صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ماجرای شیعه شدن دانشمند معروف هسته‌ای کانادا

علاقه
    iran qom
    نوشته
    331
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1452

دعوت ماجرای شیعه شدن دانشمند معروف هسته‌ای کانادا

ماجرای شیعه شدن دانشمند معروف هسته‌ای کانادا

خاطره ای از استاد بزرگ ...
    ...در سفری که به پاریس داشتم به صورت اتفاقی با یکی از دانشمندان معروف هسته‏ای کانادا آشنا شدم که سؤالات فروانی پیرامون اسلام و تشیع داشت که با وجود سفر به سرزمین وحی و پاسخ های غیر معقول سعودی ها، همچنان ذهن او درگیر پرسش‏ها و ابهامات بی‏پاسخ بود!.

بزرگترین اندیشمندان جهان جذب می شوند، اگر...

روایات اهل بیت (علیهم السلام) آن‏چنان از جامعیت ‌و عمقی برخورداراند که اگر به خوبی برای مردم تبیین شود، نه تنها عوام، بلکه بزرگترین و معروف‌ترین اندیشمندان جهان را به سوی خود جذب کرده و به این کلمات ایمان می آوردند.
    یکی از معروف‌ترین دانشمندان و اساتید انرژی هسته‌ای کشور کانادا که به دنبال دین حق می‌گشت، به طور اتفاقی مرا در شهر پاریس ملاقات کرد و از آنجایی که کاملاً به زبان عربی تسلط داشت، درباره دین اسلام و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) سؤالات مهم و جدی مطرح کرد.
    این اندیشمند ‌کانادایی، بیش از 5 ساعت درباره دین اسلام و مکتب تشیع با من گفت‌وگو کرد و بیش از 30 سؤال مهم اعتقادی و کلامی پرسید و بعد از آنکه با حقایق دین اسلام آشنا شد و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) را شناخت همان‌جا شیعه شد.

دستت را قطع کن تا با هم گفت وگو کنیم!

قبل از این ملاقات این اندیشمند کانادایی به عربستان سفر کرده بود تا با بزرگان دینی آنجا برای پیدا کردن دین حق گفت‌وگو کند، گویا سعودی ها نیز از این موضوع بسیار خوشحال می شوند و قبل از گفت‌وگو او را به صرف ناهار دعوت می کنند، اما از آنجایی که او غربی و چپ دست است،غذا را با دست چپ می خورد که با واکنش شدید بزرگان سعودی مواجه می شود که باید با دست راست غذا بخوری، او که ذاتاً چپ دست است، امتناع می کند و در عوض سعودی ها به او می‌گویند: چون بر خلاف سنت نبوی عمل کردی، ابتدا دستت را قطع کرده بعد با هم گفت‌وگو می کنیم، که این موضوع ناراحتی این دانشمند و ترک آن مجلس را به دنبال داشته است.

می ترسیدم به مسلمانان نزدیک شوم!

خودش می گفت که بعد از این حادثه از خیر دین اسلام گذشتم و چند وقت می‏ترسیدم به مسلمانان نزدیک شوم ولی از آنجایی که مطالعات فراوانی در زمینه دین اسلام داشته و سؤالات زیادی برایش ایجاد شده بود به دنبال فردی برای تعامل و گفت‌وگو می‏گشت، او که از طریق سایت، اطلاعات نسبی از من داشت در پاریس با من ملاقات کرد.
    بعد از آنکه به همه سؤالات او که بعضاً سؤالات عقلی و کلامی بود با حوصله و صبر پاسخ دادم، از من پرسید این جواب ها را چه کسی به تو آموخته است که در پاسخش گفتم: این جواب ها برای مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است، مکتبی عقلی، انسانی و الهی که بر مبنای حکمت و علم بنا شده است.

می روم تا بر اساس مکتب اهل بیت (علیهم السلام) برنامه ریزی کنم

بعد از آنکه سؤالاتش را پرسید و با حقایق، ظرایف و لطایف دین اسلام آشنا شد، مرا بغل کرد و بوسید و گفت: به عنوان یک دانشمند صددرصد یقین دارم که مکتب اهل بیت (علیهم السلام) حق است؛ بنابراین می روم تا همه کارها و برنامه‌هایم را بر مبنای دستورات این مکتب تنظیم و برنامه ریزی کنم.

ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ در ساعت ۲۳:۳۹ دلیل: تنظیم فونت

2. صلوات ها 17

3.  

نوشته
    112
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    388

با سلام مطالب شمارا خواندم من نیز یک مبلغ بین المللی هستم با تجربه کم .ولی با همین تجربه کم شاهد بوده ام کلام معصومین علیها سلام گواراست و بر عطش جانهای تشنه بمانند آب گوارائی است .دیگر چیز که بر من جالب بوده است خوب بودن طلقی مردم دنیا از نظام حق طلب ایران است. که نقطه عکس رویکرد نظامهای مستکبر است ونشان فطرت بیدار و قضاوت عقل بیدار آنهاست

5. صلوات ها 11

علاقه
    iran qom
    نوشته
    331
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1452

دکتر عصام العماد :

مردم يمن گروه گروه در حال شيعه شدن هستند

عصام العماد،مفتی سابق وهابیون یمن که 15 سال پیش به تشیع گرویده است گفت: حملات به یمن با عث شده به جای فرد فرد شیعه شدن یمنی ها در قدیم، اکنون گروه گروه شیعه می شوند

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از رسا، دکتر عصام العماد در سلسله مباحث شناخت مذاهب در مدرسه علمیه آیت الله خوئی مشهد به موضوع شناخت مردم یمن پرداخت و گفت:در یمن سه گروه شیعه دوازده امامی ، زیدی و اسماعیلی وجود دارد که سیاست عربستان برای محو هر سه گروه است
    وی افزود: آن‌ها شیعه بودن را نسبت به حضرت علی(علیه السلام) می سنجند یعنی اگر کسی یازده امامی باشد و علی را قبول نداشته باشد خطری ندارد ولی اگرفقط علی را قبول داشته باشد دشمن محسوب می شود.
    عصام العماد تصریح کرد: شکل گیری وهابیت در یمن همزمان باعربستان بود و عربستانی ها از راه بزرگان خود وارد یمن شدند چون می دانستند یمنی هاخود را از ان ها عالم تر می دانند و نمی گذارند کتب محمد بن عبدالوهاب در یمن تدریس شود.

وی با بیان اینکه نخستین مذهب رسمی یمن،شیعه زیدی بودادامه داد: با نفوذ قانون اساسی عربستان به یمن، وهابیت شیعیان را وادار به گوشه نشینی و تقیه نمود و با تبلیغات خود میلیون ها شیعه را وهابی کرد و بزرگان شیعه را محکوم به اعدامکرد. مسؤول این کارها هم سلطان آل سعود بودتا اینکه شخصی به نام سید حسین الحوثی پیدا شد.

حوثی امام جماعت بود و دروس نهج البلاغه، تفسیر و صحیفه سجادیه را تدریس می کرد.ا و در هرگروه شیعیان خود را پیرو همان ها معرفی می کرد ولی نزدیکانش هم تصدیق می کنند که 12امامی است.
    وی گفت: حوثی به تدریج اشکالاتی را هم وارد هر گروه از شیعیانکرد؛ مثلا در جمع زیدی ها می گفت شما در قرن ششم برائت از شیخین را حذف کردید و بعددر یمن به حکومت رسیدید و حتی برای اعتماد سازی یک نفر از وهابیت را اعدام نکردیداما ببینید الآن که آنها آمده اند علمای شما را اعدام می کنند. یا به زیدی ها میگفت حسن ظن به شیخین زمینه حسن ظن به عثمان است و این زمینه قبول کردن معاویه و بعدحسن ظن به یزید قاتل امام سوم است که مسلماً اشتباه است.
    وی افزود: حوثی رفته رفته بحث محرومیت فرهنگی و اقتصادی شیعیان را مطرح کرد و مریدانی جمع کرد که توانست در منطقه مران حوزه ای بنا کند و ازعاشورا و غدیر حرف بزند و نوارهایش را در یمن پخش کند. او در برابر شخصیت های وهابیکه به امام علی و خاندانش توهین کرده بودند موضع گرفت و در روزهای غدیر جشن های باشکوهی برگزار کرد، تا اینکه دولت یمن و عربستان خطر را حس کردند و به فکر چارهافتادند.

العماد ابراز داشت: در سال 2004 دولت عربستان گفت ما طی 24ساعت کلمه الحوثی را از یمن و زبانهای مردم ان پاک می کنیم و حمله اول را اغازکردند اما با مقاومت 90روزه شیعیان روبه رو شده و شکست خوردند.بعد از یکسال دوباره حمله کردند ولی این بار طلاب حوثی هوشیار شده بودند و خود را اماده کرده بودند،انها صبح ها درس دین و بعد از ظهر ها درس رزم یاد می گرفتند و از نظر نظامی اماده می شدند و در عرض یکماه ارتش یمن را شکست دادند.کم کم مردم هم به شیعیان می پیوستنداز جمله شیخ عشایر همدان یمن که اراضی زیادی را تحت سلطه داشت.
    وی گفت: در حمله سال 2009دولت عربستان رسما وارد شد البته درتمام حمله ها مخفیانه حضور داشت.د ر همین ارتباط خبرنگاری از یکی از فرماندهانعربستانی پرسید که اینبار دیگر پیروز می شوید؟ او در جواب گفت نه این بار هم شکست خواهیم خورد چون اولین باری که حمله کردیم میدانستیم که آنها یک رهبر دارند و خانهاو کجاست اما الان انها 750 منطقه و بیش از 57رهبر دارند که همه سنگر دارند و ماجای انها را هم نمی دانیم، این در حالی است که آنها سرودهایی دارند که حتی من را هم منقلب می کند.
    عصام العماد حمله علنی به الحوثی را به نفع شیعیان دانست و بیانداشت: در روایات شیعیان 12 امامی آمده که یمانی نابود کننده رهبر یمن است. دولت یمناین مسئله را پی گیری کرد و برنامه تلویزیونی را هم برای آن برگزار کرد که باعث شدهمه مردم یمن از جمله شیعیان زیدی و اسماعیلی هم که یمانی را نمی شناختند با آنآشنا شوند .این برنامه سعی داشت حوثی را همان یمانی معرفی کرده و مردم را برعلیه اوبشوراند که باعث جذب مریدان بیشتری برای حوثی شد.
    وی ادامه داد : دومین برکت که باعث شیعه شدن چندین هزار وهابی یمنی شد این بود که در تلویزیون یمن اعلام شد که هر که غدیر را جشن بگیرد اعدام میشود که باعث شد 99درصد مردم یمن با غدیر آشنا شوند .شیعیان هم در شب غدیر بیرون شهربه کوهها می رفتند و آتش های بزرگی درست می کردند که علامتی برای غدیر شدهبود.
    این مستبصر شیعه خاطرنشان کرد: مسئله بعدی نوارهای حوثی است کهطبق اعتراف بزرگان وهابیت او از بیان شیوایی برخوردار است. دولت یمن با این نوارهامبارزه کرد که باعث پخش آنها شد، همین که نوارها به یک روستا می رسید و مردم آهنارا گوش می کردند در عرض یک هفته شیعه می شدند.
    وی گفت: از موارد جالبی که این حرکت دارد شجاعت و حربه هایی استکه شیعیان برای نابودی سنگر های وهابیت استفاده می کردند به عنوان مثال ان ها در سهگوشه پادگان دشمن نوارهای الله اکبر که علامت حمله حوثی هاست را قرار داده و از طرفچهارم با لباس وهابیون همان پادگان با جمعیت کمی وارد شده و چند نفر را می کشند وچون دشمن می داند که حوثی ها لباس مبدل دارند شروع به کشتن همدیگر می کنند و اینعلامت تکبیر آنچنان ترسناک برای دشمن شده که طبق یک گزارش آنها با صدای تکبیر اذانامام جماعت خود به اشتباه پادگان خود را به آتش کشیدند.
    عصام العماد یادآور شد: در مجموع الآن نه تنها اوضاع بد نیستبلکه به جای فرد فرد شیعه شدن یمنی ها در قدیم، اکنون گروه گروه شیعه می شوند

ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۰/۰۱/۲۱ در ساعت ۰۸:۵۸

7. صلوات ها 10

علاقه
    iran qom
    نوشته
    331
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1452

پروفسور هانري كربن فرانسوی
    هانري كربن آن شب جلوي چشم همگان مي‌گويد: اي مردم! بعد از گفت‌وگويي مفصل با علامه طباطبايي به اين موضوع پي بردم كه هيچ تناقضي بين علم و دين وجود ندارد و فهميدم عالم لحظه‌اي بدون حجت نبوده است و به اين نتيجه رسيدم، تنها ديني كه در اين كره خاكي، جامع و كامل است و حقايق را بيان مي‌كند، اسلام شيعي است و دليل شيعه شدن من نيز همين بوده است.
    او متولد سوربن فرانسه و از بزرگ‌ترين فلاسفه زمان خودش در فرانسه بوده است. او در سال 1356 شمسي در حالي كه به مذهب شيعه گرويده بود، از دنيا رفت.
    اين شخصيت علمي قبل از انقلاب از دانشگاه تهران دكتراي افتخاري داشت و هر سال چه در زمان تشيعش و چه زمان مسيحي بودنش براي ملاقات با علامه طباطبايي به ايران مي‌آمد تا از محضر او كسب فيض كند. وبالاخره به دست ایشان مسلمان شد.
    دلایل شیعه شدن او
    اين فيلسوف برجسته در شب نيمه شعبان سال 54 در تلويزيون فرانسه حضور مي‌يابد تا دلايل شيعه شدنش را براي مردم بازگو كند. وي صحبتش را اينگونه آغاز مي‌كند و خطاب به مردم مي‌گويد: من يك فيلسوفم و از ديدگاه فلسفه به اين نتيجه رسيدم كه خدا فياض علي الاطلاق است؛ يعني بايد لحظه به لحظه فيض خداوند به عالم هستي برسد و براي رسيدن فيض الهي، واسطه فيض لازم است و به تعبير فلاسفه بايد يك انسان كاملي وجود داشته باشد تا خدا فيوضات خود را به اين شخص بدهد و او در عالم منتشر كند و وقتي در تمام اديان كنكاش كردم، ديدم كه هيچ يك از اديان آسماني به اين موضوع نپرداخته‌اند و اين براي من جاي سئوال شد.

هانري كربن در ادامه نطق تلويزيوني خود مي‌گويد:
    به عنوان مثال وقتي به دين يهود مراجعه كردم، ديدم يهود مي‌گويد بعد از حضرت موسي و حدود 4 هزار سال است كه پيامبري نيامده، ولي خواهد آمد. وقتي به مسيحيت رجوع كردم، ديدم مسيحيان مي‌گويند بعد از عيسي پيامبري نيامده، ولي خواهد آمد، اما وقتي به دين اسلام مراجعه كردم، ديدم مسلمانان مي‌گويند، بعد از محمد (ص) ديگر پيامبري نيامده و نخواهد آمد، در حالي كه در همه اديان گفته شد كه بعد از پيامبرشان پيامبري خواهد آمد، اما در اسلام مي‌گويند بعد حضرت محمد (ص) پيامبري نخواهد آمد.
    هانري كربن اينگونه ادامه مي‌دهد كه
    : من هرچه فكر كردم ديدم اين سخنان از نظر علمي درست نيست، چون عالم هستي نياز به واسطه فيض الهي دارد و از طرفي به اين موضوع رسيده بودم كه بين علم و دين خدا امكان جدايي نيست، چون كه علم كشف حقايق نهفته در جهان است و در تمام علوم تلاش بر اين است كه آنچه خداوند در جهان هستي به وديعت گذاشته است را كشف كنند و دين، پيام خدا و شريعت و قوانين الهي است. پس نتيجه مي‌گيريم هردوي اينها به خدا باز مي‌گردد. پس ممكن نيست بين خلقت و شريعت خدا جدايي باشد و امكان تضاد بين اين دو وجود ندارد. پس بايد آنچه علم گفته شرع هم بگويد و آنچه شرع گفته علم هم بايد به او برسد. پس من از لحاظ علمي بر اين باورم كه زمين نبايد يك لحظه خالي از حجت خدا باشد.
    سفر به ایران برای حل مشکل

