عذاب شقی ترین انسان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عذاب شقی ترین انسان

امام صادق(عليه السلام) :در جهنم وادى است كه در آن آتش مى باشد. اين آتش را جز شقى ترين فرد نخواهد چشيد و او كسى است كه پيامبراكرم(صلى الله عليه وآله) و حضرت على(عليه السلام) را تكذيب كرده و از ولايت ايشان روى گردانده باشد.

به نظر شما چه کسانی از ولایت امیر المومنین علی علیه السلام رویگردان شدند وایشان را تکذیب کردند؟

اللَّهُمَّ خُصَّ أَنْتَ أَوَّلَ ظَالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنِّي وَ ابْدَأْ بِهِ أَوَّلًا ثُمَّ الثَّانِيَ ثُمَّ الثَّالِثَ وَ الرَّابِعَ اللَّهُمَّ الْعَنْ يَزِيدَ خَامِساً وَ الْعَنْ عُبَيْدَ اللَّهِ بْنَ زِيَادٍ وَ ابْنَ مَرْجَانَةَ وَ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ شِمْراً وَ آلَ أَبِي سُفْيَانَ وَ آلَ زِيَادٍ وَ آلَ مَرْوَانَ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ

با سلام
على عليه السلام فرمود: جز يك مطلب چيزى نمى گويم. شما را بخدا يادآور مى شوم اى چهار نفر- كه منظور حضرت من(سلمان) و ابوذر و زبير و مقداد بود- من از پيامبر صلى الله عليه و آله شنيدم كه مى فرمود: صندوقى از آتش وجود دارد كه در آن دوازده نفرند، شش نفر از اولين و ششم نفر از آخرين. آن صندوق در چاهى در قعر جهنم در صندوق قفل شده ى ديگرى است. بر در آن چاه صخره اى است كه هرگاه خداوند بخواهد جهنم را شعله ور نمايد آن صخره را از در آن چاه برمى دارد و جهنم از شعله و حرارت آن چاه شعله ور مى شود.
على عليه السلام فرمود: شما شاهد بوديد كه از پيامبر صلى الله عليه و آله درباره ى آنان و «اولين» سؤال كردم، فرمود: اما «اولين» عبارتند از: فرزند آدم كه برادرش (هابيل) را كشت، و فرعون فرعونها، و آن كسى كه با ابراهيم عليه السلام درباره ى خداوند به منازعه پرداخت و دو نفر از بنى اسرائيل كه كتابشان را تحريف كردند و سنتشان راتغيير دادند، يكى از آنان كسى كه يهوديان را يهودى نمود و ديگرى نصارى را نصرانى كرد.(یعنی کتاب ها رو این دو نفر طوری تحریف کردن که دینشون از ادامه پیدا کردن از مسیر ابراهیم(ع) و رسیدن به دین محمد(ص) به دین های مستقل تبدیل شد) و ابليس ششمى آنان است. و اما «آخرين» عبارتند از دجال و اين پنج نفر اصحاب صحيفه و نوشته و جبت و طاغوتى كه بر سر آن با هم عهد بسته اند و بر عداوت با تو- اى برادرم- هم پيمان شده اند، و بعد از من بر عليه تو متحد مى شوند. اين و اين، كه پيامبر صلى الله عليه و آله آنان را براى ما نام برد و برشمرد. سلمان مى گويد: ما گفتيم: راست گفتى، ما شهادت مى دهيم كه اين مطلب را از پيامبر صلى الله عليه و آله شنيديم. [ كتاب سليم بن قيس هلالى: ح 4.]

الهم العن جبت و طاغوت

موضوع قفل شده است