یا مانع

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یا مانع

سلام

آیا "یامانع" از صفات خداست ؟ به چه معناست ؟ خواهش می کنم برام توضیح بدید. برام خیلی مهمه،ماجرایی دارد.
متشکرم

سلام:ok:

اسمی که من توی کتاب خواص اسماء الحسنی با توجه به وزن اسم مورد نظر شما هست این هاست اما مانع نیست؟:Gig:

صانع،واسع،نافع،رافع،جامع است
کاش شما ماجراشو می گفتید تا بتونیم کمکتان کنیم:Moshtagh::Gol:

با سلام
بله مانع یکی از اسماء خداوند متعال است :Gol:
و به معنای مانع شدن ، جلو انجام کاری را گرفتن میباشد:Gol:

سایه خورشید;94927 نوشت:
بله مانع یکی از اسماء خداوند متعال است و به معنای مانع شدن ، جلو انجام کاری را گرفتن میباشد

با سلام
می شود منبع اطلاعاتی تون را بگویید تا ما مطالعه کنیم:Gol:

بله
دعای جوشن کبیر فصل 10
:Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم

المانع – خدای بازدارنده از بلا و نعمت و راحت و محنت از هر که خواهد از بندگان خود : هر که را جفتی ناسازگار باشد هنگام خواب این نام بسیار گوید سازگاری حاصل شود و هر که در زمان نزول آفت و بلا مثل حمله دشمن بیگانه و یا برف و باران سخت و خطرناک و امدن ملخ و باد و طوفان و هر بلائی که از ان ترسند به گفتن این نام مداومت نمایند در امان باشند.

سلام
متشکرم منبع؟

سلام علیکم

کتاب شرح اسما الله الحسنی
و کتاب خواص اسماء الله الحسنی

senobar;94913 نوشت:
آیا "یامانع" از صفات خداست ؟ به چه معناست ؟ خواهش می کنم برام توضیح بدید. برام خیلی مهمه،ماجرایی دارد.

سلام
خدای متعال جامع صفات جمال و جلال است پس در عین نافع بودن ضار هم هست و در عین موصل بودن مانع هم هست چه اینکه این اسماء متضایفینند و تصور یک طرف بدون طرف دیگر ممکن نیست مثل نفع و ضرر و چون تنها فاعل مستقل دار وجود اوست جمع بین دو صفت متضاد می فرماید تا هم عقل حیران شود و هم عشق دیوانه
موفق در پناه حق
موضوع قفل شده است