هانري كربن در ادامه نطق خود چنين مي‌گويد: براي حل اين قضيه به ايران سفر كردم و به حضور علامه طباطبايي رسيده و مشكلم را با او در ميان گذاشتم. علامه در پاسخ من چنين گفت: تحليل‌هاي تو كاملاً منطقي است و نتايجي كه به دست آورده‌اي هم از لحاظ علمي و هم از لحاظ ديني درست است، اما از نظر علمي جايي ذكر نشده كه حجت خدا حتما بايد پيامبر باشد. علم مي‌گويد حجت خدا بايد انسان كامل باشد و مذهب تشيع مي‌گويد قبل از اينكه پيامبر (ص) از دنيا برود از اميرالمومنين (ع) به عنوان نفس و جان نام مي‌برد و اين يعني اينكه حضرت علي (ع) هيچ تفاوتي با پيامبر (ص) جز در نبوت نداشته و اميرالمومنين (ع) را جانشين خود معرفي كرده است و حضرت علي نيز بعد از خود ائمه طاهرين (س) را جانشينان خود معرفي مي‌كند و تا الآن كه حضرت مهدي (عج) كه حجت‌الله و جانشين پيامبر (ص) روي زمين است، پس عالم هستي از اول تاكنون بدون خليفةالله نبوده است.
    هانري كربن آن شب جلوي چشم همگان مي‌گويد: اي مردم! بعد از گفت‌وگويي مفصل با علامه طباطبايي به اين موضوع پي بردم كه هيچ تناقضي بين علم و دين وجود ندارد و فهميدم عالم لحظه‌اي بدون حجت نبوده است و به اين نتيجه رسيدم، تنها ديني كه در اين كره خاكي، جامع و كامل است و حقايق را بيان مي‌كند، اسلام شيعي است و دليل شيعه شدن من نيز همين بوده است.
    ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ در ساعت ۰۷:۵۲

9. صلوات ها 7

علاقه
    iran qom
    نوشته
    331
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1452

دعوت

اقرار دشمن باعث شد که ما به تشیع روى آوریم

محمد بن اشعث از دشمنان اهل بیت علیهم السلام بود اما روزی مردم مطلع شدند که او و خانواده‌اش شیعه و محب امام صادق علیه السلام شده است. جعفر، پسر محمد بن اشعث ماجرای شیعه شدن پدر و خانواده‌اش را برای صفوان بن یحیى تعریف کرده و می‌گوید: آیا مى دانى با این که در میان خاندان ما هیچ نام و اثرى از شیعه نبود من چگونه شیعه شدم؟… و بعد ادامه می‌دهد که:
    منصور دوانیقى روزى به پدرم محمد بن اشعث گفت: اى محمد! فردی باهوش براى من پیدا کن که مأموریت خطیرى به او بتوانم واگذار کنم. پدرم نیز دایی من، ابن مهاجر را معرفى کرد.
    منصور به او گفت: این پول را بگیر و به مدینه نزد عبدالله بن حسن و جماعتى از خاندان او از جمله جعفر بن محمد علیه السلام برو و به هر یک مقدارى پول بده و بگو: من مردى غریب از اهل خراسان هستم که گروهى از شیعیان شما در خراسان این پول را داده‌اند تا به شما بدهم مشروط بر این که قیام علیه حکومت کنید و ما از شما پشتیبانى مى‌کنیم.
    وقتى پول را گرفتند، بگو: چون من واسطه هستم، با دست خط خود، رسیدی بنویسید و به من بدهید.
    ابن مهاجر برای انجام ماموریت به مدینه آمد و بعد از مدتى نزد منصور برگشت. آن موقع پدرم هم نزد منصور بود. منصور به ابن مهاجر گفت: تعریف کن! چه خبر؟

ابن مهاجر گفت: پول ها را به مدینه بردم و به هر یک از خاندان مبلغى دادم و قبض رسید از دست خط خودشان گرفتم غیر از جعفر بن محمد علیه السلام.

