعضی از شهرها یا روستاها به دلیل استفاده ی عمومی مردم به صورت عرف در آمده باشد وجلب توجه نکند ولی در شرایط زمانی ومکانی دیگر اینگونه نباشد.اگر تهييج وتحریک در پوشش منتفي باشد، انتخاب نوع رنگ امري سليقه اي و ذوقي خواهد بود و از نظر اسلام تفاوتي ميان رنگ هاي مختلف لباس وجود ندارد . البته اين موضوع به حسب زمان و مکان و اوضاع مختلف اجتماعي متفاوت است . . می توان گفت: بكارگيري شكل و مدل، رنگ و جنس لباسها در شرايط متنوع محيطي و در ميان اقوام و قبائل مختلف با هم متفاوت است لذا يك تعريف جامع و مشخصي را براي الگوي پوشش تمامي زنان مسلمان نمي توان ارائه كرد.به دلیل اهميت و حساسيت اين مسئله، اسلام قواعد كلي را براي تبيين الگوي مناسب پوشش زنان ارائه نموده است والبته هر زن با بکار بردن نوع پوشش خود به خوبی متوجه این امر خواهد شد که آیا بکار بردن آن نوع پوشش باعث جلب توجه می شود یا نه؟

*تسنیم*;182287 نوشت:
سلام با تشكر ويژه از همه ي بزرگواراني كه لطف كردند و پاسخ دادند، راستش الان كه زمان يه مقدار گذشته به اين نتيجه رسيدم كه آره روسري رنگ روشن و كتوني در حد خودش نسبت به بعضي از نا محرما جلب توجه مي كنه، اما چيزي كه اين روزا برام سوال شده اينه كه اي كاش ميشد لياقت ساده پوشي و ساده زيستي و داشته باشم تا آرامش مخصوص به ساده زيستي و درك مي كردم، مي شه به اين سوالم جواب بديد كه چه جوري مي شه يواش يواش از تجملات دور شد؟:Gol:

[=Microsoft Sans Serif]
[=Microsoft Sans Serif]ریشه ی اصلی گرایش به تجملات حب دنیاست که فکر می کنم با مطالعه ی کامل این تاپیک به جوابتون برسید.

http://www.askdin.com/thread3492.html

simorgh777;182179 نوشت:
سلام به همه اعضا

نظراتتون خيلي جالب بود ولي 99 درصد گفتين جلب توجه ميكنه

عجب دنيايي شده

يه زموني لباسا رنگارنگ بود

احتمالا توي عكسها يا فيلمهايي كه قديمين ديدين

ايراد از خودمونه كه به همه چيز نگاه ميكنيم بعد ميگيم ساده باشه بهتره

برادر من يه خورده هم خودتو كنترل كن

و من الله توفيق

سلام به simorgh777
باید عرض کنم: صحبت از آسیب شناسی و ریشه یابی و ارائه راهکار ها نیست تا شما بفرمایید: برادر من يه خورده هم خودتو كنترل كن
.
و اگر اینطور بود می گفتم: برادرم خیلی خودتو کنترل کن و خواهرم از خودنمایی و جلوه آرایی و جلب نظر فراری باش.

سلام خواهر گرامی
رنگ روشن روسری چادر پوشها کاملا جلب توجه میکنه
اما اگه آرایشی نداشته باشید تاثیری چندانی روی پسرها نداره

سلام

از نظر بنده جلب توجه کردن مهم نیست چون خانمهائی که برای انتظامات انتخاب میشود علامتی دارند که باید جلب توجه کنند و هیچ عیبی هم ندارد در بساری از موسسات امروزه خانمها لباسهای فرمی میپوشند که جلب توجه میکند ولی اهمیتی ندارد انچه برای یک مومنه میتواند عیب باشد طرز نگاه کردن طرز گفتگو کردن طرز راه رفتن است که البته نوع لباس که اندام و زیبائی ها را جلوه بدهد نیز متاثر از همین طرز فکر است لذا هرکس که فکرش مریض نباشد هر رنگ لباسی که بپوشد اشکال ندارد جامعه هم بعد از مدتی عادت میکند و عیب نمیگیرد .

سلام به همه ی بزرگواران
اتفاقاً این سوال منم هست
واقعاً که یعنی آقایون اینقدر جنبه ندارن.من اکثراً مقنعه مشکی میپوشم
ولی واقعاً از تیره پوشی خسته شدم.بعضی وقتا هم که روسری رنگی میپوشم کلی
عذاب وجدان میگیرم که وای خدا نکنه جلب توجه کنه،خصوصاًکه طلبگی رو انتخاب کردیم میگن
باید بیشتر رعایت کنیم.یه مدت دوستان به شلوار لی پوشیدن ایراد میگرفتن ومیگفتن شایسته
نیست بپوشی.روسری رنگی که میپوشم زیر چادر رو کامل روش نمیارم چون خیلی بدم میاد.
خدایی پوشیدن رنگهای ملایم مثل صورتی خیلی کمرنگ و....جلب توجه میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
واقعاً متأسفم.ببخشید اینم نظر من بود

سلام و عرض ادب...

عیدتون مبارک
یه نکته ای رو عرض کنم اینکه مادران ما چادر ساده می پوشیدند یا می پوشن
و هر جور شال رو روسری هم بپوشن زیاد دیده نمیشه
چون روشون رو بهتر می گیرن

ولی الان با این چادر های ملی و...
خیلی راحت شال یا روسری خانم ها دیده میشه... چون دستاشون آزاده و نمی تونن روشون رو بگیرن
بعدشم اینکه اگه چادر ملی مثلا" با مقعنه بپوشن بهتره ... مخصوصا" وقتی با این شالهایی که قواعدی داره برای نصبش می پوشن خیلی جلب توجه می کنه...
فکر کنم همون چادر های ساده بهتر بود...

موفق باشید

موضوع قفل شده است