نشانه محبت برادران اهل سنت نسبت به اهل بیت چیست؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

یکی از بزرگترین عوامل پیشرفت جوامع امنیت وارامش است وبرای این قرآن دستور وحدت وهمدلی را همه جا صادر کرده است چه بین مسلمانان از فرق مختلف وچه پیروان ادیان مختلف یکی ازراهکارهای قران برای این همدلی بین مسلمانان تاکید کردن بر محبت اهل بیت است که خداوند ان را مزد رسالت پیامبر قرار داده است قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی وشما هیچ مسلمانی را نمی بینید که اهل بیت رادوست نداشته باشد چه شیعه وچه سنی حتی باید اشاره کرد که برادران اهل تسنن در برخی موارد میگویند محبت ما نسبت به اهل بیت از شیعه بیشتر است.
محبت امری قلبی است و صحت این سخن ازلوازم بیرونی ان باید معلوم شود
مثلا نشانه محبت مادر به فرزند آن همه فداکاری وتلاش شبانه روزی برای رفع نیاز های اوست
.سوال من اینست که نشانه محبت اهل سنت به اهل بیت ع چیست؟ ایا آنان اجر رسالت را می پردازند ؟

یوسف;92825 نوشت:

سلام
ما شنیده ایم که بعضی از برادران اهل سنت به زیارت امام رضا علیه السلام می روند و همچنین در ایام محرم در عزاداری سیدالشهداء شرکت می کنند هرچند وهابی های دور و اطرافشان آنها را نهی می کنند اما بهایی به آنها نمی دهند . آفرین به اینها که سعی در ادای اجر رسول خاتم را دارند : ما اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی
موفق در پناه حق

سلام

بنده به مدت 11 سال اورمیه زندگی کردم و همانطور که میدونید اورمیه اقلیتهای دینی و مذهبی زیاد داره .از حق نگذریم اکثر اهل تسنن کورد زبان عزیز نسبت به مراسم عاشورا و تاسوعا احترام ویزه ای قائل هستن .

البته ناگفته نماند که بارها با چشم خودم دیدم که حتی آشوریان و ارامنه گرامی دسته های عزاداری امام حسین رو با نذورات خود پذیرایی کردن .

یا حق

just.for.you;223494 نوشت:
سلام

بنده به مدت 11 سال اورمیه زندگی کردم و همانطور که میدونید اورمیه اقلیتهای دینی و مذهبی زیاد داره .از حق نگذریم اکثر اهل تسنن کورد زبان عزیز نسبت به مراسم عاشورا و تاسوعا احترام ویزه ای قائل هستن .
یا حق

چطور می شود که مسلمان هم محبت اهل بیت را در سینه داشته باشد و هم از دستورات و سنت های غلط دشمنان آنان و اسلام پیروی کند؟

سلام مگر ما شیعیان اینگونه نیستیم؟

عبد الحجج;223550 نوشت:
سلام مگر ما شیعیان اینگونه نیستیم؟

علیکم السلام
منظورتان چیست؟

محمد_علی;223547 نوشت:
چطور می شود که مسلمان هم محبت اهل بیت را در سینه داشته باشد و هم از دستورات و سنت های غلط دشمنان آنان و اسلام پیروی کند؟

سلام .

دوست عزیزم شما شیعه زاده هستی و اون فرد سنی سنی زاده . شما با این عقاید بزرگ شدی و اون فرد با اون عقاید . پس انتظار نداشته باشید اعتقادات اون فرد هم سطح با شما باشه. ولی فراموش نکنید همگی مسلمانیم .

به قول عبدالحجج عزیز مگه ماشیعیان همه پاک و معصومیم؟؟؟ یعنی ما به همه دستورات و اوامر رسیده از اهل بیت ع عمل میکنیم؟

موضوع قفل شده است