وقتی سراغ ایشان را گرفتم، در مسجد مشغول نماز بود. پشت سرش نشستم، او تند نمازش را به پایان برد و بى آن که من سخنى بگویم به من گفت: اى مرد! از خدا بترس و خاندان رسالت را فریب نده که آنها سابقه نزدیکى با دولت بنى مروان دارند وهمه ( براثر ظلم) نیازمندند.
    من پرسیدم: منظورتان چیست؟ آن حضرت سرش را نزدیک گوشم آورد و آن چه بین من و تو بود، باز گفت.
    مثل این که او سومین نفر ما بود.
    منصور گفت: اى پسر مهاجر، بدان که هیچ خاندان نبوتى نیست مگر این که در میان آنها محدثى (فرشته‌اى از طرف خدا که با او تماس دارد و اخبار را به او خبر مى‌دهد) هست و محدث خاندان ما جعفربن محمد علیهماالسلام است.
    داستان که به اینجا رسید، پدرم منقلب شد و به فکر فرو رفت و درباره خاندان پیامبر تجدید نظر کرد و همین (اقرار دشمن) باعث شد که ما به تشیع روى آوریم.۱
    ۱- اصول کافى، ج ۱، ص ۴۷۵٫
    گروه دین و اندیشه تبیان – عسگری

ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۰/۰۱/۲۵ در ساعت ۰۹:۵۸

11. صلوات ها 7

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    1,261
    حضور
    31 روز 4 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    85
    صلوات
    3149

سلام و عرض ادب خدمت یوسف گرامی
    در پست شماره یک شما مطلب مبهمی را نقل کردید
    که اشاره نه به زمان و نه به شخص خاصی داشت و نه منبع خبر مشخص بود
    لطفا ابهام زدایی بفرمایید
    متشکرم
    ویرایش توسط متحیر : ۱۳۹۰/۰۱/۲۵ در ساعت ۱۴:۳۱
    ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی
    تا راهرو نباشی کی صاحب خبر شوی

13. صلوات ها 4

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    10,197
    حضور
    143 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    622
    آپلود
    104
    گالری
    1493
    صلوات
    93051

نقل قول نوشته اصلی توسط متحیر نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت یوسف گرامی
    در پست شماره یک شما مطلب مبهمی را نقل کردید
    که اشاره نه به زمان و نه به شخص خاصی داشت و نه منبع خبر مشخص بود
    لطفا ابهام زدایی بفرمایید
    متشکرم
    به نام خدا
    سایت خود استاد انصاریان ثبت کرده

اینجا

موفق باشید

15. صلوات ها 5

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    1,261
    حضور
    31 روز 4 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    85
    صلوات
    3149

سلام و عرض ادب خدمت مدیر فرهنگی محترم
    ضمن تشکر از راهنمایی شما

با اعتراف به اینکه:
    الحاق و ارتداد افراد از عقیده ای نه موجب بطلان عقیده است و نه دلیلی بر ثبوت عقیده
    و محق بودن هر عقیده بسته به محتویات آن است

هنوز ذهن من با این خبر کنکاش دارد
    لینک مورد نظر شما حاوی مطلب ذیل بود:
    «ماجرای شیعه شدن دانشمند معروف هسته‌ای کانادا توسط حضرت استاد حسین انصاریان

ماجرای شیعه شدن دانشمند معروف هسته‌ای کانادا
    به گزارش مركز خبر حوزه آنچه در پی می‌آید، ماجرای شیعه شدن یکی از دانشمندان معروف هسته‌ای کانادا است که این خطیب مشهور آن رادرجمع طلاب ‌و فضلای ‌فیضیه و دارالشفاء بیان کرد، اما بنا به دلایل امنیتی از ذکر نام دانشمند کانادایی خودداری نمود.
    * بزرگترین اندیشمندان جهان جذب می شوند، اگر...
    روایات اهل بیت(ع) آنچنان از جامعیت‌و عمقی برخورداراند که اگر به خوبی برای مردم تبیین شود، نه تنها عوام، بلکه بزرگترین و معروف‌ترین اندیشمندان جهان را به سوی خود جذب کرده و به این کلمات ایمان می آوردند.
    یکی از معروف‌ترین دانشمندان و اساتید انرژی هسته‌ای کشور کانادا که به دنبال دین حق می‌گشت، به طور اتفاقی مرا در شهر پاریس ملاقات کرد و از آنجایی که کاملاً به زبان عربی تسلط داشت، درباره دین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) سؤالات مهم و جدی مطرح کرد.
    این اندیشمند ‌کانادایی، بیش از 5 ساعت درباره دین اسلام و مکتب تشیع با من گفت‌وگو کرد و بیش از 30 سؤال مهم اعتقادی و کلامی پرسید و بعد از آنکه با حقایق دین اسلام آشنا شد و مکتب اهل بیت(ع) را شناخت همان‌جا شیعه شد.
    *دستت را قطع کن تا با هم گفت وگو کنیم!
    قبل از این ملاقات این اندیشمند کانادایی به عربستان سفر کرده بود تا با بزرگان دینی آنجا برای پیدا کردن دین حق گفت‌وگو کند، گویا سعودی ها نیز از این موضوع بسیار خوشحال می شوند و قبل از گفت‌وگو او را به صرف ناهار دعوت می کنند، اما از آنجایی که او غربی و چپ دست است،غذا را با دست چپ می خورد که با واکنش شدید بزرگان سعودی مواجه می شود که باید با دست راست غذا بخوری، او که ذاتاً چپ دست است، امتناع می کند و در عوض سعودی ها به او می‌گویند: چون بر خلاف سنت نبوی عمل کردی، ابتدا دستت را قطع کرده بعد با هم گفت‌وگو می کنیم، که این موضوع ناراحتی این دانشمند و ترک آن مجلس را به دنبال داشته است.
    * می ترسیدم به مسلمانان نزدیک شوم!
    خودش می گفت که بعد از این حادثه از خیر دین اسلام گذشتم و چند وقت می ترسیدم به مسلمانان نزدیک شوم ولی از آنجایی که مطالعات فراوانی در زمینه دین اسلام داشته و سؤالات زیادی برایش ایجاد شده بود به دنبال فردی برای تعامل و گفت‌وگو می گشت، او که از طریق سایت، اطلاعات نسبی از من داشت در پاریس با من ملاقات کرد.
    بعد از آنکه به همه سؤالات او که بعضاً سؤالات عقلی و کلامی بود با حوصله و صبر پاسخ دادم، از من پرسید این جواب ها را چه کسی به تو آموخته است که در پاسخش گفتم: این جواب ها برای مکتب اهل بیت(ع) است، مکتبی عقلی، انسانی و الهی که بر مبنای حکمت و علم بنا شده است.
    *می روم تا بر اساس مکتب اهل بیت (ع) برنامه ریزی کنم
    بعد از آنکه سؤالاتش را پرسید و با حقایق، ظرایف و لطایف دین اسلام آشنا شد، مرا بغل کرد و بوسید و گفت: به عنوان یک دانشمند صددرصد یقین دارم که مکتب اهل بیت(ع) حق است؛ بنابراین می روم تا همه کارها و برنامه‌هایم را بر مبنای دستورات این مکتب تنظیم و برنامه ریزی کنم.
    * کشیش مسیحی که شیعه شد!
    چندی بعد با یک کشیش مسیحی در دل سرزمین کفر و جایی که کمربند کفر و ظلمت محسوب می شود و از هر ابزاری برای نابودی حق و شیعه استفاده می کنند، بیش از 4 ساعت به گفت‌وگو نشستم و درباره مکتب اهل بیت(ع) بحث کردیم، فضای عجیبی در آن جلسه حکم فرما شده بود و پرسش و پاسخ ها میان ما رد و بدل می‌شد، خودش جلسه را تمام کرد و در حالی که بلند می‌شد گفت: درحالی بلند می‌شوم که شیعه هستم و می روم تا دیگران را به روح متعالی تشیع آشنا کنم.

روابط عمومی و اموربین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی»
    نکته دیگری که باقی میماند
    احتمالا در کانادا آزادی مذهب وجود دارد .کتمان عقیده ایشان بیش از کمی موجب سوال است
    اینکه ایشان پس از مشرف شدن به تشیع دین خود را مخفی میکنند سوال برانگیز است و هر نوع حدسی را در ذهن انسان از جمله خطرناکترین آن ظن جاسوسی را بر می انگیزد
    ولی با آن گرایی که در بحث وجود دارد
    1. دانشمند اتمی
    2. کانادایی
    3. تسلط به زبان عربی
    4. سفر به عربستان
    5. همزمانی سفر ایشان با سفر استاد انصاری در فرانسه و پاریس
    6. چپ دست بودن
    با توجه به پایگاه های بزرگ اطلاعاتی در غرب پیدا کردن هویت این شخص کار دشواری نخواهد بود
    پس عدم افشای نام و سمت ایشان بدلیل مسائل امنیتی توجیه مناسبی نیست
    ولی سوال دیگری که باز ذهن را آزار میدهد چپ دست بودن و عدم توانایی تناول با دست راست ایشان است؛ که موجب بروز حکم قطع دست ایشان از سوی وهابیون میشود:
    آیا چنین حکمی وجود دارد ؟و اگر این زاییده ذهن نباشد؟ در عربستان تکلیف چپ دست ها چیست؟
    متشکرم

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی
    تا راهرو نباشی کی صاحب خبر شوی

17. صلوات ها 7

علاقه
    iran qom
    نوشته
    331
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1452

هنوز ذهن من با این خبر کنکاش دارد لینک مورد نظر شما حاوی مطلب ذیل بود: «ماجرای شیعه شدن دانشمند معروف هسته‌ای کانادا توسط حضرت استاد حسین انصاریان

با سلام
    با تشکر از برادر متحیر که به موضوع توجه خاص کرده اند وچند اشکال بنظرشان رسیده است.
    احتمالا اشکال اول که بازبان بی زبانی وبا کپی کردن اصل خبربیان شده این است که چرا اصل خبر را نیاورده ام وگرنه معنی ندارد دو مطلب عین هم در یک ستون قرار گیرد.
    1)- چند خط اول خلاصه خبر است که من حذف کردم .
    2)- خبر مسلمان شدن کشیش هم چون نکته خاص نداشت نیاوردم .
    3)- نامی از صاحب سایت و استاد محترم نیاوردم چون در مراکز فرهنگی مثل اینجا نام بردن از اشخاص گاه حمل بر مسائل خاص می شود ومن از آن پرهیز کردم. ولی با نقطه چین نشان دادم اسم ایشان موجود است هر کس که بخواهد در خدمتش خواهم بود
    4)- تیتر بندی کردم تا استفاده برای عموم راحت تر شود.

19. صلوات ها 4

علاقه
    iran qom
    نوشته
    331
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1452

دعوت

با اعتراف به اینکه: الحاق و ارتداد افراد از عقیده ای نه موجب بطلان عقیده است و نه دلیلی بر ثبوت عقیده و محق بودن هر عقیده بسته به محتویات آن است
    صحیح است

آوردن این گونه اخبار ورویدادها از باب استفاده ازصنعت فن خطابه وبرای اقناع مخاطب وتایید بیشتر مطلب است که در این گونه مواقع استفاده میشود ونه اقامه برهان برای اثبات عقیده وما برای اثبات عقیده احتیاج به این مسائل نداریم .

باید توجه داشت برای تایید عقیده ویا بیان یک مسئله از همه صناعات خمس باید استفاده شود نه فقط «برهان »چرا که برهان در جایی اقامه میشود که بحث علمی محض باشد وبیشتر به محیط های علمی محض مربوط است و همانطور که در یک محیط علمی خواندن شعر برای اثبات مطلب موجب نقص کلام ونقض غرض است همانطور برهانی برخورد کردن صرف در بین مردم معمولی باعث کم شدن نتایج ابلاغ است .

البته نگرشی که باعث می شود یک نفر تغییر عقیده دهد ( باتوجه به این که معمولا عقیده چیزی نیست که انسان به این آسانی تغییر دهد) چیز جالبی است. وتوجه به نقطه نظر این افراد برای افراد محقق خالی از لطف نیست.چرا که برای یک محقق هر چیز جدید قابل مطالعه است.

ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ در ساعت ۰۸:۴۴

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری