صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من هم می خواهم تلافی کنم...

علاقه
    رادیو-کتاب -اینترنت
    نوشته
    488
    حضور
    5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1417

من هم می خواهم تلافی کنم...

با سلام خدمت مدیر محترم.اگر قابل طرح است بماند تا کارشناسان پاسخ دهند اگر هم قابل طرح نیست لطفا حذفش کنید.

دوستی تعریف می کرد مشغول رانندگی در خیابان بودم خانمی دست بلند کرد چون سر ظهر بود ایستادم و سوارش کردم .بین راه حرفهای دیگری زد که نشان داد مسافر نیست .از او سئوال کردم چرا؟
    گفت من شاغل هستم هر روز از صبح تا ساعت سه و چها بعد از ظهر و شوهرم بصورت شیفت.امروز که استراحت شوهرم بود من طبق معمول به سر کار رفتم ولی حدود ساعت ده یازده کارم تمام شد و زود به خانه برگشتم.
    ولی با کمال ناباوری دیدم شوهرم با خانمی دیگر در خانه است و به من خیانت می کند .من هم دیگر به داخل خانه نرفتم و حالا من هم می خواهم تلافی کنم.

ایا این تلافی واقعا جواب ان خیانت است.
    ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۰/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۹:۲۰ دلیل: اشتباه تایپی
    هیچ کس جز خداوند هست نیست

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    عقاید اسلامی
    نوشته
    2,154
    حضور
    1 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    190
    صلوات
    19406

سلام علیکم
    مشکلی در سوالتون نیست و تا جایی که حریم ها حفظ بشه موضوعتون باقی خواهد ماند
    لطفا خودتون هم به عنوان استارتر در مدیریت تاپیک همکاری کنید
    [SIGPIC][/SIGPIC]

مقربان

5. صلوات ها 17

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

سلام بر شما دوست گرامي

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر احمدی نمایش پست ها
    .اگر قابل طرح است بماند تا کارشناسان پاسخ دهند اگر هم قابل طرح نیست لطفا حذفش کنید.
    با توجه به اين جملتون نميدونم ميشه كاربراي عادي هم نظرشونو بگن يا نه ولي من ميگم

ایا این تلافی واقعا جواب ان خیانت است.
    كاملا مشخصه تلافي به اين شكل كار بسيار غير عاقلانه ايه و تنها بهره فرد از اون خسرانه .

البته متاسفانه برخي خانم ها به دليل احساسات قوي هنگامي كه به شدت از مساله اي ناراحت ميشن دست به كارهاي اشتباه ميزنن در درجات مختلف در اين مورد هم كه ميزان فشار و ناراحتي خانم زياد بود اين كار !!

ولي كار كاملا اشتباهيه و تلافي سودي نصيب فرد نميكنه تنها نتيجه اين كار از دست دادن پاكي خود فرد و خراب كردن دنيا و اخرتش است .

امام علي (ع) : هنگام خشم و عصبانیت تصمیم مگیر

اون خانم بايد صبر ميكرد عصبانيتش يه كم فروكش كنه بعد به فكر راه چاره بيفته ولي اصلا درنگ نكرده و با عصبانيت تصميم به تلافي گرفته .

اگه شوهر اون خانم با اون زن غريبه صيغه كرده باشه گناهي متوجهش نيست (درسته تو فرهنگ ما پذيرشش براي خانوما به دلايل گوناگون سخته ولي مساله اسلاميشو من اشاره ميكنم ) ولي خانم با تلافي اخرت خودشو خراب ميكنه .
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

7. صلوات ها 17

علاقه
    رادیو-کتاب -اینترنت
    نوشته
    488
    حضور
    5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1417

همه دوستان در بحث شرکت کنند و حاصل بحث دوستان پاسخ کارشناس محترم.

با تشکر فروان امیر احمدی
    ویرایش توسط امیر احمدی : ۱۳۹۰/۰۱/۱۷ در ساعت ۱۱:۱۳

9. صلوات ها 13

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با اجازه ی دوستان بزرگوار یک مطلب را خاطر نشان کنم در تکمیل مطلب شرکت دوستان در بحث.

البته که شرکت دوستان ودادن نظر در مورد مطالب نه تنها بلا اشکال است بلکه در بسیاری از موارد باعث تکمیل وپرباری و برکت بحث هم میشود . واین مشارکت در بحث است ونه پاسخ به مطلب .

اما آنچه مد نظر است این مطلب است که نظر متخصصانه وکارشناسی شده را کارشناس ویا استاد محترمی که مدیر انجمن هستند به صورت پاسخ تخصصی خدمت دوستان ارایه میکنند .

................................................... ....... حق یارتان .................................................. .................................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۰/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۹:۵۹

11. صلوات ها 15

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

سلام

یعنی با بدون اضطراب از عواقب اخروی مطالب (یعنی ترس از بیان اشتباه) می تونیم توی بحث شرکت کنیم

تا اساتید و همکاران اشکالات را برطرف کنند و جواب تخصصی بدهند؟

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

13. صلوات ها 13

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

نقل قول نوشته اصلی توسط mkk1369 نمایش پست ها
    سلام

یعنی با بدون اضطراب از عواقب اخروی مطالب (یعنی ترس از بیان اشتباه) می تونیم توی بحث شرکت کنیم

تا اساتید و همکاران اشکالات را برطرف کنند و جواب تخصصی بدهند؟
    سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

البته به هیچ عنوان قصد بنده خروج از موضوع اصلی نیست اما مثل اینکه بحث به انحراف کشیده میشود .
    بزرگوار فقط اینقدر بگویم که همه باید این مطلب را مد نظر قرار دهیم که صرف شرکت در بحث پاسخ مفید ولازم بر آن موضوع نیست بلکه نظری شخصی است که البته کارشناسان در صورت مغایرت یا نیاز به تکمیل به داد آن میرسند و پاسخ اصلی را باید از متخصص انتظار داشته باشیم .مثل اینکه اگر شما خدای ناکرده سر درد بگیرید دوستان در وحله ی اول به شما پیشنهاداتی را بنا بر تجربه میدهند واین شمایید که از میان این پیشنهادات یکی را که معقول تر است انتخاب میکنید واگر نتیجه برایتان مناسب ومؤثر نبود حتما" به پزشک ومتخصص مراجعه میکنید .

به نظر میرسد اگر بحث از این طریق بخواهد به انحراف برود باید از سرکار مریم محترم برای حذف مدد بجوییم

موفق ومؤید باشید

.................................................. .......................... حق یارتان .................................................. ....................................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۰/۰۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۵۴

15. صلوات ها 12

علاقه
    رادیو-کتاب -اینترنت
    نوشته
    488
    حضور
    5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1417

نظر من در باره این موضوع این است که درست است که ما زن و شوهر یا پدر و فرزند یا مادرو فرزند هستیم و در این دنیا خیلی با هم ارتباط داریم .ولی روزی می رسد که نه پدر به فرزند کاری دارد و نه زن به شوهر .هر کدام دنبال این هستند که گلیم خود را از اب بکشند .
    زن باید اینگونه فکر کند که شوهرش با سر در یک منجلاب در حال فرو رفتن است بجای اینکه خود را نیز در ان فرو کند به وسیله ای شوهر خود را از ان نجات دهد.حالا به فرض اینکه شوهر از این ماجرا خبردار شد ایا حق به او می دهد و از او معذرت خواهی میکند.
    مثلی هست که می گویند با چوب به سر بچه ام می زنم تا همسایه دردش بگیر.
    خداوند یک لحظه ما را به خودمان وا نگذارد.والا جز خرابکاری هیچ کار دیگری بلدنیستیم .
    به امید امرزش گناهان همه انسانها از ادم تا اخرین نفری که فرشتگان خدا جانش را می گیرند به غیر از انها که مورد غضب خداوند هستند.آمین

17. صلوات ها 11

علاقه
    دوست،شعرودرس
    نوشته
    292
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2299

"خشمگين شدن يعني به خاطر گناه ديگران از خود انتقام گرفتن"
    و اين خانم به خاطر عصباني شدن از كار همسرش فقط هويت خودش رو از دست ميده وعواقب كارش دامن خودش رو آلوده.وگرنه تلافي در كار نيست
    «أَوْ لَعَلَّکَ بِقِلَّةِ حَیَائِی مِنْکَ جَازَیْتَنِی؛ یا شاید بخاطر کمی حیای من از تو [و حال آنکه از مردم حیا کردم؛ ولی تو را بر خود حاضر ندانستم] مرا مجازات کردی [و حال نماز و دعا را از من گرفتی].»

19. صلوات ها 10

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

ولی با کمال ناباوری دیدم شوهرم با خانمی دیگر در خانه است و به من خیانت می کند .من هم دیگر به داخل خانه نرفتم و حالا من هم می خواهم تلافی کنم. ایا این تلافی واقعا جواب ان خیانت است.
    سلام
    در فضای ایمانی تصور چنین اقدامی تقریبا غیر ممکنه
    لذا تصور می کنم این خانوم از ایمان بهره ای نداشته
    و با کمال تاسف از جمله اونایی بوده که تمام عالمشون همین چند امر ناچیز دنیایی است : خونه ای و شوهری و شغلی و پولی
    اگر غیر این بود و باوری داشت آخرت خود را به بهای دنیای شوهرش نمی فروخت
    عصمنا الله و جمیع المومنین بحق محمد و آله المعصومین

هردو عالم یک فروغ روی اوست

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری