تله های نامریی( هشدار برای خانم های سایت) چوب اعتماد

تب‌های اولیه

78 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تله های نامریی( هشدار برای خانم های سایت) چوب اعتماد

سلام
بازم خدا رو شکر که نفسی می کشیم در این ایام بهاری.
خوشحالم از این که با تاپیکی جدید در خدمت شما هستم.
کاشکی
کاشکی من هم مثل خانم های سایت وقت و ذوق داشتم
تا پست هایم را به گل و بلیل مزیین کنم.
اما خیالی نیست
چرا؟
چون حضور گل هایی مثل شما رونق همه گل ها رو می گیره.
خب
هدف از این تاپیک
برخی از خانم ها ممکن است بگویند شما ما را ساده در نظر گرفته اید. نه همان گونه که می دانید زن و مرد باید در این آشفته بازار کلاه خود را سفت بچسبند تا باد نامردی و بی مروتی کلاه شان را نبرد.
چون
برخی از زن و مردها نامردند:Moteajeb!:
اما خانم ها به حکم عاطفی تر بودند و احساسی بودن شان زودتر شکار می شوند و شکننده تر هستند و رسم زمونه از قدیم این بوده که چیزهای شکننده و قیمتی رو در صندوقچه امنی و محکمی نگهداری کنند.

عجب صندوقچه ای است این "احتیاط"

علی یارتون:hamdel:

تله های نامریی چند قسم اند:
1- تله های نامریی شیطان
2- تله های نامریی دوستان شیطان

- تله های آگاهانه

- تله های ناآگاهانه
3- تله های نامریی نفس اماره( از ماست که بر ماست)

تذکر:
شیطان مجری و مهندس ناظر همه تله ها است.

حامی;98057 نوشت:
تله های نامریی چند قسم اند: 1- تله های نامریی شیطان 2- تله های نامریی دوستان شیطان - تله های آگاهانه - تله های ناآگاهانه 3- تله های نامریی نفس اماره( از ماست که بر ماست) تذکر: شیطان مجری و مهندس ناظر همه تله ها است.

اصل بر خوش بینی است. و اصل خوش بینی می گوید در بیابان فتنه ها با عصای احتیاط حرکت کن تا پاهایت را تیغ خیانت و سنگ های خارای فریب نخراشد.

ریز بینی و نازک اندیشی برای نیفتادن در تله های نامریی نوعی خوش بینی است؛ خوش بینی به ذکاوت و زرنگی خودت.

حامی;98058 نوشت:
اصل بر خوش بینی است. و اصل خوش بینی می گوید در بیابان فتنه ها با عصای احتیاط حرکت کن تا پاهایت را تیغ خیانت و سنگ های خارای فریب نخراشد. ریز بینی و نازک اندیشی برای نیفتادن در تله های نامریی نوعی خوش بینی است؛ خوش بینی به ذکاوت و زرنگی خودت.

تکرار همه جا ملال آور نیست یک بار دیگر متن بالا رو مرور کنیم

یک شعر یک شعار

ای سلیم آب ز سرچشمه ببند
که چو پر شد نتوان بستن جوی

خانم ها و دختر خانم های اسک دین هوشیار باشند
همان گونه که قبلاً اشاره کردم برخی از خانم ها گول ظاهر را می خورند. البته منظورم این نیست که مردان گول نمی خورند الان بحث درباره خانم ها و دختر خانم است.

در فضای مجازی هم این امکان هست که افراد به دلیل تصورات خود فریب بخورند.
راه دوری نمی روم در همین سایت باید مراقب بود ذهن در برداشت اول این گونه برداشت می کند که کاربران این سایت همه متدین هستند. نه این طور نیست برخی از کاربران ممکن است با لعاب عرفانی در قالب آی دی ای با معنا و حتی پست های زیبا اقدام به شروع ارتباط با خانم ها یا دختر خانم ها کنند. این افراد که زیرک و موذی هم هستند با شیوه های خزنده و نرم به دنبال شکار به راه می افتند. مثلاً

1- به عنوان این که شما خواهر متدینی هستید از شما می خواهم که در انتخاب همسر آینده ام که الان نامزدیم به من کمک کنید.

2- شما تجربه زیادی در سایت دارید از شما کمک می خواهم تا با کار در سایت آشنا شوم.

3- شما متن ها و پست های زیبایی در رابطه با ....دارید لطف کنید در این موضوع کمکم کنید.

4- خودش را خانم معرفی می کند و در پیام خصوصی ارتباط را صمیمی می کندو سپس تخلیه اطلاعاتی و...

5- خودش را یک روحانی معرفی می کند که سال ها تجربه دارد و....

