آیا نوع خاصی از حجاب می تواند باعث جلب توجه شود؟....پوشیه،روسری و.....

تب‌های اولیه

52 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا نوع خاصی از حجاب می تواند باعث جلب توجه شود؟....پوشیه،روسری و.....

با سلام
این روزا اکثر در مورد حجاب میشه و کمتر دیدیم در مورد نوع حجاب بحثی بشه...باید در نظر داشت که بعضی وقتا نوع خاصی از حجاب میتونه حتی بیشتر از بی حجابی جلب توجه کنه ....
حجاب برای حفظ زن از نگاه هاست و اگر قرار باشه با نوعی از حجاب جلب توجه ها و نگاه ها بیشتر بشه حجاب به معنای واقعی رعایت نشده....
بنده یه کار تحقیقی کردم به این صورت که از 50 نفر در سنین مختلف و از افراد مذهبی،غیر مذهبی و نیمه مذهبی سوالاتی در مورد انواع پوشش ها کردم که نتیجه اون رو در بحث هر پوشش جداگانه میگذارم...
دوستان میتوانند در هر مورد جداگانه نظراتشون رو بذارن.

سلام

نظر سنجی به این صورت مطرح میشده که این نمونه از حجاب باعث جلب توجه شما میشود یا خیر؟
مورد اول پوشیه یا همان رو بند ....
43نفر :بله پوشیه به خاطر حالت خاصی که به چشم ها میده باعث جلب توجه بیشتر میشه..همچنین حس کنجکاوی انسان رو فعال میکنه که خودش باعث جلب توجه میشه.
3نفر:خیر اصلا جلب توجه ندارد و اتفاقا باید عمومی بشه و همه زنان استفاده کنند.
4نفر:خیر جلب توجه ندارد.

اینم لینک بحثی که قبلا در مورد پوشیه توی همین سایت راه افتاد:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=1408

سلام

به نظر من بستگی داره کجا باشی

اگر توی جایی باشی که پوشیه مرسوم است
که نه جلب توجه نمی کنه
اما با گزینه اول هم موافقم چون واقعا جلوه خاصی می دهد (بازم این دید به جایش بستگی دارد مثلا اگر کسی توی تهران پوشیه بزند چون اکثرا بد حجاب اند طبیعی است که توی چشم میاد ):Gol:

مورد دوم چادر های ملی یا همون عربی:
21نفر:جلب توجه میکند حتی بیشتر از پوشش مانتو.
18نفر:به طور کلی چون چادر و حجاب است خوبه اما در مقایسه با چادر معمولی خیلی بیشتر جلب توجه میکند ..خصوصا مدل های استین کوتاه و باز با پوشش زیر چادرنامناسب و ارایش.
9نفر:خیر جلب توجه ندارد.
2نفر:جلب توجه دارد اما پوشش خوبی است برای تشویق دختران به حجاب.

ضمنا باید عرض کنم خیلی از خانم های با حجاب چادر ملی رو جزو چادر نمیدونن و باهاش کاملا مخالف هستند اگر جمله(چادر ملی+جلب توجه)رو سرچ کنید متوجه میشید که خیلی ها حتی خانم ها باهاش مخالف هستند توی تبیان هم همین بحث رو دیدم که حدود 90 درصد خانم هایی که نظر داده بودند چادر سنتی رو ترجیح میدادن به ملی و بعضا که اصلا به عنوان چادر نمیشناختنش.

سوم :روسری و روسری های لبنانی و رنگارنگ که اغلب از چادر بیرون میگذارند

29نفر:کاملا جلب توجه میکند و چهره را جذاب میکند
15نفر:جلب توجه نمیکند
6نفر:بستگی به رنگ و مدل سرکردن آن دارد و همچنین فردی که سر میکند .

سلام

تنهاترین سردار;98784 نوشت:
در مورد پوشیه که با نظر اول موافقم ؛ که به نظرم گیرایی چشمها رو بیشتر میکنه و باعث جلب توجه میشه!
هر چند که به قول استاد عرفان ؛ اگر دستور فقهی بر ما پوشیه زدن رو تکلیف کرد مصلحت سنجی ما مثل اینکه جلوه چشمها بیشتر میشه دیگه وجهه علمی نداره و اشتباست چون ما مامور به وظیفه ایم نه مامور به نتیجه.
تنهاترین سردار;98810 نوشت:
چادر ملی با چادر عربی فرق میکنه!
در این مورد هم فکر نمی کنم جلب توجه داشته باشه!!!
در مورد مخالفت خانم ها با چادر ملی هم تا اونجایی که من میدونم به خاطر ظاهری که این چادر داره هستش! و اگه کسی ازش استفاده میکنه به خاطر سبکی و راحتیشه!

تنهاترین سردار;98935 نوشت:
در این مورد هم یه بار از رادیو معارف در این زمینه شنیدم : که مشکلی نداره !!! اما کارشناسان محترم احکام در این زمینه صاحب نظرند.
نظر شخصیم بر اینه که ؛ خب وقتی یه خانمی چادر داره خود این چادر مشکیه! دیگه روسری و بقیه چیزا هم مشکی باشه که ظاهر جالبی نخواهد داشت! درضمن تابستون و گرما و شلوغی هم بهش اضافه بشه که دیگه طاقت فرسا میشه!
وقتی تو این زمانه که بی حجابی داره بیداد میکنه ، یه روسری رنگی که لبنانی بسته شده(خیلی بهتر میشه حجاب داشت با این مدل) اونم زیر چادر فکر نمیکنم بد باشه و یا جلب توجه کنه!
ضمن اینکه به نظرم خانمای محجبه باید با نظافت و ظاهری آراسته باشن تا بقیه هم ترغیب بشن ؛ نه اینکه سر تا پا مشکی باشن!

با سلام
با تشکر از زینب سادات بزرگوار در بحث

زینب سادات;98940 نوشت:
چادر ملی با چادر عربی فرق میکنه! در این مورد هم فکر نمی کنم جلب توجه داشته باشه!!!

فرمایش شما متین اما برای شما که خانم هستید بله احتمالا جلب توجه نخواهد داشت باید دید نظر اقایون چیه..ضمن این که بنده موضع خاصی رو نمیگرم نتایج یه نظر سنجی رو گذاشتم که از 50 نفر آقا خودم گرفتم و سعی کردم از همه قشری هم باشه ..دیگه قضاوت و پذیرفتن این موضوع با دوستان..
زینب سادات;98940 نوشت:
وقتی تو این زمانه که بی حجابی داره بیداد میکنه ، یه روسری رنگی که لبنانی بسته شده(خیلی بهتر میشه حجاب داشت با این مدل) اونم زیر چادر فکر نمیکنم بد باشه و یا جلب توجه کنه! ضمن اینکه به نظرم خانمای محجبه باید با نظافت و ظاهری آراسته باشن تا بقیه هم ترغیب بشن ؛ نه اینکه سر تا پا مشکی باشن!

در مورد این که میفرمایید زیر چادر و مشخص نباشه فکر کنم درسته و جلب توجه نکنه ...
همونطوری که گفتم حجاب برای دفع نگاههاست و برای کم کردم جلب توجه است و اگر قرار باشه حجاب خودش باعث جلب توجه بشه که فلسفه حجاب کاملا زیر سوال م
یره..ضمن این که اگر عمری بود تاپیکی در این مورد ایجاد خواهم کرد که چقدر زیاد هستن خانم هایی که میگن وقتی با حجاب وچادر بیرون میریم متلک ها بیشتر میشه و...(بحثش باشه برای اون تاپیک)

تنهاترین سردار;98781 نوشت:
بنده یه کار تحقیقی کردم به این صورت که از 50 نفر در سنین مختلف و از افراد مذهبی،غیر مذهبی و نیمه مذهبی سوالاتی در مورد انواع پوشش ها کردم که نتیجه اون رو در بحث هر پوشش جداگانه میگذارم

سلام خسته نباشین
یه مورد به ذهنم رسید این که این نظر سنجی هرجور فکرشو می‌کنم یه ایرادی داره
شما از ۵۰ نفر مذهبی‌ و نیمه مذهبی‌ و غیر مذهبی‌ نظرسنجی کردین
اینجا معلوم نیست چنتاشون مذهبی‌ بودن و چنتاشون،،،
پس این امار کلا غلط می‌شه
اگه میخواین امارتون دقیق باشه
باید از ۵۰تا مذهبی‌ ۵۰نفر غیر مذهبی‌ و ۵۰ تا نیمه مذهبی‌ امار میگرفتین
بعد از بین اینا نتیجه گیری میکردین

guest;98949 نوشت:
باید از ۵۰تا مذهبی‌ ۵۰نفر غیر مذهبی‌ و ۵۰ تا نیمه مذهبی‌ امار میگرفتین بعد از بین اینا نتیجه گیری میکردین

سلام
با تشکر فراوان از توجه شما
فرمایش شما متین اما جامعه ما از همین افراد تشکیل شده و و ما در همین جامعه ترکیبی داریم زندگی میکنیم و همه چیز در هم هستش ..پس نتیجه کلی مهمه.
با تشکر از شما بزرگوار

سلام

تنهاترین سردار;98784 نوشت:

من زیاد ندیدم کسایی رو که پوشیه بزنن ،بجز چند باری که رفتم قم و اونجا دیدم.و بگم متاسفانه با آرایش غلیظی که
روی چشمانشون انجام میدن جلب توجه رو تا 1000درجه بالا میبرن.

تنهاترین سردار;98810 نوشت:

به نظر من بستگی داره چادرش چه طوری باشه؟تنگ دوخته بشه یا گشاد؟
و اینکه به نظر خودم چادر ملی و عربی بهتر روی سر میمونه،اما چادرهای معمولی،روسری و مقنعه رو روی سر،سُر میدن و عقب
میکشن.اما چادر عربی یا ملی کمتر این مشکل رو ایجاد میکنه(حداقل برای شخص من این طوریه)

اسلام دین آراستگیه. و فکر نمیکنم این روسری ها باعث جلب توجه بشه بلکه باعث آراستگی یا همون خوش تیپی میشه.
و مگه پیامبر نفرمودند لباس روشن به تن کنید؟(خب حالا که نمیتونیم به تن کنیم،میتونیم که به سر کنیم)

من در اطرافم خیلی مشاهده میکنم که وقتی یه دختر چادری خوش تیپ میبینن،تعجب میکنن.
و این اصلا خوب نیست،نه برای اسلام و نه برای خانم های باحجاب.
چرا باید جوری چادر سر کنیم که ناآگاهان فکر کنن اسلام دین پاکیزگی و آراستگی نیست؟
چرا باید فکر کنن هرکس با حجابه،کثیف یا شلخته است؟

