چه کسی به سید خراسانی امر به حرکت می دهد؟

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه کسی به سید خراسانی امر به حرکت می دهد؟

با سلام.
چه کسی به سید خراسانی امر به حرکت میکند؟و آیا حرکت سید خراسانی در راستای مقدمه ی ظهور هست یا خود آن باید توسط کسی امر هب حرکت شود؟ (یه مقدار ملومس تر لطفا)
آیا ممکنه است بیش از یک سید خراسانی وجود داشته باشد که هر کدام در زمان خود همت کرد و حرکت کرد مصداق حدیث شود؟

سلام و درود:Gol:
ممکنه سید خراسانی مقام معظم رهبری باشن؟

سلام

تا اونجایی که من خوندم ! خواندم با پرچم های سیاه ! از شرق !
در همان موقع ظهور !
حالا حالا مونده !

madanchi11;94100 نوشت:
حالا حالا مونده !

از کجا میدونین؟؟؟

فردا از آن ماست;94084 نوشت:
چه کسی به سید خراسانی امر به حرکت میکند؟و آیا حرکت سید خراسانی در راستای مقدمه ی ظهور هست یا خود آن باید توسط کسی امر هب حرکت شود؟ (یه مقدار ملومس تر لطفا) آیا ممکنه است بیش از یک سید خراسانی وجود داشته باشد که هر کدام در زمان خود همت کرد و حرکت کرد مصداق حدیث شود؟

سلام
سید خراسانی سید خراسانی است
اما سوال اینستکه :
من کی هستم ؟ وچه می کنم و خواهم کرد
موفق در پناه حق

سلام
من درمورد این موضوع با یکی از کارشناسان سایت پرسجو بخش انلاینش چت کردم گفتند هرکه ارای این نشانه ها باشه دلیل بر ان می شود که او سید خراسانی باشد
و پرسیدم نشانه خاصی هست گفتند بله
هنگامی خروج سید با سفیانی و .. همزمان است
می تونید تو موضوع شعیب بن صالح که من باز کردم مطلب بخونید و روایات را بیابید:Gol:

البته گفتند کسی که احتمال می ره سید است لازم به معرفی نداره خودش کار هایش با مقدمات فراهم می شود و خود بخود قیام می کند
الله اعلم (البته دقیق دقیق نتونستم ببخشم خودتونم از کارشناس ها بپرسید)
:Gol:

سیده مریم;94096 نوشت:
ممکنه سید خراسانی مقام معظم رهبری باشن؟

الله اعلم

اما یه چیزی جور در نمیاد...:Gig::nashenas:

سیده مریم;94102 نوشت:
از کجا میدونین؟؟؟

شما نشانه ها حتمی در آخر زمان دیده اید !؟!؟!؟!!؟!؟!!؟

madanchi11;94135 نوشت:
شما نشانه ها حتمی در آخر زمان دیده اید !؟!؟!؟!!؟!؟!!؟

مگه روایت نداریم ظهور مهدی(عج)مانند برپایی قیامت ناگهانی است(نمیدونم از کدوم معصوم بود)

پس شما فقط به زبون میگی شاید این جمعه بیاید،شاید...........
اعتقاد نداری بهش؟

mkk1369;94114 نوشت:
اما یه چیزی جور در نمیاد..

چی؟

سیده مریم;94176 نوشت:
پس شما فقط به زبون میگی شاید این جمعه بیاید،شاید........... اعتقاد نداری بهش؟

خوب کدوم جمعه !!!!؟؟؟!!!!

سیده مریم;94177 نوشت:
چی؟

سلام
من نمی تونم همه چیز را بگم چون قوانین اجازه نمی دهد ولی اگر با عقل روشن به بررسی نشانه ها بپردازید متوجه خواهید شد

یادش بخیر! پارسال این تاپیک رو زده بودم! :Nishkhand:
هنوز به نتیجه نرسیده.:hey:

فردا از آن ماست;94084 نوشت:
با سلام.
چه کسی به سید خراسانی امر به حرکت میکند؟و آیا حرکت سید خراسانی در راستای مقدمه ی ظهور هست یا خود آن باید توسط کسی امر هب حرکت شود؟ (یه مقدار ملومس تر لطفا)
آیا ممکنه است بیش از یک سید خراسانی وجود داشته باشد که هر کدام در زمان خود همت کرد و حرکت کرد مصداق حدیث شود؟

با سلام و تشکر:Gol:

جابر از امام باقر (ع) روايت مي کند: ((يخرج شاب من بنی هاشم بکفه اليمنی و باتی من خراسان برايات سود بين يديه شعيب بن صالح يقاتل اصحاب السفيانی فيهز مهم)) (1) جوانی از بنی هاشم (سيد) از خراسان با پرچم های سياه قيام مي کند که در کف دست راست او خالی(علامتی)است و پيشاپيش او مردی بنام شعيب بن صالح است که با لشکريان سفيانی می جنگد و آنها را شکست ميدهد.

در روایتی دیگر ذکر شده است که: پرچمهای سياهی از مشرق به اهتراز در مي آيند که با مردی از اولاد ابو سفيان می جنگد و زمينه فرمانبرداری از مهدی (عج) را فراهم می آورد. پرچمهای سياهی که از خراسان در مي آيد در کوفه فرود می آيد. هنگامی که مهدی(ع) ظهور کند اين پرچم ها برای بيعت به حضور آن حضرت گسيل مي شود. (2)

همچنین آمده که خروج سفيانی، يمانی و خراسانی در روز واحد از ماه رجب يکسال خواهد بود. (3) و پرچم های سياهی از خراسان به اهتراز در مي آيد که چيزی نمی تواند از پيشروی آنها جلوگيری به عمل آورد تا در بيت المقدس فرود آيد و استقرار يابد. (4)

روايان بيانگر آن است که سيد خراسانی و شعيب بن صالح از ياران مهدی (عج)خواهند بود و مقارن ظهور آن حضرت از ايران ظهور خواهند کرد و در نهضت ظهورش شرکت مي کنند.

بطور خلاصه نقش آن دو چنانچه از منابع اهل سنت و برخی از روايات شيعی بر می آید اين است که در آن زمان ايرانيان درگير جنگی نابرابر با دشمنان خويشند و در اثر طولانی شدن آن جنگ سيد خراسانی را به عنوان سر پر ستی امورشان انتخاب مي کنند.گر چه وی به اين امر چندان رغبتی نشان نمي دهد اما با اصرار زياد آنرا می پزيرد.

زمانی که رهبری ايرانيان را می پزيرد با ايجاد وحدت کلمه در صفوف نيرو های مسلح،سردار رشيد خود شعيب بن صالح را به فرماندهی نيروهای مسلح خود تعيين ميکند. بدين ترتيب خراسانی و شعيب جنگ را در مرزهای ايران،ترکيه ،عراق هدايت و ارداه مينمايد و نيروهای مستقر خود شام را به پيش رانده و در همان زمان، آماده پيشروی بزرگ بسوی فلسطين و قدس عزيز می شود.(5)

حرکت سید خراسانی از نشانه ها و مقدمات ظهور حضرت حجت (عج) است و بر اساس مصالح زمان و چنانکه از روایات بر می اید در جریان خروج سفیانی و بمنظور مقابله با لشکریان سفیانی صورت می گیرد.

بی شک، چنانکه از روایات بر می آید نمی توان برای سید خراسانی چند وجود خارجی تصور کرد، اگر چه همانگونه که در جریان مهدویت، در طول تاریخ، مدعیان دروغین بسیاری ظاهر شده اند، ظهور مدعیان دروغینی بعنوان سید خراسانی و یا دیگر افراد مؤثر در جریان ظهور منتفی نیست.

موفق باشید ...:Gol:

پاورقی______________________________________________
1. الملاحم و الفتن ص52 باب97.
2. بحار الانوارج 52 ص 267....
3. الحاوی للفتاوی ج 2 ص 126.
4. ملاحم و الفت ص 43 – روزگار رهاتی ص 1036.
5. بر گرفته از کتاب عصر ظهور- علی کورانی- ص269.

صدیق;97686 نوشت:
طور خلاصه نقش آن دو چنانچه از منابع اهل سنت و برخی از روايات شيعی بر می آید اين است که در آن زمان ايرانيان درگير جنگی نابرابر با دشمنان خويشند و در اثر طولانی شدن آن جنگ سيد خراسانی را به عنوان سر پر ستی امورشان انتخاب مي کنند.گر چه وی به اين امر چندان رغبتی نشان نمي دهد اما با اصرار زياد آنرا می پزيرد.

سلام

اجبار؟

پس اگر کسی این نشانه ها را داشته باشد را باید چه کار کنیم

به او اصرار کنیم؟

یا رهایش کنیم؟

یا اینکه اتفاق خاصی میافتد تا ما او را بشناسیم؟:Gol:

mkk1369;97745 نوشت:

سلام

یا اینکه اتفاق خاصی میافتد تا ما او را بشناسیم؟

[=Verdana]با سلام
[=Verdana]شاید جواب این قسمت از سولالتان را بشود اینطور توضیح داد
[=Verdana] آنچه که در روایات آمده، این است که خروج «خراسانی» یکی از علائم ظهور می باشد، اما او کیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد؟
مطلب قابل توجهی در اختیار نیست؛ فقط در چند روایت به نحو اجمال از خراسانی و خروج او یاد شده است؛ از جمله: امام باقر(ع) فرمود: "به ناچار بنی فلان مدتی حکومت می کنند، پس از چندی میان آنان اختلاف می افتد و جمع آنان از هم می پاشد، آن گاه خراسانی و سفیانی، ‌یکی از مشرق و دیگری از مغرب بر آنان خروج می کنند.
همه را از میان بر می دارند و حتی یک نفر از آنان باقی نمی مانند" احتمال دارد که مقصود امام دولت عباسیان باشد.
نیز از امام باقر و صادق(ع) روایت شده است: «خروج خراسانی و سفیانی و یمانی در یک سال و یک ماه و یک روز خواهد بود.»(1)
این عنوان یکی از عناوین مبهم در مورد علائم ظهور است.
در بعضی روایات خراسانی به عنوان ساقط کننده حکومت بنی‏عباس مطرح شده(2)
که حکومت بنی عباس در سال 656.به دست هلاکو خان مغول از نوادگان چنگیز خان نابود گردید.(3)
در بعضی روایات یمانی برتر از سید حسنی معرفی شده است.(4)
همچنین نمی توان گفت:
کسی [=Verdana]، سفیانی است که یکی از علایم ظهور امام زمان (ع) می باشد،چون همه صفات سفیانی معلوم نیست تا بگویم به فلان شخص تطبیق می نماید.
البته اصل خروج سفیانی، صرف نظر از ویژگی‌ها و قضایای جزئی، امری مسلّم است، ولی اینکه سفیانی کیست؟
چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه شورش می‌کند؟ چندان روشن نیست.
به نظر می‌رسد سفیانی فرد مشخصی نیست. بر اساس روایاتی که درباره سفیانی وارد شده، می‌توان حدس زد که سفیانی جریان باطلی است در بستر تاریخ و رو در رویی بین حق و باطل، در روایتی از امام سجاد(ع) آمده که «در برابر هر قیام کننده و مصلحی، یک سفیانی وجود دارد».(5)
اگر سفیانی یک جریان است(6)چگونه بر
کسی [=Verdana] قابل تطبیق می باشد؟ انتظار می رود از این گونه برداشت ها پرهیز شود، زیرا تعیین مصداق برای سید خراسانی و سفیانی آثار منفی در پی دارد، چون بعد از مدتی که مشخص شد فلان شخص مصداق سید خراسانی یا سفیانی نبوده، ممکن است برخی نسبت به آموزه‌های دینی و مهدویت، دچار شک و تردید شوند، همچنین این موضوع سبب می‌شود تا مخالفان از آن علیه شیعه و امام زمان سوء استفاده کنند، باید از تعیین مصداق پرهیز نمود .
پی نوشت ها:
1. الغیبة، محمد بن ابراهيم نعمانى،‏ص259، نشر صدوق‏، تهران،‏1397 ق‏
2. بحارالانوار، ج 52، ص 234.
3 .معارف و معاریف،ج 3،ص 271 ،سید مصطفی حسینی دشتی.
4.بحارالانوار،ج 52، ص 210.
5 .همان،ج 2،ص 182.
6 .مجله حوزه، شماره 70-71 ،جمعی از نویسندگان، ص249.

[=Verdana]دیدن این تاپیک هم پیشنهاد میکنم مطالب خوبی در ان عنوان شده

http://www.askdin.com/showthread.php?t=9562

.

موضوع قفل شده است