بی نماز = بهشت یا جهنم ؟؟؟

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

عرض سلام و خسته نباشد خدمت همه اسک دینی های گرامی:Gol:

واقعا بدون شرح هستش ، نمیدونم چی باید بگم :ok:

كُلُّ نَفْسٍ بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ (38) إِلَّا أَصْحَابَ الْيَمِينِ (39) فِي جَنَّاتٍ يَتَسَاءلُونَ (40) عَنِ الْمُجْرِمِينَ (41) مَا سَلَكَكُمْ فِي سَقَرَ (42) قَالُوا لَمْ نَكُ مِنَ الْمُصَلِّينَ (43) وَلَمْ نَكُ نُطْعِمُ الْمِسْكِينَ (44) وَكُنَّا نَخُوضُ مَعَ الْخَائِضِينَ (45) وَكُنَّا نُكَذِّبُ بِيَوْمِ الدِّينِ (46) حَتَّى أَتَانَا الْيَقِينُ (47)

(آرى) هر كس در گرو اعمال خويش است:Gol:

مگر «اصحاب يمين‏» (كه نامه اعمالشان را به نشانه ايمان و تقوايشان به دست راستشان مى‏دهند)! :Gol:

آنها در باغهاى بهشتند، و سؤال مى‏كنند... :Gol:

از مجرمان: :Gol:

چه چيز شما را به دوزخ وارد ساخت؟!» :Gol:

مى‏گويند: «ما از نمازگزاران نبوديم،:Gol:

و اطعام مستمند نمى‏كرديم،:Gol:

و پيوسته با اهل باطل همنشين و همصدا بوديم، :Gol:

و همواره روز جزا را انكار مى‏كرديم، :Gol:

تا زمانى كه مرگ ما فرا رسيد!»:Gol:

سوره مبارکه مدثر :Gol:

شاد و سربلند باشید:Gol:

التماس دعا دارم:ok:

سلام

ببخشید هدفتان برای ایجاد این موضوع چی بود؟:Gig::Gol:

سلام:Gol:

نقل قول:
سلام

ببخشید هدفتان برای ایجاد این موضوع چی بود؟

:Gig::Gol:

واضح نبود ؟:Gig:

من فکرم همیشه مشغول این موضوع بود که کسی که نماز نمیخونه ولی خیلی خیلی آدم خوبیه چی میشه ؟ امکان این وجود داره که به بهشت بره ؟

خیلی از آدما هم هستن که میگن نمازو نمیخونیم ولی خیلی کارای دیگه میکنیم که جبران اونه

وقتی این آیه رو خوندم و متوجه شدم که قرآن صراحتا یه جواب به این موضوع داده خیلی واسم جالب بود و گفتم اینو واسه بقیه دوستانم بذارم که اگه کسی اطلاعی نداره ، مطلع شه ، همین :ok:

شاد باشید:Gol:

التماس دعا:Gol:

سلام

اگه کسی که نماز نخونه بره جهنم چند درصد مردم جهان نماز می خونند !؟

فقط عرب ها و ایرانی نماز می خونند !

با سلام و عرض ادب
دوستان عزیز از نظر آيات قرآن كريم و روايات ديني و اسلامي جاي شك و ترديدي نيست كه اگر انساني مؤمن و مسلمان باشد ولي در انجام وظايف و احكام الهي كوتاهي كرده باشد، به عذاب الهي گرفتار مي گردد. هر چند ايمانش بالاخره باعث رستگاري نهايي و خلاصي او از عذاب و دوزخ مي گردد ولي ممكن است نجات او پس از سال ها تحمل رنج و عذاب باشد. حساب گناهان يك عده در سختي ها و شدايد مرگ و جان دادن تصفيه مي گردد، گروهي ديگر با عذاب ها و فشارهاي قبر جريمه گناهان خود را مي پردازند و گروهي ديگر در اهوال قيامت و حوادث سخت و سنگين قيامت و حساب، كيفر خود را مي بينند و عده اي به دوزخ و جهنم مي افتند و سال ها در آنجا مي مانند، هر چند در آن جا خالد و جاويد نمي مانند و بالاخره ايمانشان باعث رهايي و نجات آنها مي گردد.

بايد توجه داشت كه بر طبق روايات فراوان، قيامت داراي مواقف و عقبه ها و گردنه هاي فراواني است و در هر عقبه و گردنه اي از حقي از حقوق و وظيفه اي از وظايف مي پرسند. مثلا عقبه اول، عقبه رحم و امانت و ولايت است، اگر كسي در صله رحم و يا اداي امانت و يا ولايت علي بن ابي طالب و امامان معصوم(ع) كوتاهي كرده باشد بايد در آنجا جواب پس دهد و پاسخگو باشد.

عقبه دوم، عقبه و گردنه نماز است كه از نمازهاي واجب روزانه و نمازهاي واجب ديگر مثل نماز آيات و نماز قضا و غيره سؤال مي شود.
رسول خدا(ص) فرمود: به شفاعت من نمي رسد كسي كه نماز را سبك شمارد و حضرت صادق(ع) در آخرين سفارش و وصيتش در هنگام رحلت و شهادت فرمود: «لا تنال شفاعتنا من استخف بالصلاه؛ شفاعت ما به كساني كه نماز را سبك بشمارند نمي رسد».

البته حساب اشخاص در دست خداست و هيچ كس حق ندارد درباره كسي به طور قاطع اظهار نظر كند كه اهل نجات است يا اهل عذاب و تعيين وضعيت مقامات بندگان به عهده ما نيست و بايد به خدا واگذار گردد و جز خداوندكسي سرانجام افراد را نمي داند و ممكن است خداوند از حق خودش مثل نماز و روزه و حج بگذرد ولي در عين حال سستي در اين امور و سهل انگاري و يا ترك آن عذاب و كيفر الهي را به دنبال خواهد داشت.

هرگز فراموش نکنید که بهشت و جهنم دارای درجات مختلف است
همچنین نماز صرفا یک سری لغات و اعمال نیست بلکه دارای پیش نیازهایی است و همچنین پذیرفتن آن از طرف خدا دارای شرایطی است و حفظ آن نیز شرایطی دارد
مسلم است ، کسانی که در راه بدست آوردن و حفظ و احیا این شرایط هستند با کسانی که بیشتر از حیوانات زندگی نمی کنند برابر نیستند

سلام

دوستان اینقدر در مورد جهنم یا بهشت صحبت می کنند ! فکر می کنم حراست بهشت هستند ...!

سوال من اینه
مردمان کشور ها غربی یا شرقی نماز نمی خوانند ! آنها بهشت نمی روند !؟

این سوال را باید از خدا بپرسید

madanchi11;95902 نوشت:
مردمان کشور ها غربی یا شرقی نماز نمی خوانند ! آنها بهشت نمی روند !؟

سلام دوست من
بهشت یا جهنم رفتن و تعیین صلاحیت افراد برای عذاب و عقاب به دست خدا است و ما تعیین کننده نیستیم
دوست بعد از ظهور اسلام بقیه ادیان منسوخ شده اند و ان افراد اهل کتاب نام گرفتند که در بین این افراد کسانی هستند که به خدا و روز قیامت ایمان دارند و همچنین عده ای از انها به رسول الله و قران ایمان دارند اما به دین خود باقی مانده اند که انها نیز به واسطه قبول قران رستگار خواهند شد ان شاء الله

در مورد نماز باید بگویم که ممکن است نحوه نماز گزاردن در ادیان مختلف متفاوت باشد و ما در این مورد علم نداریم

و در مورد اهمیت نماز باید بگویم که اولین سوال روز قیامت در مورد نماز است خودت فکر کن و جواب را پیدا کن جواب روشن است نماز اولین سوال است:Gol:

mkk1369;95904 نوشت:
بهشت یا جهنم رفتن و تعیین صلاحیت افراد برای عذاب و عقاب به دست خدا است

سلام

تمام نظریه شما رد میشه با این جمله ! پس همه دست خدا می تونه پارتی بازی کنه !!!

madanchi11;95922 نوشت:
سلام تمام نظریه شما رد میشه با این جمله ! پس همه دست خدا می تونه پارتی بازی کنه !!!

سلام

اگر اسمشو پارتی بزاریم بله خدا می تواند

مگر ان ایات را نخواندید که خدا می گوید من هرکه را بخواهم می بخشم(اگر من اشتباه نکنم)

یا اینکه همه گناها بخشیده می شود الا حق الناس و...:Gol:

سوال;95798 نوشت:

سلام
1- در آیه مذکور نبودن از مصلین را به همراه عواملی دیگر موجب جهنمی شدن بیان فرمود . دقت شود
2- لذا نفیا یا ثباتا در مورد بهشتی شدن و نشدن بواسطه نبودن از مصلین حرفی ندارد
3- دیگر اینکه عنوان از مصلین بودن در خود قرآن هست ببینیم این المصلین کیانند و چه اوصافی دارند
4- با هر کسی بر اساس حقانیت دینش معامله می شود
5- بهشت و جهنم از امور تکوینی اند و راههای رسیدن یا دور شدن از آنها بیان طرق تکوینی حقیقی در متن آفرینش است و صرف قرار داد نیست لذا اگر همه طریق جهنم را بروند و جهنمی شوند جای تعجب نیست الا اینکه اساسا ما معتقد نیستیم که بهشت و جهنم پایان راه باشد بلکه پایان راه خداست : والی ربک المنتهی لذا خروج از جهنم و رسیدن به بهشت جای تعجب نیست الا اینکه توقف انسان در جهنم گاهی آنقدر طولانی است کانه جاودانه است
6- پارتی بازی به معنای کار ناحق و ناصواب قابل نسبت به خدا نیست بلکه خدای عالم ، کریم و رووف است و با کسی سر جنگ و دشمنی ندارد . جهنم هم عینیت اعمال خود بندگان است لذا اگر به لطف آنها را از این اعمال و آثارش نجات دهد لطف اوست و اتفاقا بی حساب هم نیست چه اینکه آثار اعمال در تمام مراتب وجود انسان یکسان نیست و در مقاماتی جهت ناخوشایند آن قابل رفع است و این در فلسفه مبرهن است
7- در مجادلات ادب محضر حضرت رب العالمین را رعایت و از نسبت امور ناشایست به او پرهیز کنیم
موفق در پناه حق

mkk1369;95932 نوشت:
مگر ان ایات را نخواندید که خدا می گوید من هرکه را بخواهم می بخشم(اگر من اشتباه نکنم) یا اینکه همه گناها بخشیده می شود الا حق الناس و

سلام

کاملاً گیج شدم!!!!

همش تناقض در جملات !! حرف دلتون بزنید !!!

madanchi11;96067 نوشت:
همش تناقض در جملات !! حرف دلتون بزنید !!!

سلام

می شود بگویید کجای حرف من تناقض است؟:Gig:

آقا اصلا بهشت و جهنمی در کار نیست.

موضوع قفل شده است