وقت گزاران برای ظهور دروغ گويند..............!!!

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام
و عرض تبریک سال نو به تمامی عزیزان اسک دین :Gol:

قال الصادق عليه السلام: (إنَّ من وقَّت لمهدينا وقتاً فقد شارک الله تعالى في علمه، وادّعى أنَّه ظهر على سرّه).
حضرت امام صادق عليه السلام فرمود: همانا کسي وقت ظهور براي مهدي ما عليه السلام تعيين کند محققا در علم خدا شرکت جسته وادعاء کرده در سر خدا ظهور کرده است.
(بحار ج 53 ص 3)

کتب سيّدنا الحجّة لهذا السفير: (أمَّا ما سألت عنه، أرشدک الله وثبَّتک ووقاک من أمر المنکرين لي من أهل بيتنا وبني عمّنا، فاعلم أنَّه ليس بين الله عزَّ وجلَّ وبين أحد قرابة ومن أنکرني فليس منّي وسبيله سبيل ابن نوح. وأمَّا سبيل عمّي جعفر وولده فسبيل إخوة يوسف عليه السلام... وأمَّا أموالکم فلا نقبلها إلاَّ لتطهروا. فمن شاء منکم فليصل، ومن شاء فليقطع وما آتانا الله خير ممَّا آتاکم... أمَّا ظهور الفرج فإنَّه إلى الله وکذب الوقّاتون).
حضرت مهدي حجت بن الحسين عليه السلام به سفير خود نوشتند: فدايت ارشاد کناد وثابت دارد ونگهداريت از فرمايد: سئوال از منکراني که از خاندان وپسرعموهاي من مي باشند کرده بودي بدانکه ميان خداي عزَّ وجلَّ وميان کسي قرابتي نيست وهر کس مرا انکار کند از من نيست وراه او را راه پسر نوح عليه السلام خواهد بود واما راه عمويم جعفر وفرزندش راه برادران يوسف عليه السلام است واما مالهاي شما را ما نمي پذيريم مگر براي آنکه پاک شويد وهر که خواهد برساند وهر که خواهد ببرد وقطع کند وآنچه خدا به ما داده بهتر از آن چيزي است که به شما داده واما ظهور فرج آن امرش با خدا است ووقت گذاران دروغ مي گويند.
(يوم الخلاص ص 192)

قال الصادق عليه السلام: (إنَّ من وقَّت لمهدينا فقد شارک الله في علمه وادّعى أنَّه ظهر على سرّه. وما لله من سرّ إلاَّ وقد وقع إلى هذا الخلق المعکوس الضال عن الله الراغب عن أولياء الله وما لله من خبر إلاَّ وهم أخصّ به لسرّه وهو عندهم. وإنَّما ألقى الله إليهم ليکون حجّة عليهم).
حضرت امام عليه السلام فرمود: همانا کسي که وقت از براي ظهور مهدي ما عليه السلام معين کند با خدا در علمش مشارکت کرده ومدعي است که مهدي عليه السلام در سر وپنهان ظهور فرموده وخدا سر ورازي ندارد مگر آنکه به اين مخلوق معکوس گمراه شده از خدا وروي گردانان از اولياي خدا واقع گشته وخدا را خبري نيست جز آنکه اولياي خدا مخصوص به سر اويند وآن سر نيز در نزد آنان مي باشد وهمانا خدا آن سر را به آنان القاء فرمايد تا حجت برايشان باشد.
(بحار ج 53 ص 3؛ يوم الخلاص ص 204)

قال الجواد عليه السلام: (إنَّ الإمام بعدي ابني، أمره أمري وقوله قولي، وطاعته طاعتي. والإمام بعده ابنه الحسن عليه السلام أمره أمر أبيه وقوله قول أبيه)، ثمّ سکت، فقيل له: يا بن رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم، ومن الإمام بعد الحسن عليه السلام؟ فبکى بکاءً شديداً ثمّ قال: (إنَّ من بعد الحسن عليه السلام ابنه القائم عليه السلام بالحقّ، المنتظر)، فقيل: يا بن رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم، ولِمَ سُمّي بالقائم عليه السلام؟ قال: (لأنَّه يقوم بعد موت ذکره، وارتداد أکثر القائلين بإمامته). فقيل: ولِمَ سُمّي بالمنتظر؟ قال: (لأنَّ له غيبة يطول أمدها فينتظر خروجه المخلصون وينکره المرتابون، ويستهزئ بذکره الجاحدون، ويکذب فيه الوقّاتون، ويهلک فيه المستعجلون وينجو فيه المسلّمون).
حضرت امام جواد عليه السلام فرمود: همانا امام پس از من فرزند من است امر او امر من وگفتار او گفتار من واطاعت او طاعت من مي باشد وامام بعد از او فرزندش حسن عليه السلام است امر او امر پدرش وگفتار او گفتار پدرش وطاعت او طاعت پدرش مي باشد (سپس امام عليه السلام) سکوت فرمود: عرض شد: يا بن رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم امام بعد از حسن عليه السلام کيست؟ حضر به شدت گريستند وفرمود، همانا پس از حسن عليه السلام فرزندش قائم عليه السلام بر حق تو است که انتظار ظهورش مي برند.
عرض کردند: يا بن رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم چرا به ايشان قائم عليه السلام نام داده شد؟ فرمودژ زيرا او پسر فراموش شدن يادش وبرگشتن بيشتر از افرادي که قائل به امامتش بودند برمي گردد. عرض شد: چرا منتظرش نامند؟

فرمود: چون غيبت طولاني دارد اخلاصمندان انتظار ظهورش مي برند ومردم شاک ومردد او را انکار مي کنند ومنکران چون نامش برده شود مسخره نمايند ووقت گذاران دروغ گويند وکساني که شتاب در ظهورش بخرج دهند هلاک شوند وکساني که تسليم حکم خدايند سالم مانند.
(يوم الخلاص ص 206؛ بحار ج 51 ص 30)

ادامه دارد....!!

رضا;95095 نوشت:

سلام
هرچند همه علماء این مطلب را باور دارند اما ظاهرا بعضی ها در تعیین مصداقش دچار اشتباه می شوند . شنیده ام معاون مرکز تخصصی مهدویت صحبت عارف بزرگ مرحوم آیت الله بهجت را حمل بر تعیین وقت کرده و به ایشان تهمت ناروایی زده است .
لذا بسط این موضوع بد نیست .
موفق در پناه حق

قال أبو علي محمّد بن همام: وکتبت أسأله عن ظهور الفرج متى يکون؟ فخرج التوقيع: (کذب الوقّاتون).
ابو علي محمد بن همام گفت: خدمت حضرت حضرت مهدي عليه السلام نامه نوشتم از زمان ووقت ظهور فرج پرسيدم؟ توقيع مبارک رسيد که وقت گذاران دروغگويند.
(کشف الغمّة ج 2 ص 531)

عن أبي بصير عن أبي عبد الله عليه السلام قال: سألته عن القائم عليه السلام؟ فقال: (کذب الوقّاتون إنّا أهل البيت لا نوقّت).
بنقل از ابي بصير از حضرت امام صادق عليه السلام پرسيد درباره ي قائم عليه السلام فرمود: وقت گذران دروغگويند ما اهل بيت عليهم السلام وقت تعيين نمي کنيم.
(أصول الکافي ج 1 ص 368؛ إثبات الهداة ج 3 ص 441)

ادامه دارد....!!

حامد;95176 نوشت:
سلام
هرچند همه علماء این مطلب را باور دارند اما ظاهرا بعضی ها در تعیین مصداقش دچار اشتباه می شوند . شنیده ام معاون مرکز تخصصی مهدویت صحبت عارف بزرگ مرحوم آیت الله بهجت را حمل بر تعیین وقت کرده و به ایشان تهمت ناروایی زده است .
لذا بسط این موضوع بد نیست .
موفق در پناه حق

به نام خدا
خود دفتر ایشان نقل مستند را از ایشان تکذیب کرده‌اند.
اینجا
http://www.bahjat.ir/persian/index.php?option=com_content&view=category&id=81&Itemid=23

مدیر فرهنگی;95336 نوشت:
به نام خدا خود دفتر ایشان نقل مستند را از ایشان تکذیب کرده‌اند. اینجا http://www.bahjat.ir/persian/index.p...d=81&itemid=23

سلام
چه نقل تکذیب شده باشد چه نشده باشد آنچه از ایشان نقل شده از مصادیق تعیین زمان نبوده تا کسی بخواهد بر اساسش به آن عارف بزرگ توهین نماید
موفق در پناه حق

یا ستار.

با سلام.

مژده نزدیکی ظهور از راه علل و معدات مصداق ان توقیتی که در احادیث به صورت دقیق ذکر شده می باشد نیست،تعیین وقت دقیق و خاص برای ظهور امری محال است و فقط مختص علم باری می باشد...

هر چه معصومین در مورد نشانه های حتمی و خاص ظهور ذکر نموده اند از سنخ علل ناقصه می باشد؛ولی کشف این علل از طریق اشخاص مصداق توقیت و تعیین وقت خاص نیست ...

البته ذکر اخبار از طریق برخی از اشخاص معتبر و قابل صدق ؛خود دلیلی بر درستی برخی از انهاست ؛که البته ناقلین این اخبار نیز از معتمدین می باشند...باید توجه داشت که شنیدن برخی از مطالب به وجه خصوصی از طرف اشخاص مورد اعتماد و مورد وثوق از علماء ،دلیل بر انتشار ان برای دیگران نمی باشد و خود وثوق شخص برای نقل کافی است...

الله یعلم

یاحق

عن أبي بصير عن أبي عبد الله عليه السلام قال: قلت له: جُعلت فداک متى خروج القائم؟ فقال: (يا أبا محمّد إنّا أهل البيت لا نوقّت، وقد قال محمّد صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: کذب الوقّاتون...) الحديث.
بنقل از ابي بصير گفت: به امام صادق عليه السلام عرض کردم: فدايت شوم حضرت قائم عليه السلام چه وقت خروج مي کند؟ فرمود: اي ابومحمد ما اهل بيت عليه السلام وقت تعيين نمي کنيم محمد صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: وقت گذاران دروغ گويند.
(إثبات الهداة ج 3 ص 544)

قال الصادق عليه السلام للمفضَّل بن عمر: (ليس للمهدي عليه السلام وقت لأنَّه کالساعة إنَّما علمها عند ربّي...) إلى أن قال: (لا يوقّت لمهدينا وقت إلاَّ من شارک الله في علمه وادّعى أنَّه أظهره على سرّه).
امام صادق عليه السلام به مفضل بن عمر فرمود: براي مهدي عليه السلام وقت معيني نيست زيرا او مانند قيامت مي باشد همانا علم آن در نزد پروردگار من است تا آنجا که فرمود: براي مهدي ما عليه السلام تعيين وقت نمي کند مگر کسي که با خدا مشارکت در علمش کند وادعا نمايد که خدا در پنهاني او را ظاهر ساخته است.
(إثبات الهداة ج 3 ص 578)

ادامه دارد....!!

عن المفضَّل بن عمر قال: سألت سيّدي الصادق عليه السلام: هل للمأمون المنتظر المهدي عليه السلام من وقت موقت يعلمه الناس؟ فقال: (حاش لله أن يوقّت ظهوره بوقت يعلمه شيعتنا...) إلى أن قال: (لا أوقت له وقتاً ولا يوقت له وقت، إنَّ من وقَّت لمهدينا وقتاً فقد شارک الله في علمه...)، إلى أن قال المفضَّل: يا سيّدي ففي أيّ بقعة يظهر المهدي؟ قال: (لا تراه عين في وقت ظهوره إلاَّ رأته کلّ عين، فمن قال لکم غير هذا فکذّبوه)، قال المفضَّل: يا سيّدي ولا يرى وقت ولادته؟ قال: (بلى والله يرى من ساعة ولادته إلى وقت وفاة أبيه...) إلى أن قال: (ثمّ يغيب سنة ستّ وستّين ومأتين، ثمّ يظهر بمکّة...) الحديث.
بنقل از مفضل بن عمر گفت: از امام صادق عليه السلام پرسيدم آيا براي آنکس که همه آرزوي او را دارند وچشم براه اويند مهدي عليه السلام وقت معيني هست که مردم بدانند؟ فرمود: حاشا که خدا وقت ظهورش را تعيين فرموده باشد وشيعيان ما آنرا بدانند تا آنجا که فرمود: من براي او تعيين وقت نمي کنم ووقتي از براي او معين نشده همانا کسيکه براي مهدي عليه السلام تعين وقت کند محققا با خدا در علمش مشارکت کرده وتا آنجا که عرض کرد: اي سرور من پس در کجا مهدي عليه السلام ظهور فرمايد؟
فرمود: در وقت ظهورش چشم مخصوص او را مي بيند وهمه چشمها او را نبيند. وهر کس جز اين بشما گويد تکذيبش کنيد.

مفضل عرض کرد: اي سرور من در وقت ولادتش نيز ديده نمي شود؟ فرمود: آري بخدا قسم در ساعت ولادتش تا وقت وفات پدر بزرگوارش عليه السلام ديده مي شود تا آنجا که فرمود: سپس به سال دويست وشصت وشش غائب مي شود ودر مکة مشرفه ظهور مي کند... الحديث.
(إثبات الهداة ج 3 ص 586)

عن الربيع بن محمّد المسلي قال: قال لي أبو عبد الله: (والله لتکسرنَّ کسر الزجاج وإنَّ الزجاج يعاد فيعود کما کان، والله لتکسرنَّ کسر الفخار وإنَّ الفخار لا يعود کما کان، والله لتمحصنَّ والله لتغربلنَّ کما يغربل الزوان من القمح).
بنقل از ربيع بن محمد گفت: امام صادق عليه السلام به من فرمود: بخدا قسم بمانند شيشه شکسته مي شويد وشيشه اصلاح پذير است وبصورت اول برمي گردد، بخدا قسم البته مانند سفال شکسته مي شويد وسفال شکسته اصلاح پذير نيست وبصورت اول برنمي گردد بخدا قسم آزمون مي شويد بخدا قسم غربال مي شويد مانند غربال شدن تلخک گندم با گندم.
(بحار ج 52 ص 102)

عن الفضيل قال: سألت أبا جعفر عليه السلام: هل لهذا الأمر وقت؟ فقال: (کذب الوقّاتون، کذب الوقّاتون، کذب الوقّاتون).
بنقل از فضيل گفت: از حضرت امام باقر عليه السلام پرسيدم آيا براي اين امر وقتي هست؟ فرمود: وقت گذاران دروغگويند. وقت گذاران دروغگويند. وقت گذاران دروغگويند.

(سفينة البحار ج 2 ص 675؛ بحار ج 52 ص 103)
ادامه دارد....!!

عن أبي عبد الله عليه السلام قال: (کذب الموقّتون، ما وقّتنا فيما مضى، ولا نوقّت فيما يستقبل).
امام صادق عليه السلام فرمود: وقت گذاران دروغگويند ما در امر گذشته تعيين وقت نمي کنيم ودر آينده نيز وقت گذاري نمي نمائيم.
(بحار ج 52 ص 103)

عن عبد الرحمن بن کثير قال: کنت عند أبي عبد الله عليه السلام إذ دخل عليه مهزم الأسدي فقال: أخبرني جُعلت فداک متى هذا الأمر الذي تنتطرونه؟ فقد طال، فقال: (يا مهزم کذب الوقّاتون، وهلک المستعجلون ونجا المسلّمون وإلينا يصيرون).
بنقل از عبد الرحمن بن کثير گفت: در محضر امام صادق عليه السلام بودم که مهزم اسدي وارد شد وعرض کرد: فدايت شوم به من خبر ده اين امري که انتظارش را داريد چه وقتي خواهد بود زيرا بسيار طولاني شده است؟ فرمود: اي مهزم وقت گذاران دروغگويند وآنانکه شتاب در ظهور دارند هلاک شوند وآنانکه تسليم حکم وقضاي الهي هستند سالمند وبسوي ما بازگشت مي کنند.
(بحار ج 52 ص 104)

ادامه دارد....!!

عن أبي عبد الله قال: (من وقَّت لک من الناس شيئاً فلا تهابنَّ أن تکذّبه، فلسنا نوقّت لأحد وقتاً).
امام صادق عليه السلام فرمود: از مردم کسيکه براي تو وقتي تعيين مي کند البته در تکذيب کردنش مترس ما براي کسي تعيين وقت نمي کنيم.
(بحار ج 52 ص 104)

الکليني عن إسحاق بن يعقوب أنَّه خرج إليه على يد محمّد بن عثمان العمري: (أمَّا ظهور الفرج، فإنَّه إلى الله وکذب الوقّاتون).
کليني از اسحاق بن يعقوب: توقيعي از ناحيه مقدسة به دست محمد بن عثمان عمري به او رسيد که در آن مرقوم بود: اما ظهور فرج بسته به فرمان خدا است ووقت گذاران دروغگويند.
(بحار ج 52 ص 111)

ادامه دارد....!!

[="yellowgreen"]متاسفانه مدتی است که مستندی به نام مبشران ظهور در سراسر کشور به طور وسیعی پخش شده
اگر تعصب نسبت به شخص یا گروهی نداشته باشیم عقل مان حکم می کند که سخنانی که نسبت به آیه الله بهجت داده می شود و مستند مبشران ظهور وقت تعیین کردن جهت ظهور امام عصر روحی فداه است،
درست است که اینان دقیقا زمان ظهور را مشخص نکرده اند اما اجمالا وقت تعیین کرده اند حال یا با قصد و غرض بوده یا از روی احساسات و سادگی که در هر دو صورت مصداق کذبی است که در روایات ذکر شده[/]

ظهور !

یک سایت فارسی دقیقاً اسمش یادم نیست ! مقاله گذاشت بود به نام ظهور دروغ است ! که یکی از رادیو غربی روی آن مانور داده بود!!!!

چرا بعضی این کار را دنبال میکنن چه سودی دارد !!؟؟!!
مقسر اصلی ما هستم !؟

به نام سلام

سلام

دوستان یک سوال اینجا پیش میاید
اینکه توی روایات سید خراسانی داریم
که وقتی ایشان قیام می کنند 72 ماه بعد امام ظهور می کنند
ایا این تعیین وقت نیست؟
یا منظور از 72 ماه چیز دیگری است؟:Gig::Gol:

mkk1369 سلام
به فرض که در روایات گفته شده باشد 72 ماه بعد از قیام سید خراسانی امام زمان ظهور می کند اما این حرف دلالت بر تعیین وقت نمی کند و تنها زمانی که امام زمان ظهور کرد مصداق ها را به ما نشان می دهد مثلا در آن زمان برای ما سید خراسانی شناخته شده است و ما ایشان را با دیگران اشتباه نمی گیریم

عن الفضل بن يسار، عن أبي جعفر عليه السلام قال: قلت له: إنَّ لهذا الأمر وقتاً؟ فقال: کذب الوقّاتون إنَّ موسى عليه السلام لمَّا خرج وافداً إلى ربّه واعدهم ثلاثين يوماً فلمَّا زاده الله تعالى على الثلاثين عشراً قال له قومه: قد أخلفنا موسى فصنعوا ما صنعوا)، قال: (فإذا حدَّثناکم بحديث فجاء على ما حدَّثناکم به فقولوا: صدق الله، وإذا حدَّثناکم بحديث فجاء على خلاف ما حدثناکم به فقولوا: صدق الله تؤجروا مرَّتين).
بنقل از فضل بن يسار گفت: از حضرت امام باقر عليه السلام پرسيدم آيا براي اين امر وقتي هست؟
فرمود: وقت گذاران دروغگويند همانا موسى عليه السلام هنگامي که به ميقات پروردگارش رفت وخدا وعده سي روز با او گذاشت چون ده شب نيز بر آن اضافه گرديد قوم گفتند: موسى عليه السلام با ما مخالفت کرده وآنچه بايد مي کردند کردند امام عليه السلام فرمود: وقتي که ما خبري به شما مي دهيم وموافق گفته ما به شما برسانند شما بگوئيد خدا راست گفت واگر حديثي ما گفتيم ولي بر خلاف گفته ما به شما بگويند. شما بگوئيد: خدا راست گفته تا دوبار پاداش بگيريد.

(أصول الکافي ج 1 ص 368؛ بحار ج 52 ص 118)

عن أبي بصير عن أبي عبد الله عليه السلام قال: قلت له: جُعلت فداک متى خروج القائم عليه السلام؟ فقال: (يا با محمّد إنّا أهل بيت لا نوقّت، وقد قال محمّد صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: کذب الوقّاتون، يا با محمّد إنَّ قدام هذا الأمر خمس علامات أوّلهن النداء في شهر رمضان، وخروج السفياني، وخروج الخراساني وقتل النفس الزکية، وخسف بالبيداء).
بنقل از ابي بصير گفت: به حضرت امام صادق عليه السلام عرض کردم: فدايت شوم چه وقتي قائم عليه السلام خروج فرمايد؟
فرمود: اي ابومحمد ما اهل بيت عليهم السلام وقت تعيين نمي کنيم در حالي که حضرت محمد صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: وقت گذاران دروغگويند.
اي ابومحمد پيش از خروج قائم عليه السلام پنج علامت واقع مي گردد: نخستين آنها فداء آسماني در ماه مبارک رمضان است. سپس خروج سفياني وخروج خراساني وکشته شدن نفس زکية وفرورفتن در بيابان.

(بحار ج 52 ص 119)

آشنای قریب;97159 نوشت:
متاسفانه مدتی است که مستندی به نام مبشران ظهور در سراسر کشور به طور وسیعی پخش شده
اگر تعصب نسبت به شخص یا گروهی نداشته باشیم عقل مان حکم می کند که سخنانی که نسبت به آیه الله بهجت داده می شود و مستند مبشران ظهور وقت تعیین کردن جهت ظهور امام عصر روحی فداه است،
درست است که اینان دقیقا زمان ظهور را مشخص نکرده اند اما اجمالا وقت تعیین کرده اند حال یا با قصد و غرض بوده یا از روی احساسات و سادگی که در هر دو صورت مصداق کذبی است که در روایات ذکر شده

[=Verdana]فیلم نشست نقد و بررسی مستند ظهور بسیار نزدیک است / مرکز تخصصی مهدویت / لینک مستقیم دانلود

[=Verdana]نشست نقد و بررسی فیلم مستند “ظهور بسیار نزدیک است” با حضور جمعی از استادان و طلاب حوزه علمیه قم، در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد. در این میزگرد آیت الله نجم الدین طبسی از استادان برجسته حوزه علمیه قم و نویسنده و محقق مهدوی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد جعفری معاون پژوهشی پژوهشکده مهدویت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدصابر جعفری سردبیر مجله امان و حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نصوری معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت حضور داشتند.
[=Verdana]

[=Verdana][=Verdana]
فیلم نشست نقد و بررسی مستند ظهور بسیار نزدیک است / مرکز تخصصی مهدویت

[=Verdana]آیت الله طبسی در این نشست، معرفی کردن افراد را بعنوان نشانه هایی که برای ظهور معرفی شده است را اشتباه خواند و گفت: اگر بخواهیم هر نشانه ای که برای ظهور معرفی شده است را به گونه ای به افراد خاص دیگر نسبت دهیم، اعتماد مردم را به وعده های الهی کم رنگ می­کنیم. وی افزود: یکی از مهم‌ترین مواردی که ما باید به آن توجه داشته باشیم، تاکید بر تفکیک نشانه های حتمی و غیرحتمی ظهور است؛ چه بسیار افرادی از علما بوده اند که به دلیل عدم انجام این تفکیک، در گذشته های دور مرتکب خطای وقاتی شده بودند و برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) زمان تعیین کرده­اند.

[=Verdana]همچنین، حجت الاسلام و المسلمین جواد جعفری با اشاره به مستند «ظهور نزدیک است» اظهار داشت: در این مستند از روایات به گونه ای استفاده شده که واقعیت روایت آن گونه نیست. وی افزود: یکی از مواردی که این مستند به آن استدلال کرده سخنان مقام معظم رهبری در مورد تحقق وعده الهی برای حکومت اسلامی و بر حق امام زمان(عج) است، آنها در این مستند این قسمت از سخنان مقام معظم رهبری را که فرموده­اند انقلاب اسلامی ایران آغازی برای تحقق این وعده الهی است را حذف کرده اند.

[=Verdana]حجت الاسلام و المسلمین محمد صابر جعفری نیز در پایان این نشست شوق به ظهور امام زمان(عج) را عامل تعیین وقت توسط برخی افراد عنوان کرد و اظهار داشت: اینکه بیاییم و زمانی برای ظهور امام زمان(عج) تعیین کنیم؛ اما خب این سخن تحقق پیدا نکند باعث ایجاد دودلی و شک در بین مردم می­شود.

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۵۷۶*۷۲۰)

(حجم کل:۳۰۰ MB )
لینک اصلی قسمت ۱ | لینک کمکی قسمت ۱

لینک اصلی قسمت ۲ | لینک کمکی قسمت ۲
لینک اصلی قسمت ۳ | لینک کمکی قسمت
[=Verdana]

در مورد فایل های این نوشته به چند نکته توجه فرمایید:
۱- اگر لینک دانلود چند قسمتی است، ابتدا تمام فایلهای مربوطه را دریافت کرده؛ سپس با کلیک روی فایل فشرده اولی اقدام به بازگشایی(Extract) فایل صوتی یا تصویری مربوطه به طور کامل نمایید. لازم به ذکر است برای این کار قبل از آن شما بایستی نرم افزار Winrar را از
اینجا دانلود کرده و آن را نصب نمایید.
۲- برای پوشش دادن سطح وسیعی از بازدید کنندگان سایت، فایل های تصویری سایت در سه کیفیت بالا با فرمت mkv. یا mp4. ، کیفیت متوسط با فرمت wmv. و کیفیت مخصوص نسخه موبایل با فرمت ۳gp. قرار داده شده است؛ به علاوه در بخش سخنرانی ها، فایل های صوتی آنها نیز در سه کیفیت بالا، متوسط و پایین با فرمت mp3. قرار گرفته شده است.
۳- اگر پس از بازگشایی فایل فشرده، پسوند فایل تصویری mkv. یا mp4. بود، برای نمایش آن از نرم افزار KMplayer استفاده نمایید (لینک دانلود).
۴- در صورتی که لینک (های) دانلود مربوط به یک نرم افزار می باشد، پس از دانلود تمامی قسمتهای آن، فایل (های) مورد نظر را اکسترکت کرده و برای اجرا یا نصب نرم افزار در فولدر اکسترکت شده بر روی فایل اجرایی اصلی با پسوند exe کلیک کنید.
۵- در صورت خراب بودن لینک اصلی از لینک کمکی درج شده استفاده کنید؛ ابتدا روی لینک کمکی مورد نظر کلیک کنید، سپس در صفحه باز شده جدید به مدت چند ثانیه تأمل کرده تا لینک های کمکی از چندین سرور معتبر اشتراک گذاری فایل مانند [۲Shared ,RapidShare, MegaUpload, MediaFire, FileFactory, EasyShare] برای شما نمایان شود. از یک مورد به انتخاب خود استفاده کنید

رضا;123082 نوشت:
حجت الاسلام و المسلمین محمد صابر جعفری نیز در پایان این نشست شوق به ظهور امام زمان(عج) را عامل تعیین وقت توسط برخی افراد عنوان کرد و اظهار داشت: اینکه بیاییم و زمانی برای ظهور امام زمان(عج) تعیین کنیم؛ اما خب این سخن تحقق پیدا نکند باعث ایجاد دودلی و شک در بین مردم می­شود.

سلام
ما که هرچه فکر کردیم یادمان نیامد کجای مستند ظهور تعیین وقت شده بود . تنها چیزی که در این مستند بود تاکید بر نزدیک بودن ظهور بود . آیا آقایان با تصور سوء ذهنی قبلی مستند را دیدند یا بدون آن ؟ بله آقایان نباید روایات را بر اشخاص تطبیق می کردند اما این چه ربطی به تعیین وقتی دارد که اصلا در مستند نیست .
متاسفانه بعضی از بزرگان هم در برخورد با این مستند بسیار بد عمل کردند . مثلا یکی از مسولین طراز اول درباره این مستند می گفت : همه حرفهایشان دروغ بود دروغ همه اخبار ضعاف . معنای این جمله چیست ؟ یعنی اخبار ضعاف دروغند . آیا واقعا اینطور است . اگر اینطور است می دانید چقدر از روایات را باید کنار بگذاریم ؟
این چه برخوردی است ؟ من نمی دانم . بنده اکثر برخوردها با این مستند را علمی ندیدم . نقد باید علمی و منصفانه و بدون پیش داوری باشد . بسیاری از مومنین که این مستند را دیده بودند گذشته از اشکالاتش آنرا بشارتی نشاط انگیز به ظهور می دانستند . آیا حضرات به این مطلب هم فکر کردند ؟ آقایان حدااقل باید یک بار این مستند را می دیدند بعد درباره آن سخن می گفتند .
موفق باشید

حامد;123139 نوشت:
سلام
ما که هرچه فکر کردیم یادمان نیامد کجای مستند ظهور تعیین وقت شده بود . تنها چیزی که در این مستند بود تاکید بر نزدیک بودن ظهور بود . آیا آقایان با تصور سوء ذهنی قبلی مستند را دیدند یا بدون آن ؟ بله آقایان نباید روایات را بر اشخاص تطبیق می کردند اما این چه ربطی به تعیین وقتی دارد که اصلا در مستند نیست .
متاسفانه بعضی از بزرگان هم در برخورد با این مستند بسیار بد عمل کردند . مثلا یکی از مسولین طراز اول درباره این مستند می گفت : همه حرفهایشان دروغ بود دروغ همه اخبار ضعاف . معنای این جمله چیست ؟ یعنی اخبار ضعاف دروغند . آیا واقعا اینطور است . اگر اینطور است می دانید چقدر از روایات را باید کنار بگذاریم ؟
این چه برخوردی است ؟ من نمی دانم . بنده اکثر برخوردها با این مستند را علمی ندیدم . نقد باید علمی و منصفانه و بدون پیش داوری باشد . بسیاری از مومنین که این مستند را دیده بودند گذشته از اشکالاتش آنرا بشارتی نشاط انگیز به ظهور می دانستند . آیا حضرات به این مطلب هم فکر کردند ؟ آقایان حدااقل باید یک بار این مستند را می دیدند بعد درباره آن سخن می گفتند .
موفق باشید

[=Verdana]با سلام
جناب حامد اگر این دو مناظره را گوش بده
[=Verdana]ی[=Verdana]م خیلی از حقایق روشن میشود !!
که عزیزانی که در حیطه مهدویت تخصص دارند در مورد این مستند درست میگویند

مناظره ی یک : http://downloadkitab.blogsky.com/1390/01/31/post-233/
مناظره ی دو : http://49ia.blogfa.com/post-305.aspx

موضوع قفل شده است