تله های نااگاهانه
اغلب افراد این سایت متدین هستند و فکر گناه به شکل روشن و خودآگاه ندارند. در این مواقع اگر شیطان بخواهد کار کند مستقیم وارد عمل نمی شود و افراد متدین را دور می زند کلاهی سر آنها می گذارد تا روی ناف شان بیاید.
توجیه های شرعی و ....مرداب این مسیر است.
گاهی بحث های به ظاهر ضروری و باطناً غیر لازم افراد را به تدریج به تله های نامریی می کشاند.

توجیه
تیر خلاص شیطان توجیه کردن ارتباطات است.
اجازه دهید لبْ کلام را در آینه رفتار علی - ع - بنگریم:
حضرت علي (ع) در سنين جواني با زنان سالخورده اسلام سلام و احوالپرسي مي نمود ولي با دختران و زنان جوان نه! حتي سلام هم نمي كرد. در حاليكه پيامبر در همان زمان با زنان و دختران هم سلام و احوالپرسي مي كردند. چون زماني كه علي (ع) 20 ساله و درعنفوان جواني چنين عمل مي نمود، پيامبر اكرم (ص) قريب 50 سال از عمر شريفشان مي گذشت بنابراين از آنجا كه احتمال پيش آمدن گناه دست كم براي طرف مقابل دور از ذهن نبود،‌علي (ع) اين تربيت شده مكتب پيامبر به عنوان يك جوان سعي داشت مسائل ارتباطي و حدود بين دختر و پسر يا به عبارتي زن و مرد را مراعات كند. هر چند وجود نازنين آن حضرت مبرا و پاكيزه از هر گونه آلودگي بود.

حامی;98346 نوشت:
حضرت علي (ع) در سنين جواني با زنان سالخورده اسلام سلام و احوالپرسي مي نمود ولي با دختران و زنان جوان نه! حتي سلام هم نمي كرد.

پس حفظ حریم ها و حیا در روابط کلامی و غیر کلامی( نوع نوشتار، بار هیجانی کلمات، استفاده از شکلک های مختلف و....) باید رعایت شود.

برخی از عبارات خنثی برای خانم ها یک کمپرسی بار هیجانی برای آقایون دارد.
پس مراقب باشید

تله های نامری و ضمیرناخودآگاه
ضمیر ناخودآگاه ما دنبال فرد محبوب خود می گردد و ذهن و مخصوصا قوه خیال در فضای مجازی کولاک می کند برای خود آنچه دوست دارد با یک قرینه ناچیز می سازد. و قبل از شناخت کافی می تواند ایجاد دلبستگی و بعد وابستگی کند
خوب بحث کردن، تسلط بر پاسخ ها، شوخ طبعی ها، کلمات عرفانی، استفاده از نماد های جذاب و معنوی، تواضع و شکسته نفسی و...فریب تان ندهد
با این امور جزیی شخصیت طرف مقابل را نمی توانید بشناسید.
اگر فکر کنیم که از خواندن چند پست یک فرد او را شناخته ایم صد در صد در اشتباهیم
بله کتاب آدم ها را از روی جلد نخوانیم که ضرر می کنیم

یک تجربه از یکی از خانم های متدین سایت

ادامه دارد....

حامی;98346 نوشت:
بنابراين از آنجا كه احتمال پيش آمدن گناه دست كم براي طرف مقابل دور از ذهن نبود،‌علي (ع) اين تربيت شده مكتب پيامبر به عنوان يك جوان سعي داشت مسائل ارتباطي و حدود بين دختر و پسر يا به عبارتي زن و مرد را مراعات كند.

قرآن فرموده

تعاونوا علی البر و التقوی

ما باید در خویشتنداری دینی همدیگر را کمک کنیم اگر می بینیم که کسی ناهشیار دارد به ما وابسته می شود ما زمینه ارتباط را کور کنیم و این با مروت سازگاری دارد و خلافش عین نامردی است.
چه بسا افرادی که در همین سایت گام به گام قرب معنوی به دست می آورد با وضو و نیت پاک حاضر می شوند و عده ای بار خود را سنگین می کنند.

و ما ابرء نفسی ان النفس لاماره بالسوء

کاش میشد بعضی از این پست ها رو دو بار درود و صلوات بفرستیم .

هشدارها خیلی عالیه ، خدا توفیق عمل عنایت کنه انشاالله .

سلام با تشکر از مطالب عالی جناب حامی هشدارها رو جدی بگیریم

حامی;98378 نوشت:

یک تجربه از یکی از خانم های متدین سایت

ادامه دارد....

:fekr:

حامی;98348 نوشت:
برخی از عبارات خنثی برای خانم ها یک کمپرسی بار هیجانی برای آقایون دارد. پس مراقب باشید

سلام به استاد حامی و همه دوستان
امیدوارم ایجاد پارازیتم رو ببخشید اما یه نکته برام سوال بوده و حالا که جمع همه جمعه میپرسم...
با توجه به جمله شما که نقل قول کردم:

1-آیا صحیح است که خانم های محترم در پیام هایی که به پروفایل های هم دیگر میفرستند(یا در پاتوق اسک دین) از عکس های عاشقانه و جملات بسیار احساسی نسبت به هم استفاده کنند و تولد و...؟؟با وجودی که اگر توجه کنید به صفحه کاربران آنلاین مهمانان خیلی نسبت به این ارتباطات کنجکاوی نشان میدن ...آیا این لحن دخترانه با این شدت در جای عمومی درسته؟

2-بعضا دیده شده خانم ها در پست ها جواب ها رو طوری میدهند که بیشتر تعریف از خود هستش که من چنین هستم و...نظرتون راجب این مورد چیه؟آیا دعوت ناخواسته به سوی خود نیست؟؟

مواظب مال خود باشید تا همسایه دزد نشود.

تنهاترین سردار;100034 نوشت:
سلام به استاد حامی و همه دوستان امیدوارم ایجاد پارازیتم رو ببخشید اما یه نکته برام سوال بوده و حالا که جمع همه جمعه میپرسم... با توجه به جمله شما که نقل قول کردم: 1-آیا صحیح است که خانم های محترم در پیام هایی که به پروفایل های هم دیگر میفرستند(یا در پاتوق اسک دین) از عکس های عاشقانه و جملات بسیار احساسی نسبت به هم استفاده کنند و تولد و...؟؟با وجودی که اگر توجه کنید به صفحه کاربران آنلاین مهمانان خیلی نسبت به این ارتباطات کنجکاوی نشان میدن ...آیا این لحن دخترانه با این شدت در جای عمومی درسته؟ 2-بعضا دیده شده خانم ها در پست ها جواب ها رو طوری میدهند که بیشتر تعریف از خود هستش که من چنین هستم و...نظرتون راجب این مورد چیه؟آیا دعوت ناخواسته به سوی خود نیست؟؟ مواظب مال خود باشید تا همسایه دزد نشود.

ارتباطات گل و بلبلی بین نامحرمان
خداوند رحمت کنه بزرگان ما رو
اونا که نمرده اند ولی ما مرده به حساب شون میاریم و مارک سنتی و دمده شده و عصر حجری بر جبین شان می زنیم همونایی که از شیرجان و روان خودش به ما دادند ولی ما عار داریم پیش دوست مون بگیم این پیر (زن یا مرد) والدم است و دستش را ببوسیم
الغرض آنها می گفتند:
زن بایه تو خونه هلو باشه و بیرون لولو( تفسیر داره بله تفسیر عشقی هم داره خواستید تا بگم)
یا به چیزی که حساس بود می گفتند بار شیشه. مثلا می گفتند مراقب خانمت( که بار دار است باش) بار شیشه داره ها.

بله خانم ها بارشیشه دارن باید خودشو حواسشون باشه

جهنم بذار مارک امل بودن بخوره تو پیشونی من:Sham:
من با خیلی از این کارها موافق نیستم.:Gig: واقعا گاهی یک آدم دیندار( مهمان، کاربر و...) برخی از پست ها را می بینه باید چشمش را ببنده و یک استغفر الله بگه تا نسبت به صاحب پست یه جوراییش نشه( از همون جورا که خدا گفته من خالق زیر این ارتباط را امضا نمی کنم و اگر می دیدیم امام زمان کنار مون نشسته خجالت می کشیدیم)
آزمون کوچک ولی عمقی
یه استاد دانشگاهی داشتیم می گفت خواستید ببینید امام زمام از شما راضی است یا نه نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید در تصویری ذهنی تصور کند امام شاهد است چه به شما می گفت همون که نظر امام است را فراهم کنیم.

هشداری که باید به عنوان مشاور بدهم از این حیث که افرادی مبتلا شده اند این است که در این ارتباطات غیر ضروری برخی از دختران و پسران و حتی خانم های شوهر دار و مردان زن دار ذهن شون ویروسی شده( نسبت به کل سایت تعداد کم اند ولی همین هم در سایت دینی نامطلوب است)
علت اصلی ایم ویروسی شدن ذهن همین ارتباطات گل و بلیلی و تعابیر عاطفی و....است.
از همه بدتر این که اگر دو نفر به دلائلی همدیگر را انتخاب کنند و شرایط ازدواج برایشان فراهم بشود که نیکو و خوب است اما مشکل این جا است که برخی از این افراد به دلائلی محال است با دیگری بتوانند ازدواج کنند مانند مخالفت خانواده، حاضر نشدن یکی برای انتقال به محل زندگی دیگری، تفاوت فاحش فرهنگی و سبک های تربیتی متفاوت، و داشتن شریک زندگی و....
البته بگذریم که در غالب این شناخت ها تعمیم افراطی بدون شواهد و قرائن سبب انتخاب قبل از تحقیق و عشق بدون شناخت شده است.
قوه خیال در فضای مجازی به علاوه کاستی های شخصیتی و اضطراب ها کولاکی به پا می کنند که بیا و ببین

من آنچه شرط بلاغ بود گفتم
تو خواه پند گیر و خواه ملال

حامی;100047 نوشت:
ارتباطات گل و بلبلی بین نامحرمان خداوند رحمت کنه بزرگان ما رو اونا که نمرده اند ولی ما مرده به حساب شون میاریم و مارک سنتی و دمده شده و عصر حجری بر جبین شان می زنیم همونایی که از شیرجان و روان خودش به ما دادند ولی ما عار داریم پیش دوست مون بگیم این پیر (زن یا مرد) والد است و دستش را ببوسیم

هیچی

البته نه به خدا نمی خوام بگم کسی هستم و درس اخلاقی بدم
اما
وقتی کشتی نوح بر زمین نشست شیطان بشکن زنان آمد به حضرت نوح گفت ببین میخوام به تو که پیامبر خدای چندتا نصیحت کنم حضرت سنگی برداشت به سوی او پرت کند که خطاب آمد بشنو ......
من همون شیطون و شما معصوم بشنوید
من بی ادب و شما لقمان ادب آموز مؤدب به اخلاق خدایی شوید

از سویی هم همین گونه که من مسئولیتی در قبال برادران و خواهران ایمانی ام دارم شما هم
گاهی یک تصویر از عجایب آفرینش، یک داستانک یک شرح حالی از عارفان و... ما را بخود میاورد شما هم زحمت بکشید گاهی من و بقیه کارشناسان رو به خود بیاورید
والعصر ان الانسان لفی خسر ...............................تواصوا بالحق و تواصو باالصبر
ما را هم به حق پرستی ناب و خودکنترلی در برابر گناه، رنج ها و مشکلات و پیروی حق سفارش مستقیم و غیر مستقیم کنید
حق یارتان

حامی;98351 نوشت:
یک تجربه از یکی از خانم های متدین سایت ادامه دارد....

[=Times New Roman]یک سال بعد....:Cheshmak:

حامی;100047 نوشت:

زن بایه تو خونه هلو باشه و بیرون لولو
( تفسیر داره بله تفسیر عشقی هم داره خواستید تا بگم)

جمله ی جالبی و قابل تاملی بود تا حالا نشنیده بودم.

اگه میشه تفسیرش رو هم بفرمایید

با تشکر

حامی;100060 نوشت:
البته نه به خدا نمی خوام بگم کسی هستم و درس اخلاقی بدم اما وقتی کشتی نوح بر زمین نشست شیطان بشکن زنان آمد به حضرت نوح گفت ببین میخوام به تو که پیامبر خدای چندتا نصیحت کنم حضرت سنگی برداشت به سوی او پرت کند که خطاب آمد بشنو ...... من همون شیطون و شما معصوم بشنوید من بی ادب و شما لقمان ادب آموز مؤدب به اخلاق خدایی شوید از سویی هم همین گونه که من مسئولیتی در قبال برادران و خواهران ایمانی ام دارم شما هم گاهی یک تصویر از عجایب آفرینش، یک داستانک یک شرح حالی از عارفان و... ما را بخود میاورد شما هم زحمت بکشید گاهی من و بقیه کارشناسان رو به خود بیاورید والعصر ان الانسان لفی خسر ...............................تواصوا بالحق و تواصو باالصبر ما را هم به حق پرستی ناب و خودکنترلی در برابر گناه، رنج ها و مشکلات و پیروی حق سفارش مستقیم و غیر مستقیم کنید حق یارتان

حتی به همین حرف ها و امثال این حرف ها هم نباید دل داد. سخن حق را بپذیریم اما نه هرکسی اعتماد نکنید
گول زیارت، فریب گریه های هاق هاق دار را هم نخوریم
معقل با همین نماز و گریه های هاق هاق دار در مسجد مسلم ابن عقیل را فریب داد.
در زمانی که فتنه ها زیاد شد
اصل بر خوش بینی به همه نیست
اصل اینه که ممک است انسان فریب بخوره مگه ضدش ثابت ( بله ثابت) شود. (این روایت است)

حامی;100097 نوشت:
حتی به همین حرف ها و امثال این حرف ها هم نباید دل داد. سخن حق را بپذیریم اما نه هرکسی اعتماد نکنید گول زیارت، فریب گریه های هاق هاق دار را هم نخوریم معقل با همین نماز و گریه های هاق هاق دار در مسجد مسلم ابن عقیل را فریب داد. در زمانی که فتنه ها زیاد شد اصل بر خوش بینی به همه نیست اصل اینه که ممک است انسان فریب بخوره مگه ضدش ثابت ( بله ثابت) شود. (این روایت است)

یکی از تفاسیرش هیمن جملات بالاست بقیه را هم من را معاف کنید
یه اصفهانی زرنگ ادعا کرده بود هندونه صد خاصیت داره گفته بودند بفرماید گفته بود
1- مُدرِس( ادار آورس)
کمی فکر کرده بود گفته بودند بقیه چیزی به ذهنش نرسیده بود گفته بود بقیه اش هم خُبس دیگه

حامی;98345 نوشت:

کلاهی سر آنها می گذارد تا روی ناف شان بیاید.

امان از دست کلاه های شیطان!

من هم به نوبه خودم از استاد حامی تشکر می کنم.

حامی;100097 نوشت:
حتی به همین حرف ها و امثال این حرف ها هم نباید دل داد. سخن حق را بپذیریم اما نه هرکسی اعتماد نکنید گول زیارت، فریب گریه های هاق هاق دار را هم نخوریم معقل با همین نماز و گریه های هاق هاق دار در مسجد مسلم ابن عقیل را فریب داد. در زمانی که فتنه ها زیاد شد اصل بر خوش بینی به همه نیست اصل اینه که ممک است انسان فریب بخوره مگه ضدش ثابت ( بله ثابت) شود. (این روایت است)

نترسید
من هشدار می دهم تا محفوظ بمانیم کم نیستند افرادی که از حضور افرادی متدین در فضای سالم اسک دین ماتم گرفته اند همان که هویت جوانان و خانواده ها را با انواع رسانه ها نشان گرفته اند بعید نیست از همین افراد نفوذی در بین ماهم باشند همون هایی که نمونه آن را در سایت مرداب خواندید در تلویزیون اعترافات شون را شنیدید
می دانید
چه قدر داستان های ساختگی علیه روحانیوم نوشته اند. و......

این جا
بوستان دین هم هست بوستانی که افراد متدین در آن حکمت می آموزند
پس اون هشدارت که ما را ترسوند چیه؟
نترسید ولی باید محتاط باشیم
اگر می گویم در بوستان گل بچینید ولی مراقب خارها باشید به معنی این نیست که از چیدن گل صرف نظر کنید. از سایت و فضای خوبی که ایجاد شده استفاده کنید اما مراقب هم باشید
تلفن هم داشته باشیم ممکن است مزاحم تلفنی داشته باشیم معقول نیست به دلیل مزاحم ها تلفن را کناربیندازیم باید مزاحمت ها را مدیریت کرد

حامی;100047 نوشت:
زن بایه تو خونه هلو باشه و بیرون لولو( تفسیر داره بله تفسیر عشقی هم داره خواستید تا بگم) یا به چیزی که حساس بود می گفتند بار شیشه. مثلا می گفتند مراقب خانمت( که بار دار است باش) بار شیشه داره ها. بله خانم ها بارشیشه دارن باید خودشو حواسشون باشه

سلام
این روایت ره نما را یک خانم محترم برایم ارسال کردند و براساس درخواست شان در این جا قرار می دهم
هر چی بیشتر مطالب این تاپیک رو میخونم و تامل می کنم

بیشتر به حقیقت این روایت پی میبرم که چرا امیرالمومنین فرمودند :

خِيَارُ خِصَالِ النِّسَاءِ شِرَارُ خِصَالِ الرِّجَالِ الزَّهْوُ وَ الْجُبْنُ وَ الْبُخْلُ فَإِذَا كَانَتِ الْمَرْأَةُ مَزْهُوَّةً لَمْ تُمَكِّنْ مِنْ نَفْسِهَا وَ إِذَا كَانَتْ بَخِيلَةً حَفِظَتْ مَالَهَا وَ مَالَ بَعلها

بهترین صفات زنان، بدترین صفات مردان است
تكبر ، ترس ، بخل
پس، هرگاه زن متكبر باشد، خود را تسلیم هر ناكسى نمى كند
و هرگاه بخیل باشد، مال خود و شوهرش را حفظ می کند
و هرگاه ترسو باشد، از آنچه به او روی می آورد، می ترسد.

التماس دعا

خاطره ای از استاد فیاضی

به زودی

طلاب آمریکایی ( مستحبات)
این هم به زودی

اگر عمری بود اگر هم نبود :Ghamgin:
همین توصیه ها و تجربه ها برای هفت نسل مون کافیه
:ok:
الم یعلم بان الله یری

سلام
استاد نقل قول کردید جمله من رو اما جوابم رو نگرفتم البته شاید هم جواب بود و من درک نکردم اگر میشه زیر دیپلمی بفرمایید تا بنده هم بفهم:Gig:
لطفابگید آیا ایراد داره این کار را نه :ok:(منظور بنده پیام هایی بود که بین دو خانم با اون سبک رد و بدل میشه و عکسهای خاص که میفرستن برای همدیگر)
از صلوات ها معلوم بود سوالم زیاد خوشایند نبوده ..اما باور کنید فقط سوال بود!!!:Sham:

سلام بحث شرعی رو احکام جواب بدن
ولی به نظرم تو پیام های خصوصی باشه بهتره
از سویی هم کم نداریم در فضای مجازی که تغییر جنسیت مجازی میدن و....

سلام

خدایا کاری کن که عاشقت شویم و تو معشوق

خدایا کاری کن تا با تو درامیزیم و از شهد وجودت بنوشیم
و بندگی ات را بجا آوریم
خدایا در این دنیای فانی ما را به حال خود مگذار که ما کشتی شکستگانیم :Gol:

حامی;100145 نوشت:
سلام بحث شرعی رو احکام جواب بدن ولی به نظرم تو پیام های خصوصی باشه بهتره از سویی هم کم نداریم در فضای مجازی که تغییر جنسیت مجازی میدن و....

سلام
البته سوال من از نظر اخلاقی بود و با توجه به هشدار شما و این جمله که فرمودید:
برخی از عبارات خنثی برای خانم ها یک کمپرسی بار هیجانی برای آقایون دارد. پس مراقب باشید
و پرسیدم تا اگر لازمه در این مورد هم هشداری بفرمایید
جوابم را گرفتم تا حدودی ..با تشکر از زحمت های شما استاد بزرگوار:Gol:

ملات بین فردی
در ساختمان برای چسباندن آجرها به هم و یا کاشی ها به دیوار از ملات استفاده می کنند. برای کارهای حساس تر از سیمان بیشتر و مرغوب تری کمک می گیرند تا قدرت چسبندگی افزایش یابد. عاطفه ملات بین دو انسان است. در واقع اگر ما از تمایل عاطفی نداشتیم با کسی ازدواج نمی کردیم ٰ دوست نمی شدیم و مهر و محبت بازارش بسته می شد. پس عاطفه ملات بین این انسان ها است. برای این که این چسبندگی در نهاد خانواده محکم تر شود خداوند مایه این ملات را خانم ها بیشتر کرده است. به همین دلیل است که در دین و روان شناسی می بیینم که در قسمت تفاوت های روان شناختی بین زن و مرد آمده است که مردان میل به رقابت زنان میل به همکاری دارند مردان علاقه ی زیادی به استقلال و زنان تمایل به وابستگی و مورد حمایت واقع شدن دارند. در واقع عاطفی بودن زن این جا نقش همان ملات را دارد.
دل دادن و دل کندن
به حکم عاطفی تر بودن زنها، آنها نمی توانند راحت به کسی یا چیزی که دل بسته اند دل بکنند این در حالی است که مردان راحت تر فراموش می کنند شما می بینید که یک مرد راحت تر بعد از این که همسرش از دنیا رفت ازدواج مجدد می کند.
یکی از هشدارهایی که خانم ها باید دقت کنند این است که از ملات عاطفی خود جایی استفاده کنند که شرع گفته است اگر عاطفه خود را مدیریت نکنند ممکن است جایی واقع شوند که دلبستن شان ناگزیر شود و دل کندن شان سخت.

اعتیادبه فضای مجازی
نکته دیگری که در زن می تواند بیشتر نمود پیدا کند دلبستن به فضای مجازی است یعنی زن ها به دلیل مهر و عاطفی زیاد ترشان دلبستگی به افراد و دوستان و کارشان بیشتر است بنابراین باید مراقب باشند تا این نعمت الهی برای شان درد سر ایجاد نکند
حافظ و مدیریت بر تمایلات
حافظ به مدیریت بر هیجان و انگیزه ها اهمیت می دادند به همین دلیل بود که گفت:

غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
ز هرچه رنگ پذیرد آزاد است

دستورات دینی به مردان و زنان نقش زیادی در مدیریت احساس و عاطفه دارد
حق یارتون

شایعات درباره مسئولان
در مشاوره هایی که داشتیم مواردی بودند که به دلیل بیماری، اغراض سیاسی و هوای نفس خواسته بودند به مسئولان سایت برچسب بزنند و آنها را افرادی بی تقوا جلوه دهند و برخی از آنها تا حدودی هم در کار خود موفق بودند. مسئولان با دقت زیادی این موضوع را بررسی کردند تا اگر آسیب از کارشناس یا فرد مقابل است به هر نحو آسیب زدایی کنند.
اعتراف یک فرد
در موردی که ادعا داشت که کارشناسان قصد بدی به او داشتند وقتی نامه های او و تهدید های و صدای او به شکل مستند ارائه شد و بیان شد که مرکز در پی برخورد حقوقی و فرد در پی اعاده حیثت است فرد اعتراف به کار خود کرد و با گریه از مسئول مرکز خواست تا او را ببخشد و مانع متلاشی شدن زندگی او شود.
دوستان
هرگز به شایعات توجه نکنید کم نیستند که چشم حضور افرادی متدین در این آشفته بازار را دور هم نداشته باشند و با ترفندهای مختلف نخواهند این جمع را پراکنده کنند.
به یاد داشته باشید لکه دار کردن حیثیت مثل آب خوردن است ولی این لکه ها چیزی نیست با کمی جوهر نمک و مایه سفیده کننده بر طرف شود.

آبروی مانند شبدر نیست
که با چیدن روی اول آن روی دومش نازک تر و زیباتر بروید

سلام
واقعا ممنون از تایپیک بسیار عالی و مفیدتون:Gol:

دوست داشتم تایپیکی می بود تا بتونم خیلی از حرفایی رو که تو دلم همیشه مونده بگم اما ........
هیچوقت با چت عاشق نشده بودم !!!
احساس میکردم هرکسی میاد نت و با جنس مخالف چت میکنه حتما کمبود هایی توی زندگیش داره
به هیچکس اعتماد نداشتم که بخوام با چت عاشقش بشم
خیلی ها بودن که به من وابسته شده بودن اما تا دیدم وابستگی به وجود اومده چت رو قط کردم
5 ماه پیش بود درست قبل از سال تحویل
چه جوری بود این سایت اشنا شدم دقیق یادم نیست
زیاد سایت نمیومدم اما به صورت مهمان تا حدودی بحثارو دنبال کردم
اینجا با اقایی اشنا شدم و چند باری با ایشون چت کردم
تمامی نوشته هاشو از توی سایت پیدا کردمو خوندم
خواستم ببینم چجور شخصیتی داره
راستش از اعتماد به نفسش خوشم اومده بود
از غرورش و از خیلی چیزای دیگه که توی چت معلوم میشد داره
البته اونم از حرفای خودشون

الغرض ؛بهتره قصه کوتاه کنم
میخوام بگم منی که هرگز به کسی اعتماد نکرده بودم توی چت!! اینجابه واسطه اینکه یه سایت مذهبی هست به کسی وابسته شدم که هیچی نبود جز یه مشت حرف و فقط حرف و حرف و حرف
چقدر بعضیها خوب حرف میزنن!!

به قول شاعر که میگه:
همه حرف خوب میزنن اما کی خوبه این وسط؟!!!
بد خوبش به شما ما که رسیدیم ته خط!!!

اینارو گفتم نه اینکه به اینجا بدبین بشید نه
گفتم که حواستونو جمع کنید و توی دامی که من افتادم نیفتید و به تعبیر اینکه اینجا یه محیط مذهبیه تمام کسانی که میان مدهبی اند و خدا شناس.
حالا پشیمونم میدونمم راه درازی رو اومدم که خطا بوده و برگشت خیلی سخت شده.
اما از خدا میخوام به حق همین ماه مبارکش به حق خوباش منو برگردونه به همون گذشته سابقم و اونم به راه راست هدایت کنه.
از همه شما دوستان هم میخوام برام توی این ماه دعا کنید.

تشکر از راهنماییتون.

شخصيت ها عجيب اند نبايد با چند نشانه به كسي دل بست يا حتي از او متنفر شد
نمونه: برخي از افرادي كه اختلال شخصيت دارند مديريت قوي اي هم دارند از بيرون چشم پركن هستند اما اينها اصلا به درد ازدواج نمي خورند.
جامع نگري چيز خوبي است.
نكته مهم
امروزه با ورود تكنولوژي خواستگاري هاي سنتي كه جمعي( حضور والدين و افراد با تجربه) بود تا حدودي جاي خود را به خواستگاري هاي دو نفره داده است . در بسياري از موارد خواستگاري دونفري به جهنم اختلاف و مشاجرات مستمر ختم مي شود چون اين دو نفر از جامع نگري محروم هستند و گزينش آنها كاملا عاطفه و احساس محور بوده است.

سلام به همه دوستان
تایپیک قفل شده بود و مجبور شدم اینجا جواب دوستان رو بدم
شاید کارم درست نبوده که تایپیک زدم و هشدار دادم اما شاید شماهم جای من بودین این کارو میکردین
دلیلشم این بود که مطمئن نبودم اون بنده خدا دوباره بخواد دنبلا هوسرانی باشه .چون من خودم رو تو این قضیه بی تقصیر نمیدونم و اگر پای اون لغزیده شاید تقشیر منم بوده اما از وقتی فهمیدم کسی دیگه هم از ایشون شکایت داره به یکی از مدیران محترم گفتم تا اقدامی رو که لازم انجام بدن انشا الله که به زودی فرد خاطی تنبیه خواهد شد
موفق باشید

سلام
منم نمونه های فراوان از این موارد دیدم نمیخام
حرفام موجب بشه که به سایت مذهبی بدبین بشوید اما گول اسم بعضی از سایت های مذهبی هم نخورید بعضی از افراد تو یه قالب مذهبی هستند اما هیچ بویی از مذهب حتی به مشامشون هم نخورده اصلا مذهب و این باور های مذهبی براشون شده عادت و به اصطلاح حربه ی کاراشون

سلام
خدا قوت خدا قوت خدا قوت
تبارک الله بهترین موضوعی بود که بهش اشاره کردین

با سلام خدمت دوستان عزیز
این تاپیک چند هفته ای هست که بدون نظر مونده بود، گفتم دوستان یه بار دیگه بخونن تا حواسشون جمع باشه. مخصوصا تازه وارد ها.

متاسفانه بد محیطیه
محیطی نا اشناست
هنوز یه حکم فقهی درست حسابی برای محدوده ارتباطا نیست و این همه امار بالا رفتن خطا...

اگه خشک برخورد کنی
میگن مسلمونا چقدر بد اخلاقن
اگه خوب برخورد کنی محبت به وجود میاد....

ولی تجربه من میگه
تا حد ممکن دوری از نامحرم.....

سلام علیکم
این موضوع هم چند وقتی است ذهن مرا مشغول کرده
بنده با توجه به سن کمم تا به حال نشده بود که با بانوان نا محرم ( البته به غیر از فامیل و اقوام) صحبت و بکنم ولی در این سایت متاسفانه این موضوع پیش آمد.
معلم دینمان می گفت صحبت با خانم ها برای شما حرام است و حتی تکلیفی نسبت به امر به معروف نسبت به آن ها ندارید ...
نمی دانم باید چه کرد!
فکر کنم همین موضوعات باشد که دین داری در این زمان را سخت تر از نگه داشتن آتش در کف دست کرده...

سید امین;202617 نوشت:
بنده با توجه به سن کمم تا به حال نشده بود که با بانوان نا محرم ( البته به غیر از فامیل و اقوام) صحبت و بکنم ولی در این سایت متاسفانه این موضوع پیش آمد.

با سلام سید امین عزیز
به هیچ وجه این کار رو نکن. ان کیدهن عظیم. مخصوصا شما سنت کمه زود احساساتی میشی. البته اگر دختر مومنی باشه و همشهری خودتون، شاید بتونی باهاش ازدواج کنی، اما خانوادش رو نمیتونی بشناسی، یه موقع دیدی پدرش یا برادرش معتاده.

muhammad-aga;202632 نوشت:
با سلام سید امین عزیز
به هیچ وجه این کار رو نکن. ان کیدهن عظیم. مخصوصا شما سنت کمه زود احساساتی میشی. البته اگر دختر مومنی باشه و همشهری خودتون، شاید بتونی باهاش ازدواج کنی، اما خانوادش رو نمیتونی بشناسی، یه موقع دیدی پدرش یا برادرش معتاده.

نه آقا جان شما نسبت به من چه فکری کردی؟ :khaneh:
من غلط بکنم!
منظورم حرف های مذهبی و در مورد دین بود برادرم نه اون جوری ها که شما فکر کردی
در ثانی سن ازدواج برای بنده حداقل 10 سال دیگه فرا می رسد ...
ولی فکر کنم همین حرف ها ی ما با این نسوان محترمه ی مومنه در مورد دین هم خالی از اشکال نباشد
(مثل مردی که در زمان امام صادق به بانویی قرآن درس می داد )

موضوع قفل شده است