صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: صیاد دلــها ๑۩๑ سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی ๑۩๑

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229

  صیاد دلها
  فرازی از وصیت نامه سپهبد شهید


  سپهبد علي صياد شيرازي در سال 1323 در شهرستان درگز در استان خراسان ديده به جهان گشود.

  او پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و دبيرستان وارد دانشكده افسري و در سال 1346 موفق به اخذ دانشنامه ليسانس از آن دانشكده شد.

  وي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي به مدت چندسال در بخشهاي مختلف ارتش بويژه در غرب كشور به پاسداري از كشور پرداخت و در سازماندهي و فعاليت نيروهاي انقلابي در ارتش تلاشي گسترده داشت.

  شهيد پس از پيام امام خميني(ره) مبني بر شناسايي نيروهاي مخلص ارتش طاغوت، شناخته شد و به خاطر توان بالاي سازماندهي‏اش مورد توجه حضرت امام و ياران انقلاب اسلامي قرار گرفت.

  وي پس طي دوره تخصصي توپخانه در آمريكا با درجه ستوان‏يكم و سمت استادي، در مركز آموزش تخانه اصفهان به تدريس پرداخت و در همان شرايط به عنوان عنصري حزب‏اللهي در جهت‏سازماندهي نظاميان انقلابي فعاليت خود را آغاز كرد

  و تلاش‏هاي وي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ساماندهي ارتش و ساختار نيروهاي مسلح متجلّي شاز مهمترين اقدامات او پس از پيروزي انقلاب اسلامي و برپايي غائله كردستان، مي توان به تهيه طرح هاي عملياتي كه منجر به شكستن حصر شهرهاي سنندج و پادگان هاي مريوان، بانه و سقز شد، اشاره كرد.

  ویرایش توسط طاها : ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ در ساعت ۱۲:۳۲

 2. صلوات ها 8


 3.  

 4. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229
  شهر سنندج با تشكيل ستاد عمليات مشترك ارتش و سپاه پاسداران توانست پس از 21 روز مقاومت و دفاع از سوي مدافعان خويش ، كاملاً از تصرف و تسلط كردهاي ضد انقلاب خارج شود.

  پس از تحقق و اجراي موفق اين طرحها، شهيد صيادشيرازي، با دو درجه ارتقاء ، با درجه سرهنگ تمامي به فرماندهي عمليات غرب كشور منصوب شد
  .

  وي در آخرين ماه هاي رياست جمهوري بني صدر به دليل برخورداري از روحيه انقلابي و مقابله با خيانت هاي او از سمت مذكور عزل گرديد و پس از آن تا عزل بني صدر و فرار مفتضحانه او به فرانسه به دعوت شهيد كلاهدوز در ستاد مركزي سپاه پاسداران به خدمت پرداخت.

  شهيد امير سپهبد علي صياد شيرازي پس از خلع بني صدر، براي پايان دادن به ناهماهنگي ارتش و سپاه در آن دوران، قرارگاه مشترك عملياتي سپاه و ارتش را راه اندازي كرد و به عنوان فرمانده ارشد در آن قرارگاه مشغول به فعاليت شد.
 5. صلوات ها 6


 6. #3
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229  در مهر ماه سال 1360 به پيشنهاد رئيس شوراي عالي دفاع از سوي امام خميني(ره) به فرماندهي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي منصوب شد.

  در اين منصب فرماندهي نيروهاي ارتش اسلام در عمليات‏هاي پيروزمند ثامن الائمه، طريق القدس، فتح المبين و بيت المقدس را بر عهده داشت.

  ياد فاتح بزرگ فتح المبين و بيت المقدس فراموش ناشدني است. چرا كه فتح المبين و بيت المقدس از ياد نرفتني است.

  عملياتي كه سرنوشت جبهه ‏هاي اسلام عليه كفر را به پيروزي رقم زد و مسير و روند جنگ تحميلي را در مسير پيروزي ارتش اسلام قرار داد.

  ايشان در 23 تيرماه 136 طي حكمي از سوي حضرت امام خميني(ره) به عضويت‏شوراي عالي دفاع منصوب شد.

