نقدی برشوک شبکه 3

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نقدی برشوک شبکه 3

سلام
برنامه شوک کاری از گروه اجتماعی شبکه سوم است که به آسیب های اجتماعی می پردازد (دست شان درد نکنه برنامه خوبی).اما
1- این برنامه ها نباید مقطعی و هوسی باشد باید تکرار شود تا ماندگارشود اثرات خوبش.
2- برنامه باید دو جنبه داشته باشد جنبه پیشگیرانه و درمان.این که ما فقط حکایت کنیم که فلان فرد فلان خلاف را کرد و چه حکم بر او صادر شد کافی نیست هر چند لازم است.
بهتر است برنامه پر رنگ ظاهر شود برای این که چه باید (هر فرد ، خانواد، نهاد، سازمان و..) چه کند.
.

.
.
.
.
. اما دیشب برنامه شوک منو شوکه کرد و حتماً خیلی های دیگر رو
آنچه گذشت....
یک نفر را آورده بودند که بیماری روانی شدید داشت(گزارش همین برنامه الان هم داره احساسم را جریحه دار میکنه) این بیمار سر کودک ساله اش را در خواب بردیده بود.عکس های کودک خون آلود و ناله های مادر مرتب پخش میشه و...........(بیچاره مردم ما).....
در دادگاه بازپرسی از پدر: قبول داری که اشتباه کردی ......
پدر بیمار: نه من به همه خدمت کردم حقم مرگ نیست
ای کاش پروین اعتصامی زنده بود و با آن قصیده های خوبش خود این افراد را محاکمه می کرد ( مانند محتسب دزدی به ره دید و گریبانش گرفت) خوب چه کنیم پروین نیست خودم دست به کار شوم
بابا این پدر بیمارروانی شدید است بینش نداره چرا از او باز جویی می کنید و مادر کودک و اقوام او و احساسات مردم را ...........
حکم فقهی
برای همین خاطر وجود روان شناسان حرفه ای در دادگاه های ما واجب است.
راستی چرا نگیم بدون رودربایستی چرا نگیم :
عدم رسیدگی به وضع چنین افرادی کار را به این جا کشانده
یک هفته قبل بالای سر بیمار روانی ای رسیدم که خودکشی کرده بود و قرص برنج و .....مصرف کرده بود خانواده بدبخت ایشان می گفتند به صد جا تماس گرفتیم گفتند به ما مربوط نیست.من ساده گفتم به 123 ارژانس اجتماعی تماس گرفته اید گفتند نه گفتم بابا کار اورژانس اجتماعی همینه حال نمی خوام اسم شهرش را بگم براشون بد میشه چون حتماً شما هم خواهید گفت از کاشون بعیده...
سریع به 123 تماس گرفتم هیچ کس توش نبود هرچی تکان دادم ببینم چیزی ازش میچکد خبری نبود که نبود...به 118 تماس گرفتم گفتند اورژانس اجتماعی چه صیغه ای
ما یه دردی تو کشور داریم اول تبلیغ می کنیم بعد از چند سال خدمات را می دهیم....البته بماند که پلیس 110 هم همین است اسماً می گویند ما سریع می رسیم میگی نه امتحان کن البته احتیاطا دو ساعت قبل از مشکل تماس بگیرید تا شاید به موقع برسند. خب حالا بیمار را داخل ماشین گذاشته ایم و به بیمارستان های شهر یکی یکی سر می زنیم حال خانواده بیمار از او بهتر نبود واگر من شاهد پاس گاری بیمارستان های مختلف نبودم اصلا باورم نمی شد که فوتبال اونا عالیه...
راستی کی مقصره؟
مثل خیلی وقت ها باید گفت آن که به تعبیر عامیانه دیوارش از همه کوتاه تر است.
گنه کرد در بلخ آهن گری
به شوشتر زدند گردن مس گری
کلنگ از آسما ن افتاد و نشکست
درشکه می دوید آفتابه غش کرد
والا من کجا و بی وفایی
0000000000
چرا ما که تمدن هفت هزار ساله داریم باید تو گرد خدمات انسانی (به بیماران روانی) کشوری مانند انگلیس سرفه کنیم.و کارمون شده پز دادن که
من آنم که رستم بود پهلوان
بابا
گیرم پدر تو بود سرهنگ
از هنگ پدر تو را چه فرهنگ
بگذریم که درد زیاد است وآن چه که البته به جایی نرسد فریاد است.
وای اگر از پس امروز بود فردایی
تماس
فرت

-----------
چون دلم به خاطر نظام جمهوری اسلامی می سوزد اینو میگم.
هم دست زدن برای کار نشده خیانت است و هم بی تفاوتی و چشم پوشی از کارهای شده .
بله مسئولان ما باید بدانند که مسئولیت ها مسئولیت دارد.

[="Tahoma"]به نام علی اعلی

این تاپیک خیلی خوب و مطالب جالب و مهم جناب استاد حامی مدتی بود که اینجا گرد و خاک می خورد

گفتیم بیاد روی اسکرول تا بقیه هم فیض ببرند.:ok:

التماس دعا
یا علی:Gol:

موضوع قفل شده است