امویان ضد ایرانی و تمجید از ایرانیان

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امویان ضد ایرانی و تمجید از ایرانیان

در جایی خوانده ام یکی از خلفای بنی امیه گفته بود، در تعجبم از ایرانیان که هزار سال حکومت کردند و هرگز به ما محتاج نشدند و ما صد سال حکومت کردیم و همیشه به ایشان نیازمند بودیم. نام این خلیفه را فراموش کرده ام.این خلیفه نامش چی بود؟ سند این مطلب را کجا می توان یافت؟ لطفا سندش را کامل بنویسید. اگر متن عربی اش را هم می توانید بنویسید خیلی ممنون می شوم. سوال دیگه اینکه چرا امویان با اینکه ضد ایرانی بودند این گونه از ایرانیان تمجید می کردند؟

جناب گلبرگ فکر نمی کنم تا یک ماه دیگر هم جوابت را بگیری، خبری از کارشناسان تاریخ نیست.:Ghamgin:

با سلام
متن سوال شده از گفته های یکی از امرای اموی به نام سلیمان بن عبدالملک است که چنین گفته :« در شگفتم از ایرانیان که هزار سال حکومت کردند و ساعتی به ما محتاج نبودند حال ما صد سال حکومت کردیم و لحظه ای از آنها بی نیاز نشدیم». سند این مطلب در کتاب دو قرن سکوت، از عبدالحسین زرین کوب ص 93 وجود دارد. همچنین می توانید به مجله بررسی های تاریخی ، شماره 54 آذر و دی 1353، مقاله نهضت شعوبیه و تاریخ سیاسی و اجتماعی آن نوشته حسین علی ممتحن ص 43 مراجعه بفرمایید. همچنین می توانید سری به کتاب تاریخ ایران نوشته عبدالله رازی ص 137 بزنید و این مطلب را آنجا بخوانید .

با تشکر فراوان از اساتید محترم
لطفا بزرگواری بفرمایید و متن عربی این سخن سلیمان بن عبداللمک را نیز برایم بگذارید که خیلی بهش نیاز دارم. بازهم سپاسگذارم .

پس جواب من چی شد؟:Narahat az:

موضوع قفل شده است