لطفاً به کسی کمک نکنید

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لطفاً به کسی کمک نکنید

[=tahoma]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]لطفاً به کسی کمک نکنید[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]بیانیه: کمک شما به دیگران موجبات شرک، نفاق، پلیدی و پلشتی خود و آن ها را فراهم می کند. هر کسی برای گذران امور زندگی خود باید به "فقط خدا" تکیه کند و اگر فکر می کند خدا نیاز های او را از طریق مخلوقاتش مرتفع می کند سخت در اشتباه بوده به زودی توسط برادر ریگی و یاران وی ادب خواهد شد.
البته با تبصره ای که برادران روشن ضمیر و روشن مدار و دگر فکر برای آبروی از میان رفته ی ما اندیشیده اند این قانون به شکل زیر تصحیح می گردد:

این بیانیه برای ملائکه ی الهی و ارواح صادر شده است، چرا که این بیانه فقط در مورد امور غیبی است و کمک کردن به دیگران در امور عادی و مادی مانعی ندارد.لذا آموختن علم از معلم و خرید نان از نانوا ایرادی ندارد اما هرگونه یاری رسانی مخلوقات غیب برای درخواست کننده و کمک کننده جرم محسوب می شود.

بر اساس بیانیه ی مذکور خواندن این آیه از قرآن ممنوع می باشد:
[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]إِذْ یُوحِى رَبُّکَ إِلىَ الْمَلَئکَةِ أَنىّ‏ِ مَعَکُمْ فَثَبِّتُواْ الَّذِینَ ءَامَنُواْ (انفال 12)
هنگامى که وحى مى‏فرستاد پروردگار تو بسوى فرشتگان که من با شما هستم پس استوار دارید آنان را که ایمان آوردند

در این آیه عنوان شده است که ملائکه مؤمنان را پابرجا و استوار می کنند و این به این معناست که توفیق پایداری ایمان بوسیله ی ملائکه -که در عالم غیب هستند- به مؤمنین اعطا می شود بنابراین آیه سراسر شرک است![/]

[/]

با سلام و تشکر:Gol:

از ديدگاه عقل و در منطق وحي، تمام انسانها بلکه همه پديده هاي جهان، همان گونه که در پيدايش خود به خدا محتاجند، در تأثيربخشيِ خويش نيز بدو نياز دارند. قرآن کريم در اين زمينه مي فرمايد: «يا أيُّها النّاسُ أنْتُمُ الْفُقَراءُ إلي اللهِ وَ اللهُ هُوَ الْغَنِيُّ الْحَمِيد».(1) ـ اي مردم، شما به خدا احتياج داريد و او بي نياز و ستوده است. و در جاي ديگر، همه پيروزيها را در انحصار پروردگار جهانيان دانسته و مي فرمايد: «وَ مَا النَّصْرُ مِنْ عِنْدِاللهِ الْعَزيْزِ الْحَکِيمْ».(2) ـ نصرت و ياري، تنها از جانب خداي عزيز و حکيم است.

براساس اين اصل مسلّم اسلامی، ما مسلمانان در هر نماز خود، اين آيه شريفه را زمزمه مي کنيم: «إيّاکَ نَعْبُدُ وَ إيّاکَ نَسْتَعِيْنُ».(3) ـ تنها تو را مي پرستيم واز تو کمک مي جوييم.
اينک براي روشن شدن مطلب، مي گوييم؛ ياري جستن از غير خدا، به دو صورت، متصور است:

1 ـ درصورت اول آنست که بگونه اي از انسان يا پديده ديگري استمداد نماييم که او را در اصل هستي يا عملکرد خويش، مستقل دانسته و در ياري رساندن، بي نياز از خدا بپنداريم.

شکي نيست که اين گونه استمداد از غير خدا، شرک محض است که قرآن کريم در آيه ذيل، بي پايگي آن را رقم مي زند. «قُلْ مَنْ ذَا الَّذيْ يَعْصِمُکُمْ مِن اللهِ اِنْ أَرادَ بِکُمْ سُوءال وَ أَرادَبِکُمْ رَحْمَةً وَلا يَجِدُوْن لَهُمْ مِنْ دُوْنِ الله وَلِيَّاً وَلا نَصِيْراً».(4) ـ بگو اگر خدا درباره شما اراده عذاب نمايد، کيست که شما را از او در امان بدارد؟ و يا اگر اراده رحمت فرمايد، (کيست که از آن پيشگيري نمايد) و آنان براي خود، ولي و ياوري نمي يابند.

2 ـ روش ديگر آن است که به هنگام ياري جستن از انساني ديگر، او را آفريده و نيازمند به خدا بدانيم که از خود، استقلالي ندارد و تأثيربخشي وي نيز از جانب خداي بزرگ، به منظور حل بعضي از مشکلات بندگان، به وي عطا گرديده است.

براساس اين طرز تفکر، موردي که از وي ياري مي طلبيم، حکم واسطه را دارد که پروردگار بزرگ او را «وسيله» برآوردن برخي نيازها قرار داده است. اينگونه کمک خواهي، در واقع، استعانت از خداوند است زيرا او است که به اين وسائل و اسباب، هستي بخشيده و سرانجام آنان را در برآوردن نيازهاي ديگران، تأثير و توان عطا فرموده است.

موفق باشید ...:Gol:

پاورقی ________________________________
1 ـ فاطر، 15.
2 ـ آل عمران، 126.
3 ـ حمد، 5.
4 ـ احزاب، 17.
5 ـ مائده، 45.
6- برای مطالعه بیشتر ر.ک: "شیعه پاسخ می گوید"، سید رضا حسینی نسب، صص 45– 65.

سراسیمه سلام
جناب pedarعزیز من زیاد توی بحث های دینی وارد نیستم اما حقیقت اینه که من با مطالبی که شما گفتید موافق نیستم یعنی همه ی آدمها تلاش بکنن هر جا به مشکلی بر خوردن برن یه جا بشینن و فقط دعا کنن خدا مشکلشون رو حل بکنه ؟؟؟
یعنی ما آدمها نباید از همنوعان خود کمک بگیریم ؟؟؟پس این زند گی اجتماعی چه تعریفی داره؟؟؟پس چرا مریض میشیم پیش دکتر میریم وقتی حادثه ای پیش میاد بنا به اعتقاد مون یکی از ائمه رو صدا میکنیم؟؟؟چرا توی این سایت عضو شدیم؟؟؟خوب به قول حرفهای شما با حلوا حلوا گفتن باید دهن شیرین بشه!!!بازم میگم من یه قطره از اقیانوس علم خدا نچشیدم چنانچه منظور شما رونفهمیدم یا استدلالم اشتباه بود منتظر پاسخ سنجیده شما هستم.
اهورانی ماندگار

اهورانی;98539 نوشت:
جناب pedarعزیز من زیاد توی بحث های دینی وارد نیستم اما حقیقت اینه که من با مطالبی که شما گفتید موافق نیستم یعنی همه ی آدمها تلاش بکنن هر جا به مشکلی بر خوردن برن یه جا بشینن و فقط دعا کنن خدا مشکلشون رو حل بکنه ؟؟؟

سلام بر شما جناب اهورانی

فکر کنم دوستمون کنایی نوشتند
این فتوای علمای وهابی باید باشد
چون اونا ما شیعه ها را مشرک می خوانند
درست می گویم؟:Gig:

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
بله حق با شماست متاسفانه حمله وهابیت به شیعه اونقدر بی رحمانه و سریع داره اتفاق می افته با کمی کوتاهی تمام آنچه به روزگاران مدید جمع کردیم به تارج خواهند برد
تبلیغات بی رحمانه اونها در کنار قبرستان بقیع نشان از تیز هوشی و فرصت طلبی اونها داره بقیع از 24ساعت روز 4ساعت بازه صبح ها از 6تا8و غروب ها از 4تا6 بعد از ظهر
و اونها دقیقا در این ساعات شروع به تبلیغ میکنن
من بعید می دونم این دوستمون کنایه زده باشن چون لحن ایشون این پیام رو نمی ده بازم اگر اشتباه میکنم می تونن من رو از این اشتباه در بیارن

pedar;95750 نوشت:
در این آیه عنوان شده است که ملائکه مؤمنان را پابرجا و استوار می کنند و این به این معناست که توفیق پایداری ایمان بوسیله ی ملائکه -که در عالم غیب هستند- به مؤمنین اعطا می شود بنابراین آیه سراسر شرک است!

سلام

این جمله اخر نشون می ده کنایی است
درسته؟:Gig:

:Gol:

درسته:Kaf:

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
میشه لطف کنید از این به بعد کمی شفاف تر پیغام بگذارید
امیدوارم این طور باشه که گفتید
یا حق

موضوع قفل شده است