سلام به همه دوستان:Gol:

روسری و روسری های لبنانی و رنگارنگ که اغلب از چادر بیرون میگذارند

بالاخره آقايونم در حفظ نگاه مسئوليت هايي دارن نميشه كه خانوما هميشه رنگ هاي تيره سر كنن يا از مقنعه استفاده كنن :Gig:

لبناني سر كردن روسري مزاياي زيادي هم داره و به نظر من حجاب خيلي خوب و كامليه براي كسي كه ميخواد از روسري استفاده كنه :ok:

خيلي از مردان هم هستن كه دوست دارن همسرشون از رنگهاي روشن و مدل هاي زيبا بيرون از منزل استفاده كنه البته با رعايت پوشش كافي .

فكر نميكنم رنگارنگ بودن مشكلي از نظر شرعي ايجاد كنه :Gig:

ممنون ميشم كارشناسان در اين زمينه راهنميي كنن كه آيا رنگارنگ بودن روسري و .. از نظر شرعي ايرادي داره ؟ در چه شرايط استفاده از اونها حرام است ؟

بالاخره خانوما هم در كنار حفظ حجاب دوست دارن از پوششي زيبا استفاده كنند در جامعه فقط مردان كه نيستند زنان زيادي هم هستند كه به پوشش يه خانم توجه ميكنن

سلام
ضمن تشکر از دوستانی که نظر میذارن...
مورد پنجم :جوراب های رنگ پا ،نازک ،سفید و رنگی
44نفر:پوشیدن این مدل جوراب ها حتی اگر درکفش مقدار کمی ازش معلوم باشه جلب توجه میکند
4نفر:خیر جلب توجه ندارد
2نفر:اگر با رنگی مخالف پوشش استفاده شود جلب توجه دارد

مورد اخر :کفش های اسپرت و یا پاشنه دار
21نفر:کفش های اسپرت خصوصا رنگ روشن و رنگ های زننده جلب توجه میکند
16نفر:کفش های پاشنه دار جلب توجه میکند
9نفر:جلب توجه نمیکند

4نفر:بستگی به مدل کفش دارد

تنهاترین سردار;98951 نوشت:

سلام
با تشکر فراوان از توجه شما
فرمایش شما متین اما جامعه ما از همین افراد تشکیل شده و و ما در همین جامعه ترکیبی داریم زندگی میکنیم و همه چیز در هم هستش ..پس نتیجه کلی مهمه.
با تشکر از شما بزرگوار

با سلام،
بنده هم با نظر جناب آقا /سرکار خانم guest موافقم. از لحاظ علمی برای داشتن آمار صحیح تعداد نمونه های آماری باید یکسان باشه تا بر اساس آن بشه یه نتیجه گیری کلی کرد.

نقل قول:

با عرض سلام بستگی به تعداد افراد آن جامعه داره که از پوشیه استفاده کنند یا نه ؟ مثلا در اصفهان به نقل از آیت الله حسین مظاهری به یکی از افراد فامیل ما فرمودند در این شهر مناسب نیست از پوشیه استفاده نمود چون باعث جلب توجه میشه اما در شهر قم چون تعدادی از خانم ها از پوشیه استفاده میکنند اشکالی نداره
نقل قول:

من این مدل رو برای خانم های محجبه نمی پسندم البته برای خانم هایی که تازه میخواهند با حجاب بشوند یا بچه هایی که تازه چادر می پوشند اشکالی نداره تا زمانیکه بتوانند چادر معمولی رو کنترل کنند
نقل قول:

روسری رنگارنگ مطمئنا انسان رو زیباتر میکنه پس بیرون گذاشتن اون از چادر صحیح نیست

نقل قول:
جوراب های رنگ پا ،نازک ،سفید و رنگی

نقل قول:
کفش های اسپرت و یا پاشنه دار

به طور کلی هر پوششی که جلب توجه کنه اشکال داره
رسول اكرم صلى الله عليه و آله :
وَنِساءٌ كاسياتٌ عارياتٌ مُميلاتٌ مائِلاتٌ رُؤُوسُهُنَّ كَأَسنِمَةِ البُختِ المائِلَةِ لايَدخُلنَ الجَنَّةَ وَلايَجِدنَ ريحَها وَإنَّ رِيحَها لَيُوجَدُ مِن مَسيرَةِ كَذا وَكَذا؛
(در آينده) زنانى پيدا مى شوند كه در عين پوشيدگى برهنه اند (لباس هاى بدن نما و جوراب هاى نازك مى پوشند) هوسباز و دلفريب مى باشند، موهاى خود را طورى آرايش مى كنند كه مانند كوهان شتر جلوه مى كند. اينان داخل بهشت نمى شوند و حتى بوى آن را استشمام نمى كنند، با اين كه بوى بهشت از راه بسيار دور شنيده مى شود.

صحيح مسلم، ج3، ص1680، ح2128

رسول اكرم صلى الله عليه و آله :
إِنَّ خَيرَ نِسائِكُمُ الوَلُودُ الوَدُودُ لعَفيفَةُ، العَزيزَةُ فى أَهلِهَا، الذَّليلَةُ مَعَ بَعلِهَا، المُتَبَرِّجَةُ مَعَ زَوجِها، الحِصانُ عَلى غَيرِهِ الَّتى تَسمَعُ قَولَهُ وَتُطيعُ أَمرَهُ... ؛
بهترين زنانتان، آن زن زايا، بسيار مهربان و پاكدامن است كه براى شوهرش خودآرايى مى كند و از غير او خود را محفوظ نگه مى دارد، حرف شوهرش را مى شنود و فرمان او را اطاعت مى كند... .

كافى، ج5، ص324، ح1

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
یک سوال از کارشناسان احکام داشتم
استفاده از روبنده از نظر شرعی چه حکمی دارد؟

تنهاترین سردار;99127 نوشت:
مورد اخر :کفش های اسپرت و یا پاشنه دار 21نفر:کفش های اسپرت خصوصا رنگ روشن و رنگ های زننده جلب توجه میکند 16نفر:کفش های پاشنه دار جلب توجه میکند

:Gig::Gig:میخواین کلا کفش نپوشیم!!!!!!

سلام و درود:Gol:

ببخشید این وسط پارازیت میام:Gig:

ولی تو دلم مونده و

بااااید با بچه های گل اسک دین در میون بذارم!!!:Gig:

با اجازه ی استارتر ه محترم تاپیک:Gol:

پوشش آقایون و خانم ها در تابستان:

آقایان:

مو هاشون که در هر فصلی در حال هوا خوردن است!

بلوز هم که در این فصل به نازکترین و روشنترین حد میرسه

جوراب هم که نیاز نیست

راحت با یک صندل قدم رو میرند!!!

حالا خانم ها:

جوراب تیره و ضخیم!!!

کفش چکمه باشه بهتره!(برای جلو گیری از هر گونه فساد!!)

مانتو روسری مقنعه تیره!!!

چادر مشکی!!

میدونم الان به این نتیجه رسیدید که این خانم توی یک منطقه ی گرمسیری مثل قم دو ساعت در زیر آفتاب کاملا بخارپز شده!!!

به توصیه دوستان همون صورت هم که از نعمت ویتامین دی برخوردار میشد

باید با پوشیه پوشانده شود!!!

علی یارتان:Gol:

سلام

ببخشید نظر شخصی بنده است نمی خواهم به شخصی یا حکمی تعرض کنم

اما ایا پوشیه افراط در حجاب نیست؟
همان طور که ریختن مو از مقنعه بیرون تفریط؟
(البته باید بگم که در مورد اثبات وجود پوشیه یه حدسی می زنم اگر لازمه بگم؟):Gol:

po0neh;99275 نوشت:
مانتو روسری مقنعه تیره!!! چادر مشکی!!

سلام

فکر نکم رنگ تیره اجبار باشد
اما مثل چادر که حجاب پسندسده است رنگ تیره هم همین طور
اما فکر کنم رنگ دیگر هم باید طوری بشود که جلب توجه نکنه
مثل رنگ زرد نباشه !!!:Gol:

po0neh;99275 نوشت:
آقایان:

خوب ما مردیم بدنمون بیشتر فعالیت می کنه
و کار های سنگین انجام می دهمیم

البته نحوه پوشش را هم حدودی دارد ما هر لباسی را نمی توانیم بپوشیم(اگر مقید باشیم)

po0neh;99275 نوشت:
حالا خانم ها:

هرکه بامش بیش برفش بیشتر:ok::khandeh!:

سیده مریم;99228 نوشت:
میخواین کلا کفش نپوشیم!!!!!!
سیده مریم;99228 نوشت:
میخواین کلا کفش نپوشیم!!!!!!

سلام

پا برهنه ام که نمی تونید بیاید بیرون چون اگر جوراب پاتون نباشه یه جور
اگر باشه و نازک باشه باز جلب توجه می کنه
اگر کلفت باشه که خودتون ناراحت می شوید و بدون کفشم جلب توجه می کنه اصلا بیرون نیایید بهتره:Khandidan!::Gol:

سلام و درود:Gol:

mkk1369;99284 نوشت:
خوب ما مردیم بدنمون بیشتر فعالیت می کنه و کار های سنگین انجام می دهمیم

حجاب محدودیت نیست!!!!:Gig:

سلام
با تشکر از دوستان گرامی که نظر گذاشتند..
همه خانم هایی که کمی اعتراض کردند حق دارند و من کاملا درک میکنم اما باید در نظر داشت که چقدر افراد بیمار دل در جامعه ما زیاد شده و چقدر تهدیدات و نگاه ها در برابر دخترها زیاد شده
..همه این موارد رو در حجاب باید در نظر داشت.
هدف من از ایجاد این تاپیک این نبود که خانم ها چی بپوشید یا چی نپوشید..بلکه یک کار تحقیقی بود و این که خواهران محترم این اگاهی رو داشته باشند که چه مواردی باعث جلب توجه آقایان میشه تا هر جا خودشون صلاح دیدند رعایت کنند..

po0neh;99275 نوشت:
مانتو روسری مقنعه تیره!!! چادر مشکی!!

ازفرمايش امام صادق ( عليه السلام)است:
كان رسول الله( صلي الله عليه و آله) يكره السوداء الا في ثلاثه: العمامه و الخفّ والكساء.
رسول خدا در پوشيدن چيزي به رنگ سياه اكراه داشت، مگر سه چيز: عمامه، كفش، عبا
سنن النبي:ص130 ـ 131

پس لباس بیرونی باید رنگ تیره داشته باشد.

-تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است. «شهید عبدا... محمودی»

-خواهرم محجوب باش و با تقوا که شمایید که دشمن را با چادر سیاهتان و تقوایتان میکشید «شهید عبدا... محمودی»

-ای خواهرم قبل از هر چیز استعمار از سیاهی چادر تو میترسد تا سرخی خون من. «شهید محمد حسن جعفر زاده»

سلام مجدد:Gol:

با عرض پوزش به علت منحرف شدن تاپیک:Gol:

تنهاترین سردار;99316 نوشت:
تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است. «شهید عبدا... محمودی»

سو تفاهم نشود

بنده با افتخار چادری هستم :Gol:

و حاضر هم نیستم این پوشش را با چیز دیگری عوض کنم

نه خودش را نه رنگش را:ok:

سلام به دوستان
حجاب شاید ظاهری زشت داشته باشد اما حقیقتی بسیار زیبا داردیی
بیاییم کمی فکر کنیم ببینیم اصلا برای چه بانوان باید حجاب داشته باشند
قبل از هر چیز خوب است نگاهی گذرا به زندگی حضرت زهرا که اسوه همه زنان عالم است داشته باشیم
حضرت زهرا در سخت ترین شرایط توجه ویژه به مساله حجاب و عفاف داشته اند
مثلا وقتی پیامبر اسلام بین ایشان و حضرت علی تقسم کار کردند و کارهای خانه را که خیلی سنگین تر و بیشتر از کارهای بیرون بود به حضرت زهرا واگذار کردند حضرت زهرا بسیار خوشحال شد چون در کارهای درون خانه ارتباط با نامحرم نبود و همین امر حضرت را شاد نمود
.... دیگر این که ایشان زمانی که برای خواندن خطبه وظیفه شرعی خود دید که به مسجد برود کنیزان و زنان فامیل او را دوره کرده و او با لباسی پوشیده و بلند در میان زنان حرکت کرد و پشت پرده قرار گرفت و خطبه خواند
ایشان زمانی که برای تشییع جنازه شان تابوت پوشیده ساخته شد بسیار خوشحال گردید
همچنین در هیچ جا نداریم که حضرت نمازشان را در مسجد خوانده باشند و با اینکه درب خانه ایشان در مسجد باز می شد اما حیا و عفاف ایشان اجازه نمی داد که ایشان در مسجد نماز گذارد و ایشان نمازشان را در پستوی خانه می خواندند...
علت این همه رعایت این بود که اسلام به جنس مونث ارزش طلایی داده! اگر شما بخواهید ده کیلو طلا نگهداری کنید آن را در پستوی خانه و در گاو صندوق نگهداری می کنید و اگر می خواهید آن را حمل کنید آن را به گونه ای حمل می کنید که کمترین توجهی از طرف غریبه ها به آن شود
امروزه هم اگر بانوان می خواهند مصون و محفوظ باشند و ارزش طلایی بودنشان از دست نرود باید به گونه ای حجاب کنند که کمتر مورد توجه اغیار قرار گیرند و لذا اگر پوشیه زدن یا نقاب زدن موجب می شود که توجه دیگران بیش تر شود پس پوشیه نزدن بهتر است البته این دلیلی بر هم رنگ جماعت شدن نیست چرا که باید نسبت به چهار چوب اسلام نیز توجه داشت

mahdi60;99211 نوشت:
یک سوال از کارشناسان احکام داشتم استفاده از روبنده از نظر شرعی چه حکمی دارد؟

روبنده یا پوشیه لباس شهرت محسوب نمی شود و استتفاده از ان اشکالی ندارد

نازنين مريم;98995 نوشت:
ممنون ميشم كارشناسان در اين زمينه راهنميي كنن كه آيا رنگارنگ بودن روسري و .. از نظر شرعي ايرادي داره ؟ در چه شرايط استفاده از اونها حرام است ؟

استفاده از رنگهای روشن اشکالی ندارد مگر انکه موجب جلب توجه نامحرم یا ترتب مفسده ای دیگر باشد

استفتائات مقام معظم رهبری موجود در مرکز ملی

سلام
دوستان
یک زن مثل یک گل خوش بویی می ماند که تا وقتی که اسیر خاک باشد شاداب و سرحال است و بوی خوشش پایدار
اما اگر چیده بشود و از خاک رها شود بعد از مدتی بویش را از دست می دهد و پژمرده می شود

و مرد نیز مثل باغبان است که تا وقتی گل چیده شده خوش بو باشد (البته این باغبان منظورم مردان هوس باز است) و پژمرده نباشد ان را نگه می دارد همین که بویش را از دست داد و پژمرده شد به سراغ گلی دیگر می رود
اما اگر گلی اسیر خاک باشد و باغبان ان را خود پرستارش شود و به ان عشق بورزد و وقتی چیدش ان را ببوید و دوستش داشته باشد ان را لای قران و جانمازش قرار می دهد تا بماند و با خواندن قران ان گل را نیز ببوید و از زندگی لذت ببرد:Gig::Gol:

شفا;99363 نوشت:
روبنده یا پوشیه لباس شهرت محسوب نمی شود و استتفاده از ان اشکالی ندارد

شفا;99363 نوشت:
استفاده از رنگهای روشن اشکالی ندارد مگر انکه موجب جلب توجه نامحرم یا ترتب مفسده ای دیگر باشد

سلام
با تشکر از جناب شفا
جناب صمدی آملی میفرمایند خیلی چیزها در کتب مراجع و رساله ها نیامده اما ما هیچگاه نباید آنها را انجام دهیم..
هر چیزی که باعث جلب توجه نامحرم به خانم ها شود ایراد دارد..این یک اصل کلی و تغییر ناپذیر در دین ماست...
در رابطه با نظر سنجی بنده دوستان فرمایشاتی مطرح کردند و باید بگم در اصول کلی نظر سنجی همه احاد جامعه را قرار میدهند و هیچ وقت نمیگویند این قشر نظرشان این بود و قشر دیگر آن.....
پوشیدن لباس هایی که عرض کردم و پوشیه باعث جلب توجه آقایان میشه ..اگر در دین جلب توجه ایرادی ندارد تصمیم با خود شماست ..اما با شناختی که بنده از حجاب دارم فلسفه اش دور کردن جلب توجه هاست و نه خوش تیپی و چیزهای دیگر..امیدوارم انعطاف پذیری نظر مراجع محترم باعث انحراف دوستان نشود و قدرت تشخیص خوب از بد رو داشته باشند..

mkk1369;99287 نوشت:
اصلا بیرون نیایید بهتره

مثل اینکه چاره دیگه ای نداریم.
مگر اینکه کفاشان عزیز لطف کنن کفشی بدوزن که نه اسپرت باشه،نه پاشنه داشته باشه
:Gig:

آشنای قریب;99338 نوشت:
سلام به دوستان حجاب شاید ظاهری زشت داشته باشد اما حقیقتی بسیار زیبا داردیی

با سلام
اگر از خانم های چادری بپرسید که ظاهر حجاب چه گونه است، مطمئن باشید که آنها ظاهرحجاب را مثل حقیقت آن خوب وزیبا می دانند .

آشنای قریب;99338 نوشت:
حجاب شاید ظاهری زشت داشته باشد

سلام.
فکر نکنم هیچ کس(حتی بد حجاب ها) بگن ظاهر حجاب زشته.

حجاب عین زیبایست
:Gol:

سیده مریم;99414 نوشت:
مثل اینکه چاره دیگه ای نداریم. مگر اینکه کفاشان عزیز لطف کنن کفشی بدوزن که نه اسپرت باشه،نه پاشنه داشته باشه

با سلام
تشکر از جناب عترت
سرکار سیده مریم بزرگوار..
منظور کفش های پاشنه بلند و همان هایی که صدا دار هستندو مدل های خاص آنها بود
در مورد کفش های اسپرت هم بیشتر رنگ های روشن و رنگ های تند مد نظر بود.
اجباری نیست! شما آزادید هر مدلی خواستید بپوشید اما قبلش تحقیقی بکنید و بعد اینکارو انجام بدید

سلام مجدد:Gol:

سیده مریم;99416 نوشت:
فکر نکنم هیچ کس(حتی بد حجاب ها) بگن ظاهر حجاب زشته.

مریم عزیز:hamdel:

زیبایی حجاب در عمقش نهفته است

چون اگر زیبایی را در ظاهرش میدیدن

احتمالا دیگر بدحجاب یا بی حجاب نبودن:ok:

po0neh;99423 نوشت:
زیبایی حجاب در عمقش نهفته است

من منظورم این بود که اگه ازشون راجع به ظاهر حجاب بپرسی،هیچ وقت نمیگن
زشته.
صد البته که زیبایی حقیقی حجاب رو درک نکردن

بسم الله الرحمان الرحیم

به تازگی چادر هایی به بازار آمده به نام چادر لبنانی . نمی دانم خانم های محترم توی بازار دیده اند یا نه . من خودم چادر ملی

و عربی را قبول ندارم ولی چادر لبنانی مورد قبول من است به دلیل این که بسیار بسیار گشاد است ، از پشت که نگاه می کنید

مانند چادر معمولی دیده می شود و جلوی این چادر زیپ دار د ،ظاهر این چادر نسبت به چادر های عربی و ملی زیبا نیست

و در کل اگر چادر های ملی و عربی جلب توجه کند این چادر اصلا جلب توجه نمی کند و زیبایی ندارد و برای مکان هایی که خانم

ها می خواهند راحت باشن مناسب است مانند: سر کار ، بیرون شهر ، در بازار و ...

و چون زیبایی ندارد مناسب مهمانی نیست و بهتر است در مهمانی ها با چادر معمولی رفت ولی چادر ملی و عربی چون زیبا

هستند برای رفتن به مهمانی مناسب هستند ولی جلب توجه می کنند.

تنهاترین سردار;99127 نوشت:

16نفر:کفش های پاشنه دار جلب توجه میکند

با سلام خدمت دوستان و تشکر فراوان از جناب تنهارین سردار با این بحث شیرینی که شروع کردن:Gol::Gol::Gol:
در مورد کفش پاشنه بلند خواستم بپرسم چیه که باعث جلب توجه میشه؟
غیر اینه که صدای تق تقش باعث دقت دیگران میشه؟
خب اگه کف پاشنشو یه تیکه چرم بندازی تا صدا نده بازم جلب توجه میکنه؟
خودم به شخصه دیدم خانومایی رو که از اقایونشون قد کوتاه ترن و برای این که این تفاوت قد مشاهده نشه از کفشهای پاشنه بلند استفاده میکنن ولی بدون صدا!!!!!!!!!!!!!!
به نظر من میشه اراسته و مرتب بود بدون اینکه گناهی بشه
در مورد روسری ها هم باید بگم اگه روسریها رنگهای روشن نداشته باشه به مراتب بهتره البته به ظاهر فردو میزان زیبایی هم بستگی داره!!!
خیلی از خانومای محجه رو دیدم که روسری به سر میکنن و لبنانی هم میبندن ولی خیلی جذاب میشن !!!!!!!!!
اینجا یه کم باید تامل کرد ولی نباید فراموش کنیم ک اقایون هم باید حجب و حیا داشته باشن و تنها حجاب در مورد خانومها بیان نشده
:Gol::Gol::Gol:

[=Impact]
جای این شعر زیبا اینجا نبود ولی حیفم اومد بی نصیب بمونین :Gol:

چــــــادر زن تاج سلطانی بود
حافظش از شر شیطانی بود

[=Impact]
[=Impact]چادر زن بر هوس غالب شود
عزت زن را ز حق طالب شود
[=Impact]
[=Impact]چادر زن کیمیای غیرت اسـت
چون نشان غیرت ملیت است
[=Impact]
[=Impact]از برون شرح درونی می دهد
خشم دشمن را فزونی میدهد
[=Impact]
[=Impact]صرفه دارد بهـر زن در اقتصاد
صرفه اش باشد عیان از صد جهات
[=Impact]
[=Impact]بر سر زن هست مانند سپــــر
حافظ زن هست هنگام خطر
[=Impact]
[=Impact]غنچه ای تا هست پنهان در حجاب
می کند از اون خزان هم اجتناب
[=Impact]
[=Impact]تا نقابش باز از سر می شـود
با نسیمی زود پر پر میشود
[=Impact]
حفظ چادر هست شیرینتر ز جان
بهر ایرانی زعهد باستان
[=Impact]
[=Impact]حفظ چادر بهر زنها جوشن است
تیر جانسوزی به چشم دشمن است
[=Impact]
[=Impact]حبل عصمت را بود چادر گــره
پوشش اندام را باشد زره
[=Impact]
[=Impact]زن بود گل, چــادرش خار بدان
حافظش باشد زه چشم این و آن
[=Impact]
[=Impact]هر چه زن را برتری باشد حجاب
حرمتش دارند برتر شیح و شاب
[=Impact]
[=Impact]حفظ استقلال زن در چادر است
کوکب اقبال زن در چادر است
[=Impact]
[=Impact]خصم پندارد که با فرهنگ خویش
می کند تحمیل بر زن ننگ خویش
[=Impact]
[=Impact]غافل از آنکه زنان ما گلنـــــــد
بر مقام حفظ عصمت سنبلند

[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:[=Impact]:Gol:

سلام
به عنوان بحث دقت کنید" آیا نوع خاصی از حجاب می تواند باعث جلب توجه شود؟"
حجاب دارای دو معنی است:
1 پوشش
2 جلب توجه نکردن
بنابراین آن پوششی که جلب توجه می کند حجاب نیست و حجاب چنین شخصی دارای اشکال است

121;101164 نوشت:
اینجا یه کم باید تامل کرد ولی نباید فراموش کنیم ک اقایون هم باید حجب و حیا داشته باشن و تنها حجاب در مورد خانومها بیان نشده

:ok:

من یه پیشنهاد دارم! آقایون یه هفته تو خونه و حیاط منزلشون مانتو،روسری و چادر بپوشن یه 5.6 ساعتی همونجوری بمونن بعد بیان اظهار نظر کنن!:ok:

تو سایت کلوب هم یه بنده خدایی اومده بود مطلب نوشته بود که کسایی که چادر ملی و شالدار می پوشن اینجورن و اونجورن. یه عده متعصبم اومده بودن کلی فحش و بد بیراه و حتی حرفای رکیک هم زده بودن و گفته بودن اینجور آدما بی شخصیتن و .....

من مطمئنم اگه عادلانه و منطقی نظرسنجی بشه حداقل نظرها مساوی میشه! نه اینقدر اختلاف!
چون خودم این کار رو تو انجام دادم.

فکر میکنم بعضی از افرادی که تو نظرسنجی شرکت کردن آراستگی رو با جلب توجه اشتباه گرفتن!

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای:

بر روی مسئله حجاب «کار هنری و کار زیبای تبلیغی» باید صورت گیرد تا این مسئله در ذهن جای گیرد .»»»»»»» من فکر می کنم در وضع کنونی اگر در کنار میل طبیعی زن به حجاب شایسته، نوعی «تبلیغات صحیح» که بتواند نقطه نظر اسلام را هم تامین کند ارائه شود،زنان ما به حجاب اصیل اسلامی و شرعی رو خواهند آورد.»»»»»»» در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که «هنر» را تمام عیار و با «قالبی مناسب» به میدان آورد تا اثرگذار شود.

secret55;134516 نوشت:
من یه پیشنهاد دارم! آقایون یه هفته تو خونه و حیاط منزلشون مانتو،روسری و چادر بپوشن یه 5.6 ساعتی همونجوری بمونن بعد بیان اظهار نظر کنن!

سلام علیکم

تعارف نکنید خانم سکرت زایمان را هم به گردن آقایون بیاندازید.

هرکاممان خلقتی داریم و هرکداممان مزایا و محدودیتهائی داریم. بد حجابی یا بی حجابی بیشتر از آنکه به ضرر مردها تمام شود به ضرر خود خانمهاست.

یعنی اگر بابت این بد حجابی یا بی حجابی کسی تحریک شود و به آن خانم تعرضی کند و این اتفاق فقط یکبار در عمر آن خانم پیش بیاید تمام عمرش تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.

چه از لحاظ اجتماعی و چه روحی روانی .

حال توی غرب از لحاظ اجتماعی اهمیتی ندارد ولی باور کنید فشار روانی اش بحدی است که اکثر خانمهای آسیب دیده یا ندیده با خودشان یا وسایل دفاعی دارند و تکنیکهای دفاعی میروند می آموزند.

از طرفی خانواده این اشخاص نیز آسیب می بینند.

لذا عقل را بر احساس گاهی باید برتریت داد.

یاحق

121;101164 نوشت:
در مورد کفش پاشنه بلند خواستم بپرسم چیه که باعث جلب توجه میشه؟ غیر اینه که صدای تق تقش باعث دقت دیگران میشه؟

121 عزیز شما خانم هستید از مسائل هوس انگیز خبری ندارید.

بنده هم معذورم نمیتوانم موضوع را بشکافم ولی تا این حد میشود گفت کفش پاشنه بلند کاملا خانمها را متفاوت نشان میدهد.

16 نفر رای در این باره خیلی کم است.
یاحق

bina88;134530 نوشت:
سلام علیکم

تعارف نکنید خانم سکرت زایمان را هم به گردن آقایون بیاندازید.

هرکاممان خلقتی داریم و هرکداممان مزایا و محدودیتهائی داریم. بد حجابی یا بی حجابی بیشتر از آنکه به ضرر مردها تمام شود به ضرر خود خانمهاست.

یعنی اگر بابت این بد حجابی یا بی حجابی کسی تحریک شود و به آن خانم تعرضی کند و این اتفاق فقط یکبار در عمر آن خانم پیش بیاید تمام عمرش تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.

چه از لحاظ اجتماعی و چه روحی روانی .

حال توی غرب از لحاظ اجتماعی اهمیتی ندارد ولی باور کنید فشار روانی اش بحدی است که اکثر خانمهای آسیب دیده یا ندیده با خودشان یا وسایل دفاعی دارند و تکنیکهای دفاعی میروند می آموزند.

از طرفی خانواده این اشخاص نیز آسیب می بینند.

لذا عقل را بر احساس گاهی باید برتریت داد.

یاحق

مسئله من سر بدحجابی و بیحجابی نیست! سر اینه که بعضی آقایون روسری رنگی و چادر ملی و شالدار رو هم جلب توجه میدونن و موضع میگیرن! عقیده دارن باید سرتاپا مشکی بپوشیم! به این خاطر اون نظر رو گذاشتم رنگ مشکی چادر به اندازه کافی تو این تابستون گرما رو جذب میکنه. همیشه هم بخوایم مشکی زیر چادر بپوشیم واقعا کلافه میشیم.

به همین خاطر سخن رهبر رو هم گذاشتم

من فقط به خاطر این نظر سنجی هایی که معلوم نیست از کیا پرسیده شده از حجت الاسلام انصاریان و مکارم شیرازی سوال کردم در مورد روسری و چادر ملی و شالدار:

بسم الله الرحمن الرحيم

:: با اهداء سلام و تحيت؛
جواب : بر زنان و دختران لازم است تمام بدن خود به جز گردى صورت و دست ها تا مچ را در مقابل نامحرمان بپوشانند. و این مقدار به هر نوع لباس غیر زینتى که تنگ و چسبان نباشد پوشیده شود کافى است. هر چند چادر حجاب برتر است.

همیشه موفق باشید

دفتر آيت الله العظمی مکارم شيرازی / بخش استفتاءات

حجت الاسلام انصاریان

آنچه که مهم است حجاب کامل است، و این مهم اگر با چادر ملی نیز حاصل می شود اشکال ندارد.

باران رحمت;101160 نوشت:
بسم الله الرحمان الرحیم

به تازگی چادر هایی به بازار آمده به نام چادر لبنانی . نمی دانم خانم های محترم توی بازار دیده اند یا نه . من خودم چادر ملی

و عربی را قبول ندارم ولی چادر لبنانی مورد قبول من است به دلیل این که بسیار بسیار گشاد است ، از پشت که نگاه می کنید

مانند چادر معمولی دیده می شود و جلوی این چادر زیپ دار د ،ظاهر این چادر نسبت به چادر های عربی و ملی زیبا نیست

و در کل اگر چادر های ملی و عربی جلب توجه کند این چادر اصلا جلب توجه نمی کند و زیبایی ندارد و برای مکان هایی که خانم

ها می خواهند راحت باشن مناسب است مانند: سر کار ، بیرون شهر ، در بازار و ...

و چون زیبایی ندارد مناسب مهمانی نیست و بهتر است در مهمانی ها با چادر معمولی رفت ولی چادر ملی و عربی چون زیبا

هستند برای رفتن به مهمانی مناسب هستند ولی جلب توجه می کنند.

راست میگن! من خودم از اینا استفاده میکنم! فوق العاده است!

موضوع قفل شده است