  در متن حكم حضرت امام خطاب به آن بزرگ‏مرد چنين آمده است:

  « براي فعال كردن هرچه بيشتر و بهتر قواي مسلح كشور ضرورت دارد از تجربه اشخاصي كه در متن مسايل جنگ بوده ‏اند، استفاده هر چه بيشتر بشود، بدين سبب سركار سرهنگ صيادشيرازي و وزير سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را تا پايان جنگ به عضويت‏شوراي عالي دفاع منصوب مي‏نما يم.»


 7. صلوات ها 6


 8. #4
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229
  به دنبال مسئوليت خطير شهيد صيادشيرازي در شوراي عالي دفاع، با درخواست رئيس شوراي عالي دفاع و موافقت حضرت امام ‏خميني(ره) در مرداد ماه سال 1365 ، مسئوليت فرماندهي نيروي زميني ارتش به برادر ديگري واگذار گرديد.

  حضرت امام(ره) در حكم فرمانده جديد نيروي زميني ارتش پيرامون خدمات آن شهيد سرافراز چنين فرمودند:

  «با تقدير از زحمت‏هاي طاقت فرساي سركار سرهنگ صياد شيرازي كه با تعهد كامل به اسلام و جمهوري اسلامي در طول دفاع مقدّس ازهيچ‏گونه خدمتي به كشور اسلامي خودداري نكرده و اميد است در آينده نيز در هرمقامي باشد، موفق به ادامه خدمت‏هاي ارزنده خود شود

  سپس در 18 ارديبهشت 1366 به همراه تعدادي ديگر از فرماندهان ارتش با پيشنهاد رئيس شوراي عالي دفاع و موافقت امام خميني(ره) به درجه سرتيپي ارتقاي مقام يافت.

  آن شهيد والا مقام در مهرماه سال 1368 به درخواست رئيس ستاد فرماندهي كل نيروهاي مسلح و موافقت مقام معظم ‏ربري و فرماندهي كل‏قوا به سمت معاونت‏بازرسي ستاد فرماندهي كل نيروهاي مسلح منصوب شد.

  امير شجاع سپاه اسلام در شهريورماه سال 1372 با حكم فرماندهي معظم كل قوا به سمت جانشين رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح منصوب گشت.

  تيمسار سرتيپ صياد شيرازي در 16 فروردين 1378 هم زمان با عيد خجسته غدير با حكم مقام معظم فرماندهي كل قوا به درجه سرلشگري نايل آمد.

  نقش او در ايجاد وحدت بين قواي مسلح كشور و نيروهاي توانمند دفاعي و مهار دشمن و حفظ تماميت ارضي كشور و فتح جبهه‏ هاي حق عليه باطل در عمليات‏هاي ثامن الائمه طريق القدس، فتح المبين، بيت المقدس و ديگر عمليات‏هاي پيروزمند تا مرصاد و دفاع از حد و مرز ميهن عزيز امي بر كسي پوشيده نيست. 9. صلوات ها 7


 10. #5
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229  نحوه شهادت

  شهيد علي صيادشيرازي روز شنبه 21 فروردين ماه 1378 در حوالي خانه اش مورد سوء قصد عوامل تروريست قرار گرفت و به شهادت رسيد.

  ساعت 6 و 45 دقيقه صبح اين روز كه تيمسار صيادشيرازي با اتومبيل خود به قصد عزيمت به محل كارش از خانه خارج شده بود، مورد هجوم مرد ناشناسي قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

  اهالي محل كه از اين حادثه مطلع شده بودند بلافاصله او را به بيمارستان فرهنگ انتقال دادند كه متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، تلاش پزشكان براي نجات وي بي نتيجه بود و او در بيمارستان به شهادت رسيد.

  به گفته شاهدان مرد تروريست با پوشش لباس رفتگر در حوالي خانه شهيد به كمين نشست و تيمسار را هنگام خروج از خانه به رگبار بست.

  در اينحال شهيد صياد كه سوار بر خودرو تويوتاي سفيد رنگ خود بود مورد اصابت سه گلوله تروريست واقع شد.

  در پي اين حادثه يك سخنگوي گروهك تروريستي منافقين در تماس با خبرگزاري فرانسه در نيكوزيا مسؤوليت اين جنايت را بر عهده گرفت. 11. صلوات ها 6


 12. #6
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229

  قسمت هایی از وصیت نامه ی شهید سپهبد صیاد شیرازی  بسم الله الرحمن الرحیم

  الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین و سلم.

  انالله و انا الیه راجعون


  هذا ما وعدنا الله و رسوله و صدق الله و رسوله. الله مزدنا ایماناً و ارحمنا. اشهد ان لااله الا الله وحده لا شریك له و أن محمّداًعبده و رسوله ارسله بالهدی و دین الحق و ان الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهرا، سیدة نساء العالمین و أن علیاً أمیرالمؤمنین و الحسن و الحسین و علی بن الحسین ومحمّد بن علی و جعفر بن محمّد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمّد بن علی وعلی بن محمّد و الحسن بن علی و الحجة القائم المنتظر صلواة الله و سلامه علی همائمتی و سادتی و موالی بهم اتولی و من اعدائهم اتبرء و أن الموت و النشور حق والساعة آتیة لا ریب فیها و أن الجنة و النار حق.

  اللهم أدخلنا جنتك برحمتك و جنّبنا و احفظنا من عذابكبلطفك و احسانك یا لطیفاً بعباده یا أرحم الراحمین.

  خداوندا! این تو هستی كه قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولایت قرار دادی؛

  خدایا! تو خود می دانی كه همواره آماده بوده ام آن چه را كه تو خود به من دادی در راه عشقی كه به راهت دارم نثار كنم. اگر جز این نبودم آن هم خواست تو بود.

  پروردگارا رفتن در دست توست، من نمی دانم چه موقع خواهم رفت ولی می دانم كه از تو باید بخواهم مرا در ركاب امام زمانم قرار دهی و آن قدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم.

  خداوندا ولی امرت حضرت آیت الله خامنه ای را تا ظهور حضرت مهدی(عج)، زنده، پاینده و موفق بدار. آمین یا رب العالمین – من الله التوفیق

  علی صیاد شیرازی، 19 دی ماه1371 – 15 رجب 1413

  روحش شاد راهش پر رهروباد


 13. صلوات ها 8


 14. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  خدا و حضرت زهرا (س) و امام زمان(عج)
  نوشته
  6,241
  حضور
  60 روز 3 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  66
  آپلود
  42
  گالری
  3111
  صلوات
  55734  حكم انتصاب سردار شهيد علي صياد شيرازي :

  تيمسار سرتيپ على صياد شيرازى

  بنا به پيشنهاد رئيس ستاد كل نيروهاى مسلح و نظر به سوابق ممتد و ارزنده و تجارب عملى و رشادتها و فداكاريهاى فراموش نشدنى در صحنه‌هاى جنگ و ايمان و تعهدى كه از شما در مشاغل فرماندهى و ستادى ديده شده است، شما را به جانشينى رئيس ستاد كل نيروهاى مسلح منصوب مى‌كنم.
  توفيق شما را از خداوند متعال مسألت مى‌نمايم.
  سيّد على خامنه‌اى
  20/6/72

  ***


  پيام تسليت مقام معظم رهبري به مناسبت شهادت امير سرلشكر صياد شيرازي:


  بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّ یم

  من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا اللَّه عليه فمنهم من قضى نحبه و منهم من ينتظر و ما بدّلوا تبديلا
  امير سرافراز ارتش اسلام و سرباز صادق و فداكار دين و قرآن، نظامىِ مؤمن و پارسا و پرهيزگار، سپهبد على صياد شيرازى امروز به دست منافقين مجرم و خونخوار و روسياه به شهادت رسيد. اين نه اولين و نه آخرين بارى است كه دلى نورانى و سرشار از عشق و ايمان و وفادارى به آرمانهاى بلند الهى، هدف تير خشم و عناد و عصبيت از سوى زمره‌ى جنايتكار و فاسدى كه ادامه‌ى حيات خود را در خدمتگزارى به دشمنان اسلام دانسته است، قرار مى‌گيرد و دست خائنِ خودفروخته‌يى، نهال ثمربخش انسان والايى را قطع مى‌كند.
  او مانند ديگر مردان حق از روزى كه قدم در راه انقلاب نهادند همواره سر و جان خود را براى نثار در راه خدا بر روى دست داشتند. سرزمينهاى داغ خوزستان و گردنه‌هاى برافراشته‌ى كردستان، سالها شاهد آمادگى و فداكارى اين انسان پاكنهاد و مصمم و شجاع بوده و جبهه‌هاى دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و از خودگذشتگى او حفظ كرده است. خطر مرگ كوچكتر از آن است كه بندگان صالح خدا را از راه او باز گرداند، و عشق به منال دنيوى حقيرتر از آن است كه در دل نورانى شايستگان جايى بيابد. كوردلان منافق بدانند كه با اين جنايتها روزبه‌روز نفرت ملت ايران از آنان بيشتر خواهد شد و خون مردان پاكدامن و پارسا همچون صياد شيرازى و شهيد لاجوردى بدنامى و سياه‌رويى آنان را در تاريخ و در دل اين ملت هميشگى خواهد كرد. و سردمداران استكبار كه با وجود لافزنيهاى ضد تروريستى خود، به اميد آن نشسته‌اند كه تروريستهاى مزدورشان در ايران اسلامى با شهيد كردن مردان استوار و مقاوم انقلاب، راه تسلط بر ايران اسلامى را هموار كنند، بدانند كه خون شهيدان راه حق، ملت مؤمن ما را سختر و آشتى‌ناپذيرتر و مقاومت‌تر مى‌سازد. رحمت و فضل بيكران الهى بر روح شهيد عزيزمان على صياد شيرازى و لعنت و نفرين خدا و فرشتگان و بندگان صالحش بر ايادى منفور و مطرود استكبار.
  اين‌جانب شهادت اين بنده‌ى برگزيده‌ى خدا را به ملت ايران بخصوص به ياران دفاع مقدس و ايثارگران جبهه‌هاى نور و حقيقت و به خانواده‌ى گرامى و فداكار و بازماندگان محترمش تبريك و تسليت مى‌گويم و صميمى‌ترين درود خود را بر روح پاك او و خون بناحق ريخته‌ى او نثار مى‌كنم.
  والسّلام على عباداللَّه الصّالحين
  سيّد على خامنه‌اى
  21/1/78

  ***  ویرایش توسط سلیلة الزهراء : ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ در ساعت ۱۴:۳۴
  مــــولاي غريبــــــم!

  اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

  دل مـــــن دانـــد

  و مـــــــن دانــــــم و

  تنــــها دل مــــــن ...


  شـــادی
  روح شـــهـــدا صـــلـــوات


 15. صلوات ها 6


 16. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  خدا و حضرت زهرا (س) و امام زمان(عج)
  نوشته
  6,241
  حضور
  60 روز 3 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  66
  آپلود
  42
  گالری
  3111
  صلوات
  55734  شهید صیاد شیرازی به روایت مادرش

  او خيلي عاطفي‌ بود و آزارش‌ حتي‌ به‌ يك‌ مورچه هم‌ نمي‌رسيد. مسير مدرسه‌ را آرام طي‌ مي‌كرد و برمي‌گشت‌. اواخر دبيرستان‌ با يك‌ پسر رفتگر دوست‌ شده‌ بود و با يكديگر به‌ مدرسه‌ مي‌رفتند. يك بار براي‌ او و برادر كوچكش‌ باراني‌ زمستاني‌ خريديم. تا زماني كه‌ با اين‌ پسر رفتگر بود، باراني‌ نو را به‌ تن‌ نمي‌كرد و لباس‌هاي‌ كهنه‌اش‌ را مي‌پوشيد. همسايه‌ها ‌هميشه‌ مي‌گفتند: "چرا بچه‌هاي آقاي‌ شيرازي‌ (پدر شهيد) لباس كهنه مي‌پوشند؟ " آن‌ زمان‌ در گرگان‌ زندگي‌ مي‌كرديم و وضع‌ مالي ‌نسبتا خوبي‌ داشتيم، ولي‌ اين گونه‌ رفتار مي‌كرد.

  *****

  رفتارش‌ در منزل‌ نمونه‌ رفتار يك‌ انسان‌ بزرگ‌ بود. در منزل‌ خيلي‌ كمك‌ و همكاري‌ مي‌كرد. آگاه‌ بود كه‌ چه‌ كاري را‌ بايستي‌ انجام ‌بدهد و قدرت‌ درك‌ بالايي‌ داشت‌.

  *****

  در خانه‌ با بچه‌ها مثل‌ پدر رفتار مي‌كرد. به‌ همه‌ مي‌گفت: " لباس‌هايتان‌ را خودتان‌ بشوييد و اتو كنيد تا مادر فقط‌ برايتان‌ غذا درست‌ كند. او مسئول‌ انجام‌ كارهاي‌ شما نيست‌. خسته‌ مي‌شود. " در درس‌ دادن‌ و كمك‌ علمي‌ در خانه‌ هم‌ زبانزد بود. برادر دومش ‌وقتي‌ كه‌ تا كلاس‌ ششم‌ خواند، ديگر نمي‌خواست‌ ادامه‌ تحصيل‌ دهد و پدرش‌ او را به‌ مكانيكي ‌فرستاد. يك‌ روز كه‌ با لباس‌ روغني‌ به‌ خانه آمد، گفت ‌كه‌ دوستانش‌ با او سرسنگين هستند و ناراحت‌ شد و تصميم‌ گرفت دوباره‌ به‌ مدرسه‌ برگردد. وقتي علي‌ متوجه‌ اين‌ موضوع شد، به‌ برادرش دلداري داد كه ناراحت نباشد. آن‌ زمان‌ خودش‌ در حال‌ ورود به‌ دانشكده‌ افسري‌ بود و سه‌ ماه‌ از ثبت‌ نام‌ كلاس‌هاي‌ دبيرستان‌ گذشته‌ بود، ولي‌ او به‌ برادرش‌ قول داد‌ كه برادرش را براي‌ امتحان‌ ورودي‌ آماده كند.

  مــــولاي غريبــــــم!

  اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

  دل مـــــن دانـــد

  و مـــــــن دانــــــم و

  تنــــها دل مــــــن ...


  شـــادی
  روح شـــهـــدا صـــلـــوات


 17. صلوات ها 6


 18. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,130
  حضور
  59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15170

  راهنما خاطره ای از همسر شهید
  با تشکر از استاد طاهای عزیز و آبی گرامی

  شهید صیاد شیرازی مردی با اخلاص، پاك نیت و صبور بود. عمری برای خدمت به اسلام و میهن اسلامي‌ در مقابل دشمنان ایستاد و هر آنچه داشت در طبق اخلاص گذاشت. ایشان روز عید غدیر خم به خدمت رهبر انقلاب (فرمانده كل قوا) شرفیاب شده بود. من شب قبل از آن خواب دیدم رهبر انقلاب با ناراحتی به من نگاه مي‌كنند. عرض كردم از من ناراحتید؟ فرمودند نه امام زمان (عج) هم از شما راضی است. من خوشحال شدم و تقاضای كارت ملاقات كردم و ایشان یك كارت به من دادند. پس از شهادت صیاد شیرازی فهمیدم كه تعبیر خوابم شهادت همسرم بوده است. او روز عید غدیر، عیدی بزرگی از مولایش گرفت. مزد آن همه تلاش و عشق و ایثار فقط شهادت بود.


  روحش شاد و یادش گرامی باد ...


  صیاد دلــها ๑۩๑ سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی ๑۩๑

 19. صلوات ها 6


 20. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  995
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7958  این برنامه هم خالی از لطف نیست

  http://www.tebyan.net/download/نرم_ا...ها.2625.html

  یا صاحب الزمان (عج)
  توکه یک گوشه چشمت غم عالم ببرد
  حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد

 21. صلوات ها 8


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود