صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زن و ورزش

 1. #1

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  علاقه
  بدنسازی،کنگ فو
  نوشته
  23
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  62

  مطلب زن و ورزش
  مقدمه
  زنان نيمى از جامعه بشرى را تشكيل داده و از جهات مختلف داراى اهميت بوده و در برنامه ريزى هاى گوناگون جامعه ، بايد در نظر گرفته شوند.
  يكى از امورى كه براى زنان مطرح است ، ورزش است . امروزه زنان زيادى در سطح جهان به ورزش هاى مختلف اشتغال دارند. گروهى ورزشكار حرفه اى اند و تعدادى ورزشكار آماتور؛ گروهى از آنان براى رسيدن به مقامات و قهرمانى تلاش مى كنند و برخى براى حفظ سلامتى و يا تناسب اندام . و عده بيشترى از زنان نيز از ورزش و ورزشكار، بيگانه و يا حتى از آن بيزارند. حال بايد دانست ، كار كدامين گروه از اين زنان صحيح تر بوده و به صلاح نزديك تر است .
  تاريخچه ورزش زنان
  زنان در جوامع كهن و باستانى به شدت از ورزش و حتى تماشاى مراسم ورزشى منع مى شدند، اما بالاخره پاى آنان به ورزش و مسابقات ورزشى باز شد. در كتاب زن و ورزش (ص 18 و 19) چنين آمده است :
  ((حتى در مراسم و آئين هاى ويژه مذهبى و اجتماعى كه تا پيش از برپايى المپياد در يونان باستان برگزار مى شد، و بعد از آن در المپياد باستانى كه به منظور پرورش جسم و روان نو نهالان و جوانان ترتيب يافته بود و هر چهار سال يك بار برگزار مى شد، زنان حق ورود و تماشا نداشتند، و اين ممنوعيت ، آن قدر شدت و غلظت داشت كه اگر زنى اين قاعده و قانون را ناديده مى گرفت و به تماشاى مسابقات مى رفت ، محكوم به اعدام مى شد.
  نخستين زنى كه سنّت مرد سالارى را در عرصه ورزش و مسابقات ميدانى در هم شكست ، زنى بود به نام ((هيپوهريا))كه با تلاش و پشت كارى خاص ، سرانجام پاى زنان را به عرصه ورزش و ميدان مسابقات ورزشى يونان باز كرد. چندى نگذشت كه زنان موفق شدند، تحت عنوان ((هريا)) براى اولين بار، مسابقاتى را در حضور مردان برپا كنند و عرصه هاى نبرد ورزشى را زير قدم هاى خود داشته باشند.))
  نظر كارشناسان در مورد ورزش زن
  گروهى از كارشناسان ورزشى و دانشمندان ، با ورزش كردن زنان به شدت مخالفند، و گروهى نيز در نقطه مقابل آنها قرار داشته ، و آن را براى زنان و دختران لازم و ضرورى مى دانند. ما در اين جا به نحو اختصار به اين دو نظريه اشاره مى نماييم :
  نظر موافقان
  موافقان ورزش بانوان مى گويند:
  ((تامين بهداشت جسم و روان براى زنان كه در دوره ها و مراحل مختلف زندگى پر مسؤ ليت خويش ، مراحلى چون باردارى ، زايمان و از همه مهم تر، پرورش و تربيت فرزندان را پشت سر مى گذراند، از اهميتى والا برخوردار است .
  تحقيقات نشان داده است كه شروع عادت ماهانه در دختران و زنان ورزشكار، ديرتر از غيرورزشكار است ... اين تاءخير به نوبه خود تاءثيرات مثبتى را براى دختران دربر دارد، چنانكه رشد بيشتر اندامها را در جهت طبيعى ، بيشتر خواهد نمود.
  همچنين در اين دختران ورزيده و تمرين ديده ، مقدار مطلق و نسبى جرم عضلاتشان از دختران هم سن تمرين نكرده ، بيشتر بوده است .
  استراند، (Astrand) سى شناگر دختر را در سنين دوازده تا شانزده سالگى ، به مدت يك سال تحت تمرينات سنگين قرار داد. اين دختران ، مسافتى حدود 5500 متر تا 6500 متر را (حدود شش تا بيست و هشت ساعت ) در هفته شنا نمودند، هر هفته در تمام طول تمرين ، از نظر پزشكى نيز اين افراد، مورد معاينه قرار مى گرفتند. پس از اين مدت ، بررسى بر روى آنها نشان داد كه آنها از نقطه نظر اكسيژن مصرفى در سطح بسيار بالايى قرار دارند، كه با افراد تمرين نديده قابل مقايسه نبوده است .
  براون (Brown)، نيز در يك تحقيق خود، همين تجربه را در مورد دخترانى كه دوران قبل از بلوغ را مى گذراندند انجام داد، مشاهده كرد كه حداكثر اكسيژن مصرفى آنها در شش هفته تمرين ، حدود 18 و در دوازده هفته ، حدود 26 افزايش پيدا نموده است . همچنين ضربان قلب آنها بعد از اين تمرين ، كاهش يافته و هيچ گونه اثر سوئى در اين افراد ديده نمى شود.)
  نظر مخالفان
  شهيد دكتر سيدرضا پاك نژاد، درباره آثار منفى ورزش - به ويژه ورزشهاى سنگين و خشن - بر روى زنان مى نويسد:
  ((صادقانه بايد قبول كنيم زنان ورزشكار در نظر اغلب مردم ، چندان جالب نيستند... با وجودى كه آمارگيرى در اين مورد مشكل است ، ولى متخصصان امر عقيده دارند كه 50 زنان ورزشكار، روحيه زنانه خود را از دست مى دهند. چون زنهاى نامبرده براى رسيدن به مقام قهرمانى بين المللى ، متحمل ممارست و تمرينهاى مداوم و مشكلى شده اند، خواه ناخواه خشن بار آمده اند و به درشتى حرف مى زنند. براى آنها خوشايند مرد بودن مطرح نيست ، بلكه كمال مطلوب آنها، ثانيه ها و سانتى مترها و جلو افتادن ها و مدال هاست ... يك زن كوه نورد كه دايما عمرش در كوهستان مى گذرد، به تدريج صفت زنانه خود را از دست مى دهد و حتى ممكن است از زن بودن خود خجالت كشيده و روحانيت زنانه خود را از دست بدهد.
  زنان نبايد فوتبال و رگبى بازى كنند. اين ورزشهاى ظريف و زنانه نيستند، و بايستى آنها واليبال و بسكتبال و اسكى بازى كنند، بدون اين كه لطف زنانه خود را از دست بدهند... به وسيله روزنامه ((ديلى ميرور)) (در انگلستان ) اعلام گرديد، از نظر علمى ثابت شد ورزش ، دختران و زنان را بد تركيب و زشت مى كند. و دخترانى كه ورزش مى كنند، صدايشان كلفت مى شود و زيبايى اندام و برجستگى هاى زنانه خود را از دست مى دهند و اندام و جثه درشت و قوى ، مانند مردان پيدا مى كنند.
  كسى كه اين نظريه را از اول داشته است و اخيرا آن را به اثبات رسانيده ، پروفسور، دكتر ((لودويك پروكوپ )) كارشناس پزشكى و ورزشى است . اين پزشك معروف ، در مسابقات المپيك مكزيك ، 911 دختر ورزشكار را مورد معاينه قرار داد و مشاهده كرد كه نيمى بيشتر از اين دختران ، زيبايى اندام خود را از دست داده و شبيه مردان شده اند.))
  مرحوم شهيد دكتر پاك نژاد، به منظور تطبيق مطالب فوق با نظر اسلام ، به حديثى از قول پيامبر گرامى اسلام اشاره مى كند كه مى فرمايد:
  المراءة ريحانة ليست بقهرمانة
  و آنگاه آن را چنين ترجمه مى كند:
  ((زن ، گل است و قهرمان نيست .))
  به نظر مى رسد ايشان در ترجمه اين حديث ، دچار خطا شده اند. ايشان كلمه ((قهرمان )) را كه به عنوان يك كلمه عربى ، به كار رفته ، به معناى ((قهرمان ، و شخص نيرومند)) - كه در فارسى به كار مى رود - گرفته است ، اما اين برداشت ، صحيح نيست . اين حديث به همين شكل در نهج البلاغه نيز آمده است ، آنجا كه اميرمؤ منان در وصيت خويش به فرزندان برومندش ، امام حسن (عليه السلام ) مى فرمايد:
  فان المراءة ريحانة ، ليست بقهرمانة
  و فيض الاسلام در ترجمه آن چنين مى نگارد:
  ((زن گياهى است خوشبو، نه كارفرما (پس او را از انجام امور بازدار).))
  و همين ترجمه صحيح است . زيرا ((قهرمان )) در زبان عربى از ماده ((قهرم )) است كه رباعى است ، نه از ماده ((قهر)) كه ثلاثى است .
  لغويان اين كلمه را چنين ترجمه كرده اند:
  القهرمان : الذى يحكم فى الامور و يتصرف فيها بامره
  قهرمان : كسى است كه در كارها حكم كرده و به دستورش در كارها دخل و تصرف مى شود.
  ((قهرم - (القهرمان ): ناظر دخل و خرج ،
  قهرم (القهرمان ): الوكيل او امين الدخل و الخرج ،
  قهرمان : وكيل و نماينده امينى است كه دخل و خرج به عهده اوست .))
  بنابراين ، معناى روايت چنين مى شود كه : ((زن ، همانند گل خوشبوست كه بايد در منزل يا گل خانه مانده و تحت مراقبت دقيق قرار گيرد. گل نبايد از گل خانه خارج شده و در دسترس همگان باشد، والا پژمرده و پرپر شده ، طراوت زيبايى و بوى خوش خود را از دست خواهد داد، و چون چنين است ، حتى مسؤ وليت دخل و خرج منزل و خريد مايحتاج زندگى از بازار و مغازه نيز كه مستلزم خارج شدن وى از منزل ، شاهد بر صحت اين برداشت و ترجمه ، فرمايشات آن حضرت است كه پيش از بيان اين عبارت فرمودند:
  ((با حجاب و پوشاندن ، چشم هاى آن ها را از ديدار بازدار (مگذار بيرون رفته ، چشمشان بر مردم افتد)، زيرا سخت گرفتن حجاب براى ايشان پاينده تر است (هر چند در حجاب باشند، از تباه كارى ها محفوظند)، و بيرون رفتن اينان بدتر نيست از آوردن تو كسى را كه از جهت ايشان اعتماد و اطمينانى به او نمى باشد. و اگر مى توانى ، كارى كن كه غير تو را نشناسند و مسلط مكن زن را به آن چه به او مربوط نيست .))
  جمع بندى و نتيجه گيرى
  بدون ترديد، ورزش براى مردان بسيار مفيد، بلكه لازم است ، اما بايد توجه داشت كه هرگز نبايد زنان را در رديف مردان دانسته و با آنان مقايسه كنيم . مقايسه زن با مرد، و انتظار اعمال و كارهاى سنگى و خشن مردانه از زن ، ظلم بزرگى به زنان است . تفاوتهاى فراوانى در خلقت و آفرينش ، بين زن و مرد وجود دارد، و اين تفاوتهاى موجب برترى هيچ يك بر ديگرى نيست . كمال مرد در اين است كه داراى خصوصيات مردانه باشد و كمال زند نيز در اين است كه به ويژگى هاى زنانه ، آراسته باشد. زن ، ظريف آفريده شده و اين ظرافت براى زن يك كمال است . به همين جهت ، در اسلام انجام كارهاى خشن ، سنگين و طاقت فرساى خارج از منزل به عهده مردان ، و كارهاى ظريف ، دقيق حساس و عاطفى ، همچون : تربيت و پرورش كودك ، رسيدگى به وضع منزل ، پخت و پز و هنر شوهردارى ، به زن واگذار شده است . بدن زنان ، نسبت به بدن مردان ضعيف تر و ظريف تر است ، ولى اين ضعف بدنى براى آنان نقص نيست . حضرت على (عليه السلام ) در نهج البلاغه به همين مطلب اشاره كرده و مى فرمايد:
  فانهن ضعيفات القوى
  زنان از نظر بدنى ضعيفند.
  در عوض ، زنان از نظر عواطف و احساسات ، از مردان به مراتب قويترند. قوت بدنى و جسمانى براى مرد، و قوت احساسات و عواطف براى زن ، لازم و موجب كمال است .
  آقاى خوزه كاليگال ، رئيس انجمن بين المللى مدارس عالى تربيت بدنى ، مى گويد:
  ((من با مسابقات و رقابتهاى علنى و آشكار بين زن و مرد مخالفم ، منظور من رقابتهاى سطح بالاى ورزشى است ، نه اعمال ورزش به عنوان تفريح ، گذران اوقات يا آموزش ، بلكه مسابقاتى كه با زمان سنج و سانتى متر اندازه گيرى مى شود، يا ورزشهايى كه بر حسب كارآيى ها و توانايى هاى مبتنى بر قدرت ، سرعت و استقامت ارزيابى مى گردد...
  من معتقدم - ضمن اين كه به هر عقيده مخالف ديگرى نيز احترام مى گذارم - كه يكى از بزرگترين دلايل زيستن ما در اين عالم ، آن است كه زن و مرد با يكديگر تفاوت دارند.))
  حضرت على (عليه السلام ) با توجه به اختلاف زن و مرد در آفرينش ، قضاوت جالب و شگفت انگيزى دارد:
  ((مردى داراى دو زن بود كه هر دو نفر آنها باردار بودند. هر يك از آنها آرزو مى كرد، فرزندى كه به دنيا مى آورد پسر باشد، تا بدين وسيله پيش ‍ شوهرش محبوبتر گردد. در آن زمان - به دليل پايين بودن سطح فرهنگ و نقش مهمى كه مردان در تقويت بنيه نظامى داشتند - داشتن فرزندان پسر، افتخار بوده و داشتن فرزندان دختر، موجب سرافكندگى محسوب مى شد.
  از قضا هر دو زن در يك شب تاريك و در يك اتاق ، زايمان مى كنند. يكى از آنها دختر، و ديگرى پسر به دنيا مى آورد. زنى كه دختر زاييده بود، در يك زمان مناسب ، فرزندش را با نوزاد پسر هوويش عوض مى كند و وانمود مى كند كه او پسر زاييده و هوويش دختر. اين كار باعث اختلاف و درگيرى بين دو هوو شده و كسى نمى تواند در اين مورد قضاوت كند. طبق معمول ، براى قضاوت در اين مورد، به درياى علم و حكمت ، اميرمؤ منان ، حضرت على (عليه السلام ) مراجعه مى شود. آن حضرت دستور مى دهد، هر دو مادر، مقدار معين و مساوى از شير خود بدوشند. آنگاه آن دو شير را در ترازوى دقيق وزن مى كنند. با كمال تعجب متوجه مى شوند، وزن حجمى يكى از شيرها بيشتر از ديگرى است . آنگاه آن حضرت حكم مى كند كه فرزند پسر متعلق به همان زنى است كه شيرش سنگين تر است .))
  مى بينيم به دليل اختلاف ساختمان جسمانى زن و مرد، خداوند متعال حتى در تغذيه نوزادان نيز اختلاف قايل شده است . شيرى كه پسر از آن تغذيه مى كند، بايد از املاح و فلزات بيشترى برخوردار باشد، تا استخوان بندى و اسكلت و همچنين عضلات محكم تر و نيرومندترى را براى مردانى كه وظايف سنگين تر، خشن تر و خطرناكترى به عهده خواهند داشت ، فراهم سازد.
  به دليل همين اختلاف جسمانى زن و مرد، ورزش نيز آثار متفاوتى در هر يك از آنان برجاى مى گذارد، بنابراين ، بهتر است زنان از پرداختن به ورزشهاى سخت ، خشن و طاقت فرسا بپرهيزند، و تنها به انجام ورزشها و نرمشهاى سبك و مفيد بپردازند، تا از ورزش نتيجه معكوس ‍ نگيرند.
  به هر حال از نظر اسلام ، پرداختن بانوان به ورزشهاى گوناگون - تا آنجا كه براى آنها ضررى نداشته و مستلزم فعل حرام ديگرى نباشد - جايز است ، زيرا هر كارى ، تا زمانى كه دليل بر حرمت آن نداشته باشيم ، جايز خواهد بود. ورزش بانوان نيز مشمول همين قاعده كليه است و تا زمانى كه دليلى قاطع بر حرمت ورزش بانوان نداشته باشيم ، اصل جواز آن خواهد بود.
  بايد توجه داشت ، اسلام نمى خواهد زنان را از ورزش كردن منع كند، بلكه - همانگونه كه از فرمايشات حضرت على (عليه السلام ) خطاب به امام حسن (عليه السلام ) فهميده مى شود - مى خواهد تماس زنان با مردان نامحرم را به حداقل برساند، زيرا هر چه اين تماس بيشتر باشد، خطر به فساد و سقوط كشيده شدن زنان ، و در نتيجه جامعه ، بيشتر خواهد بود. جوامعى كه در طى قرن گذشته ، هيچ گونه محدوديتى در روابط زنان با مردان ، قائل نشده و به آنان آزادى مطلق در اين زمينه داده اند، تاوان سختى پرداخته اند، در اين گونه جوامع ، فساد، فحشا، جنايت ، آدم ربايى و تجاوز به طور محسوسى افزايش يافته ، موازين اخلاقى و انسانى درهم كوبيده شده ، و روابط اجتماعى و به ويژه خانوادگى ، صميميت و گرمى خود را از دست داده و به تيرگى گراييده است .
  خلاصه اين كه از نظر اسلام ، پرداختن به ورزشهايى كه به واقع براى حفظ سلامتى ، زيبايى و شادابى زن مفيد بوده و به جسم و روح او لطمه وارد نسازد، اشكالى ندارد، ولى همه اين كارها بايد در پوشش و حجاب لازم و محيط سالم و امن و تحت كنترل و مراقبت تام صورت گيرد. اگر ورزش به منظور سالم سازى فرد و جامعه صورت مى گيرد، نبايد نتيجه معكوس ‍ داده ، فرد و جامعه را به فساد و تباهى بكشد.


  مردم به گوش باشید

  *وعده خدا نزدیک است*
 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  مطالعه و تحقیق در زمینه های فرهنگ، رسانه، روانشناسی جم
  نوشته
  244
  حضور
  3 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  17
  آپلود
  1
  گالری
  11
  صلوات
  1126  با سلام
  با تشکر از دوست عزیزی که مطلب فوق را نقل کردند. همانطور که سیاق بحث نشان میدهد، نویسنده این مقاله دیدگاهی حداقلی و محدود نسبت به ورزش بانوان داشته است. بخش نظرات موافقان که به نظر چندان نیازی به اثبات ندارد در چند خط خلاصه میشود ولی بخش مخالفان در حالی که کمیت بیشتری دارد از بار علمی کمتری برخوردار است و نظرات بیشتر ارزشی اند.

  در کل ایراد این مقاله این است که دیدگاهی مقوله ای نسبت به انسان دارد، مسئله ای که بشر امروز آن را تحت هر لوایی بر نمی تابد. این دیدگاه فردیت انسان را زائل میکند، به عنوان مثال در نتیجه گیری عنوان شده است که زنان به دلایلی چند نباید ورزش های سنگین انجام دهند. این درست است که زنان اغلب از لحاظ جسمانی ضعیف تر از مردان هستند، اما آیا این بدان معناست که در بین خود زنان تفاوتی از لحاظ قوای جسمانی وجود ندارد و این تفاوت نباید آنها را در مسیرهای مختلف ورزشی قرار دهد؟ (حالا تفاوت های روحی و روانی بماند) آیا دختری با جثه ای تنومند نباید ورزش مورد علاقه خود را انجام دهد؟

  این مشکل دیدگاه مردسالار و مقوله ای نسبت به مسئله زنان است که برخی مواقع ظاهراً احادیث و روایاتی نیز در تأیید آن یافت میشود و این دختران مسلمان را در مسیر پیشرفت با مشکل روبرو می کند. بحث دیگر در مورد روایت زیر است که به نظر مشکوک می آید؛ دوستان اگر مطلبی علمی در رد یا تأیید مطلب نقل شده زیر دارند ذکر کنند.

  نقل قول نوشته اصلی توسط احسان(بنده خدا) نمایش پست ها

  حضرت على (عليه السلام ) با توجه به اختلاف زن و مرد در آفرينش ، قضاوت جالب و شگفت انگيزى دارد:
  ((مردى داراى دو زن بود كه هر دو نفر آنها باردار بودند. هر يك از آنها آرزو مى كرد، فرزندى كه به دنيا مى آورد پسر باشد، تا بدين وسيله پيش ‍ شوهرش محبوبتر گردد. در آن زمان - به دليل پايين بودن سطح فرهنگ و نقش مهمى كه مردان در تقويت بنيه نظامى داشتند - داشتن فرزندان پسر، افتخار بوده و داشتن فرزندان دختر، موجب سرافكندگى محسوب مى شد.
  از قضا هر دو زن در يك شب تاريك و در يك اتاق ، زايمان مى كنند. يكى از آنها دختر، و ديگرى پسر به دنيا مى آورد. زنى كه دختر زاييده بود، در يك زمان مناسب ، فرزندش را با نوزاد پسر هوويش عوض مى كند و وانمود مى كند كه او پسر زاييده و هوويش دختر. اين كار باعث اختلاف و درگيرى بين دو هوو شده و كسى نمى تواند در اين مورد قضاوت كند. طبق معمول ، براى قضاوت در اين مورد، به درياى علم و حكمت ، اميرمؤ منان ، حضرت على (عليه السلام ) مراجعه مى شود. آن حضرت دستور مى دهد، هر دو مادر، مقدار معين و مساوى از شير خود بدوشند. آنگاه آن دو شير را در ترازوى دقيق وزن مى كنند. با كمال تعجب متوجه مى شوند، وزن حجمى يكى از شيرها بيشتر از ديگرى است . آنگاه آن حضرت حكم مى كند كه فرزند پسر متعلق به همان زنى است كه شيرش سنگين تر است .))


  ویرایش توسط ضرب المثل : ۱۳۹۰/۱۱/۲۹ در ساعت ۱۱:۲۷
  خداوند نزدیکتر از انسان به او و دورترین از ذهن اوست. 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  سیاست .مذهب .شغلم .هنر
  نوشته
  1,737
  حضور
  19 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11105  نقل قول نوشته اصلی توسط احسان(بنده خدا) نمایش پست ها
  خلاصه اين كه از نظر اسلام ، پرداختن به ورزشهايى كه به واقع براى حفظ سلامتى ، زيبايى و شادابى زن مفيد بوده و به جسم و روح او لطمه وارد نسازد، اشكالى ندارد، ولى همه اين كارها بايد در پوشش و حجاب لازم و محيط سالم و امن و تحت كنترل و مراقبت تام صورت گيرد. اگر ورزش به منظور سالم سازى فرد و جامعه صورت مى گيرد، نبايد نتيجه معكوس ‍ داده ، فرد و جامعه را به فساد و تباهى بكشد.
  سلام
  1. تغییر شکل بدن هیچ ربطی به تغییر عواطف و احساسات شخص نداره .
  2. اگه منظورتون از تغییر عادات زنانه ، گوش به فرمان بودن مرد باشه و اینکه بی چون و چرا چشم بگه ، باید بگم که اعتماد به نفس یکی از فواید ورزشه که هیچ اشکالی هم نداره .
  3. تغییر فرم بدن فقط در چند رشته خاص به وجود میاد ولی حتی این هم باعث نمیشه که ژن زنانه تبدیل به مردانه بشه .
  4. همونقدر که ورزش برای مرد مفیده ، برای زن هم مفیده و این غیر قابل انکاره .
  5.هیچ ورزشی فی نفسه انسان رو به تباهی و فساد نمیکشونه .
  شما یه مثال بزنین که خانوم ورزشکاری فاسد شده . ولی هیچ مرد ورزشکاری نشده ؟


  در ضمن یه مثال :

  در روند زایمان و بارداری ، یه زن ورزشکار به دلیل داشتن عضلات مناسب و قوی و همینطور داشتن الگوی بهتر تنفس و همینطور ضربان قلب مناسب ، با اکسیژن رسانی بهتر به جنین و کنترل درد بهتر مسلما زایمان بهتر و بی درد تری را خواهد داشت .
  در طول دوران بارداری هم از بیماریهایی نظیر دیابت و فشار خون و چربی بالا و ... در امان خواهد بود.
  تحرک یه امر واجبه تو دوران بارداری و زایمان شخص .

  خواهش میکنم دیگه این ورزشو از خانومها نگیرین .
  ما کلی داریم خودمونو خفه میکنیم که خانومها ورزش کنن که دیگه شاهد مادران دیابتی و هیپرتانسیون و هزرا مرض دیگه نباشیم ، حالا دیگه ورزشم بذارن کنار .
  دیگه واویلا
  بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

 6. صلوات ها 4


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  سیاست .مذهب .شغلم .هنر
  نوشته
  1,737
  حضور
  19 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11105  نقل قول نوشته اصلی توسط احسان(بنده خدا) نمایش پست ها
  المراءة ريحانة ليست بقهرمانة و آنگاه آن را چنين ترجمه مى كند: ((زن ، گل است و قهرمان نيست .)) به نظر مى رسد ايشان در ترجمه اين حديث ، دچار خطا شده اند. ايشان كلمه ((قهرمان )) را كه به عنوان يك كلمه عربى ، به كار رفته ، به معناى ((قهرمان ، و شخص نيرومند)) - كه در فارسى به كار مى رود - گرفته است ، اما اين برداشت ، صحيح نيست .
  من نمیدونم اگه این حدیث رو پیامبر نمیفرمودن ، شما دیگه چی واسه گفتن داشتین؟

  خودتونم تو تفسیرش موندین .
  یعنی
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه ورزش نکنه
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه از تو خونه بیرون نیاد
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه بیرون خونه کار نکنه
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه نباید اعتماد به نفس داشته باشه
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه نباید قوی باشه
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه نباید سیاست مدار باشه
  چون پیامبر گفته زن ریحانه هست پس در نتیجه نباید ....

  ای بابا
  یه ریحانه این همه معنی داره و ما نمیدونیم
  چرا این حرفا رو میزنین آخه ؟

  گیریم زنتونو کردین تو خونه فقط موند واسه خودتون. به شما رسید . به بچتون رسید . خونه مرتب . غذا به راه . که چی ؟
  مگه فقط شمایین که باید زندگی کنین ؟
  زنها خلق شدن که شما روبراه باشین؟

  استغفرالله

  هر چی ادم نمیخواد چیزی بگه ، نمیذارن که .

  همون سکوت فکر کنم بهتر باشه

  ....
  بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

 8. صلوات ها 2


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,382
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122  نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
  خواهش میکنم دیگه این ورزشو از خانومها نگیرین .
  ما کلی داریم خودمونو خفه میکنیم که خانومها ورزش کنن که دیگه شاهد مادران دیابتی و هیپرتانسیون و هزرا مرض دیگه نباشیم ، حالا دیگه ورزشم بذارن کنار .

  با سلام و احترام

  در مقاله ای که جناب احسان قرار دادندخانم ها رو که به طور کلی از ورزش منع نکردند!
  بلکه در آخر بحث و نتیجه گیری اشاره شده:


  نقل قول نوشته اصلی توسط احسان(بنده خدا) نمایش پست ها

  به دليل همين اختلاف جسمانى زن و مرد، ورزش نيز آثار متفاوتى در هر يك از آنان برجاى مى گذارد، بنابراين ، بهتر است زنان از پرداختن به ورزشهاى سخت ، خشن و طاقت فرسا بپرهيزند، و تنها به انجام ورزشها و نرمشهاى سبك و مفيد بپردازند، تا از ورزش نتيجه معكوس ‍ نگيرند.

  کاربران گرامی لطفاً بدون دلیل بحث و جدل راه نندازید.

  ضمناً جهت بررسی کامل و صحیح این موضوع, و روایت مطرح شده ان شاءالله کارشناسان پاسخ گو هستند.
  با تشکر

  امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  سیاست .مذهب .شغلم .هنر
  نوشته
  1,737
  حضور
  19 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11105  نقل قول نوشته اصلی توسط آذر بانو نمایش پست ها
  کاربران گرامی لطفاً بدون دلیل بحث و جدل راه نندازید.
  عزیزم وقتی یه کسی بدون هیچ دلیل متقن و منطقی میاد میگه خانومها چون ورزش براشون حرام نیست میتونن ورزش کنن و چون اندامشون قوی میشه نباید ورزش کنن ، دیگه آدم چی میتونه بگه اخه ؟

  اصلا معلوم نیست اینا رو تااز کجا میارن . نه سند داره نه خود طرف تحصیلاتش مشخصه . نه حرفی از راوی زده شده .
  همینطوری یه مطلبی میخونن خوششون میاد ، کپی میکنن تو این سایت .
  این که درست نیست عزیز من .
  بعد تا کارشناس بیاد و جواب بده و رتق و فتقش کنه جدل هم پیش میاد .

  لطفا سایت جلوی این مطالب غیر علمی و مردسالارانه رو بگیره تا جدل هم پیش نیاد .
  نمیشه که حرفی نزد یا چیزی نگفت .


  من خودم یه مریض داشتم که بوکسور بود (هیچم اندامش خراب نشده بود بلکه خیلی هم ورزیده بود). قهرمان کشوری بود و به خاطر همین نمیخواست سزارین کنه .

  با شرایطی که وجود داشت ، زایمانش طول کشید و دکتر گفت میتونم سزارینت کنم . ولی اون دختر نخواست و تا اخرش موند و تلاششو کرد و مطمئنم اگه آمادگی جسمانی و قدرتش نبود ، هیچوقت نمیتونست زایمان طبیعی انجام بده.


  در ضمن کی گفته اندام زنانه در مقابل ورزش بد فرم میشه ؟
  هیچم اینطور نیست .
  اگه منظورتون زنهایی هستن که کشتی کج میگیرن که خودتونم میدونین که همش الکیه و با دارو این شکلی شدن.
  اگه هم منظورتون بیشتر شدن قدرت بدنیه که اونم بر میگرده به خوی مرد سالارانه که نمیتونه ببینه که یه زن از اون قویتره .
  در ضمن تو یه وزن مشخص ، هیچوقت یه زن ومرد از لحاظ قدرت برابری نمیکنن . و در حالت کلی میزان عضلات یه زن 30 درصد کمتر از مرده .
  پس نترسید ، زور زنها به شما نمیرسه
  بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

 12. #7

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  سیاست .مذهب .شغلم .هنر
  نوشته
  1,737
  حضور
  19 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11105  ببینید
  این مطلب از این مقاله گرفته شده
  این مقاله با این همه مطلب در مورد ورزش . تورو خدا ببینین چه قسمتی ازش کرفته شده و اینجا کپی شده.

  http://www.ghadeer.org/salamat/vrzsh_asl/fehrest.htm


  من نه استارتر این پست رو میشناسم و نه نویسنده این مطلب . فقط اسمشو که سرچ کردم از این نویسنده فقط یه کتاب از حضرت رقیه اومده . همین .

  قضاوت با خودتونه . من سعی میکنم دیگه هیچی نگم.
  ویرایش توسط nakisa : ۱۳۹۰/۱۱/۲۹ در ساعت ۱۱:۵۳
  بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

 13. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۰
  علاقه
  سیاست .مذهب .شغلم .هنر
  نوشته
  1,737
  حضور
  19 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11105
  زن و ورزش

  آیت الله نوری همدانی: ورزش کردن بانوان، کاري پسنديده است به شرط آن که حجاب آنان کاملا رعايت شود.
  ایشان همچنین در خصوص حضور بانوان در عرصه هاي بين المللي گفتند که در مکان هايي که حضور زنان مشکلي براي حجاب و پوشش اسلامي آنان بوجود نياورد، پسنديده است.

  بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

 14. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  468
  حضور
  1 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1620  نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
  عزیزم وقتی یه کسی بدون هیچ دلیل متقن و منطقی میاد میگه خانومها چون ورزش براشون حرام نیست میتونن ورزش کنن و چون اندامشون قوی میشه نباید ورزش کنن ، دیگه آدم چی میتونه بگه اخه ؟

  اصلا معلوم نیست اینا رو تااز کجا میارن . نه سند داره نه خود طرف تحصیلاتش مشخصه . نه حرفی از راوی زده شده .
  همینطوری یه مطلبی میخونن خوششون میاد ، کپی میکنن تو این سایت .
  این که درست نیست عزیز من .
  بعد تا کارشناس بیاد و جواب بده و رتق و فتقش کنه جدل هم پیش میاد .

  لطفا سایت جلوی این مطالب غیر علمی و مردسالارانه رو بگیره تا جدل هم پیش نیاد .
  نمیشه که حرفی نزد یا چیزی نگفت .


  من خودم یه مریض داشتم که بوکسور بود (هیچم اندامش خراب نشده بود بلکه خیلی هم ورزیده بود). قهرمان کشوری بود و به خاطر همین نمیخواست سزارین کنه .

  با شرایطی که وجود داشت ، زایمانش طول کشید و دکتر گفت میتونم سزارینت کنم . ولی اون دختر نخواست و تا اخرش موند و تلاششو کرد و مطمئنم اگه آمادگی جسمانی و قدرتش نبود ، هیچوقت نمیتونست زایمان طبیعی انجام بده.


  در ضمن کی گفته اندام زنانه در مقابل ورزش بد فرم میشه ؟
  هیچم اینطور نیست .
  اگه منظورتون زنهایی هستن که کشتی کج میگیرن که خودتونم میدونین که همش الکیه و با دارو این شکلی شدن.
  اگه هم منظورتون بیشتر شدن قدرت بدنیه که اونم بر میگرده به خوی مرد سالارانه که نمیتونه ببینه که یه زن از اون قویتره .
  در ضمن تو یه وزن مشخص ، هیچوقت یه زن ومرد از لحاظ قدرت برابری نمیکنن . و در حالت کلی میزان عضلات یه زن 30 درصد کمتر از مرده .
  پس نترسید ، زور زنها به شما نمیرسه
  من در شگفتم زن و بوکسور بودن ..............که چه ؟ اینهم قهرمان کشوری!!!!!!!!!!

  آیا طبیعت زن مبارزه وزد وخورد است؟ باکی ؟

  با همجنس خودش یا مردان نامحرم ؟باکی ؟

  .............لبخند واشک وظرافت وعاطفه او چه میشه؟

  تربیت کودک ؛ مهرورزی وعشق وعاطفه و.و.و. اش چه میشود؟

  چرا طبیعت اکثریت زنان اینقدر دنبال آرایش ورنگ ولعاب وزیورآلات وطلا ومُد ورژلب

  وماتیک .و.و.هستند...................چرا ؟

  زنان ورزش کنند ......البته برای سلامتی روح وجسم خودشان..........اری .....

  ولی نه برای به رخ کشیدن وبرتری جویی بر دیگران

  زنان به دو چیزی باید توجه کنند ودرنظر بگیرند وبعد دنبال ورزش روند

  أقتضای فیزیولوژی جسم وبدن وروح لطیفشان چیست .....................

  تکلیف ووظیفه شرع مقدس که برعهدشان گذشته چیست؟ .........


  زن از منزل بیرون آید ؛البته به شرطیکه وظیفه اصلی خودش را در منزل از یاد نبرد

  ستون فقرات منزل وداربست وسکونت وآرامش وعشق ومحبت درمنزل بیشتر بر عهد

  زن استوار است

  اگر هردو مرد وزن از منزل گریزان هستند .........مطمئناَ منزل ویرانه خواهد شد ونه

  محل سکونت وارامش وتجدید قوا ............

  ورزش اگر ارزش شد ...........دیگه به درد نمی خورد .........چه برای مرد باشد چه

  برای زن

  ارزشها وباورهایمان ............ورزش نیست ؟ چیزی دیگر است ..........

  ورزش یکی از وسایل لازم که در راستای تقویت ورشد وتکامل فرد قرار می گیرد ونه

  بیشتر .......................

  ورزش روح وروان ...........

  ورزش مغرواندیشه .............

  ورزش جسم واندام ...........


  و حضرت فاطمه در کدامیک از ورزشهای فوق قهرمان شد ....................


  وشد ( سیده نساء العالمین )

  وقهرمان تمام زنان دنیا وآخرت گشت

  وزینب سلام الله علیها نیز چگونه قهرمان کربلای خون وپیام شد..........چگونه؟
  ویرایش توسط یاس من : ۱۳۹۱/۰۱/۰۹ در ساعت ۰۷:۴۹
  خدایا,سحر خیز مدینه را برسان

 15. صلوات ها 2


 16. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  مطالعه و تحقیق در زمینه های فرهنگ، رسانه، روانشناسی جم
  نوشته
  244
  حضور
  3 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  17
  آپلود
  1
  گالری
  11
  صلوات
  1126  با سلام
  زن و ورزش

  من در شگفتم زن و بوکسور بودن زن و ورزش ..............که چه ؟ اینهم قهرمان کشوری!!!!!!!!!!
  نمیدانم از بوکس زنان برای چه باید اینقدر تعجب کرد؟!!
  آیا طبیعت زن مبارزه وزد وخورد است؟ باکی ؟ .....
  چرا طبیعت اکثریت زنان اینقدر دنبال آرایش ورنگ ولعاب وزیورآلات وطلا ومُد ورژلب...
  مطالب سرکار «یاس من» خطاب به سرکار «نکیسا» است که ایشان اگر پاسخی داشته باشند میگویند، اما
  سؤالی که بنده از سرکار «یاس من» دارم این است که ایشان که محور بحث خود را بر طبیعت زن قرار داده اند، بفرمایند دقیقاً منظورشان از طبیعت چیست و از چه طریقی میتوان به این طبیعت دست یافت...؟
  ویرایش توسط ضرب المثل : ۱۳۹۱/۰۱/۱۲ در ساعت ۱۱:۳۹
  خداوند نزدیکتر از انسان به او و دورترین از ذهن اوست. 17. صلوات ها 2


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود